Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Se efxaristw tazaki mou..

Den mou eipe na kanw tipota meta pou vgike arnitiko to apotelesma edixe oti taxa stenaxore8ike alla ok tipota allo..to mono pou ekane itan na mou til 4 meres meta gn mou pi otan perasoun 2 mines na ton paro na doume pws proxorame.. kortizoni eperna.. exetasis vasika ekana oles tis ormonike kai ekana kai salpigografima itan ola mia xara.. Exw idi ena paidaki 9.5 xronon.. To provlima mas ka8ara einai to sperma...

 

κι εμας το σπερμα ειναι..απλα ξερω πως οι περισσοτεροι γιατροι μετα απο αποτυχια ζητανε υστεροσκοπηση για να δουνε τι συμβαινει στο ενδομητριο αλλα και τιποτε να  μην βρουν η υστεροσκοπηση μονο καλο κανει γιατι γινεται ανανεωση του εδνομητριου που βοηθαει πολυ την εμφυτευση.. εμενα δεν μου αρεσει αυτη η αντιμετωπιση... δεν ξερω σε ποιο κεντρο πας αλλα εσυ να του δωσεις να καταλαβει οτι εισαι υποψιασμενη και ενημερωμενη και να τον κανεις να ασχοληθει πιο σοβαρα με την περιπτωση σου..  μην νομιζουν πως βρηκαν την κοτα που κανει τα χρυσα αυγα και μπορουμε να κανουμε συνεχεια προσπαθειες χωρις να  ψαχτουμε..  καταψυξη εχεις? να σου ζησει το παιδακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμας το σπερμα ειναι..απλα ξερω πως οι περισσοτεροι γιατροι μετα απο αποτυχια ζητανε υστεροσκοπηση για να δουνε τι συμβαινει στο ενδομητριο αλλα και τιποτε να  μην βρουν η υστεροσκοπηση μονο καλο κανει γιατι γινεται ανανεωση του εδνομητριου που βοηθαει πολυ την εμφυτευση.. εμενα δεν μου αρεσει αυτη η αντιμετωπιση... δεν ξερω σε ποιο κεντρο πας αλλα εσυ να του δωσεις να καταλαβει οτι εισαι υποψιασμενη και ενημερωμενη και να τον κανεις να ασχοληθει πιο σοβαρα με την περιπτωση σου..  μην νομιζουν πως βρηκαν την κοτα που κανει τα χρυσα αυγα και μπορουμε να κανουμε συνεχεια προσπαθειες χωρις να  ψαχτουμε..  καταψυξη εχεις? να σου ζησει το παιδακι σου!!!

Se efxaristw tazaki mou... Einai o prigippas mou... 

Skeftome na allaxw giatro alla me provlimatizi pou na paw.. O giatros mou twra einai o pantazis ton xerw 12 xronia exoume kali sxesi alla meta apo afto den xerw.. Tou exw milisi xeka8ara kai ton eida provlimatismeno alla mexri eki..Pragmatika den xerw ti na kanw kai pou na paw..

Efxomai na exei mia megali xoriaki tazaki mou kai min se axonoun ta simptomata einai apo ta farmaka..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se efxaristw tazaki mou... Einai o prigippas mou... 

Skeftome na allaxw giatro alla me provlimatizi pou na paw.. O giatros mou twra einai o pantazis ton xerw 12 xronia exoume kali sxesi alla meta apo afto den xerw.. Tou exw milisi xeka8ara kai ton eida provlimatismeno alla mexri eki..Pragmatika den xerw ti na kanw kai pou na paw..

Efxomai na exei mia megali xoriaki tazaki mou kai min se axonoun ta simptomata einai apo ta farmaka..

 

ξερεις ποτε καμια γυναικα δεν μπορει να πει εκανα οοολες τις εξετασεις που υπαρχουν γιατι αυτο ειναι δυσκολο...τουλαχιστον να κανουμε τα βασικα. και το χειροτερο ειναι οταν δεν μας τις προτεινουν οι γιατροι μας και προσπαθουμε και ψαχνουμε μονες μας. εγω μεχρι στιγμης εχω κανει καρυοτυπο ζυγους κυστικη ινωση,ορμονικες θρομβοφιλιας υστεροσκοπηση σαλπιγγογραφια και βιοψια ενδομητριου να δουμε δεκτικοτητα... σου ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα απο δω και περα και συντομα ενα δευτερο παιδακι...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠλeOn oles oi gynekes pane me eksosomatiki. Gt?

 

οχι ολες... απλα ειμαστε πολλες...τωρα το γιατι? η καθεμια εχει τα δικα της θεματα ειτε ορμονικα,προβλημα με σαλπιγγες, ωοθηκικη ανεπαρκεια, ανεξηγητη υπογονιμοτητα, και τοσα αλλα που ταλαιπωρουν. ειτε ο συντροφος της εχει θεμα με το σπερμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε δεν διορθώνονται γρήγορα αυτά?

 

πως θα διορθωθει ενα σπερμα με 98%ανωμαλες μορφες?

 

μια γυναικα που δεν εχει σαλπιγγες πως θα πιασει παιδακι φυσιολογικα?

 

μια αλλη που εχει ενδομητριωση?

 

αν ηταν να διορθωνονταν γρηγορα καμια μας δεν θα περνουσε ολη αυτη την ταλαιπωρια.. skorpiaki εισαι μικρουλα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω θα ξεκινησω τωρα...................με χαμηλη ΑΜΗ.............ΚΑΙ ΟΛΙΓΟΣΠΕΡΜΙΑ..............για ναδουμε καλη επιτυχια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω θα ξεκινησω τωρα...................με χαμηλη ΑΜΗ.............ΚΑΙ ΟΛΙΓΟΣΠΕΡΜΙΑ..............για ναδουμε καλη επιτυχια σε ολες

με το καλο να ξεκινησεις!! ολα καλα ευχομαι να πανε!!! παμε με θετικες σκεψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω θα ξεκινησω τωρα...................με χαμηλη ΑΜΗ.............ΚΑΙ ΟΛΙΓΟΣΠΕΡΜΙΑ..............για ναδουμε καλη επιτυχια σε ολες

haralampia mou kali epitixia sou efxome ola na pane kala...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις ποτε καμια γυναικα δεν μπορει να πει εκανα οοολες τις εξετασεις που υπαρχουν γιατι αυτο ειναι δυσκολο...τουλαχιστον να κανουμε τα βασικα. και το χειροτερο ειναι οταν δεν μας τις προτεινουν οι γιατροι μας και προσπαθουμε και ψαχνουμε μονες μας. εγω μεχρι στιγμης εχω κανει καρυοτυπο ζυγους κυστικη ινωση,ορμονικες θρομβοφιλιας υστεροσκοπηση σαλπιγγογραφια και βιοψια ενδομητριου να δουμε δεκτικοτητα... σου ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα απο δω και περα και συντομα ενα δευτερο παιδακι...!!

afto to psaximo einai pou mou prokalese to axos meta tin apotixia anti na mou milisi na mou exigisi i telos panton na to psaxoume giati apetixe me afise na dierotoume moni mou ti pige la8os..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!!

Εχω πααααρα πολυ καιρο να μπω στο μαμμυ και τα νεα τρεχουν.Οι καινουριες καλως ήρθατε και συντομα φουσκοκοιλιτσες.

Δαφνη μου γλυκια μανουλα να σου ζησει η κουκλα σου!!!Γερη και καλοτυχη να ειναι!!!Θυμαμαι ποσο φοβοσουν μηπως κατι δεν παει καλα ομως τωρα ηρθε η κουκλιτσα σας και γεμισε χαρα το σπιτι σας!

Λεβου τι κανει το δικο σου το σπορακι;Ποτε πας για υπερηχο;

Με τις πολλες μιλαμε στο fb οποτε ξερω τα νεα σας.

Ταζακι σου ευχομαι μια χοριακη +++++++++ να την κοιτας κ να τριβεις τα ματια σου!!!Συμπτωματα δεν υπαρχουν ειναι ολα απο τα φαρμακα...

Σκορπιακι διαβασα αυτα που εχεις γραψει.Εχεις συνειδητοποιησει κοριτσι μου οτι γραφεις σε λαθος ποστακι;Εδω κυριως γραφουν κοπελες που εκαναν ή θα κανουν εξωσωματικη.Και νομιζω οτι δεν ειναι καθολου κομψο ουτε ομορφο να διερωτασαι γιατι τοσος κοσμος κανει εξωσωματικη απο τη στιγμη που εσυ εμεινες εγκυος φυσιολογικα και με την πρωτη προσπαθεια οπως εγραψες.Μπραβο σου που εμεινες εγκυος φυσιολογικα και με την πρωτη ομως εδω υπαρχουν γυναικες που προσπαθουν χρονια οποτε τουλαχιστον προσπαθησε να εισαι διακριτικη με αυτα που γραφεις.Προφανως εισαι μικρη σε ηλικια ομως καποια πραγματα και παλι δε δικαιολογουνται.Ειναι αυτο που λενε στο χωριο μου "στο σπιτι του κρεμασμενου δε μιλανε για σκοινι".Αυτα και καλη λευτερια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά τι έφταιγε?

to mono pou mas eipe o emvriologos meta apo 3 meres pou ton vrikame meta apo polla til einai oti MALON den anaptix8ikan oi vlastokistes mas meta tin emvriometafora..

skorpiaki mou den xerw pragmatika.. to mono sigouro einai oti allazw giatro kai afto me lipi para poli gt tou eixa apoliti empistosini..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεψε με δεν εχω κανενα κομπλεξ.Διαλεξα με προσοχη τις λεξεις που χρησιμοποιησα και σιγουρα δε σε εβρισα.Ο καθενας κρινεται απο αυτα που γραφει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!!

Εχω πααααρα πολυ καιρο να μπω στο μαμμυ και τα νεα τρεχουν.Οι καινουριες καλως ήρθατε και συντομα φουσκοκοιλιτσες.

Δαφνη μου γλυκια μανουλα να σου ζησει η κουκλα σου!!!Γερη και καλοτυχη να ειναι!!!Θυμαμαι ποσο φοβοσουν μηπως κατι δεν παει καλα ομως τωρα ηρθε η κουκλιτσα σας και γεμισε χαρα το σπιτι σας!

Λεβου τι κανει το δικο σου το σπορακι;Ποτε πας για υπερηχο;

Με τις πολλες μιλαμε στο fb οποτε ξερω τα νεα σας.

Ταζακι σου ευχομαι μια χοριακη +++++++++ να την κοιτας κ να τριβεις τα ματια σου!!!Συμπτωματα δεν υπαρχουν ειναι ολα απο τα φαρμακα...

Σκορπιακι διαβασα αυτα που εχεις γραψει.Εχεις συνειδητοποιησει κοριτσι μου οτι γραφεις σε λαθος ποστακι;Εδω κυριως γραφουν κοπελες που εκαναν ή θα κανουν εξωσωματικη.Και νομιζω οτι δεν ειναι καθολου κομψο ουτε ομορφο να διερωτασαι γιατι τοσος κοσμος κανει εξωσωματικη απο τη στιγμη που εσυ εμεινες εγκυος φυσιολογικα και με την πρωτη προσπαθεια οπως εγραψες.Μπραβο σου που εμεινες εγκυος φυσιολογικα και με την πρωτη ομως εδω υπαρχουν γυναικες που προσπαθουν χρονια οποτε τουλαχιστον προσπαθησε να εισαι διακριτικη με αυτα που γραφεις.Προφανως εισαι μικρη σε ηλικια ομως καποια πραγματα και παλι δε δικαιολογουνται.Ειναι αυτο που λενε στο χωριο μου "στο σπιτι του κρεμασμενου δε μιλανε για σκοινι".Αυτα και καλη λευτερια.

 σε ευχαριστω παρα πολυυυ και..... respect!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλησα με το κεντρο και τους ειπα για τα πορτοκαλοκαφε που ειχα στο σκουπισμα.... μουυ ειπαν συμβαινει συχνα και να κανω μια εξεταση οιστραδιολη/προγεστερονη σημερα, να κοψω το σαλοσπιρ και να ειμαι ξαπλα... επειδη ειναι τελος του μηνα και οπως καταλαβαινετε λεφτα γιοκ, περιμενω τον γυναικολογο μου να μου τις γραψει και να παω το παογευμα η αυριο πρωι πρωι να τις κανω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ταζακι ισως το καφε που ειδες στο σκουπισμα να ειναι καλο σημαδι!!!!Εγω δεν ειχα δει τιποτα απλα ο γιατρος μου ειχε πει να θορυβηθω αν δω αιμα κοκκινο-που δεν ειδα.Ενεση προγεστερονης δε σου ειπε να κανεις; Αυτη που γινεται στον ποπο και ποναει.Με το καλο οι εξετασεις και αναμενουμε αποτελεσματα!Κοντευουν και οι μερες,λιγο εμεινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariouCy οι γιατροι δεν ειναι Θεοι.Απο τη δικη μου περιπτωση καταλαβα οτι οσο περισσοτερο ψαξιμο κανει μια γυναικα μονη της τοσο το καλυτερο.Ο δικος μου γιατρος μετα την αρνητικη χοριακη μου ειπε οτι δεν ημασταν τυχερη λες κ πηγα να παιξω τζοκερ.Φαντασου οτι ειχαμε βαλει 3 εμβρυα 3 ημερων 8κύτταρα και ενδομητριο 9,5 αν θυμαμαι καλα.Αφου ο γιατρος φοβοταν για τριδυμα.Του λεω μετα τι εφταιξε;γιατι δεν πετυχε,τι εγινε λαθος;Μου λεει ολα πηγαν καλα απλα η μητρα σου δεν τα κρατησε.Πηρε τοσα λεφτα για να μου πει οτι ολα πηγσν καλα αλλα παιδι δεν ηρθε.Εμπιστευσου το ενστικτο σου και αν δε νιωθεις καλα με το γιατρο αλλαξε τον κ παρε γνωμες και απο αλλου.Γενικοτερα ψαξου.Εμεις πηγαμε σαν τα προβατα και μας εγδαρε οικονομικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...