Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Koritsia mou kalimera...

 

Santaloxilo mou se efxaristw pragmatika mono apo esas pernw kouragio kai dinami..

Faith90 mou kali epitixia kopela mou efxomai mia teraaaaaaaastia xoriaki...xxxx

Katerinaki mou se efxaristw...

Cary mou se efxaristw gia tin diefkrinisi gt mperdeftika ligaki..

 

Oso gia ta dika mou koritsia mou piga x8es se ena giatro stin pafo..vrike poli ygro stin koilia kai giafto malon den petixe ton rwtisa an egine afto logo tis exosomatiki kai mou apantise OXI oti afto itan apo prin..apo ta nevra ou pira ton giatro mou kai tou to eipa mou apantise oti afta einai ANOISIES kai oti meta tin oolipsia parousiazete afto to fenomeno..Exei simvi to idio se kamia apo esas????Eimai se apognosi den xerw pion na akousw kai pws na proxorisw.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου καλημερα παρε και μια τριτη γνωμη και βλεπεις... που μενεις?

Kalimera faith90 mou..

Meno Pafo twra metakomisa prosfata kai o giatros mou itan o pantazis giafto piga eki..

Avrio 8a paw Lefkosia ston Antoniadi ton xeris???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι μονο ακουστα.. αν θες σου συστηνω τον δικο μου απλα για περισσοτερες πληροφοριες κλπ δεν χανεις να παρεις γνωμες απο παντου. Σε ποιο κεντρο εκανες την εξωσ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου εγω μετα την ωοληψια επαθα σοβαρη υπερδιεγερση.γεμισε η κοιλια μου υγρο συγκεκριμενα 7 λιτρα. με εβαλαν παλι χειρουργειο και μου εκαναν παρακεντησεις για να φυγει.οσο το εβγαζαν τοσο ξαναγεμιζα και υπηρχε φοβος να παει στους πνευμονες και να χαμε τα χειροτερα... μου πειραξε τα νεφρα μου και για καποιες μερες δεν δουλευαν καλα... ημουν με αναπνευστικη βοηθεια ολες τις μερες που εμεινα στην κλινικη.ηταν οτι πιο φριχτο εχω ζησει ποτε μου.... και γιαυτο βεβαια η ετ δεν εγινε εκεινο τον μηνα..παγωσαμε τα εμβρυακια και τα βαλαμε τον επομενο....ημουν ομως σε πολυ καλα χερια και δεν φοβομουν... αυτο συμβαινει γιατι οταν εχουμε ωορηξια και παραγουμε ωοθηλακιο αυτο απο μονο του παραγει ελαχιστο υγρο. σκεψου που εγω εκανα 30 οι οωθηκες πρηστηκαν τοοοοσο που ηταν σαν λεμονια στην κοιλια μου... αν ο γιατρος σου ειχε την παραμικρη υποψια για υγρο ηταν τεραστιο λαθος που σου εκανε την ετ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου εγω μετα την ωοληψια επαθα σοβαρη υπερδιεγερση.γεμισε η κοιλια μου υγρο συγκεκριμενα 7 λιτρα. με εβαλαν παλι χειρουργειο και μου εκαναν παρακεντησεις για να φυγει.οσο το εβγαζαν τοσο ξαναγεμιζα και υπηρχε φοβος να παει στους πνευμονες και να χαμε τα χειροτερα... μου πειραξε τα νεφρα μου και για καποιες μερες δεν δουλευαν καλα... ημουν με αναπνευστικη βοηθεια ολες τις μερες που εμεινα στην κλινικη.ηταν οτι πιο φριχτο εχω ζησει ποτε μου.... και γιαυτο βεβαια η ετ δεν εγινε εκεινο τον μηνα..παγωσαμε τα εμβρυακια και τα βαλαμε τον επομενο....ημουν ομως σε πολυ καλα χερια και δεν φοβομουν... αυτο συμβαινει γιατι οταν εχουμε ωορηξια και παραγουμε ωοθηλακιο αυτο απο μονο του παραγει ελαχιστο υγρο. σκεψου που εγω εκανα 30 οι οωθηκες πρηστηκαν τοοοοσο που ηταν σαν λεμονια στην κοιλια μου... αν ο γιατρος σου ειχε την παραμικρη υποψια για υγρο ηταν τεραστιο λαθος που σου εκανε την ετ...

tazaki mou kalimerakia..

perases kai esi arketa apo oti vlepw.. na eisai dinati kai ola 8a pane kala twra....xxx

to 8ema nomizw afto itan stin teliki gt x8es pou piga ston allo giatro vrike olo afto to ygro.. den exw kapia stoixia gn po oti to evlepe o giatros mou kai proxorisame kai telika itan arnitiko to apotelesma..giana eimai ilikrinis apo tin simperifora tou x8es vradi pou tou til nomizw einai enoxos kati den pigene swsta kai ton volepse na to kanoume gt lefta afto skeftome sinexia..

eisai apo kipro kai esi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eιμαι πολυ ευχαριστημενη Μαρια μου.. κοιτα εγω στη 2η προσπαθεια εκανα 38 ωαρια.. ναι καλα διαβασες καο η οιστραδιολη στα υψη. 12000. Δεν καναμε την πρεγνυλ και ουτε την ωολυψια γιατι δεν γλυτωνα υοερδιεγερση! Απο πριν πως να εβλεπε το υγρο? Δεν ξερω.. αφου η υπερδιεγερση γινεται εφοσον κανεις την τελικη ενεση. Τι να σου πω.. μακαρι να τελειωσουν τα βασανα σας και να βρειτε μια λυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για σας!κάπου έχασα τη μπάλα! Ξέχασα σε ποιες θέλω να απαντήσω και τι!καταρχας θέλω να συγχαρώ τη στελλινα που έκανε την αρχή και μίλησε στο σκορπιακι γιατί σκεφτόμουν καιρό πως πρέπει να της πει καποιος ότι δεν είναι για εδώ! Μας εξέφρασε ΌΛΕΣ νομίζω! Επίσης σανταλοξυλο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και θεωρώ πως μια τέτοια συμπεριφορά δεν χωράει εδώ μέσα! Ε μα με έσκασε πια!με τη πρωτη και με τη πρώτη! Θέλω να πω κ άλλα πολλά ίσως όμως καλύτερα να το "ραψω"ας μη δώσουμε έκταση!

Μαριουσι θεωρώ πως πρέπει τουλάχιστον να πάρεις μια δευτερη γνώμη! Βρες κάποιον άλλον γιατρό! Να σε καθοδηγήσει και να σας στηρίξει ψυχολογικά! Ο άντρας σου μάλλον το χρειάζεται! Να ξερες τι τα βήμα εγώ με τον δικό μου!χρόνια παρακαλούσα να πάει σε έναν ψυχολόγο να μιλήσει γιατί είχε γίνει πια φυτό και τίποτα αυτός! Έτσι περάσαμε και μια κρισαρα αλλά ευτυχώς ήρθε το μωρό και στρώσαμε! Εγώ αν δεν κάνω λαθος (τα ξέρω στα γερμανικά μόνο αλλά νομίζω πως-> )έκανα και τα 2!η ύστερον κοπή η δεν πονάει καθόλου και την έκανα στο νοσοκομείο! Η λαπτοπ κοπή σήμερα μου την έκανε ο τότε γιατρός μου στο ιατρείο του από τον αφαλό που είχα μετά ράμματα και πεθανα στον πόνο! Αλλά η αλήθεια είναι πως τη πρωτη την έκανα μετά από παρότρυνση του κέντρου έξω. στην Ελλάδα όπου εκεί έκανα και τη τελευταια προσπάθεια! Οι πρώτες 3 έγιναν Γερμανία με μια παλλινδρομη κύηση και κάνεις δεν μου είπε να κανω ύστερ.

Κορίτσια ήθελα και σε άλλα κορίτσια να πω αλλά το ξέχασα! Διάβασα τόσα πολλά!

Ταζακι στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα και εγώ τέτοια σημάδια καφέ και τελικά ήμουν εγκυουλα (εύχομαι να είσαι και να μην έχεις φυσικά τη δική μου τότε καταληξη)όπως είπαν και τα κορίτσια βέβαια αυτί δεν είναι κάτι κακό! Είχα και πόνους περιόδου εγώ και έλεγα τελείωσαν όλα! Δε θέλει άγχος!

Θα φλυαρώ τώρα αλλά να σας πω ρε φιλενάδες πως στις 3 πρώτες προσπάθειες ήμουν συνέχεια ξάπλα θεωρών τα πως είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω! ΣτΗ τελευταία επέλεξα να πάω Ελλάδα για να είμαι σε καλύτερο και πιο ευχάριστο περιββαλον (όλη μου η οικογενεια είναι εκει)και επειδή μένω επαρχία να σας πω ότι μετά τη μεταφορά έκατσα μια μέρα θεσ/νίκη και γυρισα την άλλη μέρα στο χωριό με λεωφορειο και από το σταθμό μας πήρε ο μπαμπάς μου με το φορτηγό! Το τι γέλιο κάνω τώρα! Ο άντρας μου βέβαια τα είχε παίξει! Ήταν έτοιμος να με πάρει στη πλάτη να με πάει σπίτι χαχαχαχα! Θέλω δλδ να καταλήξω πως πρέπει να εστιασετε στο ψυχολογικό και φυσικά όχι κούραση και βάρος! Και βόλτες έκανα και το καφεδάκι μου ήπια και όλα! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια σύντομα πολύ θετικές Χοριακες! Με το καλό φίλες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino να σαι καλα με εκανες και γελασα...εκανα εικονα την περιγραφη σου..ολα τα λεφτα...να σε ρωτησω κατ που εκανες εδω στην Ελλαδα προσπαθεια;;αχ ποσο δικαιο εχεις για την ψυχολογια..μου τα λεει και η Katerina.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ριξει κλαμα απο το πρωι...τοσο που με πονεσε το κεφαλι μου...βγηκε η προγεστερονη και ειναι  χαμηλη.. και με αυτη την τιμη δυσκολα να υπαρχει εγκυμοσυνη...αυριο θα μαι στην 13η ημερα απο την ετ και θα κανω χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και την προηγουμεη φορα μου ζητησε..παντα ζηταει ο γιατρος για να δει τα επιπεδαορμονων..μηπως χρειαζεται μειωση η αυξηση των ουτρο...εγω τα αυξησα σε 9 την ημερα! 28 βγηκε.αυτος ηθελε πανω απο 30!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε εισαι οριακα..κι επειδη ηδη εχω σκυλοβρισει τη faith απο πανω στο φεισμπουκ χαχαχα ερχεται η σειρα σου tazaki!!!!MΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ κι η χοριακη ορμονη ειναι και σε αλλη ξεκιναει μονοψηφιος και προχωρα η εγκυμοσυνη και σε αλλη τριψηφιος και οχι...το ιδιο και η προγεστερονη....η προγεστερονη εχει ως αποτελεσμα την αυξη στηθους και πρηξιμο..ξερεις ποσες γυναικες δεν το εχουν αυτο το συμπτωμα;;η αδερφη μου δεν το ειχε ουτρε τους 9 μηνες...και μαλίστα χαριτολογοντας ελεγε μια φορα θα χα κι εγω στηθος....πηρε πολλα ουτροτζεσταν...σε αλλες δεν ζητανε αυτη την ορμονη ακριβως επειδη δεν την πιστευουν οι γιατροι..ηρεμησε και σκεψου θετικα η ψυχολογια σε αυτη τη φαση ειναι το αλφα κα το ωμεγα..κι οπως λεει κι η faith για αυτες τις 10 μερες εισαι εγκυος..εγκυμοσυνη εχουμε απο τη στιγμη της συλληψης..το αν θα προχωρησει η οχι ο θεος το ξερει προσευχησου και πιστευψε το κι ασε τα χαζονουμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μαρη Ταζακι ολόκληρη επιστολή έγραψα για την ψυχολογία, εγκυκλοπαιδια κατέβασα και διαβάζω τώρα τέτοια πράγματα?????απαπαπαπα!!!!πιπέρι στο στόμα! Δε θέλω τέτοια! Σήκω χόρεψε κουκλί μου να σε δω να σε χαρώ!!!!Μη ψάχνεις να βρεις σημάδια και μη κρεμεσαι μονάχα αυτό! Και στο κάτω κάτω αν είναι να στεναχωρηθεις για μια αποτυχία άστο για αύριο! Χαλάρωσε και μπες στο νετ να δεις κανένα βιντεακι (εγώ έβαζα μουτσινα)να γελάσει το χειλάκι σου κορίτσι μου!το μωρό θα έρθει να είσαι σίγουρη! Ξέρεις πόσα κορίτσια είχα ενδειξεις πως δεν είναι έγκυος και τελικά ήταν???άναψε το καντηλακι σου και χαλάρωσε! Θα περιμένουμε αύριο με αγωνία τα νέα σου και εύχομαι να μη πιστεύεις στα αυτιά σου όταν σε ειδοποιησουν!μη μου στεναχωριεσαι μόνο! Και αυτό το λέω για όλες κορίτσια! Θα έρθουν τα μωράκια σας!σε όλες! Μην απογοητευεστε γιατί αν διαβάζω τέτοια είμαι σαν να έχω φαει γλυστριδα και θα μιλάω για κανένα μήνα σερί και θα πρέπει μετά να με τιμωρισει παραδειγματικα το σανταλοξυλο! Μα κάτι με πιάνει σας λεωωωω!

Σανταλοξυλο την τελευταία έξω την έκανα θες/νίκη στο embryolab! Εμεινα απόλυτα ευχαριστημενη και μόνο καλά έχω να πω!ΜΌΝΟ!

Faith έχεις τόσο δίκιο κοπέλα μου!ε για 2 βδομάδες ας είμαστε και εμείς εγκυουλες! Και λίγη χαρά μωρέ δε βλάπτει! Μόνο μη το ρίξετε πολύ στη λιγουρα γιατί δεν φεύγουν τα άτιμα!!!χιχιχι!

Φιλικά πάντα μη με παρεξηγησετε! Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα!!!!jannolino ακόμα γελάω με την περιγραφή σου!!!!είσαι απόστευτη!!!!

Κ εγώ στο embryolab θα κάνω την προσπάθειά μου με τον Χριστοφορίδη!!!!

Όλοι φαίνονται πολύ καλοί!

Πέμπτη ξεκινάω τις arvekap!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μαρη Ταζακι ολόκληρη επιστολή έγραψα για την ψυχολογία, εγκυκλοπαιδια κατέβασα και διαβάζω τώρα τέτοια πράγματα?????απαπαπαπα!!!!πιπέρι στο στόμα! Δε θέλω τέτοια! Σήκω χόρεψε κουκλί μου να σε δω να σε χαρώ!!!!Μη ψάχνεις να βρεις σημάδια και μη κρεμεσαι μονάχα αυτό! Και στο κάτω κάτω αν είναι να στεναχωρηθεις για μια αποτυχία άστο για αύριο! Χαλάρωσε και μπες στο νετ να δεις κανένα βιντεακι (εγώ έβαζα μουτσινα)να γελάσει το χειλάκι σου κορίτσι μου!το μωρό θα έρθει να είσαι σίγουρη! Ξέρεις πόσα κορίτσια είχα ενδειξεις πως δεν είναι έγκυος και τελικά ήταν???άναψε το καντηλακι σου και χαλάρωσε! Θα περιμένουμε αύριο με αγωνία τα νέα σου και εύχομαι να μη πιστεύεις στα αυτιά σου όταν σε ειδοποιησουν!μη μου στεναχωριεσαι μόνο! Και αυτό το λέω για όλες κορίτσια! Θα έρθουν τα μωράκια σας!σε όλες! Μην απογοητευεστε γιατί αν διαβάζω τέτοια είμαι σαν να έχω φαει γλυστριδα και θα μιλάω για κανένα μήνα σερί και θα πρέπει μετά να με τιμωρισει παραδειγματικα το σανταλοξυλο! Μα κάτι με πιάνει σας λεωωωω!

Σανταλοξυλο την τελευταία έξω την έκανα θες/νίκη στο embryolab! Εμεινα απόλυτα ευχαριστημενη και μόνο καλά έχω να πω!ΜΌΝΟ!

Faith έχεις τόσο δίκιο κοπέλα μου!ε για 2 βδομάδες ας είμαστε και εμείς εγκυουλες! Και λίγη χαρά μωρέ δε βλάπτει! Μόνο μη το ρίξετε πολύ στη λιγουρα γιατί δεν φεύγουν τα άτιμα!!!χιχιχι!

Φιλικά πάντα μη με παρεξηγησετε! Σας φιλω

χαχαχαχα!!!! να σαι καλαααααα με εκανες και γελασα καλη μου!!!! σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! σημερα ξυπνησα με πολλους πονους και με αιμα... ετσι την πατησα και την πρωτη φορα δυστυχως!! θα παω για χοριακη κατα τις 9! θα σας ενημερωσω.... ειστε ολες πολυ γλυκιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ,,,,,,ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολες μεσα απο την καρδια μου..........εγω το κανονισα τελος  Γεναρη με αρχες Φλεβαρη  και ανυπομονω...........θελω πολυ να χαρισω ενα παιδι στο αντρα μου να τον ολοκληρωσω και να ολοκληρωθω και γω.......μετα απο χημιοθερ το 2009 και  πολλα προβληματα υγειας ελπιζω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Ταζακι μου περιμένουμε νέα σου!!!

Janolino πολυ γέλασα!!χαχα κ γω τωρα δεν εβαλα κωλο κατω όλο εξω ήμουν κ βόλτες!!

Χαράλαμπια μου σου ευχομαι να ναι η τυχερή σου προσπάθεια κοπελα μου!!

Πες μας λιγο την ιστορία σου!!!

Ελάτε δεις κ σεις βρε κοπελιές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΙΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ..........ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ.........Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

220 h xoriakhhh!!!!  το αιμα μου ειπαν ειναι ορμονικο και θα το φτιαξουμε τωρα που αυξησαμε τα ουτρο!!! επαναληπτικη την παρασκευη!!! haralampia κοριτσι μου σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου παντα υγεια να εχετε και ολα να σου πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...