Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!

Σήμερα το πρωί ο μικρός ξύπνησε στις 6.25, τον κούνησα, κοιμήθηκε και ξύπνησε 8.15, αλλά εγώ δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά μετά από την πρώτη φορά που ξύπνησε...

Νιώθω λες και με έχει πατήσει τρένο, κι η περίοδος ακόμα να έρθει.

Εκπλήττομαι γι' αυτά που μου λες για το κολλέγιο, γιατί υποτίθεται εκεί έρχονται μεγάλοι άνθρωποι, και πληρώνουν κιόλας, οπότε το λογικό θα ήταν να απαιτούν να κάνουν μάθημα. Π.χ. εμένα ήρθαν τις προάλλες κάποιοι μεγάλοι μαθητές από την τάξη που είμαι υπεύθυνη και μου παραπονέθηκαν για έναν καθηγητή ότι δεν τους κάνει μάθημα. Αλλά οι περισσότεροι στο εσπερινό είτε έρχονται για να παίρνουν άδειες από το στρατό, είτε για να περνάνε την ώρα τους, είτε για να πάρουν "το χαρτί", και θεωρούν ότι, μόνο και μόνο που έρχονται και βρίσκονται μέσα στην τάξη, είμαστε υποχρεωμένοι να τους το δώσουμε και να τους κάνουμε και υποκλίσεις, γιατί εμείς καθόμαστε και δεν κάνουμε τίποτα και παίρνουμε πέντε χιλιάρικα το μήνα (αυτά πιστεύουν).

Πιτυρίαση έχω πάθει κι εγώ αρκετές φορές. Είναι σαν φακίδες κι εμένα εμφανίζονται ανάμεσα στα στήθη και κάτω από αυτά, αλλά δεν έχω φαγούρα. Βάζω συνήθως μια αλοιφή.

Σας αφήνω κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια στο κολλεγιο που διδασκα οι πλειστοι ερχονταν γιατι για να ειναι στην Κυπρο ηθελαν καποιο χαρτι που να ελεγε οτι καπου φοιτουν, το ιδιο και οι εργοδοτες τους χρειαζονταν χαρτι φοιτησης και ετσι επρεπε να σπουδαζουν κατι που δεν τους ενδιεφερε αν αποδιδουν ή οχι!και πληρωναν κιολας διδακτρα αλλα οι περισσοτεροι δεν τους ενδιεφερε τιποτα!

Εγω πιτυριαση εχω γεμισει κηλιδες απ τον λαιμο μεχρι την κοιλια και πισω στην πλατη!και εχω απιστευτη φαγουρα!ελπιζω να υποχωρησει το συντομοτερο!

Πηρα τα αποτελεσματα της αναλυσης ειναι χαμηλοτερη απ τον προηγουμενο μηνα! 10.47 ενω τον προηγουμενο μηνα την 3η μερα περιοδου ηταν 14.90!ειναι μεσα στα πλαισια αυτη τη φορα απ οτι μου πε ο γιατρος!μου δωσε κατι χαπακια και να με δει στις 14!για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω κατάλαβα, σαν μαθητές του εσπερινού ήταν οι φοιτητές του κολλεγίου που δούλευες! Καλά, εμάς ήρθε ένας μαθητής, που φοιτούσε τα τελευταία δύο χρόνια, γράφτηκε, ερχόταν κανονικά στην αρχή, και μετά εξαφανίστηκε. Τελικά, μετά από πολλές απόπειρες, τον βρήκαν στο τηλέφωνο, και είπε ότι βρήκε και δεύτερη δουλειά και δεν μπορεί να έρχεται. Όπως μάθαμε, όμως, προχτές, χρησιμοποιήσε το σχολείο για να πει στο αφεντικό της πρώτης δουλειάς να τον βάζει μόνο πρωινές ώρες να δουλεύει, και πήγε και βρήκε δεύτερη δουλειά το απόγευμα, αντί να έρχεται σχολείο... Ένας άλλος γράφτηκε, ήρθε την πρώτη μέρα, κι όταν τον ρώτησα πώς και αποφάσισε να έρθει στο εσπερινό, μου απάντησε "για να μην πάω φαντάρος". Μετά δεν ξαναπάτησε, αλλά το χαρτί ότι γράφτηκε στο σχολείο το είχε πάρει ήδη, και το χρησιμοποιήσε στο στρατό. Κι άλλα πολλά τέτοια έχουμε, αλλά πιστεύω ότι οι χειρότεροι είναι αυτοί που μένουν στο σχολείο και δεν ενδιαφέρονται καθόλου.

Πάντως το κολλέγιο ήταν κάτι σαν κολλέγιο που ξέπλενε μετανάστες, πώς λέμε ξέπλυμμα μαύρου χρήματος; Χιχι!

Η πυτιρίαση που παθαίνω εγώ μάλλον είναι πιο απλής μορφής, γι' αυτό και την έχω πάθει αρκετές φορές. Η δική σου είναι σπέσιαλ, μια φορά in a lifetime!

Μια χαρά με την ορμόνη! Εύχομαι γρήγορα όλες μας εγκυούλες.

Έστειλα μήνυμα στη Χριστίνα πριν λίγο, να δούμε αν θα απαντήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσαροι μου απάντησε η Χριστίνα.

Λέει τρέχει συνέχεια κι έχει πήξει, και γι' αυτό δεν μπαίνει.

Χαιρετισμούς και φιλιά σε όλες!

Ευτυχώς, πήγε η καρδιά μου στη θέση της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, τι μου κανετε?

μπαινω βιαστικη γιατι σε λιγο θα τρεχω και δεν θα φτανω, μολις εφτιαξα πανω απο 50 μπισκοτα με κομματακια σοκολατας σαν cookies για να τα παει αυριο η Αγγελικη στον παιδικο για να κερασει για την γιορτη της. Σε λιγο θα κατεβω να την παρω και το απογευμα εχω ραντεβου στον γιατρο να δουμε το μπεμπακι μας, θα του δωσω και τις εξετασεις να μου πει αν ολα ειναι καλα. Χθες το βραδυ με επιασε ενας πονος πολυ δυνατος την ωρα που ξαπλωσα για κανα δυο λεπτα δεν μπορουσα ουτε πλευρο να αλλαξω, το ειχα παθει αλλη μια φορα πριν κανα μηνα αλλα το ειχα ξεχασει να τον ρωτησω. Μου φαινεται το σωμα μου τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη τα χει παιξει τελειως. Εχει πεταχτει πολυ ο αφαλος μου, εχει πεταχτει μια φλεβα στο ποδι να δω τι αλλο θα παθω.

Αυτα χαιρομαι που η Χριστινα ειναι καλα και απλα δεν προλαβαινει

αν βρω χρονο θα τα πουμε και το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τσουπριτσες, πολυ με συγκινησατε! Μπηκα να σας πω απλα ευχαριστω για τα μηνυματα! Ειμαι καλα, πολυ κουρασμενη, αρκετα εκνευρισμενη, αλλα καλυτερα σιγουρα απο πριν δεκα μερες! Ο χρονος μου ειναι ελαχιστος, πρεπει να κοψω τον υπνο!

Σας φιλω γλυκα ολες και ολα τα παιδακια σας! Μου λειψατε! Θα επανελθω! Και αυτο... ειναι δεσμευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι, ειδα το μπεμπακι μου και ειναι μια χαρα ολες οι μετρησεις συμβαδιζουν με την εβδομαδα που ειμαι, ο υπερηχος το εβγαζε 1190γρ και βρισκεται σε εγκαρσια θεση. Και τις εξετασεις μου τις βρηκε μια χαρα και αυτο που με απασχολουσε για το σακχαρο δεν ηταν τιποτε τελικα απλα δειχνει οτι ο οργανισμος αποδομησε την γλυκοζη απο την πρωτη κιολας ωρα οποτε θα συνεχισω να τσιμπαω το γλυκακι μου αφοβα. Για τα υπολοιπα απλα μου ειπε οτι εχουν χαλαρωσει οι μυες της κοιλιας και για αυτο εχει βγει ο αφαλος ετσι εξω.

Βασω ο Νικολας δεν αρχισε τις ταρζανιες απλα τις συνεχιζει σημερα εσπασε την κεραια απο το μοντεμ, κοπηκαν και τα καλωδια μεσα ο αντρας μου απορουσε με ποση δυναμη το τραβηξε, και δεν τον πηρα χαμπαρι οτι ειχε φτασει στο γραφειο γιατι τους καθαριζα φφρουτα εκεινη την ωρα. Περαστικα στην μαμα σου και σε σενα θα κανει τον κυκλο του και θα φυγει, νομιζω ολα αυτα ειναι αντιδραση του οργανισμου σου σε οσα περασες.

αννα μαρια τα εξηγεις τοσο ωραια και κατανοητα, μου αρεσουν πολυ και οσα τους κανεις στο κατηχητικο ειναι τετοιος ο τροπος που σιγουρα μαθαινουν και τους μενουν κιολας, αν ημουν κοντα θα ερχομουνα να παρακολουθησω και εγω.

Αυτα γιατι κλεινουν τα ματια μου και ενα μεγαλο φουυυυυυυυυ για να γεμισουν γρηγορα οι κοιλιτσες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιες!

Ρε Χριστινακι πολυ μας ανησυχησες!επειδη ειχες και περιπετειες τις τελευταιες μερες, ανησυχησαμε!φτανει που ειστε ολοι καλα και τα αλλα ολα ερχονται!μην ανησυχεις!

Καγκουρακι μπραβο ολα καλα με τις μετρησεις!δεν καταλαβες αν ειναι μπεμπης ή μπεμπα?χαχα!αντε αντε φυσηξε οσο μπορεις να μας παρει ο ανεμος!χεχε

Εμεις χτες πηγαμε στον παιδονευρολογο που ειχαμε ραντεβου!ολα μια χαρα αλλα εχουν βγει οι τελευταιες εξωτερικες ραφες προς τα εξω και πρεπει να αφαιρεθουν για να μην μολυνθει!δεν μπορει ομως να τις βγαλει πρωτον γιατι η μικρη μονο που τον βλεπει ταραζεται και κλαιει παρα πολυ και δευτερον η τομη εδεσε, σκληρυνε η περιοχη και δεν βγαινουν πλεον με τσιμπιδα και αλλωστε δεν ειναι μια ή δυο αλλα 6!ετσι μας ειπε την Τριτη να παμε στην κλινικη και θα της βαλουν μασκουλα με φαρμακο για να ζαλιστει λιγο να μπορει ο γιατρος να της βγαλει!δεν θα νοσηλευτει,απλα θα γινει η αφαιρεση θα μεινουμε για λιγη ωρα μεσα και θα φυγουμε!ουφ!πως να μην γεμισει σημαδια το κορμι μου αφου δεν μπορω να ηρεμησω με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εμείς καλά είμαστε. Αύριο τελειώνουν και οι γενικές στο σπίτι και έτσι θα στρώσουμε χαλάκια! Μου αρέσει πάρα πολύ το σπίτι με τα χαλιά! Ο Πανούλης ζωηρεύει, η Αλεξάνδρα δεν λέει να κάνει πάνω από 8 βήματα. Θα μπω και στην ομάδα να σας πω για το θεματάκι μου. Άννα Μαρία χαρά στο κουράγιο σου με τους μαθητές που έχεις. Απόρώ πώς κρατιέσαι και δεν τους λες καμιά βαριά κουβέντα. Πολύ αναιδής ο "μαθητής". Κι εγώ κοιμίζω την Αλεξάνδρα αργά (11.30-12) . Το ίδιο έκανα και με τον Πάνο αλλά πλέον έχει αλλάξει πρόγραμμα λόγω παιδικού. Πολλές φορές στέλνω κι εγώ τον άντρα μου στον καναπέ γιατί το ροχαλητό απλά με τρελαίνει. Κατερινάκι μου, να χαίρεσαι την Αγγελικούλα σου!!! Πάντα ευτυχισμένο να είναι το κοριτσάκι σου! Παραζωήρεψε ο Νικόλας σου! Η δικιά μου πάλι η φοβητσιάρα προσέχει για να έχει..Χαχαχαχαχαχαχαχα. Ούτε καν παίρνει απόφαση να κάνει κανένα βήμα παραπάνω. Τι σου είπε για τον πόνο ο γιατρός; Βρε Κατερίνα μου, μήπως παρακουράζεσαι;;;;; Σταματημό δεν έχεις. Βασούλα πιο παλιά πάθαινα κι εγώ συχνά πιτυρίαση. Είχα λεκέδες μόνο στην πλάτη αλλά δεν είχα φαγούρα. Έβαζα αλοιφή και έπλενα το κεφάλι μου με ένα ειδικό σαμπουάν γιατί απ' όσο θυμάμαι ξεκινά από το κεφάλι. Μην ανησυχείς πάντως. Άλλη μια ταλαιπωρία για την Ιωαννούλα...Τελειώνετε όμως. Λίγη υπομονή ακόμα και τελειώνετε! Χριστινάκι είχαμε ανησυχήσει πάρα πολύ για σένα. Χαίρομαι πάρα πολύ που είσαι καλά κι εσύ και η οικογένειά σου! Όποτε βρεις χρόνο να μπεις να μας πεις τα νέα σου! Μάγδα μου επιτέλους αναστήθηκε ο σύζυγος, όπως λες κι εσύ! Είναι άσχημο να πέφτουν όλα στην πλάτη μας. Μηδενίστηκε η μυωπία σου;; Τυχερή. Να σου πω την αλήθεια όμως δεν θα το έπαιρνα εύκολα απόφαση να κάνω λέιζερ, αν και γνωρίζω πως δεν είναι επικίνυνο. Κατερινάκι έχεις γίνει πλέον διάσημη για τις τούρτες σου. Αν έμενες σε μεγάλη πόλη θα μπορούσες άνετα να το κάνεις επάγγελμα. Κορίτσια υπάρχει ορός και σε spray;;;; Τo φυσιομέρ εννοείτε;;; Εγώ ήξερα μόνο τις αμπούλες και το μπουκάλι που βάζεις ορό με σύριγγα...Αυτά. Πάω στην ομάδα να σας γράψω. Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε; Εμείς καλά.

Καγκουράκι να σου ζήσει η Αγγελικούλα σου και να τη χαίρεσαι, έστω και με μια μέρα καθυστέρηση! Μια χαρά με το μπεμπάκι σου!

Μεγάλο ζιζάνιο ο Νικόλας! Να τον γνωρίσουμε με τον Αντρέα να κάνουν ομάδα!

Βάσω άντε, μια ταλαιπωρία ακόμα για την Ιωαννούλα και τέλος! Καλύτερα που θα τη ναρκώσουν, γιατί είναι κρίμα το μωρό.

Ανθή διάβασα ότι μας έγραψες στην ομάδα... Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά!!!!!!!!!!! Θα γράψω αργότερα στην ομάδα γι' αυτό.

Ο μαθητής χτες έκανε το διαγώνισμα και ζήτησε και συγγνώμη. Συγκεκριμένα μου λέει "συγγνώμη για προχτές, αλλά είχες κι εσύ φταίξιμο". Του λέω "τι φταίξιμο είχα ρε Κώστα, αφού μ' έπιασες απ' τα μούτρα. Αν μου έλεγες ότι είσαι κουρασμένος, κ.λπ. και να μου ζητούσες να το κάνεις άλλη μέρα, δε θα είχα πρόβλημα". Τέλος πάντων, τα βρήκαμε. Τον λυπάμαι κιόλας, γιατί μένει με τα πεθερικά και τον υποτιμούν επειδή είναι ευκατάστατοι κι αυτός φτωχόπαιδο.

Ορός υπάρχει το φυσιομέρ σε μπουκάλι, που το πατάς και πετάγεται με δύναμη.

Α, καλέ, ξέχασα να σας πω, πώς μου διέφυγε... Έκανα ένα τεστ και βγήκε θετικό! :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρίαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι νέα είναι αυτάαααααααααααααααααααααααααααααααααααα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Χάρηκα πάααααααααααααααααααααααααααααααααρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με το καλό κοριτσάκι μου να αποκτήσεις και το δεύτερο παιδάκι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα καλά να πάνε εύχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιχι, θενγκς!

Πέντε μέρες καθυστέρηση έχω, οπότε είναι πάρα πολύ νωρίς. Δεν πήγα να κάνω χοριακή, άρχισα ενέσεις και ασπιρίνες και 27 Νοεμβρίου θα πάω στο γιατρό, γιατί, όπως μου είπε, τώρα δε θα φανεί τίποτα και δεν έχει νόημα. Θα είμαι εφτά εβδομάδων τότε.

Ουφ, μακάρι να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια καλε τι υπεροχα νεα ειναι αυτα?μπραβο αντε με το καλο! Ολα μα ολα να πανε κατ ευχην.Ο Θεος και Η Παναγια να σε βοηθησουν να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κι ενα γερο μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι να σου ζήσει η Αγγελική!

Ανθη μου θα περπατησει η Αλεξανδρα.να δεις οτι ειναι θεμα ημερων απλα μπορει να νιωθει λιγη ανασφαλεια και φοβαται να αφεθει:) που θα παει ομως? Θα το παρει μια μερα αποφαση και μετα ποιος την πιανει? Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστη πανω απο ολα Αννα Μαρια και ολα θα πανε καλα! Την πρωτη μας εγκυμοσυνη την περασαμε μαζι, αντε ευχομαι και τωρα να σου κανω παρεα να μοιραζομαστε τις ανησυχιες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουαου τι νεα καταπληκτικα;;;;;;;;;;;Αννα Μαριαααααααααααα!!!!!!!!Συχγαρητηριααααααα!!!!!!!διαβαζα τα νεα σας αυτες τις μερες αλλα δεν προλαβαινα να γραψω και ολο ηθελα να σου πω μπας και εισαι εγκυος που ελεγες για συμπτωματα και περιοδο γιοκ!! τι καλα ρε συ!!!πολυ χαρηκα!!!!Λοιπον απο που ψωνιζει τα βρακια η πεθερα;;;πηρα κι εγω στον αντρα μου κατι ξενερωτα ,μονοχρωμα.που να δουμε προκοπη ετσι;;χαχα

Κατερινα μου να χαιρεσαι την ομορφη ξανθουλα σου!!!!Να ξεκουραζεσαι βρε και λιγακι.με τον πονο τι εγινε;

Βασω αντε υπομονη με αυτες τις ραφες,οι τελευταιες να ηρεμησετε!!!

Ανθη θα περπατησει και η Αλεξανδρα και μετα θα λες καλα ηταν πριν..χαχα θα μπω και στην ομαδα μετα.

Κατερινα ΚΑ,μπραβο για την τουρτα,αφου κανεις υπερπαραγωγες ..τι να λεμε τωρα!!!να δεις σιγα σιγα θα γινεις γνωστη!!με την δουλεια εμαθες ποτε ξεκινας;

Μαγδουλα στρωθηκε ο αντρουλης παλι στις δουλειες;χαχα εκανα τα τζαμια και σε θυμομουν...χαχα Ξεκινας αδειουλα;αντε να κανονισουμε και την κοπανα!!

Χριστινα μου ευτυχως που ειστε καλα,να μπαινεις να μας γραφεις τα νεα σας!!!

εχω ξεχασει να σχολιασω διαφορα αλλα με τα νεα της Αννας Μαριας αποσυντονιστηκα!!!!εμεις μια χαρα,ειμαστε υγιεις,αλλα μην μας ματιαξω σαννα μην το διαβασατε!!!χαχα Ετοιμαζω τα χριστουγεννιατικα του blog και ριχνω πολυ ραψιμο.Σημερα εχουμε εξοδο με τον αντρουλη ανευ τεκνου...

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια βρε τρελη θα μας παλαβωσεις εισαι εγγυος κ το λες ετσι απλαααααα

με το καλο!!!!!! Πιασαν τα λεοπαρ!!!!!!

δε σχολιαζω τιποτα αλλο θα μπω μετα

ειμαι τρελα χαρουμενη!!!!!

καγκουρακι φυσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες! Καταρχην σας ευχαριστω πολυ πολυ ολες για τις ευχες για την Αγγελικουλα μου!

Αννα Μαρια συγχαρητηρια!!!!!τελεια τα νεα σου!!!!ευχομαι να πανε ολα καλα να εχεις μια τελειομηνη και καλη εγκυμοσυνη και να παρεις στην αγκαλια σου ενα γερο καλοκαιρινο μωρακι!!!!!!αχ ειμαι πολυ χαρουμενη !!!!!!!'!!!!!!!!!

φου φου φουουουουου για Βασω, Μαγδα, αλεξανδρα και οποια αλλη θελει κι αλλο μπεμπακι!!!!!

Βασω μου να πανε ολα καλα με την Ιωαννα ας ειναι η τελευταια φορα που θα ταλαιπωρηθει απο αυτη την ιστορια και ισως καλυτερα ετσι για να μπορεσει να τελειωσει και ο γιατρος γρηγορα και σωστα.

Ανθη ναι ειναι το φυσιομερ και υπαρχουν και αλλες μαρκες, αυτο που θα κοιταξεις αν παρεις ειναι να ειναι ισοτονο το διαλυμα για να μην νιωθουν αυτο το καψιμο στην μυτη γιατι υπαρχει και υπερτονο.

Αλεξανδρα καλα να περασετε με τον συζυξ!!!!!

Εχετε χαιρετισμους ολες απο την Μαρινα mwroudenia μιλησαμε λιγο μεσω fb δεν εχουν βαλει ακομα internet και εχει ξεκινησει δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, πήγαμε εκκλησιά, ξεφορτώσαμε τον Αντρέα στους γονείς μου, και τώρα κάθισα να δω λίγο τη γιορτή του Πολυτεχνείου, κλαψ...

Έχω πονάκια περιόδου και λίγες ζαλάδες, νομίζω είναι φυσιολογικά όλα αυτά. Κανονικά συμπτώματα δεν έχω, αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς, μόνο έξι μέρες καθυστέρηση έχω.

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας.

Κορίτσια, πιάνουν τα φου από το Καγκουράκι. Άμα προμηθευτείτε και λεοπάρ βρακιά, ποιος σας πιάνει...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε ολες? εγω και σημερα μονη με τα μικρα γιατι πηγε και σημερα για δουλεια ο αντρας μου οποτε δεν ειχε τιποτε το ιδιαιτερο η μερα μας. Αχ πρεπει να φτιαξω την ντουλαπα του παιδικου, το λεω κανα μηνα τωρα αλλα δεν εχω κανει τιποτα ακομα...

Αννα Μαρια ειναι νωρις ακομα για αλλα συμπτωματα οποτε φυσιολογικα οσα νιωθεις, που να ξερε η πεθερα οτι με τα λεοπαρ βρακια που εστειλε εκανε το θαυμα της, κριμα που δεν θα φορεσεις και το καλσον τωρα, χαχαχα

αντε να φυσαμε μαζι να εχουμε και αλλες ανακοινωσεις

φουφουφουουουουου'!!!!'!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα πήγαμε να προσκυνήσουμε στην εκκλησία Του Χριστού στα Σπάτα. Μετά πήγαμε στο smart park και ήπιαμε το καφεδάκι μας και τα ζουζούνια έπαιξαν με την ψυχή τους. Ύστερα επιστρέψαμε στο σπίτι, ήρθαν τα πεθερικά μου να μας δουν και μετά ασχολήθηκα με τη διόρθωση. Έγραψαν διαγωνίσμα τα καμάρια μου και με περιμένει μια δύσκολη εβδομάδα με τις διορθώσεις...Ο Πάνος έχεις αρχίσει 2 μέρες τώρα να ξυπνάει συνέχεια το βράδυ για να έρθει στο κρεβάτι μου...Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει. Μια χαρά κοιμόταν στο κρεβατάκι του....Εγώ τον στέλω πίσω στο κρεβάτι του αλλά το αποτέλεσμα είναι να χάνει πολύτιμες ώρες ύπνου. Όταν πάω κι εγώ για ύπνο θα έρθει σίγουρα χωρίς να τον καταλάβω... Άννα Μαρία είναι πολύ φυσιολογικά αυτά που νιώθεις. Σε λίγο καιρό θα πας και στον γιατρό και θα ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου πρώτα ο Θεός και η Παναγίτσα! Όσο για τα σούπερ σώβρακα δεν έχω λόγια.. Θαυματουργά. Ήξερε η πεθερά τι έκανε!Αλεξάνδρα, Βάσω και Μάγδα, τρέξτε να αγοράσετε κι εσείς! Ρωτήστε όμως πρώτα την πεθερά της Άννας Μαρίας από πού τα αγόρασε για να πάρετε ακριβώς τα ίδια! Κατερινάκι δούλευε και σήμερα ο Κώστας;;; Ουφ, πολύ σπάσιμο αυτό. Ήσουν λοιπόν με 2 σκαθαράκια στο σπίτι από το πρωί ε;;; Τι κάνει το νινί εντός κοιλίτσας;;; Από τα υπερηχογραφήματα δεν έχεις υποψιαστεί τίποτα για το φύλο;;; Στα υπερηχογραφήματα του Πάνου φαινόταν το πουλάκι.Μας έχει φάει η αγωνία.. Αλεξάνδρα όταν το Κωνσταντινάκι είναι καλά από ιώσεις ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!!!! Όσες φορές το έχω πει για τα παιδιά μου, την επόμενη μέρα είναι άρρωστα. Ένα θα σου πω. Πριν λίγο καιρό είπα ότι είμαι χαρούμενη που ο Πάνος έχει γίνει 4,5 χρονών και δεν έχει πάρει ούτε μια φορά αντιβίωση. Μετά από 2 μέρες έκανε ωτίτιδα και πήρε. Μάγδα μου, τι κάνει ο Βασιλάκης σου; Χαρήκατε βολτούλες το ΣΚ φαντάζομαι μια που συνήλθε και ο σύζυγος! Πού χάθηκε η Κατερίνα μας;;; Μάλλον τρέχει και δεν φτάνει με τους 4 άντρες της ζωής της! Βρε εγκυούλες, προσέξτε λίγο με τα φυσήματα μήπως έρθουν σε λάθος κατεύθυνση....Χαχαχαχαχαχαχα! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

τι κανετε?

Αννα Μαρια για ρωτησε την πεθερα σου απο που πηρε τα βρακια να παμε να αγορασουμε!αν ειναι απο Πατρα ομως πες να στειλει και κανενα απο εδω!χαχα!ναι οντως πολυ νωρις για συμπτωματα!οταν ακουσεις καρδουλα πρωτα Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ τοτε αρχιζουν τα συμπτωματα νομιζω!αν θυμαμαι καλα βεβαια γιατι εχει και 2 χρονια που εγκυμονουσα!χαχα

Ανθη αντε ρε και με τριτο μωρακι ή δεν θες με τιποτα?χαχα!αυτο που λες που μολις πεις για τα παιδια σου οτι ειναι καλα και ξαφνικα να αρρωστανε μου χει τυχει και μενα πολλες φορες!σαν και τα ματιαζουμε ακομα και μεις οι μαμαδες!

Βρε Καγκουρακι εγω νιωθω οτι κοριτσακι θα κανεις γιατι αν ηταν αγορακι δεν θα φαινοταν και στα υπερηχογραφηματα?οπως λεει και η Ανθη τα αγορακια φαινεται αμεσως!

Αλεξανδρα αντε και συ με το καλο να αποκτησεις και συ το δευτερο μωρακι σου!θες και συ δευτερο ετσι?αντε να μας βοηθησει Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να μεινουμε μαζι εγκυες να κανουμε παρεα!

Αννα Μαρια πιανει και το δικο σου φυσημα!αντε φυσσααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εγώ πήγα για την ένεση το πρωί, μετά φύγανε οι άντρες για ψώνια, καθάρισα το δωμάτιο του Αντρέα και κάθισα στον υπολογιστή να ασχοληθώ λίγο με κάτι που γράφω.

Είναι τα γενέθλια της μάνας μου σήμερα και θα πάμε όλοι μαζί έξω για σουβλάκια.

Καγκουράκι κι εγώ θέλω εδώ και κάτι αιώνες να φτιάξω ντουλάπες, αλλά ακόμα... Δεν έχει και νόημα, βέβαια, αφού τη μέρα είναι καλοκαίρι και το βράδι φθινόπωρο.

Ανθή μακάρι να ακούσω καρδούλα... Είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα βέβαια...

Βάσω εμένα την προηγούμενη φορά τα συμπτώματα είχαν αρχίσει λίγο νωρίτερα. Καρδούλα άκουσα 12 Απριλίου και τα συμπτώματα άρχισαν γύρω στις 29-30 Μαρτίου.

Δε φυσάω ακόμα, να ακούσω καρδιά και μετά όσα φου θέλετε.

Τα σώβρακα δυστυχώς τα αγόρασε από Πάτρα, οπότε θα πρέπει να κάνουμε ειδική παραγγελία να μας στείλει.

Εν τω μεταξύ, εδώ και λίγο καιρό ρωτάμε τον Αντρέα αν θέλει αδελφάκι και λέει "όσι". Μετά τον ρωτάμε αν θέλει ένα άλλο παιδάκι στο σπίτι για να παίζει, και λέει πάλι "όσι" και συμπληρώνει "μπαμπάςμαμά"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...