Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Μorouli πλησιάζει η ώρα, ε; Έχεις ετοιμάσει βαλιττσούλα; Που θα γεννήσεις; Ένα μωρό που λαχταράτε με τόση αγάπη σίγουρα θα είναι κουκλί! M'έναν πόνο. Ξεκουράσου όσο μπορείς αυτές τις μέρες γιατί και με τη ζέστη όλα γίνονται πιο δύσκολα.

Koritsaki mou όντως μεγάλη ανατροπή! Συνήθισες την αλλαγή ή όχι ακόμη; Γερός να 'ναι! Εσύ πως είσαι από συμπτώματα; Διατροφή προσέχεις ή λιγουρεύεσαι διάφορα;

Οι υπόλοιπες που είναι; Αύριο έχει πανσέληνο! Ρομαντζάδα με τους άντρες... Βέβαια έχει και κάτι ποδόσφαιρα οπότε μάλλον μόνες μας θα την χαζεύουμε! Χιχι... Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΩΗ13 καλή αρχή! (ποσο μηνών είναι το άλλο σου μωράκι? καλά κάνεις και ξαναξεκινάς στο καπάκι... σου εύχομαι να μείνεις με τη μία! το προηγούμενο μωρό με εξωσωματική το κάνατε? για κάνε μας ένα review της ιστορίας σου :) )

 

Βένια για τη φαγούρα κάνε πλύσεις με χαμομήλι... είναι φυσικό και ανακουφίζει λίγο...

 

koritsaki mou γέρο να΄ναι και ό,τι να΄ναι! εμείς κάναμε τη β επιπέδου χθες, ευτυχώς όλα καλά! (όλη μέρα βέβαια πριν την εξέταση ήμουν να σκάσω από την αγωνία-άγχος!) και γω 18/7 έχω γενέθλια! :) και το μπεμπέ παρέμεινε κοριτσάκι :) οκ , τώρα μπορώ να πω ότι είμαι έγκυος!

 

Φραουλίτσα αυτό με το ποδόσφαιρό είναι μάστιγα! αυτό έχω να πω ως αντι-ποδοσφαιρόφιλη (με σύζυγο τρελό φαν! :) )

 

Λέμε να πάνε 2-3 μέρες τον Αύγουστο κάπου εδώ κοντά (μέχρι 2 ώρες max απόσταση από Αθήνα) έχετε καμιά ιδέα? θέλω βασικά να έχει ωραία αμουδερή παραλία έστω και αν δεν μπω για μπάνιο (δεν μου είπε κάτι ο ντοκ αλλά δεν θέλω...) λέγαμε για Μαρμάρι (είναι 1 ώρα από Ραφήνα) αλλά δεν έχω πάει ποτέ και δεν ξέρω αν έχει οργανωμένες παραλίες (δεν είμαστε να κουβαλάμε πράγματα για 3 μέρες) μέχρι τότε άλλες 2 βδομάδες δουλειά και μετά επιτέλους διακοπές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

 

daphne_d κανω ενα copy τι σας ειχα γραψει πριν απο καποιο καιρο!

 

πριν απο 3χρονια ξεκινησαμε προσπαθεις με τον αντρα μου στους 9μηνες αφου ειχα δοκιμασει τα παντα σαν κατι μεσα μου να μου ελεγε οτι κατι δεν παει καλα,πηγαμε στο γυναικολογο η σαλπιγγογραφια μου οκ και ολα απο μεριας μου,περνουνε το σπερμοδιαγραμμα και χανουμε τη γη κατω απο τα ποδια μας το πορισμα μη αποφρακτικη αζωοσπερμια.(πολυ ζορικα τα πραγματα)τελος παντων για να μη τα πολυ λεω εκανα δυο εξωσωματικες και τιποτα,κανω τη τριτη (με κατεψυγμενα εμβρυα,με οχι τοσο ταλεπωριμενο οργανισμο) και επιτελους χαμογελαμε με το θετικο αποτελεσμα.οταν ακουμε την καρδουλα πεταμε απο χαρα,τη δευτερη φορα επισης και σιγα σιγα οσο περναγε ο καιρος και πλησιαζε η αυχενικη το ανχος εξαφανιζοταν παμε λοιπον τη δεκατη εβδομαδα να δουμε το μπεμπε στον προγραμματισμενο υπερηχο και μας ερχετε ο ουρανος στο κεφαλι,η καρδουλα της ειχε σταματησει(κοριτσακι ηταν και εκεινο)εκεινη τη στιγμη ενοιωσα οτι ποτε δε θα κρατησω μωρο στην αγκαλια μου,δεν μπορουσα καν να βλεπω μωρα και εγκυους,μονο δακρυα και απογοητευση.δε το εβσλα κατω ομως δυο μηνες αφου ειχε φυγει το αγγελουδι μου εκανα τη τεταρτη προσπαθεια(παλι με κατεψυγμενα,τα παγωτινια μου οπως ελεγα)και ναι θετικο.ανχος αγωνια τη πεμπτη εβδομαδα αιμα,ξαπλα και ενεσεις ,εβδομη εβδομαδα υπερηχος ενας σακος που αρχισε να μικραινει(το αιμα που ειχα ηταν το ενα μωρακι)και ενας δευτερος σακος χωρις να φαινετε μωρο(εγκεφαλικο εκεινη τη ωρα)απο την εμπειριας του γιατρου οτι μαλλον ειχε σφινοσει πανω στο τοιχωμα του σακου που ηταν πιο χοντρο σε ενα σημειο.αλλη μια βδομαδα και επιτελους ακουγαμε το πιο γλυκο ηχο!περασε ο καιρος με αρκετη ξεκουραση οταν υπηρχε χρονος,με αρκετα χαδακια στην κοιλιτσα και πολλα γλυκα λογακια και επιτελους εγινε αυτο που ειχα φοβηθει οτι δε θα γινοταν ποτε.....εγινα μαμα .τωρα ποια οταν την κοιταζω ξερω οτι εκανα τα παντα και εκεινη μου εκανε τη τιμη να με διαλεξει για μαμα της.ειναι πολυ δυνατο κοριτσι.ετσι θελω να σκεφτεστε οτι υπαρχει και για σας ενα παιδακι που οταν θα νοιωσει ετοιμο και δυνατο θα σας διαλεξει για να το οδηγησετε στη ζωη και στην αγκαλια σας αρκει να προσπαθειτε και να προσεχετε τον εαυτο σας!

 

τωρα η μικρη μου ειναι σχεδον 9 μηνων κ σκεφτομαι να τη θηλασω μεχρι το χρονο αφου το παμε καλα!!μετα λεω να ξεκινησω σιγα σιγα γιατι δε ξερω ποσο θα μας παρει για να ερθει το επομενο(ελπιζω συντομα)!το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι δεν εχουν αλλα κατεψυγμενα επομενως παμε ξανα για διεγερση η θελω να συζητησω με το γιατρο οταν παω μηπως για 3-4 μηνες μαζευουμε τα αυγουλακια μπας κ γλιτωσω καμια ορμονη....εχω καταπιει κ εγω οπως καταλαβαινετε ενα φαρμακειο τοσα χρονια !!!

 

daphne_d με το καλο το κοριτσακι σου..........!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημερα...... Σας διαβαζω και εχω να πω οτι γερα να ναι τα μωρακια και ο, τι φυλο ας θελει να ναι. Μακάρι να μας φωτίσει ο θεος να γινουμε ολες μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΩΗ σίγουρα λίγες γραμμές δεν μπορούν να περιγράψουν όλα αυτά που ένιωσες, αλλά όλες εμείς μπορούμε να σε καταλάβουμε. Το σημαντικό είναι οτι πλέον έχεις στην αγκαλιά σου τη μικρούλα σου και ετοιμάζεσαι να της χαρίσεις αδερφάκι(α). Σίγουρα τα φάρμακα δεν είναι οτι καλύτερο για τον οργανισμό μας και όλες τα έχουμε πάρει με τις χούφτες. Ο φυσικός κύκλος είναι πολύ καλή λύση. Σε μενα όμως λειτούργησε πολύ αγχωτικά και δε νομίζω να το ξαναέκανα. Μπορείς να κάνεις και ήπια διέγερση όπου τα φάρμακα είναι πολύ λιγότερα και μπορείς να βγάλεις 6-7 ωάρια. Ευτυχώς υπάρχουν πολλές επιλογές! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Daphne χαίρομαι που προχωράς και έχω την αίσθηση πως έχεις αρχίσει να το απολαμβάνεις κιόλας! Στο Μαρμάρι δεν έχω πάει ποτέ. Ίσως κάποια άλλη κοπέλα να ξέρει. Υπάρχουν αρκετοί όμορφοι κοντινοί προορισμοί και σίγουρα κάτι θα βρείτε. Και Ξυλόκαστρο-Κιάτο είναι ωραία. Τολό-Ναύπλιο είναι κοντά. Καμιά άλλη ταξιδιάρα έχει κάτι άλλο να προτείνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μorouli πλησιάζει η ώρα, ε; Έχεις ετοιμάσει βαλιττσούλα; Που θα γεννήσεις; Ένα μωρό που λαχταράτε με τόση αγάπη σίγουρα θα είναι κουκλί! M'έναν πόνο. Ξεκουράσου όσο μπορείς αυτές τις μέρες γιατί και με τη ζέστη όλα γίνονται πιο δύσκολα.

Koritsaki mou όντως μεγάλη ανατροπή! Συνήθισες την αλλαγή ή όχι ακόμη; Γερός να 'ναι! Εσύ πως είσαι από συμπτώματα; Διατροφή προσέχεις ή λιγουρεύεσαι διάφορα;

Οι υπόλοιπες που είναι; Αύριο έχει πανσέληνο! Ρομαντζάδα με τους άντρες... Βέβαια έχει και κάτι ποδόσφαιρα οπότε μάλλον μόνες μας θα την χαζεύουμε! Χιχι... Φιλιά!

 

κοριτσακι μου αρχιζω και το συνηθιζω!απο διατροφη προσπαθω να  προσεχω λιγο γιατι περνω πολυ ευκολα τα κιλα και ειμαι συνεχεια ξαπλα και οσο να ναι δε χανω θερμιδες!!!!!!αυριο ειναι ο τελικος ε?

 

ΖΩΗ13 καλή αρχή! (ποσο μηνών είναι το άλλο σου μωράκι? καλά κάνεις και ξαναξεκινάς στο καπάκι... σου εύχομαι να μείνεις με τη μία! το προηγούμενο μωρό με εξωσωματική το κάνατε? για κάνε μας ένα review της ιστορίας σου :) )

 

Βένια για τη φαγούρα κάνε πλύσεις με χαμομήλι... είναι φυσικό και ανακουφίζει λίγο...

 

koritsaki mou γέρο να΄ναι και ό,τι να΄ναι! εμείς κάναμε τη β επιπέδου χθες, ευτυχώς όλα καλά! (όλη μέρα βέβαια πριν την εξέταση ήμουν να σκάσω από την αγωνία-άγχος!) και γω 18/7 έχω γενέθλια! :) και το μπεμπέ παρέμεινε κοριτσάκι :) οκ , τώρα μπορώ να πω ότι είμαι έγκυος!

 

Φραουλίτσα αυτό με το ποδόσφαιρό είναι μάστιγα! αυτό έχω να πω ως αντι-ποδοσφαιρόφιλη (με σύζυγο τρελό φαν! :) )

 

Λέμε να πάνε 2-3 μέρες τον Αύγουστο κάπου εδώ κοντά (μέχρι 2 ώρες max απόσταση από Αθήνα) έχετε καμιά ιδέα? θέλω βασικά να έχει ωραία αμουδερή παραλία έστω και αν δεν μπω για μπάνιο (δεν μου είπε κάτι ο ντοκ αλλά δεν θέλω...) λέγαμε για Μαρμάρι (είναι 1 ώρα από Ραφήνα) αλλά δεν έχω πάει ποτέ και δεν ξέρω αν έχει οργανωμένες παραλίες (δεν είμαστε να κουβαλάμε πράγματα για 3 μέρες) μέχρι τότε άλλες 2 βδομάδες δουλειά και μετά επιτέλους διακοπές!

χαιρομαι παρα πολυ που η β επιπεδου ειναι σουπερ και η μπουμπου περεμεινε μπουμπου και ειναι καλα!!!!!!και εσυ καρκινακι ε?εμεις εχουμε πολλα κοινα!!!ο γιος μου εχει γενεθλια αυριο!!!!!τωρα να χαρεις την εγκυμοσυνη σου και να μην κουραζεσαι!καλα να περασετε στις μινι διακοπουλες σας!!!!!

 

ΖΩΗ μου σου ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αυτη τη φορα και να ερθει γρηγορα το δευτερο μωρακι!!!!!!!

 

φιλακια και καλο σαβ/κο σε ολες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια κ σε εσας τις καλυτερες ευχες μου κ τη πιο θετικη μου ενεργεια σε καθε μια ξεχωριστα!!!!

 

πολλα καρκινακι εχετε εδω ε?σε οσες ειχαν κ σε οσες θα εχουν γενεθλια αυτες τις μερες τα χρονια μου πολλα!!!κ απο ενα τεραστιο φιλι! 

 

εγω ειχα γενεθλια στις 10/7!!!

 

σας πειραζει να μπαινω που κ που να σας λεω ενα γειαααα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγω!!!!!Τι κάνετε κορτσουδια μου;;;ολα καλά;;εγω σημερα αδιαθετησα (ευτυχως μια χαρα ο κυκλος)και Τεταρτη ερχεται η αγαπουλιτσα μου....σε 2 εβδομαδες παμε παλι για τον αγωνα χαχα(ααααχχχχχχχχχχ ωραιος αγωνας ομως!!!!)

Ζωη εννοειται πως δεν ενοχλεις μην ακουω βλακειες!!!!

Μορουλι με το καλο να υποδεχτεις το μπουμπουκι σου

Koritsaki μου ο γιος σου θα ναι ενας κουκλος!!ελπιζω να μην πολυπηρες τα παντα ροζ κι ετσι για να σε παρηγορησω να σου πω πως φιλη μου απο Χαλπκιδα χεχρι τον 8 τους λεγαν οτι ειναι αγορι τα πηρε ολα μπλε και τελικα ηταν κοριτσακι ευτυχως μερικα μπορεσε να τα γυρισει πισω....στο δευτερο τα πηρε ολα ουδετερα χαχαχαχαχαχα

οι αλλες πως ειστε>>>capy???φραουλιτσα.Μικα mardio stellina prasini dafni και ματιλδακι???ελπιζω να μην ξεχναω καμια σορι...λοιπον οσες εχετε facebook στειλτε μου εδω να σας κανω add

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια κ σε εσας τις καλυτερες ευχες μου κ τη πιο θετικη μου ενεργεια σε καθε μια ξεχωριστα!!!!

 

πολλα καρκινακι εχετε εδω ε?σε οσες ειχαν κ σε οσες θα εχουν γενεθλια αυτες τις μερες τα χρονια μου πολλα!!!κ απο ενα τεραστιο φιλι! 

 

εγω ειχα γενεθλια στις 10/7!!!

 

σας πειραζει να μπαινω που κ που να σας λεω ενα γειαααα?????

χρονια πολλα και σε σενα!!!να μπαινεις οποτε θελεις!!!!εδω ειμαστε μια υπεροχη παρεα που αγκαλιαζει ολα τα κοριτσια!!!!!!

 

να μαι κι εγω!!!!!Τι κάνετε κορτσουδια μου;;;ολα καλά;;εγω σημερα αδιαθετησα (ευτυχως μια χαρα ο κυκλος)και Τεταρτη ερχεται η αγαπουλιτσα μου....σε 2 εβδομαδες παμε παλι για τον αγωνα χαχα(ααααχχχχχχχχχχ ωραιος αγωνας ομως!!!!)

Ζωη εννοειται πως δεν ενοχλεις μην ακουω βλακειες!!!!

Μορουλι με το καλο να υποδεχτεις το μπουμπουκι σου

Koritsaki μου ο γιος σου θα ναι ενας κουκλος!!ελπιζω να μην πολυπηρες τα παντα ροζ κι ετσι για να σε παρηγορησω να σου πω πως φιλη μου απο Χαλπκιδα χεχρι τον 8 τους λεγαν οτι ειναι αγορι τα πηρε ολα μπλε και τελικα ηταν κοριτσακι ευτυχως μερικα μπορεσε να τα γυρισει πισω....στο δευτερο τα πηρε ολα ουδετερα χαχαχαχαχαχα

οι αλλες πως ειστε>>>capy???φραουλιτσα.Μικα mardio stellina prasini dafni και ματιλδακι???ελπιζω να μην ξεχναω καμια σορι...λοιπον οσες εχετε facebook στειλτε μου εδω να σας κανω add

να σου περασει η ακατανομαστη και οταν θα ερθει ο αντρουλης σου δωστου να καταλαβει!!!!!

εγω δεν εχω ψωνισει τιποτα ακομα αλλα μου ειχε φερει η αδελφη μου ολα τα κοριτσιστικα και μια κοπελα μου ειχε δωσει ενα μπανακι κιττυ αλλα δε θα το δωσω,θα το εμενδυσω με ενα αλλα χρωμα!!!!

 

φιλακια σε ολες και να περασετε ωραια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia μου ομορφα σε οσες ειχανε και εχουνε γενεθλια - πολυχρονες και ο,τι επιθυμειτε συντομα να το εχετε.

 

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν???? εγω βρε κοριτσια με εχει πιασει ενα παραπονο και κατι νευρα.... αλλο πραγμα. εχω κουραστει ψυχολογικα μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prasini όλες μας έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας. Κι εγώ ήθελα να κάνω κάποια προσπάθεια τώρα που είναι καλοκαίρι και είμαι πιο χαλαρή από δουλειά, αλλά δεν το βλέπω να γίνεται. Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ γιατί κάνεις κακό στην ψυχολογία σου. Οι υπόλοιπες που είστε;;; Καλά, έχουμε αποδεκατιστεί εντελώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

κατ'αρχήν χρόνια πολλά σε όσες είχανε η έχουνε γενέθλια!

 

prasini κ εγώ έχω πολλά νεύρα!δεν ξέρω τι φταίει αλλά δεν παλεύομαι άλλο!

morouli μου 2400!Ολόκληρος άντρας!!! πότε πέρασε ο καιρός?δηλ. σε 6 μέρες περιμένεις τον κούκλο σου?Φιλάκια στην κοιλίτσα σου!

Φράουλα ποιά ρομαντζάδα?με τόση μπάλα κ νεύρα μου ρχεται να τον πλακώσω!ευτυχώς τελείωσε το ποδόσφαιρο!

daphne μου πολύ χάρηκα για την β' επιπέδου!να έχεις τέλειο υπόλοιπο εγκυμοσύνης κ μια υγιέστατη κ καλότυχη μπουμπού!

ΖΩΗ μου όλα καλά να σου πάνε απο δω κ πέρα κ σύντομα με 1 κ 2 νέα μωράκια!

santaloxilo που είσαι τώρα?στο πατρικό?στο νησί?πώς τα περνάς?με το καλό να υποδεχτείς τον αντρούλη σου κ καλά γούτσου-γούτσου!

ΜΙΚΑ μου πώς είσαι?τι κάνουν τα μωράκια σου?μας έλειψες!!!!!!

οι υπόλοιπες? diaz,candycrash,rianna,matildaki,Άρτεμις,fotini,stellina,lallouna,rose,MARD?

 

Εγώ αναρρώνω καλά,λίγα τραβηγματάκια μόνο,πήρα 2 κιλά τόσες μέρες που ήμουν ξαπλωμένη κ ήδη ξεκίνησα διατροφή πάλι.Κάνω δουλίτσες στο σπίτι κ σήμερα θα κάνω ντουζάκι χωρίς αδιάβροχα αυτοκόλλητα!!!!Βγήκε κ η καλλιέργεια απο το εσωτερικό της μήτρας κ είναι όλα οκ!Αχ κορίτσια ανυπομονώ για τις διακοπές!!!!

σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...δεν εχω κανει μπανια εγω κανενα ομως...οι μονες βουτιες ειναι στην χαζοδιπλωματικη που δεν εχω κανει καν την αρχη της και διαβαζω....κατα τα αλλα στο πατρικο μου ειμαι και κααααααααααααθομαι....βαρεμαρα αλλα και ξεκουραση...κατεβασα κι μια εφαρμογη στο κινητο με θεμα"αδιαθετησα"για να μην ξεχιομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες... Διαβάζω τα νέα σας και είναι τόσο ωραίο που κάποιες πετυχαινετε τα όνειρα σας εμένα μου φαίνεται ακατόρθωτο .. Δεν εχω διάθεση ούτε υστεροσκοπηση να κάνω ούτε τίποτα και μόνο στην ιδέα ότι θα τελειώσουν τα κατεψυγμένα και μετα πάλι τα ίδια θέλω να τα παρατήσω όλα... Και η σχέση με τον άντρα μου ακόμα πιο περίεργη και δύσκολη..

Θα προσπαθήσω να τα κάνω αυτή την βδομάδα τουλάχιστον να ξέρω αν εχω και εγώ κάποια πρόβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo μου κουραγιο με την διπλωματική!γέμισε μπαταρίες τώρα για να υποδεχτείς τον καλό σου!

Nara μου σου εστειλα π.μ.

Αχ θέλω θάλασσααααααααααα!!!!!!!!!

Καληνύχτα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στα κοριτσια μου!!!!!ευχομαι να μην μπαινετε γιατι ειστε διακοπουλες!!!!!!!!!!

 

capy μου τα δυσκολα περασαν και χαιρομαι πολυ που τα αποτελεσματα ειναι καλα!!!!!ποτε θα πας διακοπουλες?

 

nara μου ολες οι κοπελες που τα εχουν καταφερει εχουν περασει πολλα!!πρεπει να εισαι δυνατη και να μην το βαζεις κατω γιατι μονο ετσι θα τα καταφερεις!ξερω οτι αυτο που λεω μπορει να σου φαινεται πολυ δυσκολο τωρα αλλα δυστηχως δεν υπαρχει αλλο δρομος!!!!!! 

 

santaloxilo κουραγιο με τη διπλωματικη!!!!τουλαχιστον θα σε περιποιηται η μαμα σου!!!λε το καλο να ερθει ο αντρουλης σου!!

 

rosaki,ΜΙΚΑ τι κανουν τα μωρουλια σας?

 

φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nara mou kalispera

ολες περασαμε οτι περνας αλλες περισσοτερο κι αλλες λιγοτερο...με τους συζυγους τα ιδια..αλλωτε θελαν κι εκεινοι να τα παρατησουν αλλοτε εμεις...μην το βαζεις κατω..παρε το χρονο σου ηρεμησε και ολα θα φανουν πιο φωτεινα..μη στεναχωριεσαι ειλικρινα ολα θα γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo k koritsaki moy θα προσπαθήσω απλά όταν και ο άλλος είναι στον κόσμο του λες δεν φτάνουν όσα εχω στο κεφάλι μου εχω και τους τσακωμούς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nara μου είμαστε δυνατές κ δεν το βάζουμε κάτω!!!!

Koritsaki mοu δυστυχώς ακόμα εδώ στην πόλη είμαστε.σήμερα μάλιστα βγήκα για δουλειές κ το νερό στους δρόμους ήτανε ως την γάμπα μου!οπότε παράπονο δεν έχω!το έκανα το μπανάκι μου!!!!!

Santaloxilooooooo πολλά φιλιά κ σε σένααααα!!!!!

Φιλάκιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα!

Μπαίνω διαβάζω τα νέα σας αλλά εμείς με το μπεμπέ μας ακόμα να ηρεμήσουμε γαιτί μας λένε 1002 σενάρια και ειλικρινά δεν μπορώ να χαρώ. Ξέρω ότι δεν κάνει καλό αλλά μου έχουν μαυρίσει την ψυχή. Κάναμε το μοριακό καρύοτυπο ο οποίος στην ουσία δεν μας καλύπτει ούτε αυτός 100% και όλο μας λένε για κάτι άλλο. Υπομονή πλέον μέχρι τον επόμενο υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα. Μακάρι η Παναγίτσα και ο Χριστούλης να προσέχουν το μωράκι μου όπως και όλα τα μωράκια και παιδάκια του κόσμου και να γεννηθεί γερό και δυνατό.

Μικάκι μου να χαίρεσαι τα κουκλάκια σου! Να είναι γερά κι ευτυχισμένα! Απόλαυσε τις όμορφες αυτές στιγμές! Είμαι σίγουρη ότι και  η Μαρία σου θα έχει ξετρλαθεί. Πολλά φιλιά!

Κοριτσάκι μου με το καλό ο μπέμπης σας! Θα σας τρελάνει κι αυτός. Να είστε σίγουρη! Όντως μεγάλη η ανατροπή, αλλά σημασία έχει να είναι γερό. Όλα να πάνε καλά και τα κιλά θα τα χάσεις μη στεναχωριέσαι!

Δάφνη μου επιτέλους να χαρείς κι εσύ! Μετο καλό κοπέλα μου να έρθει και σε σας γερό μωράκι!

Μορούλι μπήκες στο μήνα σου ε; Άντε με έναν πόνο και όλα να πάνε τέλεια! Καλά μιλάς για βάρος με τα 6 κιλά που έχεις πάρει! Από το νοσοκομείο θα βγεις πιο αδύνατη από ότι ήσουν!

Βένια μου θετική σκέψη και όλα να πάνε τέλεια!

Κάπυ μου υπομονή μέχρι τις διακοπές μας και με το καλό να γυρίσετε 3! 

Πράσινη και Ματιλντάκι όλα καλά με την ανάρρωσή σας;

Νάρα αν χρειαστεί να κάνεις υστεροσκόπηση μην το αφήνεις. Μπορεί να είναι καλύτερα για τα παγωτίνια σου και αν υπάρχει κάτι να διορθωθεί! Ο αντρούλης όπως όλοι οι άντρες κουράζονται πιο γρήγορα, οπότε δώσε του λίγο χρόνο τώρα το καλοκαιράκι να ηρεμίσει και από Σεπτέμβρη βουρ για το μπεμπάκι σας. 

Φραουλίτσα μου εσύ τι κάνεις; 

Ζωή μου με το καλό να έρθει και σε σας ένα αδερφάκι για το παιδάκι σου. Καλά κάνεις και θηλάζεις. Κι εγώ αν δεν ήταν να κάνω διέγερση για εξωσωματική θα συνέχιζα το θηλασμό στο αγοράκι μου.

Λεβού εσείς πως πάτε;

Κατερινάκι τελικά έμπλεξες με μύκητες; Περαστικούλια!

Άρτεμις βγήκε η καλλιέργια για ουρεόπλασμα; Καθαρίσατε; Συγγνώμη που ρωτώ αλλά δεν θυμάμαι να το έχεις αναφέρει. 

Μαρδιό φιλιά στις τσούπες σου!

Σανταλόξυλό μου με το καλό να υποδεχτείς τον αντρούλη σου! Αφήστε τις πολλές κουβέντες και κοιτάξτε να περάσετε τέλεια!

Φιλιά σε όλες και μακάρι από εδώ και πέρα να έχουμε όλες ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε ομορφες??

Εμεις εδω χαλαρα θαλασσοτσα γυμναστικη σχολειο ο μικρος για λιγες μερες ακομη..κ ετοιμαζομαστε γθα τα γενεθλια μας!!!18-7-2011!!! Αχχχ πριν 5 χρονια ελεγα θα τα καταφερω ποτε???Ακους Ναρα???

Κ Ναιιιιι τα καταφερα κ τωρα το αντρακι μου γινεται 3 χρονων!!!!Και ακομη δ το χω συνειδητοποιησει το πιστευετε???

Περιμενω την Παρασκευη πως κ πως γιατι ουσιαστικα θα ναι τα πρωτα γενεθλια που θα τα καταλαβει κιολας!!!!

Diaz μου τι σας εδειξαν οι εξετασεις κ κανετε τοσεες επιπλεον???

Ολα καλα θα ναι γλυκεια μου θα δεις...

Σανταλοξυλο ξεκουρασουυ κ φορτωσε μπαταριες!!!!

Μωρουλι 2400 ολοκληρος παιδαρος!!! Με το καλοοοοο!!!!!

Η πιο μαγικη στιγμη ερχεταιι...ειναι μια στιγμη που θα θες ναζησεις ξανα κ ξανα κ καθε φορα ειναι το ιδιο μαγικη!!!

Ολες θα το ζησετε αυτο να το ξερετε!!!!

Πρασινηηη δεν θεκω ητοπαθειες!!!! Ολα θα πανε μια χαρα θα δεις!!

Μικακι τι κανουν τα μικρουλια σας??το Μαρακι τι λεει???

Λεβου τι κανεις?

Δαφνη μου μπραβοοο ολα τελειαα με το καλο το κοριτσακι σας!!

Στυρα μπορειτε να πατε απι Αγ Μαρινα..Μαρμαρι δ εχω παει..Καρυστο εχω παει αλλα δ γυρισαμε οποτε δ ξερω..εμεις κεμε καμια Αιγινα Αγκιστρι μπας κ παμε..

Αρτεμις τι εγινε εκανες εξετασεις??

Μαρντιο τι κανουν οι κοπελιες σας??

Ματιλντακι πως εισαι??

Αθηναιες κανα καφε θα πιουμε καλε ?????

Λοιπον κανονιστε εκδρομη Λουτσα να κανουμε κ μπανακι!! Αντεε!!!

Αυταα σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!!!!

 

diazaki τι σας λενε για το μωρακι σας και σας εχουν κανει χαλια?δεν μπορειτε να κανετε καποια εξεταση για να δειτε τι πραγματικα συμβαινει?η παναγιτσα να φυλαει το μωρακι σας!!!!

 

katerinaki ομορφα περνατε ε?καρκινακι και ο γιος σας?με το καλο οι ετοιμασιες και καλα να περασετε!!!!!!

 

τα υπολοιπα κοριτσια που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι όντως τα τρίτα γενέθλια είναι μέχρι στιγμής τα καλύτερα γιατί καταλαβαίνουν τα μικρά σβήνουν κεράκι τραγουδάνε δεν πρέπει εσύ να τα κυνηγάς παίζουν με τους φίλους τους...σε παιδότοπο θα τα κάνετε ή σπίτι ;Να τον χαίρεσαι και να περάσετε τέλεια!!!

Βρε Diazaki ακόμα θέματα;;;Πολύ στεναχωρέθηκα τώρα....Είσαι και προχωρημένη εγκυμοσύνη....βαλε τικερακι να σε βλέπουμε....Όλα να πάνε καλά...

Οι τσούπρες μου που με ρωτάτε όλες καλά είναι...μεγαλώνουν δοκιμάζουν τα νεύρα μου θέλουν όλο βόλτες παρέες....

Σε 10 μέρες φεύγουμε και για τις διακοπές μας και ανυπομονώ να χορτάσω παραξενιά και ντάντεμα ολημερίς!!!!Μαζόχα μάνα....

 

Μωρούλι δίνε εβδομαδιαίο παρών μη χάσουμε επεισόδια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...