Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα, καλή αρχή στα κορίτσια που ξεκινάνε και σύντομα με πολλά θετικά αποτελέσματα!

Εγώ τελικά την έκανα το πρωί την χοριακή και......ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ σηκωθείτε απο καρέκλες, ντιβάνια, καναπέδες, τραπέζια (που λέει και μια ψυχή) και πανηγυρίστε μαζί μου. Είμαι ΕΓΚΥΟΣΣΣΣΣ!!!! Απίστε!υτο ε?  8118 μονάδες η χοριακή!!!!! Τι να πώ ρε κορίτσια είμαστε σε κατάσταση σοκ! Αύριο το πρωί έχω ραντεβού και μάλλον θα το δούμε κιόλας....

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou pos perase o kairos..... xaxa kai mhn agxonesai me to ksirisma. Akoma kai h nosokoma prin th narkosh mporei na sto kanei. Mhn agxonesai katholou.me tis ipoloipes milame sto fb gia afto den anaferomai.levou mou ti apistefto neo einai afto!!!!! Ouaou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Levouuuuuuu εισαι ΘΕΑ, μπραβο σας ρε, συγχαρητηρια, αχ σε θυμαμαι πριν 4 χρονια ρε συ στο "προσπαθουμε πανω απο εναν χρονο" τις αγωνιες, συγκινηθηκα ρε κοριτςι, τι ουρολογοι τι γιατροι, απιστευτο!!!!! Ειρθε μονο του!!!!!!!!! Μπραβο, μπραβο, μπραβο τι να πω!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Levou μου συγχαρητήριαααααααααααα!!!!!!!!!!μπράβο κορίτσι μου,να έχςις μια υπέροχη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!αχ,τι ωραία έκπληξη είναι αυτή?????????

Περιμένουμε τα νέα σου αύριο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά μακάρι να διαβάζω τόσο ωραία νέα και θετικές χοριακές κάθε φορά που μπαίνω!!!!

 

Συγχαρητήρια στις εγκυούλες μας Nara & Levou!!!!!!!Μπράβο κούκλες μου,καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και στις δυο σας!!!

 

Καλή αρχή και στις υπόλοιπες που ξεκινάτε,δε γράφω ονόματα γιατί είσαστε και κάμποσες και σίγουρα θα ξεχάσω μερικές.Να γεμίσουμε αυτές τις σελίδες με θετικές χοριακές και υγιή και αρτιμελή μωράκια εύχομαι!!!Άντε επιτέλους έσπασε η γκαντεμιά...

 

Κάπυ μου πάντα με σκέφτεσαι...Σας διάβαζα αλλά δεν είχα χρόνο να γράψω.Καλή αρχή και σε σένα και σύντομα μανούλα!!!Όλες σας!!!!

 

Κοριτσάκι μου πότε πέρασε ο καιρός;;;Μαζί με τη Δάφνη είστε,κοντά θα γεννήσετε!!!Με το καλό και μη σε τρομάζει η νάρκωση,τόσα πέρασες για να ξαναγίνεις μανούλα,θα σε τρομάξει μια παλιονάρκωση;;Περιμένω να γεννηθεί ο μπεμπάκος σου και να το γιορτάσουμε!!!!

 

Τα δικά μας νέα σχεδόν τα ίδια...Η μαμά μου συνεχίζει χημειοθεραπείες και η ψυχολογία της είναι στα πατώματα.Αντί να καλυτερεύει που τελειώνουμε τις χημειοθεραπείες, γίνεται χειρότερα.Στις 21/10 θα κάνει την 4η της χημειοθεραπεία.

 

Όσο για το κομμάτι της παρένθετης,ο γαμπρός μου δεν το συζητάει καν να ξαναπροσπαθήσουμε με μένα.Είπε στην αδερφή μου ότι αν μου συμβεί κάποια επιπλοκή στη διάρκεια της εγκυμοσύνης ή της γέννας δε θα το συγχωρήσει ποτέ στον εαυτό του.Ίσως αν είχα κάνει δικά μου παιδάκια να ήταν πιο ασφαλής η όλη διαδικασία.Στην ουσία φοβάται μη συμβεί ό,τι και στην αδερφή μου και δε μπορέσω να κάνω δικό μου παιδί προσπαθώντας να τους βοηθήσω.Οπότε όσο και αν το θέλω,το αφήνουμε για λίγο...Μέχρι να κάνω κι εγώ παιδάκι και να είμαι σε θέση να τους βοηθήσω.Εκτός βέβαια αν βάλουν για παρένθετη μια άλλη κοπέλα,κάποια ξένη ως προς την οικογένειά μας.Η απόφαση είναι δική τους και οφείλω να τη σεβαστώ...Εγώ έχω ήσυχη τη συνείδησή μου ότι έκανα κυριολεκτικά ό,τι μπορούσα για να βοηθήσω.Κι ας μην τα κατάφερα.

 

Στο facebook πώς λέγεται η ομαδούλα μας;Σε ποια να στείλω προσωπικό μήνυμα για να με προσθέσει;Είναι κλειστή η ομάδα φαντάζομαι ε;Δε θα ήθελα να δουν συνάδελφοί μου τις συζητήσεις μας γιατί δεν ξέρει κανείς σε τι διαδικασία μπήκαμε πριν λίγο καιρό.

 

 

Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Levou;;;;; ελα ρε κοπελια...δε το πιστευω λεμε!!!!!

Συγχαρητηρια!!!!

Στο παρατσακ πριν την επομενη προσπαθεια....απιστευτο!!

Εχω χαρει-ξαφνιαστει τρελλα!

Φανταζομαι εσεις!

Να προσεχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina μου κλειστή είναι η ομάδα μας,δεν βλεπει κανεις τπτ!!!!στείλε σε μένα ή στην katerina.

άντε ελάτε κ οι υπόλοιπες!!!πλάκα έχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουπίιιιιιιιιιιιιιιιιι γιουπιιιιιι τι νεα τελειααααα ειναι αυτα!!.!Συφχαρητηριααα levou μου μια τελεια εγκυμοσυνη ευχομαι!!!!

Ναρα μου ολα καλα θ πανε κοπελα μου!!!!

Στελλινα μου συμφωνω με τον γαμπρο σου..εχει δικιο κ μπραβο του

Εγω ακομη περιμενω και ακομη τιποτα...γκρρρ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας..

 

Είμαι πολύ χαρούμενη που μπήκα στην ομάδα σας γιατί είμαι και εγώ σε φάση εξωσωματικής και είμαι λίγο χαμένη.

Στηρίζετε η μια την άλλη και αυτό είναι πολύ σημαντικό για τέτοιες περιπτώσεις.

ΜΠΡΆΒΟ [smilie=icon_thumri:  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρεα μας marioucy!!!!γράψε μας για σένα π.χ.ποσα χρόνια προσπαθείτε,ηλικίες,διαμονή,προσπάθειες κτλ!!!!

μόλις μας ενημέρωσε η stellina στο fb οτι μίλησε με το koritsaki mou κ ΓΕΝΝΗΣΕ τα ξημερώματα!!!!!!!!!!!μανουλα κ γιός είναι λέει σε άψογη υγεία!!!!!!

Koritsaki mou να σου ζήσει ο μπέμπης,να είναι πάντα γερός κ καλότυχος κ θα περιμένουμε νέα σου κ αναλυτική περιγραφή!!!!!συγκινήθηκα πολύ με τα ευχάριστα!!!!!!

Nara μου περιμένουμε νέα σου!

Σας φιλώ όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε πάει και αυτό το άγχος! Koritsaki mou τα καλύτερα για το μωράκι σου!

 

Εγώ βέβαια ακόμη μες στο άγχος (μήπως να πήγαινα να γεννήσω να τελειώνω?)..

 

Πριν μια βδομάδα ξαναέκανα εξετάσεις CMV (κυτταρομεγαλοϊού)  και έδειξε τα igg πολύ περισσότερα από από τα μέσα Ιουλίου. Ο γιατρός μου είπε να κάνω εξέταση avidity για να δούμε πότε πέρασα τον ιό και έδειξε > από 1 τρίμηνο... εν τω μεταξύ έχω ξανακάνει εξετάσεις για CMV (πριν 1,5 χρονο) και έδειξε τα igg θετικά που σημαίνει ότι τον έχω ξαναπεράσει...τα igm δεν ήταν ποτέ θετικά...και τώρα μου είπε να κάνω αμνιοπαρακέντηση! στην 34 εβδομάδα! όταν του είπα για τις εξετάσεις πριν 1,5 χρόνο, μου είπε να πάω πρώτα να δω μια λοιμωξιολόγο με όλες μου τις εξετάσεις και να μιλήσουμε μετά... εννοείται ότι κόντεψα να τρελαθώ μην έχει κάτι το μπεμπέ... τώρα, τώρα βρήκε?? ψυχολογία στα πατώματα..

 

Τελικά πήγα στη λοιμωξιολόγο και μου είπε ότι εφόσον δεν είναι πρωτολοίμωξη πρώτου τριμήνου δεν έχουμε κανένα θέμα..και ότι το μωρό είναι μια χαρά.. όταν της ανέφερα για την αμνιοπαρακέντηση με κοίταξε λες και κατέβηκα από τον Άρη! έχω συγχιστεί πάρα πολύ με το γιατρό μου, αφού σκεφτόμουν τώρα στον τελευταίο μήνα να τον αλλάξω! τέσπα..τον μλκα δεν έκλεισα μάτι  το βράδυ πριν πάω στην γιατρό! ρώτησα την λοιμωξιολόγο αν πρέπει να κάνω εξετάσεις στον παιδί όταν γεννηθεί και μου είπε όχι, μόνο εγώ να κάνω μια αίματος τώρα να δούμε αν είναι ενεργός ο ιός (αν έχει γίνει αναζωπύρωση μου μάλλον δεν έχει γίνει είπε αλλά ο οργανισμός "μπουστάρει" το τελευταίο τρίμηνο όλα τα αντισώματα εξού και η αύξηση) και αν είναι ενεργός ίσως να μην θηλάσω... αυτό...

ουφ! και η μπουμπού μου είχε μαζευτεί στην κοιλίτσα μου αυτές τις μέρες που με προβλημάτιζαν όλα αυτά.. πάει και αυτό!

 

Δεν περνάει τελικά πότε το άγχος... από την πρώτη ένεση, να δούμε πόσα ωάρια θα κάνουμε, θα γονιμοποιηθούν?, θα προσχωρήσουν?, θα εμφυτευτούν, θα ανέβει η χοριακή κλπ κλπ... είναι μεγάλο ζόρι και εύχομαι σε όλες μας να έχουμε τουλάχιστο το επιθυμητό αποτέλεσμα!

 

levou τρελαίνομαι για φυσιολογικές συλλήψεις μετά από εξωσωματική! ο άντρας σου έχει θέμα ή εσύ? (δεν θέλω να είμαι αδιάκριτη αλλά να δώσεις θάρρος σε όσες έχουν αντίστοιχο θέμα..) όλα καλά να σου πάνε!

 

Καλή επιτυχία στις επόμενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο στο Κοριτσακι!!! Να σου ζησει ο μικρουλης σας κοπελα μου, ολα να πανε ηρεμα στις πρωτες του μερουλες και ηπια προσαρμογη να εχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου οπως τα λες ειναι, ολο αγχος μεχρι να γεννηθει το παιδακι μας, και εγω δεν το φανταζομουνα ετσι αλλα σημασια εχει να πηγαινουν ολα καλα! Σε εσκασε ο γιατρος σου ο ατιμος ρε συ, τι να πω!!! Υπομονη κοπελα μου λιγο εμεινε ακομη και θα την εχεις αγκαλιτσα σε λιγο καιρο. Κρατα δυναμεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θυμάστε που σας είχα πει για την θέση του εμβρύου????ε είμαι τρελή δεν άντεξα και πήγα σε ειδικό που κάνει τους υπέρηχους για να μου πει

Το είδα πάλι ειναι όντως στην άκρη αλλά ολα καλά θα παει στο κεντρί είπε

Και εκεί που το βλέπαμε πατάει ένα κουμπί και μου κόβονται τα πόδια... Ήταν η καρδούλα του...νταξει τα λόγια ειναι περιττά!!!ειμαι ακριβώς 6 βδομαδων

Δάφνη τόσο άγχος πόσοι δίκιο έχει!!!

Capy μου αυτά τα νέα και θα πάω και την άλλη βδομάδα στον γιατρό μου για επανάληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια ομορφα!!

Levou μου τι ανατροπη ηταν αυτη?μπραβο κοπελα μου με το καλο,με ενα υγιεστατο μωρακι σου ευχομαι!

Κοριτσακι να σου ζησει το αγορι σου να ειναι παντα γερος κ τυχερος στη ζωη του κ εσεις να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!

Nara μου ειδε που το σπορακι σου ειναι μια χαρα!!μπραβοοοοοοο!δεν ειναι η πιο ομορφη μελωδια???κ που να δεις τωρα που θα αρχισει να σχηματιζεται!θα δεις με τα ματια σου να εξελισεται το θαυμα της ζωης!!

Daphne το ανχος δε σταματα ποτε!!τωρα αυτα,μετα εφαγε ?κοιμηθηκε?κρυωνει?ζεστενεται κλπ.κλπ.κλπ.ολα θα πανε πολυ καλα κ για σενα κ για το μπελπακι σου!!αληθεια ποτε γεννας?σε ποια εβδομαδα εισαι!

Τα φιλια μου σε ολες!!αντε απο δω κ περα να μεινουν οι δυσκολιες στην ακρη κ να εχουμε ΜΟΝΟ ευχαριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou βιαστικος ο κυριουλης!!!! Να σας ζησει ! Γερος δυνατος με τα γελια και τα καμωματα του να ξεχνατε ολες τις κακες αναμνησεις!

Daphne μου αμαν πια αυτος ο γιατρος την καταστροφη...ακου 34 εβδομαδων αμνιο!!υπομονη ερχεται και η σειρα σου...

Ναρα μπραβο...keep walking...ερχονται μεγαλυτερες συγκινησεις....μονο να βλεπες τη φατσα μου με τον υπερηχο της αυχενικης στη τσεπη ανημερα Μεγαλης Πεμπτης...ολοι διπλα κλαιγαν στην εκκλησια και η Mardio γελουσαν και τα μουστακια της...

Ολες ολες να το ζησετε αυτο και να το ξαναζησετε...το ευχομαι απο καρδιας καλωσοριζοντας με την ιδια ευχη και το νεο μελος της παρεας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κοριτσάκι μου να σου ζήσει ο κούκλος σου, γερός και πάντα χαμογελαστός!

Νάρα μου μπράβο κοπέλα μου, όλα καλα θα πάνε θα δείς. Είμαστε πολύ κοντά τελικά, χθές πήγα στον γιατρό και είδαμε το φασολάκι μας και μου είπε ότι είμαι 5μιση εβδομάδων!! 

Ρε κορίτσια ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω, μας το είχαν αποκλείσει σχεδόν, οι σπερματούληδες μας είναι πολύ λίγοι αλλά να που ένας γενναίος έκανε την διαφορά!!! χιχιχιχι....

Με το καλό σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και μακάρι να γίνονται τέτοιες ευχάριστες εκπλήξεις σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...