Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Faith με το καλό να γίνουνε γερά μωράκια κ απο δώ!!!

Koritsaki mou 2 κιλάαα!!!!τέλεια!ξάπλα τώρα κ όλα θα πάνε καλά!όσο για το φύσιμα το έχουνε πάααρα πολλά μωράκια κ κλείνει μετά την γέννα καθώς μεγαλώνει το μωρό!

Σήμερα καθάρισα όλο το σπίτι κ έπλυνα κ 2 χαλιά!τώρα σίδερο κ φαγητό.προσπαθώ να γεμίζω την μέρα μου να μην σκέφτομαι το ραντεβού κ αγχώνομαι!

Σας φιλώ όοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy ψυχραιμία..αυριο παίρνω κι εγω αποτελεσματα ορμονολικων..παρακαλαω να  φυγουν 2 κυστες να προλαβω αυτο τον κυκλο.....προσπαθω να μη το σκεφτομαι ουτε εγω φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου μια χαρα τον ακουω τον μπεμπακο. Δυο κιλα. Αντε με το καλο και ξαπλα. Αντε να παίρνουμε και σειρα οι επομενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και τα καλα σας λογια!!!!φυσικα ευχομαι σε ολες να το νιωσετε ολο αυτο,γι αυτο ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!απο τον μπεμπη και εμενα!!!!!!

 

daphne μου τι κανεις?πες μας τα νεα σου!μας λειπεις!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Χάθηκα λίγο γιατί ως γνωστόν δεν ήμουν για άλλη μια φορά στα ούτε καν στα μέτρια μου (δεν λέω καν στα καλά μου...) τώρα πάλι πήρα τα πάνω μου. Για να δούμε πως θα πάει...

 

Πολύ χαίρομαι για τα νέα σας όμως!

Νάρα μου με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

Faith και σε σένα να πάνε όλα τέλεια! Θα περιμένουμε νέα σου!

Capy πέρασε ο καιρός και ξεκινάς κι εσύ! Έρχεται λοιπόν και η σειρά σου να μείνεις εγκυούλα! Με το καλό. Πάντως κι εγώ που έχω μήτρα με οπίσθια κλίση κανένα θέμα δεν αντιμετώπησα ούτε πόνεσα. Μην σε ανησυχεί, ενημέρωσε το γιατρό σου και εν ανάγκη κάνε και μια πρόβα!

Κατερίνα εσύ πότε ξεκινάς;

Πράσινη εσύ σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι;

Σανταλόξυλό μου πότε ξεφύτρωσαν αυτές οι κύστες;; Συγγνώμη αλλά μάλλον το έχασα αυτό το επεισόδιο όταν ήμουν στον κόσμο μου. Άντε να τις ξεφορτωθείς και γρήγορα μάλιστα!

Κοριτσάκι μου μια χαρά τον βρίσκω τον μπέμπαρό σου! Λίγο υπομονή και σύντομα θα τον έχεις αγκαλίτσα!

Μορούλι εσύ πως τα πας με το αντράκι σου;

Μαρδιό μου πολλά φιλιά και χαιρετισμούς στην Μίκα! 

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki μου πόσο χαίρομαι που σε νιώθω καλύτερα!!!πότε με το καλό θα ξεκινήσεις εσύ?

Εγώ κοριτσάκια μου έχω αγχωθεί τρελά για το αυριανό ραντεβού...ενώ την πρώτη φορά ήμουν τόοοοσο χαλαρή....έχω ένα σωρό ερωτήσεις να κάνω ,ένα σωρό εξετάσεις(παπ,καλλιέργεια,ορμονικές,υπέρηχο κτλ)κ ελπίζω τα φάρμακα που θα μου γράψουνε αύριο αυτή την φορά να είναι κατάλληλα για μένα.οπότε αν όλα είναι καλά θα ξεκινήσω σε 20 μέρες περίπου!

3ωρο το αυριανό ραντεβού κ μας είπανε θα μιλήσουμε με εξωσωματικό,εμβρυολόγο κ ψυχολόγο.ο τελευταίος ειδικά μου χρειάζεται για να χαλαρώσω λίγο!

Αυτά τα νέα μου κορίτσια!

Σας φιλώ όοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Σας παρακολουθώ αλλά δεν είχα χρόνο μέχρι τώρα να γράψω... από σήμερα ξεκινάει επίσημα η άδεια μου (ε, είχα πάρει και μερικές μέρες κανονική άδεια πριν) οπότε θα είμαι ολημερίς σπίτι!

Η μπέμπα μεγαλώνει, έχει φτάσει σχεδόν 2 κιλά αλλά δεν έχει γυρίσει ακόμη και μου χτυπάει το κεφάλι στο στομαχι... ελπίζω να πάνε όλα καλά και να αποκτήσω και γω ένα υγιέστατο μωράκι αλλά δεν σας το κρύβω πως είναι πολύ δύσκολο να χαλαρώσω και να χαρώ όταν έχω.. καεί ουκ ολίγες φορές από το χυλό ;)

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και να μην το βάζουν κάτω.. το λέω και το ξαναλέω, αφού αυτό θέλουμε, γι'αυτό θα παλέψουμε.. δεν έχει νόημα να λέμε τι μας έτυχε, σε όλους κάτι τυχαίνει.. απλά πρέπει να βρίσκουμε το κουράγιο να ξανασηκωνόμαστε...

Φιλιά σε όλες και περιμένουμε τα θετικά του φθινοπώρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα!!!!!

 

daphne μου πολυ χαρηκα που μπηκες και ολα πανε καλα!!!εμεις οι δυο ταυτιζομαστε πολυ!!!και εγω κοντευω να γεννησω και η αγωνια αυτη δε μου εχει φυγει!κοιτα τωρα να ξεκουραστεις!!!!!και μενα ο μικρουλης θα ειναι τωρα 2 κιλα!!!!!!!

 

capy μου τι εγινε με το ραντεβου?

 

εγωκοριτσια μου το μεσημερι γυρισα απο το γιατρο και εκανα καρδιοτοκογραφημα!!!!!εχω αρκετες συσπασεις αλλα ευτυχως οχι μεγαλες!!!!μου εκανε το χαπι 1/4 ανα 6 αωρο!!!!το ραμμα θα μου το κοψει στην 35η εβδομαδα αλλα μπορει και να γεννησω μετα απο μερικες μερες!!μικρουλης θα ειναι αλλα μακαρι νε μην εχει κανενα αλλο προβλημα και θα μεγαλωσει που θα παει!!!!

 

 

φιλακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου αντεξε οσο πιο πολυ μπορεις...δεν ειναι μονο το βαρος που μεγαλωνει το τελευταιο μηνα...παιζουν κι αλλα το ρολο τους....δεν τις εδωσε αδικα ο Θεος τις 40 εβδομαδες...και ςτο λεω εγω με τα προωρακια μου.αν ειναι στο χερι σου αν ειναι δηλαδη μονο θεμα ξαπλας καθυστερησε το αντεξε!

Δαφνη τελεια νεα! Καλα κουραγια και συ...το φαγατε το γαιδαρο.

Capy τι νεα;τι βγηκε απο το meeting;

Diazaki λογικο το βρισκω να χεις μεταπτωσεις.πεισμωσε..

Εγω καλα...κουρασμενη μονο με τρεχουν οι κανακαρες μου...

Και η Μικα το ιδιο...μιλαμε...ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου !!!!

 

mardio το ξερω κοριτσι μου οτι και μια μερα ειναι πολυτιμη!!!φαντασου οτι ο γιος μου γεννηθηκε 1890γραμ!!που να τον πιασω!!!ημουνα και μικρη και δεν ηξερα!!!!το θεμα ειναι οτι οταν κοψουμε το ραμμα επειδη ο τραχηλος εχει ηδη κοντυνει,μπορει να ανοιξει και να γεννησω!κανεις βεβαια δεν ξερει!αν ηταν θεμα ξαπλας φυσικα και θα εκμεταλευομασταν ολες τις μερες!!!!

εσενα σε ταλαιπωρουν οι δεσποινιδες?

 

κοριτσια μου καλο σ/κ σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι με ταλαιπωρει η μια βασικα με θεματα συμπεριφορας...οσο ειναι μωρα εχεις να αντιμετωπισεις μονο τη κουραση μεγαλωνοντας προστιθεται και η διαπαιδαγωγηση και ζοριζουν τα πραγματα....

Δε γινεται να τα κοψετε πιο πισω τα ραμματα;απο 35η πρεπει;

Εμενα ο τραχηλος κονταινε απο 28η στην 36η εξαληφθηκε και γεννησα.και παλι εκ των υστερων ο γιατρος ειπε με ξαπλα μπορει να το καθυστερουσαμε αλλες 10 μερες.αλλα ειχε ηδη προχωρησει και η διαστολη.

Ευτυχως ολα καλα...με το καλο ολα πριμα να ρχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι με ταλαιπωρει η μια βασικα με θεματα συμπεριφορας...οσο ειναι μωρα εχεις να αντιμετωπισεις μονο τη κουραση μεγαλωνοντας προστιθεται και η διαπαιδαγωγηση και ζοριζουν τα πραγματα....

Δε γινεται να τα κοψετε πιο πισω τα ραμματα;απο 35η πρεπει;

Εμενα ο τραχηλος κονταινε απο 28η στην 36η εξαληφθηκε και γεννησα.και παλι εκ των υστερων ο γιατρος ειπε με ξαπλα μπορει να το καθυστερουσαμε αλλες 10 μερες.αλλα ειχε ηδη προχωρησει και η διαστολη.

Ευτυχως ολα καλα...με το καλο ολα πριμα να ρχονται!

τα παιδια εχουν αλλα θεματα οταν ειναι μωρα και αλλα οσο μεγαλωνουν!!ρωτα και εμενα με γιο και ειδικα στην εφηβια!!!

το ραμμα πρεπει να το κοψουμε καπου στην 35 εβδομαδα γιατι φοβαται ο γιατρος μην κοπει απο μονο του λογο βαρους κτλ.και προκαλεσει τραυμα η και αιμοραγιες στον τραχηλο!!μετα που θα το κοψουμε φυσικα θα ειμαι ξαπλα και οτι γινει!!!!

 

φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Koritsaki mou k daphne εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος κ να έχετε υγιέστατα μωράκια!!!!δάφνη μου καλή αδειούλα να έχεις κ να ηρεμήσεις!!!

MARDIO μου είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα με την συμπεριφορά της μικρής?τι μπορείς να κάνεις γι'αυτό?

Σήμερα επέστρεψα απο χαλκιδική,έλειπα σε γάμο φίλης!παρασκευή πήγαμε στο κέντρο εξωσωματικής κ κάναμε το σχεδόν 4ωρο ραντεβού προγραμματισμού.είμαι πολύ ευχαριστημένη!στην αρχή μιλήσαμε με τον γυναικολόγο.πήρε πάλι ιστορικό κ ενημέρωσε τον φάκελό μας.μου έκανε υπέρηχο κ όλα είναι οκ!κ πάνω που ήθελα να του ζητήσω να κάνουμε εικονική εμβρυομεταφορά μου είπε πως θα την κάναμε ούτως ή άλλως!!!έτσι κ έγινε κ δεν πονεσα σχεδόν καθόλου!έριξε κ νεράκι κ όλα καλά!μετά απο μέλέτη αποφάσισε να ακολουθήσω μακρύ πρωτόκολο με ανταγωνιστές.μόλις αδιαθετήσω θα τους πάρω τηλ να τους ενημερώσω.την 20η μέρα ξεκινάω τις avercap ,ξανάρχεται περίοδος κ ξεκινάω gonal.μετα μιλήσαμε με την εμβρυολόγο.μας είπε πως αυτή την φορά θα προσπαθήσουμε για βλαστοκύστες,αρκεί να έχουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων!κάναμε εξετάσεις αίματος για αντισώματα ,μετά μιλήσαμε με τον ψυχολόγο τους κ επιτέλους φύγαμε.το μόνο που έχουμε αφήσει σαν εκκρεμότητα είναι σπερμοδιάγραμμα, παπ κ καλλιέργειες.

Αυτά λοιπόν τα νέα μου!!!

Σας φιλώωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξονυχιστικος ελεγχος capy!! Αντε καλη αρχη με αισιο τελος πανω απο ολα.

Οχι μωρε δεν εχω σοβαρα θεματα με τη μικρη...τα κλασικα φανταζομαι οπως οι περισσοτεροι γονεις με τετοιας ηλικιας παιδακια...λιγο ανυπακοη λιγο ζηλια λιγο γκρινια λιγο απο ολα...

Υγεια να υπαρχει και γευρο στομαχι και ολα λυνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!

Κοριτσακι μου κ Δαφνη μου κοντευεται λιγο εμεινε!!Απολαυστε αυτες τις στιγμες ειναι μοναδικες!!Ολα καλα θα πανε!!!!!!

Ναρα πως εισαι? Ποτς κανεις χοριακη?Που την εκανες. Τη προσπαθεια?κ γω απορω για τη προγεστερονη..τι να πεις οτι να ναι ο καθενας?.,

Μαρντιο αχχ κ μενα τωρα αρχιζουν τα δυσκολα με τον μικρο..καλος ειναι γενικα αλλα εχει τις ωρες που με τρελαινει κυριολεκτικα!!

Καλε μπες φεις..

Κ σεις οι υπολοιπες αντεε..

Για τις υπολοιπες τα χουμε πει στο φεις..

Σε λιγοτερο απο δυο βδομαδες ξεκιναωω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είμαι παγωμένη 249 η χοριακη εχω τρελαθεί και από τη άλλη πρέπει να την ξανακάνω Τετάρτη για να δούμε αν θα διπλασιαστεί είμαι τόσο φοβισμένη από τις 2 προηγούμενες αποτυχίες βοηθειαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είμαι παγωμένη 249 η χοριακη εχω τρελαθεί και από τη άλλη πρέπει να την ξανακάνω Τετάρτη για να δούμε αν θα διπλασιαστεί είμαι τόσο φοβισμένη από τις 2 προηγούμενες αποτυχίες βοηθειαααααααα

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου εισαι εγκυουλα!!!!!!καλη επαναληπτικη και πανω απο ολα θετικη ενεργεια!περιμενουμε τα νεα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολε ολε ολε ολε!!!!!!!! Μπραβο ναρα μου. Ασε τα αγχη τωρα και χαιδεψε την κοιλιτσα σου γιατι κατι κουβαλαει εκει μεσα...... τι ωραιααααααααααα.επιτελους ευχαριστα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...