Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Λοιπον επιγραμματικα τα μετρα του ναι ειναι:

.Φπα ενιαιος 23% και 13% καταργειτε δηλαδη το 30% εκπτωση που ισχυε στα νησια

.τερμα το εκας

.φορολογικος συντελεστης απο 26 σε 28% για τα νομικα προσωπα

.συνταξιοδοτηση υποχρεωτικα στα 67

.ενοποιηση ολων των επικουρικων ταμειων σε ενα

.καταργηση επιδοματος πετρελαιου

.αυξηση εισφορας αλληλεγγυης στο 5% απο 1-2% που ειναι τωρα

.400εκ περικοπες δαπανων στην αμυνα

.αυξηση ασφαλιστικων εισφορων ασθενειας στους συνταξιουχους.

.καταργηση επιδοματων ογα( το Α21 δηλαδη των παιδιων)

Και αλλα διαφορα που ηδη ισχυουν απλα αυξανονται σαν ποσοστα.ολα αυτα φυσικα με dead line.δηλαδη ξεκινουν να ισχυουν και οταν ανακαμψουμε ( αν και οποτε...) θα περικοπτονται.

Τουλαχιστον ετσι ξερουμε τι ειναι το μετα ενω με τη δραχμη προγραμμα επισημο απο τα χειλη της κυβερνησης δεν ακουσα ουτε βρηκα πουθενα γραμμενο.

Οτι ειναι για καλο δε ξερω...αν και νομιζω δε θα χρειαστει να μπουμε στο διλημμα ουτε να διχαστουμε...θα ρθει η αποφαση νωριτερα.

Μακαρι ολο αυτο να γινει παρελθον κι απο το ολο story να ταρακουνηθουν κι οσοι Νεοελληνες δεν ειχαν ακομα παρει χαμπαρι τι εστι κριση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε ΝΑνα το αντρακι σου...

οπως λες και εσυ, οταν ειναι μονος του φαινεται να περναεικαλα, αλλα τη στιγμη που τον αφηνεις ή οταν ξερει οτι εισαι εκει... σε προτιμαει...κανει το ιδιο αν τον παει ο μπαμπας του; το εχετε δοκιμασει;

 παντως σιγουρα η μεταβαση στο δημοτικο εινια δυσκολη. το οτι καποιος "ξενος" τους κανει παρατηρηση ή τους διορθωνει για κατι που τους φαινεται ηδη δυσκολο... το παιρνουν σαν μαλωμα και μετα ερχεται το... ειναι κακια η δασκαλα... με μαλωνει.... δε θελω να παω στο σχολειο...

ο Θεος να μας φυλαει!!!

 

οσο για τα μετρα... τι να πω πια...

αν βλεπεις ολη μερα τβ σαλτερνεις... οι δημοσιογραφοι ειναι για κλοτσιες!

ετσι προσπαθουν να κρατησουν τον κοσμο σε ψυχραιμια;;;

ο ενας χωνει το ματσουκι το μικροφωνο στη μουρη συνταξιουχου που ζαλιστηκε και τον βοηθανε οι διασωστες του ΕΚΑΒ και η αλλη ενω τοσες μερες φωναζε γιατι δε συνεχιζουν τις διαπραγματευσεις κλπ, το μεσημερι που οι φαινανσιαλ τάιμς ειπαν και καλα οτι ο Τσιπρας υπεγραψε αρχισε να ωρύεται οτι τοσε μερες δωσανε θαρρος στον ελληνικο λαο οτι μπορουν να τα καταφερουν, μπορουν να σηκωσουν κεφαλι και τωρα υπογραφουν κλπ κλπ...

σα δε ντρεπονται!

δεν ξερω... ενω στην αρχη το κλιμα εδω ηταν καθαρα υπερ του οχι, τωρα με οσα δειχνουν στην τβ εχει γυρισει προς το ναι.

το θεμα ειναι οτι αν οι ευρωπαιοι δουν το ναι θα μας σκισουν χωρις σαλιο!

αυτο περιμενει η ρουφιανα η Μερκελ και ο Σόιμπλε... ειδαν οτι αλλαζει το κλιμα ενω πρωτα ειχαν χεστει με το οχι και τωρα περιμενουν το δημοψηφισμα και μετα θα μιλησουν...

 

ασ μας βοηθισει ο Θεος γιατι απο ολους αυτους προκοπη δε θα δουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάλι τα ίδια σήμερα...

και άργησα να πάω για να είναι σίγουρα ο μεγάλος φίλος του...

 

χθες πήγαμε σε πάρκο με συμμαθητές και ήρθε και η δασκάλα του.

με ρωτούσε πώς τα πηγαίνει ο Α στη λέσχη και της έλεγα τα καθέκαστα...

μου έλεγε ότι όταν πάει δημοτικό θα με εκπλήξει...

 

συναντήσαμε  και την προπέρσινη δασκάλα του.

δεν της μιλούσε και του λέει: "ακόμη συνεχίζεις τα ίδια;"

 

κορίτσια εγώ μπερδεύτηκα χθες με την ομιλία του τσίπρα.

το ναι είναι κατανοητό...

το όχι με μπέρδεψε.

 

υποτίθεται σημαίνει ότι δε συμφωνούμε με τους όρους που μας βάλανε.

τι συνεπάγεται, όμως, το όχι;

αυτό γιατί δε μας το λέει κανείς;

 

χθες ο Τσίπρας είπε ότι με το όχι θα κερδίσουμε καλύτερους όρους.

αφού είναι τόσο απλό γιατί δεν το είπε από μόνος του να τελειώνουμε;

και διχάζει το λαό και τον κάνει να μαλώνει μεταξύ του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Σάς ευχαριστώ για τις ευχές...

Δεν με αφήνουν σε ησυχία...

Και αυτό το όλη μέρα μόνη με τα παιδιά με έχει κουραση ψυχολογικά....

Δεν μπορώ κο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράστηκα, ο πετρής όλο βράδυ, τη μέρα κοιμάται, λογικό είναι, μόνο δύο ώρες το απόγευμα τον βλέπουμε, και αυτό να φάει, να κάνει μπάνιο...μετά πάλι δουλειά....τεσπα..το είπα έτσι για να το πω...

Για τα πολιτικά πιστεύω και το ναι και το όχι τα ίδια σκατα είναι...αλλά το όχι δεν θα είμαστε δούλοι τής Μέρκελ...και για τη δραχμή είπε ο Τσίπρας ότι δεν θα πάμε..θα παραμείνουμε στο ευρώ...εγώ θα ψηφίσω όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑνα μακαρι να εχει δικιο η δσκαλα του και στο δημοτικο να ειναι ολα οκ και να μη στεναχωριεσαι και εσυ.για τον μικρο δε μας λες... πως τα παει; λες να τον ενο

χλει τωρα που θα εχετε διαβασματα με τη νεα σχολικη χρονια;

 

Χαρα ο αντρας σου ειναι παντα νυχτα ή ανα βδομαδα αλλαζει βαρδια; ετσι εκανε ο μαπαμπας μου οταν δουλευε στο εργοστασιο.

 

αυριο θα μας αφησουν ησυχους νομιζω τα καναλια... μας πριξανε!

αλλα ακουμε αλλα διαβαζουμε...

η νεκροψια θα δειξει.

 

εφερα και τη μαμα μου για να κραταει τα παιδια οσες ωρες θα λειπουμε και οι δυο απο το σπιτι λογω του δημοψηφησματος

η καημενη ηταν να πανε εκδρομη με την εκκλησια αυτο το σ/κ στη λιμνη πλαστηρα στα Τρικαλα......αλλα ακυρωθηκε... ετισ θα περασει το σ/κ της στα ομορφα Λαγυνα...

 

σας αφηνω να μαλωσω με τον αντρα γιατι δε με φτανουν οι γκρινιες που ακουω στο τμημα, τις ακουω και στο σπιτι γιατι τον εβαλα υπηρεσια σε μερος που με ειπε ο ιδιος να τον βαζω συχνα και δεν τον εβαλα σε εκλ.τμημα που αυριο το πρωι αντι 8 ειναι 6 ωρες! θα τον σκισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μεχρι χτες ημουνα του ναι.επηρεασα και κοσμο στη δουλεια αλλα χθες με την ομιλια του Τσιπρα οπως λεει και η Νανα καταλαβα οτι και το οχι δε σημαινει παμε στη δραχμη αλλα το κανει για να πιεσει καταστασεις.οιΕυρωπαιοι δε θελουν φιλοκουμμουνιστικος λαος να ανοιξει τη πορτα στη Ρωσια οποτε με το φοβο της αποσχισης θα μας κανουν καλυτερους ορους αποπληρωμης...η τουλαχιστον ετσι πιστευουμε...Θεος βοηθος.κουρεμα παντως προβλεπω και στις δυο περιπτωσεις...κι ειναι αδικο γιατι οι μεγαλοκαταθετες προλαβαν και τα σηκωσαν....μην την πληρωσουν οι μικρομεσαιοι..

Καλο ξημερωμα..οτι μας φωτισει ο Θεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρντιο και μονο που ξεθαψανε και βαλανε ΚΑραμανλη, Σιμιτη, ΛΑλιωτη, Τσοχατζοπουλο και τοσους αλλους που επρεπε ολοι να ειναι φυλακη και να τους εχουν κατασχεθει τα υπαρχοντα τους, ακομα και τον Μητσοτακη που ψηφιζει ναι γιατι φοβαται για το μελλον του (!!!!!) (θα μας θαψει ο π...στης) ειναι λογοι για να ψηφισει καποιος οχι. 

πωπω θα σκασω παο το φαγητο αποψε... 

πηγαμε για πιτσα οικογενειακως και με τη μαμα μου στην πιτσα-κρεπερι που ανοιξε φετος στο χωριο, η οποια ηταν γεματη παρεπιπτωντως... και φουσκωσα! ειχα καιρο να φαω ετσι βραδυ...

ισως να ακολουθισω τις συνηθιες της κρητικιας για να χωνεψω και να χασω και καμια θερμιδα!!!

που εισαι κοπελια;;;;

 

ασε που με ποναει και το αριστερο αυτι και ο λαιμος απο την αριστερη πλευρα και εχω την εντυπωση οτι επαθα ωτιτιδα καλοκαιριατικα!!! λεω να παρω κανενα αντιφλεγμονωδες...

 

σας καληνυχτω... και καλη ψηφο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορτισάκια μου!

 

τελικά κέρδισε το "όχι".

το μόνο που εύχομαι είναι να πάνε όλα καλά και ό,τι έγινε, να έγινε για το καλό της χώρας μας!

 

Βαγκ μου, τι να πω για τον μικρό μου...

είναι άλλο μωρό...εντελώς διαφορετικός χαρακτήρας από τον μεγάλο.

πλέον συνεργάζονται πολύ καλά μεταξύ τους.

όσο για το διάβασμα... ελπίζω να μη μας ενοχλεί.

δεν έχω και την πολυτέλεια να είναι σπίτι ο Π και να τον απασχολεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

έχω απορρόφηθει με,τα πολιτικά των ημερών και πάει πολύ αργά,να την πεσουμε

εδώ γενικως καλά

τα μεγάλα αυτη την εβδ που σταμάτησαν οι δραστηριοτητες δυσκολεύονται να κοιμηθούν το βράδυ. Δυσκολο να κουραστούν με παιδική χαρά και ταράτσα.

ο αγγελος,τρωει τον άμπακο στο σπιτι με γκουμι γκουμι φυσικά (μίνι σειρά παιδικών) αλλα τρωει. Στον παιδικό δεν αγγίζει. Το βράδυ θέλει 400ml και μπορεί να ξυπνήσει και 2φορες ακομα. Προσπαθούμε να το κόψουμε το βραδυνό αλλα πεινειβαπο 150 σχεδόν τη φορά.

τελικά βαγκ είσαι καλά;

α πες τον αντρα να μην ζητάει και τα ρέστα εαν το έχετε κανονίσει. Δεν ξέρουν τι θέλουν παιδί μου.

τα παιδιά με το κολύμπι καλά;

εδώ ρώτησα και για ένα μήνα θέλουν εγγραφή χεστηκαβπουωθα δωσω 100€ για 10 μαθήματα.

μπράβο,στο μαριουλη νανα

και εμάς,ο αγγ πολύ καλι μωρακι

τώρα βεβαια τσαντίζεται ραν του παίρνουν τα πράγματα και φωνάζει και κλαίει αλλα τους θέλει πολύ και ευχαριστιέται να παίζουν.

οι υπόλοιπες τι κανεται;

χαρά τελικά σε πιο σχολείο πάτε;

η αληθεια είναι ότι το σπίτι μέσα με τα παιδιά και μόνη είναι δυσκολο. Είσασταν και πολύ καιρό μαζί με το δικιο σου τώρα να σου,φαίνεται βουνό. Με,το,σποτι οκ βολευτηκατε; είδες τόσο καιρό και ακομα δεν έχουμε βρεθει;

η αλλη η τριτεκνη τι κάνει η κουμπάρα,σου που χάθηκε πάλι; ας μπει να πει κανα νέο.

φτιάχνω για αυριο φασολάδα. Έχω μπόλικα και πρέπει να τελειώνουν επιτέλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τι κανετε ?

Τελικα Βαγκ μη μου πεις οτι καταφερες κδι αρρωστησες ? Ειδαμε και παθαμε με τα μικρα τωρα ειναι η σειρα μας ? Εμεις σήμερα λογικά θα κσνουμε το παρθενικό μας μπανιο το απόγευμα.

Παντως και εγω με τον μικρό φεν εχω πρόβλημα με το φαι του τρωει απι ολα και συνεχεια. Εινσι 106 και 22 κιλα δεν του φαινεται αλλα εχει μπουτια. Η μεγαλη ειναι 20 κιλα αλλα εκεινη θελει μονο τοστ και αυγο να τρωει .Να φανταστείτε στο σχολείο δινω και 40 ευρω για να τρωει και φετος τον δευτερο μηνα καταλαβαμε οτι πηφαιβε να τρωει μονο οταν ηθελε. Του Στέφανου του βαζω φαγητο απι το σπιτι γιατι δεν εχει προβλημα και δινω και πιο πολλα λςφτα για το μηνα .Εχει και μια βδομάδα προσπαυουμε βσ κοψουμς το πανι τωρα που παει λιγοθρραπεια και λεει πιπι κακα γιατι απξ τον Σεπτέμβρη δε υα τον δέχονται στο σχολείο.

Οι υπολοιπες τι κανετε με τα summer school. Προσαρμοστηκατε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες κολησαμε με τα πολιτικα νομιζω...

πως τα πατε με τη ζεστη;;;

επιτελους ηρθε καλοκαιρι αλλα που και που σκεφτομαστε και τις δροσουλες...

 

εγω τελικα πονουσα λιγο για 2 μερες, χαπακωθικα και ειμαι οκ. ειπαμε. οι μανες δεν αρρωσταινουν.

 

με το κολυμπι καλα αν και σημερα θαλασσοπνιγηκαν!

6 παιδακια απο τα καινουρια ειχε η κυρια, 2 τα δικα μου, 2 περιπου 3-4χρ και 2 7-8χρ. το ενα απο τα 2 μεγαλα επιδη προφανως ηταν πιο προχωρημενο ειπε στην κυρια να κανουνε την ασκηση.. δελφινακια.... και η κυρια δεχτηκε!

τα δελφινακια ειναι, χωρις σανιδα ή μακαρονι, τα χερια μπροστα και κουνας μονο ποδια και βουτας το κεφαλι μεσα και προχωρας σαν το δελφινι!

η Μαριαννα ηπιε τοσο νερο που πονεσε η κοιλια της. ο Σπυρος επιδη διψουσε δεν τον πειραξε που ηπιε λεει νερο και ενα απο τα μικρουλια εβαλε τα κλαμματα!

μα καλα...με 2 μικρουλια, 2 που δεν εχουν κανει ουτε 10προπονησεις τους βαζει ασκηση χωρις σανιδα;;;;

ρωτησα και αλλους πατεραδεςπου βρξκα εκει και κατα τυχη ειναι συναδελφοι και ειπαν οτι ολα τα παιδακια εχουν θεμα με αυτη... στην αρχη που ηρθε ηταν χειροτερα και 2 μπαμπαδες την πιασανε και την μιλησαν.

ειπα να μη μιλησω μια και μεινανε 2 βδομαδες.. απο Σεπτεμβρη...

 

στη δουλεια ολο ζητανε παλι ατομα.... λες και εμεις δεν εχουμε αδειες... ο επομενος μηνας θα ειναι πολυ δυσκολος...

 

Μαρκερ και εμενα τωρα αργα κοιμουνται. δεν αγχωνομαι... δε θελω να γκρινιαζω και το καλοκαιρι. αλλα να μην κουραζονται με παιδικη και ταρατσα;;;

 

τελικα τα παιδια οτι να'ναι με το φαγητο... οτι θελει ο καθενας... αλλα νικολ ο μικρος βαρυτερος απο τη μεγαλη;;;;; απο τωρα αρχισε τις διαιτες; πες την να φαει γιατι μετα στην ηλικια μας θα θελει αλλα δε θα μπορει!!!

 

Νανα βαρδιες δε δουλευει ο αντρας σου; αρα μονο στο απογευματινο δε θα τον εχεις σπιτι για βοηθεια. θα τον αφηνεις να χαλαρωνει; χαρα στο κουραγιο σου να αναλαβεις εξ ολοκληρου και τα 2 παιδια. εγω εχω καποιο φοβο αν θα εχω ψυχραιμια.

 

ζεστη.... καλα που ειμαστε σε χωριο και το βραδυ με παραθυρα ανακλιση δροσιζομαστ καλα.... στην πολη... δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα και απο τα νοτια! Πρωτο μπανιο στη Κυπρο ακουω και παραξενευομαι...εισαι και εγκυουλα ομως καλα εκανε Νικολ και το καθυστερησες.

Και μεις ΣΚ παμε αρχισαμε απο 1 Ιουνη.

Κολυμβητηριο εμας εχουν 1 δασκαλα και 1 βοηθο.Ηταν 12 παιδακια το μεγιστο αλλα ηρθε καινουριος δασκαλος πηρε τα πιο προχωρημενα μειναμε 9 μεσος ορος καθε φορα.

Τωρα αρχισε να τα βαζει να βουτανε απο το βατηρα χωρις μακαρονι σανιδα μεχρι να φτασουν να πιασουν το κουλουαρ η τη σκαλα.Ψυχραιμοτατες οι δασκαλες...εμενα παλι η ψυχη μεχρι να βγει στην επιφανεια εχει φυγει...εχει κερκιδα σκεπαστη και καθομαστε ολοι οι γονεις μαζι.

Στο καλοκαιρινο σχολειο μια χαρα πολυ ευχαριστημενη.Κανουν χειροτεχνιες γυμναστικη προγραφικεε ασκησεις.Τρωει τωρα και η δυσκολη μου που δεν ηθελε στην αρχη.Παιζει μεγαλο ρολο το σχολειο τελικα στη συμπεριφορα κακα τα ψεμματα.Ευχομαι να πεσουμε σε καλυτερο δημοσιο νηπιαγωγειο του χρονου εκει που τις εγραψα.

Σημερα εχουμε γενεθλια οι διδυμες κολλητες τους θα τα κανουν σε παιδοτοπο.

Κατα τα αλλα η ανασφαλεια του κοσμου με τα γεγονοτα καθημερινη.ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.εγω παλι ψυχραιμη πιστευω οτι θα ρθουν σε συμφωνια και μας θα μας εχει μεινει η στεναχωρια.

Πρωτος ξαδερφος της μανας μου 48 χρονων προχθες πονοκεφαλος δυνατος και χανει αισθησεις.Ανθρωπος αθλητικος προσεχτικος με διατροφες υγιεινη ζωη.3 ανευρισματα στο κεφαλι.αεροδιακομιδη Αθηνα κρισιμη η κατασταση.Δε μιλαει δε κουναει χερια ποδια.οι γιατροι χορηγουν αντιπηκτικες μονο μπας και αραιωσουν οι θρομβοι και επανελθει και ποιος ξερει με τι κουσουρια...

Και τι Παρασκευη μιλουσαμε fb καυτηριαζαμε τα πολιτικα και Δευτερα προχθες αυτο.δε το χωραει ο νους μου για τον συγκεκριμενο.ο πατερας του και η γιαγια μου ηταν αδερφια.

Αυτα βλεπω και λεω να βρασω και τα eurogroup και τα grexit κι ολα...δε ξερουμε τι μας ξημερωνει....

Παραμιλω πρωι πρωι δεν εχω υπνο.07:30 χτυπαω καρτα και γω παω απο τις 07:00...εγω και ο κλητηρας του δημαρχειου ενα πραγμα..ουφ...αυτεςβοι σκεψεις οι ρημαδες...

Καλημερα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

καλέ τι να πρωτο,σχολιασω

μπράβο βρε βαγκ που δεν αρρώστησες γιατι όπως τα λες,οι μαμάδες δεν έχουν δικαίωμα στην αρρωστια

μπράβο,στο κολύμπι ρε συ

αλλα καλά έκαναν και μίλησαν γιατι δασκάλα

δεν ξέρω μερικοί πως την,έχουν,δει λες και τα πάμε για ολυμπιονίκες

αντε μπράβο νικολθυ για το μπαναλι σας

εγώ όπως ξέρουν τα κορίτσια δεν γουστάρω αμμουδιές οπότε εαν δεν πάει 40 ο κελσίου δεν βουταω

δεν κατάλαβα τι λεφτά δινεται για το φαΐ και δεν τρωει;

μακαρινμαριλιυνστονευχομαι για ένα καλό,σχολειο

μετράει πολύ

όσο για το πουρνό

γιατί καλέ τόσο πολύ ; έχεις άγχος πτιβδενβθαβπρολαβεις; ή σε αναγκάζουν;

όσο για το διαβασμα , εγώ έχω αρκετοναγχος. Αν και είναι προετοιμασμένα φουλ

εθμαστεβσεβαριστοβεπιπεδο θεωρώ

και τους,συνεχίζω την προετοιμασία και τώρα αρκετα με,ασκήσεις γραφη

κάθε βράδυ,νέο,βιβιο απο δανειστικη

θέλω να ξέρω ότι επειδή και,εγώ θα είμαι και με ταβ3 ουιβδενβθαβταλαιπωρηθουμε.

ελπίζω να,μας,αφηνουν τα μικρά.

σήμερα πήγαμε,παιδική το απόγευμα,καονσυναυησα ένα συμμαθητή τμουνμεντονπαιφακι του

φτου φτου ρε,πως,μεγαλώνουμε,τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο

τι νέα;

χαμός,στη βουλη.

εγώ πιστεύω ότι,δεν θα συμφωνήσουμε

σήμερα είχαμε 4ωρη τσαρκαδα το πρωί με λεωφορείο μετρο

περπατημα

κάναμε,δεν ξέρω ποσα χιλιομετρα

κατεβήκαμε,απο,σύνταγμα,περπατώντας μοναστηρακι μετά περάσαμε απο,αρχαια αγορα και φτάσαμε ακρόπολη

αυριο φουλ μερα με γενέθλια και την Κυριακή έχουμε τραπέζι σε κουμπάρους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλε κανενα κενο ρε κοπελια!!!!!

σιδηροδρομος!!!

πλακα εχεις ρε ΜΑρκερ...

και εγω θα ηθελα να τα παω βολτα με μμε να γνωρισουν τη Θεσ/νικη αλλα δεν το εχουν το περπετημα... επιδη ειμαστε σε χωριο, οπου παμε βολτα ειναι εκτος, οποτε παμε με το αμαξι. και δε μπορω τη γκρινια... ας μεγαλωσουν λιγο.

παντως ειναι σουπερ ιδεα!

 

Μαρντιο μονο κανονικη πισινα βαθια 50αρα εχει το κολυμβητηριο;

σε μας κανουν στην παιδικη με τα σκαλακια που το νερο βαθαινει μεχρι 1μ περιπου.

σημερα πετυχαμε την προπονητρια στα αποδυτηρια πριν ανεβουν στν πισινα και πηγε η ΜΑριαννα μονη της και την ειπε οτι δε θελει να ξανακανει αυτη την ασκηση γιατι ηπιε πολυ νερο. στην ψυχρα! τη χαρηκα για να πω την αληθεια. αυτη ειπε οτι πρεπει να μαθουν να το κανουν και αυτο και η ΜΑριαννα πηρε το Σπυρο και ανεβηκαν στην πισινα. τοτε πηγα εγω και την ειπα οτι οντως πρεπει να τα μαθουν αλλα τη ΜΑριαννα την πονουσε η κοιλια μεχρι το βραδυ απο το πολυ νερο! ειπε οτι δεν καταλαβε οτι ηπιε τοοοσο νερο...  τελος παντων... καλα που δεν πνιγηκανε..

 

κρητικες, σημερα αγορασε ο αντρας γλυκια μυζιθρα γα να κανω αυριο καλιτσουνια ή λυχναρακια! τα λατρευω!!! ελπιζω να μου πετυχουν!

τωρα ψηνω μπιφτεκια με πατατες για υριο... ευτυχως Σαββατο σχολαμε νωρις... θα κανω και μια τζατζικαρα γιατι εχω πολλα και τεραστια αγγουρια απο ενα συναδελφο... μη γελατε!!! ριξαμε πολυ γελιο παντως στο τμημα οταν μας τα μοιραζε!!! ειδικ,α οταν εδινε στον δ/τη!

εχει μια ωραια δροσια σημερα!!!! με κλειστα παραθυρα θα κοιμηθουμε αποψε μιη το δαγκωσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρητικια χελπ!

χθες βραδυ εκανα τα λυχναρακια.... αλλα... πως στοκαλο γινονται χωρις να απλωνουν και να χυνεται απο μεσα η γεμιση;;;;;; εεεε;;;;;μηπως τα κανετε μεσα σε φορμακια;;;

ρωτησα και τη θεια μου αλλα και εκεινη δεν τα πετυχαινει ανοιχτα και τα κανει κλειστα σαν τυροπιτακια. ξεριε καμια το μυστικο;;;

εκανα 2 λαμαρινες μικρα και μετα τα πηρα κρανιο και τα υπολοιπα τα εκανα μια μεγαλη τα;ρτα στην ταρτιερα!

απο γευση τελεια! αλλα οχι στο σωστο σχημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

εγώ είχα μια γεμάτη βδομάδα.

κάθε μέρα είχαμε και κάτι.

επισκέψεις σε φίλους, βόλτες...

 

χθες πήγαμε και θαλασσίτσα.

στην αρχή, τον Μ τον ενοχλούσε η άμμος που έμενε πάνω του.

,ετά που κατάλαβε ότι δεν είχε άλλη επιλογή, το ξεπέρασε... χαχαχα!!!

 

κι εμένα δε μου πέτυχαν τα λυχναράκια την τελευταία φορά...

αλλά απλά ένοιξαν. δε χυνόταν η γέμιση.

να μας πει τα μυστικά η κρητικοπούλα μας...

 

Βαγκ, εμένα θα έρθουν κάτι φίλοι του Α αύριο και λέω να φτιάξω εκείνο που μας είπες την άλλη φορά.

ελπίζω να το πετύχω...

κι αν δεν πετύχει, έχω μια κρεατόπιτα στην κατάψυξη.

θα φτιάξω και μια μπουγάτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

τι κάνουν τα κορίτσια μου

συμφωνήσαν αν και νομίζω ο Τσίπρα δεν ήθελε πραγματικά. Οι μεγάλοι οικονομολόγοι πάντως έλεγαν καλύτερα γρεξιτ , τι να πω ελπίζω όλα για καλό.

εμείς εδώ

όλο τσρκα , βολτα , όλη μέρα εξω

κάθε,βραδυ διαβάζουμε ένα βιβλίο απο τη βιβλιοθήκη του δήμου

μια χαρα

ο Κως κλασικά σεληνιασμενος

έχω πονοκεφαλι σήμερα πιλυ

λογικά απο το αιρκοντισιον

καλά εσείς μου αρεσετε

η κυπτια,φτιάχνει θεσσαλονικιωτικη μπουγάτσα και η θεσσαλονικια κρητικά πως τα είπε,πουγκιά .

καλέ φτιαχτε ότι ξέρετε εκεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη φιλενάδα... αλλά αν δεν κάνω εγώ μπουγάτσα που ο μπαμπάς μου ήταν μάστορας της μπουγάτσας, τότε ποια θα κάνει;

ε;

και επίσης, δεν είμαι Κύπρια... χαχαχα!!!

αν και χθες τηλεφώνησα σε έναν φίλο μου που παντρεύτηκε και μου λέει: "να σου κάνω μια παρατήρηση; το ξέρεις ότι μιλάς κυπριακά;"

χαχαχα!!!

 

κι εμείς όλο και κάτι έχουμε.

Την Παρασκευή θα πάμε για οφτό στην Αθηένου... ακούς Νικόλ;

το έχουμε καθιερώσει με τους γείτονες.

μόλις καλοκαιριάσει, πηγαίνουμε σ' αυτό το χωριό για οφτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας μερα !

Μας κολαζετε πρωι ξημερωμα, τι καλτσουνια τι μπουγατσες και το κερασακι στην τουρτα το οφτο ! Τελευταία φορα εφαγα το 2009 και αυτο επειδη ο αντρας μου δεν ξερει να τρωει. Παντως δεν ξερω αν υπαρχει ακομη αλλα Νανα δοκιμασε και το οφτο του Πορφυριου αν θυμαμαι καλα στην Περιστερωνα. Και να το πω και φωνακτα οτι πεθυνησα κατι απο αυρα θα εχω τον αντρα μου τον προληπτικο να λεεξ ιτι θα βγει πςνω στο μωρο

Τελικα εμεις δεν θα παμε διακοπες φέτος καμια μονοημερη ετσι να σπαει λιγο η ρουτινα.

Πρέπει να ετοιμαστώ να παω οδοντίατρο καλο υπόλοιπο να εχετε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικόλ ξύσε τον κώλο σου για να βγει το οφτό στον κώλο του μωρού... χαχαχα!!!

 

εγώ δεν είμαι πολύ φίλη του οφτού...

θα πρέπει να μη μυρίζει καθόλου και να μασιέται εύκολα...

 

σας είπα ότι έκλεισα ραντεβού για πεντικιούρ;

10 ευρώ το ημιμόνιμο.

τα έκανε η συνάδελφος και γίνανε πολύ ωραία...

10 ευρώ, χαλάλι μου!!!

μη σας πω οτι θα κάνω και τα νύχια των χεριών μου... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες!

μου χαλασαν ξανα τα καμαρια μου το pc εδω κ 10 μερες. γραφω εν συντομια απο κινητο.

ειχα Γιαννη με δεκατα για 1 εβδομαδα, ιωση ειπε η γιατρος.

καναμε την γιορτη του σχολειου!υπεροχη!τα παιδακια μου ηταν φοβερα!

η μπουμπου καταπληκτικη! ο χριστοφορος ζωηρος.ο γιαννης πολυ μιρλα κ γκρινια.

στα λυχναρακια τσιμπαμε ζυμη και τραβαμε προς τα πανω ετσι ωστε να σκεπαστει σχεδον ολο αφηνοντας κενο οσο ενα 2€. στο ψησιμο ανοιγει λιγο κ ερχεται στα ισια του.

αλλαξα κουφωματα κ εχω ακομα μερεμετια κ το βαψιμο. σε καμια εβδομαδα θα τελειωσω πιστευω.

θαλασσα μονο 3 φορες.

αντε να δουμε τα χαλια της ελλαδιτσας μας σε λιγο... αλλη κ αυτη η αγωνια.

νικολου εκανες β επιπεδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα.... πρεπει και να το κλεινεις απο πανω;;; εγω μονο τσιμπουσα και σηκωνα...

την αλλη φορα. θα φτιαξω και μικροτερη ποσοτητα γιατι τωρα εχω και καμια 30αρια στην καταψυξη.

εμ, δεν τα λετε βρε κοπελιες...

 

Νανα και εγω μια χαρα θα φχαριστιωμουν οφτο...

πολυ παραπανω ο αντρας... παμφαγο...

 

Νανα και εμεις πρωτο μπανιο στη θαλασσα χθες. πηγαμε στην κατασκηνωση του στρατου που ειναι μεσα στα ΚΑΑΥ στις Φωκιες Χαλκιδικης. ειναι η αδερφη μου προϊσταμενη σε ολα τα κοριτσια. περασαμε καλα, αλλα απο εγκαταστασεις... δε νομιζω να εστελνα τα παιδια μου εκει... 170 παιδια απο 7-16χρ σε πολυ μικρη εκταση χωρις γηπεδα και χωρους δραστηριοτητων και να κοιμουνται σε κοντέινερ με ερ κοντοσιον και τα ντουζ και οι τουαλετες να ειναι παλι σε κοντεινερς....

το περιεργο, οπως ειπε και η αδερφη μου ειναι οτι φυγανε μονο 5 παιδια! αρα ειναι συνηθισμενα μαλλον...

και για τις οικογενειες εκει τα ΚΑΑΥ κοντέινερς εχουν για να μενουν...οχι και οτι καλυτερο ακομα και για περιοδο κρισης.

τελος παντων...

ο αδερφος σου εχει παει σε τετοια; ειχαν και ΟΥΚαδες που δουλεια τους ειχαν οταν εμπαιναν τα παιδια στη θαλασσα να εκαναν την εξωτερικη περιμετρο στα βαθια. τις υπολοιπες ωρες... ηλιοθεραπεια! εβαζαν βισμα για να πανε.

 

μ... μιλαει και ο τζαμπα μαγκας.... για τον Τσιπρα λεω.

αλητες ολοι και οι πρωην και οι τωρινοι... προδοτες.

εδω πανω πολυ ανεβαινει και ο Λεβεντης! αυτα που γινινται τωρα τα ελεγε πριν 10χρονια. αλλα ολοι τον λεγαμε τρελο.

αλλα αν γινουν εκλογες ασ τις κανουν απο Σεπτεμβρη-Οκτωβρη... να παρω λιγη αδεια γιατι νιωθω κουρασμενη ρε γμτ...

 

καλο βρΔΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε υπερψηφιστηκε...να " ηρεμησουμε" τωρα...που λεει ο λογος...ενα ενα θα ξεπηδανε τα φασουλια...

Πολυ ζεστη εδω...εχει 2 μερες απο το πρωι πρωι μεχρι αργα το βραδι κουφοβραση.

Γιαμι γιαμι με τις ζαχαροπλαστικες σας...ποιος τα τρωει ολα αυτα...εδω φρουτοφαγια μικροι μεγαλοι..

Vag κατασκηνωσεις σε κοντεινερ ειναι δηλαδη; Γιατι δε βαζαν μεγαλες σκηνες τουλαχιστον να νιωθουν πιο φυση πιο περιπετεια.

Εδω εχει ωραιες εγκαταστασεις σε βουνο ομως οχι σε θαλασσα.και πανε Αυγουστο παιδακια.εχει πολυ δροσια ειναι ξυλινα σπιτακια μες το δασος.και κανουν ωραιες εκδρομες περιηγησεις παιχνιδια.μακαρι μεγαλωνοντας να θελουν να πανε και οι δικες μου.ωραιες εμπειριες τα θεωρω αυτα.εγω μικρη δεν ηθελα με τιποτα.ολο η αδερφη μου πηγαινε.η ιδεα των ζουζουνιων- γατιων- τρωκτικων- ερπετων ισως με απωθουσε λιγο.πηγαινα στα επισκεπτηρια και ζηλευα που ηταν ολα παρεακι.

Νικολου την παλευεις με τη κοιλια;η πλακα ηταν ημουν τελειομηνη Αυγουστο και μολις δω γυναικα με κοιλια το καλοκαιρι σκεφτομαι πω πω τη κακομοιρα...ξεχασα τα δικα μου.πανε και 5 χρονια θα μου πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...