Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

καλα ρε ΜΑρκερ!!!! ειναι δυνατο!!!!!

τι σας συνεβη παλι;;;

τελικα που ηταν ο Νικος στη θαλασσα;;; και πως τον βρηκατε;

καλα και ποια δε θα παθαινε νευρικο κλονισμο....

εγω θα εσκιζα και τον αντρα που τον εχασε!

ας αφησουμε το κινητο... παλιομηχανηματα... γι 'αυτο εγω εχω ακομα το παμπαλαιο μου Νοκια κοκκινο με κουμπια... αθανατο!

στη θαλασσα μονο το δικο σας αμαξι σπασανε; σας εκαναν και ζημια π.χ τζαμι ή μονο κλειδαρια;

οσο για τη μαμα ΕΛ ΑΣ πες τα ελευθερα... 

και οπου μπορω θα σου εξηγω τις παραλογες καταστασεις που αναγκαζομαστε πολλες φορες να βρισκομαστε...

σε ποια περιοχη εισασταν;

να σου πω οτι τα περισσοτερα Αστυνομ.Τμηματα, κυριως σε μικρες περιοχες εχουν τοσα λιγα ατομα που τις περισσοτερες φορες για να βγει περιπολικο πρεπει να συνεργαζονται 2 ή 3 τμηματα γειτονικων περιοχων... σκοπος τμηματος.... σπανια..... και αξιωματικος υπηρεσιας δε γινεται να υπαρχει σε καθε βαρδια με τοσα λιγα ατομα, οποτε καποιος μπορει να κανει το ωραριο του και μετα να ειναι σε επιφυλακη στο σπιτι για αλλο ενα 8ωρο για αν τυχει κατι. φαντασου τωρα που ειναι καλοκαιρι και πρεπει να παρουν και αδειες!

το διπλωμα εγω νομιζα καπου 70Ε κανει να βγει επιδη ειναι το καινουριο που ειναι καρτουλα, που πλακα πλακα ολοι πρεπει να βγαλουμε νομιζω μεσα στη χρονια γιατι μετα δε θα ισχυουν το παλια ροζ.  εσυ ρωτησες στο υπ.συγκοινωνιων ή σε σχολη οδηγων;;; γιατι αυτοι παιρνουν προμήθεια.

ας επλισουμε οτι τριτωσε το κακο...

αλλο πια να μη σας βρει... ΦΤΑΝΕΙ !!!!

εγω τι να πω....

η πεθερα σημερα εκανε την επεμβαση στη σπονδυλικη στηλη. τελικα απο την ακτινα που ειχε βγαλει οταν ειμασταν διακοπες περιπου μεχρι τωρα εσπασε κιαλλος σπονδυλος!!!! οποτε ο γιατρος τσιμεντωσε και τους 2.

το απογευμα πηγαμε ικεα. πηραμε καρεκλες γραφειου για τα πρωτακια μας. συμμαζεμενες, μικρες σχετικα 20Ε η μπλε, 25 η κοκκινη! ενω ειναι ιδιο μοντελο! ADLER ή καπως ετσι λεγεται το μοντελο.

να δω ποτε θα τις συναρμολιγησουμε

ο αντρας ειναι εκκλησια... αγρυπνια εχει γιατι αυριο ειναι η Αρχη της Ινδυκτου, δηλαδη απο αυριο αρχιζει το εκκλησιαστικο ημερολογιο.

σας φιλω...

και... Μαρκερ.... μονο καλες ευχες δινω για σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχριστω Βάγκ μου αν και σήμερα ξύπνησε με 37.7 ο άγγελος. 

Στο τμήμα το μικρό ήταν πολυ εξυπηρετικοιμ το παλικάρι που ανέλαβε την υπόθεση σε 3 μέρες είχε έτοιμο το χαρτί.  Στο δικό μας τιβναβπω.  Η κυρία αστυνομικός με έβαλε να πάω με τα παιδια και τον πεθερό σαν μάρτυρας γιασεμί μπορούσε να περιμένει 10 λεπτά να κάνουμε τραμπα τα παιδιά με τον Κω.  Της την είπα δεν με νοιάζει πραγματικά.  Μας έκλεισε ραντεβού 1.:30 και μέχρι τις 2:30 δεν ήξερε αν προλάβαινε καιβθαβμε άφηνε χωρίς ταυτότητα γιατί η βάρδια της έλξης.  Κρανιαστηκα.  Τελικα 2 είχαμε τελειώσει.  

Μετα τσακώθηκα και στην Πειραιώς.  Μλκες τελείως.  

 

Έσπασαν το πίσω τζάμι και έρηξαν τα πίσω καθίσματα.  Κατά τα άλλα εκείνη τηβμερα μόνο δικο μας ήταν.  Αλλά μαθαμαι ότι το είχαν ξανακάνει στην ίδια. 

 

Περαστικά στηννπεθερα.  Θα περπατήσει κάνονικα;τι ειπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα

βρε μαρια τι να πω!!! ολες οι αναποδιες μαζι!!!!  ο νικολακης πως ειναι τωρα?  και ο στεφανος ειχε τρεις μερες πυρετο 40ενα 24ωρο δεν εχει ανεβασει, θα δουμε...

εμεις οπως σας  ειπα δεν πηγαμε διακοπες οπως το θελαμε, πηγα στην αδερφη μου την μεγαλη και στην πεθερα μου, τουλαχιστον τα παιδια περασαν καλα...λιγο ο γαμπρος μου ειναι νευρικος και τα ειχε βαλει με το στεφανο, εκανε φασαρια ο μικρος εκανε παρατηριση στο μεγαλο, καθε φορα που ετρωγε του ελεγε ολο τρως θα γινεις χοντρος,πως τρως ετσι,καιημουν συνεχεια κοντα στο στεφανο για να μπορεσω να τον σταματησω, μηπως κανει παρατηρηση στο παιδι...στην πεθερα ημουν υσηχα λιγο βαρετα εγω, τα παιδια ηταν μια χαρα....

δεν ξερω τι γραφω γιατι κατι εχει παθει το κινητο και οσο γραφω αναβοσβυνει, στην τυχη τα γρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε? 

θελω και εγω γραφειο να παρω στο στεφανο αλλα το δωματιο τους ειναι τοσο μικρο που δεν χωραει τιποτα, περα απο την κουνια και το κρεβατι του στεφανου... ειναι τοσο κακη η διαρθηση του σπιτιου, που δεν μπορουμε να βολευτουμε...σκ@ τα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε marker τι ηταν ολα αυτα που σας ετυχαν!!! Ελεος....διαβαζα καταλαβαινα και απο τα συμφραζομενα και μου χε κοπει η ανασα...ευχελαιο κορη!!!!

Vag σιδερενια η πεθερα!!!

Καλη αρχη στα πρωτακια σας!!!

Εμεις νηπιο ακομα μια χρονια....ετοιμαζω τα γενεθλια.

Χαρα αμαν αυτος ο κουνιαδος...αστε τα καλε να φανε τα παιδια θα τρεξουν θα παιξουν θα τα χασουν...

 

Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3η μέρα 40αρι ο λουκος-αγγελος δλδ

Τι να πω.  Αυριο θα κάνουμε ουρά να δούμε μπας και έχει κάτι 

Χαχα χαρά πλάκα έχει ο κουνιαδος ,καλά δεν του απάντησες ; να κοιτάει τα παιδιά του να του πεις και να αφήσει τα δικά μας.  Ας γίνει όπως θέλει πες του.  Μιλάμε με κρανιαζουν οι ξερολες. 

Βάλτο στονσαλονι δε χωράει ; ή σε κάνα χολ.  Τα παλιαβσπιτια εχουννσυνηθως πολλούς τοίχους. 

 

Μάρντ ευχαριστώ.  Τι ευχέλαιο λες; εξορκισμό χρειαζόμαστε μού φαίνεται.  

Σε. Ζηλεύω για τα γενέθλια.  Με όλα αυτά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα φέτος. Να βγούμε σε παιδότοπο μεωλιγους φίλους.  Τίποτε παραπάνω. 

Τι θα έχετε θέμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα! ετοιμαζεστε και εσεις για το σχολειο; δυνατοτητα για να κανετε το κρεβατι υπερυψωμενο και απο κατω να ειναι το γραφειο; το εκαναν οι διπλανοι μας.

οσο για τον κουνιαδο... ασχολιαστος....

ΜΑρκερ τετοια ιωση ειχε και ο "γαμπρος" μας... με ειπε η μαμα του οτι για 3 μερες ειχε 40-42 πυρετο καλοκαιριατικα! ερεψε το καημενο... ηταν που ηταν σαν το Σπυρο σαμιαμιδι... περαστικα.

εμεις εδω εχουμε αυτες τις μερες τα εγκαινια της ΔΕΘ με οοολα τα παρελκομενα... τολμανε τα γαϊδουρια να ερχονται και να μιλανε! και ακομα υπαρχουν προβατα που τους ακολουθουνε!

εδειξε και τωρα στις ειδησεις τον πανικο παλι στη Μυτηλινη.... βρε οοουσστ... που ηρθανε και εχουν και απαιτησεις και κανουν και σαματαδες για να γινει οτι θελουν... και αμεσα...

στην Τουρκια που καθονται τοσο καιρο πριν ερθουν εδω κανουν τετοιους τσαμπουκαδες;;; δε νομιζω...

για γελια ειναι και οι φασεις στην Ουγγαρια... τωρα που τους ηρθε το αυγο στον κ..ο σφηχτηκαν... ως τωρα το επαιζαν φιλευσπλαχνοι και ειμνασταν εμεις οι κακοι και οι ρατσιστες... εμ, αγαπητοι "συμμαχοι" ευρωπαιοι, καλα τα λογια αλλα οταν κινδυνευουν τα δικα μαςπαιδια, βαζουμε σε 2η μοιρα τα απιδια των αλλων.

σε μας παλι ζητανε 6 ατομα απο το τμημα μας να πανε για 10 μερες στα νησια... αλλα να ειναι πισω να ψηφησουν στις εκλογες! βρε ουστ! λες και θα λυθει το ζητημα!

καλα που κερδισαμε τους βρωμοσκοπιανους σημερα και χαρηκα λιγο... που μας γιουχάιζαν και τον υμνο τα γελαδια!

καλα που δε φαγαμε καμια φολα σαν τη χθεσινη στο ποδοσφαιρο απο τους Φινλανδους να τρελαθω τελειως!!! σα δεντρεπομαστε... γιναμε πελατες της Φινλανδιας και των νησιων Φεροε!

παλι σε σας τα ειπα τα φουντωματα μου.... ουφ...

κανενα κολπο για να βγαινουν ολοκληρα τα κεκακια απο τις μικρες φορμες σιλικονης;;;;

εχουν στο παραδιπλανο σπιτι προγαμο και γινεται χαμος! αλλα ο dj δινει ρεστα! βαζει τελεια τραγουδια! που θα παει ομως θα τελειωσουν... ειναι 01:00 και τους βαζει και χορευουν το χορο της βροχης κλπ τετοια λατιν... αφου πρωτα επαιξε τα απαντα απο θρακη, νησια, καλαματιανα, ποντιακα, τσιφτετελια, ζεμπεκιες και... τις τελευταιες λαϊκηες επιτυχιες! νον στοπ διασκεδαση λεμε! ελα ομως που ο αντρας ειναι πρωι αυριο και θα ξυπνησει 05:00....

καλο ξημερωμα.... στην τελευταια (?) ζεματιστη μερα! 

ελα και μακαρενα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα 

Βάγκ βλέπεις μπασκετ;φανταζομαι

Καλά τα λες.  Και εγώ ρατσίστρια δεν είμαι.  Αλλά έρχονται σε μια χώρα ήδη πολύ σε άσχημη κατάσταση και αντί να λες και ευχαριστώ για ότι προσπαθεί να σου προσφέρει κανείς τέτοια πράγματα.  

Ωραία τα είπε για το μεταναστευτικό το πρωί ο υπουργός., πρώην νυν δεν ξέρω πια τι είναι χαχα. 

 

Καλός ο προγαμος; πολύ χρήμα θα χαλάσαμε οι άνθρωποι. 

 

Εμεις ευτυχώς περδίκι σήμερα.  Το έψαξα στα ιατρικοτεφτερια μου και σίγουρα είχε κοξακι Α,  έχει γεμίσει σπυθουρια σαν υδρωτσιλα σε όλο το κορμί τώρα και να ξέρετε ότι εάν είχε αυτό είναι κολλητικό για 10 μέρες ακόμα.  Οπότε να είστε μακρυά και αγαπημένοι με τον γαμπρό σας. 

 

Αύριο γίνομαι 32 , νιώθω 10 χρόνια πιο μεγάλη με όλα αυτά 1μηνα τώρα. 

Άντε τίποτε άλλο μην μας βρει. 

 

Το καλό είναι ότι ο άγγελος θα αρχίσει παιδικό τέλος Σεπτέμβρη. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερακο χρονια σου πολλα, και απο δω!!

ευχομαι μονο χαρες στη ζωη σου!!! και οτι σας συνεβηνα ειναι το τελευταιο....

κοριτσια ο γαμπρος μου μας ζαλισε στις διακοπες, δεν εχω κουνιαδο.του την ειπα αλλα, θα τα εβαζε με την αδερφη μου, οποτε βρηκα δικαιολογια στην αδερφη μου και εφυγα και πηγα στην πεθερα μου....

καλα βαγκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ πολυχρονη με υγεια!

και μην τολμας να μου παιρνεις τα πρωτεια!!!

ακους εκει νιωθεις 42....

η νομιμη 40αρα της παρεας σου το απαγορευει να νιωθεις ετσι!

κοξακι Α;;; εχει και αλλα γραμματα;;;; (τελειως Νταλια απο παρα5...)

εξω νομιζα ενα ειναι το κοξακι και ειναι πολυ της μοδας τον τελευταιο χρονο..

οταν ο γαμπρος με την οικογενεια του περνουσαν εξω απο την αυλη μας και βγηκαμε να τους μιλησουμε η Μαριαννα ετρεχε μακρυα του μολις εμαθε οτι ειχε ιωση γι ανα μην κολησει! και χωρις πλακα δεν την εχω πει να κανει ετσι! μηπως εχουμε κανει κατι λαθος;;;; μου φανηκε του ματσ.

Χαρα ο γαμπρος λοιπον το ειναι μαγκακος γενικα;;; μου θυμιζει παλιες καταστασεις με (συγχωρεμενο πια)αντρα θειας μου... ολοι σουζα να μην τον εξαγριωσουμε... τα'τσουζε και λιγακι ο συγχωρεμενος...

σημερα εφυγαν οι συναδελφοι για Χιο... λενε οτι σου δινουν ενα ρεπο το μηνα! και παντα δουλευεις παραπανω απο το 8ωρο σου... πικρα... αντε να χειμωνιασει να κοψουν οι βαρκες να περνανε... ας συνεχισουν απο Εβρο.. παλιο ευκολο δρομολογιο και υπαρχουν και εγκαταστασεις εκει. αλο να πας αποσπαση σε στερια και αλλο να εισαι για ενα μηνα εγκλωβισμενος σε νησι...

Μαρκερ ο αντρας σου εβλεπε μπασκετ; εγω χθες, με Κροατια, το εβλεπα με αντρα... με επριξε! απο το πρωτο λεπτο οτι λαθος κανανε γκρινιαζε! και τι κανει, ου ρε, τι κανεις ρε .... του την ειπα! δε μπορω να βλεπω ματσ και να εχω μουρμουρα και γκρινια! κατσε βρε καλε μου να παμε στο 4ο 10λεπτο... αφου κοντα ειμαστε... και τοτε τα λεμε...

και βεβαια για αλλη μια φορα η Ευουλα ειχε δικιο!!!!!

με τις εκλογες τι λετε;; στη δουλεια καποιοι με κονε και μεσα στα κολπα λενε οτι οτι και να ψηφισουμε η κυβερνηση θα ειναι το καινουριο Λαικο κατι... με ποταμι και Φωφη και πρωθυπουργο το Δραγασακη... ρε κοριτσια... γουσταρω τη Ζωιτσα σε θεση καπου στην Ευρωπη!!! ποσο θα αντεξουνε ακομα και οι παγωμενοι κεντροβορειοι;;; τρελο γελιο!

σας φιλω...

Α! Νανα δεν καταφερες να μπεις να γραψεις τελικα;;;

εχει θεμα με το να μπει στο νεο μαμμυ γι'αυτο δε μπαινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ χαρά μου.  

Καλέμι έχει γίνει εδω;

Δεν έχω και το κινητό της Νανάς που έχει χαθει; 

Ας την πάρει καποια η ας μου στείλει το κινητό της.  Κορίτσια γενικώς δεν εχω καμιάς το κινητό τώρα πουβαλλαξα.  Ξαναστειλτα. 

 

Σήμερα τους πήγανε τζούντο. 

Γιαβ15 λεπτά ήταν έξω και έκλαιγαν.  

Είχαμε και ένα ζευγάρι διδύμων αποβτο ίδιο σχολείο καινούριο μπαμπάς του ς ήταν φρικαρισμένος με την πρώτη.  Θα πάνε Δευτέρα αυτά τωραβκαι μου ελεγε ότι ήταν πολύ δύσκολα.  Άλλοι πάλι μου λένε ότι είναι πολύ εύκολα.  Τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν το παραπάνω ήταν το χθεσινό που δεν το έστειλε ποτέ.  

 

Έχει και άλλα γράμμα όντως.  Δεν είσαι ντάλια χαχαχα. 

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές.  

 

Χαχα πλάκα έχει η Μαριάννα.  Έλα μωρέ τι λάθος να έκανες.  Δε χαίρεσαι δεν θα κολλάει και αρρώστιες. 

 

Μπα ο άντρας μου βλέπει για το καλό. Δεν φωνάζει.  

 

Καλά αυτό που σας στέλνουν εδώ και εκεί είναι κοροϊδία.  Να πάρουν και άλλο προσωπικό που ξεσπιτωνουν τους ανθρώπους.  

 

Εμάς εδώ έχουν εξτασιαστει με τις τσάντες.  Τις σουρνουν όλη μέρα πάνω κάτω.  Ακόμα δεν τις πήραμε θα καταστραφούν 

Είναι πάντως πολύ χαρουμενοι που θα πάνε σχολείο. 

Αν και πιστεύω ότι 2η μέρα μόλις πάρουν χαμπάρι ότι δεν μπορούν να κάνουν ότι θέλουν θα πηγαίνουμε με κλάματα. 

 

Συγκινήθηκα στο τζούντο εχθές.  

Όπως πιτσιρίκια που τα είχα παιδάκια 5 χρονών έγιναν ολοκληροι άντρες . Κανένα μπαμπάς που έφερνε το μωράκι νεογέννητο με τα μεγαλα του τότε 5χρονα τώρα είναι γυναίκα 13 χρονών. 

 

Μεγαλώσαμε πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μεγαλώνουν αυτά μεγαλώνουμε και μεις....Αντε καλή αρχή στα πρωτάκια σας....περιμένω με αγωνία να μου λέτε πως είναι η όλη φάση να παίρνω θάρρος ή να τα βάφω μαύρα από τώρα......

εγω έλεγα όλο το καλοκαίρι θα τους κάνω προγραφικές ασκήσεις ειδικά τη μια που δε πιάνει καλά το μολύβι τίποτα δε κάναμε μας φάγαν οι θάλασσες και οι βόλτες...

Γραφτήκαμε μπαλέτο ξεκινάμε στις 15 που είναι και τα γενέθλια μας τα οποία θα κάνουμε το Σάββατο με θέμα "γοργόνες".Σήμερα έρχονται τα πεθερικά με τον κουνιάδο μου και έχει και η πεθερά γενέθλια και της οργάνωσα τούρτα έκπληξη σε μια ωραία καφετέρια που θα χει και μια συναυλία ο δήμος πιο μετά.

Τα μικρά ξεκινάνε νήπιο στο καινούριο τη Παρασκευή. Ζήτησα γονική να τα πάω αγιασμό. Για το ολοήμερο δε μου εγγυήθηκε ότι θα ξεκινήσουν άμεσα από Δευτέρα ίσως λέει μετά τις εκλογές. Ε ας είναι για 4 μέρες θα βολευτεί η κατάσταση.

Είχε έρθει και η αδερφή μου με τον άντρα της τους έφερε κορμάκια μπαλέτου αυτά του h & m ξέρετε με το φουρο και όλη μέρα κάνουν τις μπαλαρίνες και τις καμαρώνω.

και ο άντρας μου παρακολουθεί μπάσκετ ποδόσφαιρα εγώ μόνη με το Facebook έγινε πόρωση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

 

γοργόνες; ααα πολύ ωραια

μπραβο πο εχεις κουράγια να κανεις ακομα ιβεντ στο σπιτι

καλη αρχη για όλα τα παιδακια μας αυριο

και τα νηπιακια και τα πρωτακια

η γκαστρουδο αμς γεννησε; ου εισαι; πες κανα νέο και εσυ

 

πηγαμε για κουρεμα σημερα

εφτιαξα αρακα

και σε λιγο θαταισω τον αγγελο

 

με το τζουντο -κθε μερα και καλυτερα

εχθες δεν εκατσα καθολου και ηταν πιο υπακουοι

καιι σημερα το ιδιο θα κανω

πω με τον αγελο στην συνηφαδα μου κι παζουν με τη βαφτιστηρα

]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!!

Με υγεια, φωτηση και κουραγιο στις μανουλες!!!!!!

καλα σιγουρα θα τα μπηξω παλι αυριο!

μα να φτασανε να πανε 1η δημοτικου;;;;;

σα χθες ηταν που μας ξενυχτουσαν, μαθαινανε να περπατανε, να πηγαινουν τουαλετα.....

αααχχχχ.... δολιες μανες....

και τα δικα μου εχουν μεγαλη χαρα που θα πανε σχολειο. πιο πολυ ο Σπυρος. η Μαριαννα πριν κοιμηθουν του ελεγε... να καλα μη χαιρεσαι, οταν θα αρχισει κανονικα να δεις ποσο θα βαριεσαι να διαβαζεις καθε μερα....  αστον βρε ατιμο θηλικο στο γαλαζιο συννεφακι του... μην τον προσγειωνεις ετσι!!!

χθες απογευμα ειχα σπτι 2 φιλους τους με τις μαμαδες και εμαθα κοτσομπολια. η μια που τωρα θα παει νηπια μεγαλα ειπε οτι την Τριτη ενημερωσαν τις δασκαλες οτι απο τις 2 ταξεις η μια θα γινει ολοημερο και θα ερθει αλλη μια νηπιαγωγος!!! γιατι τα αιτηματα για ολοημερο στο πρωτο νηπιαγωγειο ηταν περισσοτερα και μαλλον ενας γονιος ειχε ΤΡΕΛΟ βισμα και σε μια βδομαδα εκανε νεο ολοημερο! και πηραν ολους τους γονεις τηλ να τους ενημερωσουν οτι οι δυο παλιες θα παρουν το ολοημερο και η νεα το κλασσικο και ολοι οι γονεις θελησαν το ολοημεροεκτος απο 1 οποτε το κλασσικο θα εχει 1μεγαλο νηπιο και ολα τα αλλα προνηπια και στο ολοημερο ολα νηπια αρα δε χωρεσαν τα υπεραριθμα απο το αλλο νηπιαγωγειο και ειδα γονεις σημερα προς το μεσημερι εκει, οποτε κανενε κληρωση!

στο δημοτικο, χθες πηρε μπρος η σχολικη επιτροπη του δημου οτι τους ελειπε μια αιθουσα αφου η 6η που εφυγαν ηταν 2 τμηματα και η 1η θα ειναι 3. και σημερα αρχισαν να φτιαχνουν το χημειο αιθουσα! περισυ εκαναν τη βιβλιοθηκη αιθοσα και καλα τα Χριστουγεννα θα μεταστεγασουν τον παιδικο σταθμο που ειναι στον ιδιο χωρο οποτε θα εχουν αιδουσες, αλλα ακομα κτιριο γι'αυτο δεν εχουν βρει! Ελλας το μεγαλειο σου!

επισης το κοριτσακι που σας ελεγα που ηταν στα νηπια στην ταξη της ΜΑριαννας που εχει και κινητικα και νοητικα προβληματα και ισα που λεει καποιοες λεξεις η μανα του επεμενε να το γραψει στο κανικο αντι σε ειδικο σχολειο! δηλαδη δεν καταλαβαινει οτι εδω δε θα βοηθιθει τοπαιδι της; στο ειδικο σχολειο θα κανουν πραγματα που θα το βοηθισουν ακομα και στην καλυτερη ποιοτιτα ζωησ του. αλλα μαλλον αυτη απλα θελει να το παρκαρει εκει το πρωι μιας και μενει παραδιπλα. οποτε κανουν ραμπες στο σχολειο και τουαλετα για ειδικες αναγκες...

δεν ξερω... ισως να φανω σκληρη, αλλαδεν ειναι οτι δεν το θελω στο κανονικο σχολειο γιατι θα ενοχλει, αλλα πιστευω οτι οοοτιιι και να πω στα παιδια μου, μαζι με τα αλλα παιδια θα το περιθωριοποιησουν και φυσικα η δασκαλα δεν προκειται να ασχοληθει και πολυ.

ειναι και ενα αλλο κοριτσακι με νοητικα θεματακια.... μακαρι τουλαχιστο να φερουν καποια στιγμη να φερουν δασκαλα ειδικης αγωγης.

να δουμε ποιους συμμαθητες θα εχουν...

το Σαββατο θα ερθουν και η ξαδερφη του αντρα απο τη Δραμα να τους φιλοξενισουμε με τα 3 απο τα 4 παιδια... θα παμε για ψωνια, Magik Park, ΔΕΘ δεν πολυθελουν να πανε και αν εχει κανενα προγραμμα λεω να τους παω στο πλανηταριο. θα φυγουν Κυριακη μετα το φαγητο γιατι το απογευμα εχουμε γαμο συναδελφου με ποντιακο γλεντι... δε μπορω καθολου τα ποντιακα... θα πρεπει να σουρωσω να μην καταλαβαινω!

ΚΑλο βραδυ.... και με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη αρχη και από εμας

 

καλα και εμεις τετοιο ενθουσιασμο δεν τον περιμενα

απλως τελεια

τι να πρωτο περιγραψω

πηγαμε στην ωρα μας 8:30 - βρήκαμε 1 συμμαθήτρια- νυφη από το νηπιο και τον κολλητο -κολοπαιδακι και αυτό μεγαλυτερο

μια χαρα κυριοι- καναμε αγιασμο -τρλλη ζεστη

ο κως ειχε αναλαβει τον αγγελο-τρεξιμο ταισματα κλπ

μχωριστηκανε σε τμηματα - με τους φιλους ειμαστε ευτυχως εκτος από τη υφη που της ετυχε ένα τμημα με όλα τα κωλοπαιδια  μαζι της κακομοιρας ευτυχως ηταν και μια συμμαθητρια από το διπλανο τμημα πολυ καλο κοριτσακι

πηραμε την πιο καλη -δασκαλα -εκπαιδευτικο του σχολειου μας ειπαν

τα ανεβασαν για καμια ωριτσα στις ταξεις -τους εδωσαν βιβλια - δωρακια -ένα πουγι με καραμελες -ένα μολυβι -μια γομα και ένα ουσκωμενο μπανονι

τα φιλησε όλα τα χαιρετησε μας χαιρετησε έναν έναν σαν σε γαμο και φυγαμε- δευτερα ξεκιναμε με γλωσσα 8:10-11:30

 μελαγεια -ουτε σε ιδιωτικο

εμας μας μιλησε η διαευθυντρια

και θα εχουμε 2 συναντήσεις μες την εβδ - μια τη ταξης με τη δασκαλα και μια με την διευθυτρια το απογευμα

ελλειψεις εχουμε στις δραστηριότητες απ δασκαλους όμως σε ολους

 

βαγκ μου πωπω τον γείωσε τον κακομοιρη

ευχομαι να της αρεσει προχωρώντας και να μην εχεις θεματακια

τελικα ιδια τακξη ε;

καλε τι τρελλα θεματα είναι αυτά με το σχλειο σας;

3 ταξεις πρωτη; ουου μια χαρα

και χημειο δεν θα εχετε; τι να κανετε ε; τι ν πω βλακείες - καλα δεν εχει χωρο να φτιαξουν άλλη μια ταξη εκτος ; πιο γρηγορα θα κανουν.

κριμα για το παιδακι

-δεν ξερω εχει τοσα θεματα; εάν δεν μπορει να επικοινωνησει τοτε καως μωρε θα το ταλαιπωρησει - μειωνεκτικα θα νιωθει παρα θα βοηθηθεί.

 

νανα καλη αρχη

χαρα καλη αρχη και σε εσας.

άλλο πρωτακι;

 

αυτά για σημερα

καληνυχτα

αυριο εχουμε επιχειρηση ντύσιμο βιβλιων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο ρε Μαρκερ! πολυ καλη αρχη!!!!

μακαρι να ειναι παντα ετσι!

εγω δεν μπορω να πω το ιδιο...

εμεις στον αγιασμο απογοητευτηκαμε λιγο και ο αντρας νευριασε.
ο δ/ντης του σχολειου εκανε αλχημιες... ουτε αλφαβητικα ουτε πως ηταν μαζι στο νηπιο τα χωρισε...
πηρε την αλφαβητικη κατασταση και αρχισε... ο 1ος-Α1, 2ος-Α2 3ος-Α3 4οςΑ1 κοκ....
στην ταξη μας, Α1 (φαντασου... Τσ... στο Α1 !!!)ειναι ελαχιστα παιδακια απο το νηπιο μας. και αναμεσα σ'αυτα το κοριτσακι απο τεως ΕΣΣΔ που ενω η ΜΑριαννα απο την αρχη την εκανε περισυ φιλη και ηταν η μονη που επεμενε να την καλεσουμε στα γεννεθλια, μετα αρχισε να την στεναχωρει και να τη χειραγωγει. επιδη ηταν οι 2 καλυτερες μαθητριες της ταξης το βρηκε σαν μεσο να την μειωνει. αρχισε η δικια μου... δε θελω αυτη τη μπλουζα, δε θελω ετσι τα μαλλια μου κλπ γιατι βρε αγαπημου κλπ γιατι η Μαργαριτα λεει οτι ειμαι χαλια με αυτη, ειμαι ασχημη, απαραδεκτη κλπ! τη λεω γιατι την κανεις παρεα; μην την εχεις φιλη. λεει, οταν τη λεω οτι δε θελω να παιξω μαζι της μαζευει τα αλλα κοριτδια και δεν τις αφηνει να παιξουν μαζι μου!
 
με το που ακουσαμε το ονομα της οτι θα ειναι μαζι μας κοκκαλωσαμε!
αφου το σκεφτηκα καλα, ελπιζω απλα αυτο να της βγει της δικιας μου σε ανταφωνισμο στα μαθηματα για να ειναι καλυτερη απο την αλλη και φυσικα θα αρχισω να τη δασκαλευω πως να γινει λιιιγο σκυλα οπου χρειαζεται! wellcome to the real world baby.....
 
καμια ιδεα;;;;;
 
απο την αλλη ο Σπυρος εχει ΜΟΝΟ 1 αγορι απο τις 2 ταξεις του νηπιου μας!!!
 
ακομα δεν ξερουμε ποια δασκαλα θα εχουμε... δεν μπηκαν καν στις ταξεις ουτε πηραν βιβλια! ωραιο ξεκινημα...
ενω η συναδελφισσα που ειμαστε μαζι στη δουλεια και μενει στο διπλανο χωριο, εκει που ειναι το τμημα μας, αν και στην ταξη θα ειναι πολλα 
παιδακια, 15αγορια+9κορ=24, τα βαλανε στην ταξη, τους μιλησε η δασκαλα, τους εδωσαν βιβλια και τη λιστα και απο τη Δευτερα αρχιζουν, απλα χωρις τους δασκαλους ειδικοτητων που δεν υπαρχουν πουθενα!
 
αντε να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε....
καλο Σ/Κ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα 

 

Βάγκουλα και εμάς ετσιτα χωρισε όπως ακριβώς τα λες αλλά μου είχε πει ότι μιλάνε με τα νήπια και προσπαθούν να μην βάζουν προβληματικά παιδιά μαζί ή παιδιά που έχουν προβλήματα μεταξύ τους στην για να μην δημιουργηθούν προβλήματα.  Αλλά τα είχαν όλα έτοιμα δεν μας τα χωρισε εκείνη την ώρα. 

 

Όντως λίγο βαριεστημένοι ακούγονται οι διευθυντές σας.  Τελικά χωρια τους έβαλες από ότι κατάλαβα. 

Σδλδ ένα μήνα τι εκανε ;ούτε το χωρισμό δεν μπορούσε να κάνει ;

 

Ελπίζω να είναι απλώς η πρώτη μέρα και από Δευτέρα να είναι όλα σούπερ. 

Εμείς καλά σήμερα 

Δώρα. Ψώνια δουλειές και γενικώς τρέξιμο. Αύριο έχει γενέθλια το βαφτιστήρι και έφαγα τον κόσμο για αθλητικά παπούτσια 

Μιλάμε λες και έχανα φάει το 26 νούμερο. 

Πουθενά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

εχθες μας πηρε 1,5 ωρα να ντσουμε μονο του Στελιου τα βιβλια

σας ενημερωνω οτι για περιπου 22 βιβλια θελετε 8 μετρα ζελατινα 

 

κατα τα αλλα σημερα το απογευμα θα παμε σε γενεθλια

 

εγω σηκωθηκα με ενα ωραιοτατο λουμπαγκο αλλα σε μετριο βαθμο

μπορω δλδ να ερπατησω

ατιμα γερατια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τα απομνημονεύματά συνεχίζονται χαχα

Βαριεμαιιιιι ελεος όλα τα κανάλια ;

Σήμερα όλα πήγαν σουπερ

Γράψανε σε ένα χαρτί από το 1-10,ζωγραγισανε και κάνανε γυμναστική 

Μια χαρά περάσανε σουπερδεν φάγανε τίποτα κλασικά. 

 

Άντε και αύριο τώρα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως παει το λουμπαγκο γριουλα;;; αντε βρε νεοτατη κοπελα... δε θελω τετοια!

νωμιζω πιο προχω ειναι στο σχολειο σας απο μαθηματα... εμεις σημερα ειχαμε τις πρωτες 3 φωτοτυπιες οι οποιες ειναι προγραφικες ασκησεις, γραμμουλες και να μαθουν τα πανω-κατω μπρος-πισω κλπ...

ο Σπυρος ειπε οτι βαρεθηκε... ηταν πολυ ευκολα. εμ., τετοια τους εβαζα να κανουν οταν ηταν στον παιδικο! και θελει να τους βαζει η κυρια πιο πολλα μαθηματα για το σπιτι! αλλα δε θελει να του βαζω εγω φ/φα απο ιντερνετ. θελει μονο της κυριας...

η ασπονδη συμμαθητρια ολο και γυροφερνε τη διακια μου και σημερα χωρις να τη ρωτησει πηγε και εκατσε μαζι της... μου το ειπε ο Σπυρος....

αντε να δουμε.

ρωτησαμε την παιδοψυχολογο που ειναι εκει που εκανε ο Σπυρος περισυ λογοθεραπια και ειπε να μην το κανουμε εμεις θεμα. να την αφησουμε να το αντιμετωπισει μονη της αφου ειναι πολυ δυναμικη και να παρεμβουμε μονο αν γυρισει σπιτι στεναχωρημενη ή κλαμμενη.

και εγω τη Δευτερα μεχρι 1:30 τη νυχτα καπλαντιζα! αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ δε μας δωσανε ολα τα βιβλια... μονο Γλωσσα-ΜΑθηματικα-ΜΕλετη περιβαλλοντος τα πρωτα τευχη.

καλα... πηγαμε Δευτερα 19:45 στο jumbo με τη λιστα στο χερι...  δεν μπορουσαμε να μπουμε ουτε στο παρκιγκ!!!!! χαμος!!!

παμε στο Μαλλιαρης Παιδεια και εκει χαμος αλλα πηραμε μονο τα τετραδια. τα υπολοιπα Τριτη πρωι... με ηρεμια....

εντυσα και με χαστι περιτυλιγματος κουτια παππουτσιων για να εχουν μονιμα στο σχολειο τα ειδη ζωγραφικης-χειροτεχνεις...

το Σ/Κ ειχαμε φιλοξενουμενους την ξαδερφη του αντρα αΠ Δραμα... 5 ατομα.... καλα περασαμε αλλα κουραστηκα.. και φυγανε 4 παρα την Κυριακη γιατι το απογευμα ειχαμε γαμο συναδελφου και γλεντι... ψωφισα!!! το επομενο Σ/Κ παλι εκλογες.... ποσο να αντεξω η σαρανταρα;;;;;

εχασε και η εθνικη παλι απο την Ισπανια.... ειναι για φευγιο ο κόουτσ....

τωρα τι χαζο γκολ εφαγε ο γαυρος απο Μπαγιερν...

περιμενω το πλυντιριο να το κατεβασω στεγνωτηριο και νανι... να τελειωσει και ο αντρας που ολη μερα καθαριζει λεβητα πελετ, καμιναδες κλπ προετοιμασιες για το χειμωνα...

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά το λουμπάγκο 

Με έφτιαξε ο άντρας 

Είναι να αδιαθετησω και είμαι μέσα στα νεύρα.  Μπορεί και από αυτό η μέση.  

 

Κατά τα άλλα μια χαρά 

Εχθές ειμασταν όλοι σεληνιασμενοι

Και εγώ τα μάλωνα συνέχεια και αυτά όλα ζημιές και τσαπατσούλιες. 

 

Καλά και εμάς εχθές αυτά κάνανε που λες φωτοτυπίες με γραμμές τους έδωσε να κάνουν 

Τους αρεσε

Αλλά με το τσιγκέλι μου τα λένε 

 

Στο τζούντο ευτυχώς μια χαρά αλλά ο Αγγελάκης δεν αντέχει εχθές 8:α50 τους πήρα και φύγαμε πριν τελειώσουν γιατί ούρλιαζε σαν να το σφάζανε.  Μες το τρέξιμο και το άγχος 

Γύρισα μέσα σε 5 λεπτά σπιτθ

Μπάνιο φαΐ γάλα αφού μπάνιο τον άγγελο τον εκαναν οι μεγάλοι για Μαντόνα κοιμισω 9:15

 

Τα μεγάλα έπεσαν 10:10 μέχρι να κοιμηθεί ο μικρός και μετά να απλώσω και να φτιάξω γιουβαρλάκια πηγε11:30

 

Και να βρω καιβεκει ένα γνωστό με το πιτσιρίκι  του να μου λέει αυτό το πόσο ζωηρό είναι και κάνει για τα τρία δικά μου καιβπως κρατήθηκα και δεν τον έβρισκα άγιο είχε.  

Και ότι κάθε μέρα βοηθάει τη γυναικούλα του που δε δουλεύει καιρό πρωί το στέλνει και παιδικό, το παίρνει και το βράζει 1 ώρα βολτίτσα για να ξεκουραστει η γυναίκα του 

Κρανιαστηκα 

 

Ένι γουει σεληνιασμού ντει εχθές. 

 

Εσείς εκεί έχετε λίγα για σχολικαβμαγαζια.  Εμει; εδώ ευτυχώς σε νορμάλ καταστάσεις τα μαγαζια.με ουρές μεν αλλά οκέι. 

Πωπω έχετε και τις εκλογές 

Δύσκολη δουλειά ρε ημέρα.  Πραγματικά 365/24 .θα. Είσαι εξω; καλες υπομονες  και να είναι όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε συ ΜΑρκερ.... απορω πως τη βγαζεις μερικες φορες... στ'αληθεια!

καλα για τη δουλεια μας σιγουρα εχει τα δυσκολα, αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ευκολοτερη απο πολλες αλλες! ασ πουμε την αληθεια. υπαρχουν μερες που κωλοβαραμε, μερες με νορμαλ δουλεια, οποτε πρεπει να υπαρχουν και οι μερες του σκισίματος! απλα φετος ρε παιδι μου... 2 βουλευτικες και ενα δημοψηφισμα;;;; του ματσ!

εγω Σαββατο πρωι θα παω να φυλαω εκλογικο τμημα. η αλλη συναδελφος θα δουλεψει νυχτα σκοπια στο τμημα γιατι δε μας εβγαιναν τα ατομα για το νυχτερινο. σπαστηκαμε λιγο και απο το οτι για μια ακομη φορα οι 2 κοπελες του αλλου γραφειου, γραμματεια δεν πανε πουθενα... ουτε μεταγωγες, ουτε μετρα. ενω  εμεις ειμαστε παντου, μεσα εξω. θελω Σαββατο πρωι που δε θα ειναι καμια μας στο γραφειο να ερθει κανε σημα για αλλαγες ή τιποτα αλλο και να πρεπει να τα κανουν οι αλλες που δε θα ξερουν κιολλας! κακια...

ο αντρας θα ειναι σε εκλογικο νυχτα και Σαββατο και Κυριακη σε ενα χωριο που δυσκολα το βρισκεις αν δεν ξερεις...

σημερα μας καλεσε η δασκαλα για συγκεβτρωση γονεων.

τα κλασσικα... να δειχνουμε ενθουσιασμο με το οτι κανουν τα μαθηματα, στην αρχη να μην τα πιεζουμε, να μην διορθωνουμε αποτομα, να του λεμε να βρει το λαθος μονος κλπ 

εγω πχ. σημερα που ειχαν να κανουν απο μια σειρα μπαστουνακια κανονικα, αναποδα, Τ, Π, C  και αναποδο και κυμματοειδης γραμμη κλπ, επιδη φυσικα δεν ηταν ολα καλα, τους ελεγα και διαλεγαν τα 2 χειροτερα της σειρας, τα σβηναμε και τα ξαναφραφανε.

επισης ειπε να μην τους κανουμε εμεις τα μαθηματα, της ετοιχε να δει φωτοτυπια με τα γραμματα της μαμας, ή παραγραφο που σιγουρα την ειχε υπαγορευσει γονιος. γι'αυτο ειπε, προτειμαει να τα ζοριζει να κανουν σχεδον τα παντα στο σχολειο, ακομα και φωτοτυπιες και να εχουν στο σπιτι μονο αναγωνση, αντιγραφη και ορθογραφια και αν δεν προλαβουν και καποια φωτοτυπια. καλο αυτο για τις μανες!

σας αφηνω χωρις να σας πριξω σημερα... τυχερουλες γιατι το Ισπανια-Γαλλια παει παραταση.,...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...