Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

οπως σου ειπα τις εχω ξεφραξει μια φορα ( ετσι μου ειπανε τουλαχιστον ) κ δεν εγινε τπτ οποτε παμε για εξωσωματικη δεν υπαρχει κατι αλλο να κανω ...η θα τις βγαλω η θα προσπαθησω ετσι κ βλεπουμε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπα μου καλωσορισες κ εδω!!

Εγω εθχα ενα εξωμητριο απο φυσιλη συλληψη που αφαιρεσα τη σαλπιγγα κ μετα εκανα εξωσωματικες κ εκανα το αγορακι μου!!

Οταν ηταν δεκα μηνων παλι με φυσικη συλληψη ειχα ξανα εξωμητριο στην αλλη σαλπιγγα την οποια οταν γεννησα καθαρισε ο γιατρος κ την ειχε ξανα καθαρισει με το εξωμητριο κ οταν μετα απο ενα χρονο ουτε χρινο ειχα κανει σαλπιγγογραφια παλι ειχε μαζεψει συμφησεις..

Δηλ το θεμα σαλπιγγες δεν στρωνει αν συνεχιζεται..

Τωρα εγω δεν μπορω να σου πω κανε χειρουργειο αφαιρεσε τες..

Ομως να ξερεις οτι κινδυνευεις απο εξωμητριος κυηση πολυ περισσοτερο.

Κ θα ναι χειροτερο να κανεις εξωσωματικη κ να ναι εξωμητριο απο το να εχεις μια αρνητικη χοριακη!!

Συμφωνω με τους γιατρους που μιλησες τηλεφωνικα!!

Ειδαι ηδη 37 κ δεν εχεις τη πολυτελεια να πειραματιστεις...

Πρωτα λυσε το οποιο εμποδιο κ μετα προχωρησε σε μια νεα προσπαθεια κατε με!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπα ναι το οτιαν αφαιρεσεις τις σαλπιγγεε δεν εγγυαται οτι θα πετυχεις με τη πρωτη..ομως εχεις περισσοτερες πιθανοτξτες να γλυτωσεις εξωμητριο κυηση!!

Τα παντα ειναι με τις πιθανοτητες στην ιατρικη!!

Εγω οριστε εξωμητριο φσ γεννα απο. Ivf κ παλι εξωμητριο απο φσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πω τι μου ειπε ο γιατρος μου ο παλιος οταν τον ειχα ρωτησει και ειχε γινει αυτο με την Κατερινα..οι σαλπιγγες λειτουργουν οπως πρεπει ακομα κι οταν κανουμε εξωσωματικη...το εμβριακι στην αρχη δεν ειναι γατζωμενο καπου ετσι αν παει προς τη σαπλιγγα και κολληθει σε αυτη(νομιζω μου χε πει οτι το ρουφαει...δεν θυμαμαι ακριβως)τοτε εχεις εξωμητρια κυηση..το αλλο επισης που μου χε πει μιας και μιλαμε για σαλπιγγες οτι η αν μια γυναικα εχει μια σαλπιγγα εκεινη πολλες φορες βοηθα και την ωοθηκη που δεν εχει σαλπιγγα..με αλλα λογια κουνιουνται..ειχα παθει σοκ τοτε και το χα γραψει εδω αλλα η φυση φροντιζει για ολα...επειδη το Κατερινακι μας απο πανω εχει ταλαιπωρηθει με αυτη το θεμα για αυτο το ειχα ναφερει πιο πανω...σπανια μεν περιπτωση αλλα συμβαινει...ισως για αυτο σου ειπε να τις βγαλεις..επισης ο παλιος μου γιατρος μου ειχε πει οτι παλια συνεστεινε το ανοιγμα των σαλπιγγων και τωρα πια οχι δεν ξερω ομως γιατι δεν ειχα ρωτησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσπα μου καλωσήρθες !!!!!σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να ξεπεράσεις όλα τα εμπόδια κ σύντομα να γίνεις μανούλα!!!!απο σάλπιγγες δεν έχω ιδέα.απο κύστες κ ενδομητρίωση έχω γτ το καλοκαίρι έκανα λαπαροσκοπιση.

MARDIO άντε κόρη μπες στην ομάδα!!!!ανυπομονώ....!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Έχετε μπει όλες στην ομάδα και σας έχω χάσει! 

Levou δεν ξέρεις πόση χαρά μας έδωσες! Να πάνε όλα καλά και με το καλό ένα υγιέστατο μωράκι! Πολύ αισιόδοξο το μήνυμά σου! 

Ναρα μου εσύ τώρα πότε πάλι πας στο γιατρό! Με το καλό κι εσύ!!!

Σανταλόξυλό μου πότε πας για χοριακή; Μακάρι να μας έχεις κι εσύ ευχάριστα! Μην ψάχνεις για σημάδια, χαλάρωσε και ξεκουράσου όσο μπορείς!

Κατερίνα ξεκίνησες κι εσύ ε; Άντε με το καλό να έρθει το αδερφακι!

Ασπα και MArieCy καλώς ήρθατε και σύντομα εγκυούλες!

Τελικα το Κοριτσάκι μας γέννησε; Να τους ζήσει ο μπέμπαρος! 

Δάφνη η σειρά σου! Να πάνε όλα καλά εύχομαι!

Τα δικά μου νέα τα ίδια... οι ορμόνες με ρίχνουν στα πατώματα και με πιάνει το παράπονο, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο παρά μόνο να κοιτάω μπροστά! Για να δούμε! Ελπίζω την επόμενη φορά το μωράκι μας να είναι γερό και τυχερό!

 

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας παρεακι!!!

Σημερα πηγα για ημερηχο..δεν εχω πολυ καλη ανταποκριση δυσττχως μο ο 4 μεχρι τωρα ..ογιατρος μου πε οτι δεν εχω πολυ αποθεμα στις ωοθηκες γι αυτο..πιστευει οτι 5-6 καλα θα παρει μονο..δεν θελει να με φορτωσει με παραπανω μοναδες..εκανα οιστραδιολη και. LH και περιμενω τηλ..

Η αληθεια απογοητευτηκα λιγο με την ανταποκριση..δεν το περιμενα αυτο..

Τεσπα..δυο καλα εμβρυα θελουμε κ πιστευω να τα καταφερουμε!!

Κ παλι λεω Δοξα τω Θεο!!!

Ασπα τα εμβρυα τα βαζουν στη μητρα αυτα ομως χορροπηδανε και πανε περα δωθε οπου ναναι μεχρι καποιο να γαντζωθει..το σωστο ειναι στο ενδομητρξο για μια εξελισιμη εγκυμοσυνη..

Ομως δυστυχως μπορει να υπαρξει και εξωμητριο..δεν ειναι πολυ συχνο φαινομενο αλλα συμβαινει..

Εγω απο εμπειρια κ μονο σου λεω πως υδροσαλπιγγες = εξωμητριος κυηση με μεγαλο ποσοστο!!

Καλυτερα λοιπον να αφαιρεθουν..αυτο ομως το αποφασιζεις με τον γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι σου ευχομαι μεσα παο υην καρδια να πανε ολα καλα κ θα πανε να το δεις ,ολες θα μας βοηθησει ο Θεουλης!!! 

 εγω δεν ξερω πως θα παρω την αποφαση παντως οποια κ αν παρω ελπιζω να ειναι η σωστη !!! κ με αλλους γιατρους που μιλησα μπερδευτηκα οι μισοι λενε να τις βγαλω ,οι αλλοι παλι οχι ...πφφφφ !!! δεν ξερω ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

Καλώς όρισαν οι καινούργιες!!

Εχει μια φίλη μου 2 κουτιά Puregon που λήγουν 31/10. Οποια ενδιαφέρεται, ας με ενημερώσει.

 

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαςκοριτσακια μου!!!ποσο μου λειψατε!!!!!χθες ειχα γραψει τα μισα αλλα ο αντρας μου βγηκε απο τη σελιδα και χαθηκαν ολα!!

σας ευχαριστω ΟΛΕΣ μια μια για τις ευχες σας!!εχω διαβασει στα γρηγορα τα μηνυματακια σας αλλα δεν θα μπορεσω να τα σχολιασω!!

να καλωσορισω τα κανουρια κοριτσια και να ευχηθω καλη επιτυχια στα κοριτσια που ξεκινησαν!!

levou χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σου!!!

λοιπον εγω τη δευτερα το μεσημερι με επιασε πονος δτην πλατη και στα πλευρα και λιγο στη μεση!μιλησα με το γιατρο και με ρωτησε αν ποναω κατω χαμηλα στον κοκυγα αλλα εγω δεν πονουσα!!!!!μου ειπε να κανω αλλες 2 ενεσουλες για τα πνευμονακια του και ετσι και εγινε!εγω να συνεχιζω να μην μπορω να ησυχασω αλλα μετα απο ενα ντουζακι ηρεμησα καπως!με πηρε ο υπνος και ξυπναω κ γυριζω προς το κινητο που ηταν πανω στο κομοδινο να δω τι ωραειναι να πιω το χαπι για τις συσπασεις και τοτε μου σπανε τα νερα!παω στο μπανιο και ο αντρας μου επικοινωνει με το γιατρο!εγω βλεπω αιμα και ξεκινανε οι πονοι!ουτε να ντυθω δεν μπορουσα και με το ζορι μπαινω στο αυτοκινητο!οι πονοι να συνεχιζονται σχεδον ανα λεπτο και φοβομουν πολυ γιατι δεν ειχα κοψει το ραμμα της περιδεσης!κοριτσια ενα θα σας πω 12:33 σπασανε τα νερα στο σπιτι και γεννησα 1:26!οταν πηγα στο μητερα πονουσα παρα πολυ και ενιωθα οτι το μωρο θα βγει και θα τα παει ολα απο μεσα μου!σε λιγα λεπτα εφτασε ο αλλος γιατρος που θα ηταν μαζι μετο δικο μου.ο δικος μου δεν προλαβε να ερθει και οταν ηρθε ειχα γεννησει!με 2 σπρωξιματα τον εκανα!μολις μου ειπανε οτι ειναι 2480 και υγιεστατος δε με ενοιαζε τιποτα!χωρις καθολου ναρκωση μου εκοψε το ραμμα,μου εραψε τον τραχηλο γιατι φυσικα το ραμμα τον εσκισε και μετα με τοπικη μου εκανε τα εξωτερικα ραμματα που λογο τις αντιπυκτικης που ειχα κανει δε σταματουσε ευκολα το αιμα!τελικα ολα καλα!κοριτσιαοταν μου τον φερανε και τον βαλανε πανω μου δε με ενοιαζε τιποτα!ημουν η πιο ευτυχισμενη γυναικα στον κοσμο! 
ειμαστε και οι δυο καλα και ο μικρουλης χρειαστηκε να μπει ενα 24ωρο στη φωτοθεραπεια επειδη παρουσιασε λιγο ικτερο! 
τωρα ειμαστε σπιτι και προσπαθουμε να βρουμε τους ρυθμους μας!
χθες πηγαμε στον παιδιατρο και ειναι ολα καλα!επισης καναμε επανεξεταση για τον ικτερο και παμε πολυ καλα!!

 

φιλακια σε ολες!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τέλεια koritsaki mou! αυτά είναι νέα! αχ, ανυπομονώ να πάνε και σε μένα όλα καλά... πώς σου φαίνεται πάλι η εμπειρία με μωρό στο σπίτι μετά από τόσο καιρό? φαντάζομαι είστε όλοι ξετρελαμένοι! πάντως χαρά στο κουράγιο σου που τα έκανες όλα αυτά χωρίς αναισθησία! εγώ το πρώτο που είπα στη μαία όταν μου έλεγε για αναπνοές την προηγούμενη εβδομάδα ήταν ότι θα κάνω επισκληρίδιο οπωσδήποτε!

Καλή συνέχεια και να σου ζήσει ο μπέμπης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou να σου ζήσει ο μικρούλης!!!πολύ χάρηκα κ συγκινήθηκα!είσαι απίστευτη!σε μία ώρα γέννα???μπράβο!

μην μας ξεχνάς όμως,ναι???μας έλειψες πολύυυυυυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια, να σου ζήσει ο παίδαρος!!! Να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε! 

Αχ πολύ με συγκίνησες είναι όντως συγκλονιστική εμπειρία ο Φ.Τ. !! Μπράβο και πάλι μπράβο! 

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου όλα τα κορίτσια να ζήσουν αυτή την φοβερή στιγμή που σου δίνουν να κρατήσεις το πλασματάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου ελιωσα μωρομανα με τη περιγραφη....

Καλοτυχος και υγιης!

Εμεις κοριτσακια καναμε αμυγδαλες κρεατακια σημερα στη μια μου.ολα καλα...γερη εμπειρια για τη μανουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σας MARDIO μου!!!!το μικρούλι πονάει?να της δώσεις φιλάκια πολλά!!!

αχ εγώ κορίτσια εδώ κ μια εβδομάδα εκανα εξαγωγή ενός δοντιού λόγω χαζομάρας κ ασχετοσύνης οδοντιάτρου...ακόμα πονάω κ η πληγή δεν λεει να κλείσει.πήρα κ αντιβίωση...ελπίζω να κλείσει σύντομα κ να μην επηρεάσει την προσπάθεια εξωσωματικής!!!!ανυπομονώ να έρθει η επόμενη πέμπτη να ξεκινήσω με το μακρύ πρωτόκολο!!!

σας φιλώ όοοολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...