Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Δηλαδη θελει συγκεκριμενη μερα του κυκλου για να γινει η επεμβαση? Δεν το ξερα αυτο. Θα σου ρθει πολυ συντομα η ατιμη.που θα παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεκριφιε δε λες τιποτα....χαχαχα

γενικα ολες οι εξετασεις γινονται συγκεκριμενες μερες οι γυναικολογικες για ευνοητους λογους(μη πιθανη εγκυμοσυνη_κτλ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια!

Μας ξέφυγε αυτό το Σάββατο αλλά το επόμενο θα γίνει οπωσδήποτε η συνάντηση μας!

Υπάρχει χρόνος για περισσότερες συμμετοχές!!

Prasini μου κι εγώ την απλή σαλπιγγογραφια έκανα και μάλιστα με περισσότερα χρήματα....

Capy μου χαίρομαι που βρήκες άκρη κι αποφάσισες, αντε να έρθει και η παλιοπεριοδος να ηρεμήσεις!!

Εγώ αδιαθετησα χθες και κόντεψε να σπάσει το κεφάλι μου! Πάει το μπανακι....

Στον ενδοκρινολογο μάλλον δεν θα ξαναπάμε γιατί σχεδόν έβρισε τον άνδρα μου επειδή πήγε σε ουρολόγο κι ήθελε οπωσδήποτε να κάνω την επόμενη εβδομάδα υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση και μάλιστα στον ίδιο γιατρό που είχαμε πάει!!

Πόσο άτυχοι μπορει να είμαστε πια με τους γιατρούς....?

Πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλοριζικο και με πολλες θετικες χοριακες!!!!!!

με τα διδυμακια δεν προλαβαινω να σας γραψω!προλαβαινω και σας διαβαζω στα γρηγορα!δυστηχως φευγουν την τριτη και μετα θα ειμαι και παλι μαζι σας!η αδελφη μου ειχε πολλα τρεχαματα με το παιδακι που βαφτισε και βοηθουσα τη μαμα μου να προσεχει τα μκρα!

σας φιλω ολες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι ωραία που τα γράφετε!!!εγω δεύτερη προσπάθεια με πρώτη χοριακη την Τετάρτη 75 και αύριο Δευτέρα πάω για την επαναληπτική που θα δείξει και τι γίνεται.. Αν και πριν λίγο είδα καφέ υγρά και ήδη απογοητευτηκα.. Βεβαια και με όλα αυτά που διαβάζω εδώ για όλες μας φροντίζει ο θεός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nara μου καλησπέρα,

Ελπίζω η δεύτερη προσπάθεια σου να είναι και η τυχερή!

Μπορεί να μην ήταν τπτ κακό τα υγρά, να είσαι αισιόδοξη!

Έχεις άλλο παιδάκι? Μένεις Αθήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας Nara!σου εύχομαι να έχεις μιά τεράααααααστια χοριακή!!!

Κ εγώ απο θεσσαλονίκη κ η δεύτερη προσπάθειά μου θα γίνει το φθινόπωρο αν όλα πάνε καλά με την επέμβασή μου!!

Κοριτσάκι μου ήρεμα με τα μωρά κ να ξεκουράζεσαι!!!!φαντάζομαι χαρα η χαζοθεία!!!!

Matildaki μου δεν φταίει η γκαντεμιά μας με τους γιατρούς αλλά το οτι είναι λίγοι οι γιατροί -άνθρωποι...πολύ λίγοι δυστυχώς....εγώ πάντως ψάχνοντας στο ίντερνετ σε φόρουμ μπόρεσα να βρω πολλές πληροφορίες για γιατρούς!ψάξε...ρώτα....

Κορίτσια μου ήρθε η καταραμένη!επιτέλους!αύριο πρωί θα μιλήσω με τον γιατρό να κλείσουμε ημερομηνία χειρουργείου.φοβάμαι λίγο,αν κ δεν το συνηθίζω....

Αύριο έχω κ το ραντεβού μου με υον ομοιοπαθητικό γιατρό-μοναχό κ θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου!

Σας φιλώ όοοολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nara κι η αδερφη μου με φυσιολογικη εγκυμοσυνη ειχε υγρα μην απογοητευεσαι μπορει να ναι κατι πολυ απλο...καλως ηρθες κι απο την καρδια μου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσακι μου χαρηκα που διαβασα νεα σου...ξεκουραση κι ασε τους αλλους να τρεχουν

Ματιλδακι αυτο με τους γιατρους ξαναπεστο...ελεος πια!!!!!!η συναντηση ισχυει για το Σαββατο!!!!!!!!αντε ξεκουνηθητε κι οι αλλες...μηπως οι Σαλονικες να μαζευοταν κι αυτες και ολες να τα έγαμε μεσω σκαιπ?????????????χαχαχχα

capy επιτελους ηρθε  να δρομολογησεις τα επομενα βηματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πρωτη φορα χαιρομαστε τοοοοσο που ηρθε η καταραμενη

κατα τα αλλα πηγα το πρωι να δώσω εγω κολπικο υγρο και θα τα παρω όλα μαζεμενα Πεμπτη απόγεμα...Παρασκευη θα παω για παπ ...θα ειναι καραγονιμη μερα οπως υπολογιζω αλλα ο συζυξ λειπει....αυτα απο εμένα σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιααα!!!

μίλησα με τον γιατρό πρωί πρωί κ κλείσαμε χειρουργείο στο γένεσις θεσσαλονίκης στις 7:30 την Δευτέρα!οπότε θα μετακομίσουν κ οι γονείς μου λίγες μερούλες στο σπίτι μου να με βοηθάνε!

Μετά πήγα στον ομοιοπαθητικό-γιατρό-μοναχό που σας έλεγα κ μετά απο πολλή συζήτηση μου είπε 10 μ'ερες μετά την επέμβσαη να πάρω κάτι χαπάκια Pulsatilla  ανεμώνη λέει είναι.θα τα πάρω για 3 μήνες,εκτός κ αν χρειαστεί ο γιατρός να μου διακόψει την περίοδο μετεγχειρητικά οπότε θα το αναβάλω για αργότερα.αυτό θα με βοηθήσει κ στο άγχος κ στην ρύθμηση ορμονών κ γονιμότητα κ στην κατακράτηση υγρών που έχω κάνει τους τελευταίους μήνες.πολύ καλός,ήρεμος άνθρωπος κ η μονή(εκεί δέχεται επισκέψεις)πολύ γαλήνια.ελπίζω να μπορέσω να πείσω κ τον άντρα μου να πάει για την ελκώδη κολίτιδα....

Τέλος, μου είπε πως είναι σίγουρος πως μετά την εγχείρηση θα μείνω φυσιολογικά έγκυος,αρκεί να χαλαρώσουμε κ να απολαύσουμε το καλοκαίρι γτ κ η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο!απο χρήματα αφήνεις ό,τι έχεις ευχαρίστηση για την μονή!

αυτά τα νέα μου!φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι στο πανόραμα θεσσαλονίκης.λεγεται ιερα μόνη Αγίας τριαδιος,ο γιατρός λέγεται πάτερ Ιωάννης Γριντζος.ειναι απέναντι ακριβως απο τα κοιμητήρια πανοράματος κ η οδος είναι αναπαύσεως 36.τηλ για ραντεβού 2310-345145 10-12 το πρωί μόνο.εχει πολύ κόσμο πάντως κ αναμονή 2-3 εβδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναρα μου καλως την και ελπιζουμε ευχαριστα νεα συντομα.

Καπυ μου επιτελους ηρθε και απο δευτερα τριτη λογικα θα χαλαρωσεις μετα την εγχειρηση.ψυχολογικα εννοω Σου πε ο γιατρος ποσες μερες πρεπει να κατσεις κλινηρης σπιτι? Να μας πεις νεοτερα να ξερουμε και μεις που οδευουμε προς τα κει.

Να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ prasini μου!προς το παρόν αγωνιώ!

Θα μεινω μια νύχτα στην κλινική κ 2-3 μέρες ξάπλα στο σπίτι.

εξαρταται βέβαια απο το τι θα βρει κ θα διορθώσει ο γιατρός.θα σας τα γράψω αναλυτικά όταν φτάσει η ώρα!θα έχω κ το tablet μου μαζί γτ τηλεόραση δεν βλέπω!

Φιλιάαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους περασαν οι μερες κι αυριο πρωι παω για την χοριακη.Πολλα σκαμπανεβασματα η ψυχολογια,ουτε πανελληνιες να εδινα.Ελπιζω κι ευχομαι τελικα να ειναι γουρλιδικη η παρεα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενια μου καλη επιτυχια αυριο με μια τεραστια χοριακη ευχομαι..καπη μου με το καλο να τελειωσει κι αυτο το βασανο κοριτσακι μου(και φυσικα εδω ειμαστε για οτι θες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...