Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Και γω εύχομαι τα καλύτερα σε όλες κορίτσια!!!!και ευχαριστώ που όλες ανταποκριθηκατε..άρα συμπέρασμα πριν κάνω 3 η μεταφορά να το ψάξω γιατί όλες έτσι κάνατε και προφανώς κάτι έφταιγε τελικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλαβα πολύ υπ οψην μου αυτα που μου είπατε

δε θα πάρω τις ορμόνες

ας παω στο κάτω κάτω με ένα ωάριο ή ας την αφήσω και για τον άλλο μήνα και βλέπουμε 

αφήστε που έχω σοβαρούς ενδοιασμούς γιατί ο άντρας μου είναι ήδη διστακτικός λόγω των διάφορων προβλημάτων υγείας που έχω να περάσω άλλη μια εγκυμοσύνη πόσο μάλιστα δίδυμα

τα ίδια και ο γιατρός μου που με άγχωσε και με προβλημάτισε την προηγούμενη φορά 

μα καλά μήπως ο φανατισμός μου και η τόση μου μεγάλη λαχτάρα με κάνει και δε βλέπω σωστά;

τι να πω;;;

 

σανταλόξυλο, εγώ πάντα κάνω την πρεγνύλ και μετά απο 36 ώρες την σπερ/ση

δε κάνω δυο ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!!

Nara μου εμείς τα αναλύσαμε σε π.μ.,ελπίζω να σε βοήθησα κορίτσι μου.γιατροί δεν είμαστε αλλά εμένα τα κορίτσια με έχουνε βοηθήσει περισσότερο απο την ιατρική όσον αφορά θέματα ενημέρωσης,διάγνωσης κ ειδικά ψυχολογίας!!!!

Άρτεμις αν δεν γίνομαι αδιάκριτη τι προβλήματα υγείας έχεις κορίτσι μου?να ξέρεις πως όλες μας θολώνουμε απο την λαχτάρα μας για παιδί αλλά εδώ είμαστε όλες να "ταρακουνάμε" η μία την άλλη!

η αλήθεια είναι πως κ εγώ σκέφτομαι να κάνω κ την δεύτερη προσπάθεια με ορμόνες αλλά αν δεν πετύχει θα ήθελα να κάνω ωοληψίες σε φυσικό κύκλο για ναμην επιβαρύνω άλλο τον εαυτό μου.πότε θα πας για να ελέγξεις το ουρεόπλασμα?δίνει κ ο άντρας σου σπέρμα κάθε φορά?

Koritsaki mou φούσκωσε η κοιλίτσα?

Daphne,diaz,φράουλα,rose τι κάνετε?

Stellina μου περαστικά στην μανούλα σου κ περιμένουμε νέα σου!

Τα φιλιά μου σε όλες όσες ξέχασα να ανφέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν αυτά που έχω είναι:

- αγκυλωποιητική σπονδιλοαρθρίτιδα (είναι αυτοάνοσο) - τώρα είμαι καλά. έκανα παλιά πολύ ισχυρή θεραπεία - βελτιώθηκα σημαντικά και από εκεί και πέρα με την ομοιοπαθητική έγινα περδίκι! οκ, το σκ που σήκωσα τον γιο μου 14 κιλά + 2 τσαντάρες στην θάλασσα και περπάτησα μέχρι το αυτοκίνητο ... όλη τη νύχτα δε κοιμήθηκα και την άλλη μέρα δε μπορούσα κυριολεκτικά να σηκωθώ από το κρεβάτι. τώρα όμως είμαι μια χαρά!

- αιμορροφιλία ... μια ιστορία που ξεκίνησε από θρομβοφιλία λόγω της αποβολής που με έκανε να ψαχτώ, ακολούθησαν ενέσεις 9 μήνες + 1 μήνα μετά. τελικά μετά απο εξετάσεις έχω αιμορροφιλία σε χαμηλά όρια αλλά πχ αν κάνω αμνιοπαρακέντηση πρέπει να μου στείλουν από αθήνα κάποιο φάρμακο και γενικά και στην γέννα πρέπει να είναι σε επιφυλακή για αιμορραγία (όταν στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα αντιπηκτικές! κουλό;;;;) Και γενικά η αιματολόγος στο Ωνάσειο με τρόμαξε λίγο λέγοντας πως γιατί δε κάθομαι στα αυγά μου αφού έχω ένα παιδί. καλύτερα 1 και να είμαι καλά να το μεγαλώσω παρά να ξυπνήσει η πάθηση με μια άλλη εγκυμοσύνη και να μη μπορώ να εξυπηρετήσω μετά 2 παιδιά ... εντάξει ... υπερβολικό (σημείωση η ίδια δεν έχει παιδιά και είναι 70 χρονών) - δε ξέρω ρε παιδιά, φίλη μου με Λύκο, έκανε 3 παιδιά και είναι καλύτερα από ποτε - εγώ δε φοβάμαι τίποτα - και ούτε οι γυναικολόγοι - ρευματολόγοι - ομοιοπαθητικοι μου είπαν ποτέ να μη κάνω 1 ή 2ο παιδί 

- έπρεπε να πάρω τα λιγότερα δυνατά κιλά και πήρα μόνο 6,5-7

- γέννησα πριν την ώρα μου και δε ξέραμε γιατί και το παιδί μπήκε θερμοκοιτίδα 8 βράδια - το είδα μόνο όταν το γέννησα και μετά απο 5 μέρες πάλι γιατί μου είχαν κάνει σπινθυρογράφημα και δεν έπρεπε να τον πλησιάσω - τελικά ο λόγος που γέννησα πριν την ώρα μου ήταν κρίση στη χολή - το μάθαμε μετά από 6 μήνες όταν λόγο του φοβερού στρεσαρίματος ... χτύπησε ξανά!

- η επιλόχειος κατάθλιψη το λες πως μου κράτησε και 2,5-3 χρόνια ... 

αυτοί είναι οι λόγοι που κάνουν τον άντρα μου διστακτικό (όχι τίποτα άλλο αλλά θα πρέπει να με γηροκομεί μετά ... αχαχαχα ) και γενικά είναι λίγο της άποψης γιατί να περνάμε τα καλύτερα χρόνια της ζωής μας τρέχοντας πίσω απο τα παιδιά ... Οχι πως δε θέλει τον γιο μας ή ένα δεύτερο παιδί απλά προσπαθεί να είναι ρεαλιστής 

 

γύρω στις 10 του μήνα θα κάνω την επόμενη καλλιέργεια 

ναι θα κάνει και ο άντρας μου καλλιέργεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Αρτεμις....τι να πω? Εχεις πολλά κότσια κορίτσι μου αλλά η υγεία σου προηγείται!

Με το καλό τα κοριτσάκια μας που είναι φουσκωμένα!! Φυσάτε κορίτσιαααααααααα!

 

Santaloxilo, ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη στο θέμα του γιατρού κι ελπίζω να ανταμειφθείς αναλόγως.

 

Την Παρασκευή 04/07 λοιπόν, μετά από συμβουλή του καινούργιου μας γιατρού, πάμε για υστεροσκόπηση.

Φυσικά, κάναμε υπέρηχο την Τρίτη στο ιατρείο του και χθες fsh, οιστραδιόλη κλπ. - μας φαίνονται τόσο ιδιαίτερα πια τα απλά πράγματα!

 

Παραθέτω το παρακάτω λινκ που βρήκα σήμερα και λύνει πολλές απορίες σχετικά με τα θέματα που μας απασχολούν:

http://www.easy-ivf.gr

 

Σας φιλώ!

 

Stellinaki, πολλά περαστικά στη μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου κ καλοριζικο το νεο ποστακι για ολες!!!!!Συγχαρητηρια στις εγκυουλες και καλως ηρθατε οι καινουριες!!!!

Χαθηκα εδω και καιρο γιατι η μαμα μου εγχειριστηκε σημερα το πρωι για καρκινο του στηθους.περιμενουμε τη βιοψια σε 15-20 μερες κ αν ειναι κακη μπορει να ξαναγινει εγχειρηση κ ισως κ μαστεκτομη στον ενα μαστο.στο προγραμμα μαλλον ειναι κ χημειοθεραπειες αλλα περισσοτερες λεπτομερειες θα ξερουμε μετα τη βιοψια.Ευχομαι κ ελπιζω ο Θεος να βαλει το χερι του κ να πανε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης να σας πω οτι η κυτταρολογος που μας εδωσε το αποτελεσμα της παρακεντησης μου ειπε οτι αρκετες φορες δημιουργειται καρκινος στο στηθος απο τις ορμονες της εξωσωματικης.Σας το λεω αν και εγω εκανα για να ξερετε οτι δεν ειναι ολα τοσο αθωα...σιγουρα δε συμβαινει σε ολες αλλα δεν ειναι κ ακινδυνες τοσες ορμονες.

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας για τη μανουλα μου,αν μπορειτε πειτε μια προσευχουλα για εκεινη να εχουμε καθαρη βιοψια παναγια μου κ δε θελω τιποτα αλλο!!!!

Συγγνωμη που βαραινω το κλιμα αλλα σας νιωθω παρεακι μου γι αυτο σας τα ειπα...Ελπιζω να ξαναγραψω με πιο αισιοδοξα νεα,δεν μπορω να αναφερθω σε καθε μια ξεχωριστα γιατι γραφω απο κινητο κ δυσκολευομαι.Η σημερινη νυχτα περιλαμβανει διανυκτερευση διπλσ απο το κρεβατι της μαμας μου στο νοσοκομειο.

Πολλα φιλια σε ολες κ να προσεχετε την υγεια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina μου ευχομαι οτι πιο ανωδυνο για τη μανουλα σου και μα μη ξαναχρειαστει να μπει χειρουργειου ουτε για αυτο ουτε για κανενα αλλο λογο ξανα!!

Συμφωνω μαζι σου για τις ορμονες και την επικυνδινοτητα τους και εγω διαβαζα ενα σωρο πριν παρω την αποφαση να τις παρω για καρκινους ωοθηκων τραχηλου αλλα υπαρχει ενα αλλα....αμα ειναι μονοδρομος για τη μητροτητα τι θα κανεις;;;; δε θα ρισκαρεις;;;;

Αρτεμις μην ακους τον αντρα σου...ολοι το ιδιο ατακαδοροι ειναι....τι τα θελουμε τα πολλα παιδια να χαραμιζουμε τα νιατα μας τρεχοντας απο πισω τους....

Αν αυτα που ειχες ηταν τοσο επιβαρυντικα σε μια κυηση πρωτος ο γιατρος σου θα ταν αυτος που θα στο ξεκοβε μαχαιρι...

Μη το βαλεις κατω...

Σας διαβαζω ολες....καθημερινα δε σχολιαζω γιατι εσεις ειστε τωρα στο χορο και θελω να δινω χωρο για να βγαζετε τα σωψυχα σας!!!

Να καλωσορισω μονο τις νεες κοπελες και να ευχηθω και στις δυο γρηγορα μανουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω να ευχηθω περαστικα και φυσικα θα προσευχηθουμε για τη μανουλα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ευχομαι απο καρδιας να πανε ολα καλα...για τις ορμονες ανοιγουμε μεγαλο θεμα....κι εγω για αυτο το τρεναρω τοσο πολυ το θεμα αλλα οπως ανεφερε η Μαρδιο αν τελικα ειναι μονοδρομος το παιρνεις το ρισκο σου..επισης υπαρχει κι ο φυσικος κυκλος...μεγαλυτερη ταλαιπωρια αλλα οχι τοσα φαρμακα..εμεις εχουμε ιστορικο(η γιαγια μου ειναι καρκινοπαθης..στα 59 της διαγνωστικε με καρκινο των ωοθηκων και η αδερφη της το ιδιο )οποτε θελει μια προσοχη...αυτα απο μενα..α για την ιστορια να παω οτι ολα καλα με τη γιαγια μου(ειναι η ιδια γιαγια με την αγελαδα και τη σπερματεγχυση που ελεγα καποτε....)πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις γυρισα απο το μικροβιολογικό

ΑΜΗ 2,40 ΚΡΙΝΕΤΑΙ ικανοποιητική με Βελτιστη 4,0-6,8

                                                           Ικανοποιητική 2,2-4,0

                                                           χαμηλή 0,3-2,2

                                                           πολύ χαμηλή <0,3.......

ενα πανικο τον έπαθα με δεδομενο οτι ειμαι στο οριο για το χαμηλή ή μου φαινεται;;;;;;;

η FSH από την αλλη που δεν ξέρω τι είναι βγαινει 5,66 και ειναι φυσιλογικη για 3 μερα κυκλου

 

 

οποια ξερει ας μου πει κατι παραπάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!!

Santaloxilo μου αυτό σημαίνει πως η γονιμότητά σου είναι καλή!κ η τιμή της fsh αυτό σου δείχνει ουσιαστικά,αλλά όσον αφορά την ποιότητα των ωαρίων!με λίγα λόγια καί καλό απόθεμα ωαρίων έχεις κ καλή ποιότητα!!!!!!

Μπράβο κορίτσιμου!αυτό είναι καλό!!!!!

Να φανταστείς εγώ με αμη χαμηλή κ φυσιολογική fsh κ όλοι οι γιατροί είναι ικανοποιημένοι!

Αχ κορίτσια όσο πλησιάζουνε οι μέρες για την επέμβαση δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ....βλέπω εφιάλτες.κ μου κάνει εντύπωση γτ δεν φοβάμαι καθόοοοοολου γιατρούς-χειρουργεία!!!!μάλλον φταίει το οτι αφορά γυναικολογικό θέμα κ φοβάμαι για το τι θα βρούμε....αν κ έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι πως είναι καλύτερα να βρούμε κάτι που να δικαιολογεί την υπογονιμότητα....

Κατα 'άλλα ηθικό ακμαιότατο όπως είπε κ ο γιατρός απο το τηλ!!!

Σας φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina μου περαστικά στη μανούλα σου κ εύχομαι όλα να πάνε καλά,να αναρρώσει γρήγορα,η βιοψία να είναι καλή κ να τα αφήσετε πίσω όλα αυτά!!!!

MARDIO μου θέλουμε όλες να μπαίνεις κ να μας γράφεις τα νέα σου κ τις συμβουλές σου!σε χρειαζόμαστε!

Santaloxilo αυτό το άλμα περιμένουμε όλες...άντε να δούμε....

Lallouna μουτι κάνεις?όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου τι κάνετε;; Δεν σας ξέχασα και διάβαζα τα νέα σας αλλά δεν ήθελα να γράψω στενάχωρα πράγματα γιατί με κάτι εξετάσεις για το μωρό στην αρχή δεν είχαμε τα καλύτερα αποτελέσματα και για 10 μέρες ήμασταν μέσα στο κλάμα και τη στεναχώρια. Δόξα το Θεό όμως κάναμε κι άλλες εξετάσεις (τροφοβλάστη) και το μωράκι μας φαίνεται να είναι μια χαρά! Δόξα το θεό! Τώρα μπορώ να είμαι πιο αισιόδοξη και ελπίζω για το καλύτερο. 

Μαρδιό μου μάνα του φόρουμ δώσε χώρο και κουράγιο σε όλες!!!!

Δάφνη μου και Κοριτσάκι μου πως πάτε; Εσάς δεν σας ξεχωρίζω γιατί πάτε παρεούλα! Ελπίζω να χαίρεστε την εγκυμοσύνη σας και να πάνε όλα καλά!

Βένια πολύ καλή η χοριακή σου. Εύχομαι και σήμερα να υπερδιπλασιάστηκε και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Νάρα μου μη το βάζεις κάτι. Σημασία έχει ότι πιάστηκε. Τώρα μένει να δεις γιατί δεν κρατήθηκε. Δες το καλά αυτό πριν κάνεις όποια κίνηση. Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά με τόσα φάρμακα δεν μπορούμε να τα αφήνουμε στην τύχη τους τα πράγματα. 

Στελλίνα μου περαστικά στη μανούλα σου κι εύχομαι να είναι η τελευταία περιπέτεια κι από δω και πέρα μόνο χαρές στην οικογένεια! 

Σανταλόξυλο η αλήθεια είναι ότι με ιστορικό στην οικογένεια πρέπει να δίνεται μεγαλύτερη προσοχή με τις ορμόνες. όχι ότι χωρίς ιστορικό δεν πρέπει να προσέχουμε. Μια χαρά είναι εξετάσεις σου και για την ΑΜΗ όπως σου έχω ξαναπεί μην πολύ στεναχωριέσαι. Τον άντρα σου κοίτα να χαρείς κι όλα θα γίνουν. Τώρα πότε θα έρθει;;; Εσείς έχετε και πρακτικό πρόβλημα... άμα δεν βρεθείτε βρε παιδιά πως θα γίνει το παιδί; Κι εμείς για 1 χρόνο προσπαθούσαμε για παιδί κάθε ΣΚ. Ε κι όλα τέλεια να ήταν πως να πιαστεί έτσι;;; Εύχομαι σύντομα να σας κάνει την έκπληξη το σπόρι σας!

Άρτεμις πραγματικά πολλά θέματα και μπράβο σου που με όλα αυτά παλεύεις για 2ο παιδάκι. Εγώ δεν θα έλεγα να μην προσπαθήσεις, αλλά να διασφαλίσεις με κάθε τρόπο την καλή κατάσταση της υγείας σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Κάπυ μου μην αγχώνεσαι για το χειρουργείο. Όλα θα πάνε καλά. Εγώ δεν είχα καθόλου άγχος παρά μόνο πρόλαβα να αγχωθώ μισό λεπτό πριν ξεκινήσει η διαδικασία μέσα στο χειρουργείο. Αλλά με νάρκωσαν και μετά ξύπνησα ανακουφισμένη. Το αποτέλεσμα μη σε τρομάζει. Θα δεις μετά ανακούφιση που θα νιώσεις. Όλα να πάνε τέλεια. Για πότε το έχεις προγραμματίσει τελικά; 

Μίκα μου κάτσε ξάπλα να κρατηθούν τα μωράκια όσο το δυνατόν περισσότερο. Από βάρος πως πάνε; Φτάσανε τα 2 κιλά; Όλα καλά θα πάνε!

Μορούλι και η δική σου σειρά κοντεύει ε; Με το καλό να έρθουν υγιή μωράκια!!!

Φιλια σε όλες! Συγγνώμη αν ξέχασα πολλές από εσάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki αγωνιες περασατε ε; τελος καλο ολα καλα...

Σας ειπε για φυλο;αν και με την αγωνια που περασατε φανταζομαι θα ναι το τελευταιο που θα σας ενδιαφερει...

Ολα δεξια απο δω και μπρος...

Νομιζα οτι στα εμβρυα απο εξωσωματικη δεν υπαρχουν πολλες πιθανοτητες ανωμαλιων χρωμοσωματικων αφου ελεγχονται απο πριν την τοποθετηση αλλα μαλλον λανθασμενη αντιληψη ειχα...

Capy μου ολα καλα θα πανε τη Δευτερα θα κοιμηθεις θα ξυπνησεις καθαρη και ανανεωμενη γυναικολογικως!!!

Santaloxilo δικιο εχει η Diaz οτι με επαφες Σαββατοκυριακου μονο δε μπορεις να πεις οτι προσπαθειτε εντατικα για να το δεσεις κομπο οτι δε γινεται με φυσικο τροπο κατι.

Εμεις σκεψου 2 χρονια μερα παρα μερα τις περισσοτερες μερες του κυκλου μπας και βρουμε ποια στο καλο ηταν η γονιμη!!!

Αφου ακουγα σεξ και ενιωθα απεχθεια αγγαρεια...

Οταν πια διαπιστωθηκε πως δε κανω ωορηξια εκει να δεις βρισιδι....

Κοιτα να βρεθειτε πιο πολυ με αντρουλη τωρα καλοκαιρι διακοπες λιγο κρασι λιγο θαλασσα και το αγορι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stellina μου περαστικα να ειναι ολα με τη μαμα σου

καπυ μου λογικο το αγχος σου αλλα σκεψου οτι μετα απο αυτο θα χαλαρωσεις και θα ανοιξουν οι δρομοι

ντιαζακι περασες δυσκολες μερες αλλα ολα καλα εντελει.

ματιλντακι μου και εγω την παρασκευη θα κανω υστεοσκοπηση. εσυ επεμβατικη η' διαγνωστικη ? για ποιο λογο?

 

εγω να σας πω τα δικα μου.

πηγαμε και εκανα αυτη τη 3d εξεταση - που στην ουσια βλεπεις σαν υπερηχο αλλα τριων διαστασεων(σα να βλεπεις τη μητρα,ωοθηκες και τα λοιπα και απο μεσα και απο εξω. δε μου βρηκε διαφραγμα η' κατι αλλο απο την αποξεση αλλα μου βρηκε καρδιομορφη μητρα..... (αυτο το πραγμα που καθε φορα που αλλαζω γιατρο η' παω σε αλλη ειδικοτητα ,μου βρισκουν κατι αλλο δεν το εχω καταλαβει αλλα τελοσπαντων) -  ο ακτινολογος λοιπον που μου εκανε την εξεταση μου ειπε οτι η καρδιομορφη(η' τοξοειδης μητρα) δεν ειναι αποτρεπτικη για να κανεις παιδι.

ο γιατρος μου ομως μου ειπε πως απο την εμπειρια του ειναι - και πως και να μεινεις εγκυος μπορεις να αποβαλλεις.οποτε συνεστησε παρεμβατιικη υστεροσκοπηση προς δορθωση. η αληθεια ειναι οτι το προτιμω (παρα το κοστος) να κανω την υστεροσκοπηση γιατι ετσι θα δουμε μηπως υπαρχει και τιποτα αλλο. εμενα θα μου κοστισει 1800. εσενα ματιλντακι ποσο σου ειπε?

με μεθη μου ειπε και οχι ολικη ναρκωση οπως ειχα κανει στην αποξεση.... - μου φαινεται οτι ο καθε γιατρος κανει τα δικα του.

ολοι λενε ειναι θεμα τυχης και θεμα τυχης - μαλλον το λενε για τους γιατρους- να εισαι τυχερος να πεσεις σε ανθρωπο...οπως καταλαβατε τα εχω παρει λιγο  - αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε?ειναι πολλα τα μηνυματακια σας και δεν μπορω να απαντησω σε ολες!να ξερετε οτι σας σκεφτομαι και δε σας ξεχναω!!

 

εγω απο προχθες ειχα ποναλακια και το μωρο το ακουγα πολυ χαμηλα και φοβηθηκα!σε 3 μερες μπαινω στην 21η εβδομαδα που εχασα το κοριτσακι μου και δεν μπορω να διωξω τις κακες σκεψεις!πηγα χθες  εκανα υπερηχο και ειναι ολα καλα αλλα πρεπει να ειμαι κρεβατι  και να σηκωνομαι μονο για φαι και τουαλετα!ο γιατρος λεει οτι αυτες οι βδομαδες μεχρι και την 24η ειναι σημαντικες γιατι αν γινει κατι το μωρο δεν ειναι βιωσιμο!κοριτσια θα ειναι δυσκολο αλλα τα παντα για την μπουμπου μου!!

 

diazaki ποσο χαιρομαι πολυ ειναι ολα καλα!!αλλα τι σας λεγανε για το μωρο?

 

Αρτεμις εχεις διαφορα θεματακια αλλα πιστευω οτι δεν ειναι απαγορευτικα για να κανεις δευτερο παιδακι αφου το θελεις τοσο πολυ!βεβαια καταλαβαινω και τον αντρουλι σου!!

 

φιλακια σε ολες και απο εδω και περα θα ειμαι κοντα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρασινη θα επαναληφθώ αλλη μια φορά..η καρδιόμορφος μήτρα η αλλιως δίκερη μητρα είναι η μητρα που χάρισε στην αδερφή μου ένα υγιεστατο μωρακι που ηρθε με φυσιολογηκη σύλληψη και έκατσε στο μικρο κομματι της καρδουλας..τα χω ξαναπει αλλα με συντομια λεω τα εξης..η αδερφη μου ηξερε πως εχει δικερη μητρα..της ελεγε η τοτε ηλιθια γιατρος της πως θα μεινει δυσκολα και πως θα αποβαλει και να μεινει μεχρι να ανοιξει η μητρα κτλ..στον πρωτο μηνα ελευθερης επαφης(μια μετα την περιοδο αμεσως)μενει εγκυος..κλαμα κακο που θα αποβαλει κτλ...για καλη μας τυχη ο αντρας της μεσω της δουλειας γνωρισε καποιον γιατρο κι εκεινος τη συνεστησε να παει σε γιατρο στο αρεταιειο που ειναι πανεπιστημιακο..της βρηκε και της συνεστησε τον κυριο Πανουλη.....ο ανθρωπος την καθυσήχασε οσο μπορουσε και ολα ξεκινησαν μια χαρα...καποια στιγμη επρεπε να κανει ενα υπερηχο σε αλλο γιατρο(κατι με το ικα ειχε να κανει)και ο γιατρος της ειπε πως να μη χαιρετε θα αποβαλει στανταρ γιατι δεν θα μπορει να μεγαλωσει το μωρο σε εκεινο το σημειο..ο δικος της ομως γιατρος αφου τον σκυλοβρισε της ειπε οτι ολα θα πανε καλα και θα μερημνησει η φυση...4 μηνα παλι υπερηχο στο ικα της λενε ααα μεχρι τον 7 θα χεις γεννησει..καμια με δικερο δεν φτανει στον 9 ...για να μη στα πολυλογώ γεννησε στον 9 γεματος 9τος με τεχνιτους πονους...εκανε καισαρικη γιατι οπως καταλαβαινεις δεν μπορουσε να παρει ακριβως τη θεση το μωρο αν και ο γιατρος περιμενε μεχρι τελους...την ωρα της γεννας μπηκαν και ειδικευομενοι και τους ρωτησε ο γιατρος με βαση το ιστορικο της σε ποιο μηνα ειναι και γενναει και ειπαν ολοι 7 και τους εκοψε στο μαθημα...λεει ποιος σας ειπε οτι δεν φτανει στον 9?????πριν κανεις οτιδηποτε λοιπον παρε μια δευτερη γνωμη..να πω επισης πως την ιδια περιοδο φιλη μου με το ιδιο θεμα(10 μερες διαφορα απο την αδερφη μου)γεννησε στο Αλεξανδρα..το μονο κοινο που ειχαν  κι οι 2 κι ειχε πλακα ηταν οτι η κοιλια ηταν λιγο λοξα..και μαλιστα απο διαφορετικη πλευρα..τις εβγαζα φωτο και γελουσα μονη μου...παρε δευτερη γνωμη..και πηγαινε κι σε ενα πανεπιστημιακο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιλια ευχαριστώ σανταλοξυλο μου.η αληθεια ειναι οτι κ ο γιατρος μου δεν ηταν τοσο της αποψης οτι αποβαλλεις οσο οτι εχεις πιθανοτητες να δυσκολευεσαι να μεινεις εγκυος.μου ειπε οτι υπαρχουν περιπτωσεις που τα καταφερνουν οπως η αδερφη σου.αλλα σε περιπτωση που θα παμε για εξωσωματικη θελει να αποτρεψει οποιοδηποτε πιθανο αιτιο που μπορει να μας καταστρεψει την εμφυτευση ή την κυηση.μπορει στην περιπτωση μου να ειναι ενα αιτιο της υπογονιμοτητας που εχουμε. Με τον αντρα μου κανουμε ελευθερα ερωτα εδω κσι δεκα χρονισ αλλα λογω πολυκυστικων οι πιθανοτητες να κανεις σεξ σε γονιμες μερες μικραινουν. Συν τις αποτυχημενες σπερμετεγχυσεις θελει να κανει την υστεροσκοπηση για να δει τι αλλο μποτει να ειναι εκτος απο το σχημα της μητρας. Και να πω τη μαυρη μου αληθεια την υστεροσκοπηση θελω να την κανω γισ να εξαλειψουμε ο, τιμπορει εστω και στο ελαχιστο να μας διωχνει απο το ονειρο.κουραστηκα να κανω κατι.να ελπιζω και μετσ να μου λενε οτι μπορει το αιτιο να ταν αυτο ή το αλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ο λογος που στο ειπα ειναι για να μην εχεις ηλιθιες σκεψεις οταν με το καλο μεινεις πως κατι θα παει στραβα....ολα θα πανε μια χαρα..φυσικα καθε περιπτωση διαφερει αλλα πρεπει να ξεκιναμε θετικα..περισσοτερες πιθανοτητες ειχε να αποβαλει η αδερφη μου απο τη στεναχωρια της παρα απο τη δικερο μητρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω σανταλοξυλο μου.η ψυχολογια το παν.  Δυστυχως η δικια μου ειναι κατω προς στιγμην. Ειμαι στη φαση που τα εχω παιξει και δεν ξερω τι πρεπει να κανω.... πως να συνεχισω.   Εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!Τι κανετε??

Ναρακ Βενιακακωσηρθατε στη παρεουλα μας!!!

Βενια μου συγχαρητηρια κοπελα μου μια υπεροχη εγκυμοσυνη ευχομαι!!!!

Ναρα μου συμφωνω με Μικα..αποψυξτε τα μισα..ενα θες..να χεις μετα για αδερφακι μην ξαναπαιρνεις φαρμακα!!!

Εξετασεις θεομβοφιλιας οπωσδηποτε κοριτσια!!!

Αρτεμις..εγω πρωτα θα εφτιαχνα το θεμα ουρεοπλασμα κ μετα θα κανα προσπαθεια ειτε με ορμονες ειρε χωρις,,σε εχει πιασει αμοκ βιασυνης χωρις λοο..στο πα κ την αλλη φορα..χαλαρωσε για να κανεις δουλεια κ με τη θεραπεια σου..Λογικο ο αντρας σου να αντιδρα οταν σε βλεπει ετσι..Ηρεμησε κουκλα κ ολα θα γινουν!!

Στελλινακι περαστικα στη μαμα σου!!!

Καπυ μου εγω εχω κανει 4 λαπαροσκοπησεις..οτι θες εδω ειμαι..

Εγκυουλες φιλακια στα σπορακια σας!!!!

Σιγουρα εχω ξεχασει πολλες..σορυ κουκλες που χανομαι.Αλλα ολο εξω ειμαι ολα τα απογευματα με το μικρο..πρωινα δουλειες..ειχε κ αδεια ο αντρας μου οποτε δ εμπαινα..

Αν κανονισετε συναντηση στειλρε μου μνμ στο facebook..Katerina Kwnstanti Dunn.. θα το δω πιο γρηγορα..

Λεβου μου απολαυστε διακοπες κ παμε μαζι Σεπτεμβρη!!

Να σας πω οτι ο Μαντουδης βαση ιστορικου παντα προτεινει υστεροσκοπηση κ εξετασεις πριν απο καθε προσπαθεια..

Εμενα μου πε οχι επειδη εχω ηδη γεννησει δ θελει να πειραχτει η μητρα.

Γενικα με καλυψε σε πολλα..οσες ειστε στο ψαξιμο αν θελετε δειτε τον.

Η φιλη μου με το διαφραγμα που της το πε ο Μαντουδης που ηταν ο 4ος εξωσωματικος μιας κ ειχε ηδη 3 εξωσωματικες στο ενεργητικο της αλλα κ υστεροσκοπησηβλαπαροσκοπηση κ κανεις απο τους μεγαλοεξωσωματικους δ το δε..γεννησε πριν δεκα μερουλες τα διδυμακια της!!!

Χαρηκα τοσο πολυυ!!

Μικακι μου κοντευεις!!!Περιμενουμε με αγωνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον μολις γυρισα απο γιατρο...

1.παρα το γεγονος οτι δειχνει η καλλιεργγεια οτι δεν εχω τιποτα απολυτως μου ειπε οτι εχω(οπως το ειδε κατα την εξεταση παπ...μου εγραψε λοιπον υποθετα(θα τα παιρνω πρωτη φορα στη ζωη μου και ειναι τα stabilanol και τα lomexin   επισης κατι που εγω δεν ειχα προσεξει γιατι κολλησε ο εγκεφαλος στην ΑΜΗ (απο την οποια δεν εμεινε και πολυ ευχαριστημενος αλλα ειπε αυτο που ειπατε κι εσεις οτι δεν την πολυεμπιστευεται)η προλακτινη ηταν 32,40 η οποια πρεπει να πεσει....dostinex λεγεταιθα παιρνω 2 χαπια την εβδομαδα ...γυρισα με μια τσαντα φαρμακα(πηρα και ενα σιροπι γιατι εχω βηχα εδω και 3 μερες)θα ξεκινησω την αγωγη αφου παω και στον αλλο γιατρο επισης τον ρωτησα αν μπορω περαν του εφλισιν να παρω συμπληρωματικα και κατι αλλο ως ενισχυτικο το τριμηνο αυτο και μου ειπε ενα PRO-fertil το οποιο δεν γραφετε και ειναι ακριβο..το εχει παρει καμια;;αξιζει τον κοπο;;;αυτα απο μενα...ααα και κλεινοντας να πω πως ο υπερηχος εδειξε παλι κυστες αιμοραγικες και μικροτερες...αμαν πια κατα τα αλλα δεν εχω τιποτα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ βρε σανταλοξυλο μου. Γεμισες και εσυ φαρμακα ε? Νομιζω οτι αν τα ενωσουμε ολες μας θα ανοιξουμε φαρμακειο. Υποθετα ε? Και εγω δεν εχω ξαναπαρει και δεν τα πολυσυμπαθω. Τα υποθετα γιατι στα εδωσε? Δεν καταλαβα ..αφου δε σου βρηκε τιποτα γιστι στα δωσε? Για τις κυστες που βρεθηκαν χρειαζεται κατι να κανεις περα απο φαρμακα? Κανενα απο αυτα τα ευρηματα εντελει εξηγουν γιατι να μην εχεις μεινει εγκυος μεχρι στιγμης ή δεν πηρες απαντηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αν με πιασετε απο τη μυτη θα σκασω σημερα..το κεφαλι μου ειναι κουδουνι..απο το πρωι λυνω παλι τα ψυχολογικα του καλου μου που δεν στειλαν παλι προσωπικο στο νησι αρα δεν μπορει να παρει τη ριμαδομεταθεση...κατεβασαμε νομους κτλ...απευθυνθηκαμε σε δικηγορο κτλ..μετα παω στο γυναικολογο...ελεος δηλαδη μα τιποτα να μην παει καλα...λοιπον πρασινη μου εκεινος λεει πως απο το παπ(σημερα το εκανα πριν παρει τα αποτελεσματα)φαινονται μυκητες εξ ου και τα υποθετα...βεβαια χρονια τωρα γενικα εχω πολλα υγρα αλλα ποτε δεν ειχα μηκυτες για αυτο θελω να ρωτησω και τον αλλο την Τριτη πριν τα παρω...για τις κυστες δεν εδωσε κατι(οπως και περυσι λογικα θα φυγουν μονες τους)για την προλακτινη εδοσε ενα χαπι που θα περνω 2 φορες την εβδομαδα..ισως φατιει αυτο για τις κυστες..κανενα ευρημα πρλην της προλακτινης δεν μπορει να εξηγησει αυτο το ρημαδογιατι δυστυχως..η προλακτινη απο μονη της παλι δεν το δικαιολογει αλλα δινει ενα δειγμα..θα δω τι θα πει κι οαλλος την τριτη.....πραγματικα ειμαι απελπισμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...