Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Μάρντιο ... ναι είχα και τον γιο μου μέσα. τον κρατούσα αγκαλιά και ήμουν σκυμμένη πάνω από το χτυπημένο παιδί όλη την ώρα μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο 

Δάφνη ... πήγα εχθές στο σπίτι του και τον είδα. ευτυχώς είναι πολύ καλοί άνθρωποι. είναι Πολωνοί. 

Μπράβο για την καμπύλη και το παγωτάκι βεβαίως!

Αυτό με το ¨δε μπορώ να το χαρώ" το είχα και εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη! φαντάσου ο άντρας μου μου έλεγε, "καλά, κάναμε τόσο αγώνα να μείνεις έγκυος και τώρα έχεις κατάθλιψη?" 

Ασε τις ναυτίες μέχρι τον 7ο και τις καούρες από τον 8ο ... αλλά φυσικά ... χαλάλι!

Κάπυ ... ευχαριστούμε!

ο άντρας σου τι έχει τελικά; ο συνάδελφό μου διαγνώστηκε με ελκώδης κολίτιδα - χάπια μια ζωή και δε θεραπεύεται

γενικά και σε εμάς καλά μας πάει

την προηγούμενη εβδομάδα ο γιος μου έπεσε στο σχολείο και έκανε 4 ράμματα - ο άντρας μου έπεσε και χτύπησε το πόδι του ... μια χαρά!

Φωτεινή ... σε παρακαλώ!!! φέρε μας καλά νέα!!!!!!!!!!!!!!!

 

εγώ σήμερα έχω γυναικολόγο

πάω να μου κάνει τον υπέρηχο να δούμε πότε θα είμαστε έτοιμοι

για να δούμε ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MARDIO ευχαριστώ πολύ. Πότε μπορώ να τα ξεκινήσω?

Φωτεινή μου να έχεις μια μεγάλη χοριακη! !!!θα περιμένουμε τα νέα σου!

Diazaki μου επέστρεψε ο γιατρός μου αλλά είπε πως δεν χρειάζεται να με δει.ενας πολύ καλός οικογενειακός φίλος ουρολόγος μου είπε πως από βδομάδα θα μου γράψει παραπεμπτικο για αξονική ή μαγνητική για να τα δούμε όλα καλύτερα .από υπέρηχο μου είπε μην περιμένεις να δεις λεπτομέρειες. Κ απορώ γτ δεν το κάνουν οι γυναικολογοι μου αυτό. ...μήπως γτ ξέρουν πως θα κάνουμε εξωσωματικη? Μήπως επειδή θα τα πάρουνε ούτως ή άλλως? Μακάρι να πέφτω έξω αλλά αν βρούμε κάτι στην αξονική θα πάω κ στους 2 κ θα τους την πετάξω στα μούτρα. ..αλλά όπως είπα ελπίζω να μην βρούμε τπτ....

Άρτεμις ελκώδη κολίτιδα έχει κ ο άντρας μου.κ σήμερα χειροτερεύει. ..ξεκινήσαμε κορτιζόνη κ άλλα 3 χάπια κ αν μέχρι αύριο συνεχίσει τις διαρροιες θα πάμε για εισαγωγή πάλι. ..

Αχ κορίτσια μεγάλη πίκρα αυτό που τραβάμε. ..τόσες μέρες χωρίς δουλειά. ..κ εγώ δεν δουλεύω. ..δεν ξέρω πως θα τα βγάζουμε πέρα με την βρωμοκολιτιδα. ...

Προς το παρον σας φιλώ. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο κ αυτός. ...Οι βιοψίες αναφέρουν πανκολιτιδα κ ελκώδη κολίτιδα. Η φλεγμονή δηλαδή είναι σε όλο το παχύ έντερο. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου! Εχω μερες να μπω γιατι εχω μπλεξει με το δωματιο του μπεμπη, με τις αγορες της προικας του και μεσα σε ολα αυτα ολο το σπιτι μες την σκονη και στην ανακατοσουρα. Χωρις βοηθεια και με την κοιλια στον Θεο καταλαβαινετε, η χελωνα εν δραση! Λιγο τα καλοκαιρινα λιγο οι μπογιατζηδες λιγο τα τριψηματα στους τοιχους λιγο απο ολα ειρθε και εδεσε. Ενταξει σιγα σιγα το μαζεψα αλλα εχω καμποσες ελειψεις ακομη. Ο μπεμπης μας ειναι καλα Δοξα τον Θεο, μεγαλωνει και μεγαλωνει.

Λοιπον σε σας τωρα, Stelina μου εχω λιγο εκπλαγει με τα νεα! Ειναι πολυ δυσκολη η αποφαση σας τι να πω οτι σας φωτισει ο Θεος!

Capy ρε συ καντε ενα ευχελαιο καλα σου λεει η Mardio κοπελα μου αυτο ειναι μουτζες. Σου ευχομαι να ειναι περαστικα και να μην ξαναρθουν!!!!!

Αρτεμις σοκ φανταζομαι ενταξει δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο που επαθες. Ευτυχως το παιδι ειναι καλα και να το ξεπερασεις και εσυ γρηγορα!!

Fotinoulaaaaaaaaaaaaaaaaa καλη επιτυχια αυριο μια χοριακη να ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ενα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και καλη επιτυχια απο τον μπεμπη μας!!!!!!!

Κατερινα σιδερενιος ο γιοκα σου, περασες ταλαιπωρια και εσυ! Περαστηκα!!!

Levou αντε πλησιαζουν οι μερες με το καλω να δεχτεις και να γατζωθουν γερα τα παγωτινια σου!!!!

Lalounaki χρειαζεσαι τον χρονο σου, χαλαρωσε λιγο απολαυσε το καλοκαιρακι, μπανακια ηλιος στην κοιλιτσα σου και τον Σεπτεμβρη ξεκινα ποιο δυνατη και ποιο προετοιμασμενη. Ασε τον εαυτο σου λιγο να χαλαρωσει κοπελα μου, δεν ειναι λιγο αυτο που περασες! Εισαι δυνατο κοριτσι ομως και πολυ καλα κανεις και κλαις, να βγει απο μεσα σου ολο! Θα γινεις μανουλα το ξερεις!

Santaloxilo δεν σε ζηλευω καθολου για την ομορφη παρεα που εχεις, (χαχαχα) ελα ερχεται ο αντρουλης σου και θα εχεις συντομα την καλυτερη παρεα. Ποτε θα φυγουν; Αντε γιατι δεν χωραμε λεμε!!!

Daphne απολαυσε οσο μπορεις την εγκυμοσυνη σου, κοντρολαρησε λιγο το αγχος σου, βεβαια στο λεω εγω που η αληθεια ειναι οτι δεν καταφερα μια στιγμη να την απολαυσω, μια η παλινδρομη μια ο πλακουντας μια η αμνιο μια η αγωνια μια το βαρος μια κατι πονακια αλλα τουλαχιστον τι να πω προσπαθησε λιγο παραπανω εσυ απο μενα.

Matildaki αυτο το πραγμα πια με τους γιατρους εχει καταντησει αιδια τι να πω. Οτι του φανει το λολοστεφανη ειναι ολοι τους! Οιδημονες και μπαινουν και σε χωραφια αλλων. Καλα αποτελεσματα!!!!

Κοριτσακι πως πας ολα καλα;

Mardioμε τις δυο σου κορες σουπερ μαμα ακμαια ευσινα εισαι παντα, η ψυχη της παρεουλας μας!!!!

Φραουλα επιτελους ειρθε η κυρια, αντε να ηρεμησεις, πες μας τι εχεις προγραμμα τωρα;

Ξεχασα ξεχασα σιγουρα καποιες, συγνωμη αλλα ειμαστε πολλεεεεεεεεεεες!!!!! Φιλια φιλια και ενα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fotinoulaaaaaaaaaaaaaaaaa καλη επιτυχια αυριο μια χοριακη να ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ενα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ 

τα νεα μου οπως γιναν χτες με τη σειρα

1.πεθανε η γιαγια του αντρα μου κι δεν θα ερθει γιατι ολοι ειναι εδω και καποιος πρεπει να μεινει εκει να προγραμματισει τα πραγματα

2.η μαμα μου θα μπει να κανει αφαιρεση πολυποδα γιατι εχει αιμοραγιες δεν ξερω ποτε...(οποια εχει κανει ας μου πει τι κανουμε κριβως σε αυτο για να δω τι περιμενει τη μανουλα μου)

3.την επομενη χρονια θα ειμαι σε αλλο σχολειο απο αυτο που ειμαι 10 χρονια μιας και βγηκα υπεραριθμη με τις νεες κατανομες του υπουργειου.

ολα αυτα γιναν σε μια μερα...δημερα εμαθα πως ο πεθερος βγαινει αλλα δεν ξερω ποτε θα μπορει να φυγει...πακετο ολοκληροοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω βρε santaloxilaki ολα μαζι...

Καταρχην ζωη σε σας για τη γιαγια!

Πολυποδακι στη μητρα εχει η μαμα; θα κανει αποξεση μαλλον οχι ολικη αφαιρεση γυναικολογικων.εκανε η Μικα δεν ηταν επωδυνο.ε Μικακι;;;;

Το νεο σχολειο ειναι πιο μακρυα;Μια αλλαγη εργασιακου περιβαλλοντος δεν ειναι παντα για κακο.Και γω περσι αλλαξα δουλεια μετα απο 10 χρονια στον ιδιο εργοδοτη και ενω στην αρχη στεναχωριομουν τωρα βλεπω οτι μια ανανεωση προσωπων θεσης αρμοδιοτητων ηταν στη παρουσα φαση οτι χρειαζομουν....το θεμα ειναι να βολεψει να ρθει και ο Δωδεκανησιος κοντα....και αυτος εκπαιδευτικος ειναι; βγηκαν τα δικα του;

Ε για τα πεθερικα αντε η αναρρωση να συνεχιστει στο νησι...

Φιφουλινα μου ξεχασα να σε σχολιασω χθες....και συ στη λιστα των εν δυναμη γκαστρωμενων βεβαιως βεβαιως...οποτε βρισκομαστε με τη Μικα και τον αντρα της μου λενε τα καλυτερα για σας που σας γνωρισαν...

Θελω πολυ κατι καλο για σενα!!! Τοση αναμονη επιβαλλεται...

Ολες δηλαδη μολις τα παρετε αγκαλια το πρωτο πραγμα που θα κανετε ειναι να δωσετε ενα σκαμπιλι για το χρονο που σας παιδεψαν για να ρθουν!!!

Εγω παντως αυτο εκανα....χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή προσευχόμαστε για σενα αύριο! Θα πας στο κέντρο εξ. να κάνεις την χοριακή ή σε εργαστήριο; Πως πέρασες τις μέρες της αναμονής χωρίς εμάς;;; Ήσουν ξάπλα ή δούλευες;

Santaloxilo συλλυπητήρια και μακάρι μετά από αυτή την απώλεια να έρθει μια καινούργια ζωή στη ζωή σας. Το νέο σχολείο θα είναι πιο κοντά; Περαστικά και στον πεθερό και σύντομα σπιτάκι του! Σε ποιο μέρος έχει τον πολύποδα η μαμά σου γιατί απ'οτι ξέρω μπορεί να βγει σε διάφορα σημεία. 

Capy ευχέλαιο, τρισάγιο και ο,τι χρειαστεί. Πως είναι ο άντρας σου;

Άρτεμις δεν τολμώ να φανταστώ πως ένιωσες στο ατύχημα. Τουλάχιστον η οικογένεια του παιδιού φαίνεται λογική για να μην έχεις άλλα τρεχάματα. Ελπίζω να μην την πάρεις από φόβο την οδήγηση μετά από αυτό.

Morouli-χελωνίτσα τι υπέροχες αυτές οι ετοιμασίες! Εγώ είμαι στη φάση-μη φάσης γιατί έχω διάφορα θέματα υγειακά-προσωπικά-επαγγελματικά να λύσω οπότε δεν παίρνω ακόμα απόφαση να προσπαθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μπήκα στα κλεφτά για να ευχηθώ στη Φωτεινούλα μια τεράααααααααστια χοριακή για αύριο!!!!!!+++++++++++++++++ να είναι κοπέλα μου,έχουμε πολύ ανάγκη να ακούσουμε θετικά νέα και μακάρι να είναι για όλες θετικά από εδώ και πέρα!!!Όχι άλλα δάκρυα...Άντε γιατί βλέπω πολύ γκαντεμόσκονη να έχει πέσει με αυτά που περνάμε...Πάντως σήμερα που πήγα σε ένα μοναστήρι άναψα ένα κεράκι για όλες μας!!!

 

Για τις υπόλοιπες θα μπω να σχολιάσω αύριο που θα έχω περισσότερο χρόνο.

 

Τα φιλιά μου σε όλες!!!! :-*  :-*  :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα. Μπαινω απο κινητο οποτε αντενα απαντησω...

Σανταλοξυλο να ζησετε να τη θυμοσαστε τη γιαγια. Περαστικα και στον πεθερουλη σου και συντομα σπιτι του. Τελικα ειδες που δεχτηκαν να τους φιλοξενησεις;; Αληθεια πως το εθεσαν να ερθουν τελικα σπιτι; Για τον πολυποδα παντως το μονο που ξερω οτι μπορει να βγει και με αποξεση με μεθη. Ειναι μεγαλος; Ολα καλα να πανε!

Αρτεμις το παιδι ειναι καλυτερα;

Βρε Καπυ μου τι τραβατε! Καντε εναν αγιασμο να ηρεμησετε λιγο! Περαστικα! Αυτο δεν ειναι απλη μουτζα...

Φωτεινουλα ευχομαστε αυριο μια τεραστια χοριακη!!! Ενα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυ κι απο μενα!

Μορουλι τελειες ειναι αυτες οι ετοιμασιες! Με το καλο να ερθει ο μπεμπαρος!

Φιλια σε ολες! Συγγνωμη που δεν αναφερομαι σε ολες, αλλα το κινητο βλεπετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo ... ζωή σε εσάς κοριτσάκι μου και ελπίζω αυτό το 3πλο χθεσινό απανωτό να είναι και το τελευταίο!

MARDIO... είσαι θεά! δεν υπάρχεις! ωραίο αυτό με το σκαμπίλι! πέθανα στα γέλια!

Φράουλα ... ευτχως αναγκάστηκα και οδήγησα και την ίδια μέρα και την επόμενη και κάθε μέρα μη σου πω οπότε ας πούμε το ξεπέρασα. ευτυχώς πρόκειται για μια εξαίσια οικογένεια! μέσα στην ατυχία μου στάθηκα πάρα πολύ τυχαιρή!

Diaz... σήμερα ο νεαρός θα πάει πάλι στον γιατρό. περιμένω με αγωνία να μου γράψει πως γύρισαν για να πάρω τη μαμά του να μου πει τι τους είπε.

 

στα δικά μου τώρα ...

ο υπέρηχος εχθές έδειξε 3 ωάρια!

2 μεγάλα και 1 πιο μικρό 

αλλά ρε κορίτσια με άγχωσε πολύ ο γιατρός με τη στάση του

δε ξέρω μήπως ήταν κουρασμένος γιατί μόλις είχε βγει και από τοκετό αλλά γιατί με ρωτούσε;

αφού τις ορμόνες τις πήρα για περισσότερα ωάρια

μου έλεγε και μου ξαναέλεγε πως υπάρχει περίπτωση για δίδυμη κύηση 

οκ, αυτό το ξέρουμε - και τι πειράζει;

λόγω του ιστορικού μου με την σπονδυλοαρθρίτιδα;

όχι

λογω ηλικίας; (είμαι 35)

όχι, γενικά μια δίδυμη κύηση διατρεχει κινδύνους 

με έσκασε σας λεω!

είσαι σίγουρη πως θες να συνεχίσουμε ... τι ήταν αυτό παλί ρε κορίτσια .....;

αύριο το πρωί στις 11 θα την κάνω ... για να δούμε 

και πολύ πιο νωρίς 

στη 12 μέρα του κύκλου!

μάλλον οι ορμόνες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και έχω και άλλα ...

η βιολογος με ρώτησε αν έχουμε πάρει φάρμακα και της είπα για το ουρεόπλασμα και την αντιβίωση 

- το ξέρει ο γυναικολόγος μου λέει; 

- όχι ... μόνη μου το έψαξα γιατί ήξερα πως είχαμε ιστορικό 

- ναι αλλά επηρεάζεται το σπέρμα και από το ουρεόπλασμα και από την αντιβίωση και ας έχουν περάσει 10 μέρες που σταμάτησε η λήψη 

και με ξανά παίρνει τηλέφωνο

- ποιος είπε να πάρετε rulid (αντιβίωση)?

- μια άλλη γυναικολόγος της λέω, η τάδε

βλακεία μου ... η αλήθεια είναι πως κάναμε αντιβιόγραμμα ... θα μπορούσα να αποφύγω να αναφέρω το όνομα της άλλης γυναικολόγου 

ωχ! βλέπω να μπλέξουμε .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...

Φωτεινούλα με το καλό κούκλα μου, με μια τεράστια χοριακή! 

Σανταλοξυλάκι γλυκό να ζήσετε να την θυμάστε την γιαγιάκα και περαστικά στον πεθερούλη!

Άρτεμις τι να πώ και μη χειρότερα, τουλάχιστον δεν έπαθε κάτι σοβαρό το παιδί και έπεσες και σε καλή οικογένεια!

Capy μου περαστικά, πάντως θα συμφωνήσω με τα κορίτσια κάντε κανένα ευχέλαιο κακό δεν κάνει!

Φραουλίτσα μου καλή σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες, με πήρε τηλ. η γυναίκα του γιατρού μας και διοργανώνουν την Κυριακή μια συνάντηση για συζήτηση και υποστήριξη μεταξύ γυναικών που προσπαθούν, ή τα έχουν καταφέρει κλπ. έτσι για γνωριμία και ανταλλαγή εμπειριών. Αναρωτιόμουν αν θα σε δω εκεί....

Diazaki πως πας εσύ? Με τους άλλους 2 σάκους τι έγινε τελικά? Ελπίζω όλα να είναι τέλεια και να έχεις μια ιδανική εγκυμοσύνη!

Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο, όλα μια χαρά και την άλλη Τετάρτη θα κάνουμε την εμβριομεταφορά!!!!! ΕΕΕΕΕΕρχονται τα παγωτο-αδελφάκια!!

Σίγουρα ξεχνάω κάποιες σας φιλώ όμως όλες και σας στέλνω την αγάπη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!! πω πω μηνυματα!!σιγουρα ολο και καποιες θα ξεχασω!!

εγω πηγα στο γιατρο και ειναι ολα καλα!το μωρο ειναι 157γραμμαρια κα ειναι κοριτσακι!!!!!!!

 

φωτεινη σε σκεφτομουν αυτες τις μερες!σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ακουσεις τα καλυτερα νεα!!θα περιμενουμε με αγωνια!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αρτεμις κοριτσακι μου ευτυχως που ειστε ολοι καλα!εγω τρεμω οταν οδηγαω και φοβαμαι μη μου τυχει κατι τετοιο!!πανω στην ατυχια σου εισαι τυχερη!περιμενουμε να μας πεις τα νεα του νεαρου!!

 

lalluna το να μιλας σε αγαπημενα σου προσωπα ακομα και αν δεν εναι κοντα μας ξερω οτι σε ανακουφιζει!και με τον πνευματικο σου που μιλησες καλα εκανες!ειναι πολυ νωπο ακομα αλλα θα προχωρησεις μπροστα και θα τα καταφερεις!

 

daphne Μου ποσο σε καταλαβαινω δε λεγεται!και εγω δεν μπορω να αφαιθω και να χαρω την εγκυμοσυνη μου αλλα το παλευω!

 

santaloxilo τα συλληπητηρια μου για τη γιαγια και να παω καλα ο πεθερος σου με την εγχειρηση!οσο για τη δουλεια τουλαχιστον θα δουλευεις εστω και σε αλλο σχολειο!μπορει να ειναι και καλυτερα!

 

capy μου περαστικα στον αντρουλη σου και ελπιζω να μη χρεαστει να ξαναμπειτε σε νοσοκομειο!!

 

morouli μου ωραιες αυτες οι ετοιμασιες αλλα μη κουραζεσαι!

 

stellina ευχαριστουμε για το κερακι!!ολες το χρειαζομαστε!!

 

diazaki Μου τι κανεις?εχεις τιποτα συμπτωματα?

 

συγνωμη στα κοριτσια που ξεχασα!!φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou κοριτσάκι.ε;; Αχ βούρκωσα! Μια σταλίτσα μωρέ είναι, αλλά θα γίνει μια κουκλάρα! 

Levou εμένα δεν με ειδοποίησαν. Με έχουν πάρει από φόβο φαίνεται χαχα!! Για δώσε παραπάνω πληροφορίες. Που θα γίνει, ώρα κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη περιμενουμε....................

κοριτσακι τι τελεια νεα ειναι αυτα με το καλο η μπεμπουλαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

καπυ απο την αρχη στο ελεγα για ευχαιλειο.................................ειλικρινα το πιστευω..εγω δεν εχω νεα εκτος του οτι γυρισε το ποδι του καλου μου και ειναι τουμπανο...μαλλον κι εμεις θελουμε ενα ευχαιλειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινουλα τι κανεις; Περιμενουμε ευχαριστα!

Λεβου με το καλο τα παγωτοαδελφακια! Κοντευεις!

Αρτεμις που ειναι το κακο να ερθουν διδυμακια; Τι τον επιασε; Οταν ξαναπας ρωτα τον τι φοβαται...

Σανταλοξυλο περαστικα στον α τρουλη σου. Τωρα βρηκε να το χτυπησει; πως θα ζουζουνισετε;;;χιχιχι!

Κοριτσακι μου κοριτσακι τελικα; Με το καλο ο κοριτσαρος.

Εγω με τους σακους εδω, εχουν κι εμβρυακια που δεν προχωρουν. Οποτε ακινησια για να βοηθησω το εμβρυακι μου. Απο συμπτωματα εχω απο ολα! Ψιλοαναγουλες, πονακια, χαμηλη πιεση (λιγο ορθια και ψαχνω να κατσω). Υπερηχο κανω καθε εβδομαδα για να παρακολουθουμε την εξελιξη. Αυτα απο μενα.

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KOYKLES MOY!!DUSTUXWS PALH ARNHTIKH H XORIAKH  0.1 GIATH???AFOY MOY ELEGAN OTH AYTH TIN FORA OLA EINAI SYPER...  KE SALPHGES KLEISAME KE USTEROSKOPHSH KANAME KE TA EMBRUA KALA  KE KSAPLA SUNEXEIA.....GIATH GIATH GIATH??? [smilie=sad7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Φωτεινούλα μου τι να πώ? Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου, μακάρι να είχαμε τις απαντήσεις, αυτό το γιατί μας έχει βασανίσει άπειρες φορές! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και την αγάπη μου, κουράγιο καλή μου...

Φραουλίτσα δεν ξέρω γιατί δεν σου τηλ. κι εμένα πρώτη φορά με καλούν σε κάτι τέτοιο... Είναι την Κυριακή στις 11 στο ιατρείο μου είπαν. Ήλπιζα να δώ εσένα και την Λαμπρινούλα μας αλλά τώρα μάλλον δεν θα ξέρω κανέναν. 

Βρε σανταλόξυλο δεν κάνετε κι εσείς κανένα ευχέλαιο, όλα μαζεμένα σας πέφτουν βρε παιδί μου!

Κοριτσάκι μου έχω να σου πώ απο την εμπειρία μου η μπεμπούλα σας θα σας ΤΡΕΛΑΝΕΙ!!! Θα σας πάρει τα μυαλά σου λέω, είναι πολύ τσαχπίνες οι άτιμες οι μπουμπούδες!!!! Με το καλό να την κρατήσετε στην αγκαλιά σας!

Πάλι κάποια ξεχνάω σίγουρα να με συγχωρείτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Φωτεινη κριμα...δε ξερω ποιο ακριβως ειναι το θεμα σας.ηταν η δευτερη προσπαθεια;

Αχ οτι καλυτερο βρε κοριτσι...

Κοριτσακι μου πολυ συγκινητικο που ειναι κοριτσι...

Diazaki ταλαιπωρεισαι αλλα χαλαλι.πως τα καταφερνεις τελικα με το μικρο; εχεις βοηθεια ολημερις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ομορφα και καλα επιτελους μπηκα και απο τον υ[πολογιστη μου αν και  μου εδωσε μνημες που ηθελα να μην ξαναθημηθω αλλα τεσπα...

φωτεινουλα μου λυπαμαι παρα πολυ σε νιωθω απιστευτα αυτα τα γιαγτι ειναι που μας τρελλενουν ολες μας!!γιατι να μην μπορουμε εμεις να γινουμε μανουλες οπως τοσες αλλες ?γιατι να μην τα καταφερνουμε ποτε?γιατι?γιατι?γιατι??γιατι?μια αγκαλια και απομενα πολυ μεγαλη!!!

κοριτσακι μου εκλαψα μολις ειδα οτι εχεις κοριτσακι αντε με το καλο ολα να πανε σουπερ!!!!

λεβου μου με το καλο να δεχτεις τα εμβρυακια σου και μια τεραστια χοριακηηηηη++++++++++++++++++

ντιαζακι μου ξεκουραση και μονο ξεκουραση σεσενα!

δαφνη μου να το χαρεις τωρα να το χαρεις ηρθε η ωρα και γιασενα και ολα να πανε οχι μονο τελεια και κατι παραπανω!!!

σανταλοξυλο μου συλληπητηρια και ζωη σε σας περαστικα για τον πεθερο σου και σιδερενιος να γυρισει σπιτακι του και να χαλαρωσεις και εσυ με τον αντρουλη σου λιγακι μιας που ερχετε!και οταν φευγει ενας ανθρωπος λενε ερχετε ενας αλλος δωστου να καταλαβειιιιιιιιιιιιιιι!!!

μαρντιο μαμα της παρεας τι να πω για σενα να χερεσε τις κορακλες σου και νασε παντα ετσι γιανα μας δινεις δυναμη και κουραγιο!!!σαγαπαμε απλα γιαυτο!!!

καπυ μου περαστικα και παλι στον αντρουλη σου ελπιζω να μην χρειαστει να ξαναμπει στην διαδικασια νοσοκομειου και σε τετοια μεγαλη ταλαιπωρια!!!κανε εναν αγιασμο η καλυτερα ευχελαιοοπως θα κανω και εγω σε λιγες μερες!!!μπας και στρωσουν λιγακι τα πραγματα απολες τις πλευρες!!!

αρτεμις μου τι να πω τοχω βιωσει πριν 2 χρονια και ξερω πως ειναι περαστικα στο παλλικαρι και αφου ηταν καλοι ανθρωποι παλι καλα!!!τιποτα αλλο κακο να μην σας βρε!!!και οσον αφορα τον γιατρο σου πες του εγω δυδυμακια θελω εκει να σκασει!!!

μωρουλι τι υπεροχα πραγματα ειναι αυτα η ποιο ομορφη ανακατοσουρα ειναι στο σπιτι!!!ενα μεγαλοοοοοοοοοοοο φιλακι στην κοιλιτσα σου!!

οσο γιαμενα προσπαθω να ξεχαστω............αυριο θα παω στο γιατρο μου να με δει πως παω!!!να μας πει και ποτε θα ξεκινησουμε παλι προσπαθειες γιατι δεν περιμενω ουτε ωρα παραπανω μακαρι να μουλεγε χθες και αυριο νακανα ξανα χοριακη τρελλο φενετε ναι το ξερω αλλα δεν θα περιμενω μεχρι το σεπτεμβρη αυτο ειναι το μονο σιγουρο θα προσπαθησουμε και μονοι μας τωρα για λιγο καιρο μιασ που μετα την αποξεση λενε <λενε>οτι πιανεις ποιο ευκολα!!!!θα δειξει αν και δεν το πιστευω ουτε μια στο εκατομμυριο αλλα τελος παντων!!!!

συγνωμη αν ξεχασα καμια σας σας αγαπω πολυ πολυ πολυ πολυ ολες σας και οποια εχει  facebook ας μου στειλει το ονομα της να την κανω φιλη ναχουμε να τα λεμε και αποκει!!!φιλακιαααααααααααα σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Fotini μου λυπάμαι πολυ κορίτσι μου γλυκό, μακάρι όλες μας να πιαναμε με την μία αλλά δυστυχώς δεν ξέρουμε τι φταίει. ...σου στέλνω μια μεγάλη ζέστη αγκαλιά. ...

Koritsaki mou χαίρομαι που πάνε όλα καλά! !!! Αχ μπουμπούκι θα είναι η μικρή κ θα σας ξετρελάνει! !!!

Santaloxilo μου λυπάμαι για την απώλεια σας....Περαστικά στον πεθερουλη κ με το καλό να αφαιρεθεί ο πολυποδας της μανούλα σου κ όλα να πάνε καλά. ..Περαστικά κ στον αντρουλη σου κ άλλο κακό να μη σας βρει! Εγώ αύριο θα πάρω τηλ τον παπά να έρθει για ευχέλαιο. ...δεν κάνεις κ εσύ κανένα? Λες ο θεός να μας δώσει την μεγαλύτερη χαρά μετά από αυτά? ??

Stellina μου ευχαριστούμε για το κερακι. Εσείς πως είστε? Ξεκίνησες ταξίδια?

Φραουλιτσα μου να λυθούν σύντομα όλα τα εμπόδια κ να προχωρήσετε κ στην επόμενη πετυχημένη προσπάθεια! !!

Morouli μου πότε με το καλό γεννας? Αχ οι ωραιότερες ετοιμασίες είναι αυτές! !!!

Άρτεμις σημασία έχει η ποιότητα των ωαρίων! Κ ναι, σίγουρα κάθε δίδυμη κύηση θεωρείται υψηλού κινδύνου αλλά δεν είμαστε κ στον 15ο αιώνα να τα φοβόμαστε όλα. ...υπερβολή του γιατρού πιστεύω! Όσο για το μπέρδεμα με τους γιατρούς μην μασάς. ...κ εγώ σε 2 πηγαίνω κ πάντα μιλάω ανοιχτά .είναι δικαίωμα μας να ψαχνόμαστε λίγο περισσότερο κ να έχουμε κ 2η κ 3η γνώμη!

Levou με το καλο να έρθουν τα παγωτινια σου κ να γαντζωθουνε γερά! !!!

Diazaki μου μείνε ξάπλα κ να έχεις θετικές σκέψεις! Χαϊδεψε την κοιλίτσα σου κ μιλα στο εμβρυακι σου κ όλα θα πάνε καλά!

Τα φιλιά μου επίσης στις σούπερ μαμάδες που μας ενθαρρύνουν κ είναι δίπλα μας MARDIO κ MIKA!!!!!

Ο άντρας μου είναι καλύτερα με την κορτιζόνη τώρα αλλά έχει πονοκεφάλους. ...συνεχίζουμε με το φαρμακομανι κ βλέπουμε. ..όπως είπα κ παραπάνω θα κάνω ευχέλαιο άμεσα κ αποφάσισα να επισκεφτώ 1 ομοιοπαθητικο μοναχό εδώ κοντά σε ένα μοναστήρι ο οποίος είναι λένε απίστευτος γιατρός κ πνευματικος!!! Ελπίζω να με βοηθήσει με πολλά θέματα κ ειδικότερα με το θέμα παιδιού κ μετά ίσως πείσω κ τον άντρα μου να πάει γτ στην ελκώδη κολίτιδα η ομοιοπαθητικη κάνει θαύματα λένε! Φυσικά πάντα με την καθοδήγηση κ παράλληλη λήψη φαρμάκων από τον γαστρεντερολογο μας!!!!

Βρε κορίτσια αναρωτιόμουν τις προάλλες ποιες μένουμε θεσσαλονικη ή έστω κοντά? Όλες Αθήνα μου είστε? Αχ πρέπει να κάνω ταξίδι μεγάλο για να βρεθούμε!

Σας φιλώ ολες κ ιδιαίτερα την fotinoula μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
    • Γεια σας κορίτσια. Προσφατα πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης να πάρω το μηλαρακι και την ζώνη. Μου είπαν για 3ημερη νηστεία , αλλά την τρίτη μέρα εγώ έφαγα παγωτό το πρωί το ξέχασα και την4η μέρα έφαγα το μηλαρακι κανονικά. Δεν ξέρω τι έπαθα εκείνη την ημέρα και το ξέχασα τελειωσ ότι έκανα νηστεία ... Τώρα θεωρείτε άκυρο;  Να ξαναπάρω μηλαρακι να ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή;  Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη ... Προσπαθώ 3 χρόνια για μωράκι αλλά δεν έρχεται ..😔😔😔😔😥
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...