Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Καλησπερα κουκλιτσες μου να μαι κ εγω ξεκουραστη κ ορεξατη

Ρεπο σημερα κ απολαυσα καθισιο ηρθαν η μανουλα η αδερφη κ η ανιψια μου εστρωσα τη μαμα στο σιδερο μαγειρεψα με ησυχια κ βοηθο τη μαρια γεωργια (ανιψια μου) κουσκουσεψα με ινα βγηκαν τα φτυαρια εξω χαχαχα

Το μικρο τον ειχα παει ενα 4ωρο στο σχολειο

ΤρελοκαιροΣ μια βρεχει μια σταματα γκρρρ

Γυρησε ο συζηξ κοιμηθηκαμε ο βασιλης ειδε εφιαλτη κ ξυπνησε ταραγμενος κ εκλαιγε το καημενο τον χαιδεψα κ ηρεμησε ευτυχως

Ο αντρας μου σημερα εχει μια απο τις μερες φυτου ετσι τις εχω βαφτησει ειτε υπαρχει ειτε δεν υπαρχει ενα κ το αυτο εχει πιασει καναπε τιβι κ αποβλακωνεται ουτε μιλαει ουτε με το παιδι ασχολειται τον πιανει καποιες φορες συνηθως οταν ερχεται η μαμα μου θεωρει οτι ειμαι ξεκουραστη προφανως τεσπα παντως μονο που τον βλεπω μου δινει στα νευρα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα η μαντα μου αρεσει κ γενικα σαν το κατερινακι πιο αναλαφρα βιβλια εχω διαβασει παρα παρα πολλα κ ποικιλης υλης κ διαφορων συγγραφεων αλλα προτιμω αναλαφρα σε στυλ ημερολογιου η αστυνομικα. Κοελο μου αρεσει πολυ εμενα μπουσκαλια μου αρεσει..

Καγκουρακι μου γλυκο σιγα μη προσεξουν τα γραμματα στη μπλουζα με τετοιο κουκλι παιδακι που χεις

Μη λετε για αναγουλες κ καουρες μπλιαχ εγω ολο εμετο εκανα για να νιωσω καλυτερα το χω πολυ ευκολο ευτυχως

Εμενα φυσικα με 22 κιλα δε μοθ χοραγε τιποτα χαχα!!!

Μαρινακι μου που να φανει καλε η κοιλια τη ανοητη κ του επαγγελματος σκεψου χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου γλυκο σε καλεσαν κ στη γιορτουλα τελεια!!

Εμενα παλι ο β ειναι παιδακι που οταν το κακουνακι ειναι πανετοιμο για εξοδο τοτε παει χαχα αρα κανει δυο λεπτα με το χρονομετρο στην τουαλετα επισης παει 3-4 φορες τη μερα λογικο να μου πεις με τοσο καλη διατροφη ολο φρουτα κ λαχανικα

Λοιπον στειλτε ολες θετικη ενεργεια αυριο ο πρακτικαριος εχει συνεντευξη για το καταστημα μας

Μακαρι να τον παρουν γιατι οντως αξιζει τη δουλεια οσο κανενας

Η αλλη κοπελα που ρθε τωρα τελευταια θελει να παραιτηθει ζοριστηκε λεει ειναι πολυ δυσκολα τι να πω καθε αρχη κ δυσκολη κριμα τη συμπαθησα πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Κουράστηκα πολύ στο σχολείο σήμερα, γιατί κάθισα κι έκανα ένα γραπτό για τις εξετάσεις του Σεπτέμβρη, ετοίμασα ύλη, ετοίμασα διδαχθείσα ύλη για ένα μάθημα που δεν την είχα παραδώσει, έδωσα στη γραμματέα διάφορα φυλλάδια για να δίνει σ' όσους θα έρθουν για Κατατακτήριες για να διαβάσουν, και μόλις τα τελείωσα όλα αυτά, πήγαμε με το διευθυντή και το βοηθό διευθυντή στο σπίτι ενός μαθητή μας σ' ένα γειτονικό χωριό. Αυτός ασχολείται με τη μουσική, και μάλιστα τώρα έχει δώσει Παγκύπριες για να περάσει Μουσική στο Α.Π.Θ. Μας είπε ότι θέλει να παίξει κάποιες δικές του συνθέσεις στην τελική γιορτή, και πήγαμε να τον ακούσουμε, μήπως βρεθούμε προ (δυσάρεστης) εκπλήξεως! Τελικά μου άρεσαν τα τραγούδια του, είναι σε στιλ ελληνικού ροκ, κάπως σαν Ξύλινα Σπαθιά, Υπόγεια Ρεύματα και τέτοια. Ε, όλα αυτά με κούρασαν, και κανένα εικοσάλεπτο μετά που επιστρέψαμε στο σχολείο, φύγαμε για το σπίτι, οπότε όλη αυτή η ώρα στο αμάξι με αποτελείωσε! 

Τώρα θα πιεί ο Αντρέας το γάλα του και θα πάμε για νάνι.

Μάγδα εγώ τα ρεπό δεν τα αντέχω! Για να καταλάβεις, ήθελε ο διευθυντής να μου δώσει μια μέρα άδεια αυτήν την εβδομάδα και δε δέχτηκα! Προτιμώ να πάω στο σχολείο, πιο πολύ ξεκουράζομαι εκεί.

Εμένα ο άντρας μου περίπου έτσι είναι όπως περιγράφεις τον δικό σου, επί μονίμου βάσεως!

Τον Κοέλιο δεν τον αντέχω, όλα τα βιβλία του είναι ίδια. Είχα διαβάσει τον "Αλχημιστή" στα πρώτα έτη του πανεπιστημίου και μου είχε αρέσει, αλλά από κει και πέρα, απλά επαναλαμβάνει το ίδιο μοτίβο. Όσο για τον Μπουσκάλια, τον διάβαζα πολύ στο τέλος του Λυκείου και στα πρώτα έτη του Πανεπιστημίου. Σίγουρα κάτι έχει να πει, απλά και τα δικά του βιβλία είναι όλα μα όλα ίδια. Αυτά που γράφει είναι τετριμμένα νομίζω πλέον για την εποχή μας, αλλά μερικές φορές, τα αυτονόητα πρέπει να μας τα λένε! Είχα δει και μια ομιλία του σε βιντεάκι, και απογοητεύτηκα λίγο είναι η αλήθεια. Τον φανταζόμουν πολύ διαφορετικό, πιο ζωντανό και ενθουσιώδη.

Καλά μωρή, μας βάζεις να ευχηθούμε να έρθει ο γκόμενος στη δουλειά σου; :P :P :P

Σας φιλώ κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπορουσα να αφησω ασχολιαστη την τελευταια σου ατακα αννα μαρια ελιωσα στο γελιο

Κακουργα θα μου βγει το ονομα χαχα

Επειδη ειναι νεος ωραιος κ καλο παιδι κ τον προτιμησα για παρεα απο τον προισταμενο δεν τον επιασα κ γκομενο χαχαχΑ

Αλλωστε πως να συγκριθει με το φυτο μου...! Χαχα

Λιωνω με τις ατακες σου αννα μαρια καλη ξεκουραση

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα καλοριφερ????? παντως και εδω επεσε η θερμοκρασια και το πρωι ηταν τοσο σκοτεινα , λενε οτι θ αλλαξει απο αυριο, μακαρι γιατι θελω καλοκαιρι και διακοπες. Αντε τελειωσε και αυτη η χρονια του χρονου νηπιο τα μικρακια μας. Και εγω εχω σιδερο γκρρρρρ....αυριο αυριο να μεγαλωσει λιγο ακομη το βουνο μου.

Μαρινα ευτυχως καθετε στο καροτσι και ειναι συνεργασιμος παρολο που πολλες φορες τον εχω παει και με τα ποδια. Στις κουνιες τον Νικολα κυνηγαω, την Αγγελικη δεν την φοβαμαι και βρισκει και κατι κοριτσακια που κανουν μαζι γυμναστικη και παιζει, επισης εχω παντα μια τεραστια τσαντα θαλασσης με κουβαδακια μαζι μου. Τωρα οταν ειμαι πισω απο τον Νικολα ή εχω τον μικρο στα χερια ή αν κοιμαται στο καροτσι τον αφηνω στο παγκακι και παρακαλαω να μην μου παρει κανενας το παιδι, συνηθως ομως καποια μαμα ή γιαγια απο τα κοριτσακια που κανει παρεα η Αγγελικη ειναι εκει που με γνωριζουν και εχω οπτικη επαφη.

Αννα Μαρια βαλε μας καμια φωτο απο την γιορτη. Λες δηλαδη να βαλω στο λεπτο στρωμα τον Νικολα και στο κανονικο τον Γιωργακη? χαχαχα για τις νυχτικες τις πεθερας με το αβυσαλεο ντεκολτε καλε σε σκεφτηκε για να ειναι ευκολο να θηλασεις. Και εγω τις πιτζαμουλας ειμαι νυχτικο εβαλα μονο στο μαιευτηριο για την πρωτη δευτερη μερα μετα και εκει πιτζαμουλα.

Απο βιβλια εχω διαβασει και καποια της μαντα οχι ολα, κυριως ειναι για χαλαρωση και καλοκαιρινη διαθεση. Γενικα μου αρεσουν να ειναι λιγο ιστορικα να διαδραματιζεται η υποθεση σε καποια συγκεκριμενη εποχη οποτε περα απο την πλοκη να μαθαινεις και κατι για καποια περιοδο της νεοτερης ιστοριας μας, και τα αστυνομικα με λιγο μυστηριο

Μαγδουλα ξεκουραστηκες, μπραβο!!!! Αντε μακαρι να το παρουν το παληκαρι να εχεις παρεουλα, κοιτα μη θυμωσει ο συζηξ μετα, δεν σου κραταγε μουτρα μια φορα για κατι στη δουλεια??

Παω για νανι κλεινουν τα ματια μου, εντωμεταξυ εχω το ενα στηθος τουμπανο, ο μικρος δεν ηθελε να θηλασει απο το αριστερο και θηλασε και αυτος απο το δεξι που το ειχε ξεφουσκωσει ο Νικολας. Την νυχτα θα τον βαλω απο το αριστερο αλλιως το πρωι το βαρυ πυροβολικο θα με ξεφουσκωσει, φανταζεστε να θηλαζω δυο παιδια και να παθω και μαστιτιδα, ουτε ανεκδοτο

Αντε καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Ευτυχώς εγώ κατάφερα και κοιμήθηκα καλά. Δηλαδή, ξύπνησα πεντέμιση, πήγα τουαλέτα και μετά δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ μέχρι τις εφτά, Σηκώθηκα οκτώ και τέταρτο για να ετοιμάσω το κολλατσιό του Αντρέα, κι ευτυχώς μετά ξανακοιμήθηκα αρκετά! 

Σήμερα δεν έχω μαγείρεμα, αφού θα πάμε στους γονείς μου. Θα έρθει ένας οικογενειακός φίλος από την Αγγλία, Κύπριος δηλαδή που μένει πολλά χρόνια στο Λονδίνο και του έχουν τραπέζι, και θα πάμε κι εμείς. Να γνωρίσει και τον Αντρέα!

Μάγδα εγώ αν πιάσω να κάνω σύγκριση με το δικό μου φυτό, οι περισσότεροι κερδίζουν... 

Καγκουράκι εμείς το καρότσι το καταργήσαμε λίγο πριν γίνει ο Αντρέας δύο χρονών. Ούτε για κοίμισμα το θέλει πλέον, ούτε για βόλτες εννοείται. Αλλά εδώ είναι διαφορετικά τα πράγματα, μια που, όπου κι αν πάμε, πηγαίνουμε με το αμάξι δυστυχώς... Έτσι είναι η κυπριακή νοοτροπία...

Φωτογραφίες για τη γιορτή θα βάλω όταν τις πάρω! Χτες τις παραγγείλαμε ακόμα! Ο άντρας μου δεν τράβηξε καμιά φωτογραφία, μόνο βίντεο.

Είδες η πεθερά; Σίγουρα για το θηλασμό το σκέφτηκε. Άσχετο ότι τις νυχτικιές τις έστειλε εκατό χρόνια πριν! 

Εγώ για να δούμε πώς θα γεννήσω. Αν τελικά καταλήξω σε καισαρική, θα χρειαστούν οι νυχτικιές δυστυχώς.

Τα ιστορικά μυθιστορήματα μου αρέσουν κι εμένα, εξαρτάται, όμως, πώς είναι γραμμένα, επειδή τα τελευταία χρόνια ήταν πολύ της μόδας το ιστορικό μυθιστόρημα, και ξεπήδησαν πολλοί επίδοξοι συγγραφείς που τα έβγαζαν με τη σέσουλα, αλλά δεν τα έγραφαν σωστά. Ένα σωστό ιστορικό μυθιστόρημα πρέπει να παρέχει τις διάφορες ιστορικές πληροφορίες μέσα από τα γεγονότα της ζωής των ηρώων, και όχι να κάνει τεράστιες παρενθέσεις αναφέροντάς τα σαν ιστορική εγκυκλοπαίδεια ή βάζοντας τους ήρωες να τα αφηγούνται λες και προετοιμάζονται για πανελλήνιες στην ιστορία. Έχω διαβάσει και αρκετά τέτοια δυστυχώς.

Όσο για τα αστυνομικά, κι εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ, φτάνει να μην είναι τρομακτικά. Μόνο δύο φορές δεν μπόρεσα να τελειώσω βιβλίο, το ένα ήταν για τον Τζακ τον Αντεροβγάλτη. Δεν ήταν βέβαια μυθιστόρημα, ήταν έρευνα για ένα ζωγράφο, για τον οποίο υπήρχαν ενδείξεις ότι ήταν ο Αντεροβγάλτης. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό το πράγμα, πάντως εγώ δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια και το σταμάτησα. Το άλλο ήταν ένα μυθιστόρημα του R. Harris, αυτού που έγραψε τη Σιωπή των Αμνών, και δεν άντεξα περισσότερο από δέκα σελίδες. Ήταν τόσο τρομακτικό που το έκλεισα και δεν το ξανάνοιξα ποτέ πια! Από αστυνομικά μου αρέσουν από ξένους η Άγκαθα Κρίστη και από Έλληνες ο Γιάννης Μαρής.

Σας αφήνω κοριτσάκια!
Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, μόλις με πήραν τηλέφωνο από μια εταιρεία ερευνών για μια έρευνα για καλλυντικά και τους ενδιαφέρει, λέει, η γνώμη μιας γυναίκας! Χαχα, στην περίπτωση πέσανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Σήμερα είχαμε τη γιορτή του Πανούλη! Ήταν όλα πολύ όμορφα! Εντωμεταξύ μου έλεγε η Καρολίνα (πάνε στο ίδιο σχολείο τα παιδιά μας) ότι είναι συγκινημένη και εγώ της έλεγα έλα μωρέ σιγά..Στο τέλος της γιορτής, έλεγε η δασκάλα ότι τα μεγάλα παιδάκια του παιδικού θα ανοίξουν τα φτερά τους και θα πάνε στο μεγάλο σχολείο και μετά τα παιδάκια τραγούδησαν ένα αποχαιρετιστήριο τραγουδάκι και με πήραν τα ζουμιά...Δράμα η κατάσταση...Είχε και μπουφέ τον οποίο απολαύσαμε μετά τη γιορτή και τα παιδιά έπαιζαν στην αυλή. Τρόμαξα να πείσω τον Πάνο να φύγουμε γιατί και έπρεπε να κοιμηθεί και είχα αφήσει ένα κάρο μισές δουλειές που έπρεπε να τελειώσω..Απίστευτες χαρές μας δίνουν πάντως τα παιδάκια μας τα μικρά!

 

Άννα Μαρία, γελάω κι εγώ πολύ με τις ατάκες σου! Οι νυχτικιές της πεθεράς σου φαντάζομαι θα είναι μια υπερπαραγωγή! Θυμήθηκα και τα λεοπάρ σώβρακα και έσκασα στα γέλια!

Την Μαντά δεν τη θεωρώ τόσο τραγική. Ειδικά η Θεανώ, η λύκαινα της πόλης μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ! Το διάβασα πέρυσι το καλοκαίρι με μεγάλη ευχαρίστηση!

 

Κατερινάκι μου, πας μόνη με 3 παιδιά στην παιδική χαρά βρε θηρίο; Τι να πω πια για σένα;; Εννοείται ότι θα σε έχω στο πρόγραμμα για τις βόλτες!

Ο Νικόλας δεν θέλει να αποθηλάσει με τίποτα ε;; Εσύ δεν έχεις κουραστεί που θηλάζεις 2 παιδιά;;Πόση υπομονή έχεις βρε φιλενάδα μου;;

 

Μάγδα, σου δίνω την ευχή μου να έρθει ο  πρακτικάριος!!! Μην ακούς την Άννα Μαρία..χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!Άλλωστε το οφθαλμόλουτρο δεν πείραξε ποτέ κανέναν! Χαχαχαχαχαχαχα!

Όσο για τον αντρούλη σου, κάνει τόσες δουλίτσες που δεν πειράζει να βρίσκεται και αυτός καμιά φορά σε κατάσταση φυτού!

 

Κατερίνα μου, έφτιαξε ο καιρός σε εσάς;; Εμείς σήμερα είχαμε καλό καιρό, αλλά πριν λίγο που βγήκα στη βεράντα το ήθελα το φουτεράκι  μου..Τους 30 δεν τους έχουμε πιάσει. Σε λίγες μέρες θα έχεις και τα 3 σου αντράκια συνέχεια μαζί σου! Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό σε ξεκουράζει και πολύ αλλά τα παιδιά σίγουρα θα απολαύσουν τις μέρες χωρίς σχολείο!

 

Μαρίνα, ακούσατε καρδούλα;; Πολύ συγκινητική στιγμή! Έβαλα τα κλάματα και στις 2 εγκυμοσύνες!!! Με το καλό να έρθει η στιγμή που θα κρατήσεις στην αγκαλιά σου και το δεύτερο παιδάκι σου!

 

Βασούλα, πώς τα πας;; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;; Κουράζεσαι ακόμα εύκολα;;

 

Δεν σας είπα κοριτσάκια μου. Σήμερα το πρωί μου είπε η Αλεξάνδρα ότι θέλει κακά στο γιογιό. Της λέω, πάλι στο γιογιό θέλεις να κάτσεις;; Δεν έδωσα σημασία γιατί το έχει δει σαν παιχνίδι και τις περισσότερες φορές απλά της βγάζω την πάνα και κάθεται χωρίς να κάνει τίποτα..Ξεκίνησε λοιπόν να κάνει κακά στην πάνα και ήρθε ξανά να μου πει κακά.. Εγώ τότε την έπλυνα και την άλλαξα και εκείνη δεν ήθελε να βάλει πάνα και ζήτησε να κάτσει στο γιογιό. Πήγε και κάθισε, σφίχτηκα και έκανε τσίσα και μία κουραδίτσα ακόμα!!!! Εγώ έστρωνα κρεβάτια και μόλις άκουσα το γιογιό να παίζει μουσικούλα (παίζει κάθε φορά που πέφτει..κάτι μέσα) πήγα να δω! Τότε άρχισα να χειροκροτάω και να λέω μπράβο και άρχισε και η Αλεξάνδρα χαρούμενη να χειροκροτάει και να λέει μπράβο για πολλή ώρα! Χαχαχαχαχαχαχαχα! Άντε να δούμε! Πάντως ζητάει μόνη της να κάτσει!

Δεν έχει σημασία πάντως αν είναι κορίτσι ή αγόρι..Η βαφτιστήρα μου έκοψε την πάνα στα 3,5 και ο Πάνος 2 χρονών και 4 μηνών..Επίσης μίλησε και πολύ γρήγορα παρόλο που λένε ότι τα αγόρια αργούν.. Όλα σχετικά είναι.

 

Αυτά και για σήμερα. Σίγουρα δεν σχολίασα πολλά πράγματα, αλλά όταν δεν μπαίνω καθημερινά χάνω την μπάλα..

 

Την ομάδα που έχουμε δεν μπορώ καν να τη βρω..Θα ξαναπροσπαθήσω και σήμερα, αλλά δεν νομίζω να καταφέρω κάτι..

 

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη τρελανε μας τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εκοψε τη πανα η μικρη σου και εμας τιποτα!!!μπραβο στα κοριτσακια... και φυσικα ειναι πιο γρηγορα εσενα ουτε καν 2 δεν ειναι ενω ο Πανουλης σου την εκοψε κοντα στα 2,5 απο οτι ειπες!!!!ειναι 6-7 μηνες διαφορα!!!δεν βλεπεις διαφορα εσυ που εκανες και κοριτσακι και αγορακι?? ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!! μιλαει κιολας? εμας ακομη δε λεει πολλα....

 

εγω κοριτσια του πηρα σκαλοπατακι και στεφανακι για τη λεκανη αλλα τιποτα!!!φοβαται ακομη.........!!!!

δε θελει να βγαλει την πανα και να κατσει με τιποτα!!!του πηρα και βρακακια!!! αντε να δουμε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! 

Τι κάνετε; Εγώ πήγα στο γιατρό πριν λίγο για εξέταση ρουτίνας. 2290 πήγε η Γεωργία, από 1700 περίπου που ήταν πριν δυο βδομάδες!!! "Φαίνεται την ταΐζεις καλά" μου είπε ο γιατρός! Από κιλά πάντως εγώ δεν πήρα και πολλά, είμαι στα 65. 

Ανθή πολύ ωραία πρέπει να ήταν η γιορτούλα του Πανούλη! Εμάς δεν ξέρω αν είχε μπουφέ στη γιορτή, γιατί φύγαμε νωρίτερα, γκρρρ...

Οι νυχτικιές της πεθεράς δεν είναι και τόσο υπερβολικές καλέ, την παρεξηγήσατε τη γυναίκα! Οι περισσότερες είναι λευκές σατινέ, απλά είναι πάαααρα πολύ κοντές και με τεράστιο ντεκολτέ. Είναι μάλλον σαν εσώρουχα παρά νυχτικιές, ενώ αυτές που πήρα, κυρίως οι δύο πιο φτηνές, μπορούν να φορεθούν και σαν απλά φορεματάκια στο σπίτι ή στην παραλία. 

Το βιβλίο της Μαντά που λες το είχα διαβάσει τότε που βγήκε, με είχε κρατήσει, βέβαια, και το διάβαζα μετά μανίας (αυτό είναι και το βασικό ταλέντο της Μαντά), αλλά αυτό κι αν ήταν τραβηγμένο απ' τα μαλλιά!

Μπράβο στην Αλεξάνδρα που κάνει κακά και τσίσα στο γιογιό! Εγώ αραιά και πού ρωτάω τον Αντρέα αν θέλει να πάμε στην τουαλέτα να κάνει τσίσα εκεί, και μου απαντάει πάντα όχι, έτσι κι εγώ του λέω "εντάξει, δεν υπάρχει πρόβλημα". Δε θέλω καθόλου να τον πιέζω. Είναι αρνητικός στο θέμα, και δε θέλω να του δημιουργήσω κι άλλα αρνητικά συναισθήματα πάνω στο θέμα.

Μαρίνα μην τον πιέζεις τον Αντωνάκη για την πάνα. Προφανώς δεν είναι έτοιμος ακόμη. Δε σημαίνει κάτι αυτό, κάθε μωρό έχεις τους δικούς του ρυθμούς. Όσο τον πιέζεις, τόσο πιο πολύ θ' αντιδρά κι αυτός.

Άντε, πάω να μαγειρέψω μπακαλιάρο και τσιπούρα με πατάτες και σκόρδο, λεμονάτα στην κατσαρόλα!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε κακουργες! Ποσα γραψατε παλι!

Καλα μπαινω και μου φτιαχνει το κεφι με τις ατακες σας! Ειδικα εσυ Αννα Μαρια θα επαιρνες ανετα το βραβειο!

Ειμαι καλα! Ο Δημητρακης μυξα καμποση, αλλα ρε παιδια μεχρι τωρα η διαφορα πριν και μετα την εγχειριση ειναι τεραστια! Εκανε μιμιησ μερα πυρετο και τωρα εχει μπουκωμα και μυξα και το αντιμετωπιζουμε μονο με ορο και οτριβιν πρωι βραδυ για την ωρα, ουτε βηχα εκανε. Πριν τα κρεατακια θα ειχαμε σιγουρα εισπονες φλιξοταιντ και αερολιν, οτριβιν, τομπρεξ, ορο ανα 4 ωρες και μπορει και αντιβιωση. Χωρια που επαιρνε και για προφυλαξη σινγκιουλαιρ σκονακια και τωρα δεν παιρνει. Βεβαια, ας μη λεω μεγαλα λογια γιατι ακομα στην αχρη της ιωσης ειναι, αλλα βλεπω διαφορα, ακομα και στο πως κοιμαται.

Κατα τα αλλα τα ιδια. Βαρεμαρα, δουλεια, αφραγκιες!

Με ολα τα προβληματα που αυτο συνεπαγεται!

Βρε κοριτσια, ξεχασα να σας πω.

Αν σας πει κανεις για μεταφρασεις Αγγλικα σε Ελληνικα η αντιστροφα, επιμελεια κειμενων η ελεγχο πλαγιαρισματος (ειναι μια μεθοδος που τσεκαρει αν οσα γραφεις τα εχεις αντιγραψει απο το ιντερνετ και κυριως εχει να κανει με εργασιες σε μεταπτυχιακα και πανεπιστημια και αυτο που κανω εγω ειναι στην ουσια παραφραση, δηλαδη ξαναγραφω την εργασια ωστε να λεει τα ιδια με αλλο τροπο), εχετε με υποψην. Το κανω απο παλια αλλα περιστασιακα, εχω ομως εμπειρια σε πολλα κειμενα, ιστορικα, αρχιτεκτονικα, για υπολογιστες, εγχειριδια και αλλα. Και  γινεται και μεσω μεηλ δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ο αλλος κοντα. Μπας και βγαλω κανενα εξτραδακι...

Ο καιρος θα μας τρελανει οκ; Σημερα ηταν για μπανιο, εσκασα, χτες κρυωνα το βραδακι....

Τριημερο θα πατε καπου; Εμεις μπααα....

Α, τελικα μαθατε τιποτα για ΕΣΠΑ;

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τελικά το έχω παρατηρήσει..Όποτε δεν μπαίνω 1-2 μέρες γράφετε ένα σωρό πράγματα..Όποτε μπαίνω καθημερινά υπάρχει νέκρα...

Σήμερα βαρέθηκα τη ζωή μου.. Όλη μέρα στο σπίτι και η κούραση τεράστια...Θέλω τη δουλίτσα μου την όμορφηηηηηηη.....Δεν την παλεύω όλη μέρα στο σπίτι..ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Ο Πάνος ειδικά είναι αγρίμι στο σπίτι...Θέλει συνέχεια έξω.

 

Μαρίνα, δεν την έκοψε καλέ την πάνα η Αλεξάνδρα..Σήμερα για παράδειγμα έκανε τα κακά της στην πάνα. Δεν μου ζήτησε γιογιό. Βέβαια, έχει δείξει καλά σημάδια-ειδικά χτες. Πιστεύω ότι αν ασχολιόμουν λίγο με το θέμα και την έβαζα να κάθεται στο γιογιό συχνά, κάτι θα πετύχαινα. Μια από αυτές τις μέρες θα ξεκινήσω μια προσπάθεια. Πάντως, ακόμα και να φοράει ρούχα, πηγαίνει μόνη της και κάθεται στο γιογιό. Από λογάκια λέει πολλά!!! Εντωμεταξύ επαναλαμβάνει και ό,τι λέει ο αδερφός της. Ξέρει να μετράει και μεχρι το 10. Αν τη ρωτήσει βέβαια κάποιος ξένος πώς την λένε, δεν πρόκειται να πει..Θα με περνούν για ψεύτρα. Ευτυχώς τραβάω και βιντεάκια! χαχαχαχαχαχαχα!

Ο Πάνος έκοψε την πάνα πριν τα 2,5 αλλά ΜΑΧΑΙΡΙ. Πρωινή-βραδινή. Μίλησε πολύ νωρίς, έκοψε την πιπίλα με τη μία και γενικώς δεν με κούρασε σε τίποτα. Από διαφορές έχω δει τις εξής: Η Αλεξάνδρα είναι θηλυκό, που σημαίνει ότι είναι ναζιάρα, αγκαλίτσας, πεισματάρα, τσιμπάει, δαγκώνει όταν την πειράξουν και άλλα τέτοια όμορφα. Ο Πάνος είναι μπουνταλάς αντράκος! Όπως όλοι οι άντρες!

Μην ανησυχείς ούτε για την πάνα, ούτε για την ομιλία. Όλα θα γίνουν όταν θα είναι έτοιμος ο Αντωνάκης σου και όταν θα το θέλει!

 

Άννα Μαρία, αν δεν είναι και λίγο τραβηγμένο ένα μυθιστόρημα, πώς θα κρατήσει τον αναγνώστη;; Άμα ήταν να διαβάζουμε όσα συμβαίνουν στη ρουτίνα μας θα το αφήναμε από τη δεύτερη σελίδα. Αναφέρομαι βέβαια σε αυτού του είδους τα μυθιστορήματα..

Μεγαλώνει η Γεωργία σου και ετοιμάζεται για την μεγάλη έξοδο!! Πλησιάζει ο καιρός!! Πάντως για να σε καθησυχάσω θα σου πω ότι τα δύσκολα με τα 2 παιδιά αρχίζουν όταν το δεύτερο περπατήσει. Όσο είχα στο καρότσι την Αλεξάνδρα έλεγα έλα μωρέ σιγά το πράγμα να έχεις δύο παιδιά.. Τώρα όμως...ΒΟΥΝΟ. Δεν έχω και υπομονή, είμαι και νευρική...καταλαβαίνεις...

 

Άυριο έχουμε παρτάκι! Έχει γενέθλια ένα παιδάκι συνομήλικο της Αλεξάνδρας. Είχα σκοπό να πάρω και τον Πάνο, αλλά δήλωσε ότι δεν θέλει να έρθει γιατί δεν θα έχει τι να κάνει με τα μωρά. Ανένδοτος. Έτσι, θα πάω εγώ με την Αλεξάνδρα και θα κάτσει ο άντρας μου με τον Πάνο.

 

Αυτά τα νέα μου! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι, ξέχασα να σε σχολιάσω...Βλέπεις διαφορά μετά την επέμβαση ε;; Ο Πάνος αναπνέει αρκετά βαριά και θέλω να τον πάω στον παιδίατρο για να δει αν έχει κρεατάκια.. Ο άντρας μου με έχει φάει..

Αρρώστησε πάλι το ζουζούνι σου;; Ε μα πια αυτές οι ιώσεις..Ακόμα και τον Ιούνιο είναι ακάθεκτες..Η ανιψιά μου σήκωσε χτες 39.7!!! Ψήνεται η καημενούλα με τη ζέστη...Εγώ είμαι έτοιμη για όλα! Με το που ξυπνούν τα παιδιά τα φιλάω στο μέτωπο για να δω αν είναι ζεστά..

Άμα ακούσω κάτι για μεταφράσεις, εννοείται ότι θα σε προτείνω!

Ο αντρούλης σου βρήκε δουλίτσα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αρκετες μερες εχει να μπω αλλα...εχουμε τη μαμα μου στην εντατικη με πνευμονικο οιδημα!:(

Τριτη βραδυ ειμασταν κατω μαζι της και καναμε παρεα μεχρι τις 10 παρα τεταρτο! Ηταν μια χαρα τιποτα δεν εδειχνε να αντετωπιζει! Την καληνυχτισαμε και ανεβηκαμε για υπνο! 10 ακριβως απ οτι μαθαμε ενιωσε να μην αναπνεει καθολου και πηρε τηλ τον αδερφο μου τον μικρο και του ειπε ελα γρηγορα δεν αναπνεω! Μενει και αυτος πολυ κοντα μεσα σε ενα λεπτο ηρθε εδω και την μεταφερε πρωτες βοηθειες! Ο παθολογος του ειπε περνα την απ το σπιτι μου!αλλα ο αδερφος μου την εβλεπε που χειροτερευε και του ειπε παω αμεσως πρωτες βοηθειες και ελα εκει! Ετσι κ εγινε! Εξω απ την κλινικη εχασε τελειως τις αισθησεις της την μεταφεραν μεσα με 60 οξυγονο και καρδιακη λειτουργια 20%! Θεμα δευτερολεπτων θα την χαναμε! Την εβαλαν εντατικη στον αναπνευστηρα! Εμεις πρωι το μαθαμε! Κτυπα το κουδουνι τεταρτη πρωι ανοιγω ο μπαμπας μου! Μου λεει ηρθα να δω τη μικρη! Τον ειδα κλαμενο...συμβαινει κατι του λεω? Οκ μου λεει η μαμα σου ενιωσε λιγο πονο στο στηθος και την πηραμε ψες, την κρατησαν προληπτικα και ως το μεσημερι θα βγει! Τον καταλαβα οτι δεν ελεγε αληθεια...αρχισα να κλαιω...μου λεει σταματα σε βλεπει το μωρο ...στον αντρα μου ειπε τι επαθε η μαμα μου αλλα οχι οτι ηταν κρισιμα και στην εντατικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατεβαινω να παρω τη μικρη σχολειο και να παω αμεσως κλινικη! Η γειτονια αναστατη...η θεια μου να κλαιει ο μπαμπας μου να μιλα στα τηλεφωνα περπατωντας στο δτομο πανω κατω! Καταλαβα οτι κατι σοβαρο εγινε! Πηρα αμεσως τηλ τον αδερφο της μαμας μου το γιατρο ο οποιος μου ειπε την αληθεια...οντως τα πραγματα ηταν πολυ σοβαρα! Πηγα αμεσως κλινικη....εκει εξω στην εντατικη τα αδερφια μου ο μπαμπας μου και τα αδερφια της μαμας! Εκλαια γοερα...κανενα δεν αφηναν να μπει μεσα...μετα απο ωρες αφησαν εμας τα παιδια της και τον μπαμπα μου! Επρεπε ομως να ημαστε δυνατοι να μην κλαψουμε και να συγκινηθει...μπηκα την ειδα στον αναπνευστηρα δεν εκλαψα της ειπα μανουλα μου θα γινεις καλα...κουνησε το κεφαλι της και αρχισε να κλαιει και να βηχει και με βγαλαν εξω! Εξω δεν σταματουσα να κλαιω...ουτε 9 μηνες δεν περασαν οταν βρισκομασταν στην ιδια θεση με το ατυχημα του μωρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα αργα το απογευμα μπηκα για 1 λεπτο να τη ξαναδω...μολις με ειδε βουρκωσε αλλα καταφερε να ψελλισει το ονομα της μικρης...η ιωαννα? Μου ειπε...της λεω σου στελνει την αγαπη της και σε περιμενει! Αλλα παλι αναστατωθηκε και βγηκα εξω! Απ την ιδια μερα της εκαναν καθετηριασμο και αξονικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διαβαζω αλλα δε προλαβα υποσχομαι να γραψω

Σαββατο δε γραφεις ποτε βασουλα κ οταν ειδα αναρτηση μου κοπηκαν τα ποδια

Παω να αναψω κερακι ο θεος ειναι μεγαλος κ εσυ το ξερεις καλυτερα απο ολους..

Ολα θα πανε καλα κοριτσακι μου

Νιωθω την αγωνια σου

Οτι χρειαστεις ειμαστε διπλα σου..

Δε γραφω αλλα παω δουλεια τωρα αλλα με συγκλονησε το γεγονος

Μπαινε να μας λες οσο πιο συχνα μπορεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανηκε οτι ηταν μια λοιμωξη του αναπνευστικου που εκανε ζημια στο μυοκαρδιο το μυ της καρδιας και μονο 30% λειτουργει και δημιουργησε και το υγρο στους πνευμονες! Και ολα αυτα μεσα σε 10 λεπτα! Της εκαναν παρα πολλες εξετασεις αλλα ακομα δεν βρηκαν την αιτια! Πλεον Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια ειναιπολυ καλυτερα βγήκε και από τον αναπνευστηρα και της εχουν μονο μασκα με οξυγονο! Μιλα καταλαβει θυμαται τα πάντα αλλά κουράζεται πολύ ευκολα! Εδειξε μεγάλα σημάδια βελτίωση ς απο εκει που δεν το περίμενε κανείς! Οταν την πηραν μεσα εκεινο το βραδυ ειχε μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

60 οξυγονο που αυτο σημαινε οτι εσβηνε! Οσο και την προλαβαν οι γιατροι! Σημερα αν ολα πανε καλα θα παει σε δωματιο θα βγει απ την εντατικη! Εγω εγινα ρακος...χάλια ψυχολογία αλλα δεν ξεκουράζομαι καθολου.ερχομαι λιγο σπιτι να δω τη μικρη που με ψαχνει και παω πισω παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! 

Μπήκα και το πρώτο πράγμα που είδα ήταν η τελευταία ανάρτηση της Βάσως και λέω "ωχ"... Αμάν ρε Βάσω, τι σας έτυχε πάλι; 

Ευτυχώς που είναι καλύτερα η μητέρα σου! Αφού βγήκε απ' τον αναπνευστήρα και βγαίνει κι απ' την εντατική, μια χαρά!

Και ο πατέρας μου έχει το ίδιο πρόβλημα, του προκαλεί πρόβλημα στους πνεύμονες η καρδιά ή το ανάποδο. Έχει πάθει πνευμονία αρκετές φορές και όλο το χειμώνα είναι με τα εισπνεόμενα για να αποφύγει τα χειρότερα... Και η γιαγιά μου είχε πάθει σετάκι έμφραγμα και πνευμονικό οίδημα, και όμως τη γλίτωσε! Όσο μεγαλύτερος είναι ο άνθρωπος, τόσο πιο έμπειρος είναι ο οργανισμός και ξεπερνά κάποιες ασθένειες. 

Περαστικά εύχομαι και μην συγχύζεσαι και να στεναχωριέσαι. Αφού είναι καλύτερα, να είσαι κι εσύ ήρεμη! 

Χριστίνα ευτυχώς που είδατε διαφορά στο Δημητράκη! Περαστικά του τώρα για την ίωση κι εύχομαι να μη χρειαστεί όλο αυτό το φαρμακείο που ανέφερες.

Αν ακούσω κάτι για μεταφράσεις, κ.λπ., θα σου πω. 

Ανθή άσε, έρχεται η ώρα να κλείσουν τα σχολεία και με πιάνει μαύρη απελπισία... Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω...

Κι εμάς ο Αντρέας στην ηλικία που είναι η Αλεξάνδρα μιλούσε πολύ! Αλλά κυρίως σ' εμάς, στους ξένους όχι και τόσο. Πάντως, δεν είναι καθόλου μα καθόλου ντροπαλός. Με το που θα δει κάποιον, θα πάει κατευθείαν πάνω του και θ' αρχίσει να τον πρήζει πλέον! Τις προάλλες που ήρθε ο οικογενειακός μας φίλος, πήγαμε να τον πάρουμε απ' το νηπιαγωγείο για να πάμε στους γονείς μου, και πήγαινε σ' όλες τις δασκάλες και τους έλεγε "θα πάω στη γιαγιά, και είναι κι ο θείος Λούης εκεί". Όταν πήγαμε τελικά στους γονείς μου, πήγε κατευθείαν πάνω του, τον χαιρέτησε, του μιλούσε συνέχεια, κι επειδή πεινούσε, πήγε στην κουζίνα με τη μάνα μου και στρογγυλοκάθισε στο τραπέζι. Του ετοίμασα φαγητό και λέμε "άντε, να έρθουν κι οι άλλοι για να φάμε" κι άρχισε να φωνάζει "ΘΕΙΕ ΛΟΥΗΗΗ!!! ΘΕΙΕ ΛΟΥΗΗΗ!!!", για να έρθει, ενώ πρώτη φορά τον είχε δει προχτές!

Όσο για τα μυθιστορήματα της Μαντά, ακριβώς όπως το λες, αν δεν είναι τραβηγμένο απ' τα μαλλιά, πώς να κρατήσει τους αναγνώστες, αφού δεν έχει καμία άλλη αξία; Απλά, από το τρίτο-τέταρτο βιβλίο της Μαντά και μετά, αρχίζεις να ζεις ένα διαρκές deja-vu, αφού είναι όλα ίδια.

Πιστεύω ότι με τα παιδιά το παν είναι η σωστή οργάνωση. Βέβαια, πρέπει να έχεις και ένα σύζυγο να συνεργάζεται. Για να δούμε πώς θα τα πάμε εμείς με τα δύο! 

Κάτσε να δω μήπως μπορέσω να κάνω κάτι με την ομάδα.

Μάγδα πολλά φιλιά! 

Σας αφήνω, πάω να προετοιμαστώ για το Κατηχητικό. Αύριο είναι Κυριακή της Πεντηκοστής και θα τους κάνω κάτι ανάλογο. Σήμερα το πρωί είπα στον Αντρέα ότι αύριο θα πάμε εκκλησία γιατί είναι γιορτή και τον ρωτάω τι γιορτή είναι, και μου απαντά "του αγίου Βαλεντίνου" (πάντα αυτό λέει σε ανάλογες ερωτήσεις). Του λέω "όχι, δεν είναι του αγίου Βαλεντίνου, είναι τα γενέθλια της Εκκλησίας" και μου απαντά "δε σε πιστεύω"! 

Σας φιλώ όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...