Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Καλημερα τι κανετε ?

Τις τελευταίες μερες δεν αντεχεται η ζεστη ολη μερα στο κλιματιστικο και δεβ εχω διαθεση για τιποτα. Δε με εφτανε η ζεστη ηρθα να βαψω και τα μαλλιά μοτ γιατι εγινα όπως την κρουελα τουλαχιστον να τα βαψω παλι πριν γεννησω.

Μαρκερ ούτε μεις διακοπες δε θα κανουμε. Πηρε μερικες μερες να ξεκουραστεί ο αντρας μου και λιγες τον Αύγουστο. Οσο για θάλασσα ο μικρος μου οσες φορες παμε δεν μπαινει μεσα και εξω αηδιαζει την αμμο.Μεχρι και πισινα τους πηρε ο μπαμπαςμου και μολις μπει βγαινει.

Mardio ελπιζω να το ξεπερασει ο ξαδελφος ειναι νεος και φανηκε οτι εχει αντοχες.

Βαγκ ελπθζω και σενα βα πανε ολα καλα με την πεθερά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!Vag θλιβερο και αστειο ταυτοχρονα το σκηνικο με τους λαθρομεταναστες.

Εμεις θα καθησουμε την εβδομαδα του 15αυγουσρου κλεινει και το σχολειο για απολυμανση και θα παμε Κρητη στα μερη της Μαριλου!

Λιγο αποτοξινωση απο τη καθημερινοτητα το χρειαζομαστε ολοι...

Κατα τα αλλα πολυ ζεστη εχουν οι κορες κι ενα βηχα βαθυ...ολα δηλαδη στο σχολειο.

Τα πανε εκδρομουλες κανουν και δρωμενα μεσα με παραμυθα κλοουν κλπ ωραια περνανε.

Η δουλεια σαν να ηρεμησε λιγο η μαλλον εγω ηρεμησα η δουλεια ιδια παραμενει...

Φιλια σε ολες καλα να περνατε καθε μερα ολη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΣΤΗ!!!!

τα κλιματιστικα στο φουλ...

 

ΜΑρκερ γιατι σας αλλαξανε νουμερο στο φθ; οταν ειναι επαγγελματικος χωρος δεν υπαρχουν αλλοι κανονες;

καλο κουραγιο με το φτιαξιμο του παιδικου δωματιου...

εμεις θελουμε να βαψουμε κρεβατοκαμαρα φετος, 1 δωματιο το χρονο κανουμε, αλλα βαριομαστε....

 

παντως ολο στο τρεξιμο ειμαι και κουραστηκα...

Παρασκευη στην πλατεια για την παιδικη εκδηλωση, Σαββατο πρωι δουλεια, γυρναω, τρωμε και φευγουμε για μπανιο, γυρναμε, μπανιαριζομαστε, πλενω τα μπανιερα και παμε με τους γειτονες στην πλατεια για την Λαϊκη βραδια! χαμος! πολυ ωραια περασαμε. και τα παιδια βρηκαν συμμαθητες και παιζανε ανετα και αν και ηταν κουρασμενα και απο τη θαλασσα φυγαμε 1 τη νυχτα! η ΜΑριαννα δεν ηθελε να φυγει μεχρι να τελειωσει το προγραμμα και την πηρα με το ζορι!... αχ... τη βλεπω να τα κλεινει τα μπουζουκια και να φευγει μετα....

Κυριακη απογευμα ανοιχτο παιδοτοπο και απο Δυτερα η κλασσικη μας εβδομαδα...

σημερα μετα το κολυμβ. τους εκανα κεκακια μερεντας και μετα εκανα 2 φαγητα, αρακα και φακες, για να φαμε εμει αυριο, να δωσω στα πεθερικα και να παρω κατεψυγμενα για το χωριο να μην εχω να μαγειρευω. και συγχρονως... πλυντηρια... τωρα ειναι μεσα το 3ο. οσα μπαινουν και απο τα 3 θα πανε στεγνωτηριο και τα υπολοιπα μεζι με τα προηγουμενα αυριο που θα ειναι μερα σιδερωματος!

 

ακομα δεν εχουμε αποφασισει και που θα μεινουμε στη 2η εκδρομη... τα ξενοδοχ. στα Γρεβενα, δεν εχουν καλα σχολια απο το κοινο και χωρις πρωινο εχουν ιδια τιμη με ξενοδ στα Γιαννενα καινουριο, διπλα στη λιμνη 1χλμ απο το κεντρο και μονο με καλα σχολια και με πρωινο. στα 70 περιπου Ε το 3κλινο. ο αντρας ειπε να δουμε και Μετσοβο που ειναι στη μεση και εχει πολλα φθηνα αυτη την εποχη, αλλα τι να κανουμε με τα παιδια στο Μετσοβο; δεν εχει τιποτα! μονο για φαγητο εχει να πας.  και πρεπει να κλεισουμε πριν παμε Δραμα.

 

Νικολ σιγα σιγα γεννας και εσυ!!! με το καλο... ολα ετοιμα ή εχετε και εσεις να φτιαξετε δωματια σαν τη Μαρκερ; και με αυτη τη ζεστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπες οι εργασιες τελος!

εγινε πολυ καλη δουλεια!

βαλαμε καινουρια κουφωματα και μετα ηρθε ο μπογιατζης για τα μεραμετια. με την ευκαιρια βαψαμε κ τα 3 υπνοδωματια, ανταλλαξα δωματιο με τα αγορια γιατι το δικο τους ηταν κρυο το χειμωνα, αλλαζω κουρτινες κ εννοειται γενικη καθαριοτητα μονη μου... μου εφυγε ο πατος. μου εμειναν τα ντουλαπια της κουζινας κ η ανταλλαγη ρουχων στις ντουλαπες.

σχολειο τα πηγα χθες τελευταια φορα...ειχαν κουραστει κ ο καημενος ο χριστοφορος μετρουσε αντιστροφα τις μερες!ασε λεω μα 3 μερες εμειναν, δεν βαριεσαι!

γεννησε κ η συννηφαδα μου προχθες!μια κουκλιτσα κομψουλα κ μικρουλα! ευτυχως που ειναι κοριτσι κ θα εχει η δικη μου παρεα, γιατι με τοσα αγορια αγοροκοριτσο θα γινοταν!

μαρντιο ο ξαδερφος την γλυτωσε ε; δοξα τω θεω! καλη αναρρωση!

αντε 2 βδομαδες μεινανε για να σας δουμε! η ψησταρια στο μπαλκονι κανει ηδη προθερμανση!χαχα!

ουπς, ξυπνησε η μπουμπου. μολις καταφερω θα ξαναμπω.

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καλα που ια βρεθειτε...

ΜΑριλου τακα τακα οι δουλειες  μη ψωφισεις καλοκαιριατικα...

να σας ζησει και η μπουμπουκα!

 

εδω ζεστουλα...

σημερα σιδερωνα 2,5ωρες... εκανα μετα 2 φαγητα, κοτα με ρυζι στο φουρνο για μας και φασολακια παραγγελια για πεθερα...κουραστικα!!!

 

και χθες βραδυ αργησα να κοιμηθω γιατι εψαχνα δωματιο στα Γιαννενα κλπ

βρηκα τελικα 3κλινο με 40Ε στο Περαμα που ειναι κολητα στα Γιαννενα αλλα ο αντρας το πρωι δεν πηρε τηλ να κλεισει.

ειδα και τιμες για μουσεια κλπ... ακριβα...

στα κερινα ειναι 6/ατομο μικρα τζαμπα θα παμε σιγουρα

Σπηλαιο Περαματος 7Ε μεγαλοι 3,5 μικρα... πολλα για οικογενεια...

στο νησακι της κυρα Φροσυνης απ'οτι θυμαμαι οταν ειχαμε παει ηταν 1Ε/ατομο

σημερα θα δω για ραφτιγκ στην Κονιτσα. λεω να τηλ και κανενα συναδελφο απο αυτους που ειμασταν μαζι περισυ Ορεστιαδα και ειναι απο εκει να ρωτησωλεπτομεριες και αν γινεται να βρεθουμε και για καφε...

 

νυσταζω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

Μαριλού όταν πέφτουν όλα μαζί είναι μανίκι. Και αυτες τις μέρες,έχει φουλ,ζεστή ρε,γμτ.

αντε να τελειουν όλα σιγά σιγά.

τα δωμάτια σας,είναι ισομεγεθα;λέξη ε; χαχα

καλέ αληθεια βαρέθηκαν τον παιδικό;

απορω με τα παιδια σήμερα, μα να προτειμανε να μένουν στο σπίτι και όχι με τους φίλους τους να παίζουν;

εμάς ευτυχώς δεν έχουν εκδηλώσει ακομα βαρεμάρα , ουτωειχαν στον παιδικό.

αλλα προτείνουν να μείνουν σπίτι απο το να πάμε βόλτα φαντάσου.

να σας ζήσει το νέο μέλος. Ωραία κοντά ηλικιακά τα μικρά σας.

βαγκ μου καλά να περάσετε. Δεν έχουμε,πάει αλλα φέτος ξέρω πολλούς που πήγαν και περνάνε σούπερ. Καλά δεν τ συζητώ γιαβτιμες,στα μουσεία.

εγώ θεωρώ βασικα πτι είναι φτηνά , αλλα για τους τουρίστες. Οι ελληνες είναι απαράδεκτο να πληρώνουν για να δουν τις πατρίδας τους αξιοθέατα , έστω μια φιλική συμμετοχή οκ. Αλλα όντως για μια οικογένεια είναι πολλά τα χρήματα.

σήμερα τι ωραία μέρα για εμάς

ηρεμη

τελευταία μέρα του αγγελου

κλασικά εγώ έκλαιγα πταν πήγα να τον πάρω , αλλα δεν μπορώ τι να κάνω συγκινούμαι

κατά τα αλλα

δεν ξέρω που να τα πω

ας,τα πω εδώ

η κατάσταση απελπισία

εδωσανε εντολή πβλως να πληρωθοθμε μάλλον τέλος Αυγούστου

και είναι 3 μήνες απλήρωτοι. Δεν,πάει αλλο πραγματικά.

κάτι θα γινει

αλλα πραγματικά στναζωριεμαιβνα δπυλευειω15"ώρες

γιαβτο απολυτο τίποτα.

κουράζεται και είναι όλη τηνβωραψτσαντισμενος

με,το δικιο του φυσικά.

ευτυχώς που θα πάρω το επίδομα την αλλη εβδ να πάμε έστω σούπερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω βρε μαρκερ ζορια...κριμα να δουλευει τοσες ωρες και να ναι απληρωτος.φανταζομαι νευρα...οσο μπορεις να τον στηριζεις.

Μαριλου για καφε θα παμε εξω να παιξουν τα μικρα σιγα που θα κανεις τραπεζωματα ουτε για αστειο ντρεπομαι.

Καλοριζικες οι αλλαγες σπιτι και η ανηψουλα φυσικα!

Vag ολα τα οργανωσες για την εκδρομη μπραβο! Εχω ακουσει σουπερ λογια για το ραφτινγκ στη Κονιτσα.εναλλακτικες καλοκαιρινες διακοπες μπραβο!

Εμεις καλα.ο βηχας παραμενει και η γκρινια επισης.εμενα θελουν δε θελουν τα κακομοιρα συνεχιζουν σερι σχολειο χειμωνα καλοκαιρι.δεν υπαρχει εναλλακτικη.ευτυχως θα μας χορτασουν 10 μερες.πως ανυπομονω.

Νικολου ποτε με το καλο; τον εφαγες το γαιδαρο;

Φιλια καλο ΣΚ σε ολες πιστη και αισιοδοξια για τα καλυτερα που ερχονται...

Υ.Γ Ο ξαδερφος βγηκε σημερα επεστρεψε Ροδο και εχει και γενεθλια!!! Για να βλεπετε τα χειροτερα το γραφω να λετε Δοξα το Θεο εχω την υγεια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που εξαφανιστηκατε;

ελπιζω να ειστε διακοπες

 

τι κανετε;

 

εμεις εδώ καλα

γενικως κυλανε οι μερες

ετοιμάζω και τα χαρτια του εσπα

εχω ένα θεματακι με το σταθμο που θελω να παει αλλα τι να σας λεω τωρα ολοκληρη ιστορια.

 

μπραβο στον ξαδερφο

καλη αναρρωση να εχει ο ανθρωπος

οσο για το βηχα τι λεει περασε;

εχει ο αγγελος

2η εβδ

βροχικα δεν εχει οποτε δεν είναι για αντιβιωση αλλα ο βήχας βήχας και σε εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε λιγο θα αλλαξει ονομα η ομαδα και θα γινει "Τα απομνημονευματα της marker" χαχαχα

 

καλε τι κανετε;

ελπιζω να ειστε καλα

 

εμεις εδω

ολοι καλα

εχει πεσει βαρεμαρα

εγω αδιαθετη δεν παμε ουτε για πανιο

γενικς απλως κυλανε οι μερες

ηρεμα ευτυχως

 

περιμενω νεα σας να σχολιασω

ο Αγγελος ακομα πολύ βηχα γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

τιο απογευμα σας εγρσψα ενα κατεβατο απο το ταμπλετ κ δεν το πηρε..τα νευρα μου.

εν συντομια, εμεις ειμαστε καλα, τα αγορια πολυ διαολακια οταν ειναι οι 2 τους, η μπουμπου αστερι! θελω να κανω διαιτα κ δεν το εχω παρει ακομα στα σοβαρα..... ουφ...

μαρκερ μου περαστικα στο μικρουλακι σου κ υπομονη με τον συζυγο.

βαγκ μου μια χαρα μου ακουγονται οι διακοπες σας αλλα οταν λες ραφτινγκ εννοεις να βαλεις κ τα παιδια μεσα;;;;;; ουτε σε βαρκα δεν τα βαζω!τρεμω με ολες τις κακιες κ τρελες πιθανοτητες.

η πεθερα παει καλυτερα;

μαρντιο σου εριξα ενα ξεχεσματακι στο μη δημοσιευμενο ποστ μου. ειναι δυνατον κοριτσι μου να ερθεις στα μερη μου κ να μην σε φιλεψω; θα προσβληθω πολυ, κ το εννοω. λοιπον κανονησε το προγραμμα σου οπως νομιζεις αλλα την Κυριακη 16/8 απογευματοβραδακι θα σας περιμενουμε!με βολευει την Κυριακη γιατι καθημερινες ο Γιωργος σχολαει μετα τις 8 το βραδυ κ την επομενη ξυπνα στις 5:30 το πρωι κ οπως καταλαβαινεις κοιμαται νωρις. Πιθανον να αρχισει κ τρυγο μετα της Παναγιας που σημαινει ωραριο τρελο. λοιπον στειλε μου το κινητο σου στο μειλ μου να μπορεσουμε να συννενοηθουμε. το ειπα κ στην σωσω κ θελει να σε δει. αυτα.

παω στην μπουμπου γιατι κλαιει στον υπνο της....

νανα κ χαρα τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

μπράβο που είστε καλα

ο αγγελος,έχει λίγα βροχικα

βήχει σαν γαιδαρος

βγαζει ένα φλέβα ασπρο

αλλα για αντιβίωση δεν ξέρουμε ακομα

παίρνει σολντεσνιλ,κι όλα τα καλά,σπρει

απο,δειξε ερα εαν δεν,φτιάξει μάλλον δεν την γλυτώνει

πολύ ευαισθησία οικογενειακώς έχουμε με αυτό το αναπνευστικό

κατά τα αλλα,αυριο θα πάμε,με,ταωμεγαλ και τον,πατέρα μου στο,χωριό της μάνας μου , έχει εκεί ένα σπιτάκι μπας,και καταφέρουμε να το σουλουπωσουνε και πάμε καμια εβδ,

σε ένα βουνο πνω απο το Κιάτο , κανα 15λετο ή θάλασσα.

αλλα,Σάββατο φρυγουμε,για εξοχικο

διάολοι μαρικου ε;

και εμας,εδώ δεν σταματά νπλακωνονται ρε παιδί μου

παπα πολύ κουραστικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχίζω γιατι σηκώθηκε για τσίσα οβαγγελος

χαμός,εδώ περα

μιλάμε,δεν,σταματε,δευτερόλεπτο

βαρεθηκα να,χωριζω

και τώρα έχω και το μικρό που έχει αρχισει και,αντιδρά

κατά τα αλλα νανα;

μαρντ;

βαγκ λογικά διακοπες;

χαρά

καλέ καμια δεν,είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε κοριτσια καλο μηνα!!! Δε το καταλαβα οτι ειχα να γραψω καιρο.οι κορες καλα ειναι εγω εχω τις αμυγδαλες με συγκρια και νιωθω καταβεβλημενη.θα πλακωθω στις βιταμινες γιατι Πεμπτη φευγουμε!!!!

Μαριλου σου στελνω αμεσως κινητο στο mail.επιμενω δε θελουμε τραπεζωματα καπου εξω να βρεθουμε στο χαλαρο.

Οσο για τη μερα οποτε θελετε εμεις θα διακοπαρουμε δεν εχουμε υποχρεωσεις.

Μαρκερ και μενα ετσι ασπρο φλεμα ειχαν και γαιδουροβηχα.σολντεσανιλ μονο εδωσε για 3 φορες αλλα κρατησε μερες.βοηθησε η θαλασσα βγηκε πολυ φλεμμα εκει με τις βουτιες.

Το απογευμα ειχα και 2 συμμαθητριες σπιτι διδυμες.περασαν ωραια μη ρωτατε τα υπολοιπα....αφου οταν ερχονται τριτα παιδακια ανακαλυπτω παιχνιδια ξεχασμενα...τοσο ξεθαψιμο πεφτει...πσντου...ζωη να χουν.

Κατα τα αλλα παρηγγειλα κατι πραγματα ντεκορ για τα γενεθλια μας τον αλλο μηνα και με πηρε σημερα η ιδιοκτητρια δεν εχουμε αυτο ουτε εκεινο...σπαστηκα...λεω μου χαλας ολη την ιδεα.και ακυρωσα ολη τη παραγγελια.ελπιζω να βρω.το θεμα μας: γοργονες!!

Νικολου βαστα γερα κορη!!

Νανα Vag καλα να περνατε στις διακοπεε σας αν εχουν ξεκινησει ηδη...

Φιλια στις υπολοιπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάααααα!!!

Εμείς καλά!!!!

Εμείς καμία σχέση το πρόγραμμα πού είχαμε για διακοπές...

Είχα πει να πάμε στην κουμπάρα μού στην Εύβοια...θα ήταν και η ντομ λέω μια χαρά...άλλα η κουμπάρα μού δεν απαντούσε στο τηλέφωνο...και δεν πήγα...

Κάποια στιγμή με πήρε η ντομ τηλέφωνο να δει γιατί δεν έχω πάει...τής είπα ότι, πως θα πάω αφού δεν απαντούσε στο τηλέφωνο...

Εσείς τη θα κάνατε?

Ωχ ήρθε η πεθερά..τα νέα μού όταν μπορέσω...Φιλιά σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

μαρντ και εγώ ορισμένη αμυγδαλή απο προχθές και δεν μπορούσα ούτε να καταπιώ

αντιβίωση και άγιος ο Θεός

ευτυχώς το πρόλαβα γιατι είχε αρχισει εχθές και το αυτι.

ρε κερατιάτικα καλοκαιριατικο

ευτυχώς ο αγγελις είναι καλά

μπράβο που περαανε ωραία

ναι με δυμμσθητρς παίζουν πάντα καλά έχουν κοινά ενδιαφεροντα

καλές διακοπές να έχετε

για,που;

κρίμα βρε χαρά που δεν καταφέρατε να πάτε.

μήπως λείπουν οι ανθρωποι;

κάτι τους έτυχε;

γιατι δεν μπορεί να σε κάλεσαν και να μην το σηκώνουν τώρα.

μακάρι έστω τελευταία στιγμή κάτι να γινει κα να πατε

εμείς διακοπές απο εχθές δταβπεθερια

το καλό είναι ότι είμαστε μόνοι μας γιατι Χαν δουλειές αθηνα

μια χαρά ηρεμία , χαλάρωση ξεκουραση

δεν ζεις τίποτα να σε κυνηγα

ο αγγελος δεν θέλει να κοιμάται μεσημέρι με τιποτα

δεν,πειράζει πέφτει από τις 8 σερι μέχρι τις 6:30

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

καλε τι γινεται εδώ;

αλλαξε το μαμμυ

καλυτερο είναι από πριν

αλλα σας βλεπω ολες βαριεσται να μπειτε καλε;

εμεις εδώ εχουμε όλα τα κομφορ στο εξοχικο οποτε σερφαρω

τα αγορια κλασικα τσακωνονται

μπανιο φαι -υπνος

μια χαρα

ευτυχως γιναμαι ολοι καλα

εγω με αντιβιωση , ο αγγελος με θαλασσα

 

εχω ένα θεμα με τα μπρατσακια του αγγελου

δεν τον κρατανε και βουλιαει

θα κανω να του παρωκαι τα πιο μεγαλα που είναι για πανω από 30 κιλα αλλα φανταζομαι θα ττου είναι τεραστεια

περιμενω νεα σας

καλα να περνατε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και χρόνια πολλα σε οσες γιορταζαν χθες . Φαντάζομαι ολες βρισκεστε σε διακοπές και καλά να περνατε. Εγω απι την μερα πιυ εμειναν καιοι δυο σπιτι δεν παιρνω ανασα. Ο Στεφανις ηδη απι την πρωτη μμέρα μιυ σπασε τα γυαλιά τον φορτιστή του τηλεφωνου ριχνει παιγνίδια στην τουαλετα και αλλα διαφορα.Απο τη ζεστη δεν κυκλοφορησα να αλλαξω γυαλια και με τους φακουςπινοκεφαλθαζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι και γω.....!!!!

διακοπες τελος... καλο χειμωνα...

Χρονια πολλα στις εορταζουσες του δεκαπενταυγουστου!

να χαιρομαι και εγω την κορη μου και τον εαυτο μου μιας και χθες, 17, εγινα μια σουπερ 40αρα!!!!!

Μαρκερ χαλαρα την περασες τη γιορτη σου; ολα τα κομφορ στο εξωχικο βλεπω... καλη συνεχεια στις διΚοπες σας

Μαρντιο βρεθηκατε με την Μαριλου;

ολα καλα στην ομορφη Κρητη;

Νικολ φανταζομαι τη ζεστη εκει!

Χαρα κριμα που εγινε λαθος συνενοηση και δεν πηγατε..

Νανα φανταζομαι διακοπες....

εμεις περασαμε τελεια!

ηταν η πρωτη φορα που οι διακοπες με τα παιδια μου θυμισαν προ παιδιων εποχες...

στο χωριο χωρις τα πεθερικα ειμασταν πιο ανετα, χωρις παρατηρησεις και χωρις να πρεπει να προσεχεις τι θα κανεις και τι θα πεις...

τα παιδια παιζανε με τα ανηψια του αντρα, η θεια του μας περιποιηθηκε, μας τάισε την πρωτη μερα που φτασαμε, μας εκανε, γιαουρτι, ρυζογαλο, τους εκανα και εγ μια φορα το τραπεζι οταν εκανα γεμιστα, τους εκανα μια τουρτα μια αλλη φορα που φαγαμε ολοι μαζι σε αυτους, την τελευταια βραδια τους εκανα μπυρομεζεδες να τους κερασουμε...

θαλασσα πηγαιναμε Παλιο Καβαλας ή πιο μακρυα απο τους Αμμολοφους, ποτε με τα κουμπαρια μας ποτε με την ξαδερφη του αντρα.

περνουσαμε καλα και τα παιδια δεν ηθελαν να φυγουμε οποτε καθησαμε μια μερα παραπανω και ηρθαμε και μειναμε μονο ενα βραδυ μεχρι να παμε Γιαννενα. πανικος.... να εχω να αλλαζω βαλιτσες και πραγματα και να εχω να φτιαξω και 2 φαγητα να αφησω στην πεθερα..... ουδεν σχολιο.....

οποτε ξεκινησαμε για Γιαννενα.... δεν ττο πιστευαμε, αλλα Θεσσαλονικη -Γιαννενα περασαμε 47 τουνελ!!!!!! ω, ναι! τα μετρουσα! 3 διοδια, 6Ε, για να μην ξεχνιωμαστε....

το δωματιο στο Περαμα τελειο! τεραστιο και πεντακαθαρο!

μπορει να μην ειχαμε θεα, μιας και ολα ειναι πολυ κοντα στο χωριο, βουνισιο, αλλα πολυκαλα, 3κλινο, εγω κοιμηθηκα με τα παιδια στα 2 και ο αντρας μονος, μεγαλη καινουρια τβ, αφου ειπε να καθαρισει με αντισυπτικο ο αντρας, οπως παντα και το χαρτι ηταν κατασπρο!

πηγαμε στο σπηλαιο Περαματος, πληρωσαμε μονο εμεις απο 7Ε, ητασν πολυ ωραιο και απορρουσαμε πως καταφεραν να το βγαλουν τα παιδια, μια και περπατησαμε πανω απο 1χλμ με σκαλια και στο τελος για να βγεις ειχε μαζεμενα 164 σκαλια! μετα πηγαμε στο καστρο στο Ιτς Καλε να δουμε τα κανονια και μετα με το καραβακι στο νησακι...

2Ε/ατομο, οι μεγαλοι η απλη διαδρομη, συνολο 8Ε

για το σπιτι του Αλη Πασα 3Ε/ενηλ, μας φανηκε ακριβα αλλα μας ειπε οτι το αξιζει γιατι εκαναν προσφατα ανακαινηση και ειχε δικιο... καμια σχεση με παλια που ειχα παει....

ο Σπυρος επαθε πλακα με τα καριοφυλια, τα σπαθια που ηταν μπροστα στα ματια του, η Μαριαννα με τα ρουχα και τα κοσμηματα της Κυρα Βασιλικης....

την αλλη μερα βρεθηκαμε με τον συναδελφο για καφε και ειδαμε πανοραμικα την πολη και τη Λιμνη και μετα πηγαμε στα κερινα ομοιωματα στο Μουσειο Βρελλη! 6Ε/ενηλ. τελεια!!!

και παλι εντυπωσιαστηκαν...

και ειχε μια δροσια κοριτσια!!!!

ψυχρα θα ελεγα!

ο Σπυρος αρχισε τη μυξα και τα φτερνισματα τα οποια κοπηκαν δια μαγειας οταν φτασαμε στο χωριθο που ηταν η βαφτηση στε βουνο 1000μ υψ. των Γρεβενων! τελεια δροσια και κλιμα εκει!!!

και παλι δεν ηθελαν να φυγουμε....

αλλα απο την κουραση στην επιστροφη κοιμοταν περιπου 2ωρες!!!!

αντε και του χρονου!

παω να απλωσω τα αρκουδακια τους που επλυνα....

και αυριο... μερα σιδερωματος!!!!

 

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag μου λειψες!!!!! Για τη marker δε λεω αλληλοευχηθηκαμε facebook!! Να χαιρεσαι και συ το γλυκο Μαριαννακι σου!! Πολυχρονη τρελη τρελη σαρανταρα!!!

Οσο για τις περιγραφες για τα μερη των διακοπων σας τοσο ζωντανες σα να ημουν στη βαρκουλα μαζι για το νησακι της κυρα Φροσυνης κι ας μην εχω παει ποτε Γιαννενα!

Χαιρομαι που ξεκουραστηκατε χορτασατε τα παιδακια σας και γεμισατε εικονες!

Εμεις ειμαστε ακομα Κρητη.περναμε υπεροχα.το ξενοδοχειο τελειο με νεροτσουληθρες δε ξεκολλαει ο κωλος μας!! Πρωι θαλασσα απογευμα πισινες.πολυ φαι πρωι μεσημερι βραδι.δεν εχω κουνησει ουτε δαχτυλακι.Μαριλου Σωσω μετα τεκνων αψογες!! Βρεθηκαμε και θα ξαναβρεθουμε κι αυριο.ειναι σουπερ φιλοξενες σα να ειμαστε φιλιναδες χρονια ενιωσα.οι αλοιφες και τα σαπουνια της τρελοσαλονικιας για να τα φας απο μυρωδια οχι να πασαλειφτεις!!

Πηγαμε θαλασσοκοσμο μουσειο φυσικης ιστοριας ΑγΝικολαο λουνα παρκ ξενυχτι 2 βραδιες με συμφοιτητες μου.

Επιστρεφουμε Πεμπτη απογευμα για να πουμε και μεις ραντεβου του χρονου διακοπες και καλο χειμωνα να χουμε!φωτο θα σας στειλω απο Ροδο μολις φτασουμε με 3g δυσκολα περνανε στο mail.

Σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας μερα !!

Vag πολυχρονη κσι του χρονογ με υγεια!!

Περασατε υπεροχα απο την περιγραφη ενιωδα και γω οτι πηγα διακοπες !! Να χαιρεσαι κσι το κορίτσι σου !!

Mardio αυτες ειναι διακοπες  !! Καλη επθστροφή σας ευχομαι .

Εγω ηρθα για το υεσυ της γλυκοζης μου μεινε μια ωρα τους αφησα να κοθμουνται ολους και εχω σκοπο να βολταρω και μετα να ηεκκεψω λιγη ωρσ γισ μενα. Φιλακθα xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω στο Θαλασσοκοσμο θα σας προτεινα να πατε... ειχαμε παει με τον αντρα την τελευταια φορα που πηγαμε Κρητη. πως το λενε το ξενοδοχειο που πηγατε και που ειναι; ετσι για να ξερουμε για το μελλον... υγεια και λεφτα να εχουμε.....

ωραια που βρεθηκατε με τα κοριτσια.  

και εγω πρεπει να περασω τις φωτο στον υπολογιστη...

νικολ ολα καλα με την καμπυλη ζαχαρου; εσεις του χρονου διακοπες... τα κραταει καμια μαμα-πεθερα τα παιδια να πατε κανενα 3ημερο με τον αντρα σου ή σαν εμας παεκτο πατε παντου ολοι;;;

εγω χθες ψωφισα! ολο το πρωι σιδερωνα, με τα παιδια στο σπιτι κ ο αντρας στη γυρα να μιλαει με γιατρους για την πεθερα... θα κανει μια επεμβαση κυφοπλαστικης για τον σπονδυλο που εσπασε. αντε να τελειωνει και αυτο.

για να μη με πριζουν τους ειπα αν εφτιαχναν μονοι τους ενα παζλ που εχουν με 250κοματια το απογευμα θα τους επερνα ενα μικρο δωρο απο το τζαμπο. ηταν μεγαλο κινητρο. κουραστηκαν αλλα ως το απογευμα το εκαναν! εφυγε το 7ευρο, πηγαμε και μια βολτα στη μαμα μου... περασε το απογευμα...

σημερα ηθελαν να τους κανω γιουβαρλακια. εκανα παραπανω να στειλω και πεθερα...

το απογευμα θα ερθουν ενας απο τους υποψηφιους συζυγους της Μαριαννας με την αδερφη του που ηταν στην ταξη του Σπυρου, προνηπιο ομως, και θελει να τον παντρευτει. μαζι και η συμπεθερα και η μικρουλα κορη τους.

εχω τυροπιτακια, θακανω και κεκακια τωρα, το απογευμα καμια πιτσα με ετοιμη βαση.... ελπιζω να θελουν να παιζουν στην αυλη και οχι να ανεβουν και πανω... αλλα για καλο και για κακο θα πρεπει να συμμαζεψω... βαριεμαι!

αυριο πρωι δουλεια!

ΝΑΙ !!!

δυσκολο να εισαι μονο στο σπιτι ολη μερα με τα παιδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσκολο δε λες τιποτα Vag!!!!

Επιστρεψαμε και μεις! Αντε και του χρονου μας.

Γουβες water park λεγοταν το ξενοδοχειο και ειναι προς Χερσονησο.

Το συστηνω ανεπιφυλακτα για οικογενειακες διακοπες!!

Ξαναειδαμε και Μαριλου!! Μιλαμε μας καταυποχρεωσε η Κρητικια.ολοκληρο τραπεζι ετοιμασε για πλακα....ψητα, γεμιστα,πιτακια,κολοκυθοκεφτεδες,γιαπρακια,σαλατες...

Το χει οχι αστεια....πολυ φιλικο σπιτι και ολη η οικογενεια δηλαδη.

Αξιζει η Κρητη γενικοτερα απο παραλιες διαδρομες μαγαζια κινηση περατζαδες οι ανθρωποι της φιλοξενοι ζεστοι.

Θα ξαναπηγαινα με τα χιλια!

Φωτο θα σας περασω απο το pc ελπιζω το ΣΚ.

Vag με το καλο η επεμβαση της πεθερας.

Νικολου καλα αποτελεσματα στη καμπυλη!!

Φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

σας ξεχασα κοριτσια...

εχει Παγκοσμιο Στιβου και καταλαβαινετε... επιδη δε βλεπω τις αλλες ωρες λογω δουλειας ή παιδιων, αν και λιγο με το ζορι βλεπουμε ολοι μαζι, καθομαι το βραδυ και βλεπω τις επαναληψεις...

πηραμε και χαλκινο στο επικοντο το μαθατε;

κατα τα αλλα... τα ιδια... δουλεια, σπιτι παιδια... και αυτο το σ/κ ειναι και τις 2 μερες απογευμα ο αντρας και εγω πρωι και κοβω φλεβες!

Μαρντιο εστειλα τις φωτο στα κοριτσια. κλασσικα η Μαρκερ εν πηρε τιποτα...

η Μαριαννα γνωρισε τη Μαρθα απο τις φωτο... και εχουμε καιρο να τους δουμε.

αντε και του χρονου...

το ξενοδοχειο φαινεται τελειο...

και πολυ μου αρεσαν τα κοριτσια στις θεσεις του αεροπλανου με τα βοβλια!

 

αααχχχ... εκοψε ο αερας και μου επιτεθηκαν τα κουνουπια!! εμ, ειπα να κατσω λιγο στο μπαλκονι....

φευγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Αρχικά χρόνια πολλπα βαγκ

Να σε χαίρεται η οικογένεια 

Πάντα να έχεις υγεία και ευτυχια

 

Εγώ τι να πω 

Μας εχει πάει γαμ@ντας το 15

Τι να πρωτοπω

Εν ολίγοις γιατι θα θέλω 10 σελιδες

14αυγουστου έχασε ο Κως τον Νίκο μέσα στη θάλασσα ενώ κάνανε μπάνιο και ένα θα σας πω έπαθα νευρικό κλωνισμο εγώ και ο στελιος

Περιγραφή δεν κάνω., ευτυχώς ήταν 2κυριες και κάτι στήσανε τον άγγελο και το Στέλιο.,όλος ο κόσμος ενδιαφέρθηκε και ψάχνανε με τον Κω.  Εγώ ήμουν σίγουρη ότι πνίγηκε και δεν περιγράφω.  

Μετά από 5μερες κάηκε η οθόνη  του κινητού αναγκάστηκα πήρα ένα με δόσεις από κωστοβολο

Την Τετάρτη στη θάλασσα σπάσανε το αμάξι μας πήραν ότι είχαμε και δεν ειχαμε

Περιμένανε με ταβ3 παιδιά να έρθει η ομάδα Δίας., μετά η ασφάλεια, να πάμε σπίτι να κοιμησουμε ταβπαιδια γιατί είχαν σεληνιαστει, μετά αστυνομία που ήταν κριμένη σε κάτι χωράφια μέσα και ευτυχώς είχαμε τζιπιες γιατί θα μας έτρωγαν οι λύκοι.  Να περιμένουμε τον αξιοματικο δεν ξέρω που ήταν σπίτι του και ήρθε με πολιτικά.  Βέβαια ηταν πολυ εξυπηρετικο παιδί.  

Ευτυχώς ο πατέρας μας μουβηταν μαζί μας γιατι κράτησε ταβπαιδια. 

Νανκλεισουμε κάρτες κλπ

Και τωρα η χαρτουρα που χωρίς ταυτότητα δεν κάνεις τίποτα και για την οποία το τμήμα μας μας έκλεισε ραντεβού από Τετάρτη Δευτέρα.  Θα αρχίσω τα γαλλικά και έχουμε και αστυνομία στην παρέα χαχα

Ο Νίκος έχει γίνει Πολ Υ κολοπαιδο

Δεν σέβεται τίποτα.  Δεν ξέρω είναι και. Ο Κως που τους πάει κόντρα πολύ.  Αλλά δεν ξέρω θα λέω βοήθεια με αυτόν.  

 

 

ΚΚατα τα άλλα τι νανππω.  Το κολοδιπλωμα θέλει 100ευ ο καθένας.  Καργ@δες ταβυπουργεια σας.  

Αυτά. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...