Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Μικάκι μου τέλος καλό όλα καλά!!!!να σου ζήσουνε τα μωράκια σου!!!!τρίτεκνη εεεε???μπορούσες να το φανταστείς πριν απο χρόνια?

Μακάρι όλες μας να ζήσουμε την χαρά που βιώνεις κ μακάρι πάντα να είσαι ευτυχισμένη κ τα μωράκια σου υγιή κ καλότυχα!

Η Μαρία σου πώς είναι?πώς αντιμετωπίζει τα μωρά?

Για τα κιλά σου δεν το συζητάω!μπράβο σου!

Φιλιά πολλααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και από μενα! Πως τα πάνε οι εγκυούλες μας με τη ζέστη; Κάνετε μπάνιο στη θάλασσα ή το αποφεύγετε; Faith έχω περάσει κι εγώ υπερδιέγερση και μάλιστα είχα μπει νοσοκομείο. Το έχεις ξαναπάθει, κατάλαβα καλά; Υπάρχει πάντως ένα ειδικό χαπάκι για να μην το πάθεις. Πάντως τελευταία οι γιατροί είναι πιο υποψιασμένοι και προτιμούν να διακόπτουν την προσπάθεια παρά να το ρισκάρουν. Το να πεθάνεις είναι σπάνιο. Γιατί στο είπε ο χριστιανός;

Τα υστεροσκοπημένα κορίτσια τι κάνουν; Τότε που είχα κάνει υστεροσκόπηση έχω την εντύπωση οτι είχα σταγονίτσες αίμα για ένα διάστημα. Κι η περίοδος έρχεται μετά από 40 μέρες περίπου.

Εμείς πήραμε χτες τα αποτελέσματα των εξετάσεων του άντρα μου και ήταν αποκαρδιωτικά. Η κατάτμηση από 31% ανέβηκε στο 37% παρόλο που είχε κάνει 3μηνη θεραπεία με αντιοξειδωτικά. Η κατάτμηση, για όσες δεν ξέρουν, πρέπει να είναι χαμηλή και όσο ανεβαίνει δείχνει οτι το σπέρμα δεν μπορεί να δημιουργήσει καλά έμβρυα. Τσάμπα τα χάπια που έπαιρνε τόσους μήνες, μην πω για το κόστος. Αυτό το να προσπαθείς και να μην υπάρχει αποτέλεσμα πολύ με εκνευρίζει. Τουλάχιστον ας έμενε το ίδιο, όχι να αυξηθεί! Και φυσικά πήραμε και τα αποτελέσματα τους σπερμοδιαγράμματος το οποίο είναι τραγικό. 5.500.000 στο σύνολο με χαμηλή κινητικότητα, ανωμαλίες κλπ. Όλο το πακετάκι! Ίσως όμως υπάρχει κάποιο μικρόβιο. Θα πρέπει να πάμε στον ουρολόγο. Είχε και παλιά θέμα με εντερόκοκκο και είχε πάρει αντιβίωση για μήνες. Δηλ. το φτιάχνουμε, χαλάει κ.ο.κ. Πόσο να αντέξει ο κακομοίρης; Μήπως είναι κάποιο σημάδι για να τα παρατήσουμε; Μια μπρος μια πίσω πηγαίνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φράουλα επειδή είμαι καινούργια και δεν εχω διαβάσει όλα τα σχόλια και επειδή έχουμε και μεις πρόβλημα με σπερμα προσπαθειτε φυσιόλογικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nara μου, με τέτοιο σπέρμα ούτε φυσιολογικά ούτε αφύσικα μας βλέπω! 12 εκ. είναι το καλύτερο που έχουμε δει, έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμία. Εσείς τι θέμα έχετε; Κιρσοκήλη έχετε τσεκάρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φράουλα θα σε μαλώσω! δε θέλω ηττοπάθεια! εδώ οι άλλοι με αζωοσπερμία βρίσκουν ένα σπερματάκι και κάνουν δουλειά! όχι δεν το βάζουμε κάτω... εγώ θα σου έλεγα μήπως να δεις το θέμα τον βλαστοκύστεων, δεν θυμάμαι αν έχεις βάλει, γιατί λένε πως μετά την 5η μέρα επιδρά το σπερματοζωάριο στο έμβρυο, οπότε αν είναι προβληματικό δε θα προχωρήσει... έτσι θα βάλετε μόνο τα καλά...

 

ΜΙΚΑ!!! τέλεια με τα παιδάκια σου στο σπίτι! χαμός από κόσμο ε? τέλεια! εγώ παλιά έλεγα 2 παιδιά το πολύ αλλά τώρα (που δεν έχω ακόμη :) )λέω και 3 και 4, ζωή να χουνε όλα γίνονται! κουράγιο βέβαια έχει δουλειά η υπόθεση αλλά όταν θα ξυπνάς το πρωί και όλοι θα κοιμόυνται σπίτι (και θα έχει ησυχία) θα αισθάνεσαι τέλεια για τις ζωούλες που βρίσκονται στο σπίτι σου.

 

morouli έφτασε ο καιρός! άντε να πάρεις το γιόκα αγκαλιά!

 

koritsaki mou πώς τα πας? δεν έχω αλλάξει το τικεράκι γιατί ο γιατρός μου είπε ότι θα λέμε 1η μέρα περιόδου 14 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά (είχα κάνει μεταφορά με κατεψυγμένα χωρίς να μου έχει έρθει περίοδος) οπότε το έβαλα να μετράει έτσι.. βέβαια ο υπέρηχος με βγάζει πάντα 5 μέρες μπροστά αλλά δεν πειράζει ;)

 

rose πάντα χαιρόμαστε να μας γράφεις τα νέα σου! πώς θα την πείτε τη μικρή?

 

santaloxilo η ηρεμία χρειάζεται... χαλάρωσε και από Σεπτέμβρη θα δείτε τι θα κάνετε...

 

capy προσπαθείστε να χαλαρώσετε με τον σύζυγο.. όσο γίνεται.. άντε να πάρεις τα πάνω σου να βγείτε βολτίτσες για να συνέλθετε κάπως... οι βολτίτσες πάντα κάνουν καλό!

 

Diaz ελπίζω όλα να πάνε καλά! πώς γίνεται να έχετε κάνει λήψη τροφοβλάστη και να μην ξέρετε ακριβώς τι παίζει?  νόμιζω ότι αφού μπορούν να τσεκάρουν το dna ξέρουν τι γίνεται...

 

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλα μου μην στεναχωριεσαι...κατ'αρχήν να πάτε σε ανδρολόγο να δούμε τι θα σας πει.επίσης έχω την εντύπωση πως στην εξωσωματική όταν το σπέρμα είναι αδύναμο το πέρνουν με συριγγα απο τους ορχεις κ μετά απο επεξεργασία διαλέγουν τα καλύτερα κ κάνουνε μικρογονιμοποίηση...το έχω διαβάσει σε site κ μου το έχει πει κ οικογενειακός φίλος ουρολόγος.

Ψάξτε το καλύτερα κ μην φοβάσαι.θα βρεθεί κάποια λύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλιτσα Φιφουλινα δε θελω ηττοπαθειες....ολα τα βλεπεις μαυρα τωρα αλλα λυσεις υπαρχουν...

Και γω οταν εκανα την ωοληψια ηταν στο διπλανο κρεβατι στην ανανηψη μια κοπελα πολυ αγχωμενη και γυριζω της λεω μην αγχωνεσαι τοσο ολα καλα θα πανε και για τις δυο και μου λεει δεν αγχωνομαι για μενα για τον αντρα μου που ειναι στη διπλανη αιθουσα και του κανουν βιοψια για σπερματικο υλικο απο τους ορχεις αγχωνομαι μηπως δε βρουν τιποτα και παει χαμενη η προσπαθεια....οχι μονο χαμενη δε πηγε εχει κι αυτη δυο κοριτσαρους τωρα που μιλαμε!!!!

Μεθοδοι και τροποι υπαρχουν πολλοι οι γιατροι ξερουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες μου τι κανετε???πωπω ποσες μερες εχω να μπω εδω???????απαραδεκτη ειμαι μπορω να κανω και αυτοκριτικη!!!

Εγω κανω εργασιοθεραπεια και οντως εχει αποτελεσματα!!!ειμαι αρκετα καλα και πλεον περναω τον 2 μηνα του μελιτος με τον καλο μου!!!την αλλη εβδομαδα παω να κανω τις εξετασεις για θρομβοφυλια για να ξεμπερδευω και βλεπουμε!!!ανχος πλεον δεν υπαρχει γιαυτο το θεμα σεμενα απο σεπτεμβρη και βλεπουμε!!!αν ερθει και μονο του ακομα καλυτερα!!!!

ντιαζακι μου πως εισαι διαβασα το ποστ σου και ανησυχησα ολα καλα?εχουμε κανενα νεο?

μικακι μου να σου ζησουνεεεεεεεεε τα θαυματακια σου να τα δεις οπως επιθυμεις!!!!αποδω και περα τρεχουμε ομορφα!!!!!

κοριτσακι μου πως τα πας τωρα ξαπλα και παλι ξαπλα??????

μορουλι με το καλο τελειωσαν τα ψεματα σε λιγο καιρο θαχεις το πλασματακι σου αγκαλιτσα!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοο και μενα πονο!!!!

δαφνη μου πως εισαι??????φουσκωνουμε??????????????να ηρεμησεις κιολας!!!

σανταλοχιλο μου καπυ μου αρτεμις μου μαλτιδακι μου τι κανετε και οι υπολοιπες συγνωμη αλλα ειμαστε πολλεςςςςς!!!!σας εχω ολες στην εννοια μου και δεν σας ξεχνω φιλαμκια πολλα σε ολες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαααα!!!!!

Τι κάνετε????τι θα κάνετε το σ/κ?

Diazaki μου έχουμε κάποιο νέο?

Daphne μου θα ακολουθήσω την συμβουλή σου κ σ/κ λέμε να πάμε στο εξοχικό φίλων παρέα μεγάλη κ με τις 2 μπεμπούλες τους!

Lallouna μου χάθηκες!να μην μας ξεχνάς!χαίρομαι ου περνάς καλά!!!

Κορίτσια πο κρήτη ξέρετε τι κάνει η stellina μας?

Εμένα κορίτσια μου μόλις μου ήρθε η περίοδος!!!!!!!!γιούπιιιιιιιιι!!!!!!!!!!επιτέλους είδα καθαρό αίμα μετά απο 6 μήνες!!!!τώρα νιώθω καλύτερα ψυχολογικά αν κ σωματικά πονάει η κοιλίτσα μου!

Σήμερα έχει γενέθλια η αδερφούλα μου κ ανυπομονώ να την δω το βραδάκι!της πήρα δώρα κ τούρτα με κεράκια που γράφουνε 17 αντί για 37!!!!γιατί είναι όντως σαν παιδούλα κ εμφανισιακά κ στην ψυχή της!

Σας φιλώ όοοολες κοριτσάρες μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά τι μου κάνετε;;;; Έχω τόσες πολλές μέρες να μπω που δεν ξέρω σε ποια να αρχίσω να πρωτοαναφέρομαι!!!!!

 

Χάθηκα γιατί όπως σας έγραψα είχαμε τρεχάματα με τη μαμά μου που εγχειρίστηκε για καρκίνο του μαστού.Μακριά από όλες μας βέβαια και από τις οικογένειές μας αλλά αυτά τα πράγματα συμβαίνουν δυστυχώς και στις καλύτερες οικογένειες... [smilie=sad1.gif]  [smilie=sad1.gif]  [smilie=sad1.gif] Ευτυχώς το στάδιο είναι αρχικό σχετικά και κυρίως δεν έχει κάνει μεταστάσεις σε λεμφαδένες που το φοβόμασταν πολύ.Εκκρεμεί βέβαια να ελέγξουμε τα κόκκαλα αλλά είμαι αισιόδοξη ότι δεν θα έχουν πειραχτεί κι αυτά...Αρκετά με τα ψυχοπλακωτικά,να προσέχετε την υγεία σας!!!!!Γίνομαι κουραστική με αυτό το θέμα αλλά αυτό προέχει.

 

Ντιαζάκι μου σε έχω συνέχεια στη σκέψη μου...Μακάρι να πάνε όλα καλά τόσο για το μωράκι σου όσο και για σένα.Έχω όμως και την απορία μου:Δεν σας είχε κάνει καρυότυπο ζεύγους πριν ξεκινήσετε;Ή είναι κάτι που δεν ανιχνεύεται ούτε με καρυότυπο;Όπως και να έχει εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! :ympray:  :ympray:  :ympray: Γράψε μας για ό,τι νεότερο!

 

Μικάκι μου να σου ζήσουν να μικρούλια σου!!!!! [smilie=binkybaby.g:  [smilie=binkybaby.g: Να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς!!!!!Η Μαρία σου πώς δέχτηκε τα αδερφάκια της;;; Ουάου,είσαι μια τρίτεκνη μανούλα!!!!Ο ευτυχισμένος πατέρας τι λέει;;;;Φιλιά στα πατουσάκια τους!!!!

 

Μαρντιό μου φιλιά και σε σένα...Γλυκιές μου Ροδίτισσες κάθε μα κάθε φορά που προσγειώνομαι στη Ρόδο σας σκέφτομαι και πολύ θα ήθελα να σας γνωρίσω...Έλα μου όμως που δεν κάνουμε διανυκτερεύσεις στο νησί!!!

 

Κάπυ μου να είσαι καλά που με σκέφτεσαι!!!Χάθηκα λόγω της μαμάς μου όπως έγραψα παραπάνω.Χάρηκα που είδες κόκκινο αίμα σε αυτή την περίοδο,μάλλον είναι σημάδι ότι ο οργανισμός σου επανέρχεται σιγά σιγά...

 

Φίλες μου θα επανέλθω σε λίγο γιατί ήρθε η αδερφούλα μου και έχω να τη δω 3 μέρες!!!Επιστρέφω σε λίγο και για τις υπόλοιπες...

 

:wave:  :wave:  :wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellinaaaaaaaa!!!!!!κοριτσι μου γλυκό καλώς ήρθες κ πάλι!περαστικά στην μανούλα σου κ να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα!μόνο χαρές απο δω κ πέρα!να μπαίνεις να μας γράφεις τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina αυριο 17.30 πεταμε με aegean για Αθηνα...αν δεις μια μουρλαμενη με δυο τρελαμενα απο πισω μη διστασεις να της μιλησεις....θα μαι εγω for sure.....

Αν και μονο Ηρακλειο- Ροδο κανεις ε;

Δουλεια κι αυτη....

Lalouna ακουγεσαι πολυ καλα και χαιρομαι ιδιαιτερα....απολαυσε καλοκαιρακι και ο Σεπτεμβρης ειναι κοντα....

Capy καλα να περασετε ΣΚ χορτασε μπεμπεδιλα!!!

Εμεις φευγουμε για τις διακοπες μας αυριο και επιστρεφουμε πρωτα ο Θεος 3. Αυγουστου....δε σας χαιρετω γιατι εχει wi fi το ξενοδοχειο...χι χι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!!!

MARDIO Kαλό ταξίδι να έχετε κ να περάσετε τέλεια με τις κούκλες σας!!!!!

Μόλις έφυγε η φίλη μου,πετάει με τον άντρα της για ισπανία!έχει στρογγυλέψει πλέον η κοιλίτσα της κ είναι κούκλα!

Πονάω αρκετά σήμερα κ έχω πολύ αίμα αλλά το χαίρομαι γτ αυτό είναι το φυσιολογικό!

αχ μακάρι θεέ μου αυτό το καλοκαίρι να είναι τυχερό για όλες μας!!!!!!

Καλό π/σ/κ να έχουμε!!!!!

Φιλάκιαααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στελινα μου περαστικα στη μαμα σου..ειμαι σιγουρη πως θα το νικησει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!οι αλλες τι κανετε;;Φραουλιτσα εχω δει με μηδενικο σπερμα εγκυμοσυνες..κι εμεις που εχουμε τουρμπο τι καταλαβαμε;;απλα ειναι λιγο πιο πολυπλοκες διαδικασιες ολα γινοντα πια...CAPY ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΧΑΧΑΧΑκαι συντομα κι εσυ μπαλονοκοιλιτσα ευχομαι σαν τη φιλη σου..mardio καλα να περασετε στις διακοπολυλες σας..μικα μου εχω πεθανει στα γελια με τις περιγραφες σου lallouna να μπαινεις για ενα γεια βρε κοριτσι σε πεθυμησαμε..με το matildaki μιλαω στο φατσοβιβλιο που και που οποτε τα ξερω τα νεα της..με το καλο να δεχτεις τον αντρουλη σου ντιαζακι σε εχω στο μυαλο μου πολυ ελπιζω να ναι ολα καλα με το μωρακι σου..κοριτσακι μου τι κανεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ροζ25 εσυ;;και τελος prasini μου γλυκια ελπιζω να απολαμβανεις το καλοκαιρι και εσυ οπως εγω χωρις αγχος....ποιες ξεχασα;;;α ναι faith μου ελπιζω να ανεβηκες ψυχολογικα..κατα τα αλλα ολες καλα;;;;;εγω μια χαρα απο εχτες η εφαρμογη στο κινητο λεει οτι ειμαι στις γονιμες δεν εκανα κατι σημερα ισως ..δεν το τσεκαρισα με τεστ κτλ ειπα χαλαρα αυτο το καλοκαιρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!απο που να ξεκινησω!!!!!!

 

ΜΙΚΑ μου να χαρεσαι τα παιδακια σου!συγκινηθηκα με την περιγραφη σου!!!!!να μου τα φλησεις ολα και καλη υπομονη!δεν ξερω αν ειναι και θεμα παιδιων αλλα τα διδυμα θελουν πολυ φριντιδα!!!!!!Ι

 

capy μου εφυγε η φιλη σου ε?καλα να περασει!!!!χαιρομαι που η περιοδος ηρθε στα κανονικα της!!!!!!

 

φραουλιτσα μην το βαζεις κατω!ξερεις πολυ καλα οτι υπαρχουν απειρες περιπτωσεις ζευγαριων που τα καταφεραν ακομα και με ενα σπερ/ριο!και εσεις θα τα καταφερετε!!!!!!

 

mardio καλα να περασετε!!να ξεκουραστειτε και να κανετε μπανακια!!!αφου θα μπορεις να μπαινεις περιμενουμε τα νεα σας!!!!!!

 

lalluna τι καλα που σε βλεπω πιο χαλαρη και ετοιμη για την επομενη μαχη!!!!!εγω ξαπλααααααααα!!!!!!!!!!

 

daphne μου ολα καλα?ποσα κιλα εχεις παρει?και εμενα ο τραχηλος εχει μεγαλωσει και ειμαστε ευχαριστημενοι!

 

 

diazaki τι κανεις κοριτσι μου?κανενα νεο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρεςς τι κανετε???

Σας ευχαριστωω για τις ευχες σας!!!Σε ολες οτι καλυτερο!!Ο Αλεξανδροςτο καταχαρηκε ολη μερα μια γιορτη!!!Αχχχ μεγαλωσε το μωρο μου!!!

Εγω χαλαρα σπιτι γυμναστηριο θαλασσα !!!

Στα δικα μας τωρα..

Faith. στη δευτερη προσπαθεια μου η οιστραδιολη 4μερες πριν την ετ ηταν 3000 11000 1200...Με επανελεγχο ξανα κ ξανα..Εγινε ωοληψια επαθα ελαφρυα υπερδιεγερση κ οπως ειπε η Μαρντιο πολλα ασπραδια αυγων κ ασπρο κρεας εμενα μ ειπαν..κ λογω καλου ενδομητριου κ εμβρυων εγινε κ η ετ..βεβαια δ πετυχε δ ξερω αν αυτος ηταν ο λογος..

Εγω θα σου ελεγα να αφησεις να περασεο κ ο Αυγουστος..δεν ειναι τιποτα ενας μηνας..μη πιεζεις τοσο ποκυ τον οργανισμο σου!!Ξερω πως νιωθεις..

Στη 1η προσπαθεια σταματησα διαδικασια πριν ξεκινησω διεγερση..οι νταροντα μου χαν κανει κυστικα λογω πριν που επαιρνα σερπαφαρ..κ στη 3η προσπαθεια σταματησαμε δυο 3-4 μερες πριν την ετ..γιατι εκανα μονη μου ΝΚ κ ηταν ανεβασμενα..

Στη 4η με κατεψυγμενα απεκτησα τον Αλεξανδρο μου ..Οι προσπαθεις γιναν μεσα σε 15 μηνες..Ιουλιο Οκτωβριο Μαρτη Οκτωβριο!!

Φραουλα!!!!Ενα θα σου πω..κοπεκα σε αλλο φορουμ εθχα αζωοσπερμια..με βιοψια βρηκαν 3 σπερματιζωαρια..γονιμοποιηθηκαν κ τα 3..τωρα εχει δυο αγορακια 3 ετων!!!!!!

Μην απογοητευεστε..οσο κ αν σου φαινετε αυτο που σου λεω..δυστυχως αυτο το μονοπατι θελει παρα πολυ υπομονη κ γερο στομαχι!!

Ολα θα γινουν..σε περιμενω για καφεδακι!!!!

Βενια μου ολα καλα θα πανε!!

Ντιαζ βγηκε ο μοριακος καρυοτυπος????

Κ γω ειχα κανει εμβρυοκαρδιογραφημα εμβρυου..

Εξεταση κυστικη ινωση κανατε? Δ τη δειχνει ο μοριΑκος..μοριακο εκανες με αμνιοκεντηση??

Καπυ μου ολα καλαα βουρ κ ολα θα γινουν θα δεις!!!

Ναρα οτι ειπα στην Φραουλα υπομονη κ επιμονη!!!

Μαρντιοο που θα πατε διακοπες καλε..θα μεινετε Αθηνα καθολου να βρεθουμε??

Πρασινηη νομιζω ψυχολογικα ειναι ολα τα παρατραγουδα που παθαινεις..ηρεμησε...αν δ χαλαρωσεις πως θα στρωσει το θεμα??

Στελλινα περαστικα στη μανουλα σου!!!!!!!!

Γκαστρουλεε φιλια στα μωρουλινια σας!!!!

Ροζακι με το καλο η βαφτιση!!!!!!

Μικακι μου να σας ζησουν κ παλι τα ζουζουνια!!Πες μας για το Μαρακι πως τα πηρε???

Ματιλντακι θα κανονισεις συνντηση καλε???

Σιγουρα καποια θα ξεχασα..σορρυ ε??

Πειτε τα ονοματα σας στο fb να γινουμε φιλες καλεε!!

Εκει θα με βρισκετε κ πιο ευκολα!!!

Αυτααα...

Φιλακιαα κορες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομορφιές μου καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για τα υποστηρικτικά σας λόγια! Που είναι αυτός ο ένας σπερματούλης που θέλουμε κι εμείς; Υπομονή και επιμονή είναι σίγουρα οι λέξεις-κλειδιά, θυμάμαι πάντα και τη Rose που το λέει, αλλά μετά από 5 χρόνια με εξωσωματικές σιγά σιγά στερεύουν... Παραδόξως αυτή τη φορά αδιαθέτησα κανονικά, αλλά προβληματίζομαι γιατί ενώ άρχισα να πονάω από χτες το πρωί, όλη τη μέρα είχα μόνο μια καφέ "κουτσουλιά" και σήμερα μόνο καφέ και μάλιστα πάρα πολύ σκούρο! Έχει τύχει σε καμιά; Να έχω τίποτε ορμονικό; Γενικά ποτέ δεν είχα προβλήματα με τη ροή και τη διάρκεια μέχρι τώρα. 

St3llina πολύ χάρηκα που είχαμε νέα σου. Περαστικά στη μανούλα σου και να είναι μέχρι εκεί! Διακοπές θα κάνεις καθόλου; Daphne στις πρώτες προσπάθειες βλαστοκύστες είχαμε βάλει, αλλά στην τελευταία 3 ημερών επειδή είχαμε κάνει ήπια διέγερση και δεν είχαμε πολλά ωάρια.

Capy με μικρογονιμοποίηση έχουμε κάνει όλα μας τα έμβρυα, οπότε είναι "διαλεγμένα" ένα ένα. Κάτι μας διαφεύγει βρε κορίτσια, δεν μπορεί. Α, να χαίρεσαι και την αδερφούλα σου. Τι καλά που φαίνονται καλύτερα τα πράγματα με την περίοδο σου. Αυτό σημαίνει οτι το σύστημα άρχισε να ξεμπλοκάρει.

Lallouna χαίρομαι που δε ακούω ανεβασμένη! Στείλε και από δω λίγη διάθεση χαχα!

Καλά βρε santaloxilo υπάρχει εφαρμογή στο κινητό που σε ειδοποιεί για τις γόνιμες;;; Ελπίζω να το αξιοποίησες δεόντως!  

Katerina θα σου έρθω θα σου έρθω! Φιλιά στον κούκλο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μου με το καλο η βαπτιση!!!!! ειναι ωραιες στιγμες αυτες!

κοριτσακι τι κανεις??ξαπλα ακομα?

ματιλντακι αντε με το καλ να πας στο γιατρο να σε δει να σου πει τα επομενα βηματα.

μικακι  - ουαου - με τρια παιδια τα χερια σου ειναι γεματα,ε???

faith μου την υγεια μας πρωτα.....και τα αλλα σιγα σιγα

Ναρα μου και φραουλιτσα  - οπως λενε κα τα κοριτσια, η επιστημη εχει προοδευσει τοσο που σε ολες μας λογικα θα ερθει η ευτυχια.η ερωτησηειναι ποτε.

δαφνη μου εσυ τι κανεις? φουσκωνουμε?

μαρντιο μου μου αρεσουν οι αισιοδοξες ιστοριες - και καλες διακοπες να εχετε!

Λαλουνα καλες εξτασεις απο βδομαδα και καλες διακοπες.απο σεπτεμβρη ξανα βουρ στο ψητο

στελλινα μου περαστικα στη μανουλα σου.σιδερενια.

καπυ μου αδιαθετησες??? μπραβο..επιτελους.αντε να μπαινει σιγα σιγα ο κυκλος σε μια σειρα,για να ακολουθησουν και τα υπολοιπα.

σανταλοξυλο ασε τα applications με τις γονιμες και κατσε και απολαυσε χαλαρα τις διακοπες σου. - ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ χαχα

Κατερινακι φιλια στον κουκλο σου και καλα να περνας!

 

 

συγνωμη αν ξεχασα καμια ! σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχίζω ολίγον τι καθυστερημένα την αναφορά μου και στις υπόλοιπες.Έχουμε και λέμε...

 

Κατερινάκι χρόνια πολλά στο αγοράκι σου,να τον χαίρεσαι πάντα υγιή και καλότυχο!!!

 

Κάπυ μου χρόνια πολλά και για την αδερφούλα σου,ξέχασα να στο γράψω την προηγούμενη φορά...Πόσων εβδομάδων είναι η φίλη σου και έχει ήδη φουσκώσει;Είναι το πρώτο της παιδάκι;

 

Μαρντιό μου πολλά πολλά φιλιά και καλά να περάσετε στην Αθήνα.Αν και διακοπές και Αθήνα δεν πάνε πακέτο,χαχαχα!!!!Φυσικά και δεν πετάω μόνο στη Ρόδο απλά έρχομαι αρκετά συχνά στο νησί σας.Αποβιβάζονται οι επιβάτες και επιβιβάζονται οι επόμενοι και φεύγουμε.Επίσης δε δουλεύω στην Aegean αλλά σε άλλη αεροπορική.

 

Σανταλόξυλό μου κοίτα να χαρείς τον έρωτα με τον καλό σου ασχέτως του τι λένε οι εφαρμογές!!!!Μα να βάζουμε και πρόγραμμα στις επαφές;;;Τα απρογραμμάτιστα είναι τα καλύτερα βρε!!!!Εύχομαι να έρθει το μωράκι εκεί που δεν το περιμένεις!!!!

 

Φραουλίτσα είμαι απαράδεκτη μου έχεις στείλει μήνυμα τόσο καιρό και ακόμη να απαντήσω!!!!Απλά τώρα είναι φουλ σεζόν με τη δουλειά και δεν προλαβαίνω να σου γράψω όσα θα ήθελα!!!Προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι αν και καμιά φορά οι ψυχολογία δεν είναι πάντα όπως θα θέλαμε.Θα μου πεις μιλάω έξω από το χορό αλλά αυτό θα προσπαθούσα να κάνω κι εγώ αν ήμουν στη θέση σου.

 

Λαλλουνάκι γλυκό έτσι σε θέλω με ανεβασμένη διάθεση και όλα θα γίνουν!!!Πήγαινε με το καλό να κάνεις τις εξετάσεις για τη θρομβοφιλιά,δεν είναι τίποτα,μια απλή αιμοληψία είναι και σε μένα τουλάχιστον τα αποτελέσματα βγήκαν μετά από 10 ημέρες.Βέβαια μου ζήτησαν να κάνω και μια επαναληπτική εξέταση ακόμη για κάποιες πρωτείνες που φαίνεται να έχω σε έλλειψη και ψιλοανησυχώ να σου πω την αλήθεια...Παίρνω τηλέφωνο στο νοσοκομείο για να ρωτήσω αν κάνει να κάνω την επαναληπτική τώρα που περιμένω να αδιαθετήσω και δεν το σηκώνει ψυχή.Ξέρει καμιά σας αν παίζει ρόλο αυτό στα αποτελέσματα;;

 

Δάφνη μου πώς πάει η δική σου κοιλίτσα;;;Μεγαλώνει το σποράκι σου;;

 

Φέιθ μου δώσε προτεραιότητα στην υγεία σου και μετά θα έρθουν και τα υπόλοιπα.Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου αλλά δε θα ήταν εξαιρετικά ριψοκίνδυνο να διακινδυνεύσεις να πάθεις κάτι προκειμένου να γίνεις μανούλα;;Άλλα παιδάκια έχεις ή προσπαθείς για το πρώτο;;Συγγνώμη αν τα έχεις ξαναγράψει αυτά αλλά δεν προλάβαινα να μπω λόγω δουλειάς.

 

Νάρα και Βένια είστε από τις τελευταίες αφίξεις αν θυμάμαι καλά...Σε τι στάδιο βρίσκεστε;Περιμένετε να κάνετε εξετάσεις;;

 

Ροζάκι με το καλό η βάφτιση της μικρής σου!!!!Αλήθεια πότε θα την κάνετε;

 

Ματιλντάκι μου εσύ περίμενες αποτελέσματα εξετάσεων ή κάνω λάθος;;Είσαι μάλλον η συντονίστρια των συναντήσεων στην Αθήνα αν κατάλαβα καλά...Καφεδάκι ήπιατε τελικά οι Αθηναίες;Εμείς βρεθήκαμε για δεύτερη φορά με Άρτεμις και επισκεφτήκαμε το κοριτσάκι μου στο σπίτι της γιατί ο γιατρός της την έχει ξάπλα ακόμη!Περάσαμε πολύ πολύ ωραία!!!Ήταν και ο κούκλος της Άρτεμις στην παρέα μας [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  και η ώρα πέρασε χωρίς να το καταλάβουμε (πάλι!!!!) Έχουμε γίνει ωραίο παρεάκι και μιλάμε και εκτός μάμμυ!!! 

 

Πράσινή μου αν δεν κάνω λάθος εσύ είχες κάνει υστεροσκόπηση και λαπαροσκόπηση μαζί;Έκλεισαν τα ράμματα της λαπαροσκόπησης  ή ακόμη;;;Πόσες μέρες είχες αίμα;; Αναρωτιέμαι γιατί δε μου έκανε τότε κι εμένα ο γιατρός και λαπαροσκόπηση μαζί με την υστεροσκόπηση αφού του είχα πει ότι έχω πολύ επώδυνη περίοδο για να δούμε για εστίες ενδομητρίωσης.Ή μήπως δεν έπαιζε ρόλο για μένα γιατί δε θα υπήρχε σύλληψη άραγε;;;Μπερδεύτηκα...

 

Ντιαζάκι μου ελπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματά σας και να βρεις λίγο χρόνο να μας γράψεις τις εξελίξεις.Είσαι στη σκέψη μας κάθε μέρα...

 

Οι εγκυούλες candycrash &  cuando πού χάθηκαν;;;; Μήπως γέννησαν;;;; Μιλάει καμία σας μαζί τους;;

 

Ουφ πάλι έγραψα ένα κατεβατό...Θα σας γράψω αργότερα για τις δικές μας εξελίξεις γιατί πιάστηκε το χέρι μου να πληκτρολογώ!!!

 

 

Φιλιά φιλιά φιλιά σε όλες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελινα μου εγω ειχα κανει μονο υστεροσκοπηση.οποτε δεν ειχα ραμματα..αιμα ειχα για 15 μερες σχεδον και αρκετο, αλλα απο οτι καταλαβα το αιμα που εχεις εξαρταται απο το ποσο παρεμβατικη ειναι η υατεροσκοπηση.δηλαδη εκτος απο το να δει, κατα ποσο παρέβη, έκοψε κτλ. Γραψε μας και τα νεα σου.εσυ πβς εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλινα μου δεν εχουμε αλλο μωρακι. Μακαρι να ερθει το πρωτο και ας μην κανω αλλο! Σε λιγες μερες θα μου ερθει και η ακατονομαστη. Αν και ανυπομομω αυτη τη φορα για να ξεκινησω παλι τη προσπαθεια! Αν μου το επιτρεψει ο γιατρος.. θα με δει μου ειπε και αν ειμαι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράσινή μου κι εγώ είχα κάνει υστεροσκόπηση στα τέλη Γενάρη,μου είχε βρει συμφύσεις και μου τις αφαίρεσε και είχα αίμα για 3 μέρες περίπου αλλά μεγάλη ροή.Εσύ γιατί είχες αίμα τόσες πολλές μέρες;;;Ρώτησες το γιατρό σου αν είναι φυσιολογικό να έχεις τόσες μέρες;Παρεμβατική υστεροσκόπηση ήταν και η δική μου.Ποια κοπέλα είχε κάνει και τις δύο επεμβάσεις μαζί;Το Ματιλντάκι;Θέλω κάτι να ρωτήσω για τη λαπαροσκόπηση,όποια την έκανε να μου πει ποια είναι για να στείλω πμ...

 

Φέηθ μου με το καλό να έρθει η ακατανόμαστη αφού την περιμένεις,κι εγώ αυτές τις ημέρες είμαι στην αναμονή για τη δική μου.Η δική μου αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής ήταν στις αρχές Μαϊου που είχαμε αρνητική χοριακή.Κι εγώ τότε κλάματα,ένας χαμός,να θέλω να προσπαθήσω σχεδόν αμέσως!!!Όμως ο γιατρός μου είπε (και τουλάχιστον αυτό του το αναγνωρίζω,άσχετα με το αποτέλεσμα) ότι δεν αρκεί να επανέλθει ο οργανισμός από τα τόσα φάρμακα αλλά πρέπει να έχουμε και ήρεμη ψυχολογία.Εγώ από το Μάιο και τώρα μπορώ να σου πω ότι ηρέμησα πραγματικά...Δώσε λίγο χρόνο και για την ψυχή σου,δεν αρκεί να είναι έτοιμο το σώμα...Φιλική συμβουλή και αν θες την ακούς.Αν δεις τη λίστα μας είμαστε πολλές που έχουμε αποτυχίες στο ενεργητικό μας.Θα μου πεις και τι σε νοιάζει εσένα;Απλά κάποια πράγματα έρχονται ίσως όταν χαλαρώσουμε και δεν τα σκεφτόμαστε τόσο.Και στο λέω εγώ που μετά την εμβρυομεταφορά έκατσα όλες τις μέρες στο κρεβάτι και σηκωνόμουν μόνο για τουαλέτα.Μέχρι και στο κρεβάτι έτρωγα!!!Έψαχνα μανιωδώς για συμπτώματα και τελικά τζίφος,χοριακή σχεδόν μηδέν.Αυτό που σκέφτομαι αν υπάρξει επόμενη προσπάθεια είναι να το πάρω τελείως χαλαρά και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.Και που έσκασα πριν δεν έβγαλα τίποτα.Φυσικά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...Ξαδέρφη του γαμπρού μου προσπαθούσαν 5 χρόνια με επαφές για μωράκι,δεν ερχόταν,είπαν θα κάνουν σπερματέγχυση (που αν έχεις υπόψιν σου δεν έχει και υψηλά ποσοστά επιτυχίας),κάνουν τη σπερματέγχυση και εκείνες τις ημέρες μάλλον ήρθαν και σε επαφή και το αποτέλεσμα;;;Περιμένουν δίδυμα!!!!Μάθαμε τα ευχάριστα δικά τους μετά τη δική μου αποτυχία.Δε θα πω ψέματα,ζήλεψα...όχι τα άτομα αυτά καθεαυτά αλλά την κατάσταση...(Σανταλόξυλο ακούς;;;;)Ότι με τόσο λιγότερα φάρμακα και τόσο λίγα χρήματα κατάφεραν αυτό που εμάς μάς κόστισε πάνω από 12.000 ευρώ και παιδί δεν υπάρχει.Γι αυτό σου λέω...Ξεαγχώσου και όλα θα γίνουν...Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.Σε όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλινα μου εχω κανει 2 σπερματεγχυσεις! Αιμομο να μην εκανα! Χαχα!! Να σε ρωτησω κατι.. γιατι πληρωσαμε 12000?? Πολλα λευτα ρε παιδι μου.. εμεις δωσαμε 2500( 800 στο γιατρο που μας εκανε πιο καλη τιμη και 1700 στο κεντρο) αντε και 300 σε καποιες εξτρα ενεσεις κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

MARDIO τι κάνεις?πώς τα περνάτε?εγώ πάντως ξεπατώθηκα το 3ήμερο γτ εκτός απο το μωρό των παιδιώνπου μας φιλοξενούσανε έιχαμε ακόμα ένα.το ένα μπουσουλάει κ φεύγει σφαίρα κ το άλλο τρέχει.δεν περπατάει,τρέχει!!!! Εγώ δεν μπήκα θάλασα λόγω περιόδου οπότε πρόσεχα τα μωρά,τα τάιζα,έπλενα πιάτα,καθάριζα(γτ έχω κόλλημα με την καθαριότητα).Πτώωωωωμα!!!μπράβο στις μανούλες που μεγαλώνουν χωρίς βοήθεια 2 μωρά μαζί!!!!

Stellina εγώ είμαι αυτή που έκανε λαπαροσκόπηση κ υστεροσκόπηση μαζι!η φίλη μου μπήκε στον5ο κ είναι το πρώτο της παιδί,μετά απο πολλές προσπάθειες χρόνων!

Diazakiμου τι κάνεις?όλα καλά?σε σκέφτομαι ...

Φράουλα ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να σας διαφεύγει...έχεις κάνει υστεροσκόπηση πρόσφατα?θρομβοφιλία?ανοσολογικές?NK κύτταρα?τι φάρμακα πήρες κατά την διάρκεια της διέγερσης κ της εξωσωματικής εκτός απο τις ορμόνες?εγώ έκανα εξετάσεις θρομβοφιλίας πριν την σπερματέγχυση κ δεν βρήκαμε τπτ σημαντικό πέρα απο μια οριακή τιμή σε μια πρωτείνη.η αιματολόγος ζήτησε να κάνω επαναληπτικές κ άλλες πιό εξειδικευμένες μετά απο 2-3μήνες κ βγήκα θετική στο μαιευτικό αντιφοσφωλιπιδικό.οπότε προληπτικά πέρνω απο τώρα σαλοσπίρ,ω3,φολλικό κ τις γόνιμες μέρες σπρέυ avamis κ πριν την εξωσωματική το φθινόπωρο θα κάνω κ αντιπικτικές.

Faith μου για σπερματέγχυση πολλά έδωσες,αν κ υπάρχουνε τεράστιες διαφορές στις τιμές αθήνας θεσσαλονίκης.να φανταστείς εγώ στην θεσσαλονίκη πληρωσα με εξετάσεις κ υπερήχους κτλ την σπερματέγχυση 400€ όλα κ την εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση με χαμηλή απόδειξη 2600€!!!

Η στελλίνα μας πλήρωσε τόσα πολλά γτ θέλησε να γίνει παρένθετη στο μωρό της αδερφούλας της οπότε όλες οι εξετάσεις έγιναν εις διπλούν...

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?όλες θαλασσίτσα είστε?

Εγώ τέλειωσα με την περίοδο σήμερα,μίλησα με τον γιατρό κ θα με δει την πέμπτη το απόγευμα,οπότε ανυπομονώ!!!!

Σας φιλώ όοοολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...