Μετάβαση σε περιεχόμενο

κλομιφαινη-utrogestan-σπερματεγχυση


Recommended Posts

Και εγω θεσ/νικη.Διαβαλκανικο.ποσο πληρωσες?Ο γιατρος σου ειναι εκει? Η ειναι συνεργατης? Εγω ειχα κανει δυο υπερηχους τεταρτη κ παρασκευη.pregnyl κυριακη πρωι.κ Δευτερα σπερματεγχυση.θελει τουλαχιστον 12 μερες..αν εκανες των 5000 μοναδων...γιατι αλλες κανουν 5000 k αλλες 10000???δεν το ξερω :) ειχα 3 ωοθυλακια αριστερα κ ενα δεξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκει ειναι ο γιατρος που μου την εκανε χριστοφοριδης λεγετε. 280 πληρωσα μαζι με τους υπερηχους εσυ? εγω κοριτσι εκανα σε φυσικο κυκλο με το ενα κ μοναδικο αυγουλακι μου. εσυ που ειχες 4 θα χεις κ περισσοτερες πιθανοτητες λογικα.:) εχεις κανενα συμπτωμα? χοριακουλα για ποτε λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα τιμη!! Εγω 400 με τους δυο υπερηχους.τοση διαφορα...αν δεν μου ερθει περιοδος μεχρι την τριτη...θα κανω τοτε :)τον χριστοφοριδη τον ειχες σαν γυναικολογο απο πριν η εκει τον ειδες για πρωτη φορα??σε ρωταω γιατι αρχικα ειχα σκεφτει κ εγω αυτο το κεντρο αλλα ειπα να προσπαθησω πρωτα με τη γιατρο μου η οποια τις κανει στο διαβαλκανικο.

Επεξεργάστηκε από nyxterida
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O Χριστοφοριδης δεν αναλαμβανει απλα περιστατικα κ εγκυους. αυτοι δουλευουν καθαρα στην υποβοηθουμενη. Ακουσα τα καλυτερα κ ζητησα να με παρακολουθησει ο συγκεκριμενος. εγω αν αδιαθετησω σκεφτομαι να δοκιμασω την μεθοδο IUTPI την εχεις καθολου υπ οψιν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβα..πηγες εκει κ εκλεισες ραντεβου κτλ...ναι την εχω υποψη.πως κ δεν πηρες κλομιφαινη??εγω αν αποτυχω τωρα..θα αφησω ενα μηνα κ μετα θα ρωτησω αλλου..ειπα στον εαυτο μου οτι σε καθε γιατρο μια φορα θα προσπαθω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Δελφινάκι καλωσόρισες, ελπίζουμε σε ευχάριστα νέα σου για να περνούμε και εμείς κουράγιο.

Χάθηκα για λίγες μέρες λόγο γάμου (ναι παντρεύομαι [smilie=icon_bounce:) .

ελπίζω να είστε όλες καλά εγώ ξεκίνησα την τρίτη για δεύτερη προσπάθεια με clomiphene citrate άλλα αυτή τι φορά μου έκανε και δυο ενέσεις altermon. Το έχει δοκιμάσει καμία?

Νυχτερίδα σχετικά με το θέμα των χρημάτων θέλω να σου πω ότι ούτε η δικιά μου γιατρός μου παίρνει χρήματα έχω πλήρωση μόνο έναν υπέρηχο στην αρχή και μετά πλήρωσα ένα ακόμα που αναγκαστικά των έκανα στο μητέρα. Επίσης η γιατρός μου μου κάνει υπέρηχο μέρα πάρα μέρα και μου κάνει και τις ενέσεις. δες το θέμα με τον γιατρό σου γιατί τα χρήματα που λες είναι πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνήσω με τη Μαρια Νυχτεριδουλα....Μαρια γιατι σου εκανε τις ενεσεις;;τι ενεσεις ειναι αυτες;;;Εγω σημερα θα παω να δω ποσα αυγα εκανα με τα χαπια να δουμε ποτε παμε για πρεγνυλ...αντε καλη μας επιτυχια..στα κοριτσακια που περιμενουν θετικο τεστ ευχομαστε καθε επιτυχια να παρουμε κι εμεις θαρρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρήκα αυτό και απαντήσεις από κοπέλες που λεν ότι πέτυχε:

<<οι ενέσεις altermon και η κλομιφένη χρησιμοποιούντε συνδυαστικά για πρόκληση πολλαπλής ωορρηξίας σε προσπάθειες iui και εξωσωματικής. επιτυνχάνετε μεγαλύτερος αριθμός και καλλίτερη ποιότητα ωαρίων.>>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενδιαφερον..θα ρωτησω σημερα τον δικο μου γιατρο να μας πει λεπτομερειες και θα σου πω...αχ εχω μια αγωνια να δω πως πηγε αυτο το μηνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια να ζησετε κοπελα μου! Κ εσυ για σπερματεγχυση θα πας αυτο το μηνα? σου ευχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

Σημερα κοριτσακια ειχα ενοχλησεις περιοδου στην κοιλια κ γενικως χαμηλα στο συστημα και καταστενοχωρηθηκα. βεβαια ειναι νωρις ακομη να αδιαθετησω εχω αλλες 3-4 μερες αλλα οπως κ να εχει μου χαλασε η διαθεση...Νυχτεριδα εσυ κανενα συμπτωμα σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...εχω ψιλοστεναχωρεθει..ειδαμε μονο ενα ωαριο στον υπερηχο 16 εκατοστα(9η μερα σημερα)μονο που δεν εβαλα τα κλαματα...1 κανω απο μονη μου ρε κοριτσια...την αλλη φορα ειχα 2 τωρα 1???υπάρχει πιθανοτητα λέτε;;θα ξαναπαω τη Δευτερα και μαλλον θα κανουμε την ενεση...απογοητευτηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria μηπως εχεις ασφαλεια δημοσιου???γιατι εκει ειναι δωρεαν. με ικα τους πληρωνεις τους υπερηχους.δηλαδη αν κανεις τεστ παπ κ υπερηχο στο ασχετο δεν πληρωνεις??εγω πληρωνω 40 υπερηχο κ 20 τεστ παπ συνολο 60.,ετσι κ τωρα..καθε υπερηχος πληρωνεται...στο τελος βεβαια..δηλαδη συνολο 100 για ολο το μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ delfinaki . Όχι δεν θα κάνω σπερματεγχυση, η γιατρός μου λέει ότι δεν χρειάζεται.

santaloxilo μην απογοητευεσαι μπορεί να είναι ένα άλλα να είναι και το τυχερό.

nyxterida έχω ΙΚΑ και η γιατρός μου δεν είναι συμβεβλημένη με το ΙΚΑ. στο άσχετο πληρώνω ότι και εσύ 40 υπέρηχο κ 20 τεστ ΠΑΠ. Άλλα η γιατρός μου δεν αντιμετωπίζει το ίδιο της τυπικές επισκέψεις με την διαδικασία που κάνουμε τώρα. της έδωσα 40 τον πρώτο μηνά για ενα υπέρηχο και μου είπε οτι αυτα ειναι για τους υπερήχους και της επισκέψεις όλου του μηνά και να μην κάνω κίνηση να βγάλω άλλα.Σε αυτό το μηνά δεν μου ζήτησε ακόμα τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo τι δοση πηρες κ εκανες μονο ενα??τον προηγουμενο μηνα τι διαστασεις ειχαν κ ποσα χαπια?? Ισως δεν σε πιανουν καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo τι δοση πηρες κ εκανες μονο ενα??τον προηγουμενο μηνα τι διαστασεις ειχαν κ ποσα χαπια?? Ισως δεν σε πιανουν καλα..

τον προηγουμενο μηνα μου ειπε να παιρνω το πρωι 2 μαζι και εκανα 2 ωαρια απο την αριστερη ωοθηκη και τα 2 αλλα μεγαλωναν αργα(την 9η μερα ηταν 14 )τωρα πηρα 3 την μεραχαπια..πρωι μεσημερι βραδυ και εκανα 1 στη δεξια..ουσιαστικα δεν το εκανα απο τα χαπια θα το ειχα και χωρις τα χαπια για αυτο απογοητευτηκα,μιας και κανω κανονικη ωορυξια καθε φορα...χτες λοιπον το 1 ηταν 16 και κατι..οποτε τη Δευτερα θα ναι ετοιμο για την ενεση που θα μου την κανει γιατρος...ρε συ Νυχτεριδουλα νομιζω η ασφαλεια ειναι πια κοινη...κι εμενα οπως τη Μαρια μου πηρε 20 ευρω την πρωτη φορα τον περασμενο μηνα και μετα τιποτα..και χτες του λεω τι χρωσταω(αφου ξεκιναω νεο κυκλο)και λεει ενα χαμογελο και θετικη ενεργεια στον εαυτο σου σε μενα τιποτα..και λεω μα γιατι;;λεει δεν μπορεις να πληρωνεις καθε φορα....τι να πω...ας εχουμε καλα αποτελεσματα κι αυτο ειναι το λιγοτερο..εσεις κοριτσια ειχατε φουσκωμα απο τα χαπια;;εγω τον προηγουμενο μηνα τωρα τιποτα....λογικα αν κανω ενεση θα μου πει να παρω και τα ουτροτζεσταν ...την Δευτερα βραδυ ενεση και επαφες Τριτη βραδυ και Τεταρτη πρωι νομιζω μου ειπε..θα τα ξαναπουμε τη Δευτερα ομως...Σας εχω όλες στο μυαλό μου καλα τεστ και σουπερ χοριακες σε οσες περιμςνουν και σε μας Μαρ-Καρ καλη μας επιτυχια...Σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια σημερα παω να δω το αυγο μου(χαχα ακουγεται ακπως αλλα ετσι ειναι)και θα κανω την ενεση..ξερω πως οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος μου αλλα ελπιζω εσεις πόσο έχετε ακόμα;;πότε κάνετε τεστ/χοριακή;;;καλα αποτελεσματα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια πως παει;;εγω χτες πηγα στο γιατρο κι ειχα τελικα 2 αυγα.Δεν μπορω να καταλαβω πως το ενα δεν το χαμε δει..το ενα ηταν 20 και το αλλο 19,5 και καναμε πρεγνυλ...επαφες αυριο πρωι(34 ωρες μετα περιπου)και Πεμπτη μεσημερι (ειλικρινα δεν ξερω γιατι)αυτα απο μενα πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια..εγω εκανα σημερα 27η μερα χοριακη <2 Δηλ αρνητικη. θα σταματησω την προγεστερονη.κ θα περιμενω περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nyxteridoula μοθ λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου!!!!Ανασυγκροτουμαστε ομως και σηκωνουμε το κεφαλι και παλι απο την αρχη..η επομενη φορα θα ναι η τυχερη!!!σου στελνω πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...