Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Ομορφιες μου σας διαβαζω συνεχεια απλα πρεπει να βρω παλι τους ρυθμους μου γθατι εχω κλειστει στο σπιτι και μου ειναι αρκετα δυσκολο ολο αυτο.τωρα σρ λιγες μερες ειπα να ξεκινησω μαζι με τον αντρα μου σε μια εταιρια καλλυντικων για να ξεχαστουμε λιγακι και να βγαλουμε και κανα φραγκο γιΑτι πεσαμε πολυ!σας σκεφτομαι ολες και ξερω πως με σκεφτεστε και οι αγκαλιες σας με ζεστανανε παρα πολυ!!να.χαλαρωσω μονο για λιγο καιρο!μετα σκεφτομαστε να παμε σε καποιο δημοσιο νοσοκομσιο για να ξεκινησουμε.αν εχετε καποιο στην αθηνα θα το ακουσω με μεγαλη χαρα γιατι τα λεφτα ειναι πολλα να ξαναπαμε παλι εκει που ειμασταν και δεν υπαρχουν και ρκτος ολων των αλλων δεν θελουμε να το αφησουμε πολυ ολο.αυτο γιατι θαναι χειροτερα θελω να μεινω σημετα αν γινετε εγκυος για να απαλυνω τον πονο μου!σας αγαπαω πολυ και ειμαι εδω κοντα σας παλι για να το περασουμε μαζι και αυτο!εχω πολλα να σας πω αλλα γραφω απο το κινητο και δεν γινετε θα μπω απο τον υπολογιστη και θα σας.τα πω γιατι θελω καπου ν τα πω να ξελαφρωσω!!φιλακια πολλα και σας ευχαρισυω ολες σας,!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκι μου γλυκό σου έχω στείλει αναλυτικό μήνυμα. Δεν είναι Αθήνα βέβαια, αλλά αν δεν βρεις κάτι άλλο δεν χάνεις κάτι να το κοιτάξεις. 

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!Νοσηλευομαστε απο τη Δευτερα με τον μικρο γι αυτο κ εχω χαθει..

Τωρα ειναι καλυτερα αλλα μετα απο δυο μηνες ταλαιπωριας δ συνεργαζεται καθολου δεν τρωει τιποτα δεν ακουει τιποτα..Ειμαι ενα κινητο πτωμα κ παρολα αυτα σημερα τον αφησα με την γιαγια κ πηγα περασα επιτροπη.

Ειχε τουλαχιστον 60 γυναικες σε αναμονη..ευτυχως ειχα χαρτι οτι νοσηλευεται το μωρο κ με περασαν πρωτη εγκριθηκε μετα πηγα στο κεντρο εγινε η συνταγογραφηση κ ξανα στο φαρμακειο του εοππυ να παρω τις ενεσεις κ μετα στο παιδιατρικο.

Πριν τη Παρασκευη δεν θα βγουμε.

Λαλουνα μου...ποσο στεναχωρεθηκα μωρε..αχχ αυτο ειναι χειροτερο ο αρνητικη χοριακη..

Παρε τον χρονο σου κ να σαι σιγουρη θα τα κατφερεις!!

Για δημοσιο για το Αττικο εχω ακουσει καλα στον Χρελια.

Στελλινα μου 6500 για ωοληψια εμβρρυομεταφορα καταψυξη χωρις τα φαρμακα?

Οσο για τις προ εξετασεις κ γω μονη μου ψαχτηκα κ ας θυμωνε ο γιατρος δ με ενδιεφερε!!

Οσο για τοωτι βλεπει ο καθε γιατρος μεγαλη συζητηση..σας ειχα πει την ιστορια φιλης..με το διαφραγμα που το δε ο τελ εξωσωματικος οπου κ εμεινε εγκυος η κοπελα..

Φιλακια σε ολες αν μπιρεσω θα ξαναμπω ..ηδηερχεται Κ παταει πληκτρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου γλυκο περαστικα στο καμαρι σου σιδερενιος!!σευχαριστω και οντως ειναι πολυ χειροτερο απο την αρνητικη χοριακη δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο σιγουρα και μακαρι να μην το ζησει κανενας αλλος στον κοσμο!!εχω ακουσει και εγω για το αττικο θα ρωτησω και τον γιατρο μου βεβαια μηπωςς εχει καποιον δικο του να με συστησει!παντως θα σας πω κατι απο καρδιας τωρα το θελω ποιο πολυ απο πριν θελω να ξανακουσω παλι να χτυπαει καρδουλα στα σπλαχνα μου και να κατσω οχι μονο στο κρεβατι ας κατσω και 9μηνες δεν με νοιαζει και δεν θα ξαναγκρινιαξω ποια για τιποτα αλλο γιατι ολα ταλλα δεν εχουν καμια σημασια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lallouna κοριτσακι μου χαιρομαι πολυ που δε το βαζεις κατω ,ετσι πρεπει.οπως σου εχω ξαναγραψει την επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη.το πιστευω πραγματικα.μπραβο που θα προσπαθησεις συντομα θα βοηθησει να σου απαλυνει λιγο το πονο που νιωθεις και οταν με το καλο συμβει θα παιρνεις δυναμη απο το αγγελακι σου και ολα θα πανε τελεια.

 

φιλια πολλα σε ολες και καλη δυναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου περαστικά στο αγοράκι σου! Είναι δύσκολα όλα αυτά και μακάρι γρήγορα σπιτάκι σας με γερό και δυνατό το παιδάκι σας. Μέσα σ'ολα και η επιτροπή αλλά αφού ξέμπλεξες πάλι καλά. Άντε καλή αρχή και καλή επιτυχία!

 

Ζωή μου έχεις πολύ δίκιο σε όλα όσα λες. 

 

Λαλλούνα μου καλά κάνεις και δεν αφήνεις το χρόνο να σας κατατρώει. Το επόμενο σποράκι μακάρι να έρθει σύντομα και να μείνει!

 

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

 

lallunaki μου σε σκεφτομαι συνεχεια και με το μηνυμα σου καταλαβα οτι δε θα το βαλεις κατω!σε καταλαβαινω απολυτα και ξερω οτι τωρα θες το μπεμπε ακομα περισσοτερο! να εισαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις!το αγγελακι σου θα σου στειλει το αδελφακι του οπως εκανε και το δικι μου!

 

 κατερινακι περαστικα στο παιδακι σου!σιγουρα θα εχεις ταλαιπωρηθει ολον αυτον τον καιρο!ευτυχως περασες απο επιτροπη και ξεμπερδεψες!καλη αρχη λοιπον!!

 

capy μου αντε κοριτσακι μου να κανεις τις εξετασεις που πρεπει να δεις τι γινεται!δε νομιζω παντως να ειναι ενδομητριωση!

 

κοριτσακια μου πρεπει να σας αφησω γιατι γιορταζει ο γιος μου και ηρθανε κατι φιλοι του!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τοον χαιρεσε κοριτσακι μου το καμαρι σου. Κατερινακι μου αισιοδοξια δεν εχω ακομα τουλαχιστον εχει ο αντρας μου και προσπαθει να μου την μεταδωσει.κατω δεν θελω να τοο βαλω παροτι με γονατισε για τα καλα.ειναι η πρωτη φορα που δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου σαν να μην ειμαι εγω ναχει μπει αλλος ανθρωπος μεσα μου.ο αντρουλης μου φοβαται μην και χρειαστει να παμε σε ειδικο αν δεν συνελθω γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τοον χαιρεσε κοριτσακι μου το καμαρι σου. Κατερινακι μου αισιοδοξια δεν εχω ακομα τουλαχιστον εχει ο αντρας μου και προσπαθει να μου την μεταδωσει.κατω δεν θελω να τοο βαλω παροτι με γονατισε για τα καλα.ειναι η πρωτη φορα που δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου σαν να μην ειμαι εγω ναχει μπει αλλος ανθρωπος μεσα μου.ο αντρουλης μου φοβαται μην και χρειαστει να παμε σε ειδικο αν δεν συνελθω γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

 

Λαλλουνάκι μου ξεκινάω με σένα και την απόφασή σου να συνεχίσετε τις προσπάθειες!Μπράβο κουκλίτσα μου νομίζω ότι αυτό είναι το πιο σοφό να πράξεις.Πόσο διάστημα σας έδωσε ο γιατρός για να ξεκινήσετε πάλι προσπάθειες;Εμάς μας είπε κανένα τρίμηνο για να ηρεμήσει το σώμα από τα φάρμακα και κυρίως να φτιάξει η ψυχολογία.Θα κάνεις πάλι διέγερση ε;Δυστυχώς μένω Κρήτη και δεν ξέρω να σε βοηθήσω να διαλέξεις δημόσιο νοσοκομείο,πολλές κοπέλες μένουν Αθήνα όμως και πιστεύω ότι σίγουρα θα σου πουν γνώμες κι εσείς με τον άντρα σου θα διαλέξετε.Εξετάσεις θρομβοφιλίας σου είπαν να κάνεις;Φυσικά και η δική σου περίπτωση δεν είναι όπως μια αρνητική χοριακή,δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση...

 

Κοριτσάκι μου περαστικά με τους παλιομύκητες!Έχεις φαγούρα;Τελικά εγώ αδιαθέτησα μετά από 14 μέρες που σταμάτησα τα χάπια,με πολύ μεγάλη ροή και αφόρητους πόνους.Στο τσακ μπόρεσα να κρατηθώ με τις αναγούλες και να μην κάνω εμετό αλλά ζορίστηκα γενικότερα.

 

Δάφνη μου κοντός τράχηλος=ακινησία;Αν είναι έτσι ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.Θα ξαναπάρεις άδεια φαντάζομαι από τη δουλειά έτσι;

 

Κατερινάκι περαστικά στον μικρούλη σου, από ένα κρυολόγημα τελικά μπήκατε νοσοκομείο;;;; Με το καλό να βγείτε την Παρασκευή ή και νωρίτερα,κρίμα που είναι να ταλαιπωρείται το μωρουδέλι...Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!!!Μπράβο σου που τελείωσες με την επιτροπή! Τα 6500 ευρώ που πληρώσαμε στο γιατρό ήταν μόνο για ωοληψία και εμβρυομεταφορά.Για τα κατεψυγμένα πληρώθηκαν 600 ευρώ για ένα χρόνο.Τα δικηγορικά μας ήταν 800 ευρώ-στην ουσία τα δικαστικά έξοδα και η αμοιβή της δικηγόρου και τα φάρμακα αφού δεν περάσαμε επιτροπή ήταν 1250.Οι εξετάσεις μας γύρω στα 3000 ευρώ αλλά μια από αυτές τις μέρες θα κάνω άθροιση τις αποδείξεις και θα σου πω σίγουρα.Α και το αποτέλεσμα μηδέν,έτσι;Όσο για το ποσό που ζήτησε ο γιατρός το δικαιολόγησε ότι είναι μια ιδιαίτερη και δύσκολη περίπτωση γι΄αυτό και πήρε τόσα χρήματα.

 

Κάπυ μου ούτε εγώ νομίζω ότι έχεις ενδομητρίωση...Όπως είπε και το Ντιαζάκι,οι γυναίκες που έχουν ενδομητρίωση έχουν μεγάλη ροή και πολύ πόνο(δυσμηνόρροια), πόνο κατά τη σεξουαλική επαφή και συνήθως η ενδομητρίωση προκαλεί συμφύσεις.Να σου πω την αλήθεια εγώ τα έχω αυτά και το γεγονός ότι μου βρήκαν συμφύσεις στη μήτρα στην υστεροσκόπηση με κάνει να πιστεύω ότι εγώ μάλλον έχω ενδομητρίωση.Ρώτησα και το γιατρό και μου είπε ότι η ενδομητρίωση βρίσκεται σίγουρα με λαπαροσκόπηση και όχι με την υστεροσκόπηση που έκανα.Τα αντισυλληπτικά τα παίρνω από το 2011 που μου τα έδωσε ένα τζιμάνι γυναικολόγος που είχα πάει να με ρυθμίσει για την περίοδό μου. Εκτός από κάποιες ορμονικές εξετάσεις οπού και έκανα κάποια θεραπεία για να ρυθμίσω την προλακτίνη μου,δοκίμασα μπουσκοπάν και μεσουλίντ για τον πόνο και καταλήξαμε στα αντισυλληπτικά τα οποία ναι μεν μου μειώνουν τον πόνο και δεν κάνω εμετούς αλλά και πάλι δεν μπορώ να πάω την πρώτη μέρα στη δουλειά γιατί παραλύουν τα πόδια και η μέση μου,με λούζει κρύος ιδρώτας,είμαι κατάχλωμη και μερικές φορές αν πάρω αργά παυσίπονο κάνει ώρες να με πιάσει.Το καφέ που έχεις αντί για κόκκινο τον είχα ρωτήσει τότε αν θεωρείται περίοδος και μου είχε πει ναι αλλά καλύτερα ψάξτο εσύ γιατί κι εμένα με τα αντισυλληπτικά δε μου έρχεται ποτέ κόκκινο και δε μου φαίνεται φυσιολογικό αυτό.Επίσης με τα αντισυλληπτικά η ροή είναι πολύ μικρότερη.Τέλος πάντων επειδή δεν κάνει να παίρνουμε αντισυλληπτικά για πολλά χρόνια γιατί στο τέλος δε θα έχουμε ωάρια-μου το είπε ο εξωσωματικός αυτό-θα πάω στη γυναικολόγο της αδερφής μου να της πω το ιστορικό μας. Περαστικά σου κοριτσάκι μου και φυσικά να μιλήσεις στο γιατρό σου να βρείτε μία λύση για τον πόνο και κυρίως την πηγή του πόνου.

 

Μια ερώτηση για όσες έχουν κάνει υστεροσκόπηση:Σας έχουν δώσει κανένα χαρτί που να λέει τι ακριβώς έγινε κατά τη διάρκεια της υστεροσκόπησης;πχ αν βρέθηκε κάτι και αφαιρέθηκε, τι εικόνα παρουσίαζε η μήτρα κλπ;Εμένα εκτός από ένα dvd που φαίνεται ότι μου βγάζει τις συμφύσεις δε μου έδωσε κάτι και λέω να τον ρωτήσω.Εδώ κάνουμε έναν απλό υπέρηχο και παίρνουμε χαρτί που λέει για το τι βλέπουν και τι μετρήσεις κάνουν, σε ολόκληρη υστεροσκόπηση που είναι χειρουργείο δε θα έπρεπε να έχω κάποιο χαρτί;Αν θέλω να πάρω δεύτερη γνώμη θα δείξω μόνο το dvd στον επόμενο γυναικολόγο;Έλεος 1800 ευρώ πήρε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου να χαίρεσαι το γιόκα σου!!!!

 

Συνεχίζω γιατί θέλω να γράψω κι άλλα με αφορμή το Ματιλντάκι μας και τα άλλα κορίτσια σχετικά με τους γιατρούς. Καταρχήν η καρδιόσχημος μήτρα φαίνεται σε κολπικό υπέρηχο να υποθέσω;Τα ινομυώματα επίσης;Μα πώς είναι δυνατόν να μην τα είδαν τόσοι γιατροί;Θυμώνω πάρα μα πάρα πολύ και ξέρετε γιατί;Γιατί οι περισσότεροι γιατροί μας βλέπουν σαν πρόβατα με μεγάλο πορτοφόλι,ανθρωπάκια απελπισμένα να αποκτήσουν παιδιά που τα κουνάνε σαν μαριονέτες όπου εκείνοι θέλουν...Πιστεύω ότι οι περισσότεροι δεν λειτουργούν με βάση τη συνείδηση και την ανθρωπιά τους-εκτός αν πρόκειται για ανερχόμενους γιατρούς που δεν τους έχει διαφθείρει ακόμη το χρήμα-οι μεγαλογιατροί δεν το συζητάω,είναι οι πιο σάπιοι από όλους.Ήθελα να ήξερα,αφού έχουν αντιμετωπίσει τόσες εκατοντάδες περιπτώσεις σαν όλες εμάς που αποτυγχάνουμε,γιατί δε μας βάζουν να κάνουμε παραπάνω εξετάσεις;Ξέρουν πολύ καλά ότι πολλές φορές η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά και ειδικά η θρομβοφιλία ευθύνεται για πολλές περιπτώσεις αποβολών...Πώς κοιμούνται τα βράδια ξέροντας ότι μας αφήνουν να αποτύχουμε απλά και μόνο επειδή δεν κάνουμε κάποιες βασικές εξετάσεις που θα έπρεπε εκείνοι να μας κατευθύνουν να κάνουμε;;;Είμαι σίγουρη ότι κάθε κοπέλα που είχε τουλάχιστον μία αποτυχία ψάχνει απαντήσεις στο ίντερνετ και αναγκάζεται να γίνει γιατρός στη θέση του γιατρού πολύ απλά γιατί εκείνοι δεν κάνουν σωστά και ολοκληρωμένα τη δουλειά τους...Και δεν ψάχνουμε για να έρθουμε σε αντιπαράθεση με το γιατρό ούτε για να γίνουμε εμείς γιατροί στη θέση του,ψάχνουμε να βρούμε τι δεν κάναμε στην προετοιμασία μας και αποτύχαμε...Γιατί για τους γιατρούς είμαστε μια περίπτωση που απλά απέτυχε,για μας αυτή η αποτυχία είναι ο κόσμος και η ελπίδα μας που γκρεμίστηκε...

 

Άρτεμίς μου σε κάλυψα μετά από όλα αυτά γιατί η γιατρός σου σου έκανε τελικά τη σπερματέγχυση;;

 

Τα φιλιά μου σε όλες,συγχύστηκα νυχτιάτικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου...προλαβαινω να ευχηθω στις εορταζουσες και στους δικους σας να τους χαιρεστε πριν αλλαξει η μερα ε;;;Χρονια Πολλα!!!

Κατερινα τι παθατε;γιατι η νοσηλεια;Περαστικα!Μπραβο για την επιτροπη και τα φαρμακα!super mama...

Lalouna δεν εχετε κατεψυγμενα ε;ξανα μανα απο την αρχη;

Παρε τα πανω σου ομως...εχεις ψυχουλα αντρουλη απο οτι λες αλληλοστηριχτειτε....

Capy με το καλο οι εξετασεις σου!! Και γω ειχα κυστη προ εξωσωματικης στις ωοθηκες αλλα δε πονουσα και με αντισυλληπτικα 2 μηνες απορροφηθηκε.υπομονη.

Δε μου αρεσε να προτεινω σκευασματα δεν ειμαι γιατρος αλλα επειδη ειμαι καμμενη στο θεμα συχνοτητα περιοδου και αμηνοροια δοκιμαζω εδω και 2 κυκλους τωρα ενα φυτικο σκευασμα λυγαριας το agnus cactus.δε ξερω αν ηταν τυχαιο αλλα μου ρθε και στους 2 κυκλους σταθερα περιοδος χωρις πολλα προεμμηνορησιακα συνδρομα.

Και γω στο ιντερνετ το διαβασα και πειστικα να το δοκιμασω.

Stellina μου οι γυναικολογοι χωρις να θελω να δικαιολογησω κανενα φυσικα δε λενε απο πριν για πολλες εξετασεις λογω κοστους πρωτον και δευτερον ειναι τοσα πολλα πια αυτα που πρεπει να τσεκαρει ενα ζευγαρι που ειναι απιθανο να πιασει ολη τη γκαμα των εξετασεων.

Δικαιολογω την αγανακτηση σου μετα απο τοσα λεφτα να μην αποδεχεσαι την αποτυχια αλλα δες το κι απο σας τοσες εξετασεις κανατε και ακομα νιωθεις η σου λενε οτι υπαρχουν κι αλλα πραγματα να δεις.

Φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι απο το κρυωμα..που δεν ειναι απλο εφοσον τραβα τοσο καιρο κ το μωρο εχει παρει τα παντα.

Μετα απο 8 επισκεψεις ζητησαμε νοσηλεια κ εξετασεις..του εκαναν ακτινογραφια οπου μια σκια δειχνει σαν μυκοπλασμα..περιμενουμε ελπιζω αυριο τα αντισωματα να δουμε..ωστοσο του χορηγγουν μασκες εισπνοες κ ενδοφλεβια κορτιζονη .ειναι καλυτερα μεν αλλα ακομη..

Ρε Στελλινα κοπελα μου τι υπερογκα ποσα?οχι απλα σας εκμεταλλευτηκε..σας εγδαρε..

Εξωφρενικα ποσα.απαραδεκτος!! Οκ ιδιαζουσα περιπτωση αλλα δεν εκανε. Κατι εις διπλουν..μια ωοληψια μια εμβρυομεταφορα.

Οσο για την υστεροσκοπηση λογικα θα πρεπενα συνοδευετε εγγραφως με τις λεπτομερειες αλλα κ απο το dvd καταλαβαινουν!!

Εγω εκανα θα σας προτεινα να ρθειτε Αθηνα.να μιλησετε αρχικααπο το τηλ κ μετα αποφασιζετε..

Και Στελινα μου κ σενα το ιστορικο σου ειναι φορτωμενο..να το δεις..εγω οταν ποναγα επαιρνα φελντεν10 mg

Κ γω Απο χτες εδω στη κλινικ με εχει πιασει μια φαγουρα αλλο πραγμακ δ ξερω απο τι κ εδω δ μπορω να κανω κ τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μένα! !!

Κατερινακι μου γλυκό περαστικά στον μικρούλη σου. Να γίνει γρήγορα καλά κ να επιστρέψετε σπιτάκι σας!

Εγώ Θεσσαλονίκη μένω αλλά καταγωγή από Καστοριά! !!

Stellina μου ψάξτε το καλά πριν την επόμενη προσπάθεια .ζήτα απαντησεις για όλες σου τις αποριες κ εν ανάγκη αν δεν σε ικανοποιεί ο γιατρός ψάξτε άλλον!

Εγώ ακόμα πονάω. Χθες έδωσα αίμα για καρκινικους δείκτες κ δείκτες φλεγμονής κ αν είναι ανεβασμένα θα κάνουμε κ λαπαροσκοπηση με την υστεροσκοπηση.σημερα θα κάνω υπέρηχο άνω κ κάτω κοιλίας κατά τις 7 το απόγευμα κ την ίδια ώρα θα βγούνε κ οι αιματολογικές. Οπότε θα πεταχτώ στον γιατρό μου να συζητήσουμε τι θα κάνουμε. Μου είπε πως θα ζητήσει μέχρι κ αξονική ή μαγνητική αρκεί να βρούμε τι φταίει. Κάναμε κ υπέρηχο πάλι κ βρήκαμε κ 2η κύστη δίπλα από την πρώτη η οποία έχει συρρικνωθεί.

Ελπίζω να να βρούμε μια άκρη. ...είπαμε να χαλαρώσουμε 3 μήνες πριν την επόμενη εξωσωματική χωρίς γιατρούς κτλ αλλά δεν μπορούμε με τπτ να τους αποφύγουμε....

Σας φιλώ όοοοοοοολες! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Στελλίνα μου ειλικρινά έχω πάθει πλάκα με τα χρήματα που έχετε δώσει. Και για την υστεροσκόπηση ακόμα πάρα πολλά τα χρήματα, εδώ λαπαροσκόπηση έκανα σε γνωστό γιατρό και ούτε τα μισά δεν πήρε. Βρε κοριτσάκι για δείτε και κανέναν άλλον γιατρό, να πάρετε και μια δεύτερη γνώμη. Επίσης για τα αντισυλληπτικά κι εγώ νομίζω ότι για θεραπεία είναι πολύ μεγάλο το χρονικό διάστημα που τα παίρνεις. Συνήθως τα δίνουν 3-6 μήνες. Πάντως με τους γιατρούς προσωπικά δεν ησυχάζω και δεν κολλάω σε έναν. Είχα πάει παλιά κι εγώ σε έναν που με το που με βλέπει μου λεει έχεις πολυκυστικές ωοθήκες θα πάρεις ορμόνες και αντισυλληπτικά. Πάει η μαμά μου να πάρει τα φάρμακα της εξηγεί ο φαρμακοποιός τι είναι και μου λέει να πάμε να πάρουμε 2η γνώμη! Με έσωσε με λίγα λόγια. Πήραμε και 2η και 3η γνώμη και τελικά δεν είχα πολυκυστικές. 

Capy ούτε να ηρεμήσετε δεν μπορείτε. Αντί να ηρεμήσετε έχετε πέσει με τα μούτρα στις εξετάσεις. Να ρωτήσω κάτι που δεν ξέρω... αν κάνεις λαπαροσκόπηση (στην οποία τα βλέπουν όλα) χρειάζεται να κάνεις και υστεροσκόπηση; Η υστεροσκόπηση βλέπει μόνο τη μήτρα, ενώ η λαπαροσκόπηση βλέπει σάλπιγγες, ωοθηκες και μήτρα. Επίσης για τη ροή που λες, τα καφέ ναι μεν τα μετράμε ως μέρα περιόδου, αλλά στην περίοδο αναμένουμε και ροή με κομμάτια (συγγνώμη για την περιγραφή) γιατί αυτά είναι ουσιαστικά το ενδομήτριο που πέφτει. Αυτά μου τα έχει εξηγήσει ο γιατρός μου (κι όχι μόνο ένας χιχιχιχι). Τα αντισυλληπτικά έχουν να κάνουν με την ωριμότητα των ωαρίων, όχι με το ενδομήτριο νομίζω. Για ρώτα τον τι φταίει που δεν έχεις ροή. 

Κατερινάκι περαστικά στο αγοράκι σου. Μακάρι σύντομα να πάτε σπιτάκι σας και να είναι γερό το παιδάκι σας. 

Λαλλουνάκι μου καλό, ελπίζω σύντομα να βρείτε έναν καλό άνθρωπο και γιατρό για να ξεκινήσετε πάλι. Πότε θα πάρεις τα αποτελέσματα; 

Μαρδιό μου μπορεί το βιολογικό αυτό που βρήκες να κάνει καλό στα γυναικολογικά και στο κάτω κάτω δεν είναι φάρμακο, οπότε γιατί όχι; 

Δάφνη μου εσύ πως είσαι; Τι σου είπε τελικά ο γιατρός για το ζάχαρο;

Κοριτσάκι μου εσύ ηρεμησες από τη φαγούρα με τους παλιομύκητες;

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά έκανα όλες τις εξετάσεις κ όλα είναι καλά από γυναικολογικης αποψης.ο γιατρός λέει ότι μάλλον παθαίνω κολικούς εντέρου κ νιώθω κ συσπάσεις. .Οπότε πάλι βραστά κτλ κ συνεχίζω τα αντισυλληπτικα για 1 κύκλο μάλλον. Μέσα σε μια μέρα η 2 η κύστη χάθηκε κ η πρώτη είναι πλέον μισή! !!!

Μου φυγε ένα βαρος αλλά ελπίζω να σταματήσω να πονάω σύντομα. Σας φιλώ ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ταλαιπωρια βρε capy και συ και ο συζυξ...ολα τα σπανια καβαντζωσατε...αχ υπομονη ολα θα φτιαξουν...ριχτε μια μουτζα σε ολα λεω εγω με το συμπαθειο κιολας και πατε μια εκδρομη ενα ταξιδι....εσυ ησουν που κανονιζες για Σκοπελο;

Ελατε Ροδο στη τελικη εχουμε καθαρο αερα...γιατι ο Βαρδαρης μου φαινεται σας πηρε και σας σηκωσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!! Εμεις ειμαστε καλα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ. Βεβαια δυσκολεύομαι πολύ στην καθημερινοτητα με τις δουλειες και τη Μαρια. Αλλα ευτυχως συνεργάζεται κ καπου καπου Ειμαι στον 7ο και εχω παρει 10κιλα ..αλλα εδώ και 2 μηνες είμαι σταθερη...Γενικα εχω ψιλοτρελανει τον αντρουλη μου κανε αυτό κ κανε το άλλο...ετσιιιιιιι για να δουν τι τραβαμε οι γυναικες με το σπιτι και τις καθαριοτητες. .Δαφνη τι εγινε εκανες την 3ωρη καμπυλη? Και γω μια από τα ιδια...και προσεχω με διατροφή..καπου καπου στεναχωριέμαι...θελω να φαω κατι κ δεν μπορω..αλλα δε γινεται διαφορετικα. Με τον τραχηλο προσεξε το πολύ αν μπορεις σταματησεκαι απ τη δουλεια..Και γω κάθε 15 μερες τον μετραμε. Κουραση και βαρος εμβρυου τον κοντενουν. Κοριτσακι μου να χαιρεσαι το γιοκα σου!!!!!!!! Πως πας πιστευω να ξεκουραζεσαι και εσυ....Στελλινα τα ποσα που δωσατε είναι εξωφρενικα και μαλλον πρεπει να δειτε 2-3 γιατρους Αθηνα και γιατι όχι να ζητήσετε και τιμες να σας δωσουν πριν αποφασισετε.Φραουλιτσα μου πιστευω να μιλησουμε συντομα!!!!!!!!!!!Κανενα νέο από Νατασα εχουμε....που χαθηκε αυτή η κοπελα....Καπυ πολλες εξετασεις καντε και μετα κ ηρεμησε και που ξερεις...! Κατερινακι περαστικα στον Αλεξανδρο και με το καλο να ξεκινήσεις τη διαδικασια !Χθες είχαμε παει στην αγαπημενη μου φιλεναδα Mardio επαιζαν οι κορες και περασαμε ομορφα στο φιλοξενο σπιτι της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Μίκα και Μάρντιο σας ζηλεύουμε για το καφεδάκι που ήπιατε εχθές!

Καπυ όλα καλά θα πάνε! είδες ... όλο και καλύτερα!

 

φιλάκια σε όλες!

 

ποια είναι η επόμενη που θα κάνει κίνηση; 

ποια περιμένουμε; για πείτε ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορες!!

Εμεις ακομη μεσα..βγηκε θετικος σε μυκοπλασμα κ ξεκινα αντιβιωση..

Μπραβο σας που βρισκεστε κοριτσακια..εγω μεσα απο το μαμμυ εχω κανει τις καλυτερες φιλιες με κοπελες που καναμε μαχι προσπαθειες και γεννησαμε σχεδον μαζι!!

Κ τα παιδακια μας κολλητα απο σπορια χαχα!!

Capy μου ολα θα ξεπεραστουν κοριτσι μου. Θα δεις!!!

Ελα Αρτεμις εσυ θα σαι η επομενη!!!!

Περιττο να σας πω οτι ειμαι κομματια..ευτυχως ειμαστε σε ιδιωτικο κ εχω το μπανιο μου κ μπορω κ κανω κ μπανιο. Κ πλυσεις..

Φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑRDIO μου πόσο γέλασα με το post σου!!Εσύ κ το santaloxilo έχετε ιδιαίτερο χαρισμα στο γράψιμο!

Σχεδιάζω Αγ.Πνεύματος να πεταχτούμε χαλκιδική κ μετά τον 15αυγουστο θα πάμε 1 εβδομάδα σκόπελο!!!

Μακάρι να είχα την παλιά μου δουλειά που μου παρείχε ικανοποητικό μισθό κ θα ρχόμουν κ Ρόδο να δω εσένα κ το ΜΙΚΑΚΙ μας!Γενικά είμαι ταξιδιάρα ψυχή,σε αντίθεση με τον άντρα μου που τον σέρνω παντού!!!Παράπονο μην έχουμε όμως...Δόξα τω Θεο έχω γυρίσει ευρώπη κ ασία πριν τον άντρα μου κ είμαι χορτασμένη!

 

Diazaki μου γενικότερα μετά την εξωσωματική δεν έχω καθόλου καθαρό αίμα στις περιόδους μου,παρα μόνο καφε κ στο τέλος λίγα κομμάτια.Στο παρελθόν πάντα είχα αρκετό αίμα.Απάντηση απο τον γιατρό γι αυτό δεν πήρα.....

Το καλό είναι πως σήμερα δεν πονάω κ πλακώθηκα στην καθαριότητα!

 

Άρτεμις σωστά τα λες!    Ποιά έχει σειρούλα να φουσκώσει η κοιλίτσα της???

 

Σας φιλώωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινούλα μου να έχετε γρήγορη ανάρρωση!!!κάνε υπομονή κ θα περάσει!!Εμείς οι γυναίκες είμαστε δυνατές κ τα αντέχουμε όλα!

Φιλιά στον μικρό μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Capy που βγήκαν καλές οι εξετάσεις και σε είχα έννοια. Πάει κι αυτό! Αφού δεν πονάς κιόλας... ποιος σε πιάνει! 

Άρτεμις μήπως είσαι εσύ η επόμενη;; 

Δεν βλέπω κάποια άλλη στα σκαριά να κάνει κίνηση! Η Φωτεινή που χάθηκε; 

Φιλιά σε όλες και γρήγορα να ακούσουμε κανά ευχάριστο πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...