Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

faith μου αφου ειναι σταθερος ο κυκλος παρε το γυναικολογο σου...ειμαστε σιγουρη πως την Πεμπτη θα εδειχνε κατι η χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Faith μου πάρε τηλ τον γυναικολόγο σου!να ξέρεις όμως πως το καλοκαίρι πολλές γυναίκες παρατηρούνε αλλαγές στον κύκλο τους...

Εμάς μας καθησύχασε ο γιατρός κ πάνω που ηρεμήσαμε το πρωί ο άντρας μου ξύπ ησε με πόνο στον όρχη του .παρουσιάστηκε ένα καρούμπαλο σε μέγεθος καρυδιού κ πονάει πολύ.οπότε άντε πάλι στον γιατρό το βραδάκι...τι να πω...ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.....

Αχ κοριτσια μου ανυπομονώ να ξεκινήσουμε με την εξωσωματική σε 2 μηνάκια (ελπίζω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε capy μου τι θα γινει με αυτο τον αντρα;;;;Ματιασμενο στον εχουν καραστανταρ!!!!

Δεν εχει ηρεμησει ο ανθρωπος μια στομαχι μια εντερα μια σπερμα τωρα αυτο....

Περαστικα του!

Κατερινα δεχθηκα μια προσκληση fb δε καταλαβα ν εισαι εσυ....

Πηρα Χατζηδακη Θεοδωρακη για να ακουνε οι κορες μου παιδικα Τυπαλδου Λιλιπουπολη και ακουω εγω....αυτες κρυφτηκαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy θα συμφωνησω με την τρελολιλιπουπολη απο πανω(αγαπω λιλιπουπολη !!!!!!!!!!!!!!!!!)οπως και τενεκεδουπολυ(το τραγουδι του Μελενιου)πραγματικα τι ματι σας ειδε...ευχομαι περαστικα στον καλο σου και να μην ειναι τιποτα το καρουμπαλο...εμενα πριν λιγο που μιλουσα στην πεθερα και της ειπα οτι πηγα εκκλησια λεει"αντε του χρονου με 2 μωρα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του χρόνου κ με 2 κ με 3 !!!!με το καλό να έρθουνε!!!

Δεν είναι κάτι σοβαρό τελικά,απλά μια κύστη .του έδωσε αντιβίωση κ διάφορες κρέμες.ήμασταν τελευταίο ραντεβού,οπότε ήπιαμε σφηνάκια με τον γιατρό μας,ακούσαμε μουσικούλα κ συζητήσαμε διάφορα,χαλαροί πλέον!

Θέλω να κάνω αγιασμό πια...πάλι....εγώ είχα βγάλει μικρό κάλο στην πατούσα μου,φαρμακοποιός μου έδωσε επίθεμα μεγαλούτσικο κ μου είπε να το αφαιρέσω μετά απο 5 μέρες.έτσι κ έγινε....μόνο που μαζί με το επίθεμα βγήκε το δέρμα της μισξς πατούσας με αποτέλεσμα να βάζω ιώδιο,αλοιφές κ γάζες....τουλάχιστον δεν πονάει πολύ!

Συμπέρασμα: χρειάζομαι αγιασμό επειγόντως!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγω ειμαι Μαρντιο!!

Καπυ αγιασμο επειγοντως ομως!!!

Καλε στειλτε μου τα ονομ σε πμ να σας βαλω στο γκρουπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα

Νάρα μου με το καλό η απόψυξη και με το καλό να τα δεχτείς. Όλα να πάνε τέλεια. Αλήθεια έκανες κάποια αγωγή για τα κατεψυγμένα; 3 ημερών είναι τα εμβρυάκια σου;

Capy τι να πω βρε κορίτσι μου. Ευχαίλεο επειγόντως! Περαστικά του. Σε 2 μήνες να πάνε όλα τέλεια!

Σανταλόξυλό μου μακάρι να πιάσει τόπο η ευχή της πεθεράς! 

Μαρδιό κι εγώ αγαπώ λιλιπούπολη!!!! 

 

Για να ρωτήσω όλες εσάς μήπως ξέρει καμία, γιατί σχεδιάζω επόμενα βήματα για να απασχολήσω το μυαλό μου μπας και ορθοποδήσω... Έχει κάνει καμία εξωσωματική με φυσικό κύκλο; Έχει αποτέλεσμα; Έχω στην κατάψυξη λίγα έμβρυα αλλά λέω να πάρω και το ωάριο του μήνα, γιατί λέω αφού θα κάνω τη διαδικασία ας πάρω ένα ωάριο χωρίς φάρμακα. Θέλω γνώμες! Επίσης η εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα θέλει φάρμακα πριν; Τα εμβρυάκια αντέχουν την απόψυξη;

 

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε?

 

capy ευτυχως που ο αντρουλη σου δεν εχει τιποτα αλλα κανε για καλο και για κακο ενα ευχαιλεο!!!!!!

 

diazaki και εγω δεν ξερω πολλα απο φυσικο κυκλο και αποψυξη αλλα παρα πολλα παιδακια γεννιουνται με κατεψυγμενα εμβρυα!τωρα φανταζομαι οτι μπορεις να παρεις το ωαριακι σου με φυσικο κυκλο!θα σου πουνε καλυτερα τα κοριτσια που ξερουν!!!!

 

katerina μου δεν εχω fb! αλλα εχω πει στο γιο μου να μου φτιαξει!!!!

 

nara μου καλη αποψυξη και καλη αρχη σου ευχομαι!!!!!

 

santaloxilo δεν ηξερα οτι ηταν της Παναγιας!βοηθεια μας λοιπον!!!!!μακαρι να εισαι εγκυουλα η να εχεις και 1 και 2 μωρακια τετοια εποχη!!!!!

 

mardio ειναι ωραια ολα αυτα τα τραγουδακια και νιωθουμε και εμεις παιδια!!!!στα κοριτσακια σου αρεσουνε?

 

faith90 να μιλησεις με το γιατρο σου γιατι οντως το καλοκαιρι μπορει να προκυψουν καποιες ανωμαλιες στην περιοδο!

 

εγω εκανα χθες την ενεση για τα πνευμονακια του και αυριο θα κανω τη δευτερη!ετσι θα ειμαστε πιο ησυχοι!!!!

 

φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki δεν εχω ιδέα φυσικό κύκλο

Όσο για αγωγή όχι τίποτα μόνο utragestan μερικές μέρες πριν

Τα εμβρυακια ξεπαγωνονται και η εμβρυολογος θα με ενημερώνει καθημερινά εγω τα πάω για βλαστοκυστες 5 ημερών πρώτα ο θεός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία Νάρα μου!!!όλα να πάνε κατ ευχήν!!!!στέλνω όοοολη την θετική μου ενέργεια!!!!!

Diazaki μου χαίρομαι που είσαι δυναμική! Μπράβο σου! Δεν το βάζουμε κάτω!!!

Σας φιλώ όοοολες κ νιώθω άσζημα που έχω καιρό να αναφερθώ σε όλες σας αλλά συνεχώς τρέχω!

Σας σκέφτομαι όλες όμως!

Καληνύχτα κ όνειρα γλυκά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?

Εγώ έχω αγχωθεί τρελά.....αυτές τις μέρες περιμένω περίοδο κ στις 26 έκλεισα 3ωρο ραντεβού προγραμματισμούστο κέντρο εξωσωματικής να μιλήσουμε με γιατρούς,ψυχολόγους,να ξαναδουμε όοοολες τις εξετάσεις,να κάνουμε υπέρηχο κ σπερμ/μα κ να αποφασίσει ο γιατρός τι φάρμακα θα μου γράψει.τον άλλο μήνα ξεκινάω κορίτσια!!!!!!νόμιζα πως θα ήμουν χαλαρή αυτή την φορά αλλά μπααααα......

Παρόλα αυτά όμωςανυπομονώ να περάσουνε οι μέρες κ να συνεχίσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy με το καλό κοριτσάκι μου! Να πάνε όλα τέλεια! Μην έχεις κανένα άγχος, μόνο κακό μας κάνει. Μια κουβέντα είναι βέβαια αυτό. Πάλεψέ το για το νινάκι που θα έρθει! Θα περιμένουμε νέα σου από τους γιατρούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναραα μου καλη επιτυχιαα ολοψυχα στο ευχομαι!!!

Ντιαζ εγω που εκανα πρωτοκολλο fet ξεκινησα ενα κυκλο αντισυλληπτικα στο 18 χαπι πηφα για υπερηχο κ ξεκινησα καταστολη μετΑ 2η μερα πηγα για υπερηχο οιστραδιολη κλπ κ νομιζω 4-6 ξεκινησα σικλακουρ ντουφεστον κ ουτρο σταδιακα δ θυμαμαι τωρα ακριβως 17η εκανα ην εμβρυομεταφορα.

Ποσα εχετε καταψυξη?αν θες βαλει κ το ωαριακι σου το φρεσκο..

Κοριτσακι αντε πες του να σου φτιαξει φεις..

Ντιαζ Ναρα κ σεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ για την ενημέρωση! Είναι μπέρδεμα κι ο φυσικός τελικά... Λέω απλά να βάλουμε και το φρέσκο ελπίζοντας να μην χρειαστεί να κάνω ξανά διέγερση. Για να δούμε.... Εσένα είχε πάει καλά ο φυσικός; 

 

Αχ κοριτσάκια μου μια πέφτω μια σηκώνομαι και ξανά από την αρχή... 

Κάνω το σταυρό μου και ευχαριστώ το Θεό για όλα, για το θαυματάκι μου που έχω στην αγκαλιά και για το αστεράκι μου στο ουρανό και ταυτόχρονα σκέφτομαι πόσο πιο όμορφα θα ήταν όλα αν είχα και το κοριτσάκι μου κοντά μου. Ουφ....

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Diazaki...ο χρονος πιστευω θα το απαλυνει λιγο αυτο που νιωθεις....δυστυχως το βιωσαν και το βιωνουν πολλα ζευγαρια...θελει δυναμη και πεισμα και συ ακουγεσαι να σαι σε καλο δρομο...παρολο που ειναι τοσο φρεσκο.Αυτο δειχνει ανθρωπο που δε φοβαται τα δυσκολα με θεληση και αγαπη για τη ζωη αρα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα τα καταφερετε ξανα με αισιο τελος αυτη τη φορα συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki μου γλυκό λυπάμαι πολύ κορίτσι μου,μακάρι κανείς να μην το βίωνε αυτό.συμφωνώ με την MARDIO μας,είμαστε δυνατές κ δεν το βάζουμε κάτω!!!πάμε πάλι απ την αρχή κ θα τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diazaki ψηλα το κεφάλι θα ερθουν και παλι ομορφες μερες...σαφως και δεν ξεχναμε μαθαινουμε ομως να προχωραμε με οτι κουβαλαει η ψυχη μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...