Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σου mimi!

Εμενα ειναι η δευτερη μου εγκυμοσυνη, ηδη εχω ενα κοριτςακι 4χρ!

Πρωτα Ο Θεος θα γεννησω αρχες με μεσα Μαρτιου!

Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραία διαφορά θα έχουνε τα παιδάκια σου!!!!
Εμένα είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη, είχα άλλη μία παλλίνδρομη πριν περίπου ένα χρόνο!
Είμαι όμως στο πρώτο μου παιδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω! Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!

Δηλ τωρα εισαι 4-5 βδομαδων?

Τωρα ειμαι 7 βδομαδων και 4 ημερων.

Θα ενθουσιαστεις οταν ακουσεις την καρδουλα!!! Στις 7 βδομαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο!εμενα το επομενο μου ραντεβου ειναι στις 21 Αυγουστου, οπου θα ειμαι 10 βδομαδων!

Ανυπομονω τοοοσο πολυ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κ απομενα!!!δεν ανήκω στην ομάδα σας αλλα σας διαβάζω κ θυμάμαι τα δικα μας!!!μετράγαμε βδομάδες περιμέναμε υπερηχους συγκριναμε συμπτώματα μιλούσαμε για ψώνια .... Κ τώρα λεμε για πανες γαλατα κλπ!!!!εύχομαι λοιπόν το ποστακι σας να γεμίσει εγκυουλες κ να έχετε ολες υπέροχες εγκυμοσυνες να το χαρείτε οσο δεν πάει κ κυρίως γερά μωράκια!!!!καλη διαδρομή σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νίκη μου, σας διάβαζα γιατί ήμουν πέρυσι στην ομάδα σας στην αρχή, αλλά κ ακόμα κ όταν συνεχίστηκε η εγκυμοσύνη μου συνέχιζα κ σας διάβαζα κ σας χαιρόμουν!
Να χαίρεσαι τα διδυμάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mimi μου ευχαριστώ πολυ!!αν έχεις κι αλλο μωράκι να σου ζήσει κ με το καλο τώρα!μου λείπει η περίοδος της εγκυμοσύνης γιατι ήταν δύσκολη κ δεν την ευχαριστήθηκα!γιαυτο εύχομαι να είστε ολες καλά με εύκολες εγκυμοσύνες να το χαρείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικι μου σε ευχαριστουμε πολυ! Κ συ να χαιρεσαι τα διδυμα σου!

Ουτε εμενα ητανε καλη η 1η μου εγκυμοσυνη,....ειχα ναυτιες, ζαλαδες, και παρα μα παρα πολλους εμετους!!! Καθε 2 μερες πηγαινα κλινικη για ορρους, εκανα εμετο ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ακομη κ το νερο! Ειχα υπερεμεση, εκανα θεραπεια με ενεσεις που πονουσαν τρομερα, τιποτα δεν εγινε, μεχρι που μου εκαναν εισαγωγη λογω αφυδατωσης! Μετα απο καποια αλλη θεραπεια μου περασαν ολα! Και ολα αυτα εγιναν 2.5 μηνων μεχρι 5.5 .......και τωρα εχω εννοια γιατι ειμαι 2.5 ακριβως κ σημερα εκανα τον πρωτο μου εμετο, αλλα ισως φταινε οι ορμονες που πινω, μιας κ ειχα λιγο σημαδι την 28η μερα, που υποτιθεται θα ειχα περιοδο αλλα ημουν εγκυος. Τωρα θα τις μειωσω τις ορμονες σιγα σιγα κ θα τις σταματησω....

Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελσα μου ευχαριστώ κι εσένα πολυ!μακάρι να μην ήταν τίποτα ο σημερινός εμετός κ να είσαι μια χαρά σε αυτή την εγκυμοσύνη!το πρώτο σου πόσο είναι?κοριτσάκι ή αγοράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελσα μου πέρασες δύσκολη εγκυμοσύνη, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κάθε μια όμως είναι διαφορετική! Ας ελπίσουμε να σου πάει ρολόι αυτή, να την βιώσεις στο φουλ!!!
Μακάρι να έχουμε καλή εγκυμοσύνη κ να λέμε πάντα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νικη κ mimi!

Νικη μου εχω ενα κοριτσακι 4χρ!

Αυτες οι ορμονες μου προκαλεσαν τον εμετο κ μαλιστα μου προκαλουν κ αρκετη δυσπεψια, δυσφορια.... Ο γιατροσμου πε να τις μειωσω σταδιακα, μεχρι την Τριτη τις σταματω! Τωρα πως θα αντεξωμεχρι την Τριτη, ...θα δειξει!

Μονο την τελευταια βδομαδα με εχουν ενοχλησει....

Με το καλο βρε κοριτσια να εχουμε καλη εγκυμοσυνη κ καλη γεννα!!!

Πρωτα Ο Θεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Χτες πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο κ ακούσαμε καρδούλα!!!

Επιτέλους μετά την αποβολή πάει καλά αυτή τη φορά!!!

Είμαι 6 κ 5 ημερών σήμερα!

Έλσα μου σήμερα θα σταματήσεις τις ορμόνες έτσι;

Πώς πήγε η όλη φάση;

Πότε έχεις πάλι ραντεβού;

Εμείς είπαμε για 1 Σεπτέβρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mimi τελεια τα νεα σου! Ωραια η φαση με την καρδουλα ε?

Σταματησα τις ορμονες νωριτερα, δεν αντεξα, αλλα εχω ακομη δυσπεψια, αναγουλες κ καθημερινους πλεον εμετους....

Ειχα ραντεβου στις 7 βδομαδες, το επομενο την 10η βδομαδα κ μετα 12η βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα 'Ελσα μου, ναι τέλεια η φαση κ μάλιστα το τραβήξαμε σε βίντεο!
Έχω κ γω δυσπεψία κ αναγούλες, με πιάνει η κρίση με αλλά δεν κάνω εμετό μέχρι στιγμής.
Πήρα κ ένα σιρόπι για τη δυσκοιλιότητα,  γιατί η κοιλία μου είναι πρισμενη.
Κατα τ άλλα η δυσπεψία μου δημιουργει πόνο στο στομάχι κ πολλές φορές δε θέλω να φάω, ενώ μόλις φάω νιώθω πολύ φουλ.

Οι εμετοι σου είναι οπως στην πρώτη σου εγκυμοσυνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΤΥΧΩΣ mimi μου γενικα η ολη κατασταση εγκυμοσυνης ειναι εντελως διαφορετικη απο την 1η!!!!!

Στην 1η ειχα: ζαλαδες, ναυτιες, αναγουλες, δυςπεψια, εμετους ΚΑΘΟΛΗ την διαρκεια της μερας, για 3 μηνες!

Επισης: δυσκοιλιοτητα, αιματωμα ουλων κ μυτης ΓΙΑ 3 μηνες!!!

Καθε 2 μερες εκανα εισαγωγη στην κλινικη για ορρους μεχρι που επαθα σοβαρη αφυδατωση κ με κρατησαν για 1 βδομαδα, μου εκαναν δυνατη θεραπεια κ μου περασε στο τσακ δηλ γιατι υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να με επαιρναν μεχρι το τελος μιας κ αρχισαν ολα στους 2.5 μηνες καπως αργα δηλ. Κρατησαν μεχρι 5.5 μηνων.

Μετεπειτα εκανα ακριβως 1 μηνα να σταθω στα ποδια μου, να δυναμωσω....

Ενω τωρα, εχω λιγες αναγουλες κ εμετους 1 την ημερα περιπου. Σημερα ειχα κ ζαλαδες αλλα ηταν απο την εξαντληση του εμετου...κ ζεστη κτλ...

Την ερχομενη βδομαδα μπαινω στον 3ο μηνα κ την Τεταρτη θα εχω το ραντεβουδακι μου στον γιατρο!!!

Ανυπομονω να περασουν ολοι οι μηνες κ να ερθει η στιγμη που θα γεννησουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώ πω.......

Μακάρι να σου πάει καλά αυτή η εγκυμοσύνη!

Μάτωμα ούλων έχω κ γω, κ έχω κ πολύ σάλιο.

Με πονάει το στομάχι μονίμως, αυτό με χαλάει πολύ...

Τώρα κοιμάσαι κανονικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το ματωμα ουλων υπαρχει ειδικη γελη που βοηθαει!

Για το στομαχι, να προσεξεις λιγο την διατροφη σου...

Για την ωρα, κοιμαμαι κανονικα, απλα ξυπναω πολυ νωρις το πρωι, πχ στις 6 απο πεινα! Μιλαμε το πρωι πειναω σα λυκος!!!

Σημερα ξυπνησα απο τις 4.30 εκανα λιγακι εμετο κ ηρεμησα! Καμια φορα ειναι καλυτερα να κανεις εμετο για να φευγει η ολη φαση ανακατωσουρας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελσα μου, κ χρόνια πολλά!

Ωραία αφού υπάρχει γέλη θα πάω να την πάρω!

Με τη διατροφή δε ξέρω αν όντως κάνω κάτι λάθος, θα το χω στο νου μου!

Κ γω ξυπνάω το πρωί-ξύπνησα 4.30 σήμερα, πάω πάντα τουαλέτα αλλά οι ανακατωσούρες με πιάνουν τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...