Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Capy μου για εξωσωματικη εδωσα 2500. Για σπερματεγχυση εδωσα 250! Στελλινα μιυ δεν το ηξερα. Μπραβο κοριτσι μου ποσο καλος ανθρωπος εισαισε θαυμαζω. Λιγες θα το εκαναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου δυστυχώς το δεύτερο μαγικό ταξίδι προς τη μητρότητα για μένα τελειώνει πρόωρα χωρίς να προλάβω να δώσω ούτε ένα χάδι στο μωράκι μου, την ψυχούλα μου. Μεθαύριο θα πρέπει να περάσω και την επώδυνη διαδικασία της διακοπής. Τις τελευταίες μέρες το νιώθω και μόνο κλαίω κάθε φορά που το μωρούλι μου κουνιέται αντί να χαρώ. Μόνο μου στήριγμα το χαμόγελο του γιού μου. Αν δεν είχα κι αυτόν δεν θα το άντεχα. γιαυτόν στέκομαι ακόμα όρθια. 

Ο μοριακός καρυοτυπος είχε βγει και ήταν όλα τέλεια. Ακόμα κι αυτός όμως δεν εξασφαλίζει τη γέννηση ενός υγιούς μωρού. Στο τυπικό έλεγχο μπήκαμε με χαρά και λαχτάρα να δω το ζουζουνάκι μου και τα ευρήματα ήταν τρομαχτικά. Το κοριτσάκι μου δεν έχει καμία ελπίδα να επιβιώσει κι αν καταφέρει να γεννηθεί θα πεθάνει λίγες ώρες μετά. Δεν ειναι κληρονομικό και είναι πολύ σπάνιο. Κι όμως έτυχε το κοριτσάκι μου να γίνει αυτή η πιθανότητα 1/50000. 

Μακάρι καμία γυναίκα να μην περάσει αυτόν τον πόνο και μακάρι όλα τα μωράκια και παιδάκια να είναι γερά.

Σας φιλώ όλες κι ελπίζω σύντομα να βρω την ισορροπία και να μπω να διαβάσω τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz τι να σου πω... ξέρω ότι είναι πάααρα πολύ δύσκολο.. εγώ στην 12 βδομάδα είχα κάνει διακοπή λόγω ευρημάτων και δεν ήταν ό,τι καλύτερο.. πόσο μάλλον τώρ απου έχετε προχωρήσει... πρόσφατα έμαθα και για μια γνωστή μου που στην 20η εβδομάδα το μωρό σταμάτησε.. μόνο του γιατί είχε τρύπα λέει ο ομφάλιος λώρος και δεν τρεφόταν σωστά.. σίγουρα ο γιος σου είναι μεγάλη παρηγοριά.. μην το ξεχνάς αυτό... κουράγιο οι μέρες που θα ακολουθήσουν θέλουν δύναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki μου γλυκό ειλικρινά λυπάμαι πολύ ...μακάρι να μπορούσα να είμαι δίπλα σου τώρα να σου κάνω μια μεγάλη αγκαλίτσα κ να πάρω έστω κ λίγο απο τον πόνο σου....οι προσευχές μου αυτές τις μέρες κ η σκέψη μου θα είναι μαζί σου κορίτσι μου...σε φιλώ κ σου στέλνω όλη μου την αγάπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν προλαβαινω να σας διαβασω καλα μπηκα στα κλεφτα.ευχαριστω πολυ για τις ευχες για την βαπτιση μας!!!!

Στεναχωρηθηκα παρα πολυ με την Diaz...αυτα ειναι τα δυσκολα,τι να πω δεν ξερω σε τετοιες περιπτωσεις...κουραγιο μονο κ δυναμη να παιρνεις απο το παιδακι σου,να προσεχεις!!!

θα επανελθω με περισσοτερα σχολια,φιλια σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες βρε Ντιαζάκι μου τώρα...Ανατρίχιασα με αυτά που έγραψες...Κουράγιο και δύναμη είναι το μόνο που μπορώ να πω,αυτές τις στιγμές οι λέξεις είναι φτωχές, ό,τι και να πούμε είναι λίγο...Ευτυχώς έχεις το αγοράκι σου υγιές και αρτιμελές.Και το λέω αυτό γιατί πρόσφατα έμαθα κάτι πολύ χειρότερο από το δικό σου που δεν είναι η ώρα να το αναφέρω τώρα...Είσαι στη σκέψη όλων μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα μου να σου ζησουν τα αγγελουδια σου γερα να ειναι κ τα τρια σου παιδακια!!!οτι κ να περασεις παει,τωρα ζεις την απολυτη ευτυχια να ειστε καλα...

Φραουλιτσα χαιρομαι που σου εχουν μεινει αυτες οι δυο λεξεις γιατι πραγματικα αυτες ειναι που θα σε φτασουν στον στοχο σου...ξερω ειναι πολλα τα χρονια κ οι εξωσωματικες αλλα που θα παει ενας σπερματουλης θα μπει εκει που πρεπει κ τσουπ θα ερθει το μωρακι...μπορει να μιλαω εκ τους ασφαλους γιατι πετυχαμε με την πρωτη αλλα πιστευω οτι θα το παλευα οσο αντεχα ψυχικα κ οικονομικα μεχρι να ερθει το θαυματακι μου...εμεις μικρογονιμοποιηση καναμε με βλαστοκυστες 5 ημερων...σορυ αλλα δεν θυμαμαι εχετε ακολουθησει τετοια εξωσωματικη?ειναι η καλυτερη μεθοδος εφοσον εχει προβλημα το σπερμα η μικρογονιμοποιηση πιστευω θα το ξερεις.για τις βλαστοκυστες ειχα ενδιασμο στην αρχη αλλα τελεικα αποδειχτηκε σωστη μεθοδος...σου εχω πει το κεντρο που πηγα εγω?σορυ φραουλιτσα μου αν ρωταω βλακειες δεν θυμαμαι τοσες που ειμαστε εδω μεσα απλα θελω καθε κοπελα που προσπαθει να πετυχει!!!!

σανταλοξυλο μου μια χαρα ειμαι εγω πεταω στα ουρανια με την μικρη μου :D ετσι χαλαρα εσυ κ που ξερεις τι μπορει να ερθει στο χαλαρο χιχιιχι

faith το nickname σου τα λεει ολα πιστευω ;)

Nara εγω ειχα βαριας μορφης υπερδιεγερση κ μου εβαλαν τις βλαστοκυστες την 5η μερα για να μου περασει... συνεχιστηκε ομως γιατι εμεινα εγκυος κ λογω των ορμονων της εγκυμοσυνης δεν περνουσε η υπερδιεγερση...οπως μου ελεγαν οταν εκανα τις παρακεντησεις ενω ημουν εγκυος η υπερδιεγερση βοηθησε στο να μεινω...βεβαια δεν το θελω σε καμια σας να το παθει,πως δεν εσκασα απορω...ημουν σοβαρα αλλα αυτο που ζουσα δεν με αφηνε να σκεφτω τιποτα παραπανω....ειχα γινει ρακος μεταξυ ζωντανου κ νεκρου ημουν...οι παλλιες θυμουνται τι περασα τοτε,χαλαλι ολα ομως εφοσον εχω τον θησαυρο στα χερια μου!!!!!εσεις τι προβλημα εχετε?

μορουλι μου πως εισαι?φανταζομαι τωρα στα τελευταια δυσκολα αλλα κρατα γερα φιλεναδα γιατι σε λιγο καιρο θα σκασει μυτη ο ερωτας της ζωης σου :) ποσο πολυ εχω χαρει με σενα δεν φανταζεσαι!!!ψεμματα λεω κ με την Δαφνη χαρηκα πολυυυυ κ με το κοριτσακι μου κ με οσες διαβαζω τα χαρμοσυνα θα χαιρομαι....γιατι εκει που ειστε ημουνα κ εκει που ειμαι θα ερθετε.....για ολες μας εχει ο Θεος αρκει να τον πιστεψουμε κ να περιμενουμε την ωρα μας για να τα στειλει :)

φιλακια πολλα σε ολες τις υπολοιπες που δεν αναφερθηκα!!!!ειμαι εδω σε οτι χρειαστειτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!

Ντιαζακι μου...δ ξερω τι λογια μπορουν να σε παρηγορησουν η να σου δωσουν θαρρος..δ εχω καταλαβει τι προβλημα ακριβως εχει το εμβρυο..εφοσον ο μοριακος ειναι ενταξει..τι εννοεις στο τυπικο ελεγχο??

Πιστευω πως θα χετε παρει δευτερη γνωμη..

Εχω στεναχωρεθει τοσο πολυ...

Παρε δυναμη απο το αγορακι σου γλυκεια μου..κ η επομενη φορα θα ναι πιο τυχερη..

Μια πολυ καλη μου φιλη περασε σχεδον το ιδιο..σε χειροτερο βαθμο..τωρα εχει δυο μωρακια διδυμα!!

Αν χρειαστεις οτιδηποτε ειμαστε εδω..

Ελπιζω ολες οι υπολοιπες να στε καλα..

Σημερα γνωρισα τη γλυκεια Φραουλιτσα!!!!!!

Ο Αλεξ μου ενθουσιαστηκε!!

Κανονιστε οι υπολ Αθηναιες να βρεθουμε καλε!!

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω γνωρισα τη γλυκεια Rose με το πανεμορφο μπουμπουκακι της!!!ελιωσα με τη μωρουδιλα για αλλη μια φορα....

Για την Rose τι να πω....πιπινι...ωραιο ζευγαρακι μακαρι να ξαναβρεθουμε!

(Πηγαμε Δροσια τελικα σημερα Rose αξιζε...ενας κυριος ειπε λεει την λετε υπερεκτιμημενη εσεις οι ντοπιοι για να μη πηγαινουν οι τουριστες να την εχετε μονοπωλιο!!!- οντως ηταν σαν παραδεισος)

Αχ εχω στεναχωρεθει τοσο με το Diazaki...χθες οταν το διαβασαειχα τη κορη μου αγκαλια και την εσφιξα ασυναισθητα πανω μου και μου λεει μαμα τι επαθες; που πονας;η καρδουλα μου της λεω πονεσε...

Μακαρι να γινε καποιο λαθος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mardio μου τι να πω εγω για σενα που εισαι μια κουκλαρα διδυμομανουλα!!!πραγματικα πολυ γλυκια φατσουλα με δυο υπεροχα αγγελουδια...μακαρι να ξανα βρεθουμε για πιο πολυ ωρα  ;)

ασχετος ηταν γι αυτο τα ελεγε αυτα...ειδες εμεις σου ειπαμε πηγαιντε για καφεδακι ειναι σουπερ αλλα οχι για μπανιο αρα δεν ισχυει αυτο που λεει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα και καλές διακοπούλες σε όλες! 

Έχουμε βέβαια τη στεναχώρια με τη Diaz. Πήρατε κι άλλη γνώμη ή θα κάνεις σήμερα τη διαδικασία; Αν είναι οριστικό, αυτό που ήθελα να σου πω είναι οτι σε αυτή τη φάση το σημαντικό είναι να είσαι εσύ καλά στην υγεία σου και μακριά από κάθε κίνδυνο. Το ψυχολογικό κομμάτι είναι σίγουρα το πιο δύσκολο, αλλά έχεις το αγοράκι σου να σου δίνει ζωή. 

Καλά κορίτσια ο γιος της Κατερίνας δεν υπάρχει! Όσες έχουν κόρες να παίρνουν σειρά! Είναι απίθανος! Κι η Κατερίνα είναι τόσο τρυφερή μανούλα. Μιλάμε για μεγάλο έρωτα μάνας-γιου!

Πήραμε κάτι ορμονολογικές εξετάσεις που είχε κάνει ο άντρας μου. Τόσα χρόνια δεν είχε βρεθεί ένας γιατρός να του πει να κοιτάξει την FSH και την LH! Τελικά πρέπει να το ψάχνεις και μόνος σου. Οι εξετάσεις βγήκαν καλές. Θα μου πείτε ήθελες να μην είναι; Χαίρομαι που ο άντρας μου είναι καλά, απλά πλέον βεβαιωθήκαμε οτι το θέμα του δεν παίρνει γιατρειά και είναι έτσι. Κιρσοκήλη έκανε, αντιοξειδωτικά πήρε, κιλά έχασε. Η κατάσταση δεν αλλάζει. Θα πορευτούμε με ο,τι έχουμε. Σκεφτόμαστε να καταψύξουμε σπέρμα για παν ενδεχόμενο, αν και μας είπαν οτι μπορεί να υπάρξουν απώλειες στην απόψυξη. Επίσης, πήγαμε σε έναν άλλο ουρολόγο πιο σχετικό σε θέματα γονιμότητας και μας φάνηκε πολύ καταρτισμένος. Μετά από τόσους γιατρούς, μπορούμε να ξεχωρίσουμε πλέον ποιος είναι καλός και ποιος όχι! Χαχα... Αν κάποια κοπέλα θέλει παραπάνω πληροφορίες, ας μου πει.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diazaki μολις τωρα διαβασα τι εγινε και με πηρανε τα κλαματα!!σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω εχασα το κοριτσακι μου στην 22η εβδομαδα και οπως λες καθε που κλωτσουσε εγω σπαραζα στο κλαμα!!και να φανταστεις οτι εμενα δεν ειχε κανενα προβλημα!

ο γιος σου θα σου δωσει μεγαλο στηριγμα οπως και εμενα που δεν ηθελα να με βλεπει τοσο χαλια που ημουν γιατι ειναι και μεγαλο παιδι και στεναχωριοταν παρα πολυ!!!!!!ποτε δε θα ξεχασεις το κοριτσακι σου,αλλα ενα αλλο μωρακι θα ερθει και θα απαληνει τον πονο σου!!!!!

μια τεραστια αγκαλια απο μενα!!!!!!!!

 

κοριτσια μου συγνωμη που δεν αναφερω τις υπολοιπες αλλα δεν μπορω μετα τα νεα απο την diaz!

θα επανελθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια μεγαλη καλησπερα και καλο μηνα σε οοοοοοολες τις ομορφες.

Diaz κοπελα μου οτι και να πω ειναι λιγο, δεν μπορω να σε νιωσω αλλα μπορω να καταλαβω το μεγεθος αυτης της απωλειας σκεφτομενη του να μπω στην θεση σου οντας με τον μπεμπη στην κοιλιτσα μου! Μονο που το σκεφτομαι με πιανει πανικος. Παρε αγκαλιτσα τον μικρουλι σου και ευχεριστησε τον Θεο!

Σου στελνω τις ευχες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

18 Ιουλιου παιρνω για αλλη μια φορα απαντηση της επαναληπτικης CRP η οποια και επιμενει να ανεβαινει παρο ολο που παιρνω αντιβιωση, σκασμενη εγω και σε καταδταση βεβαια που δεν αντεχω με το μωρο αλλο στην κοιλια , τσιτωνε τοσο που νομιζα οτι θα σκισει την κοιλια και θα βγει απο κει. Δευτερα παμε στην κλασικη επισκεψη στον Γιατρο και μου λεει αυρι θα τον βγαλουμε, μπαμ η κεραμιδα, εγω πιστευα θα μου τον αφησει μεχρι την Παρασκευη (οχι οτι αντεχα) και ειχα φτιαξει το προγραμμα μου. (μην ξεχναμε οτι το μωρο σε υσχιακη θεση οπου και καισαρικη ). Ειχα κανονησει την Τριτη μανικιουρ πεντικιουρ, μην χασω εγω, την Τεταρτη να σιδερωσω, την Πεμπτη να ξυριστω να ετοιμαστω η καλη σου. Νομιζα ρε κοριτσια οτι θα παει Παρασκευη σιγουρα για να παρει και αλλες μερες οπως ειναι και υπερβολικος και προστατευτικος. Οκ πανικ εγω ερχομαστε σπιτι ακυρωνω μανικιουρ μπαινω κανω μπανιο ξυριζομαι κανω ποδια χερια νυχια, δεν εβαψα με την κοιλια στα πατωματα, σενια εγω!!!! Το δε μπικινι μου ολα τα λεφτα, σχεδια τρελα ομως. Φυσικα δεν κοιμηθηκα.

22 Ιουλιου παμε στο μαιευτηριο με παραλαμβανουν και με σενιαρουν, εχω τον αντρουλι μου κοντα, κανω επισκληριδιο και με πηγαινουν για τον τοκετο, και ξαφνικα λενε στον αντρα μου οτι απαγορευετε να μπει, γιατιιιιιι λεμε και οι δυο, γιατι στην καισαρικη δεν επιτρεπετε λενε, μπα λεω εγω και γιατι ο Τσιμιτσελης μπηκε; Χαχαχαχα

Με πανε στο χειρουργειο απογοητευση εγω που δεν ηρθε ο αντρουλης μου και ξαφνικα τον βλεπω μπροστα μου, ο οποιος μπηκε με το ετσι θελω (οχι με καβγα) τον σταματησανε στα χειρουργεια και εκει ηταν ο γιατρος μου και τον κοιταει... Φερτε του ρουχα ειπε και τσουπ μπηκε. Ειδε τα παντα και περιμενε σαν τρελος ποτε θα βγει το μωρακι μας. Κοριτσια εχω φωτογραφιες απο εκεινη την στιγμη, ειναι υπεροχο συναισθημα, οι τρεις μας εκει μεσα και ενω υπηρχαν οι γιατροι εγω εβλεπα μονο τον ερωτα μου και το θαυματακι μας!!!!!

Εχω ορό, καθετηρα και αποκλειστικο θυλασμο, δυσκολευτηκα με την πεταλουδα παρα πολυ κα φυσικα με τον θυλασμο που δεν ηξερα. Το βραδυ ρωταω ποτε θα τον βγαλουνε τον ορο μου λενε αυριο το μεσημερι αν εισαι καλα, εγω ημουν καλυτερα απο ποτε απο την στιγμη που τον αντικρυσα, δεν καταλαβαινα πονους δεν καταλαβαινα τιποτα δεν με ενιαζε. μουσπαει η φλεβα αλλαζουν φλεβα.

23 Ιουλιου εχω τα γενεθλια μου και το δωρακι μου ειναι το ακριβοτερο το πολυτιμοτερο το ανεκτιμητο!!! 11:00 ερχονται κα βγαζουν καθετηρα, 11:30 Σπαει φλεβα, Χα βγαλτε τα λεω ολα λεω προν ερθει το μωρο μου. Συκωνομαι παω στο μπανιο για τα κλασικα, κανω το μπανακι μου και να το δωρακι μου!!!!

24 Ιουλιου ικτερο 8 ,6 25 Ιουλιου ολα καλα και τον πηρα και φυγαμε.

Ο πριγκιπας μου γεννηθηκε 2,830 και ειναι πανεμορφος!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκό μου morouli τι χαρά είναι αυτή που πήρα????κ σε σκεφτηκα αυτές τις μέρες!να σου ζήσει ο μπέμπης σου, γερός κ καλότυχος να είναι κ εσείς γεροί ,αγαπημένοι κ ευτυχισμένοι!!!!!!!!

Σε ποιόν μοιάζει το μικρούλι?φαντάζομαι ξενυχτάς αρκετά!έχεις βοήθεια απο κάποιον στο σπίτι?

Στέλνω τα φιλιά μου στον μπεμπουλίνο κ σε σένα!!!!

ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ ΛΟΙΠΟΝ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε morouli θαμας τρελλανεις λεμε!!!! Ο κοσμος ξεκιναει γεννησαααααα με ντουντουκες!!!! Οχι ολοκληρη εισαγωγη πρωτα περι σχεδιου ξυρισματος πρωτα και μετα το καλο!!!!

Να σου ζησει!!!Αξια!!Πολυχρονη και συ και καθε χρονονα τα γιορταζετε μαζι τα γενεθλιακια σας απο δω και μπρος!

Εχεις λιωσει με το καλημερα σας.....μαζευουμε σιροπια!!

Καλη αναρρωση να βρειτε ρυθμους το tickeraki θα το φτιαξω μεινε ησυχη...

Φιφουλινα καλως κανετε και αλλες εξετασεις και παιρνετε κι αλλη γνωμη.ευχομαι ο νεος ουρολογος να σας δωσει σωστες κατευθυνσεις!!

Rose κοκκινιζω με τοσο καλα λογια....

Απο Diazaki κανα νεο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!

 

morouli ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!!!να ειναι γερος και τυχερος και του χρονου να γιορτασετε μαζι τα γενεθλια σας!!!!!!!τελεια η περιγραφη!!!

 

diazaki σε σκεφτομαι πολυ!!!!

 

φιλακια πολλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mardio χαχαχαχαχα δεν περιμενα τιποτα αλλο απο εσενα, τρελοπαλαβη, ποσο σιγουρη ημουν, ηθελα να δωσω σασπενς στο στορι και φυσικα το ξαναλεω οτι ημουν σιγουρη οτι θα σκασεις. Χαχαχαχαχα.

Σας ευχαριστω πολυ κορες για τις ευχες σας και συντομα να το ζησετε οι μελουσες μανουλες. Σας το ευχομαι πραγματικα μεσα απο την καρδια μου που ειναι γεματη ευτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...