Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια μου ολα καλα εκτος απο την κυστη που βρισκεται στην δεξια ωοθηκη.ειναι 3.5×3.3 εκατοστα κ μουπροτεινανε να κανω μαγνητικη για περισσοτερες λεπτομερειες...σκιαγραφικομου δωσανε γτ θελανε να ελεγξουνε κ νεφρα ουροδοχο κυστη κτλ....η διαρροια παει συννεφο ακομα....

Αυριο θα μιλησω με τους γιατρους μου κ θα δω τι μου προτεινουνε κ αυτοι....

Γενικοτερα μετα την εξωσωματικη δεν εχω σταθερη περιοδο,δεν εχωαιμα παραμονοκαφετια,εχω απιστευτους πονους κ ανακαλυψαμε μευπερηχο οτι υπαρχει κ μια κυστη στηνδεξιαωοθηκη σουβενιρ απο τιςορμονες!

Οποτε ξεκινησαμε αντισυλλιπτικα για να στρωσειο κυκλος κ να μειωθει η κυστη....αυτα ειχανε παρενεργειες σε μενα ομως κτα σταματησα.....εκανα υπερηχο ανω κ κατωκοιλιας οπου ειδαμεοτι η κυστη μειωθηκε....οι πονοισυνεχιζονται ομως....να φανταστειτε περιοδο ειχα 16 μερες αυτοντον μηνα κ δενεχωιδεαποτεθαμου ξαναερθει.....οποτε ενας οικ.φιλοςουρολογος αποφασισε να κανουμε αξονικη γιαναδουμεμε λεπτομερειααν φταιει κατι αλλο....

Ειλικρινα δεν αντεχω αλλο....αν ακουσω παλι απο τους γιατρους υπομονη κτλ θα τους γειωσωκ τους 2 κ θα παω σεαπλο γυναικολογο κ οχι σεεξωσωματικο για να παρωμια ακεραιη γνωμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Capy μου το πιο δύσκολο από όλα είναι αυτά τα παιχνίδια των γιατρών που δεν ξέρεις ποιον να εμπιστευτείς και να σε κάνουν μπαλάκι και να πειραματίζονται πάνω σου. Εύχομαι σύντομα να βρεις τη λύση σου και κυρίως να είσαι εσύ καλά, γιατί πως να κάνεις εξωσωματική αν δεν είσαι εσύ καλά; 

Για αυτούς τους πόνους κανείς δεν μπορεί να δώσει μία σοβαρή λύση; Είναι δυνατόν να σε αφήνουν να πονάς τόσο καιρό; Η αξονική τελικά μόνο την κύστη έδειξε; Πόση υπομονή να κάνεις;;; Εδώ δεν κάνουμε εμείς υπομονή που δεν πονάμε κιόλας! 

Μήπως τελικά είναι καλύτερα να πας σε έναν γιατρό που να έχει το χρόνο να ασχοληθεί μαζί σου;

Καλά ξεμπερδέματα. 

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα τι κάνετε?

Πως θα περασετε το 3ήμερο?εμεις τελικά θα πάμε χαλκιδική κ ελπίζω να μην αρρωστήσει πάλι ο άντρας μου....

Μίλησα με τον γιατρο μου(έναν απο τους 2) κ αφού είδε την αξονική λόγω του περίεργου σημείου που βρίσκεται η κύστη κ επειδη εχει παχυ κ συμπαγες περιβλημα θα κάνουμε λαπαροσκοπική αφαίρεση μαζί με την υστεροσκόπηση που είχαμε προγραμματίσει να κάνουμε.απλά όλα θα γίνουνε στον επόμενο κύκλο κ όχι απο σεπτέμβρη που το είχαμε προγραμματίσει.οπότε μόλις κ όοοοοταν μου έρθει περίοδος θα έχω περισσότερα νέα!

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον κ το κουράγιο που μου δίνετε!

Σας φιλώωωωωωω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μπραβο ολα θα πανε καλα!!!εγω το τριήμερο δε θα κανω πολλα ειμαι στη φάση της αναμονής...την Τετάρτη η χοριακη. Σημερα βγήκα μια βόλτα μετα απο μια βδομάδα που ήμουν ξάπλα. Οτι ειναι να γινει θα γινει...καλο τριήμερο σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μου καλα ξεμπερδεματα...συμφωνω να την αφαιρεσεις τη κυστη οχι τοσο για θεμα τεκνοποιηας οσο για θεμα υγειας να τηςκανετε και μια βιοψια να σαι ησυχη.να περασουν και οι πονοι.αντε με το καλο...μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει βρε αδερφε να τελειωνουμε....καλο καιρο να σας κανει για Χαλκιδικη....αφηστε τα οσο μπορειτε ολα λιγο στο πισω μερος του μυαλου...περασατε και περνατε και οι δυο σας πολλα και μαζεμενα ....

Lopez καλα εκανες και βγηκες....η ψυχολογια στη παρουσα φαση

ειναι το παν και μια εξοδος ειναι οτι πρεπει για λιγη τονωση ηθικου!!!

Φιλω σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από τον καναπε μου!!!!!!!!!!!!!!!Καλα ειμαστε ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ! Σε λιγες μερες εχει γεννεθλια η λταρεμενη μου Μαρια γινεται 4!!!!!!!!!!!!!Αλλα δε θα κανω τιποτα το ιδιαιτεροφετος, ξαδέρφια και παππούδες να σβησει την τουρτα της. Οι αλλοι δηλ θα τα κανουν εγω θα είμαι αραχτη!Capy καλα να περασετε και να αφαιρέσεις την κυστη να πατε για αλλα!Στελλινα τις κορτιζόνες τις κανω για να ειμαστε προετοιμασμένοι σε περιπτωση πρωορου τοκετου (μη κακο).Θα φτιαξω ένα κοτοπουλλακι μμε πατατες στο φουρνο..ευκολο κ γρηγορο!!!!!!!!!!!!Φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy  αυτο θα σε συμβουλευα και εγω να πας για λαπαρασκοπηση γιατι εκανα κ εγω επειδη ειχα μια κυστη 5 εκατοστων και τελικα μ βρηκαν εστιες ενδομητριωσης....Δεν ειναι κατι συνταρακτικο η λαπαροσκοπηση αλλα ενταξει δν ειναι κ επεμβαση ρουτινας επειδη θα χρειαστει να κατσεις λιγο στο κρεβατι...Να βρεις εναν καλο γιατρο ομως ειδικο στις λαπαροσκοπησεις επειδη πολλοι βαζουν χερι και δν ξερουν που πει η τυφλα τους...Κανε πριν και μια σαλπιγγογραφια εμενα απο εκει βρηκαν οτι κατι δν πηγαινε καλα στη δεξια σαλπιγγα οπου κ ηταν και η κυστη...Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια..θα ήθελα να σας ρωτήσω κατι. Σημερα οταν πηγα τουαλέτα στο σκούπισμα είδα ελάχιστα καφε. Αυριο κανονικα ειναι να Αδιαθετησω. Η εμβρυομεταφορα έγινε το σαββατο στις 31 Μαΐου. Την Τετάρτη θα παω για χοριακη. Μηπως τελικα Αδιαθετησω που σημαινει οτι δεν ειμαι εγκυος;σας εχει συμβεί κι εσας να δείτε λίγα καφε;θα με βοηθήσει πολύ η απάντηση σας γιατι εχω αγχωθει πολύ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόπεζ όσο παίρνεις τα χάπια δεν πρόκειται να αδιαθετήσεις ακόμη κι αν έχεις πονάκια περιόδου.Εγώ δεν είχα δει καθόλου ούτε καφέ ούτε κόκκινο στο σκούπισμα.Μου είχε πει ο γιατρός ότι αν δω αίμα είναι ανησυχητικό και να τον πάρω τηλέφωνο.Καλύτερα όμως να μιλήσεις με το γιατρό σου να σου φύγει και το άγχος.Σου εύχομαι να είναι για καλό και υπομονή μέχρι την Τετάρτη για τα ευχάριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνεχεια από το προηγούμενο μήνυμα γιατί κάτι πάτησα κατά λάθος και το έσβησα...

 

Λεβού μπράβο για τα παγωτίνια σου και μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι στις 16!!!!!Έβαλες έμβρυα τριών ημερών ή βλαστοκύστες;Είσαι στο κρεβάτι ή σηκώνεσαι για το μωράκι σου;Υπομονή για τις μέρες,άλλωστε το διάστημα της αναμονής το έχεις ξαναπεράσει και ξέρεις πώς είναι.Εγώ κορίτσια από ότι πέρασα μόνο η αναμονή με σκότωνε,όλα τα άλλα δε με ενοχλούσαν.Αν ξανακάναμε προσπάθεια θα προσπαθούσα να είμαι πιο χαλαρή και θα έκανα και καμιά βολτούλα όπως η Λόπεζ αφού τελικά ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!!!Και τι κατάλαβα δηλαδή που πέρασα όλες τις μέρες ξάπλα και σκεφτόμουν διάφορα;

 

Κάπυ μου τι να πω, κι εσύ κι ο άντρας σου έχετε περάσει τα πάνδεινα!!!!Καλά θα κάνεις που θα αφαιρέσεις την κύστη να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο,κάνε και μια βιοψία καλού κακού ή μήπως χρειάζεται να πληρώσεις έξτρα για τη βιοψία;Πότε περιμένεις να αδιαθετήσεις περίπου;Κι εγώ μετά το αποτέλεσμα αδιαθέτησα στις 14 μέρες μετά την αρνητική χοριάκή ενώ έπρεπε μετά από 2-3 και από αρχές Ιουνίου έχω καφέ χωρίς όμως να πονάει η κοιλιά μου.Μάλλον έχει τρελαθεί ο οργανισμός μας από τις ορμόνες φίλη μου...Περαστικά σου και υπομονή για τις εξετάσεις,εδώ θα είμαστε να τα λέμε...

 

Μικάκι πότε είναι τα γενέθλια της Μαρίας σου;Κοντεύεις να γεννήσεις κιόλας,πότε πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός;Με το καλό!!!!!!Φιλιά στη φουσκωμένη κοιλίτσα σου!!!!Και άσε τις δουλειές για αργότερα,τα νινάκια σου να είναι καλά!!!

 

Φραουλίτσα εκτός από τη θεραπεία που κάνει ο άντρας σου,εσύ κάνεις κάποιες συμπληρωματικές εξετάσεις ή το πρόβλημα το έχει μόνο ο σύζυγος και ψάχνετε αποκλειστικά εκεί;Σε έχω στο νου μου.

 

Ντιαζάκι πολύ πολύ ξεκούραση για να είναι καλά το μωρουδέλι σου!!!!Μόνο αυτό έχει σημασία...

 

Λαλλουνάκι κι εγώ την Τρίτη πάω για να κάνω την εξέταση για θρομβοφιλία επειδή εγώ το θέλω,ο γιατρός δε μου πρότεινε να την κάνω απλά την κάνω από μόνη μου γιατί έχει ο μπαμπάς μου και ίσως την έχω κληρονομήσει κι εγώ.Το υγρό που θα σου πάρουν από τη μήτρα μπορεί να δείξει αν είχες λοίμωξη τόσο καιρό πριν;Μήπως έπρεπε να στο είχαν πάρει τότε που παλινδρόμησε το μωράκι σου;Ελπίζω να βρεις άκρη έστω και με δικό σου ψάξιμο γιατί κανέναν δεν ενδιαφέρει περισσότερο από εσένα το τι πήγε στραβά...

 

Μαριαλένα κι εγώ υποψιάζομαι ενδομητρίωση για μένα γιατί στην υστεροσκόπηση μου βρήκαν συμφύσεις που τις αφαίρεσαν.Με τη λαπαροσκόπηση πρέπει να μείνεις στο κρεβάτι και αν ναι,για πόσες ημέρες;Έχω διαβάσει ότι οι εστίες ενδομητρίωσης έχουν την τάση να επανεμφανίζονται αλλά από την άλλη κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου,να ξέρεις ότι το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός για να γίνεις μανούλα,έχω πρώτη μου ξαδέρφη που προσπαθούσε 5 χρόνια για παιδάκι και τελικά έκανε εξωσωματική στα 40 της και πέτυχε με την πρώτη.Της έφυγε και το άγχος επειδή έκανε το παιδάκι της και πάνω στο τρίμηνο ξαναέμεινε έγκυος με φυσικό τρόπο αφού το είχε αποκλείσει ότι θα μπορέσει να κάνει άλλο παιδί αν δεν ξανακάνει εξωσωματική.Τελικά τα πάντα είναι στο μυαλό...

 

Λόπεζ ξέχασα να σε ρωτήσω αν έχεις άλλο παιδάκι.Είναι η πρώτη σου προσπάθεια,τι ηλικία έχεις;Αν θες μου απαντάς...

 

Εγώ δεν έχω πολλά νέα...Την Τρίτη θα πάω να κάνω την εξέταση για τη θρομβοφιλία και τα αποτελέσματα βγαίνουν σε 1-1,5 μήνα.Πήγα χθες να δώσω και αίμα στην εθελοντική αιμοδοσία αλλά δε με άφησαν-λογικό μου φαίνεται.Πρώτον λόγω της εξέτασης που θα κάνω γιατί δεν προλαβαίνει να αναπληρωθεί πλήρως το αίμα και δεύτερον η γιατρός που μίλησα μου είπε ότι πρέπει να περάσουν κανονικά 6 μήνες μέχρι να ξαναδώσω αίμα σαν αιμοδότης.Μου είπε να ξαναπάω από Αύγουστο και βλέπουμε αν και τότε θα μου δώσουν το οκ.

 

Φιλιά σε όλες όπου κι αν είστε και καλά να περάσετε το τριήμερο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

St3llina ειμαι 37 και δεν εχω αλλο παιδάκι και ειναι η πρώτη μου προσπαθεια. Εύχαριστω για τις απαντήσεις. Θα μιλήσω και με το γιατρο. Φιλια σε όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ κι εγώ....οχι στα καλυτερα μου ως συνήθως αλλα έδω...τα οικογενειακα οπως τα ξέρετε...τα σναισθηματικα το ιδιο και χειροτερα...μπηκα να δωσω ενα στιγμα...να σας πω οτι σας διαβαζω...Μικακι να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου ...για ολα τα αλλα με καλυψε η Στελινα(Στελινακι μου εσυ πως εισαι;;;)capy μου ελπιζω ολα να πανε κατ ευχην!!!!!!!σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Το αίμα δυστυχώς συνεχίζεται χτες ηταν πιο κοκκινο σημερα πιο καφε. Πήρα το γιατρο και μου ειχε να μη σταματηςω τα φάρμακα και να παω κανονικα την Τετάρτη για χοριακη. Μονο αυτη θα μας δείξει και οτι το αιμα δε σημαινει κατι. Εγω όμως εχω χασει καθε ελπίδα. Πιστευω οτι δεν ειμαι εγκυος και απλα τα ύποθετα δε με αφήνουν να Αδιαθετησω κανονικα..φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόπεζ μου καταλαβαίνω την ανησυχία σου αλλά έχει δίκιο ο γιατρός σου,μόνο η χοριακή θα σου δείξει σίγουρο αποτέλεσμα.Καταλαβαίνω την ψυχολογία σου γιατί τα πέρασα κι εγώ πριν ένα μήνα αν και δεν είχα καθόλου αίμα και πίστευα ότι θα ήμουν έγκυος τελικά η χοριακή μου ήταν αρνητική.Το μυαλό μας παίζει τρελά παιχνίδια την περίοδο της αναμονής,όσες έχουμε περάσει από το στάδιο της εξωσωματικής το ξέρουμε πολύ καλά και από πρώτο χέρι.Ειλικρινά σου εύχομαι να είναι θετική η χοριακή σου την Τετάρτη,έχω διαβάσει ότι καμιά φορά το αίμα που θα δει η γυναίκα στο σκούπισμα μπορεί να είναι και από την προσπάθεια του εμβρύου να γαντζωθεί,δεν είναι πάντα για κακό δηλαδή.Τα φιλιά μου και υπομονή,το γάιδαρο τον έφαγες,στην ουρά θα κολλήσεις;;;;

 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;Πολλή ησυχία έχει πέσει στο φόρουμ...Εγώ σήμερα έφτιαξα κάτι χάμπουργκερ σπιτικά και ήταν πολύ ωραία...Μου έπεσε βαρύ το ένα που έφαγα βέβαια αλλά οκ,λογικό είναι,τόσους μήνες είχα να φάω κάτι τόσο βαρύ...Είμαι της υγειηνής διατροφής αλλά είπα να κάνω μια παρασπονδία...

 

Σανταλοξυλάκι είσαι μέσα στο μυαλό μου;;;;;Δεν εξηγείται αλλιώς...Με ρωτάς πώς είμαι.Ε λοιπόν κορίτσια μετά από ένα μήνα και τρεις μέρες-ναι,τις μετράω-ακόμη δεν είμαι καλά,ψυχολογικά εννοώ.Τρώγομαι μέσα μου γιατί άραγε ο γιατρός δεν άφησε τα εμβρυάκια να γίνουν βλαστοκύστες και ας είχαμε απώλειες,στην τελική ένα θα θέλαμε να πιάσει!!!!Πέρασα τόση διαδικασία με τόση προετοιμασία και τόσα φάρμακα που φανταστείτε ότι και ο γιατρός δεν ήθελε να μου βάλει 3 έμβρυα γιατί φοβόταν για πολύδυμη κύἦση!!!!Τόσο γόνιμη με είχε!!!!Αμ δε...Θα μου πείτε δεν πειράζει θα ξαναπροσπαθήσεις.Όμως κορίτσια μου όλες αυτές τις ημέρες είμαι στο μεγαλύτερο δίλημμα της ζωής μου.Πήγα πάλι στον αγγειολόγο για να μου μετρήσει τη φλεβική πίεση και ήταν κανονική.Μου είπε λοιπόν-εκείνος άνοιξε το θέμα-ότι να μη σκέφτομαι να ξαναπροσπαθήσω γιατί αν μείνω έγκυος και κάτι πάει στραβά(εννοούσε κάποια επιπλοκή) ίσως δεν μπορέσω να κάνω άλλα παιδιά.Οπότε μου λέει θα κάνεις δυστυχισμένο τον εαυτό σου,την αδερφή σου,τους γονείς σου και το ίδιο το ανιψάκι που μεγαλώνοντας θα μάθει την ιστορία.Οπότε λέω να κάνω πίσω...Προσωρινά όμως...Μέχρι να κάνω ένα δικό μου παιδάκι και μετά να βοηθήσω και την αδερφή μου πάλι...Μακάρι να υπήρχε ένα τρόπος να σιγουρέψω 100 % ότι δε θα έχω κάποια επιπλοκή και θα κάνω και δικά μου παιδάκια αφού βοηθήσω πρώτα την αδερφή μου...Όμως η αμφιβολία για το άγνωστο να με κάνει να κάνω πίσω...Ο γιατρός μου είπε ότι κάθε γυναίκα έχει 20% πιθανότητες να έχει κάποια επιπλοκή στην εγκυμοσύνη της και επίσης μου είπε ότι με τη δική του γυναίκα δεν μπόρεσε να κάνει δεύτερο παιδάκι,άρα είναι μια κατάσταση που τη ζει ο ίδιος μέσα στο σπίτι του.Νιώθω άδεια,σαν να μην έχω κάτι να περιμένω πια και ελπίζω να μη χαλάσουν τα υπόλοιπα 2 εμβρυάκια μας που είναι στην κατάψυξη,ξέρει καμία σας πόσα χρόνια διατηρούνται τα κατεψυγμένα χωρίς να χαλάσουν;Απλά όοοοοοοοταν βρω κι εγώ τον άντρα μου και κάνουμε παιδάκι,θα πρέπει να ξαναγίνουν συμβολαιογραφικά έγγραφα όπου θα δίνει κι εκείνος τη συγκατάθεσή του για να γίνω παρένθετη.Ελπίζω ότι υπάρχει τέτοιος άντρας που θα δεχτεί κάτι τέτοιο,το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία λένε...

 

Φιλιά σε όλες,Σανταλόξυλο μη μου στεναχωριέσαι,μικρή είσαι ακόμη και να έχετε την υγεία σας να ξαναπροσπαθήσετε,ίσως με εξωσωματική αυτή τη φορά για να αυξήσετε τις πιθανότητες.Τελικά ακολουθώ τη συμβουλή σου κι ας λέει η καρδιά μου όχι,πρέπει να ακολουθήσω τη λογική μου για την ώρα...Τα δικά σου συναισθηματικά γιατί είναι χάλια;Μήπως γιατί λείπει καιρό ο καλός σου και έχεις κουραστεί από την κατάσταση;;;; Σε έχω στο νου μου,όλες σας έχω,μη σταματήσετε ποτέ να προσπαθείτε για παιδάκι.

 

Η δική μου προσπάθεια σταματάει εδώ για την ώρα.Δεν ξέρω αν πρέπει να ξαναγράψω στο φόρουμ,τώρα πια δεν ανήκω ίσως στην παρέα σας,όμως θέλω να διαβάζω όταν όλες θα ανακοινώνετε τα ευχάριστα...Μη μου δίνετε και πολλή σημασία,με έχει πιάσει το παράπονο και δεν έχω πού να τα πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολύ st3llina μου. Ευχομαι να πανε ολα καλα για όλες μας. Τωρα διάβασα την ιστορία σου μιας και ειμαι νέα στο φορούμ και ειλικρινά συγκινήθηκα πολύ και θελω να σου πω ενα μεγάλο μπραβο. Σου ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να βρεθεί ένας τρόπος να βοηθήσεις την αδερφή σου και να κανεις συντομα δικα σου παιδάκια. Φιλια σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε?

 

capy μου με τη λαπαροσκοπηση θα σου αφαιρεσουν την κυστη και νομιζω οτι θα ειναι καλυτερα!νομιζω οτι θα σου καθαρισουν και τη μητρα και θα ειναι καλυτερο το εδαφος να δεχτει τα εμβρυακια!

 

Lopez μου καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα να μην εισαι τοσο απαισιοδοξη!πολλες κοπελες ειδαν αιμα και τελικα ηταν εγκυες!μακαρι να συμβαινει και με σενα το ιδιο και την τεταρτη να εχεις θετικη χοριακη!!

 

stellina μου απογευματινο ραντεβου εχεις κλεισει στο βενιζελειο?εμεις θα τα πουμε και απο κοντα μολις μπορεσει και η αρτεμις αλλα εδω μπορεις να μπαινεις οποτε θελεις!εδω ειμαστε φιλες και δεν ειναι απαραιτητο να κανεις εξωσωματικη για να μας λες τα νεα σου!παντα θα εισαι μελος αυτης της παρεας!η περιπτωση σου ειναι ιδιαιτερη και καταλαβαινω την αδελφουλα σου που θελει να κανει και αλλο παιδακι αλλα πιστεψε με οτι ειναι πολυ τυχερη που εχει ηδη το παιδακι της!ποσες κοπελες προσπαθουν και δεν τα καταφερνουν και δεν εχουν κανενα παιδακι!οσο για τα εμβρυακια που εχετε στην καταψυξη δινεις τα χρηματα που πρεπει και στα κρατανε για καμποσα χρονια!

 

ΜΙΚΑ μου δεν πειραζει για μια φορα να μην κανεις τιποτα εσυ αλλα του χρονου θα αναπληρωσεις αυτα που δεν εκανες φετος!να σου ζησει η Μαρια σου και να ειναι παντα τυχερη και ευτυχισμενη!

 

φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να ειμαι τυχερη koritsaki mou..ήμουν αρκετα αισιόδοξη μεχρι που συνέβη αυτο.ευχομαι την Τετάρτη να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα..διαβάζω οτι οντως εχει συμβεί σε αρκετές κοπελες και πήρα λιγο θάρρος. Θα δείξει μια μερα έμεινε!!φιλια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στελλινα ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!!η παρεα μας δεν ειναι μονο μωρα..μοιραζομαστε πια τα παντα την ψυχη μας...σε θελουμε εδω...να μαθαινουμε νεα σου ..να ζησουμε μαζι κι αλλες στιγμες....μην τυχον και φυγεις γιατι μαυρη σου κακομοιρα μου!!!!!!!παιρνω τοσα [πολλα απο εσας και περαν του μωρου...σας αγαπω πολυ πολυ!!

LOPEZ δεν θελω να σου δινω ψευτικες ελπιδες ομως η αδερφη συναδελφου μου μετα απο εξωσωματικη ειχε τα ιδια συμπτωματα...τελικα ηταν αποκολληση ..εχασε το ενα μωρο αλλα το αλλο προχωρησε κακονικα...ποτε δεν ξερεις..θετικη σκεψη την προσευχη σου κι αν εχεις λαδακι βαλε πανω...επισης να σαι ηρεμη...αν παλευει το μωρο ή τα μωρα σου σε εχουν αναγκη εκει μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo μονο ο θεός ξερει τι γινεται με τα έμβρυακια μου..τη Τετάρτη θα μάθω κι εγω. Απλα φοβάμαι οτι το αιμα δεν ειναι καλο σημάδι.μακαρι να πανε ολα καλα. Σας ευχαριστω όλες για το ενδιαφέρον σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

μετά από 3,5 μέρες κατασκήνωση μπορώ να πω πως είμαι σε μια κατάσταση νιρβάνα ... <3 

περάσαμε τέλεια και ο μικρός ξετρελάθηκε 

 

τα δικά μου τα νέα όπως τα ξέρετε ...

αντιβιώσεις υπόθετα συμπληρώματα βιταμίνες για 1 μήνα τουλάχιστον ακόμα ...

 

εύχομαι για όλες τα καλύτερα!!!!!

power Κορίτσια! power!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια..άσχημα τα νέα μου..απο χτες το βραδυ εχω πολύ αιμα περιόδου και πολύ πόνο. Εγω που δεν πονούσα ποτε.ο γιατρος το μονο που λεει ειναι να κανω τη χοριακη αυριο. Τι να Περιμενω με τοσο αιμα και πόνο. Εδω εχω πιο πολύ κι απο τις άλλες Περιόδους.μου έλεγαν δε θα Αδιαθετησω πριν τη χοριακη λογω τον φαρμάκων. Εγω Αδιαθετησα και άσχημα κιόλας..ελπιζω τα δικα σας νέα να ειναι καλύτερα...φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη χάνεις την ελπίδα σου κοριτσάκι!

εγώ είχα 5% να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη μου και όμως! έγινε το θαύμα!

σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...