Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

καλοριζικοοοοοοο με πολλες φουσκωμενες κοιλιτσες!

σανταλοξυλο ευχομαι να εχεις το ιδιο αποτελεσμα με μενα οταν το ειχα ανοιξει...καλη δυναμη σε ολες σας,φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοτάξιδο μόνο με θετικές χοριακες κ τελειομηνες εγκυμοσύνες!!!!

Ετοιμάζομαι να παω να συζητήσω από κοντά με τον ένα από τους γιατρούς που μου σύστησε ο εξωσωματικός για λαπαροσκοπηση!

άντε να δούμε!περίοδος πουθενά,αλλά χαίρομαι γτ μου δίνει χρόνο να αποφασίσω με ποιον θα κανω την επεμβαση!

Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο και γουρλιδικο....γιατι τωρα τελευταια εχει πεσει η ομαδα...εκ παλαιοτητας αναφερω οτι σε αυτο το θεματακι οταν γινοταν μια ανακοινωση θετικου επεφταν βροχη μετα οι επιτυχιες...γι αυτο ας κανει καποια την αρχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santalixilaki ωραιο το γνωμικο με το γλυπτο....

Μη το λες σωνει και ντε εκπαιδευτικος λατρεια για τα παιδια...ξερω γω περιπτωσεις που επειδη τα ζουν ολημερις εχουν μπουχτησει και ακουν παιδι και βγαζουν φλυκταινες!!!

Η εξαιρεση πιστευω να ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικοοοοοο!

Πολλεςθετικες χοριακες, πολλες εγγυουλες να φερει και να δει αυτο το ποστακι!

Ενα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ αποτην κοιλιτσα μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!!!

Σημερα πονάω πολύ αλλά περίοδος πουθενά.μάλλον απο δευτέρα θα μου έρθει μου είπε ο γιατρός.

Χθές πήγα κ στον αρχικό μου γιατρό κ στον εξειδικευμένο στην λαπαροσκόπηση για ενημέρωση.απο λεφτά τελικά είναι κατά 150€ ακριβότερος ο 2ος.αλλά στα 2000-2200€ ποιά η διαφορά?

απο κλινικές είμαι μεταξύ 2 λόγω τιμών αλά μάλλον θα προτιμήσω αυτή που είναι κοντά στο σπίτι μας.θα χρειαστεί να διανυκτερεύσω 1 μέρα τελικά.

Ο δικός μου δεν με ικανοποίησε με την αβεβαιότητά του όσον αφορά την λαπαροσκόπηση.ο νέος πάλι(γτ όντως νέο παιδί είναι κ πολύ καλός στη δουλειά του απ ότι έχωακούσει)είναι πολύ ορεξάτος κ καταρτισμένος ,εξηγεί,συζητάει κ είναι κατά 90% σίγουρος απο τις ενδείξεις πως έχω 1ου βαθμού ενδομητρίωση.οπότε λέω να την κάνω με τον νέο.

Στεναχωριέμαι που δεν θα μπορέσω να το κάνω με τον γιατρό μου αλλά αυτή την στιγμή κοιτάζω μόνο την δική μου υγεία κ οτι είναι καλύτερο για μένα.βαρέθηκα να σκέφτομαι τους άλλους....!!!!

Αυτά τα νέα μου κορίτσια!φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ κι εγώ το νέο μας ποστάκι, καλορίζικο και γουρλίδικο να είναι!

Εμείς είπαμε να ξεφύγουμε για λίγες μέρες και πήραμε την μπουμπού και ήρθαμε εκδρομή.....στα πεθερικά μεν, εκδρομή δε! Χθές αδιαθέτησα κι εγώ και τώρα κοιτάμε μπροστά. Απο Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα ξεκινήσουμε πάλι, αυτή την φορά με διέγερση γιατί δεν έχουμε άλλα παγωτο-μωράκια. Προς το παρόν είπαμε να χαλαρώσουμε το καλοκαίρι, να μαζέψουμε και κανα φράγκο και θα επιμείνουμε μέχρι να καταφέρουμε να χαρίσουμε στην μικρούλα μας 1 ή και 2 αδελφάκια!

Σας ευχαριστώ όλες για τα λόγια δύναμης και για την αγάπη σας,ειλικρινά βοηθάει πολύ!

Φιλάκια σε όοοοοοολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy εννοείται πως θα κοιταξεις αυτη τη στιγμη τον εαυτο σου...μακαρι να πανε ολα τελεια..να εμπιστευεσαι το ενστικτο σου λεω εγω κι ολα καλα θα πανε..αρκετο χρονο εχασες κι ενα χρονο τωρα ειστε απο τον ενα γιατρο στον αλλο...ελεος..σιγα μη σκεφτω τον γιατρο που αφηνω....ευχομαι να ναι ολα καλα με την ενδομητριωση και να την ξεφορτωθεις μικρο μου μια ωρα αρχιτερα

 

faith90 καλως ορισες...καμια μας νομιζω δεν κανει κατι αυτο το μηνα...η παρεα αποτελειται απο κοπελες που κερδισαν το θαυματακι τους ή τα θαυματακια τους μεσα απο εξωσωματικη ,απο αυτες που περιμενουν τα θαυματα τους κι απο εμας που προσδοκουμε το δικο μας ακομα(ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ) βοηθαει πολυ η μια την αλλη και συναισθηματικα και ουσιαστικά και υπαρχει ενα περιεργο δεσιμο μεταξυ μας..

levou το παγωτο μετα το καλοκαιρι ειναι το καλυτερο γιατι το τρως με μεγαλυτερη ορεξη ..ετσι και με τα παγωτινια......ευτυχως ξεκουραστηκες...

Matildaki στειλε που θες να βρεθουμε..ακομα κι αν δεν ερθει η laloyna παμε εμεις..οι αλλες ?????καμια δεν μπορει;;;για τις Αθηναιες μιλαω...αν και capy η rain air εχει εισητηρια 10 ευρω Θεσ/κη Αθηνα

Mardio ελπιζω να ναι η εξαιρεση οι εκ/κοι που κανουν τη σουλεια χωρις να την αγαπουν...εγω την επελεξα με την καρδια μου ..ειχα βαθμολογια για την ανωτερη τοτε εισαγωγη που ηταν η Νομικη ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΛΕΠΤΟ..ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΡΝΑς ΠΟΤΕ..ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙς ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΔΙΝΕΙΣ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γουρλίδικο και γεμάτο ευχάριστες ανακοινώσεις.....

γεματο με πολλά μπιζελάκια καλότυχα και υγιέστατα.....

πίστη, υπομονή και αισιοδοξία......... [smilie=sex.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλοριζικο!!!!!!!!!! με πολλες θετικες χοριακες και διδυμες κοιλίτσες....χιχιχιχιχιχιχι! ευχαριστω οσες ευχηθήκατε για την κορουλα μου! να σας εχει ο Θεος καλα κ να αποκτησετε ότι ονειρεύεστε και οσες εχετε ζουζούνια να τα χαιρεστε! σας διαβαζω οποτε μπορω αλλα δεν εχω κουραγιο να γραψω, συγχωρεστε με......εδώ και αρκετες μερες εχω κατακρατηση υγρων στα ποδια...κάθε εβδομαδα κανω εξετασεις είναι οκ. χθες ηταν το αποκορύφωμα το βραδυ ειχαν πρηστει τα ποδια μου μεχρι πανω τα μπούτια. δεν μπορουσα να τα λυγισω...το γονατο μου ειχε χαθει στο πρηξιμο...παιρνω τηλ το γιατρο μου λεει τα ποδια πολύ ψηλα ,πιο ψηλα απ το υπολοιπο σωμα κ ξαπλα.ευτυχως τωρα νιωθω λιγο ανακουφισμενη .......παει τελος οι δουλειες ανασκελα θα καθομαι μεχρι να γεννησω.....δεν την παλευω....σας φιλω ολες .ισως θα συνεχισω έναν υπνακο ξυπνησα χαραματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΥΧΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΥΓΙΕΙ ΚΑΙ ΖΟΥΜΠΟΥΡΛΟΥΔΙΚΑ ΝΙΝΑΚΙΑ!!!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΗ ΤΗ  ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΧΕΔΟΝ ΗΜΟΥΝ ΑΘΗΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΥΣΧΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΔΩ!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα ξαπλα και ξεκούραση. καπυ μου κανε οτι σου λεει η καρδια σου.

Κοριτσια θελω τις εμπειρίες σας και τις γνώσεις σας. Πηγα και σε αλλο γιατρο γιατι εχω ξενερωσει με τον τωρινο μου. Αυτος εχει υποψια για πιθανο διαφραγμα ή κανα κομματι απο την αποξεση που εγκλωβιζει την εμφυτευση. Μου ειπε να κανω μια πανοραμική σαλπιγγογραφια 3d. Εχω την απλή αλλα μου ειπε οτι αυτη ειναι εξειδικευμενη και βλεπει πιο πολλες λεπτομερειες. Εχει κανει καμι σας αυτη την εξεταση?   Αν ισχυει θα παω για λαπαροσκοπηση οπως η καπυ. Καπυ για πες πως ειναι αυτη η εξεταση? Ξερεις λεπτομέρειες? τι χρειαζεται? Θυμαμαι καποια εδω στο φορουμ οτι ειχε αναγερει για διαφραγμα αλλα δε θυμαμαι ποια ηταν και οι 100 σελίδες ειναι πολλες για να ψαξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lallouna κ santaloxilo ανυπομονω να τα πουμε απο κοντα στην θεσσαλονικη!!!!πολυ χαιρομαιιιιι!!!!!

ΜΙΚΑ μου κανε υπομονη κοριτσακιμου ....πονάς?μείνε ξάπλα κ θα περασει ο καιρός κ θα κρατήσεις σύντομα τα μικρούλια σου αγκαλίτσα!!!

Prasini μουδεν ξέρω για την 3d σαλπιγγογραφία αλλά εγώ στην απλή δεν έχω καμία απολύτως ένδειξη εκτός απο την οπίσθια κλίση μήτρας.όμως το οτι παραλίγο να χάσω τις αισθήσεις μου απο τον πόνο μου έιπανε πως είναι ένδειξη οτι κάτι που είχε στένωση άνοιξε.για σάλπιγγες αν θυμάμαι καλά.

Όταν έχεις διάφραγμα μήτρας εντοπίζεται με υστεροσκόπηση,όπως κ οι συμφίσεις κ οι πολύποδες.ο καινούργιος γιατρός μου που ειδικεύεται στην ενδοσκόπηση μου τα εξήγησε αναλυτικά αυτά.

γενικότερα στην υστεροσκόπηση ελέγχουνε το εσωτερικό του τραχήλου κ της μήτρας με έκχυση υγρού κ κάμερα.οπότε ότι βλέπουνε το διορθώνουνε.επίσης εμένα θα μου κάνει 1 peeling στην μήτρα(σαν ελαφριά απόξεση) κ ότι αφαιρέσουνε το στέλνουν για βιοψία.επίσης ζήτησα κ καλλιέργεια απο το εσωτερικο της μήτρας .όλα αυτά γίνονται με μέθη.

Όσον αφορά την λαπαροσκόπηση ανοίγουνε 4 τρυπούλες στην κοιλιά σου,βάζουνε αέρα κ φουσκώνεις σαν μπαλονάκι οπότε με την κάμερα ελέγχουνε την μήτρα εξωτερικά,τις σάλπιγγες,τις ωοθήκες.επίσης αφαιρούνε κ καυτηριάζουνε ότι δεν τους αρέσει κ το στέλνουνε για βιοψία.τέλος τσεκάρουνε κ για ενδομητρίωση κ αν υπάρχει καυτηριάζουνε τις εστίες.

Γίνεται με ολική νάρκωση αλλά είναι επέμβαση ρουτίνας.εγώ θα μείνω μέσα1 βραδιά γτ κατα 90% έχω ενδομητρίωση κ θα αφαιρέσω κ κύστη.

Αν οι επεμβάσεις γίνουνε ξεχωριστά η υστεροσκόπηση κοστίζει εδώ στην θεσσαλονίκη 400€ περίπου κ η λαπαροσκόπηση 1800-2000€ με διανυκτέρευση.

Αν γίνουνε μαζί συμφέρει γτ η συνολική τιμή είναι 2000-2200€ μαζί με βιοψίες,αναισθησιολόγο κλινική κτλ...

Αν θέλεις την άποψή μου ρώτα τον γιατρό πόσο κοστίζει η 3dσαλπιγγογραφία.αν είναι ακριβή ίσως συμφέρει να κάνεις υστεροσκόπηση.κ να έχεις υπόψην σου οτι ούτε η σαλπιγγογραφία ούτε ο υπέρηχος ούτε η αξονική ούτε η μανητική μπορούν να αντικαταστήσουν την κάμερα.

Prasiniμου ελπίζω να σε κάλυψα κ ότι άλλο θέλεις ρώτησέ με!πάντως απορώ γτ σου πρότεινε λαπαροσκόπηση για διάφραγμα μήτρας ή για κομμάτι απο την απόξεση.η λαπαροσκόπηση ελέγχει τα έξω απο την μήτρα κ η υστεροσκόπηση τα μέσα.ρώτησέ τον πάλι.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα με το κατεβατό!!!!

Εγώ ακόμα δεν έχω περίοδο κορίτσια κ πονάω πολύ.ανυπομονώ να έρθει να κάνω την επέμβαση κ να μην ξαναπονέσω πια.....

Σας φιλώ όοοοολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ καπυ μου.θα τον ρωτήσω. Η 3d  σαλπιγγογραφια κοστιζει 100 ευρω

.οποτε σκεφτομαι να την κανω και μετα να ρωτησω τη διαφορα υστεροσκοπησης με λαπαροσκοπηση. Μα το διαφραγμα αν υπαρχει δε βρίσκεται εξω απο τη μητρα??? Τεσπα.τι ρωταω και εγω βρε κοριτσια ε?? Για λαπαροσκοπηση εμενα μου ειπε γυρω 2200 2400 αλλα δεν ρωτησα λεπτομερειες μεχρι να δουμε τι ειναι ακριβως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα...prasini 100 ευρώ;;;πιο λιγο απο την κανινικη δηλαδη κι ας ειναι πιο ειδική;;τοτε γιατι μας βαζουν και κανουμε την απλη;;;;με προβληματισατε τωρα....τελικα υπάρχουν τοσα που δεν εχω κανει και κοιμαμαι ακομα..κατσε να δουμε τι θα δουμε κι αυτο το καλοκαιρι...και απο Σεπτεμβρη με βλεπω να κλεινω επ αοριστον δωματιο στο νοσοκομειο να τα κανω ολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε σανταλοξυλο μου? Και εγω την ιδια απορια εχω.σε καθε εναν που πας σου ζηταει αλλα πραγματα να κανεις Τι να πω??? Ειδα και λιγο στο ιντερνετ οτι ειναι 3 d σαν πιο ειδικη  μαλλον πιο συγκεκριμενη ζουμαριστη αν ψαχνεις κατι συγκεκριμένο. Ετσι μου εδωσε ο γιατρος να καταλάβω.  Θα την κανω την επομενη βδομαδα και βλεπουμε κ θα σου πω πιο συγκεκριμένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο 100€?κ εμείς γτ κάνουμε την απλή?

Santaloxilo ένα ρεκτιφιέ το θέλουμε!άστα να πάνε!!!!χι χι!!!

Prasini μου σου έγραψα ότι μου είπανε 4 διαφορετικοί γιατροί αν κ πιο αναλυτικός ήτανε ο τελευταίος!

Καλά ξεμπερδέματα να έχουμε!φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω καπυ μου .ησουν αναλυτικοτατη.ελπιζω και ο δικος μου οταν τον ρωτησω να μου κατι παρομοιο και οχι τιποτα αλλο διαφορετικο παλι. Ελπιζω να μας πανε καλα ολσ. Εσυ καπυ μου ποτε θα την κανεις την επεμβαη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις τελειώσει η περίοδος μου.ας μου έρθει πρώτα κ μετά από 7-8 μέρες.αλλα δεν μου κάνει την χάρη η άτιμη να έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...