Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

Βαζελινη και απορρυπαντικο πιατων στα μαλλια;;;; καλα βρε Σωσω τι παιδευεσαι με μαντζουνια τοσες λοτιον εχει στα φαρμακεια.εσυ κιολας εισαι ενηλικας δε παθαινεις τιποτα να τις χρησιμοποιεις.γνωμη μου παντα οτι νομιζεις...

Μαριλου με τοσα τραπεζωματα και φαγητα και λιχουδιες απορωπως καταφερνεις να κανεις διαιτα...ηρωας...μονο που θα μοσχομυριζε το σπιτι τα ψητα θα τσιμπολογουσα συνεχεια...

Μαρκερ οι μυξες μας κοπηκαν μαχαιρι με την αγωγη.τη παρασκευη κλεινουμε 10 ημερο οποτε θα κανουμε την ακτινογραφια και θα παμε παιδιατρο να τη δει.παντως με οσους γονεις με μεγαλυτερα παιδακια τυχαινει να το αναφερω ολοι μου λενε ουτε αυτια πειραξαν ουτε αμυγδαλες και μεγαλωνοντας λυθηκαν τα προβληματα.αν και μας το τυμπανογραφημα δειξει οτι υποχωρησε το υγρο δε θα προχωρησουμε σε σωληνακια θα συνεχισουμε αγωγη.ο παιδιατρος ειπε σε 15 μερες θα χει φυγει το υγρο.και αν δε πει κι αυτος ναι για την αμυγδαλεκτωμη δε προχωραμε αφου το παιδακι δεν εχει προβληματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια κ απο μας.,.απο κει που φδε θα καναμε τιποτα...καταληξαμε το μμεσημερι για καφε στην ευα μαριλου στην αγια πελαγια ....ψησαμε φαγαμε..παιξανε τα παιδια..

σουπερ ολα..κ στα καπακια για καφε με κατι φιλους..7,30 ωρα γυρισαμε..

η αρετη κυριασ..φτου!

 

καναμε μπανια..

καλε μαντρ..τοσα πραγματα φτιαχνω..ειναι δυνατον να εβαζα χημικα στα μαλλια μου;;

με τιποτα ομως!

προσπαθω να βρω τη φυσικη λυση..απλα η μαρθα δε θα κατσει 12 ωρες με τη βαζελινη κ μετα ξεψειριασμα με τη βαζελινη πανω στα μαλλια..ασε που ετοιμαζω το μειγμα του κορε που ειναι προληπτικα για ψειρες..

το εχουν κατι φιλοι 2 χρονια και λεει σωθηκαν με αυτο..

και διαβασα συστατικα κ το φτιαχνω τωρα..οποτε αυτο θα παιξει πολυ@κ σε μενα κ στη μαρθα..αυριο πρωι οδοντ..φακ!θα βαλω θηκες..μετρα κ τετοια:

το υγρο..βελτιωθηκε..μπορει να εφυγε κιολας..βεβαια ακομα βρωμαει το αυτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα!

το Αγιο Πνευμα να μας φωτιζει ολους!

 

Μαριλου μανουλα στα τραπεζοματα εισαι!

που θα παει... θα μεγαλωσουν τα θερια και θα τολμισουμε ταξιδι στην κρητη στη θεια μου στο Τυμπακι...

και τοτε.... ετοιμαστε τραπεζια ηρακλειωτισσες!

 

Μαρντιο μια χαρα με την αγωγη του παιδιατρου!

τελικα... ποσες επεμβασεις μπορουσαν να αποφευχθουν....

 

ΜΑρκερ παιδοτοπους τους αποφευγουμε εμεις...

το πιο πιθανο ειναι να κολησουν ιωση απο κει μεσα...

τωρα τη βρηκαμε την ακρη με τα γειτονακια.

προχθες ηταν σε μας, χθες πηγαν τα δικα μου διπλα και δεν εφευγαν μεχρι τις 10 που τα πηρα με το ζορι!

αλλα οσο λειπανε περασαμε τελεια!

για πρωτη φορα μετα απο 4 χρονια, φωναξαμε τους απεναντυ γειτονες, ειδαμε ποδοσφιαρο, ηπιαμε ποτακια...

και ολα αυτα χωρις παιδια!!!!!

σημερα ηρθαν σε μας. 

ηρθαν και η μαμα και η γιαγια τους, ηπιαμε και σοκολατα...

 

Σωσω θα προτιμουσα να βαλω στικουδια παρα βαζελινη στα μαλλια μου...

με τη λιπαροτητα που εχω....

ουτε το σβελτο ουτε τιποτα δε θα το καθαριζε!

αλλα ρε συ νομιζω οτι για να κολησεις ψειρες δε χρειαζεται αμεση επαφη... γινεται πιο απλα...

 

εμεις το πρωι πηγαμε εκκλησια, εκαναν τον Αγιασμο μεσα γιατι ειχε ψυχρα και ηταν πολλα παιδακια, μην κρυωσουν, αλλα μετα βγηκανε εξω και ο παπας πεταξε Σταυρο σε μα μεγαλη χτιστη, κολυμπιθρα να την πω... που εχουν σε κιοσκι στην αυλη και τα αγορια ορμησαν πιος θα τον πιασει με τα χερια! το πιο πιτσιρικι τον επιασε!

 

αυτα....

αυριο Αϊ Γιαννιου... πολλοι εορταζοντες....

αντε να ανοιξουν και τα σχολεια μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...χρονια πολλα ΣΤΟ ΓΙΑΝΝΗ της μαριλου..

να τον χιαρεσαι ρε φιλεναδα..

αλλον γιαννη;;

εμεις καλα..πηγα οδοντιατρο..

θα ξαναπαω παρασκ..αυριο κ μεθαυριο τη μαρθα στους γιατρυος με τα αυτια της..

το απογ σε 1 παιδιακι που γιορτσαζει..

να δω ποτε θα κοψω το φαγητο..περιμενω κ περιοδο..και θα τα φαω ολα

!!

καλα δε περιμενβω τη περιοδο να φαω!!χαχαχ///

\

ελω να φτιαξω κ 1 δοση σαπουνια..να δουμε ποτε..

20 του μηνος ξεκιναω δουλεια κανονικα!

φακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

 

Χρονια πολλα στο γιοκα σου Μαριλου

εμεις γιανη δεν εχουμε

μαλλον ενα φιλο αλλα οι μεγαλοι γιορτες δεν κανουμε πια 

υις κοψαμε γιατι μαζευομαστε πολλοι

 

δουλεια πρωτη μερα σουπερ εγω παλυ σωσω χαχαχα

ξεκουραστηκα η γυναικα 

 

βαζελινη πρωτη φορα ακουω

μακαρι να ψωφιασουν ολες οι παλιοψειρες

 

με τη βουτυροκρεμμα για επικαλυψη δεν μου ειπατε τι να κανω

 

παιδοτοπο παμε πολυ συχνα εμεις παλι

εχουμε εναν που τους αρεσει πολυ και εχει και σουπερ κοπελες που τα απασχολουν με διαφορες δραστηριοτητες αλλα ειναι σχεδον παντα τιγκα αυτος

τωρα πια δεν κρυωνουν τα μεγαλα 

φετος ειδικα ουτε μυξα δεν ειχαμε φτου φτου

 

μπραβο στην αρετουλα που ειναι καλο κοριτσι

 

και εσεις βαγκ πρεπει να ειστε πουλ ωραια εκει

κανετε παρεα βρε κοριτσια

εμεις εδω τι να πω σαν ξενοι ειμαστε ολοι -μεσα στο τρεξιμο 

 

ο μπεμπουλης ειναι αγιος βρε κοριτσια

αγιος πραγματικα 

μακαρι να μεινει ετσι το παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ σημερα ξεκινησατε μαθηματα εσεις;

τελικα μαλλον και ο δικος μας ο παιδικος ηταν ανοιχτος απο σημερα, γιατι περασε κατα τις 7 και κατι ο αντρας με το περιπολικο απο κει και ειδε φωτα. δεν πειραζει... ηρθε η μαμα μου, φαγαμε και ζεστη κρεατοσουπα το μεσημερι...

 

αλλα μια χαρα που φετος δεν εχετε ουτε μυξα... να μην κολαει και το μωρο...

 

ρε Σωσω με τη μικρη τι θα γινει τωρα που πας δουλεια; φανταζομαι τωρα που δε δουλευει ο Λευτερης θα την εχει αυτος. αλλα απο το Πασχα που θα δουλευει;;;

να δεις που θα σ'αρεσει παντως τελικα που θα φυγεις απο τη γκρινια των παιδιων...

ειναι ακομα η βλαμμενη προϊσταμενη που σε εβαζε οτι να'ναι υπηρεσια;;

θα δουλευεις μονο πρωινα ή κανονικα απο την αρχη;

 

εμεις εδω καλα... πηγαμε και τη μαμα μου πισω, η αδερφη μου με την κουμπαρα της που ειχε παει για σ/κ εστειλε για τη Μαριαννα το κουκλοσπιτο της μπαρμπυ που το ειχε η κορη της...

χαμος! χαρα μεγαλη και απο τους δυο. παιζανε μια χαρα..

αλλα γελασα με τη μικρη... βαλανε 2 μπαρμπυ με εναν αντρα κουκλο που τον επαιζε ο Σπυρος να κανουν παρτυ. και ηρθε και μια αλλη μπαρμπυ και λεει η Μαριαννα... τι κανεις ασυ στο παρτυ μας; αν θες να ερθεις να φερεις και εναν αντρα μαζι σου!

γελασα... εφαγε πορτα η ασυνοδευτη μπαρμπυ!

 

να δω πως θα τους ξυπνησω αυριο το πρωι...

αχ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

 

10 σημερα δουλεια

 

πωπω παλι αρρωστη εγω

πρασινο φλεμα με τα συγχωρησεως - πιοπολυ αρρωσταινω εγω παρα ο μπεμπης

αρχησα αντιβιωση παλι

θα παθω τιποτα στο τελος

 

οχι καλε δεν ειχαμε παιδικο εχθες

στη δουλεια αρχησα α μαθηματα

σιγα - εμας δνε κανουν τις καλες μερες μαθημα θα κανουν τις κακες χαχα

 

και εγω κρεατοσουπα θα φτιαξω για αυριο για ολους

και για τον μπεμπη

δεν θα βαλω μεσα αλατι και τελος

 

α τι ωραια οταν φερουν δωρακι στα πιτσιρικια

εμ δικιο εχει το κοριτσι

τι σνομπαρια ειναι αυτη με τα αρσενικα 

νομιζω πρεπει να τους περνουμε περισσοτερους τζον τζον και Κεν χαχα

 

σε λιγο φευγω

 

σωσω τι λεει η ψειρα καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα!!!! καλη χρονια!!!

 

κοριτσια σας ευχομαι το καλυτερο,για σας και την οικογενεια σας!!!!

 

σημερα ξεκινησαμε σχολειο!!!

απο υγεια ειμαστε καλα,δοξα το θεο!!!!

 

μαρκερ μου καλη δουλεια σημερα,και περαστικα σου!!!!

 

βαγκ μου καλο ξυπνημα σας ευχομαι!!! μπαρμπυ; τι ωραια....εμεις παλι αγοριστικα παιχνιδακια θα εχουμε,χαχαχα

την μπαρμπυ μονο στα ραφια θα την βλεπουμε!!!!

 

σωσω μου πως ειστε; καλη δουλιτσα σου ευχομαι!!! θα ξεφυγεις λιγακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Χαρά που είσαι εσύ και χάθηκες;;;;Καλή χρονιά με το καλό το καινούριο αντράκι στο σπιτικό σας!!!Δε πειράζει βρε που δεν άλλαξε το φύλο θα δεις θα κάνουν πιο καλή παρέα και συ δε θα δυσκολευτείς και οικονομικά να αγοράζεις ρούχα όλα ξανα μανά από την αρχή...δες το κι έτσι....αν πάλι δε παρηγοριέσαι εύχομαι να σου κάτσει και τρίτο να βγει κόρη!

 

Για πες πως είσαι;Κιόλας 29 εβδομάδων ε;Οταν είναι σε τρίτο άτομο η εγκυμοσύνη τελικά περνάει γρήγορα...Ο μικρός πως πάει με το παιδικό,έστρωσε;

 

Και μεις χθες ξεκινήσαμε κανονικά.Καθυστέρησαν βέβαια να σηκωθούν και να πάνε αλλά γύρησαν κεφάτες και όλο νέα....τι έφερε ο Αι Βασίλης σε κάθε παιδάκι μου εξιστορούσαν...μάλλον τα ρωταγε η δασκάλα....

 

Τη Παρασκευή σταματάνε οι συμβασιούχες και αναλαμβάνω μόνη...νιώθω λίγο χαμένη από τη μια αλλά από την άλλη άντε καλό δρόμο να χουν να τακτοποιηθώ και γω να αναλάβω δραστικά...Σήμερα έμαθα γιατί δε με χώνευε η μια...μεγάλο story...και έτσι έλυσα το κουβάρι λίγο...μου τα πε η άλλη συμβασιούχα...

 

Επιτέλους βγήκε και η κατάταξη μου και θα πληρωθώ γιατί από Σεπτέμβρη που ξεκίνησα είμαι απλήρωτη...

 

Και γω κρεατόσουπα έκανα για σήμερα και φάγαν και τα κορίτσια από χθες βράδι,λουκούμι το "ποντικάκι" στη χύτρα...

 

Φιλάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλου μπραβο, στον κουμπαρο σου,ειναι πολυ ωραιο να ακους για τοσο νεους ανθρωπους, να ειναι τοσο δραστηριοι...

παλια και εγω που εκανα τραπεζοματα,εφτιαχνα πολλα φαγητα,μου αρεσει πολυ!!!

αφου περασατε ωραια μια χαρα!!!!

 

μαρντιο περαστικα σας!!!

και εγω πριν της γιορτες τον πηγα στον ωριλα γιατι,για πρωτη φορα μου εκανε αμυγδαλες,

και μας εστειλε για επεμβαση αμυγδαλες και κρεατακια...

ειπε οτι οι αμυγδαλες ειναι υπερτρωφικες...αλλα δεν ειναι...απλα ηταν πρυσμενες,και υπεθεσε οτι εχει προβλημα...

το μονο που ψαχνω τωρα ειναι, αν εχει κρεατακια,αλλα επιδη ακομη ειναι συναχωμενος και εχει μπουκωμα, δεν μπορουμε να το πουμε με σιγουρια οτι εχει κρεατακια, περεπει να γινει εντελως καλα, και μετα....

παντως ψαξτω,μην ακουσεις μονο μια γνωμη...

και κανεις αδικα την επεμβαση του παιδιου....

 

δεν ξερω τι να μαγειρεψω...ο στ...δεν τρωει ακομη στο σχολειο....και ποσο σημερα που εχει φασολαδα, και δεν του αρεσει καθολου....το παιδακι που ειχα και τα ετρωγε ολα,το εχω ξεχασει...τωρα πια ειναι πολυ επιλεκτικος στο φαγητο....τεσπα

 

 

η νανα, και η χρυσουλα; εχετε νεα τους;

 

ευχομαι να τα καταφερω και να ξανα μπω,οταν μπορω μπαινω σας διαβαζω,αλλα επιδη δεν εχουμε δικο μας ιντερνετ,δεν ειναι παντα ευκολο να γραψω,κολλαει....

φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντιο μου σε ευχαριστω!!!

θα ηθελα κοριτσακι,...

αλλα τωρα που ξερω τη φυλλο ειναι, δεν το αλλαζω με ολα τα κοριτσακια του κοσμου!!!

και σε εμενα γρηγορα περασε ο καιρος, δεν τον καταλαβα καθολου!!!

 

μπραβο που θα πληρωθεις,καιρος ηταν, σε καλη μερια....

 

με τον στ...δεν παει σχολειο με την καλυτερη διαθεση, μουρμουριζοντας παει...αλλα δεν πειραζει του κανει καλο....βλεπω πολυ μεγαλη αλλαγη,απο τοτε που ξεκινησαμε το σχολειο..το μονο που μας εμεινε ειναι, οτι εχει κολληση πανω μου,και δεν παει πουθενα χωρις εμενα...ευχομαι να το ξεπερασει γρηγορα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε χαρα..τι κανεις;;;καλη χρονια κ καλη συνεχεια στην εγκυμοδσυνη...

αγοραρος!!ετσι!

εμεις καλα..πηγαμε ωρλ..σταματησε να τρεχει το αυτι της μαρθας..τελικα ειχε e coli το αυτι αλλα λλει νοσοκομειακη λοιμωξη..τι να πω..

 

καμιΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ δεν την επιανε..μονο το γκαραματ στο αυτι..οποτε συνεχιζουμε με αυτο..

 

αυριο παει σχολειο η μαρθα..τριτη ερχεται  θουλη με τα 3 παιδια..γιες!

βαρδιες θα της βαζω εω φανταζομαι στη δουλεια..

θα ΚΑΝΨΩ ΜΑΛΛον 2 φορες απο πρωι νυχτα και 1 απογευμα..απλα θα τα μοιρασω..

και τα 2 παιδια θα τα εχει ο λευτ..

περα απο τη μαρθα που θα ειναι παιδικο..

ψειρες..γιοκ..κ γω κ η μαρθα..

καλα τη μαρθα την ξεψεθιριζω καθε μερα..και γω χτενακι πρωι βραδυ..

αντε ρε μαρκερ..τοσο χαλια ειστε;;κ ο μικρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κιαλλη ευχαριστη εκπληξη!!!

Καλη Χρονια Χαρα με υγεια και με το καλο ο 2ος αγοραρος!

 

Μαρκερ περαστικα ρε συ... αλλα, σορυ κιολλασ, προτιμω να αρρωσταινεις εσυ παρα το μπεμπακι σου!

 

Μαρντιο μας τζιγκλας και μας αφηνεις...

γιατι δε σε χωνευει η κοπελια;;;;

αντε να πληρωθεις κι εσυ... ερχονται και εκπτωσεις!!!!!!!!

 

απο βδομαδα δεν ειναι;;;

 

και εγω λεω να παρω 3 μερες αδεια απο βδομαδα να παω για ψωνια.

αυριο ξεκιναει μαζι μου στο γραφειο ενας συναδελφος που μια χαρα τα πηγαιναμε τοσα χρονια... 

ελπιζω να μη μου το γυρισει και αυτος...

απο φοβο τους εχ  παρει ολους... στο τελος θα παω να ψαχτω σε ψυχολογο!!!

αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακου Vag λοιπόν τι εμαθα γιατι εχει στραβωσει η συμβασιουχα μαζι μου...ολοκληρο σκηνικο και μου τα πε η αλλη συμβασιουχα...Ακουστε...αυτη ο φιλος της δουλευε το 2011 με συμβαση πενταμηνη στην εταιρια που ειμαι εληξε η συμβαση του τελος του χρονου τοτε και επειδη δεν υπηρχε προσωπικο τους προτεινε να κανει αυτος τη δουλεια σαν εξωτερικος συνεργατης μεχρι να βγει η προκηρυξη ξανα.Βγαινει η προκηρυξη το καλοκαιρι του 2012 και παιρνουν αυτην.Τα φτιαχνουν εντωμεταξυ ζευγαρι εννοω και ληγει η συμβαση παλι τελος του 2012.οποτε επειδη παλι δεν υπηρχε προσωπικο αυτη συνεχισε να δουλευει και εκοβε αποδειξεις σαν εξωτερικος συνεργατης οφιλος της που ηταν Αθηνα και εκανε μεταπτυχιακο.και ειδα αποδειξεις 1000 ευρω μηνιαιως καθολου ευκαταφρονητο ποσο.οποτε αυτη πιστευε οτι ετσι θα γινει και φετος ωσπου εμφανιστηκα εγω καλυπτονται οι αναγκες οποτε bye bye αυτη....καταλαβατε;;;
Ετσι εξηγηθηκαν ολα και η αρνητικοτητα και τα μουτρα που να τα φανταστω ολα αυτα...εντωμεταξυ ολα αυτα γινονταν με τις πλατες του προισταμενου λεει γιατι αυτος δεν εχει ιδεα απο λογιστικα και τους ειχε αναγκη να βγαζουν τη δουλεια για να μη χασει αυτος τη θεση του και να κυλανε ολα ρολοι...γι αυτο τοσο ανοχη που του μιλαει ετσι σα να ναι φιλαρακια απο το στρατο!!! Ξετυλιχθηκε το κουβαρι ....τωρα η αλλη τι οφελος ειχε να κατσει να μου τα πει ολα αυτα δε ξερω...αν και μου πε και εκεινης της εκανε τη ζωη πατινι στην αρχη...και παρασκευη μεσημερι θα παμε ολοι μια ευτυχισμενη παρεα να κοψουμε βασιλοπιτα και να τους αποχαιρετησουμε τελευταια τους μερα...ειδατε τι παιζει;;; και μου τα λεγαν εμενα δεν κανεις εσυ για το δημοσιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μια ερώτηση...Μαρκερ θυμάμαι είχες αγοράσει ή έψαχνες να αγοράσεις στα αγόρια βαλίτσες ταξιδίου με σχήμα ζωάκι.Σε ποιο site τις είχες δει;Τελικά τις πήρες,ήταν καλές τις χρησιμοποιήσατε;

Τώρα με τις αλλαγές της aegean για να παίρνουμε φθηνά εισιτήρια δικαιούμαστε μόνο χειραποσκευή μέχρι 8 κιλά ο καθένας και τα παιδιά οπότε ψάχνω να τους πάρω από μια και έχω διλημμα αν είναι να πάρω με σκληρό εξωτερικό ή μαλακό αλλά μου καρφώθηκε και η ιδέα με τα ζωάκια μήπως τους αρέσει και τις σέρνουν και αυτές και γλυτώσουμε...χα χα

Το Μάρτιο έχουμε προγραμματίσει το επόμενο ταξίδι πρώτα ο Θεός Καθαρά Δευτέρα.Είδα στο hondos επώνυμες πανάκριβες.Στα τουριστικά έχει με 30€ αλλά θα ναι της πλάκας νομίζω.

Για πες αν θυμάσαι ή ξέρετε κανένα άλλο καλό site για βαλίτσες γενικά.

Ειχα δει δυο παιδάκια στο αεροδρόμιο και σέρναν ο ένας μια σε σχήμα πιγκουίνου και ο άλλος σε σχήμα λιοντάρι...πολύ όμορφες...πρέπει να ταν ταξιδιώτες εξωτερικού όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κσαλημερα....η μαρθα σχολειο..εμεις εδω...

ολα καλα..

ετσι παει μαντρ..με τις δουλειες..ο θανατος σου η ζωη μου..

παντα κ παντου..

θελω να κανω αλλη 1 δοση σαπουνια πριν ερθουν τα παιδια..της θου..

εμεις καλα!

η μαρθα καταενθουσιασμενη που θα παει ςχολειο..απο τισ 7 ξυπνια..

η μικρη ακομα 1 δοντακι εχει...

ρε παιδια σε αυτην την ηλικια φορανε παντοφλες;;

εγω την εχω με τα παπουτσια αλλα το θεωρω βαρβαρο..

η ξυπολυτη καλυτερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!!!

 

Μπεμπάκος χαίρομαι που όλα είναι καλά!!!! Πλησιάζει και η ώρα για την γέννα ε; πωπω! πάει ο καιρός!!!! αντε με το καλό!!!!! Περαστικά και στο Στεφανάκο και εύχομαι να μην χρειαστεί χειρουργείο. 

 

Μάρκερ έχω την εντύπωση πως τις αντιβιώσεις τις έχεις αντί για ντεπόν; Νομίζω πως θα πρέπει να αφήσεις το οργανισμό σου να μάθει να αντιμετωπίζει και μόνος του τις ιώσεις. Περαστικούλια πάντως και μακάρι να μην κολλήσουν και τα παιδιά.

 

Σωσώ ωραίο το κολιέ! Και απαλό!!!! Βάλε και τα σαπούνια με φέλτ καλέ στο μπλόγκ! αυτά και αν είναι τέλεια!!!

Μπράβο που ξεμπερδεύετε με τις ψείρες! Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω πως πήρε νοσοκομειακό μικρόβιο το αυτί της Μάρθας.... τεσπα το θέμα είναι οτι το αντιμετωπίζετε!

Με τα παπούστια θα έχει πιο σταθερό βήμα. Με τις παντόφλες θα γλυστράει και θα μπερδεύεται το μωρό καλέ!

 

 

Μάρντιο είδες όταν κάποιος δεν έχει τσίπα πάνω του; Απαπα! Και μετά σου λένε υποφέρει το ελληνικό δημόσιο ενώ εμείς οι ίδιοι το έχουμε γ@@σει.

 

Βαγκ μια χαρά θα είσαι καλέ με τον συνάδελφο! Μην σκέφτεσαι αρνητικά πριν καν έρθει ο άνθρωπος!

Καλά, 3 μέρες θέλεις για να ψωνίσεις; Τί θα πάρεις;;; χαχα! Και εγώ θέλω να κατέβω για ψώνια. Θέλω 2 παντελόνια, 1-2 φούστες και κανένα φόρεμα καθημερινό.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

εδώ δουλειά εγώ.

χαρά μου μου μπραβο που είστε όλοι καλά.

αμα δεν τρωει το παιδί είναι θέμα χοντρό απαπα μυν το ακουω καν.

ο μπεμπουλης στην κοιλίτσα κλωτσά; πες καλέ είναι ζωηρουλης;

οι βαλίτσες είναι σαμσοναιτ απο το ίντερνετ απο το βαλίτσα. 120€ τις πήρα . Μια μεγάλη και μια πλάτης.

ναι δυστηχώς με τις δουλειές έτσι είναι. Η μικροπρέπεια πάει σύννεφο. Ενι γουει μη σκας ςστ κάνε τη δουλεία σου και τα τελος.

θα επανέλθω το απόγευμα με καλεί το καθήκον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βαγκ καλά ψώνια εαν μπορείς να πάρεις φυσικά και να το κάνεις.σου λειπουνπολλα;

καλά και εγώ προτιμώ να αρρωσταίνω εγώ. Αλλα ανοσία μηδέν.

Μαριλού μου εαν κάνει και η μύτη βουλώσει και δεν πάρω αντιβίωση φτάνω σε αημειο να πρέπει να πάρω ενδοφλέβια. Με πιάνουν κατευθείαν νροχικα. Αφου νόμιζε ο ντοκ ότι έχω καρκίνο και έκανα αξονική μια φορά. Το ξέρω προκαλώ ευαισθησία αλλα δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω αλλιως.

με κάλεσε το καθήκον πάλι.

είδες σώσω δεν το θέλουν πια το σπίτι καλύτερα στο σχολείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε Μαρκεράκο τόσο πολύ ε; Πωπωπω.... υπομονή καλό μου! Δεν υπάρχει τίποτα για την περίπτωσή σου; Εννοώ ενίσχυση του ανοσοποιητικού, ή κάποια θεραπεία; Αλλά τί λέω; Λογικά θα το έχεις ψάξει. Εύχομαι να μην συνεχίσεις έτσι και να δεις βελτίωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκλεισα την άλλη βδομάδα ραντεβού με ορθοπεδικό. Πονάει η πλάτη μου κάποιες φορές και νιώθω που και που μούδιασμα στην αριστερή ωμοπλάτη. Δεν ήξερα πως και εκεί μουδιάζει κανείς, είχα την εντύπωση μόνο στα άκρα. Φοβάμαι λίγο....περνάνε διάφορα από το μυαλό μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να μην είναι τίποτα. Λογικά κάνα αυχαινικο όπως το περιγράφεις μου ακούγεται. Για εγκεφαλικό , καρδιά κλπ είσαιικρη ακομα και θα είχες και αλλα συμπτώματα , εαν φοβάσαι κάτι τέτοιο. Πάντως καλά έκανες δεν πρέπει να τα αφινουμε.

η αληθεια είναι ότι δεν το ψάξει παρα πολύ. Ωριλα και πνευμολογο πάω και αυτο όταν φτάνω σε χάλια σημείο. Εμβόλια κάνω φουλ οπότε νιώθω κοτρση αρχιζω βιταμίνες. Αλλα γενικως δεν προσέχω και ιδιαίτερα. Μπορεί να είναι και κάτι αλλεργικό που επιμένει το Μαράκι αλλα βαριεμαι τους γιατρούς η αλήθεια είναι. Μλκια μου βαβεβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας...θα το βαλω το φελτ..

μου σπασαν οι βελονες..ο καθενας με τον πονο του..

εμεις καλα..πηγαμε σε 1 παρτυ ςνηλικα..εκανα κ 1 ψευτοτουρτα..θα τη βαλω κ αυτην..

αυριο οδοντιατρο..γισα θηκες..

ναι ρε συ..η μαρκερ εχει ευαισθησια..

γνωστο..

μαριλου τι επαθες καλο μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το γινεται κουκλες;

 

Σωσω εγω παπουτσι μεσα στο σπιτι δεν τα εβαλα λεπτο τα παιδια!

ειχα διαβαζει οτι ειναι καλυτερο ξυπολταρια γιατι γυμναζονται οι πατουσες.

αλλοστε και εγω με καλτσες ειμαι στο σπιτι. 

απο μικρη η μαμα μου με κυνηγουσε να βαλω παντοφλες... αλλα μπα...

 

Μρντιο παντου υπαρχουν δολοπλοκιες...

τουλαχιστον εμαθες και σου εφυγε η απορια.

εγω με το συναδελφο μια χαρα.

τα καταλαβε ολα με τη μια.

ετσι θα παρω ανετα απο βδομαδα τι μινι αδειουλα μου.

ενω η προηγουμενη... το ταλεντο... 1 μηνα και μονη της δεν εκανε τοποτα!

 

για ψωνια θα παμε σιγουρα την Τριτη το πρωι με τον αντρα που θα εχει και αυτος 2 μερες αδεια.

δε με χωραει τιποτα.

και απο βδομαδα διαιτα. τελος! τα πραγματα εχουν φτασει στο απροχωρητο.

 

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...