Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

γεια σας κι απο μενα! ειμαι καινουρια στο φορουμ. ειμαι στην 9η ημερα της ετ με κατεψυγμενα εμβρυακια 3 ημερων....

ειμαι 25 ετων και ειναι η 2η προσπαθεια μου...η πρωτη ηταν με  τελειες βλαστοκυστες αλλα δυστυχως απετυχε...ττο προβλημα μας ειναι ολιγο-ασθενο-τερατοσπερμια στον αντρα μου...εγω δοξα το Θεο ειμαι καλα... εκανα υστεροσκοπηση (διαγνωστικη)  τον προηγουμενο μηνα που βοηθαει πολυ και τωρα ξανα προσπαθω με τα παγωτινια μου! στην ωοληψια μου ειχαν παρει 30 ωαρια που ευτυχως γονιμοποιηθηκαν ολα αλλα επαθα σοβαρη υπερδιεγερση και ειχα μπει και καποιες μερες εντατικη..τελος παντων περασμενα ξεχασμενα!

οπως καταλαβαινετε καθομαι σε αναμενα καρβουνα μεχρι την χοριακη μου.. εχω πονακια περιοδου και πολυ πρησμενο στηθος..αυτα τα ειχα και την προηγουμενη φορα..το μονο σιγουρο ειναι πως τα περισσοτερα απο τα συμπτωματα μας τα κανουν τα φαρμακα γιαυτο δεν πρεπει να αγχωνομαστε!

μακαρι η Παναγιτσα να βοηθησει κι εμενα και ολα τα κοριτσια που προσπαθουν!

 καλη επιτυχια σε ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια και καλως ορισες Ταζακι! Ποσα παγωτινια βαλατε;

Μαρακι με το καλο αυριο!

Μικρες μικρες ολες στο χορο...βιαζεστε να μπειτε στα δυσκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια tazaki καλως μας ηρθες!!!!!!Faith καλη επιτυχια και σε σενα(που εχω να σου μιλησω καιρο χαχαχαχαχα σιταροπουλα μου εσυ)Mardio τυχερα ειναι αυτα ...χαχα

Εγω κλασικα εν αναμονη περιοδου για να παω στο κεντρο για υπερηχο και να δουν το χαρτομανι για την επιτροπη που παω στις 10/12...αλλαξα ημερομηνια γιατι δεν θα προλαβαινα και ειλικρινα απορω πως μου εδωσαν τη μερα που ηθελα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ταζακι μου καλη επιτυχια ολα να πανε τελεια! Σου το ευχομαι μεσα απο τη ψυχη μου! Εγω αυριο κανω εμβρυομεταφορα..

με το καλο σου ευχομαι!!! ολα να πανε καλα για ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για το καλωσορισμα!!! MARDIO και φαντασου κανουμε προσπαθειες απο τα 23 αλλα στην πορεια ειδαμε το προβλημα.. μεσα σε δυο μηνες το προβλημα ειχε μεγαλωσει πολυ 98%τερατοσπερμια και η εξωσωματικη ηταν μονοδρομος... 3 εμβρυακια εβαλα 8 κυτταρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑΖΑΚΙ  καλως μας ηρθες κουκλα μου!!!!!ολα να πανε υπεροχα και να εχεις μια ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ χοριακη!!!!!!!!μη  εχεις καθολου ανχος (δυσκολο το ξερω)και μην κοιτας για συμπτωματα δεν υπαρχουν!!!!!!!!!!κοιταξε να ηρεμησεις και παντα θετικη σκεψη ειναι το 60%!!!!!!!!

faith90 KAΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ...............................!!!!!!!!!!!!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Faith καλή επιτυχία κορίτσι μου!ευχομαι να πάνε όλα καλά και να αρχίσεις να φουσκώνεις σιγά σιγά!

Tazaki καλώς ήρθες! Μου ακούγονται πολύ καλά όλα και εύχομαι να καταφέρεις να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με ένα,δύο ή και τρία μωρά! Χιχιχιχιχιχι! Θα περιμένουμε νέα σας κορίτσια με αγωνία!

Μάλλον βρίσκεστε στο φβ εσείς γ αυτό έχουμε ησυχία εδώ εε??πείτε μου ρε κορίτσια πιο βλέπουν την ομάδα και όλα τα σχετικά γιατί εμεις την έξω τη κρατάμε σας επτασφραγιστο μυστικό και φοβάμαι μην καταλάθος με πάρει κανένας φίλος χαμπάρι και ποιος με γλυτώνει από τον άντρα μου μετά! Χαχαχαχαχα

κορίτσια ο γιος μου περπάτησε! 12μιση μηνών το καμάρι μου!τώρα να δείτε τρέξιμο! Θα με καταλάβετε ΌΛΕΣ κάποια στιγμή! Αλλά κανένα κιλό δε λέει να φύγει γμτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες !!!

Ταζακι μου καλη επιτυχιασσ ευχομαι μια θςτικη χοριακη κ μια υπεροη εγκυμοσυνη!!!

Ο Αλεξ μου ειναι παγωτινι 3ημερων!!Θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλαα!!!

Κοριτσακι δ μου χει ερθει καποιο μνμ σου!!

Τζανολινο η ομαδα ειναι μυστικη μονο εμεις τα βλεπουμε!..

Μαρακι μου καλγ επιτυχια κ απο δωω!!!!!!!

Εγω πολυ νυστα ανακατωματα κ γενικα δ ειμαι κ πολυ καλα!!!

Την Πεμπτη παμε για υπερηχοο!!!!!!

Ανυπομονωωω!!!!

Φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faity90 καλη επιτυχια σημερα!!! ευχομαι ολα να πανε καλα!!! κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ!! σημερα το πρωι που πηγα τουαλετα ειδα πορτοκαλοκαφε στο σκουπισμα... μετα τιποτε αλλο... αχ μη αδιαθετησω ποναει πολυ και η κοιλια μου... και την προηγουμενη φορα αδιαθετησα την ημερα της χοριακης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tazaki mou kalosorises!!!! Sou efxomai apo kardia ola na pane kala... :)

 

faith90 mou kali epitixia efxomai ola na pane kala...xxxxxx

 

Egw koritsia mou sto agnosto den xerw ti na kanw..:(

O giatros mou oute kan sigkini8ike na doume ti eftexe kai apotixe i prospa8ia kai exw kai ton sintrofo mou na einai mes tin mourmoura ti 8a kanoume kai ti ginete..(me exi prixi vasika) [smilie=sad7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tazaki mou kalosorises!!!! Sou efxomai apo kardia ola na pane kala... :)

 

faith90 mou kali epitixia efxomai ola na pane kala...xxxxxx

 

Egw koritsia mou sto agnosto den xerw ti na kanw.. :(

O giatros mou oute kan sigkini8ike na doume ti eftexe kai apotixe i prospa8ia kai exw kai ton sintrofo mou na einai mes tin mourmoura ti 8a kanoume kai ti ginete..(me exi prixi vasika) [smilie=sad7.gif]

 

 

λυπαμαι πραγματικα για το αρνητικο αποτελεσμα..οι περισσοτερες τα χουμε περασει...  εγω μετα  την αποτυχημενη προσπαθεια εκανα υστεροσκοπηση και ηταν μια χαρα... κορτιζονη ινοχεπ επαιρνες? τι εξετασεις εχετε κανει? συγνωμη αν τα χεις ξαναγραψει απλα δεν εχω διαβασει την ιστορια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πραγματικα για το αρνητικο αποτελεσμα..οι περισσοτερες τα χουμε περασει...  εγω μετα  την αποτυχημενη προσπαθεια εκανα υστεροσκοπηση και ηταν μια χαρα... κορτιζονη ινοχεπ επαιρνες? τι εξετασεις εχετε κανει? συγνωμη αν τα χεις ξαναγραψει απλα δεν εχω διαβασει την ιστορια σου.

Se efxaristw tazaki mou..

Den mou eipe na kanw tipota meta pou vgike arnitiko to apotelesma edixe oti taxa stenaxore8ike alla ok tipota allo..to mono pou ekane itan na mou til 4 meres meta gn mou pi otan perasoun 2 mines na ton paro na doume pws proxorame.. kortizoni eperna.. exetasis vasika ekana oles tis ormonike kai ekana kai salpigografima itan ola mia xara.. Exw idi ena paidaki 9.5 xronon.. To provlima mas ka8ara einai to sperma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθω για μωρο 2χρονια. τον μαρτιο και καθως ειχα αγορασει τα φαρμακα της εξωσωματικης  ειχα μια φυσιολογικη συλληψη που οι πιθανοτητες ηταν 1/10000 αλλα απεβαλα στην 7η εβδομαδα λογω ανωμαλων μορφων που ειχε το σπερμα..τον μαιο ξεκινησαμε εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση... ειναι η 2η προσπαθεια που κανω με κατεψυγμενα. η πρωτη εγινε τον ιουλιο με 3 βλαστοκυστες αλλα αποτυχαμε. εκανα υστεροσκοπηση και τωρα ξανα εκανα ετ.ειμαι στην 10η μερα και εχω χοριακη 28/11.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...