Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Μαρντ κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι...

χαχαχα!!!

 

μεγάλο μαρτύριο να είναι τελειόμηνη καλοκαίρι και ειδικά καλοκαίρι της Κύπρου...

 

την τελευταία φορά πρέπει να έβαλα πολύ ελεύρι στη ζύμη και έγιναν λίγο σκληρά.

και η αναρή μου δεν ήταν πολύ νόστιμη...

την πρώτη φορά ήταν αφρούγια...

αλλά ούτε κι εγώ τα έκλεινα τόσο πολύ...

 

πωπω... θέλω...

 

σήμερα θα πάω για πεντικιούρ!!!

γιούπι!!!

 

προχθές μου τηλεφώνησαν από τη λέσχη να πάω να πάρω τον Α γιατί ήταν πολύ κακόκεφος όλη μέρα, έκλαιγε και έκανε και λίγα δέκατα (37,2).

τελικά τι είχε;

το παιδάκι που γνώρισε και έκαναν παρέα δεν πήγε στο σχολείο και ήτνα λυπημένος...

 

τι θα τονκάνω ρε κορίτσια;

και το απόγευμα ήρθαν 2 φίλοι του στο σπίτι μας εκ των οποίων ο ένας είναι μαζί του στη λέσχη και παίζανε πάρα πολύ καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

χαμός στη βουλη

τι να πω

ας ελπίσουμε,ότι αυτοί ξέρουν αν και για να τους μπούμε στο μάτι των παλιογερμαναραδων δεν θα με χαλούσε να καταψηφίσουν.

κατσκηνωση είχα πάει μια φορά έκατσα 5μερες και την έκανα. Δεν μου αρεσε καθόλου. Η συμπεριφορά των μεγαλύτερων , μπορεί να έπεσα στην περίπτωση , όλο φώναζαν και μάλωναν.

και το θέμα είναι πτι είναι υπερβολικά πολλά τα χρήματα.

απο του χρόνου έχει ο δήμος μας,ωτλραιοτατες δραστηριοτητες

έλα βρε νανα νιώθει μοναξια και ανασφάλεια; αυτες εκεί οι δασκάλες τι σου λένε;

εδώ πάντως δεν θα ανησυχούσαν , μάλλον , δεν μπορώ να τη φανταστώ την κατάσταση πλήρως γιατι εμείς είμαστε στο αλλο ακρο. Αλλα ίσως να θέλει να ασχοληθείτε,πιο πολύ μαζί του να κάνετε καμια δραστηριότητα μαζί παραπάνω.ή να του έδινες αρμοδιότητες πιο μεγάλων παιδιών. Πχ,να πάει να πετάξει τα σκουπίδια εαν είναι κοντά και τον βλεπεις και,δεν περνάει δρομο χαχα κάτι τέτοιο να νιβαρι πιο ικανός απο μόνος του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς εδώ τι να πω

έχουμε αυτο τον καιρό σοβαρό πρόβλημα οικονομικό

εγώ για 7 ενσημα δεν μπαίνω ταμείο και η μαλακό η λογιστια στη δουλεια δεν θέλει απο ότι κατάλαβα να εξυπηρετήσει

και ο Κως απλήρωτος,2ο μήνα και τώρα τον πήραν απο τη νομαρχία ότι πρέπει να κάνει κάτι αλλαγες στο νέο χώρο που θέλουν κανα 400αρι

καλά έχει ο θεός κάτι θα γινει

αλλα πολύ,αγχος, ρε παιδί μου

όλα μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε Μάρκερ... ας σου βάλει 7 ένσημα κι ας τα πληρώσεις εσύ...

 

Μάρκερ όλα αυτά που λες τα κάνουμε...

και πραγματικά, αναρρωτιέμαι τι θα γινότανε αυτό το παιδί αν δεν αεσχολιίμασταν σαν γονείς...

 

αλλά είναι γονίδια ρε κορίτσια...

έτσι ακριβώς ήμουν κι εγώ...

κ κάτι αντίστοιχο και ο μπαμπάς μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω νανα οι πιο μεγάλες μαμάδες θα σου πουν να το χαίρεσαι γιατι σε 5 χρόνια δεν θα τον μαζευεις

όπως λες μωρε είναι στο παιδάκι

ποιος ξέρει;

θα το δεις και στο δημοτικο

πάντως μην σου φανεί παράξενο εαν κλαίει και εκεί.

εμείς είχαμε παιδί που στο,δημοτικο για,2-3 μήνες κάθε μέρα με κλάματα πηγαινε

μια χαρά,συνηθισε μετα

της το είπα της βλαμενης , δεν είναι θέμα τα λεφτα

την πήρε και ο διευθυντής που έχουμε καλές σχέσεις να της το πει.

αλλα πρπει να πάει απο το ικα για να τα βάλει δεν γινεται ηλεκτρονικά και βαριέται.

ενι γουει δανικά ειναι

τσαντίζομαι όμως γιατι 10 χρόνια είμαι

για τις εγκυμοσύνες διέκοψα οικειοθελώς, πέρσι που πάλι δεν με εβαλαν ταμείο δεν ζήτησα τίποτα και φέτος που έχω ανάγκη γιατι έχουμε θέμα και της ζήτησα χάρη μου κάνει τη δύσκολη. Και λογικά δεν θα τα βαλει την είδα αρνητικη.

δεν πειράζει

καλά να είναι

αλλα,στη δυσκολη ώρα φενεται ο αλλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες της να σου ετοιμασει την ΑΠΔ γιατι αυτο χρειαζεται να παρετε στο ΙΚΑ για να προστεθουν 7 ενσημα σε ενα μηνα και να την καταθεσεις εσυ στον ελεγκτη.κριμα για τοσο απλη διαδικασια να χασεις τα δικαιωματα σου.πολλες φορες εχω εξυπηρετησει εργαζομενους για τετοιο λογο.δεν εχει καποιο προστιμο ο εργοδοτης να φοβαται κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε όχι ρε Μάρκερ... μην είσαι έτσι χαλαρή... πίεσε τις καταστάσεις.

ξανατήλ τον διευθυντή.

ποια είναι αυτή που κάνει ό,τι θέλει;

εάν βαριέται να πάει σπίτι της.

πολύ στεχοωρήθηκα τώρα...

το πολύ πολύ πήγαινε τα εσύ στο ΙΚΑ.

 

εμάς έιναι η τελευταία μέρα στο summer school.

μετά θα είναι λίγο με μπαμπά μετά λίγο με μαμά, μετά με γιαγιά και μετά μαμά και μπαμπάς μαζί... χαχαχα!!!

 

η γυναίκα που προσέχει τον Μ κάθε μέρα γεμίζουν τα μάτια της που πάω να τον πάρω.

στενοχωριέται πάρα πολύ που θα της φύγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τι κανετε ?

Πηγαμε και σημερα θαλασσα Vag και εμεις εδω οποτε παμε θαλασσα παμε στα ΚΑΑΥ. Μια φορα μας εγκρινανε πριν 2 χρονια και τα σπιτακια των κοινων θνητων ειναι λυομενα αλλα περασαμε καλα.Μονο να μαγειρεψεις δε μπορεις η στη λεσχη θα πας να φας που ειναι φτηνά η οπου αλλου θελεις. Αν θυμαμαι καλα η 70 η 90 ευρω ηταν για μια βδομαδα και τα φαγητα εξτρα. Φετος ουτε καν στους επιλαφοντες δεν είμαστε.

Mardio η αληθεια ειναι οτι φετος το καλόκαιρι μας ειναι ηπιο και δε μπορω να πω οτι δεν αντεχω δεν πολυκυκλοφορω εξω και μεσα οταν δεν αντεχω κλιματιστικο. Καναμε οικονομια τους υπολοιπους μηνες. Ο ξάδελφος σου πως ειναι .

Νανα πετυχε το πεντικιούρ το ημιμονιμο εννοεις το τζελ γιατι εχει κατι αιωνες να κΝω νυχια.

Μαρκερ εγω δεν καταλαβαίνω απο ενσημα και Ικα αλλα δεν υπάρχει καποιος αλλος να παει η εστω εσυ ?

Μαρυλου αντε να τελειωνουν οι ιωσεις να απολαύσετε το καλοκαίρι. Εμεις καναμε τη β επιπεδου σχεδον πριν 1 μηνα μου μεινε η καμπύλη και να αποφασίσω που θα γεννησω ..

Καλο νααα περνατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ευτυχως ειναι καλυτερα ο ξαδερφος! Ακομα στο 401 βεβαια αλλα ξεκινησε φυσικοθεραπειες και χθες σηκωθηκε! Τρωει ρευστα κρεμες κλπ και μιλαει αργα και χαμηλοφωνα.η μαγνητικη εδειξε να υποχωρουν τα αιματωματα.το ενα ειναι στην υποφυση το πιο ζορικο.δε θυμαται τι εγινε καθολου αλλα θυμαται προσωπα και καταστασεις.

Αφου δεν εφυγε μπαμ και κατω σημαινει εχει λαδακι το καντηλακι του πιστευω...

Σε ευχαριστω που ρωτησες nicolou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας εχασα κοριτσια...

ο ξαδερφος σου εμενε Αθηνα ή τον μετεφεραν στο 401 λογω της καταστασης;

μακαρι να γινει καλα ο αννθρωπος...

 

Νικολνομιζω τα λυομενα ειναι καλυτερα απο τα κοντέινερ....

και εδω, νομιζω, οτι οσοι ειναι να πανε ΚΑΑΥ δεν πληρωνουν στεγαση.

δεν ειμαι και σιγουρη βεβαια..

και εγω παντως σαν εσενα, μια χαρα την ειχα περασει την καλοκαιρινη εγκυμοσυνη... χαμπαρι δεν πηρα. με τοκαλο...

 

Μαρκερ ειναι αδικια να μη μπεις ταμειο για τετοιο λογο... καλα και αυτη, ξεροντας ποσο πιεσμενοι ειναι ολοι οι Ελληνες κανει τετοια μλκια;;; ντροπη της.  εδω οι τροχονομοι απο το τμημα τους που ειναι πανω απο το δικο μας, απο τοτε που εκλεισαν οι τραπεζες δεν κοβουν κλησεις και πιο πριν εκαναν γενναιες.... εκπτωσεις!

 

Νανα ετσι το παλικαρακι σου;;  ρε συ, οι δασκαλες τι λενε; δεν μπορουν να βοηθησουν;  αντε να κανεντε διακοπουλες να χαλαρωσετε ολοι;

 

εγω σημερα το απογευμα σε 2,5ωρες εκανα: αλμυρο κέικ με κασερι, ρεβανι με ρυζαλευρο, κιμα για να βαλω καταψυξη για μακαροναδες και ειχα βαλει στο φουρνο γεμιστα. οχι μονο για μας ολα αυτα βεβαια.... εχουμε και την πεθερα...

δυστυχως η αξονικη και το σπινθυρογραφημα οστων εδειξε καταγμα στον Θ9. πρεπει ομως να κανουν κι αλλες εξετασεις να δουν αμα ειναι καταγμα απο την οστεοπορωση που εχει εδω και χρονια και επιδυνωθηκε απο τις χημειοθ και την κορτιζονη ή ειναι απο μετασταση που εκανε τον σπονδυλο ευαισθητο και εσπασε...

και οι δυο εκδοχες χαλια ειναι... με τοση οστεοπορωση και ολα τα αλλα δεν προκειται να κολησει και ισως να επακολουθησουν και αλλα και αν ο καρκινος πηγε στα οστα.... γεια σας....

 

κατα τα αλλα εχει και εδω ζεστη... και οι προγνωσεις λενε οτι απο Τριτη... πιανουμε τα 39 εδω στο χωριο. φανταστειτε Θεσ.νικη! και μεχρι Παρασκευη στα κοκκινα!

αααχχχ..... σε 2 βδομαδες αδεια!!! εκτος αν εχει παλι διαφορετικη αποψη ο Αλεξης! που θα τον σκισω!

 

φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω ρε Vag μανικι με τη πεθερα.γιατι να ταλαιπωρειται τοσο;;; αχ Θεε μου φυλαγε.

Ο ξαδερφος Ροδο μενει τον μετεφεραν στο 401 με puma.η κοπελα του ειναι στρατιωτικος και τα κανονισε ολα αυτη.

Πω πω λιχουδιες που ετοιμασες...

Εμεις την ειδαμε τουριστες το ΣΚ και πηγαμε χθες βολτα στη Κοιλαδα των Πεταλουδων αν εχετε ακουστα.ειναι ενα ωραιο δασος με Πεταλουδες.περπατουσαμε 2 ωρες με το ρολοι.με παρεα.τα μικρα αδιαμαρτυρητα.μας εβαλαν τα γελια.εγω ημουν και πρωτη μερα αδιαθετη μου βγηκε η γλωσσα.τα μεταφεραμε 22:00 κοιμισμενα στα κρεβατια.

Το πρωι θαλασσα και τωρα τους ταξαμε βολτα με ενα πλοιαριο με γυαλινο πατο που βλεπεις τα ψαρακια...tourist σας λεω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

 

αρχικα να πω περαστικα στον ξαδερφο

να ανε όλα καλα με τον ανθρωπο

 

 

 

ΔΕΥΤΕΡΟΝ και πολύ τρομακτικο:

εκανα την εμφανιση τους οι πρωτες μου ασπρες τριχουλες - νομιζω 4-5 [smilie=sad6.gif] [smilie=sad6.gif] [smilie=sad6.gif] [smilie=sad6.gif]

 

 

κατά τα αλλα εμεις καλα

με εχει πιασει μια νευραλγια στα δοντια

θα παω οδοντιατρο μην είναι τιποτε άλλο

 

ζεστη εδω

τα παιδια γενικως καλα

εχθες είχαμε ανακατωμα δωματιου - μαζευαν μιλαμε 1 και 15 λεπτα και κλαιγαε για να μην τα ρουφξει η σκουπα χαχαχα

 

εχουμε πολλα μυρμυγκια

μια κατσαριδα τερας την ψάχναμε 2 μερες

το σκ εχει απολυμανση

 

με τα ενσημα θα δω σημερα τι θα γνει

θα παρω τηλ

καλε είναι 5 νοματαιει εκει στο λογιστηριο και ασχολούνται μονο με τα θεματα της σχολης δεν είναι λογιστηριο που κανει γενικως φορολογικα

δεν είναι θεμα ποιος θα τα παει , η αρχηγινα βαριεται

είναι γενικο το κακο εκει μεσα - ότι δεν τους αφορα αμεσα απλως δεν το κανουν

 

κατά τα αλλα

τι ωραιο πρεπει να είναι το καραβακι

μπραβο σας - τι ωραιες εξορμισεις

 

βαγκ

ελπιζω η γυναικα να μην ταλαιπωρειται

δεν ξερω βρε κοριτσι

οτιαινα εχει κανει καποιος σε ολη τη ζωη του

νομιζω ότι δεν του αιζει μια υπολοιπη ζωη μαρτυρικη

μακρι να ηρεμησει η γυνικα πραγματικα

βρε θηριο ποτε προλαβες

εχεις γινει σαινι

 

κεαν ξαναγινυν εκλογες δεν θα παω να ψηφισω

βαρεθηα

κάθε 6 μηνες ολο για κατι ψηφιζουμε

αντε στο καο

όχι να κατσει 4 χρονια

αντε από κει ολοι βγαζουν την ουρα τους από εξω στα δυσκολα

να κατσει να προσπαθησει και εάν δεν σε 3 χροια ξαναψηφιζουμε

οποιος και να ξαναανεβει τα ιδια θα κανει είναι δεδομανεο

αντε στο καλο πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!!!

 

Μάρκερ πλάκα κάνεις... για τις άσπρες τρίχες εννοώ...

όλο το κεφάλι άσπρο είναι καλέ...

από το Γυμνάσιο έχω άσπρα μαλλιά...

 

Μαρντ ελπίζω να πάνε όλα καλά με τον ξάδερφο...

και με την πεθερά βρε Βαγφκ... να μην ταλαιπωρείται η γυναίκα...

 

σήμερα έχω τον Α μαζί μου στη δουλειά...

ο Π δούλευε νυχτερινός και τον αφήσαμε να κοιμηθεί λίγο και μετά να έρθει να τον πάρει...

ευτυχώς είναι φρόνιμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....

και εμεις ταχα τουρισμο καναμε χθες ΜΑρντιο!

αλλα επιδη κοιλαδα με πεταλουδες και καραβακια με γυαλινο πατο δεν εχουμε και μια που ειχε πολλλλη ζεστη.... μετα την εκκλησια πηγαμε με μια αλλη οικογενεια στο "δροσερο" cosmos και οταν μεσημεριασε στο ΙΚΕΑ για τζανκ φουντ χοτ ντογκ, πατατες και παγωτο... μετα λιγο υπνο στο δροσερο σπιτι μας, μιας και ειχαμε αφησει ανοιχτο το a/c, αμ πως! και το απογευμα στο διπλανο χωριο που εχει υπεροχο καφε μπαρ σνακ με τελειο παιδοτοπο με φουσκωτα, τραμπολινα, τσουλιθρες, γηπεδα τενις και ποδοσφαιρου και μινι ζωολογικο κηπο... και το καλο ειναι οτι πληρωνεις μονο οτι παρεις. τα παιδια δεν πληρωνουν κατι εξτρα για τον παιδοτοπο.

 

ΝΑνα φανταζομαι χαρηκε ο Α που ηρθε στη δουλεια σου... και εμενα τους αρεσει.  σημερα ο Δ/της το πρωι ηρθε στο γραφειο και μας εφερε με τη συναδελφισσα 3 παιδικα βιβλια, για 8+ ηλικιες απο μια εφημεριδα, για τα παιδια μας... καλη κινηση και μπραβο που μας σκεφτηκε. το μεσημερι που τα εδωσα στα παιδια και ειπα οτι ειναι δωρο απο τον αστυνομο ξετρελαθηκαν! ηθελαν αυριο να τα παρω στο τμημα για να τον ευχαριστησουν

 

ΜΑρκερ ξαναειχες περισυ μιρμιγκια ή στο εξωχιοκο ειχατε;

"φεντονα" λεει ο αντρας μου λεγεται το φαρμακο που ψεκασαμε παλια που ειχαμε εμεις και δεν ξαναεμφανιστηκαν. κανει για χωρους σπιτιου. το βαζουν σε κουζινες εστιατοριων. το ειχε παρει απο μαγαζι με γεωργικα φαρμακα.

οσο για κατσαριδες...... τρελη αηδια!!

καλα ξεμπερδεματα...

 

σημερα ποη πηγαινα τα παιδια κολυμβητιριο η ΜΑριαννα αρχισε παλι τα φοβαμαι και δε θελω να παω, να μην κανω το δελφινακι. κλπ κλπ...

τα πηρα κρανιο! τη λεω... ακου να σε πω... αν ειναι να στεναχωριεσαι και να φοβασαι, να το χεσω το κωλοδελφινακι! μην το κανεις ποτε! σκασιλα μου! εγω μονο θελω να πηγαινεις με χαρα οπως οταν ξεκινησες!

και ερχεται η ωρα για το δελφινακι στην προπονηση..... και το κανει καλα! και χωνεται ολοκληρηρη μαζι με το κεφαλι κατω απο το νερο!!!!

ΖΗΤΩ !!!!!

και μετα που κανανε 3 καινουριες ασκησεις... δελφινια!!!

και απο τωρα ηθελε αυριο να παμε οπωσδηποτε ξανα!

τελικα οπου δεν πιανουν οι γλυκες... τα καταφερνουν οι αγριαδες!

 

ΜΑρκερ πολλοι δε θα ψηφισουν αν ξαναγινουν τοσο συντομα εκλογες... και με το δικιο τους...

 

διαβασα στη χθεσινη εφημ. πρωο θεμα συνεντευξη της κυρα τασιας... που ειναι υπουργος μεταναστευσης...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ να εχουν τετοια ατομα στην κυβερνηση!!!!!!

ελεος!!!!!

απο τα πολλα εκτος τοπου και χρονου που λεει...

εμεις φτιαξαμε μικρες δομες για να στεγασουμε τους μεταναστες, σπιτια, μικρα ξενοδοχεια κλπ για να  μην ειναι σαν γκετο , αλλα δεν περιμεναμε τοοοσο πολυ κοσμο να ερθει!

δημοσιογρ: πολλοι λενε οτι η κυβερνηση σας με την αλλαγη μεταναστευτικης πολιτικη στην ουσια τους προσκαλεσε...

α, οχι, αυτα τα λενε οι ακροδεξιοοι...

δημ: μα αυτα ακουγονται και στη βουλη!

και εκει υπαρχουν πολλοι απο δαυτους!

δημ: υπαρχουν φοβοι οτι πλητεται ο τουρισμος με την κατασταση που επικρατει στις πλατειες της Αθηνας και στα νησια

δεν υπαρχει τετοιος φοβος! αλλωστε οι ξενοι που ερχονται ξερουν τι να περιμενουν απο εδω... οπως πανε στην Ινδια και βλεπουν παιδια να πεθαινουν στους δρομους, που δε σταματησε ο τουρισμος στην Ινδια, οπως στην Αιγυπτο βλεπουν ανθρωπους να κοιμουνται στα νεκροταφεία... τι πειραζει ο Συριος τον τουριστα που παει για μπανιο;;;;;

 

ρε κοριτσια δεν ξερω... μονο εγω ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ με κατι τετοια;;;;;;

ΟΥΣΤ!!! ΔΡΟΜΟ ΠΑΛΙΟΓΡΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

τι να πω ρε Βαγκ... έχεις απόλυτο δίκιο...

 

πήγε πολύ πίσω η Ελλάδα...

 

ο Α πέρασε πολύ ωραία.

τελικά έμεινε μαζί μου μέχρι να σχολάσω και αφήσαμε τον μπαμπα μας να κοιμηθεί...

ενθουσιάζεται πολύ με τα πράγματα πουέχω στο γραφείο.\

για πόση ώρα κάθεται και τρυπά τις κόλλες και τις βάζει σε ντοσιέ...

του τυπώνω εργασίες και ζωγραφιές από το ίντερνετ...

έρχεται λίγο ο κουνιάδος και τον πηγαίνει καμιά βόλτα μέσα στο Υπουργείο...

μαλλον θα τον ξαναφέρω την Παρασκευή...

 

μπράβο στο δελφινάκι σου!!!

 

καλε΄... κι εκείνη η μπουμπού της κρητικιάς... σκέτη σμαραγδένια!!!

φτου φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

ειμαι στο,αρχαιολογικό μουσείο με τα μεγάλα και τους έχουν ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Νανα σαν τον δικο σου έκαναν για να πάνε με την ξένη κυρια και φοβόντουσαν μην τους πάρει , τους κλέψει κλπ. Τελικά τους έταξα ένα κάρο πράγματα , με,ρώτησαν εαν θα τους βαλω τιμωρία στο σπίτι και πήγαν. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Μια χαρ περνάνε τώρα.

βαγκ γρλασα υρελλα με,την δημοσιευση , ε δεν πάνε καλά πραγματικά , εδώ όλοι,σε εμάς είμαστε καλός λαός. Τι να πω δεν ξέρω , και μετά λέμε γιατι χρεοκοπούμε με όλα αυτα.

μπράβο στη Μαριάννα σου, να τους συνεχισεις και του χρόνου , βεβαια στη μεγάλη πισίνα θα πάθουν ένα σοκ αλλα ιναι σούπερ γυμναστική το,γουστάρω πολύ.

για να σε ρωτήσω στο Λιμενικό τα εμβόλια τα πληρώνουν και,δεν παίρνουν τα χρήματα και ιατρική περίθαλψη δωρεαν δεν έχουν; μήπως ξέρεις;

αμα κάθεται καλά νανα πολύ καλά κάνεις και τον παίρνεις μπράβο του.

το βρισκω πολύ θετικό να,βλεπουν πως βγαινουν τα,χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε ΜΑρκερ τα αγορια πηγαν μονο για ναμη φανε τιμωρια;;;;; καλο!

οσο για το λιμενικο, εχω την εντυπωση οτι επι ΝΔ οταν την ΕΛ.ΑΣ. τη βαλανε απο ξεχωριστο υπουργειο στο ΥΠ.ΕΣ. ειχανε βαλει το λιμενικο στο ΥΠ.ΕΜΠΟΡ.ΝΑΥΤ. οποτε μηπως αλλαξανε και σε τετοια θεματα. κατι αλλο δε μπορω να σκεφτω

 

ΝΑνα με τις σφραγιδες δεν τρελαινεται ο δικος σου;

την επομενη φορα δωσ'του να σφραγιζει... εμενα τρελαινονται!

 

εμεις εδω σημερα δροσεροτερα απο χθες, ευτυχως...

χθες το a/c αναψε 11 και εκλεισε 02! ευτυχως ομως μας κρατησε δορσερους ως το πρωι... πρωτη φορα για φετος τοσες ωρες...

ειχαμε και το τσεκ απ στον καρδιολογο... αρεστηκαν πολυ! και καρδιογραφημα και περηχο... 37Ε δωσαμε για ολο το πακετο. και ευτυχως ολα καλα με τις καρδουλες εκτος απο ενα ελαχιστο φυσιματακι που εχουν και τα δυο  αλλα ειναι απο αυτο που εχουν τα περισσοτερα παιδια απ'οτι ειπε.

 

με ηρθε και περιοδος σημερα κανονικα οποτε στην αδεια θα ειμαι ανετη!!!

 

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

 

κι εγώ του έκανα αυτήν την εξέταση.

τα ίδια με σάς Βαγκ...

αλλά εδώ στοιχίζει 230 ευρώ.

απλά επειδή το κάναμε σε πειραματικό επίπεδο (λόγω ηλικίας)

ήταν τα μισά λεφτά...

 

μόλις είδε τη σφραγίδα ενυπωσιάστηκε...

απλά δεν του την έδινα για να μη μου κάνουν καμιά παρατήρηση...

τον έβαζα να μου σφραγίζει όταν χρειαζόμουν κάτι...

 

αύριο θα τον ξαναφέρω μάλλον...

ελπίζω να μη μου κάνει κάποιος παρατήτηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

τι κανετε;

 

εμεις εδώ ζεστενομαστε σε επιπεδο αηδιας ,λιωνουμε , ολη μερα το αιρ ανοιχτο - ο κυκος αηδονι θα ερθει

 

κατά τα αλλα ετοιμάζω τα χαρτια του εσπα τωρα και ολη μερα πανω κατω περα δωθε , για τον αγγελο παιδικο

 

και βαριέμαι πολύ -δεν θελω να κανω τιποτα

 

μια φιλη εμεινε εγκυος , δεν ηθελε 2ο , αλλα αφου το πηρε αποφαση εκανε βιοχημικη - κριμα ρε γμτ και η μανα της αντι να πει μια καλη κουβεντα λιγο να την βοηθησει , την επριζε ότι κακως κανουν παιδι τωρα και καλα που ηρε ετσι η κατασταση

μιλαμε κρανιαζομαι που τα ακουω αυτά , ντροπη δεν τα λες , και αυτό γιατι βοηθαει.

 

βρε νανα τοσα πολλα για μια εξεταση; τι λες τωρα , τι πειρματικο του εκαναν; εμας εδώ για την κανεις ιδιωτικα στον καλυτερο παιρνει 150 και σε απλο καρδιολογο κανα 50αρι

εγω θα κλεισω στο παιδων πεντελης για την εξεταση αυτή που εχουν πολύ καλα μηχανήματα και γιατρου ς.

πωπω σας γδερνουν μου φαινεται.

 

γιατι καλε να σου κανουν παρατηρηση , σιγα

αφου δεν ενοχλεί, τι θα προτειμουσαν να μην πας στην δουλεια; (λεμε τωρα)

 

δεν ειστε ιδιο ταμειο δλδ βαγκ , τι να πω μου ακουστηκε κουλο , ότι δεν εχει ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη , πληρωνει λεει για όλα.

ναι αλλα μετα τα παιρνει από τον εοππυ εχω την εντυπωση. και γιατρους δεν εχουν στο ταμειο εάν θες να πας;

δεν ξερω μου ακουγονται πολύ κουλα.

και εμεις εχουμε γιατρους αλλα εάν θελουμε να παμε σε δικο μας πληρωνουμε τι παει να πει αυτό ότι δεν εχουμε περιθαλψη;

 

κατά τα αλλα καλα εδω

σημερα επιστρεφουμε τα βιβλια και περνουμε αλλα

κάθε βραδυ διαβαζουμε ένα βιβλιο από δανειστικη , εχουμε διαβασει 13 μεχρι τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο Μάρκερ που διαβάζετε τόσα βιβλία...

κοίτα... δεν ξέρω αν είναι ηίδια εξέταση...που λέμε...

υποτίθεται είναι μια εξειδικειυμένη εξέταση.

την οποία αν την κάνει μεταξύ των 5-10 ετών επιχορηγείται...

 

αλλά ότι γενικότερα μας γδέρνουν... ισχύει...

 

χθες είχα 5 παιδιά στο σπίτι, μόνη μου...

φουσκώσαμε την πισινούλα μας και καλέσαμε και κόσμο... χαχαχα!!!

να τους κάνω μπάνιο, να μαγειρέψω, να τους φτιάξω κρέπες...

 

εκείνο το μικρό μου... είναι για δάγκωμα ρε κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά στο κουράγιο σου Νανά με 5 μικρά και πισίνα!!! Εμείς την έχουμε στο μπαλκόνι και παρακαλάνε να φέρουν τις κολλητές τους, άλλες 2 συνομίληκες και ακόμα δε το χω τολμήσει. Μόνο στην ιδέα να τρέχουν μέσα έξω στο σπίτι με τα πατουσίνια γυμνά με τα νερά κάπως μου κάνει.

 

Vag και γω όταν δούλευα στη ναυτιλιακή μια φορά τους έφερα κάτι κουλούρια βουτυρένια που μου φερε ο καπετάνιος. Μόλις τους είπα ότι τα έφερε ο καπετάνιος εκστασιάστηκαν και τα φαγαν. Λέω και γω μια άλλη φορά ας τους πάρω από το φούρνο αφού τους αρέσουν. Με ρωτάνε που τα βρήκες;Λέω στο φούρνο.Ούτε να τα αγγίξουν!!! Από τότε ότι θέλω να πλασάρω να δοκιμάσουν ο καπετάνιος λέω τα φερε από μέρη μακρινά!!!

Σήμερα τους έχουν παραμυθά στο σχολείο με συνοδεία αρμονίου και θα κάνουν αναπαράσταση μουσικοχορευτική λέει του παραμυθιού. Περιμένω πως και πως εντυπώσεις το μεσημέρι.

Αύριο έχουμε γάμο, η αδερφή του νονού της μικρής μου.

Θέλουν να τους κάνω τα μαλλιά όπως όταν ήταν παρανυφάκια στο γάμο της αδερφής μου το Σεπτέμβριο τους τα χε κάνει κομμώτρια αλλά ήταν απλά, μια σατέν κορδελίτσα πέρασε σα στεφανάκι μέσα από πλεξούδα. Να δούμε θα τα καταφέρω....Εγω θα χτενιστώ στο κομμωτήριο. Σκεφτόμουν να τις πάρω μαζί να μη κάνω πειράματα μόνη αλλά συνήθως έχει πολύ κόσμο Σάββατο και φοβάμαι μη δυσανασχετήσει η κομμώτρια.Θα δω.

Ο ξάδερφος καλύτερα, μένει μόνο για φυσικοθεραπείες πάνω. Λίγο κατάθλιψη διακρίνω αλλά ζήτησαν οι γιατροί να τον δει ψυχολόγος και τον παρέχει το 401. Έχουν πάθει πλάκα με τη χλίδα και την εξυπηρέτηση εκεί.

Σκέφτεται ότι δε θα ξανακάνει τη δουλειά του, είναι διαιτητής στην Α1 μπάσκετ στις γυναίκες και η κύρια δουλειά του είναι πωλητής στη 3Ε .

Και αυτό τον έχει ρίξει πολύ.Βασικά εμένα με φοβίζει ότι είναι κάτι ύπουλο το ανεύρισμα σαν ωρολογιακή βόμβα που ανα πάσα στιγμή μπορεί αν χτυπήσει χωρίς να παίζει ρόλο αν προσέχεις διατροφή, υγεία κλπ κλπ.

Τι πάθατε καλέ όλες με τους παιδοκαρδιολόγους ;Είναι κάποιες εξετάσεις που γίνονται σε αυτή την ηλικία ή προληπτικά τα κάνατε;

Βασικά άκουσα μια μαμά στη κολύμβηση που είπε ότι της είπε ο παιδίατρος μέχρι 7 χρονών να μη κάνουν έντονη άσκηση και αφού κάνει κολύμβηση καλό είναι να το δει το παιδί προληπτικά ένας καρδιολόγος.Βέβαια δε το θεωρώ έντονη άσκηση αυτό που κάνουν. Αυτά που κάνουν στους παιδότοπους και στις κούνιες έχουν πιο πολύ ένταση.

Πολύ ζέστη πολύ κόσμος στο νησί. Μας χάλασε και το Air codition στο σαλονι. 250€ το μοτέρ χωρίς την εργασία....πίκρααααα

Σας φιλώ καλό ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eεγω εχω παρατηρησει ότι όταν είναι πιο πολλα ή με φιλους , είναι πιο ηρεμα και βολικα.

φαγανε κρεπες;

 

μπραβο - εμενα ουτε να αγγιξουν τετοια

και είναι πολύ αβολο , δεν μπορεις να πας πουθενα γιατι ξερεις ότι δεν θα φανε

 

να το ξανακανεις , μπραβο σας, καλα για τη φουσκωη πισινα και εγω μαλλον δεν θα το επιχειρουσα χαχαχα

όχι για να μην τσακιστουν αλλα για να μην μου τα κανουν όλα χαλια

 

μαρντ δεν το εχεις μαθει ακομα

τα ξενα είναι πιο ωραια παντα.

ε λεγε και εσυ ότι τα στελνει ο καπεετανιος χαχαχα

πιστευω ότι εάν τις πας κομμωτηριο θα ενθουσιαστουν

εμενα μου αρεσε πολύ όταν ημουν μικρη

 

για να ρωτησω και εδω

πειτε μερη με φτηνες διακοπες , τηνο δωματειο , να εχει κοντα θαλασσα , να εχει πρωινο σιγουρα , κοντα να εχει ταβερνες

καπου κοντα στην αττικη , να παμε με αμαξι δλδ για κανα 3ημερο.

 

δε ζηταω πολλα ε; χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ολες τις ιδιες ιδεες εχουμ;; και εσεις καρδιολογους;

εμεις δωσαμε μονο τοσα λιγα λεφτα γιατι κλεισαμε ραντεβου απο τα τζαμπα που εχουν οι ιδιωτες γιατροι που ειναι συμβεβλημενοι με εοπυυ.

Νανα οντως ειναι πολλα τα λεφτα που εδωσες!

Μαρντιο μην αγχωνεσαι... εμεις απο μονες μας τα τσακαρουμε... πρεπει ομως για να εχουμε το κεφαλι μας λιιιγο πιο ησυχο.κατα το Δεκεμβρη και εναν οφθαλμιατρο και τελος για φετος...

 

[πισινουλα και εμεις τους βαζαμε στο μπαλκονι οταν ηταν μικροτεεα αλλα απο φετος νομιζω ειναι καλυτερα στην αυλη γιατι ειναι μεγαλα για μπαλκονι.

 

Μαρκερ ολο και κατι θα υπαρχει για διακοπες... αλλα πρεπει να εισαι τυχερη.

ενας συναδελφος θα πανε σε διαβερισμα στη Φουρκα, πρωτο ποδι Χαλκ/κης πρωτο στη θαλασσα με 40Ε!!! και μαλιστα θα πανε 1η βδομαδα Αυγουστου!

 

εμας τελικα το προγραμμα αλλαξε λιγο. θα παμε για 7-8 μερες Δραμα στο χωριο και ετα θα παρουμε τα βουνα! αυτοι που γεννησαμε μαζι βαφτιζουν το 2ο 15Αυγουστο στο χωριο τους στα Γρεβενα. ειπανε γενικα οτι λογω κρισης δεν καλουν κοσμο απο Θεσ/νικη αλλα αν παμε να τους πουμε να μας κλεισουν ξενοδοχειο... σκεφτηκαμε οτι βολεβει να παμε μια και εχουμε αδεια αλλα φυσικα δε θα δεχτουμε να μας πληρωσουν ξενοδοχειο... θα οργανωσουμε κανενα 3ημερο να παμε και εκει και προς Μετσοβο-Ιωαννινα... ισως Κονιτσα σκεφτομαι για ραφτιγκ αν δεχονται μικρα παιδια.... σιγουρα στο μουσειο κερινων ομοιοματων... με βαρκουλα στο νησι της κυρα-Φροσυνης...θα το ψαξω γενικα

 

αποψε το βραδυ 9-10:30 ειχε εκδηλωσεις στο χωριο για παιδια. ηταν μια θεατρικη ομαδα, 4 ατομα ντυμανοι κλοουν και κανανε παιχνιδια, τραγουδια κλπ... φυσικα δωσαμε το παρον... οπως και πολλοι γνωστοι και συμμαθητες των παιδιων... μια χαρα περασαμε...

 

αυριο να δω αν θα ξεμπλεξω νωρις απο τη δουλεια γιατι σημερα το μεσημερι μια νταλικα χαλασε στην Ασπροβαλτα και μεσα ειχε καμια 200αρια (συμφωνα με την πρωτη εκτιμηση) λαθρομεταναστες!

ε, ρε γλεντια! και αυτος ο οδηγος... δεν μπορουσε να κανει κανενα σερβις πριν ξεκινησει;;; να τους παει με ασφαλεια παραπερα;;; τωρα τους φορτωθηκαμε και να δω σε ποσες μερες θα ξεμπλεξουμε!

και θελουμε να φαμε μεσημεριανο και να παμε για κανενα μπανιο κοντινο κατα Καλλικρατεια Χαλκ/κης... μακαρι...

 

καλο Σ/κ κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

ξεμπεξατε βαγκ;

χαχα γέλασα,πολύ ,

εμ βρε ανθρωπε και εσύ κάνε ένα σέρβις πρώτα , αν απο παντού να τα βγάλουμε,χαχα

πρέπει να είναι όμορφα στα γλέντια σας

και εμας προσπαθούν μια φορά το,χρόνο να κάνουν κανα ουαου γλέντι.

διακοπες και φέτος γιοκ σιγουρα

τα βάλαμε κάτω και δεν βγαινει με,τιποτα

θέλω να φτιάξουμε,το παιδικό σωματείο , να πάρουμε,2,γραφεία απο ικεα και μια καρέκλα (μια έχω) και να το βάψουμε , οπότε, δεν πειράζει ας,φτιαχτεί το φωματειο και βλεπουμε,για χειμώνα.

σε,7μηνες τελειώνει και το δάνειο και ελπίζω του,χρόνου να είμαστε,πιο καλά.

κατά τα αλλα σήμερα,πήγα παεδ για τα χαρτιά του εσπα , είχε,πέσει το σύστημα,και μέχρι τις 12:00 δεν είχαν προχωρήσει οπότε γιοκ σήμερα , αυριο τώρα πια.

στις,6εχει εμβόλιο ο αγγ και τέλος , απο,Σεπτέμβρη πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ που είστε;

καλημερα

εχθές,είχαμε,τρεξίματα με το τηλ,του Κώστα στο φθ

μιλάμε 2 μήνες έκανε και πάλι μας,εβαλαν αλλο νούμερο.

σήμερα,πάλι οαεδ

ο Κως περνάει έλεγχο στο φθ

πάλι λεφτά εκεί

μιλάμε έχουμε,πουληθει

και μετά να γυρίσει να πάω στο οαεδ για να πάρω το αμαξι

κατά τα αλλα ο αγγελος έκανε εμβόλιο εχθές

πολύ κύριος

πολύ καλό παιδάκι πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...