Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Ατάκα Αντρέα: Εγώ : Μπορείς να μου ζωγραφίσεις ένα λουλούδι;

Αντρέας: Βεβαίως και μπο-ώ. Θέλεις λουλούδι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια,καλοριζικο το νεο μας ποστακι με το καλο ολες οι εγκυμονουσες αντε Μαγδα η σειρα σου να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα....Χριστινακι κι εσυ....καλο μηνα!!!το Σαββατο ειχαμε  και επετειο γαμο κλεισαμε τα 11 δεν μπορεσαμε ομως να το γιορτασουμε με τις ετοιμασιες ......

 

σημερα ξεκουραστηκα επιτελους ,δεν σταματησα αυτες τις μερες,το παρτακι μας ηταν τελειο,ευτυχως μας εκανε καλο καιρο και ειμαστν εξω στην αυλη,ειχα 55 ατομα 35 παιδια και 20 μεγαλους που να τους εβαζα ολους μεσα αν εβρεχε .....ηρθαν ολοι οι συμμαθητες του Νικου ακομη και η δασκαλα,ηταν η πρωτη δασκαλα που καλεσαμε αφου ο Νικος αλλα και ολοι οι συμμαθητες του την λατρευουν,ο μπουφες μου ειχε μεγαλη επιτυχια αφου δεν εμεινε ουτε ψιχουλο και ειχα μεγαλες ποσοτητες επισης και η τουρτα και τα  cakepops που εφτιαξα αρεσαν πολυ ,τα παιδια ξετρελαθηκαν με την πινιατα και γενικα περασαμε πολυ ομορφα χαλαλι ο κοπος και η κουραση μου,χαιρομαι που σας αρεσαν οι τουρτες μου....αντε ακομα λιγες μερες και τελειωνουν τα σχολεια,βασικα αυτη τη βδομαδα θα κανουν μαθημα την αλλη θα εχουμε γιορτες,βαθμους και θα παμε και εκδρομη παλι με το δημοτικο στην εξοχη να ψησουμε..

 

Αννα Μαρια μην απελπιζεσαι ετσι κανουν στην αρχη τα περισσοτερα για να μην πω ολα τα παιδια  ,τι περιμενες με την πρωτη να τα κανει στην τουαλετα;θελει λιγη προσπαθεια,εγω πιστευω οτι εξω θα τα καταφερει καλυτερα,δεν εχεις αυλη να τον βαζεις εξω;ο Νικος δεν καθοταν καθολου στην τουαλετα οπως ο Ανδρεας με το που καθοταν εμενε λιγα δευτερολεπτα και τσουπ κατω,ειδικα οταν ηθελε να κανει κακα δεν καθοταν λεπτο,με αποτελεσμα να μαζευω απο τα πατωματα συνεχεια και ημουν κι εγω εγκυος στον Γιωργο τοτε και προχωρημενη κιολας  ,παρτον με το καλο δεν θελει φωνες και φασαριες σιγα σιγα θα τα καταφερει ,παντως τα 4 ειναι υπερβολη για μενα απο τα 2 ως τα 3 πιστευω οτι ειναι η πιο καταλληλη ηλικια για να κοψει την πανα ενα παιδι απο εκει και περα ειναι πιο δυσκολο μετα και μην τον αφησεις να γεννησεις και μετα δεν προκειται να εχεις χρονο αστον λιγες μερες και ξαναπροσπαθησε παλι ,εγω εχω βαλει και σε νεογγενητο ρουχα απο τα τζαμπο αυτα που ειχα εγω στραβωσαν οι ραφες κατι αλλο δεν παρατηρησα ,ξαναχτυπησαν οι φιλες σου οι κατσαριδες βλεπω ...καλε γιατι τον πηρες απο τα μουτρα τον ανθρωπο που ψωνισε για την κορη του ,νομιζω εισαι λιγο περισσοτερο γκρινιαρα αυτες τις μερες μαλλον οι ορμονες σου φταινε,αυτο που λες πονας δεν ειναι οτι θα γεννησεις προωρα απλα ανοιγουν τα κοκαλα σου δεν θυμασαι απο την πρωτη σου εγκυμοσυνη;

 

Μαγδουλα μεγεια τα πραγματακια σου!!κι εμενα μου αρεσει να γυρναω στα μαγαζια αντιθετως με την Αννα Μαρια  ειδικα με τα πολυκαταστηματα τρελαινομαι δωσε μου λεφτα κι ασε με ολη μερα το καλυτερο μου!!!τι καλα που σε βοηθησε ο αντρας σου με τα ρουχα ο δικος μου με βοηθαει σε πολλα αλλα με τα ρουχα δεν το εχει ,πηγες και θαλασσα τι ωραια ηταν ζεστα τα νερα;

 

Μαρινα η σοκολατα ηταν γκανας και ηταν ρευστη ναι!!γενικα ηταν σοκολαση η συγκεκριμενη τουρτα αφου και το παντεσπανι ηταν σοκολατενιο ,στην κρεμα ειχα βαλει μαρμελαδα φραουλα ,ξεκινησαν τα συμπτωματα ε;κι εγω θυμαμαι σε ολες τις εγκυμοσυνες το στηθος μου απο την αρχη γινοταν τουμπανο και πονουσε υπερβολικα ασε που γινοταν τεραστιο ειναι που ειναι ασε....περιμενουμε νεα απο το γιατρο

 

Βασω κι εγω τους φοραω σχεδον ολα τα χρωματα φουξια νομιζω δεν εχω αλλα κοκκινο,ροζ εχουν, ο Νικολας εχει κοκκινο παντελονι και του παει τελεια ,κι ο αντρας μου εχει ροζ μπλουζες,εσυ πως τα πας απο συμπτωματα;τις τουρτες μου τις ειδες;

 

Κατερινακι τρεχεις κι εσυ ε ;ειναι ολα μικρα τα δικα σου μωρε πρεπει να εισαι συνεχεια απο πισω τους...περιμενουμε τα νεα σου!!

 

παω να τελειωσω κανω μια τουρτα πραλινα για την πεθερα μου εχει αυριο ενα τραπεζι και να της την παω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Μεγεια το νεο θεματακι!

Μαρινακι μου με το καλο με εναν πονο!

Βασω μου κι εσυ το ιδιο!

Κατερινακι καγκουρακι φιλακια!

Κατερινα μου και του χρονου, να τον χαιρεστε! Μεγαλουργηες παλι συγχαρητηρια!

Μαγδα μου μια χαρα ο κατακουζινας, τουλαχιστον βοηθαει, σκεψου να ηταν κατακουζινας και να σε επρηζε να τα κανεις εσυ ολα!!!

Αννα Μαρια υπομονη! Απαραδεκτη η συμπεριφορα του δεν το συζητω. Νομιζω πρεπει να αφησεις λιγο στην ακρη την εγκυο και να επιστρατευσεις τη γυναικα, να τον καλοπιασεις να τον φερεις στα νερα σου... Κατσαριδες μπλιαχ! Καλα κι ο αντρας μου μπορει να δουλευει του σκοτωμου και να μη μιλησει, το παιδι πανω απο δυο ωρες δεν μπορει! Τωρα που δεν δουλευει τρωγομαστε γιατι αφηνει το παιδι στη μανα του κι εκεινος καθεται σπιτι μονος του. Δε λεω αμα θελει να βγει να τον αφησει, αλλα αμα ειναι σπιτι γιατι στη γιαγια που τον κακομαθαινει κιολας ελεινα;

Εμεις Κυριακη κατσαμε μαζι με τον αντρα μου και καναμε γενικη, αλλο πραγμα να κανεις δουλειες με παρεα παντως, μονη μου στο μισαωρο θα ειχα σταματησει, μαζι καναμε δυο ωρες και πανω και δεν πολυκουραστηκα. Τωρα μενουν οι ντουλαπες μας, του παιδιου τα εχω κανει.

Χτες πηγα σε μια εκδηλωση της σχολης χορου της αδερφης μου με το παιδι, του αρεσε πολυ και ξετρελαθηκε με το χορο, αλλα μετα που ειχε χορογραφιες δεν καθοταν με τιποτα, ετσι τον πηρα αρων αρων, πηγαμε λιγο στο ΑΛΛΟΥ εκανε 4 παιχνιδια μετα φαγαμε σουβλακι και μαζευτηκαμε σπιτι 12 τη νυχτα. Σημερα ομως ξυπνησε με πυρετο...

Αυτα τα νεακια μας!

Μηπως ξερετε αν εχει βγει το ΕΣΠΑ για τους σταθμους η αν αρχισαν οι αιτησεις για τους δημοτικους παιδικους σταθμους;

Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Πήγα σχολείο και ξεκουράστηκα! Ο διευθυντής έδωσε άδεια για την Τρίτη ή την Πέμπτη σε όσους πηγαίνουν κάθε μέρα στο σχολείο, αλλά εγώ ζήτησα να εξαιρεθώ! Τρελή είμαι να κάτσω σπίτι; :D

Παρ' όλα αυτά, έκανα πολλές δουλειές στο σχολείο, διόρθωσα γραπτά, κάναμε δύο συνεδριάσεις και έγραψα τα πρακτικά της συνεδρίασης της Παρασκευής και της πρώτης που κάναμε σήμερα. Μόνο που σκέφτομαι ότι πρέπει να πάρω άδεια... Κλαααψ...

Κατερίνα μια χαρά η γιορτούλα σας!!! 

Η πινιάτα εκτός απ' το να τη σπάσεις και να πέσουν διάφορα δωράκια, κάνει και τίποτε άλλο; Θα φτιάξω κάποια στιγμή στα γενέθλια του Αντρέα και στο Κατηχητικό.

Για την τουαλέτα, δεν περίμενα φυσικά να τα κάνει από την πρώτη φορά. Αλλά ρε συ, δεν κάθεται και γενικώς είναι αρνητικός με το θέμα. Το γιογιό ούτε να το δει, ενώ δε λέει τα κακά. Δεν είναι ότι δεν ξέρει, απλά ΔΕ ΘΕΛΕΙ να τα πει. Πόσο μάλλον να τα κάνει στην τουαλέτα. Δε φωνάξαμε καθόλου στον Αντρέα για το θέμα, ούτε και τον μαλώσαμε. Μεταξύ μας φωνάζαμε, γιατί ο άντρας μου δεν εννοούσε να καταλάβει ότι το μωρό πρέπει να κάθεται στην τουαλέτα. Τώρα επιμένει ότι πρέπει να τον βάζουμε στο γιογιό, γιατί είναι πολύ νωρίς για τουλέτα (έτσι του είπε και η μάνα του). Δε διαφωνώ, να καθίσει στο γιογιό, αλλά αν δε θέλει; Τι θα γίνει; Δε θα κόψει ποτέ την πάνα;

Τα τέσσερα χρόνια κι εμένα μου φαίνονται υπερβολικά. Συμφωνώ για τα δύο με τρία. 

Όσο για το να αρχίσουμε προσπάθεια για κόψιμο πάνας μετά που θα γεννήσω, ούτε για πλάκα! 

Αυλή δεν έχω, είναι διαμέρισμα, και να βάζω τον Αντρέα στο γιογιό στο μπαλκόνι είναι λίγο αστείο! Εσύ με το Νίκο τι έκανες και τον κατάφερες να καθίσει στην τουαλέτα; 

Άσε, άσε, ακόμα δεν είχα δει κατσαρίδα και έλεγα μήπως γλιτώσαμε φέτος από δαύτες. Είχα ρίξει δύο φορές ένα πολύ ισχυρό φάρμακο στα σιφόνια και τις τουαλέτες. Πάντως, σίγουρα δεν είναι θέμα καθαριότητας, γιατί και πέρσι που σφουγγάριζα κάθε μέρα με ντετόλ όλο το σπίτι, πάλι είχαμε αρκετές...

Τα ρούχα απ' τα Τζάμπο θα τα κρατήσουμε, και βλέπουμε...

Τα κόκαλα στους προσαγωγούς με πονούσαν πολύ στην αρχή. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη άνοιγαν τα παΐδια μου και θυμάμαι ότι πονούσα φοβερά μια μέρα.

Χριστίνα ο άντρας μου με ξενέρωσε πολύ και δεν είχα καμιά διάθεση να του αρχίσω τις γλύκες. Μετά απ' τα πρωινά, ηρεμήσαμε πάντως. Ελπίζω να μην ξαναρχίσει.

Κι ο άντρας σου απαράδεκτος που δεν κρατάει το μωρό, κι απ' ό,τι θυμάμαι ο μικρός παραπονιόταν κιόλας ότι δεν τον βλέπει και δεν τον ήθελε. Εμείς πάντως, πήξαμε να τον βλέπουμε...

Μια χαρά που κάνατε μαζί γενική. Εμείς πάλι... μπουαχαχα! 

Ωραία περάσατε και χτες! Περαστικά στο Δημητράκη. Ίσως να κρύωσε από κάπου.

Σας φιλώ κόρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Δεν έγραψα 2 μέρες και δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω τόσα που γράψατε..Όταν μπαίνω καθημερινά, επικρατεί νέκρα..χιχιχιχιχιχι..Εμείς καλά είμαστε. Την Πέμπτη ο Πανούλης έχει γιορτούλα στο σχολείο του. Η Αλεξάνδρα έχει μεγαλώσει αρκετά και κάθέ μέρα κάνει καινούρια πραγματάκια! Της έχουμε κι εμείς το γιογιο. Όποτε βλέπει τον Πάνο, μου ζητάει να της βγάλω την πάνα για να κάτσει στο γιογιό της, αλλά δεν κάνει ποτέ ούτε τσίσα, ούτε κακά.. Μια φορά μόνο είχε κάνει τσίσα το πρωί.Θα της αγοράσω στεφάνι για τη δική μας λεκάνη. Θυμάμαι πως ο Πάνος δεν ήθελε το γιογιό. Έκοψε την πάνα όταν τον βάλαμε να κάτσει στη δική μας λεκάνη. Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς για την Αλεξάνδρα, αλλά δεν είναι κακό να πάρει μια γεύση.

Σε λίγο καιρό σταματώ και τη δουλειά και δεν θέλω καθόλου. Τώρα δουλεύω σε πολύ πιο χαλαρά επίπεδα και μου τη δίνει.. Πρέπει να αρχίσω να οργανώνομαι με βόλτες..

 

Άννα Μαρία, μην συγχύζεσαι με τον άντρα σου. Κακό σε σένα κάνεις. Έχω καταλάβει ότι στο τέλος θα κάνει αυτό που θες. Έχει τους δικούς του ρυθμούς απλά. Εννοείται πως το κάθε παιδί κόβει την πάνα όταν είναι έτοιμο. Εγώ θυμάμαι έπαιρνα στο μπάνιο παιχνίδια και βιβλία και καθόμουν εκεί με τις ώρες..Είχα βαρεθεί τη ζωή μου..χιχιχιχιχι. Δεν με ταλαιπώρησε πάντως καθόλου ο Πάνος. Δύο χρονών και 4 μηνών έκοψε με τη μία και τη βραδινή και είχαμε ελάχιστα ατυχήματα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα που δεν θες να σταματήσεις τη δουλειά...

Κι εγώ με τη λέξη μαμά δεν έχω ιδιαίτερο κόλλημα.. Μάλιστα όταν το ακούω και συνέχεια από 2 παιδιά, με πιάνουν και τα νεύρα μου..χαχαχα. Μια φορά, μετά από την 1000η φορά που φώναξαν μαμά, είπα μαμούνια..Έρχεται λοιπόν η Αλεξάνδρα μια μέρα και μου λέει: "μαμά, μαμούνια"..Χαχαχαχαχαχα..Ό,τι να' ναι..

 

Μαγδούλα, με γεια τα ρουχαλάκια σας!!! Μπράβο στον σύζυγο που σε βοηθά τόσο πολύ! Άξιος! Τελειώσατε λοιπόν και με τις ντουλάπες. Τέλεια! Άντε να δούμε πότε θα τις φτιάξω κι εγώ. Αγχώθηκα πάλι..

Σε ζήλεψα και με τα σουβλάκια.. Αν έτρωγα σουβλάκια το βράδυ, θα τσίμπαγα ένα κιλό τη φορά στάνταρ.

 

Κατερινάκι, να χαίρεσαι το αγοράκι σου και χρόνια πολλά για την επέτειό σας! Δεν είχα καμιά αμφιβολία ότι θα είναι όλα τέλεια για μια ακόμα φορά. Είχες να περιποιηθείς πολλά άτομα! Μπράβο σου! Τις τούρτες δεν τις είδα γιατί μπήκα κατευθείαν στο καινούριο μας ποστάκι. Καλύτερα όμως που δεν τις είδα γιατί θα ήθελα επειγόντως γλυκό μετά..χιχιχιχιχιχιχι...

 

Μαρίνα, πολύ ωραίο τίτλο διάλεξες! Πήγες στο γιατρό;; Ακούσατε καρδούλα;; Για πες τα νέα σου!

 

Χριστινάκι μου, καιρό έχουμε να τα πούμε! Βοηθάει και ο δικός σου ο αντρούλης ε;; Εννοείται ότι οι δουλειές γίνονται πιο εύκολα από δύο άτομα.

Πόσο πυρετό έκανε ο Δημητράκης σου;; Πώς είναι σήμερα;; Περαστικά εύχομαι!

 

Βασούλα, μπράβο σου που πήγαινες εκκλησία κάθε Κυριακή πριν μείνεις έγκυος. Λογικό τώρα να κουράζεσαι. Πάντως καταλαβαίνω και τον άντρα σου που λέει ότι έχει μια μέρα να κοιμηθεί. Κι εγώ όταν πρέπει να ξυπνήσω για κάποιο λόγο την Κυριακή μου σπάνε τα νεύρα..

 

Κατερίνα μου, φιλάκια πολλά σε σένα και στα τρία σου αγγελούδια!

 

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΧΘΕΣ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑ <3 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ.ΠΗΤ ΕΧΩ 22-1-2015! ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΑΜΕ.

ΒΑΣΩ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΗΤ???

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΟΠΟ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΧΑΤΕ!ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ...ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

ΑΝΘΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.... ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ...ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΑ!ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2 ΘΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙ!!1 ΕΓΩ ΣΤΑ 2 ΤΗΝ ΕΚΟΨΑ ΜΑΧΑΙΡΙ!ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΑΡΓΟΥΝ ΠΟΛΥ!!!ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΣΠΙΡΤΑ!ΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑ

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ...ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ??ΑΧΑΑΧΑΧΑ ΗΡΕΜΗΣΕ ΤΩΡΑ ΜΗ ΣΥΓΧΙΖΕΣΑΙ!!! ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΑΝ ΚΑΙ ΚΟΨΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ...ΟΠΩς ΘΗΛΑΣΜΟ...ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΩΡΑ ΠΙΑ... Η ΠΙΠΙΛΑ ΑΚΟΗ ΔΕΝ... ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΓΥΜΝΟΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΜΕ ΠΑΝΑ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΚΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ''ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ'' ΟΤΙ ΣΦΙΓΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ..... ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΝΑ ΔΕΝ.ΓΙΑΤΙ???? ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΑΝΑ ΒΡΑΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΒΡΑΚΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙΡΟ.

ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΕΠΙΣΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ...ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΓΛΥΤΩΣΕ ΑΠΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ!!!ΣΤΟ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΜΙΧΑΗΛ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!

ΑΥΤΑΑΑ ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια στη δουλεια ξεκουραζεσαι και συ πιο πολυ παρα σπιτι!χαχα!και γω το ιδιο!και συ δεν συνηθιζεις επιτελους τις κατσαριδες?χαχα!πραγματικα αν μου το λεγε αυτο ο αντρας μου θα τον εκλεινα σε δωματιο γεματο κατσαριδες να δουμε αν μπορει να συνηθισει!μπλιαχχχ!ευτυχως τις συχαινεται και μενα ο αντρας μου καθως και καθε εντομο, μολις τα δει ειτε μυρμηγκια ειτε σκουληκια, δεν εχουμε συχνα,τα εξολοθρευει αμεσως!μονο μικρα μυρμηγκια εχουμε τετοιο καιρο, στοκαρε καποιους τοπους που βγαινανε και τωρα η κατασταση ειναι βελτιωμενη!

Μαρινακι ακουσατε καρδουλαααα?Τελειααα!εγω εχω πητ 22/11/2014 αλλα επειδη θα κανω καισαρικη θα γεννησω καμια δεκαρια μερες λογικα νωριτερα!κοντα θα ναι τα μωρακια μας με τη βοηθεια Του Θεού και Της Παναγίας!

Κατερινακι κανατε και το παρτακι σας!τελεια!να σου ζησει ο γιοκας σου!φανταζομαι ποσες λιχουδιες θα φτιαξες!δεν μπηκα στην ομαδα να δω την τουρτα αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα μου τρεξουν τα σαλια!απο συμπτωματα τους πρωτους τρεις μηνες ημουν κυριολεκτικα χαλια!ανακατευομουν, ζαλιζομουν, ηθελα να κοιμαμαι συνεχεια, τωρα καπως εχουν κοπασει τα τοσο εντονα συμπτωματα!παλι εχει μερες που νιωθω ζαλαδες αλλα οχι καθε μερα οπως το πρωτο τριμηνο!σιγουρα κουραζομαι ευκολα και κοιμαμαι πολυ νωρις γιατι αλλιως δεν θα την παλευα!

Ανθη μου εγω οταν μου το λεει γλυκα η μικρη το μαμα συγκινουμαι αλλα οταν φωναζει μαμα μαμα μαμα μαμα μαμα μαμα τοτε εκνευριζομαι και γω!χαχα!ολα να πανε καλα και στη γιορτουλα του Πανουλη και να καμαρωσεις τον γιοκα σου!η Αλεξανδρα μου φαινεται θα κοψει πιο νωρις την πανα γιατι βλεπει και τον Πανουλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ ζαλίζομαι, πάλι δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά. Ο Αντρέας άργησε να κοιμηθεί χτες βράδι, κατά τις εντεκάμιση-δώδεκα παρά τον πήρε ο ύπνος, και, εφτά και δεκατρία το πρωί ξύπνησε και ήθελε γάλα. Του είπα να κοιμηθεί και θα πιεί μετά γάλα, γιατί έχανε ώρες ύπνου, όχι, εκεί αυτός, ήθελε γάλα και μάλιστα κόκκινο (κόκκινο είναι το μπιμπερό). Του φτιάχνω, το πίνει, ξανακοιμάται για κανένα εικοσάλεπτο, ξυπνάει και το πρώτο πράγμα που λέει ήταν "πού είναι ο Γκα-ής;". Τον Γκαρή απ' τον Γουίνι εννοούσε, φαίνεται τον έβλεπε στον ύπνο του. 

Μετά δεν κατάφερα να ξανακοιμηθώ, παρ' όλο που ξάπλωνα μέχρι τις δέκα και μισή, εκτός απ' όταν σηκώθηκα για να ετοιμάσω κολλατσιό στον Αντρέα. Μόνο πήγαινε να με πάρει ο ύπνος, έπεφτα σε αφασία για λίγα λεπτά και μετά επανερχόμουν... Πόσο μου τη σπάει αυτό το πράγμα...

Τώρα θα ετοιμάσω μια ομελέτα φούρνου με διάφορα λαχανικά και αν τα καταφέρω, θα πάω να ψωνίσω νυχτικιές για το μαιευτήριο, αφού αυτές τις προηγούμενης φοράς δεν κάνουν, μια που είναι χειμωνιάτικες. Έχω, βέβαια, αρκετές νυχτικιές που μου έστειλε η πεθερά μου, αλλά δεν είναι για μαιευτήριο, είναι για μπουρδέλο...

Ανθή μια χαρούλα η Αλεξάνδρα! Δεν είναι νωρίς για την πάνα καλέ, αφού θέλει, τρελή είσαι; Βάλ'την στο γιογιό!!! 

Εμείς από Τρίτη θα ξαναπροσπαθήσουμε με τον Αντρέα, αφού Δευτέρα είναι αργία (κλαψ...). Σήμερα το πρωί τον ρώτησα τι θα κάνει όταν θα γεννηθεί η Γεωργία, αν θα τη φροντίζει και μου είπε ναι. Τον ρώτησα αν θα της αλλάζει πάνα και είπε και πάλι ναι. Τον ρωτάω πάλι αν αυτός θα φοράει πάνα ή βρακί και είπε βρακί, και μετά όταν τον ξαναρώτησα αν θα κάνει κακά και τσίσα στην τουαλέτα ή στην πάνα, είπε στην πάνα... Τον ρώτησα τι κάνουν τα άλλα παιδιά στο σχολείο του, αν πηγαίνουν τουαλέτα ή τα κάνουν στην πάνα και δεν απαντούσε. Γενικώς είναι αρνητικός μ' αυτό το θέμα...

Εγώ αποκλείεται να κάθομαι στην τουαλέτα με τις ώρες, γιατί ο Αντρέας δε θέλει να καθίσει. Είτε βιβλίο πάρω, είτε παιχνίδι, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει. 

Ανθή δε συγχύζομαι με τον άντρα μου επειδή κάθεται όλη μέρα στον υπολογιστή και συνέχεια αναβάλλει τις δουλειές, αλλά κυρίως γιατί φωνάζει. Τώρα του πέρασε και ηρέμησε, αλλά το σαββατοκύριακο και χτες το πρωί ήταν μια απελπισία.

Αλλά είναι και πολλές φορές που κάθεται στον υπολογιστή και δεν κάνει αυτό που πρέπει να γίνει άμεσα. Π.χ. τα μεσημέρια ο Αντρέας για να κοιμηθεί, θέλει βόλτα με το αμάξι. Εγώ πάλι, θέλω να ξεκουραστώ πριν το σχολείο, κι ο άντρας μου κολλάει στον υπολογιστή κι όλο, σε λίγο και σε λίγο. Ε, τελικά πηγαίνει τέσσερις παρά, εγώ πέντε η ώρα πρέπει να φύγω απ' το σπίτι, οπότε ούτε μια ώρα δεν έχω για να ξεκουραστώ... 

Όσο για τη λέξη "μαμά", με εκνευρίζει που ενώ ο Αντρέας με έλεγε μαμά, μετά από τη διαμονή στους γονείς μου, που του έλεγαν συνεχώς "η μάμμα" και "η μάμμα", με λέει κι αυτός μάμα. Ένα από τα παιχνίδια του είναι να μου λέει "ε μάμα" και να του απαντώ "ε Αντρέα". Παλιότερα το έλεγε με τέσσερις διαφορετικούς τρόπους, τώρα το λέει με εκατό τέσσερις... Σέρνει τη φωνή στην αρχή, τη σέρνει στο τέλος, τονίζει μία συλλαβή, μετά τονίζει άλλη, λέει πολύ γρήγορα τις πρώτες συλλαβές και πολύ αργά την τελευταία και το αντίστροφο, γενικώς, βρίσκει χίλιους τρόπους για να μου πει "ε μάμα" και μετά πρέπει εγώ να του απαντάω με τον ίδιο τρόπο...

Μαρίνα τέλεια που ακούσατε καρδούλα!!!!!!!! Φρόντισε να γεννήσεις άλλη ημερομηνία, όμως. 22 Γενάρη είναι τα γενέθλια του άντρα μου. :P

Ο Αντώνης μάλλον δεν έχει καταλάβει τι πρέπει να κάνει στο γιογιό. Ο Αντρέας πάλι, είναι αρνητικός, δεν αναφέρεται καθόλου στο θέμα. Δε θα κάνει ιιι, δε θα σφιχτεί, δε θα κρυφτεί, δε θα δείξει με κανένα τρόπο ότι θα κάνει, ότι κάνει ή ότι έκανε κακά. Παλιότερα τα έλεγε και όποτε έβλεπε τον μπαμπά του να κατουράει, πήγαινε κι αυτός, έλεγε "να κατου-ήσω", σήκωνε την μπλούζα του, κι έκανε ότι κατουράει... Αφήστε πόοοοσες φορές έχει έρθει όταν είμαστε στην τουαλέτα και μας παρακολουθεί, τραβάει αυτός το καζανάκι, κ.λπ. Ο ίδιος, όμως, είναι πάρα μα πάρα πολύ αρνητικός με το θέμα...

Βάσω ευτυχώς χτες βράδι ξαναβγήκε αυτή η κατσαρίδα, μάλλον κάπου κρυβόταν κι επειδή στοκάρισε ο άντρας μου τις χαραμάδες δεν έβρισκε από πού να μπει, και τη σκότωσε... Ουφ, πάλι καλά! Φαντάζεσαι να έλεγε "έλα μωρέ, σιγά, κατσαρίδα είναι, ας την αφήσω να τη συνηθίσουμε"!!!! Χαχαχαχα!!! 

Κι εμείς τώρα έχουμε μικρά μυρμηγκάκια, αλλά κι εμείς στοκάραμε εδώ και καιρό και δεν είναι μεγάλο το πρόβλημα. Όταν είχαμε έρθει στο σπίτι γινόταν χαμός. Θυμάμαι ένα βράδι είχα φάει ένα γλυκό κι άφησα το πιατάκι στο νεροχύτη. Το πρωί που σηκώθηκα, το πιατάκι ήταν κατάμαυρο από τα μυρμήγκια...

Εσύ φρόντισε να γεννήσεις ακριβώς στις 22 Νοέμβρη, γιατί τότε έχει γενέθλια ο Αντρέας!!!

Ουφ, στο σημείο που κάηκα χτες έχω δύο τεράστιες φουσκάλες... Κλααααψ....

Άργησα, πάω πρώτα για τα ψώνια, και μετά για μαγείρεμα, γιατί θα κατέβει λέει να πλύνει το χαλί του μωρού, και δε θα μπορώ να αφήσω το φαγητό στο φούρνο και να φύγω... Για να δούμε, θα το πλύνει;;; Αυτή είναι η απορία της μέρας!

Σας φιλώ κορίτσια, τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι! Πήγα και γύρισα!!!

Πήρα τρεις νυχτικιές και ένα μαξιλάρι για να ακουμπάω το μωρό όταν θα θηλάζω, γιατί αυτό που είχα στον Αντρέα, μετατράπηκε σε μαξιλάρι του άντρα μου. 

Για να καταλάβετε πόσο τα προσέχω αυτά, πήρα δύο φτηνές νυχτικιές, 4.50 ευρώ η μία και μια πιο ακριβή, 14.50. ευρώ. Πήγα και δοκίμασα τη μία φτηνή και την ακριβή, μου έρχονταν καλά, και λέω, ας πάρω ακόμα μία φτηνή. Ε, λοιπόν, στο ταμείο συνειδητοποίησα ότι οι δύο φτηνές νυχτικιές έχουν ακριβώς ίδιο χρώμα!!! Ευτυχώς δεν έχουν και ίδιο σχέδιο μπροστά!

Άντε, πάω για μαγείρεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούπιιι!!! Έπλυνε το χαλί!!! Αλλά όσο το έπλενε, βγαίνει ο γείτονας και του λέει ότι αυτό το νερό είναι δικό του, δεν είναι κοινής χρήσεως. Ουφ, πού να το ξέραμε αυτό, αφού η βρύση ήταν στο πλευρό της πολυκατοικίας, πάνω στα κάγκελα; Το είχε ξαναπλύνει εκεί, και μάλιστα, αυτός ο γείτονας (που είναι αυτός που έκτισε την πολυκατοικία), είχε βγει και τον κοιτούσε, αλλά δεν του είχε πει τίποτα. Πού να φανταστούμε ότι είναι δική του η βρύση; Έτσι, δεν έχει βρύση κοινής χρήσεως η πολυκατοικία.

Εννοείται ότι μετά γκρίνιαζε πόση ώρα, ότι θα πάει στο διαχειριστή, να του πει να φέρουμε υδραυλικό για να μας βάλει μια βρύση κοινής χρήσεως, και τι κατασκευές είναι αυτές, κ.λπ. Με έπρηξε, αλλά νομίζω είχε δίκιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε γλωσσουδες μου λιγο ελειψα κ τρομαξΑ να τα διαβασω ολα τι να πρωτοθυμηθω τωρα αλλο ζητημα!!

Απο νεα ησυχα θα λεγα σπιτι δουλειΑ χτες πηγαμε κ σουπερ μαρκετ κ μετα πηγα κ εκανα μια μαστογραφιΑ ψιλαφησα κΑτι μικροσκοπικο στο στηθος κ ειπα να το δω θα ζηςω τελικα χιχι

Ουφ ηρθε ο συζηξ θα μπω σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι ο μικρος ξυπνησε κ παιζει τουβλακια ο μεγαλος εφαγε κ ταβλιαστηκε εχει τρελο πονοκεφαλο γενικα πασχει συχνα απο πονοκεφαλους το χουμε ψαξει κατι παθολογικο δεν εχει αλλα βασανιζεται συχνα

Μαρινακι ακουσατε κ καρδουλα με ενα πονο κοριτσαρα μου χειμερινο μωρουλι τι ωραια

Τι αλλο θα ακουσω αννα μαρια οτι θα σε βαλει να συνηθησεις κ κατσαριδα δε το περιμενα χαχα εγω ετσι κ δω κατσαριδα με ακουει στανταρ ενα οικοδομικο τετραγωνο κ γενικα ειμαι πολυ ατρωμητη μονο με δαυτες εχω θεμα!!!

Μεγεια της νυχτικιες βρε τη πεθερα σε θελει σεξυ ακομα κ στο μαιευτηριο ελα μη γκρινιαζεις τα λεοπαρ βρακια του αντρα σου που χε στειλει πιασαν τοπο ηρθε η γεωργια χαχα

Κ επλυνε το χαλι κ με ξενο νερο χαχα σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη αυτο με τΑ μαμουνια το λεω κ γω οταν λεει 100 φορες μαμα αλλα παλι γουσταρω που το ακουω βιτσιοζα ειμαι ξερω!!

Βασουλα ευτυχως σου περασαν καπως τα συμπτωματα εμενα πηρε 7 μηνες να σταματησουν οι αναγουλες αστα

Αννα μαρια κ εγω ποναγα στους προσαγωγους τρελα ειχα στενη λεκανη κ οταν ανοιγε τα χα δει ολα θυμαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι γιατι αρτοκλασια τι ειχε συμβει στο αγορακι σου δε ξερω η δε θυμαμαι αν το χεις πει πολυ παλια ισως να μην εγραφα τοτε ακομα

Κατερινακι ειδες με θετικη ενεργεια το παρτυ πηγε θαυμασια κ σιγα που θα πηγαινε αλλιως με σενα οικοδεσποινα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι θα βγαλει γρηγορα τη πανα η φραουλιτσα για δυο λογους γυναικα εμεις προσαρμοζομαστε στο καθετι πανευκολα δευτερον τα δευτερα παιδια λογω μιμιτισμου παντα αποκτουν γρηγοροτερα οποιαδηποτε δεξιοτητα σε σχεση με τα πρωτα

Ρε κοριτσια εμενα ο βασιλης στο μπανιο πανω απο τριλεπτο δε καθεται ουτε παλια ουτε τωρα λεει κακαααα

Κ σε ενα λεπτο εχει τελειωσει θα θελα να ξερα οταν εχει φτασει στο αμην παει..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου επιτελους μαυρα ματια καναμε μας ελειψες!!

Οι δουλειες με παρεα ειναι οντως αλλιως

Εγω σιδερωνω συνηθως με τηλεφωνικη παρεα η κανω δουλειες κ αυτο ειναι εξισου αποτελεσματικο χιχι

Αλλα νεα δε θυμαμαι να χω

Φιλουρες...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου πως πανε τα ζουζουνακια σου;;

Για εσπα δυστυχως εγω δε γνωριζω..

Παιζει με ενα δολοφονικο οπλακι το οποιο εκσφενδωνιζει κατι δισκακια με πετυχε ενα στη πλατη επεσα σεκος γκρρρ ποιος του πηρε θα θελα να ξερα γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βιβλιο που διαβασα λεγοταν το ημερολογιο της σουζαν για τον νικολας ηταν τελειος ανατρεπτικο το χα παρει τελειος αλλιως κ εξελιχθηκε εντελως αλλιως

Απλα υπεροχο αν κ στο τελος εριξα πολυ παρα πολυ κλαμμα αξιζε τωρα ξεκιναω νεο το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας από το σχολείο.

Ουφ, διόρθωσα γραπτά και έγραψα πρακτικά. Περιττό να σας πω ότι από τα δέκα γραπτά, μόνο τα τρία ήταν κάτω από τη βάση. Ένα 18, ένα 16 και ένα 14 κι από κει και πέρα το χάος... Ένας μαθητής έγραψε 3-4 σελίδες Α4, και δεν έβγαζες κανένα απολύτως νόημα. Μιλάμε για την απόλυτη, μα απόλυτη ασυναρτησία. Αντέγραφε προτάσεις και λέξεις από τα κείμενα εντελώς άκριτα, απλά για να γεμίζουν οι κόλλες. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι όταν φαίνεται ότι γράφουν, δεν είναι ανάγκη να τα γράφουν και σωστά (όχι ότι θα μπορούσαν, ας πούμε!). Περιμένουν ότι, αν δώσουν ένα γεμάτο γραπτό, θα περάσουν, ανεξάρτητα από το τι γράφουν. Γι' αυτόν ρώτησα τη συμβουλή του διευθυντή, γιατί δεν ήξερα τι να κάνω, αφού ήθελε 4 για να περάσει και έπαιρνε φυσικά, μονάδα, και είπε να του βάλω ένα 4, γιατί ερχόταν όλη τη χρονιά και δεν ήταν προκλητικός. Άλλοι δύο που είχαν πολλές απουσίες και μέσα στην τάξη όλο έπαιζαν με το κινητό, δεν έφερναν βιβλία και τετράδια, δεν έγραφαν ποτέ, κουβέντιαζαν και ενοχλούσαν, αφού δεν συμπλήρωσαν τις μονάδες που χρειάζονταν, θα πάνε Σεπτέμβρη, χεχε. :P

Καλά, αφήστε, τι έπαθα το μεσημέρι; Φάγαμε, κάναμε μπάνιο τον Αντρέα, και έπαιζα λίγο στο "Ζωγράφισέ το", μέχρι να τον πάει ο άντρας μου βόλτα για να κοιμηθεί. Περιττό να σας πω ότι ζωγράφιζε ένας τύπος κάτι ακατανόητο, ρωτάω τον Αντρέα τι είναι, μου λέει "ψυγείο" και ΗΤΑΝ ΨΥΓΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλά δεν είναι αυτό που ήθελα να σας πω. Όπως καθόμουν εγώ στον υπολογιστή, ο Αντρέας ήρθε και στάθηκε ανάμεσα στα χέρια μου και κάθε λίγο ακουμπούσε στην τεράστια φουσκάλα που έχω (είχα) από το κάψιμο. Σε κάποια φάση του είπα να προσέχει γιατί έχω πληγούλα, ήθελε να τη δει, να την κάνει μα, κ.λπ. Κάθε τόσο έκανε κάποια απότομη κίνηση προς τα κει, του έλεγα να προσέχει, και σε κάποια φάση, αγκαλιάζει όλο το βραχίονά μου και με τα δυο του χέρια. Έσπασε η φουσκάλα, πήγε όλο το υγρό στα χέρια του, εγώ ψιλοτρόμαξα, δεν τσίριξα ή κάτι, απλά φώναξα στον άντρα μου να έρθει γιατί μου έσπασε τη φουσκάλα, καλά, ο άλλος στον κόσμο του, οπότε ο Αντρέας τρόμαξε κι έκλαιγε γοερά. Εγώ να πιέζω το σημείο με ένα χαρτομάντηλο και να του λέω ότι δεν είναι τίποτα, κ.λπ., τρέχει ο Αντρέας στον άντρα μου και του λέει "μπαμπάαααα, πίτσι-πίτσιιιιιιιιι" (να πλύνει τα χέρια του δηλαδή). Τον έπλυνε, του έβαλα κάτι να δει στο youtube, και ηρέμησε. Μετά με ρωτούσε "γιατί έχεις πληγούλα;' "γιατί κάηκα όταν μαγείρευα και ακούμπησα στην καυτή κατσαρόλα", "γιατί κάηκες;" "κατά λάθος", "να πας στο γιατρό να φύγει η φουσκούλα". Του έλεγα ότι δε χρειάζεται γιατρός, γιατί με γιάτρεψε αυτός, επειδή τώρα που έσπασε η φουσκούλα θα φύγει πολύ γρήγορα η πληγούλα.

Μάγδα σίγουρα δε θα είναι τίποτα το μικροσκοπικό στο στήθος!

Η πεθερά δεν έστειλε τις νυχτικιές για το μαιευτήριο, τις στέλνει γενικώς. Είναι η μανία της να μου στέλνει νυχτικιές (δε φοράω ΠΟΤΕ), βρακιά, και άλλα τέτοια εσώρουχα, καλσόν ή διάφορα άλλα για το σπίτι, ενώ στον άντρα μου στέλνει μονίμως σώβρακα (τα λεοπάρ, π.χ.), φανελάκια και κάλτσες. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσα τέτοια έχει, τα συρτάρια του ξεχειλίζουν, και δεν πετάει τίποτα.

Καλέ, το χαλί δεν το έπλυνε επίτηδες με ξένο νερό! Κατά λάθος το έκανε! Νομίζαμε ότι είναι κοινόχρηστο το νερό, πού να φανταστούμε ότι η βρύση που βρίσκεται στα κάγκελα της πολυκατοικίας είναι του κάτω διαμερίσματος...

Εγώ πάλι έχω ανοιχτή λεκάνη, και δεν πονούσα ιδιαίτερα στους προσαγωγούς. Ούτε και τώρα δηλαδή, μιλάμε για αστεία πονάκια.

Πολλά παιδιά βαριούνται και πηγαίνουν στην τουαλέτα όταν φτάσουν στο αμήν!

Εγώ πάλι τις δουλειές προτιμώ να τις κάνω μόνη μου ή να μου τις κάνει άλλος. Η συνεργασία σ' αυτόν τον τομέα τουλάχιστον δε με ενθουσιάζει. Ειδικά όταν ο άλλος συνεργάτης είναι η μάνα μου, μπουάχαχα! Με τον άντρα μου κάνουμε κάποιες δουλειές μαζί, π.χ. προχτές τη βιβλιοθήκη ή κάποιες φορές μαγειρεύουμε μαζί, και λέμε ότι ενώσαμε τις δυνάμεις μας!

Το βιβλίο που λες το ανακάλυψα στο ίντερνετ τώρα που έγραψες τον τίτλο. Δεν είναι απ' αυτά που θα επέλεγα για να διαβάσω, αλλά γούστα είναι αυτά! Εγώ τώρα διαβάζω το "Αλεξανδρινό κουαρτέτο" του Λώρενς Ντάρρελ. Είναι σε τέσσερις τόμους και σε κάθε τόμο επαναφηγείται την ίδια ιστορία, χωρίς, όμως, να γίνεται βαρετό. Σχεδόν δεν καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για την ίδια ιστορία ξανά και ξανά, αλλά νομίζεις ότι πρόκειται για τελείως διαφορετικά βιβλία, και όντως έτσι είναι! Κάθε φορά έχει και άλλη οπτική γωνία, με αποτέλεσμα, σιγά σιγά να συμπληρώνεται το παζλ. Είναι γραμμένο με έναν παλιομοδίτικο τρόπο, τον οποίο νομίζω ότι εκφράζει απόλυτα και η μετάφραση, και είναι γοητευτικό! Το τέλος δεν έχει σημασία σε τέτοια βιβλία, η ιστορία είναι το παν! Α, τώρα μου θύμισε και την "Ιθάκη" του Καβάφη, όπου δεν έχει σημασία η Ιθάκη, αλλά το ταξίδι, και μάλιστα, ο Καβάφης και τα ποιήματά του αναφέρονται συχνά-πυκνά στο βιβλίο, αφού ο Καβάφης είναι ο ποιητής της Αλεξάνδρειας!

Σας αφήνω κόρες, τα λέμε το βράδι, αν γράψει καμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ???? ΑΧ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ!!!ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ...ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΕΚΑΝΑ.ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΑΜΗΝ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα κουράγιο...

Εγώ στον Αντρέα έκανα αρκετούς εμετούς, σ' αυτήν την εγκυμοσύνη μετρημένες οι φορές, αλλά οι αναγούλες πήγαιναν σύννεφο...

Κουράγιο, τρώε στεγνά και θα περάσουν σε τρεις μήνες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, πως ειστε κουκλες?

Εμεις ειμαστε καλα χθες πηγα στις κουνιες με τα μικρα με το καινουριο μας καροτσι, μου δανεισαν ενα για αδερφακια κοντινης ηλικιας, αν και μακρυ ειναι ευκολο στην οδηγηση και καθοταν και ο νικολας μπροστα και του αρεσε πολυ. Ο μεγαλος μπροστα ο μικρος απο πισω, η αγγελικη με τα ποδια αν και σκαρφαλωσε και πανω στο καροτσι καποια στιγμη. Αφηστε νιωθω η ατραξιον της γειτονιας πλεον ειμαι σιγουρη οτι ολη με ξερουν....

Ο γιωργακης γυρισε απο ανασκελα μπρουμυτα και απο χθες τον εβαλα και κοιμαται στο παρκοκρεβατο, το οποιο χωραει στην κρεβατοκαμαρα μας, γιατι δεν χωραγε αλλο στο portbebe και χτυπιοταν ο καημενουλης σαν χταποδι το βραδυ. Προβληματιζομαι λιγο με το στρωμα, εχω αυτο το λεπτο του παρκοκρεβατου και το κανονικο της κουνιας. Μηπως να βαλω στο λεπτο τον Νικολα και να βαλω της κουνιας στο παρκοκρεβατο, για κανα εναμιςη μηνα ολη αυτη η ιςτορια μεχρι να παρουμε κουκετα για το παιδικο, να βαλω τον νικολα στο κανονικο κρεβατι και τον Γιωργακη στην κουνια.

Η Αγγελικη προετοιμαζετε για την γιορτη στον παιδικο οπου εκτος των αλλων θα χορεψουν tango, θα τρελαθω να βλεπω τα μικρουλια ζευγαρακια. Αυριο θα παω να την γραψω και στο νηπειαγωγειο για του χρονου.

Αννα μαρια και εγω συμφωνω οτι τα ρουχα του jumbo ποιοτικα δεν ειναι καλα, μολις τα πλυνεις συνηθως αλλου πανε τα κουμπια και αλλου οι κουμποτρυπες. Για νεογεννητο και εγω δεν θα εβαζα, εχω παρει δεν λεω κυριως εσωρουχακια αλλα μεγαλυτερα νουμερα. Για την πανα συμφωνω στο να μην τον πιεζεις αν ειναι αρνητικος δεν θα εχεις αποτελεσμα. Αν τον ξεκινησουν στο σχολειο θα ειναι μια καλη βοηθεια. Εχω ακουσει οτι τα κοριτσια την κοβουν 2-2,5 και τα αγορια 2,5-3 και τελευταια ακουσα οτι το μαγικο νουμερο ειναι 2 και 8 μηνες, παντως τυχαιο δεν ξερω η δικια μου την εκοψε οντως 2 και 8 μηνων. Τον Νικολα δεν τον βλεπω για φετος παντως. Επισης οταν ξεκινησαν την Αγγελικη στον παιδικο εκπαιδευση στην τουαλετα μολις ειχα μπει στον μηνα μου στον Νικολα, οπως περιπου εσυ Αννα Μαρια και φυσικα δεν ειχα καμια ορεξη για ολα αυτα που ακολουθουν τα ατυχηματα ουτε φυσικα να την πηγαινω στην τουαλετα καθε μιση ωρα. Οποτε εγω στο σπιτι το πηγαινα πιο χαλαρα, ε γεννησα και μετα απο ενα 20ημερο που πηγαμε και στο χωριο και ηταν συνεχεια μαζι η μαμα μου η Αγγελικη εκοψε την πανα και δεν ειχαμε κανενα πισωγυρισμα λογω μωρου.

Μαγδα μεγεια τα πραγματακια καλοφορετα, και μενα μ αρεσει τρελα το καλοκαιρι αλλα μου φαινεται μας προσπερασε τι φθινοπωρινος καιρος αυτος σημερα καθολου δεν μου αρεσει.

Απο χρωματα και εγω απ ολα, στο Νικολα και πορτοκαλι και πρασινο και κιτρινο και κοκκινο, ενταξυ το ροζ και το φουξια οχι αλλα του εχω βαλει και κοριτσιστικα παντελονια και σορτς απο την Αγγελικη αν ειναι σε ουδετερο χρωμα, τι οειραζει αν εχει κανα λουλουδακι μικρο διακριτικο, σιγα ή φοραγε προχθες μια λευκη μπλουζα με κιτρινα γραμματα που γραφαν sugar pink, σιγα μην δωσει κανεις σημασια τι γραφει

Κατερινακι, να ζησετε πολλα πολλα πολλα ακομη χρονια ευτυχισμενη. Ειμαι σιγουρη οτι ολοι θα εντυπωσιαστηκαν με το παρτυ σας και ευτυχως που δεν σας τα χαλασε ο καιρος. Ξερεις ποσες φορες εχω πει να σε ειχαμε εδω πιο κοντα να δοκιμαζαμε τις τελειες τουρτες σου.

Βασω τον γιωργακη θα τον βαφτισουμε το 2015, δεν μας εβγαινε για φετος και μπορει να ειναι μετα το πασχα οχι καλοκαιρι δηλαδη.

Χριστινακι χαθηκες και εσυ, περαστικα στον Δημητρακη! Τα διδυμακια σας τι κανουν καιρο εχεις να μας πεις?

Ανθη αντε θα καμαρωσεις την Πεμπτη τον πανουλη στη γιορτη στον παιδικο. Τον εγραψες νηπιαγωγειο? νωρις για την αλεξανδρα το γιογιο αλλα που ξερεις βλεποντας τον Πανο μπορει να τα καταφερει σιγα σιγα. Και μεις κατευθειαν στεφανι δεν ηθελε το γιογιο. Οργανωσου για βολτουλες φιλεναδα και βαλε και μενα στο προγραμμα σου.

Μαρινα με το καλο αφου ακουσατε και καρδουλα μην φοβασαι τιποτα. Θα εχει ενα χρονο διαφορα με τον Γιωργακη μου το μωρακι σου. Εγω ειχα ΠΗΤ 30/01 αλλα γεννησα τελικα 17/01 , 17 οπως και τα αλλα δυο, χαχαχαχα . Εγω στις εγκυμοσυνες οποτε τα εβγαζα ενιωθα αμεσως καλυτερα, γιατι να κρατιεσαι χειροτερα δεν ειναι?

Αννα Μαρια γελασα με τις νυχτικες που εστειλε η πεθερα, να υποθεσω τις ειχε κανει σετ με τα σωβρακακια τα λεοπαρ!!!!!

Αυτα για σημερα σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

τα νευρα μου μαυτον τον καιρο ειναι δυνατον Ιουνιος μηνας και να εχουμε 13 βαθμους χθες αναψαμε καλοριφερ και σημερα θα ξανα αναψω αν συνεχισει ετσι κρυωνω δεν το αντεχω αλλο,θελω ζεστηηηηηηηηηηηηηη γκρρρρρρρρ,με γκρινια αρχιζω πρωι πρωι,αντε να βγει η βδομαδα να τελειωσουν και τα σχολεια αφου την αλλη βδομαδα δεν θα εχουν μαθημα την Τεταρτη θα κανουν γιορτη τα μεγαλα γυμναστικες επιδειξεις και διαφορα παιχνιδια θα κανουν και την Πεμπτη ο Δημητρης θα πει το ποιηματακι του ,θα παρουμε ελεγχους και τις εργασιες του Δημητρη και τελος,παντως η χρονια τελειωσε και το μικρο μου με γκρινια ξυπναει καθε πρωι

 

Αννα Μαρια εμενα δεν με βολευαν καθολου οι νυχτικιες μονο για τη γεννα φορουσα και μετα εβαζα πιτζαμες,στον Δημητρη μου εδωσαν απο το μαιευτηριο μιας χρησεως ,ο Νικος που λες  δεν καθοταν καθολου στην τουαλετα καλα στο γιογιο ουτε λογος κανενας τους δεν εκατσε χαμενο πηγε με το στεφανι βολευτηκαμε με τον καιρο συνηθισε,τον εβαζα ομως πολυ και εξω δεν εκανα κατι ιδιαιτερο σιγα σιγα εμαθε ,το καλο ηταν εκοψε κατευθειαν και τις βραδυνες πανες ξυπνησε ενα βραδυ και ενω ειχε πανα ηθελε να την βγαλει για να παει τουαλετα απο τοτε δεν του ξαναβαλα ,αφησε τον λιγες μερες και προσπαθησε παλι και μην απογοητευεσαι .ο καημνουλης τρομαξε με την φουσκαλα....

 

Μαρινακι τι συγκινητικη στιγμη οταν ακους την καρδουλα !!!με το καλο και υπομονη με τις αναγουλες ,εγω δεν εκανα εμετους σε καμια εγκυμοσυνη ειχα λιγες αναγουλες στις αρχες αλλα και πολλες καουρες απο πολυ νωρις,να τρως φρυγανιες και κρακερακια το πρωι

 

Κατερινακι σε φανταζομαι με το καροτσι πως να μην εισαι η ατραξιον της γειτονιας !!!γιατι προβληματιζεσαι με το στρωμα αφου για λιγο θα ειναι βαλτα οπως σε βολευει και μην αγχωνεσαι

 

Μαγδα απο τα λεγομενα σου μου αρεσει κι εμενα το στυλ  βιβλιων που διαβαζεις αυτα που περιγραφει η Αννα Μαρια ειναι βαρια για τα γουστα μας ,εμενα μαρεσουν στυλ οπως της Μαντα κτλ.κι εγω πολλες φορες σιδερωνω και κανω δουλειες ενω μιλαω στο τηλεφωνο...

 

Ανθη μου κι εγω τους λεω μαμουνια οταν φωναζουν συνεχεια μαμα και μαμα και πως τα πιανει συνηθως ολα μαζι μαμα το ενα μαμα το αλλο τα νευρα μου ποσα κομματια να γινω και δεν περιμενουν κιολας ,

 

Βασω η Ιωαννουλα θα κανει γιορτη στον παιδικο,την Παρασκευη κανει γιορτη ο παιδικος που δουλευα και με καλεσαν να παω θα ειναι ζωακια τα μικρουλια ,λογικο ειναι να κουραζεσαι περισσοτερο τωρα κι οσο βαραινεις ακομα περισσοτερο εδω εγω που δεν ειμαι εγκυος εξαντλουμαι πολλες φορες και θελω ξεκουραση,οι τουρτες δεν ειναιβ στην ομαδα αλλα στο προηγουμενο ποστ

 

Χριτινακι τι ωραια που κανατε δουλειες μαζι!!ο Δημητρακης καλα ειναι;με το αντρα σου πως τα πατε τωρα;

 

εχω ενα βουνο ρουχα να σιδερωσω γκρρρρρρ βαριεμαι!!!!δεν θελω να τα σιδερωσωωωωωωωωωωωωωωωωωω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΣΗΜΕΡΑ ΕΔΩΣΑ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ??ΔΕ ΦΑΙΝΕΣΑΙ... ''Ε ΛΕΩ ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΗ'' ΝΤΟΙΝΓΚ!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ!!!ΤΩΡΑ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ ΕΧΟΥΜΕ... ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΑΝ..

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΝΑΙ ΜΩΡΕ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΡΟΤΣΙ...ΕΔΩ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΘΕΤΑΙ...ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΠΑΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΒΟΛΤΑ...Ε ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟ... ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΟΤΣΙ ΒΟΛΤΑ ΒΕΒΑΙΑ... ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ? ΠΩΣ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΣ??ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΤΡΕΧΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΒΓΑΛΕ ΚΡΥΟ...ΚΑΙ ΒΡΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ....

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΣ...ΑΚΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ...

 

ΑΑΑΑΑΑΑ ΕΠΙΣΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΟΡΕΣΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΣΙ ΔΕΝ ΜΕ ΧΩΡΟΥΣΑΝ!ΧΑΡΗΚΑ!

ΑΥΤΑ ΤΣΟΥΠΡΕΣ!!!ΦΙΛΙΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εμείς σήμερα ξυπνήσαμε αργά, γιατί ο πανέξυπνος ο άντρας μου είχε ξεχάσει να βάλει ξυπνητήρι... Σε κάποια φάση ξυπνάω και κοιτάω το ρολόι, κι ήταν 7.45. Λέω, άντε, σε λίγα λεπτά θα χτυπήσει και το ξυπνητήρι, και μάλλον με ξαναπήρε ο ύπνος. Σε κάποια φάση μισοξύπνησα και λέω, πολλή ώρα πέρασε από τότε που κοίταξα το ρολόι. Κοιτάω, και ήταν οκτώ και εικοσιπέντε... Φωνάζω στον άντρα μου να ξυπνήσει, ξυπνάει κι ο Αντρέας και του λέω "άντε Αντρέα, σήκω να πας σχολείο". Απάντηση: "όχι, ακόμα πέπει να τελειώσω με το γάλα μου"... Του φτιάχνω μισό μπιμπερό, το πίνει, κι έκλαιγε γιατί ήθελε κι άλλο. Τελικά πήγε σχολείο κατά τις εννιά...

Μετά εγώ ξανακοιμήθηκα ευτυχώς, σηκώθηκα, πήγα κι έκανα αναλύσεις ρουτίνας, έβαλα πατάτες γιαχνί να γίνονται, μετά πήγαμε με τον άντρα μου να πάρουμε τον Αντρέα απ' το σχολείο, γιατί είχαν φέρει δείγματα από τις φωτογραφίες της γιορτής και των αναμνηστικών που τράβηξαν την επόμενη μέρα και διάλεξα. Πήρα όλες όσες είχαν πάνω τον Αντρέα! Είναι τόοοσο κούκλος που δεν μπορούσα να διαλέξω! :P

Καγκουράκι νομίζω ότι η αλλαγή στρωμάτων θα ήταν καλύτερη, αφού ο Γιωργάκης είναι ακόμα πολύ μικρούλης και τα κοκαλάκια του πολύ μαλακά... 

Μια χαρά που γύρισε από ανάσκελα μπρούμυτα! Εμάς είχε γυρίσει πέντε μηνών θυμάμαι!

Πολύ γέλιο η φάση με τις κούνιες και το καρότσι!

Χαίρομαι που γράφεις αυτά για τα ρούχα του Τζάμπο, αν πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο, θα δικαιωθώ! :P

Επίσης, με καθησυχάζεις πολύ για το θέμα της πάνας. Χτες βράδι ο Αντρέας πήγε στην τουαλέτα και είπε "θέλω να καθίσω εδώ να κάνω πισά" (τα τσίσα στα κυπριακά). Πήγε ο άντρας μου να τον βάλει, αλλά όπως του έβγαζε την πάνα, είδε ότι είχε κάνει κακά, οπότε τον πήρε να τον πλύνει και χάσαμε τη στιγμή... Από Τρίτη πάλι, εκτός κι αν ξαναζητήσει ενδιάμεσα.

Πλάκα θα έχει ο Νικόλας με τα ρούχα της Αγγελικής!

Οι νυχτικιές της πεθεράς δεν είναι λεοπάρ, αλλά είναι πάρα πολύ κοντές, με αβυσσαλέο ντεκολτέ και φυσικά, γυαλιστερές...

Κατερίνα κι εμάς είπαν ότι από αύριο θα έχει βροχές, μέχρι την Κυριακή... Γκρρρ, το τριήμερο έχουμε το πανηγύρι... Δε θέλω να το χάσωωωω.... Οι μετεωρολόγοι είπαν ότι είναι καλύτερα να αναβληθούν οι εκδηλώσεις του πανηγυριού που σημαίνει ότι είναι σοβαρά τα πράγματα... Κλααααψ....

Κι εγώ δε φοράω ποτέ νυχτικιές. Δε με βολεύουν καθόλου, αφού όταν ξυπνάω η νυχτικιά έχει τραβηχτεί μέχρι το στήθος. Πάντα πυτζάμες. Μόνο στη γέννα φορούσα νυχτικιές.

Ο Αντρέας τρόμαξε όντως με τη φουσκάλα χτες. Σήμερα πήγε να μου πιάσει το χέρι, του λέω "πρόσεχε" και κοίταξε λίγο φοβισμένος το κάψιμο και αμέσως μετά τα χέρια του. Προφανώς φοβόταν μήπως σπάσει πάλι τίποτα και γεμίσει υγρά... Τον ρώτησα αν φοβήθηκε και μου λέει "εχτές φοβήθηκα". Του εξήγησα πάλι ότι τώρα δεν υπάρχει τίποτα να σπάσει, γιατί μου το γιάτρεψε αυτός χτες και ότι είναι όπως η μικρή γιατρός που φροντίζει τους άλλους και τους κάνει καλά.

Τη Λένα Μαντά δεν την αντέχω με τίποτα! Στην αρχή διάβαζα κάθε χρόνο το βιβλίο που εξέδιδε (αφού βγάζει ένα βιβλίο κάθε Μάιο, για να το διαβάζει ο κόσμος στις παραλίες...), το οποίο μου έφερνε ο άντρας μου δωρεάν από το βιβλιοπωλείο που δούλευε, και μετά το επέστρεφε, όπως και πολλά άλλα βιβλία. Το "Βαλς με δώδεκα θεούς" μου είχε αρέσει, γιατί το βρήκα πολύ φρέσκο και αισιόδοξο, παρ' όλο που μία από τις ηρωίδες πεθαίνει, αλλά από κει και πέρα, νομίζω ότι απλά υιοθέτησε ένα πολύ συγκεκριμένο στιλ, επειδή είδε ότι αρέσει στον κόσμο, και άρχισε να επαναλαμβάνεται, όπως ακριβώς κάνει και ο Πάολο Κοέλιο, που έγραψε τον "Αλχημιστή", κι από τότε όλα του τα βιβλία είναι ίδια μ' αυτόν. Η Μαντά για να κρατάει την προσοχή του κόσμου τραβάει τις ιστορίες απ' τα μαλλιά και γίνεται πολύ κουραστική. 

Αχ, έχεις σίδερο ε; Εγώ ευτυχώς το έχω γλιτώσει, αφού έχω τη μάνα μου.

Εν τω μεταξύ, με παίρνει τηλέφωνο σήμερα και μου λέει "άντε, πότε θα πάρεις άδεια, πρέπει να μείνεις σπίτι, να γίνουν οι δουλειές" και μετά αρχίζει να τις απαριθμεί μία-μία... Τα νεύρα μου... Είναι μοναδική στο να αγχώνει τον άλλο. Δουλειές που γίνονται σε μισή ώρα, τις κάνει βουνό. Της λέω "άντε, γειαααααααα", κι άρχισε "γιατί, επειδή σου λέω τις δουλειές, άντε επιτέλους, δε θα προλάβεις, πού ξέρεις πότε θα γεννήσεις", κ.λπ. Της ξαναλέω "άντε, γειάααααααα"!!!

Μαρίνα, χαχα, πού να φανεί καλέ η κοιλιά από τώρα; :)

Εμείς πατάτες γιαχνί σήμερα, με σαλάτα ντομάτα-πιπεριά, φέτα, ελιές, κ.λπ. 

Θα σου έλεγα κι εγώ ότι σε μια φωτογραφία που έβαλες στο φέισμπουκ απ' τα γενέθλια του Ατνωνάκη, φαίνεται ότι αδυνάτισες πολύ! 

Εμένα ευτυχώς μου κάνουν σχεδόν όλα τα ρούχα μου, ακόμα και διάφορα μπλουζάκια σχετικά στενά, απλά τεντώνουν στην κοιλιά. Εννοείται ότι τα παντελόνια δεν κουμπώνουν, αλλά τώρα φοράω παντελόνες, τις οποίες απλά βάζω λίγο πιο χαμηλά. Μόνο το τζιν δεν τολμώ να φορέσω, γιατί όταν ήμουν προς το τέλος της προηγούμενης εγκυμοσύνης, το είχα φορέσει και μετά ένιωθα συνέχεια τραβήγματα από κάτω και είχα τρομάξει λίγο. Μου κάνει, βέβαια, αλλά δεν είναι ανάγκη να το διακινδυνεύσω!

Οι αναγούλες κάπου τόσο κρατάνε, εμένα σταμάτησαν και τις δύο φορές στις 17 εβδομάδες!

Σας αφήνω, πολλά φιλιά προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...