Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα!!

 

ΜΙΚΑ μου οι δουλειες δε σταματανε ποτε!τα μωρακια και εσυ να εισαι καλα!οσο για τα κιλα ειναι σουπερ!εγω εχω απογοητευτει!!καθε μερα παιρνω περιπου 400 γραμ.τις τελευταιες μερες!και να πω οτι τρωγω παρα πολυ.μη σας πω οτι προσεχω κιολας!τι να πω,που θα φτασω και ακομα ειμαι στη17η εβδομαδα? 

 

stellina σε ευχαριστω για τα καλα  σου λογια και σου ευχομαι οτι καλυτερο!

 

Lopez καλως ηρθες στο παρεακι μας και σου ευχομαι μια τριψηφια χοριακη!!

 

μαριαλενα καλως μας ηρθες και εσυ!σιγουρα το αγχος παιζει μεγαλο ρολο!

 

levou με το καλο η εμβρυομρταφορα και περιμενουμε τα νεα σου!

 

φοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!σε ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

DIAZ οσο αφορα για την ενδομητριωση ο γιατρος δν μ ανεφερε κατι για το αν θα ξαναβγει....Απο οτι καταλαβα υπαρχουν κ ειδη στην ενδομητριωση...εγω ειχα εστιες ενδομητριωσης.Πριν ενα διμηνο πηγα και σε ενα αλλο γιατρο για δευτερη γνωμη του δωσα το ιστορικο μου μου εκανε υπερηχο ετυχε εκεινη τη μερα να εχω ωοορυξια ασχετα αν μ εσπασε το αβγο ο κουτος(χαχαχχα) πηγε στην αρχη να μ πλασαρει εξωσωματικη αλλα μετα μ ειπε οτι σε 5 μηνες θα πιασω φυσιολογικα...Τι να πω ρε κοριτσια ολα για τα λεφτα να γινονται πια?Για ενα υπερηχο και μια αυξηση της αυτοπεποιθησης μου επειδη μ τα βρηκε ολα καλα μ πηρε 140 ευρω...ΕΛΕΟΣ πατανε πανω στην αναγκη μας!Τα εχω χαμενα ειλικρινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ομορφουλες μου τι κανετε?????

Λοπεζ μια τεραστια χωριακη σου ευχομαι καλως μας ηρθες!!!μαριαλενα μου καλως ηρθες και εσυ στην παρεα μας δεν ειναι τιποτα η εξωσωματικη μην χανεις χρονο καθολου να την κανεις!!!

ντιαζακι μου γλυκο να προσεχεις πολυ ξαπλα και παλι ξαπλα!!!

μιακακι μου μην κανεις τιποτααααααααα ξεκουρασου οταν θα γεννησεις με το καλο θαχεις πολλα να κανεις!!κοντευει ο καιρος μακαρι να μπορουσα να ερχομουν στην γεννα σου!!!!σμουτςςςςςςςςςς

λεβου περιμενουμε νεα σου!!!!με το καλο να δεχτεις τα εμβρυακια σου και μια ++++++++++++++++++++++ τερατιων διαστασεων χοριακη!!!

φραουλιτσα μου με το καλο να ξεκινησετε και μην ξαναβουκωσουν παλι τα ματακια σου παρα μονο για ευχαριστα απο δω και περα!!!

στελλινα μου καλυτερα ειμαι ναναι καλαη δουλεια μου εχω πεσει με τα μουτρα και εγω και ο αντρας μου και ξεχνιομαστε!!

φιλια σε ολααααααααα τα κοριτσιαααααααααααα ειμαστε πολλες πλεον!!!!

οσο για μενα ναι βγηκε η ιστολογικη του μωρου μου δεν εδειξε οτι ειχε καποιο προβλημα εκεινο αλλα εδειξε θρομβοσεις και πιθανοτητα καποιας λημωξεις στην μητρα μου με δυο λογια αν ειχαν γινει οι εξετασεις οπως επρεπε μπορει και να ημουν ακομα εγκυος!!!αρα τωρα σε 2 περιοδους θα μου παρει υγρο απο την μητρα να δουν μηπως εχω καποια λημωξη και σε λιγες μερες κανω ολο το πακετο τις θρομβοφυλιας....αν και επρεπε να γινει πολυυυυυυυυυυυυυυ παλια αυτο αλλα δεν μου το ειχε πει ΚΑΝΕΝΑΣΣΣΣΣΣ!!!ειμαι πολυ θυμωμενη με ολο αυτο πειραματα κανουνε να δουνε πως θα παει και βλεπουνε αλλα για μας δεν ειναι τοσο απλο εμεις ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΙΙΙΙΙΙΙ και ΟΧΙ να γινουμε πειραματωζωα!!!!

σας φιλω κοριτσαρες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαλλούνα μου πραγματικά στεναχωρήθηκα που τόσο άδικα έφυγε το μωράκι σας. Πραγματικά κρίμα να μην έχουν γίνει οι απαραίτητες εξετάσεις από την αρχή και τώρα να περίμενες το μωράκι σου. Λοίμωξη στη μήτρα η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά το ακούω και σε μένα κανείς δεν έχει πει κάτι τέτοιο. Κάνουμε όλες κολπικές καλλιέργειες αλλά στη μήτρα πως; Αν ξέρεις περισσότερα ενημέρωσέ μας. Αυτές οι θρομβώσεις σημαίνουν ότι έχεις εσύ θρομβοφιλία; Έπαιρνες σαλοσπίρ όμως ε; 

Μακάρι τώρα να κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και το μωράκι να έρθει για να μείνει. 

Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριαλένα όντως πολύ ακριβός ο γιατρός αυτός! Έλεος πια 140 ευρώ για έναν υπέρηχο. Δηλαδή αν δεν μείνεις έγκυος στους 5 μήνες όπως είπε (που μακάρι να μείνεις) θα σου δώσει τα 140 πίσω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντιαζακι μου νασαι καλα!!!δυστηχως οπως μουπε ο γιατρος δεν φενετε αυτο ουτε με υστεροσκοπηση ουτε με λαπαροσκοπηση περνουν με ενα ειδικο μηχανιμα(χωρις αναισθησια)υγρο κατευτειαν απο το εσωτερικο της μητρας εκει που γινετε η εμφυτευση δεν γινετε συχνα αυτη η εξεταση αλλα αφου υπαρχει υπονοια γιαυτο μου ειπε να την κανουμε και θα την κανουμε!ναι μαλλον εχω θρομβοφυλια αλλα το σαλοσπιρ δεν σε καλυπτει ετσι και αλλιως!!!θα δειξει ,κοριτσακια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις Lallouna απόλυτο δίκιο και γω θα μουν εξοργισμένη....αλλά χωρίς πχ να έχεις ιστορικό θρομβώσεων να σου χει συμβεί μη κακό κάτι στο παρελθόν για να καταλάβεις ότι ίσως το έχεις ,πόσες εξετάσεις να σε βάλουν να κάνεις και αυτοί...είναι τόσες πολλές....σίγουρα όμως η θρομβοφιλία αφού έχει γίνει τόσο συχνή θα έπρεπε να περιλαμβάνεται στο βασικό πακέτο των εξετάσεων προ εξωσωματικής τουλάχιστον.

Και μια φίλη έτσι χάνει το πρώτο με φυσιολογική συλληψη που προσπαθούσε 2 χρόνια ο γιατρός της λέει τυχαίο γεγονός μη δώσεις συνέχεια εκείνη όμως την έτρωγε και έκανε μόνη της τις εξετάσεις.Στο 6 μηνο έμεινε έγκυος και αμέσως σε συνεργασία με αιματολόγο ξεκίνησε αντιπηκτικές και σήμερα κρατάει στην αγκαλιά της έναν κούκλο 40 ημερών!

Με την κατάλληλη αγωγή αν τυχόν διαπιστωθεί ότι είναι όντως κάποιος τύπος θρομβοφιλίας και σε σένα όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά...

Έχω στην κοιλίτσα μου 3 παγωτο-μωράκια τώρα που σας γράφω. Αποψύχθηκαν και τα 5 μας αλλά προχώρησαν τα 3 τα οποία μου έβαλαν κιόλας! Όλα πήγαν καλά και τώρα περιμένω να κάνω την χοριακή στις 16 του μήνα....

Ξάπλα πολύ δεν κατάφερα να καθίσω αν και βοηθάει ο αντρούλης μου με την μικρή αλλά λίγα σούρτα φέρτα δεν τα γλιτώνω...

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας και κυρίως για την θετική σας σκέψη!

Λαλουνάκι μου καλά κάνεις και είσαι έξαλη, μα είναι δυνατόν???!!! Τέλος πάντων ελπίζω να βρείτε την δύναμη να συνεχίσετε και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα γερά παιδάκια σας!

Οι καινούριες κοπέλες καλώς ορίσατε και σύντομα να γίνεται μανούλες....

Πολλά πολλα φιλάκια σε όλες σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli μου τετοιο αγχος ειχα κ εγω πριν κ ειναι λογικο...θα δεις ομως που θα τα καταφερεις γιατι ολες οι γυναικες εχουμε εμφυτη την μητροτητα κ ξερουμε τι πρεπει να κανουμε ακομα κ αν δεν το εχουμε ξαναζησει....αν εχεις κ βοηθεια στην αρχη θα ειναι το ιδανικο γιατι ειναι λιγο δυσκολο απο το θεμα υπνου εφοσον θες να θηλασεις κιολας!να εισαι σιγουρη ομως οτι θα τα καταφερεις :)

κοριτσακι μου φιλακια πολλα!!!

diaz μου ειναι οντως υπεροχες αυτες οι ετοιμασιες κ πιστευω οτι συντομα ολες θα τις ζησουν!ναι Αυγουστο την βαφτιζουμε,ευχαριστω πολυ ευχαριστος να της δωσω δεν κανω κ τιποτα αλλο ολη μερα χιχιιχιχ

capy μου ευχαριστω πολυ ετσι ευτυχισμενη χαζομαμα θα γινεις κ εσυ θα δεις...μονο να μην το βαλεις ποτε κατω κ τα παρατησεις!!!

Lopez βλαστοκυστες ειχα βαλει κ εγω ειναι καλυτερα εχεις πιο πολλες πιθανοτητες...ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!οσο για συμπτωματα μην κοιτας τιποτα γιατι δεν υπαρχουν...

levou μου καλως τα υποδεχτηκες τα παγωτο μωρακια σου κ μια μεγααααααλη χοριακη στις 16 του μηνα!!!

φιλακια πολλαα απο εμενα κ την μπεμπα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ροζακι μου γλυκό, χαζομανουλίτσα!!! Πόσο πολύ χαίρομαι που σε ακούω τόσο ευτυχισμένη!Με το καλό η βάφτισή σας τον Αύγουστο. Να μου φιλήσεις τα μπουτάκια της μπεμπούλας σου καλή μου.

Όλες θα τα καταφέρουμε κορίτσια μου, θα δείτε, κανέναν δεν αφήνει ο Θεούλης....

Σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Levou να εχεις μια θετικότατη χοριακη κοριτσάκι μου!ξεκουρασου όσο μπορείς!

Lopez καλωσήρθες κ μια θετικότατη χοριακη κ για σένα!!!!

Δεν μπορώ να γράψω πολλά γτ γράφω απ' το κινητό....περιμενω την σειρα μου για αξονική άνω κ κατω κοιλιας κ προς το παρον πίνω το απαισιοτατο υγρό που μου δώσανε κ θέλω να ξεράσω....πως να πιω 5 ποτήρια?μπλιάχ....

Έχω αγωνια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

 

lalluna ειναι τραγικο να χανονται τα μωρακια μας και να περναμε αυτο το γολγοθα για να φταει καποιος γιατρος!και το δικο μου το μωρακι κατα ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο εφταιγε ο γιατρος γιατι δε μου εδινε σημασια ενω θα μπορουσαμε να το ειχαμε γλιτωσει! 

 

levou Μπραβο κοριτσακι μου!!με το καλο και να ξεκουραζεσαι! 

 

capy μου υπομονη!!τι υγρο ειναι αυτο?καλα αποτελεσματα!

 

rosaki Μου χαιρομαι που εισαι τοσο ευτυχισμενη και φυσικα τα φιλια μου στην μπουμπου!!!!

 

lopez ολα καλα κοριτσακι μου?

 

φιλια σε ολα τα κοριτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou Ναι ολα καλα αν εξαιρέσεις τις μέρες που δεν περνάνε μεχρι την Τετάρτη...αλλα το ξέρω οτι αυτο το διάστημα θα ειναι αιώνας..τι να γινεται με τα δυο έμβρυακια μου άραγε;;μόνο ο θεός ξερει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Μορούλι μου τώρα είδα τις ανησυχίες σου και σε διαβεβαιώ ότι μια χαρά θα τα καταφέρεις όλα! Μας τα έδειξαν όλα στο νοσοκομείο και μετά είναι όλα πολύ απλά. Μην ανησυχείς καθόλου. Κι αν θες να θηλάσεις παρά τις δυσκολίες που μπορεί να προκύψουν θα τις ξεπεράσεις και όλα καλά θα πάνε θα το δεις.

Λεβού μου καλώς τα δέχτηκες και με το καλό το αδελφάκι! Μια θετικότατη χοριακή!

Capy μου τι να πω βρε κορίτσι έχεις μουρλαθεί στις εξετάσεις. Εύχομαι πολύ καλά αποτελέσματα να έχεις! Θα περιμένουμε νέα σου!

Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα

Απαισια εξεταση η αξονικη.ηπια συνολο 6 ποτηρια νερο με σκιαγραφικο απαισιο κ μου βαλανε κ ενδοφλεβιο σκιαγραφικο.ολα αυτα μου φερανε ταση για εμετο κ διαρροια,κατι φυσιολογικο ειπανε οι γιατροι.αποτελεσματα θα παρω σε 2 ωριτσες,δεν μου ειπανε τπτ οι ακτινολογοι....

Ευχαριστω για το ενδιαφερον,η αληθεια ειναι οτι ειναι αγχωτικη διαδικασια κ την περασα μονη γτ πιστευα οτι δεν ειναι τπτ....αυτοι οι ηρωισμοι θα με φανε!!!!

Θα σας γραψω τα νεα μου μολις επιστρεψω σπιτι!φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αποτελεσματα capy...κατι γυναικολογικο ψαχνεις και την εκανες η κατι αλλο σε ενοχλησε και την εκανες;

Εκανε και ο μπαμπας μου ανω και κατω κοιλιας δε μου πε να του δωσανε κατι να πιει....περιμενουμε βραδινη ενημερωση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια μου για τα φιλια που μου στελνετε για την μικρη μου!

levou μου πραγματικα ειμαι μια χαζομαννουλα τρελαινομαι για την κορη μου,την λατρευω οπως ολες οι μαννουλες τα παιδακια τους....

capy καλα αποτελεσματα.

lopez μου θυμισες τα δικα μου σαν περσι τετοιο καιρο ημουν κ εγω στην διαδικασια της εμβρυομεταφορας κ αναμονης μετα...δυο βλαστοκυστες μου ειχαν βαλει κ μενα κ τσουπ επιασα την μικρη μου....να εισαι αισιοδοξη κ να παρακαλας καθε μερα τον Θεο να σου στειλει γερο η γερα μωρακια!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...