Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Αυτα για το δικο μου προβλημα ματιων!σπανιο αρκετα αλλα το χω συνηθισει!13 χρονια τωρα το εχω!απο 16 χρονων οταν εγινε το ατυχημα!

Καγκουρακι αμαν αυτη η εξεταση καμπυλης ζαχαρου!τι απαισια!και γω νιωθω οτι αγορι εχεις!καλε εχεις τεραστια αποθεματα υπομονης για να μην εχεις μαθει ως τωρα τι φυλο ειναι!εγω θα ειχα σκασει!δεν πειραζει ομως, θα ναι εκπληξη!

ΚΑ1 δεν θελει να παει σχολειο ο Δημητρακης?χαχα!οντως περασε γρηγορα αυτη η βδομαδα!κι αυτος ο καιρος εμενα μ αρεσει!ουτε ζεστη ουτε κρυο!τον λατρευω!ουτε το καλοκαιρι μ αρεσει ουτε ο χειμωνας!

Αννα Μαρια κοντευουν και τα γενεθλια του Αντρεα ε?θα κανετε κατι?πρωτα Ο ΘΕΟΣ βεβαια!φοβαμαι κι εγω να προγραμματιζω ιδιαιτερα για διαφορα μετα απ αυτο που μας ετυχε!

Πηγε η Ιωαννουλα σχολειο σημερα. . . οκ μολις πηγαμε δεν ηθελε με τιποτα να μεινει, εκλαιγε δεν κατεβαινε απο πανω μου!τελικα την καταφερε η δασκαλα και την πηρε να της δωσει μπισκοτο στην κουζινα!εγω εφυγα αμεσως!μου ειπε η δασκαλα με εψαξε μετα και της ειπε πηγα δουλεια αλλα ειναι μια χαρα απ οτι μου πε!παιζει τωρα εκαναν και γενεθλια των διδυμων κοριτσιων που κλεινουν τα 3 και της αρεσε απ οτι μου πε η δασκαλα!σημερα θα παω για 1η μερα να την πιασω στις 1 να μην της φανει μεγαλη αλλαγη κι απο Δευτερας βλεπουμε!εχει Ο ΘΕΟΣ για ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς καλά. Πάλι έκανα διάφορα, έφτιαξα σπανακόπιτα, καθάρισα τα μπάνια, συμμάζεψα, κ.λπ.

Ο Αντρέας στους γονείς μου, εννοείται, γιατί αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Το Σαββατοκύριακο θα πάμε Κακοπετριά, ένα γραφικό χωριό στο βουνό, όπου πηγαίνουμε κάθε χρόνο τέτοια εποχή, για τουρνουά σκάκι.

Ο Αντρέας όλο μιλάει, δε σταματά δευτερόλεπτο το στοματάκι του. Προχτές όπως τον άλλαζε ο μπαμπάς του λέει "Μίκιμάουμίνιπούτονταίζηπούναι", δηλαδή "Μίκυ Μάους Μίνυ Πλούτο Νταίζη πού είναι", αλλά τα λέει όλα μονορούφι! Χτες τον ρώτησα αν θα πάει σχολείο του χρόνου και μου λέει ναι. Μετά τον ρωτάω "και τι θα μάθεις εκεί;" και μου απαντά "πταπταπτα" δηλαδή "πράγματα" και μετά συμπληρώνει "του Θεού". Είχε συνδυάσει το "Φεγγαράκι μου λαμπρό", που πηγαίνει στο σχολειό και μαθαίνει του Θεού τα πράγματα!!!!!

Καγκουράκι πώς πήγε η καμπύλη ζαχάρου;

Όντως είναι πολύ δύσκολα με τους μαθητές μου, γιατί θέλω να κάνω κάτι τέλος πάντων, αλλά δεν τραβάνε με τίποτα. Χτες πάντως είχε πολλή πλάκα σε μια τάξη. Κάναμε Ιλιάδα και τους ζήτησα να κάνουν ένα χαρακτηρισμό του Αχιλλέα, και πετάγεται ένας μαθητής και λέει "κοίτα, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο". Όπως το είπε ήταν πάρα πολύ αστείο, και σκάσαμε στα γέλια!

Χτες αποχαιρετήσαμε και έναν συνάδελφο, είναι κάποιος που δε συμπαθούσα, δεν ξέρω αν σας είχα πει καμιά φορά, ήταν εκτός τόπου και χρόνου, και αναγκάστηκε τελικά να πάρει πρόωρη σύνταξη, γιατί έχει κάποιο πρόβλημα ένα απ' τα παιδιά του. Παρ' όλο που με εκνεύριζε, στεναχωρέθηκα λίγο που έφυγε, αφήστε που δεν είναι και με τον καλύτερο τρόπο που φεύγει, αφού απ' ό,τι κατάλαβα, το παιδί του που πηγαίνει α' λυκείου έχει σχιζοφρένεια (τον είδα μια μέρα να ψάχνει στον υπολογιστή γι' αυτό το θέμα, αλλά ο ίδιος δεν έχει πει τίποτα).

Κατερίνα μπράβο για τη δουλειά!

Η μαρμελάδα βγήκε τέλεια, έχει υπέροχη γεύση. Είναι σαν μηλόπιτα.

Βάσω πωπω, πλήρης επιστημονική κάλυψη του θέματος!

Πώς τα πήγε η Ιωαννούλα πρώτη μέρα στον παιδικό;

Θα κάνουμε πάρτι γενεθλίων για τον Αντρέα. Μια που το ανέφερες, πείτε καμιά ιδέα για το τι να φτιάξω. Πέρσι είχαμε από νηστίσιμα: σπανακοπιτάκια, βολ-ω-βαν τόνου, νηστίσιμα πιτσάκια, και μπακλαβαδάκια. Από αρτύσιμα πιτσάκια δύο ειδών, τυροπιτάκια, σάντουιτς με τυρί και με γαλοπούλα, κοτομπουκιές και γαλακτομπουρεκάκια. Είχαμε και την τούρτα βέβαια, που ήταν νηστίσιμη. Δε θυμάμαι αν είχαμε και κάτι άλλο. Δε θέλω να ξανακάνω τα ίδια εννοείται.

Σας φιλώ κόρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, δεν πάω καθόλου καλά!!! Ξέχασα να ευχηθώ στο Καγκουράκι!

Καγκουράκι μου, χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου! Με το καλό το μωράκι σου και να χαίρεσαι τη γλυκούλικη οικογένειά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, πού είστε όλες; Πού χαθήκατε;

Τελικά εμείς δεν πήγαμε στο βουνό που σας έλεγα, γιατί το πρωί ο Αντρέας ξύπνησε απ' τις πεντέμιση. Έξι παρά δέκα τον πήρε ο άντρας μου στο σαλόνι, γιατί δε σταματούσε να κλαίει, σε καμιά ώρα σηκώθηκα εγώ, ενώ δεν είχα καταφέρει εν τω μεταξύ να κοιμηθώ, για να κοιμηθεί ο άντρας μου που θα είχε οδήγηση, αλλά δεν μπορούσε ούτε αυτός. Τελικά ξανάπεσα εγώ, αλλά κοιμήθηκα κανένα μισάωρο το πολύ. Ήμασταν κομμάτια και οι δύο, σίγουρα όχι ό,τι πρέπει για εκδρομή. Έτσι είπαμε να το ακυρώσουμε. Για να πω την αλήθεια, προβληματιζόμουν αρκετά, λόγω των εξόδων, γιατί ήρθαν πολλά μαζεμένα αυτήν την περίοδο.

Έτσι πήγαμε μια εκδρομή εδώ κοντά, σε ένα χωριό που το λένε Μαζωτός, όπου υπάρχει πάρκο καμηλών. Έχει και άλλα ζώα, βέβαια, άλογα, γαϊδούρια, κατσίκια, ελάφι, στρουθοκαμήλους, κ.α. Είδαμε τα ζώα, ο Αντρέας έπαιξε λίγο σε μια μικρή παιδική χαρά και μετά σε κάτι ηλεκτρονικά, απ' αυτά τα αυτοκινητάκια που δουλεύουν με κέρμα (ευτυχώς δεν τον ένοιαζε αν κουνιούνται, έτσι τον αφήναμε κι έπαιζε όσο ήθελε μόνος του, χωρίς κέρμα, χιχι!), καθίσαμε λίγο εκεί και ήπιαμε έναν καφέ, και μετά μπήκαμε στο χωριό, και πήγαμε στην εκκλησία του αγίου Ξενοφώντα. Είναι ένα πολύ παλιό ξωκκλήσι, με μια εικόνα που ζωγραφίστηκε το 1821. Προσκυνήσαμε, και συναντήσαμε εκεί έναν ντόπιο μελισσοκόμο που πουλούσε διάφορα προϊόντα, κι έκανε στον άντρα μου ένα εκτενές φροντιστήριο για τη μελισσουργία, ενώ ο Αντρέας έτρεχε πάνω-κάτω, στον περίβολο του ξωκκλησιού και του μεγάλου ναού που χτίστηκε εκεί πριν μερικά χρόνια. Τελικά πήγαμε στο Κίτι, στην Παναγία την Αγγελόκτιστη, μια εκκλησία του 5ου αιώνα, στον περίβολο της οποίας κάναμε το πικ νικ μας!

Αυτήν την εκδρομή θα την κάναμε το περασμένο Σαββάτο, αλλά πάλι είχε ξυπνήσει ο Αντρέας στις πεντέμιση, και το αναβάλαμε...

Έκανα και Κατηχητικό το απόγευμα και τα μικρά ξετρελλάθηκαν! Κάθισαν δύο ώρες και έπαιζαν. Η μαμά που κάθεται μαζί μας τις μάθαινε πινγκ πονγκ, άλλες παίρνανε τις στέκες του μπιλιάρδου και σπρώχνανε τις μπάλες να μπουν μέσα, άνοιξαν διάφορα επιτραπέζια, παίζανε ποδοσφαιράκι, τους άρεσε πολύ!

Σας φιλώ κόρες, ελπίζω να γράψει κάποια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!πως περασατε το σκ;Εμεις ημασταν ολο με παρεες ειτε σπιτι μας ,ειτε σε αλλα,σκασαμε στο φαι και στα γλυκα.Η Κωνσταντινα αρρωστησε παλι!!!σημερα εκανε πυρετο μεχρι 38,5 εφτασε.τι να πω πια;τωρα σταματησε την αντιβιωση,ελπιζω να μην χρειαστει κι αλλο!!

Κατερινα Κα,πως να μην συγκινηθεις με τα αντρακια σου!!!μπραβο τους!!Εκανε και ο Δημητρης παρελαση ε;θυμαμαι που ντρεποταν!!!Μπραβο και για το 5μηνο.ειχα κανει κι εγω αιτηση αλλα εδω εκαναν εκατονταδες αιτησεις και δυστυχως δεν ημουν μεσα...

Κατερινα χρονια πολλα για τα γενεθλια σου!!!Να τα εκατοστησεις και να χαρεσαι την οικογενεια σου!!Τι ομορφα που ειναι τα ξανθουλικα σου;ο Νικολας μεγαλωσε πολυ!!!Εγω απο την κοιλια δεν καταλαβαινω και γενικα δεν τα πιστευω!!καλα αποτελεσματα να εχεις.εγω δεν την ειχα κανει αυτην την εξεταση,δεν ηταν υποχρεωτικη τοτε;δεν ξερω...Θυμαμι ομως ειχαμε τοτε μια βαφτιση στην Παρο κι επειδη δουλευα και ηθελα να παρω αδεια την Δευτερα ειπα οτι θα πηγαινα για αυτην την εξεταση και καθομουν και διαβαζα πως και που γινεται για να μην με καταλαβουν..χαχα!!κι εμας δεν εκανε γιορτη η Κωνσταντινα,τα πιο μεγαλα εκαναν μια γιορτουλα,η ταξη της Κωνσταντινας εκανε παρελαση στον κηπο,ειδα φωτο μετα....Για τον διαγωνισμο ειναι λες και προσπαθουν να σε κανουν να τα παρατησεις...ελπιζω να βρεις ακρη γιατι λιγο στημενα φαινονται...

Αννα Μαρια οι μαθητες σου εχουν κουρασει εμενα..φανταζομαι εσενα!!!υπομονη να τελειωσει αυτη η χρονια!!!Καλα εκανες με την τιμωρια με το παιχνιδι,Τωρα που ειναι μικρουλης να μαθει να ακουει!Πολυ γελασα που εισαι σουπερ δασκαλα και κουκλαρα και γι αυτο στα κανουν αυτα τα κοριτσακια!!χαχα Οχι οτι δεν εισαι..χαχα!!!Με γεια τα παπουτσακια του Αντρεα,σαν τουριστας θα ηταν με πεδιλο και καλτσα χαχα.Πολυ πρωινος βρε παιδι μου...κριμα που χασατε το διημερο στο βουνο..αλλα τα παιδια ειναι απροβλεπτα!!παντως την βολτουλα σας την κανατε και πρεπει να ηταν πολυ ωραια με τα ζωα!!

Χριστινακι τι να πω βρε κοριτσι μου...Δυσκολα με τον μπαμπα σου..και αν πηγαινει και ο μικρος με τοσες ιωσεις που κυκλοφορουν..θα πρεπει αν προσεχετε.ο Δημητρης τωρα ειναι καλα;ο καημενος...Εσυ το εψαξες τελικα με τη ν ουρολοιμωξη;τι ηταν;

Μαγδα μου αντε να γινει τελειως καλα ο αντρουλης να σε βοηθαει παλι.1000 κομματια εγινες!!

Ανθη περαστικα στα ζουζουνακια σου.τι σε απασχολει βρε;εμεις με τον παιδικο μια χαρα.την παρασκευη εκλαιγε λιγακι γιατι ελειπε η δασκαλα και την πηγα στην ταξη με τα μωρα μεχρι να μαζευτουν να τα πανε στην δικη τους αλλα ενταξει...

Βασω τι ταλαιπωρια κι εσυ με τα ματακια σου!!Ευχομαι να μην χρειαστει να κανεις επεμβασεις!!!εγω ειχα 1,5 βαθμο μυωπεια και μετα την εγκυμοσυνη επσε στο 0,5!!Να χαιρεσαι και τον αντρα σου που ειχε γενεθλια!!μια χαρα η Ιωαννα για 1η μερα στον παιδικο,απο Δευτερα θα ειναι καλυτερα καθε μερα.

Η Κωνσταντινα παλι κοιμαται...ειναι λιγο ζεστουλα ,να δουμε τι βραδυ θα εχουμε..Αυριο θα την κρατησω σπιτι.

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα ευτυχώς που έγραψες κι εσύ, γιατί νόμιζα ότι είχα μείνει ολομόναχη σ' αυτό το ποστ!

Σήμερα και πάλι μας ξύπνησε ο Αντρέας απ' τις πεντέμιση. Τον κουνούσαμε με το καρότσι, κοιμόταν και σε δέκα λεπτά ξυπνούσε. Σε κάποια φάση τον άκουσα που μιλούσε και σηκώθηκα να πάω να τον πάρω. Με το που βάζω τα γυαλιά μου, τον βλέπω να στέκεται στην πόρτα του δωματίου μου. Είχε σηκωθεί μόνος του και ήρθε. Μιλάμε, τρόμαξα και τσίριξα! Τελικά δεν ξανακοιμήθηκε, τον πήρα κατά τις οκτώ και πήγαμε εκκλησία, αλλά ήταν αφάνταστα άτακτος. Ήθελε να βγαίνει έξω και να τρέχει στον περίβολο του ναού, και όταν πήγαινα να τον πάρω αντιδρούσε, σφιγγόταν για να μην τον πιάσω αγκαλιά, και φώναζε. Μου έβγαλε την ψυχή, τελικά τον άφησα στους γονείς μου, γύρισα σπίτι, και ξανακοιμήθηκα ευτυχώς.

Κατά τα άλλα, δεν κάναμε κάτι άλλο σήμερα.

Αλεξάνδρα περαστικά στην Κωνσταντινούλα...

Ο Αντρέας ήταν σαν Γερμανός τουρίστας, ειδικά όταν φορούσε παντελόνι κάπρι ή κοντό!

Στο χωριό αυτό πάμε κάθε χρόνο, είχαμε πάει και πέρσι, έτσι δεν ήταν κάτι που δεν είχαμε ξανακάνει. Μια χαρά μας ήρθε και η κοντινή εκδρομή!

Τι ωραία που κατέβηκε η μυωπία σου στην εγκυμοσύνη! Εμένα μόνο πάνω πάει.

Οι υπόλοιπες πού είστε;

Η Χριστίνα τι να γίνεται; Ελπίζω να επιστρέψει με ευχάριστα νέα!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Είστε καλά; Εμείς περάσαμε ένα ήσυχο ΣΚ. Το Σάββατο πήγαμε σε ένα παιδικό πάρτυ. Ωραία πέρασε ο Πάνος, σχετικά καλά εμείς. Είχαν καλέσει όλα τα παιδάκια του προνηπίου και γινόταν χαμός. Εγώ εντωμεταξύ δεν ήξερα κανέναν -πλην μιας μαμάς που πάει το παιδί της ποδόσφαιρο με τον Πάνο. Γνώρισα κάποιους γονείς και έτσι μπαίνω σιγά σιγά στο κλίμα. Οι υπόλοιποι γνωρίζονταν μεταξύ τους από πέρυσι. Ξέχασα να σας πω. Η Αλεξάνδρα μου, έκανε 6 ολόκληρα βηματάκια μόνη της!!!!! Γενικά φοβάται, αλλά την αρχή την κάναμε! Άννα Μαρία την κάνατε την εκδρομούλα σας! Ο Αντρέας λέει πάρα πολλά πραγματάκια πια! Είναι όμως πολύ πρωινός ο άτιμος. Θα είχα σαλτάρει αν η μικρή ξυπνούσε τέτοιες ώρες. Μήπως να τον κοιμίζατε λιγότερο το μεσημέρι ώστε να κοιμάται περισσότερο το βράδυ;;;Απ'όσο θυμάμαι είχες πει ότι κοιμάται αρκετά το μεσημέρι. Πλησιάζουν και τα γενεθλιάκια του! Ως γνωστόν όμως δεν είμαι η πιο κατάλληλη να προτείνω το μενού...Εδώ δεν μπορώ να σκεφτώ τι θα φάμε κάθε μέρα. Όσο για την μυωπία...και σε μένα μόνο προς τα πάνω πηγαίνει...Έχω 5 και στα δύο μάτια. Κρίμα για το παιδί του συναδέλφου σου..... Αλεξάνδρα μου αρρωστήσατε πάλι;; Αχ αυτός ο πρώτος χρόνος στον παιδικό. Είναι μαρτύριο για τους περισσότερους γονείς. Υπομονή και του χρόνουν θα είναι όλα πολύ καλύτερα! Κατερινάκι μου, ευτυχώς έχεις την μαμάκα σου και σε βοηθά πολύ! Δεν είναι καθόλου εύκολο να είσαι εγκυούλα και να έχεις και 2 μικρά παιδάκια με φουλ ανάγκες. Συναχάκι έχουμε ακόμα. Οι μύξες του παιδικού που λέμε. Στην Αλεξάνδρα 2 φορές που πήγε να κυλήσει έκανα μάσκα αερολίν σε συνδυασμό με πολύ ορό στη μυτούλα και τη γλιτώσαμε την βρογχιολίτιδα. Το μόνο που με ανησυχεί και δεν ξέρω τι να κάνω είναι το βράδυ που βουλώνει η μυτούλα της και δεν μπορεί να κοιμηθεί. Της βάζω οτριβίν παιδικό και κοιμάται αμέσως χωρίς να παιδεύεται. Για πόσο όμως θα μπορώ να βάζω οτριβίν;; Αν δεν απατώμαι λένε πως δεν κάνει για πολλές μέρες. Εγώ βέβαια της βάζω μόνο το βράδυ αλλά και πάλι δεν ξέρω αν κάνει. Ο ορός πάντως δεν την ξεβουλώνει την μύτη της ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Απλά φεύγουν οι μύξες. Τι να κάνω βρε κορίτσια;; Κατερίνα μου, τον απόλαυσες και τον Δημητράκη στην παρέλαση! Τρία αντράκια σε έκαναν περήφανη!!! Ο Πανούλης τα πάει καλύτερα με το ποδόσφαιρο! Δημιούργησαν νέο τμήμα για τα μικρά. Του 2009 τα παιδάκια είναι 2. Πολλοί γονείς όμως των παιδιών του 2008 δεν δέχτηκαν να πάνε τα παιδιά τους στο τμήμα των μικρών- έστω και αν αυτά δεν είχαν κάνει ποτέ στη ζωή τους ποδόσφαιρο. Το αποτέλεσμα ήταν να έχει το τμήμα του Πάνου μόνο 5 παιδάκια και να γίνεται τέλεια προπόνηση με μεγάλο ενδιαφέρον για το ΚΑΘΕ παιδάκι ξεχωριστά! Στο άλλο τμήμα (των μεγάλων υποτίθεται) είναι 15 παιδάκια και θυμίζει παιδική χαρά η κατάσταση! Κάθε εμπόδιο σε καλό! Βασούλα εύχομαι κι εγώ να μην χρειαστεί επέμβαση στο μάτι σου. Είδες που το Ιωαννάκι προσαρμόστηκε; Αφού αγαπάει την δασκάλα μην φοβάσαι τίποτα. Χριστινάκι πού είσαι; Ανησυχούμε για σένα. Μακάρι να έχεις καλά νέα να μας πεις όταν μπεις. Μαγδα έγινε καλά ο σύζυγος;; Χαλάρωσες καθόλου εσύ;;;; Κοριτσάκια μου θα σας πω σε λίγο καιρό τι είναι αυτό που με βασανίζει. Προς το παρόν δεν νιώθω και πολύ άνετα να μιλάω γι' αυτό. Εσείς ευχηθείτε μου μόνο να πάνε όλα καλά. Τίποτα άλλο. Θεματάκι υγειάς είναι (δικό μου). Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Σήμερα τα όργανα άρχισαν από τις πέντε και δέκα... Τον έφερε ο άντρας μου στο κρεβάτι μας, έκλαιγε, τον έκανα βόλτα με το καρότσι, κοιμήθηκε, και μόλις πήγε να τον βάλει στο κρεβάτι μας, ξύπνησε κι έκλαιγε. Μετά τον ξαναέκανα βόλτα με το καρότσι και τον άφησα στο δωμάτιό του, σε δέκα λεπτά ακούω σύρσιμο πάνω στο καρότσι και δυο ποδαράκια να περπατάνε... Είχε ξυπνήσει ο κύριος, κατέβηκε απ' το καρότσι κι ήρθε στο δωμάτιό μας. Του έκανε ο άντρας μου γάλα και κοιμήθηκε περίπου για είκοσι λεπτά. Ξύπνησε κι άρχισε να κλαίει γοερά κι ασταμάτητα. Τελικά τον έκανε ο άντρας μου πάρα πολλές βόλτες με το καρότσι και τον άφησε εκεί, και κοιμήθηκε για δύο ώρες περίπου, μέχρι τις εννιά παρά δέκα. Κοιμηθήκαμε κι εμείς, αλλά μας έχει σκοτώσει αυτό το πράγμα. Το ότι ξανακοιμήθηκε σήμερα είναι καλό, ελπίζω σιγά σιγά να επανέλθει στο κανονικό του ωράριο.

Ανθή δυστυχώς δεν έχει να κάνει με το πόσο κοιμάται το μεσημέρι... Το Σαββάτο όλη μέρα κοιμήθηκε περίπου είκοσι λεπτά στο αυτοκίνητο, και πάλι την Κυριακή το πρωί ξύπνησε πεντέμιση περίπου. Χτες βράδι τον κρατήσαμε ξύπνιο μέχρι τις δέκα και μισή, αλλά και πάλι ξύπνησε πεντέμιση.

Καλά, ο Αντρέας λέει πάρα πολλά πράγματα. Χτες το πρωί άκουσε τις καμπάνες και λέει "καμπάνες ακούσεις τσία (εκκλησία) να πάμε". Χτες το βράδι είδε σε ένα βιβλίο μια εκκλησία, και προσπαθούσε να την πάρει απ' το βιβλίο! Είχε πολλή πλάκα, έκανε διάφορους ήχους, και τελικά έκανα εγώ ότι την πήρα και του την έδωσα, και του λέω "παρ' την στον μπαμπά", κι όπως πήγε να βγει απ' το δωμάτιο, κάνει ότι και καλά του έπεσε ο σταυρός της εκκλησίας, και μου λέει "έπεσε ταυδός", κι έσκυψε κάτω και τον πήρε, και μετά το ξαναέκανε καμιά εκατοστή φορές!

Περαστικά στην Αλεξάνδρα σου. Ελπίζω να της περάσει σύντομα. Δεν προσπαθείς να της βγάλεις τις μύξες με το ειδικό εργαλείο; Πάντως, όπως κι εμείς όταν είμαστε άρρωστοι φυσάμε τη μύτη μας και μετά από λίγο γεμίζουμε μύξες, έτσι και το μωρό.

Μπράβο στον Πανούλη γι9α το ποδόσφαιρο.

Ελπίζω να μην είναι τίποτα το θεματάκι που λες.

Σας αφ΄γηνω,δε με αφήνει λ Αντρέας να γράψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

το Σαββατο πηγα ζουμπα και μετα πηγα σε μια γνωστη μου που μου ζητησε να κανω την τουρτα για τα γενεθλια του γιου της που ειναι και συμμαθητης του Γιωργου,του εκανα μονο τη διακοσμηση με ζαχαροπαστα το εσωτερικο το εκανε η μαμα του, ηθελε τουρτα παοκ εγινε πολυ ωραια καταενθουσιαστηκε ο μικρος,την Κυριακη πηγαμε εκκλησια το πρωι και μετα ο Νικος με τον Γιωργο καθισανε στο κατηχητικο ο Γιωργος στην αρχη γκρινιαζε και δεν ηθελε αλλα μετα του αρεσε και μου ελεγαν ολα οσα τους ειπε ο παπας τους εκανε μεγαλη εντυπωση που τους ειπε οτι ο διαβολος μπαινει στο μυαλο μας και μας βαζει να σκεφτομαστε ασχημα πραγματα,το απογευμα πηγαμε στα γενεθλια δεν μου αρεσε καθολου ομως για να μη λερωσει το σπιτι της εβαλε τα παιδια στο σπιτι της πεθερας της που ειναι διπλα στο δικο της για να σβησει τα κερακια ο μικρος και για να φανε και μετα παιζανε εξω στο δρομο αφου δεν εχει μεγαλη αυλη ,δεν περνανε πολλα αυτοκινητα απο εκει αλλα το σπιτι της εχει μια μεγαλη κατηφορα και ετσι δεν μπορεσαν να παιξουν καλα,καποια στιγμη μαλωσανε κιολας μεταξυ τους τα παιδια τελοσπαντων φυγαμε νωρις.....

Αννα Μαρια γιατι αναστατωθηκε ετσι το προγραμμα του Ανδρεα;μηπως βγαζει τους τραπεζιτες πισω και ειναι τοσο ανυσηχος;αυτος δεν ηταν ετσι,ευχομαι να επανερθει συντομα στα ωραρια του,για το μενου των γενεθλιων θα κανεις μονο νηστισιμα ή και αρτησιμα;ποτε ηρθε κιολας ο καιρος κλεινει τα 2 κιολας πω πω το ποσο γρηγορα περναει ομως....

Κατερινα χρονια πολλα πολυχρονη να τα εκατοστισεις,με το καλο να ερθει και το τριτο παιδακι σου,συγνωμμη που δεν μπορεσα να σου ευχηθω νωριτερα δεν μπορεσα να μπω,πως ηταν τα αποτελεσματα;εγω σε καταλαβαινω απολυτα πως εισαι με τα δυο και την κοιλια στο στομα .....

Ανθη δυστηχως οι μυξες φευγουν πολυ δυσκολα,απο οσο ξερω οτριβιν ριχνουμε για τρεις μερες,μετα ορο μονο,να της ριχνεις με συρριγγα με πιεση για να καθαριζει καλα ,το σιγουρο ειναι οτι θα κλαιει αλλα εγω μονο ετσι βλεπω αποτελεσμα και ο Δημητρης ακομη δεν καθαρισε ειδικα το πρωι ολο με βουλωμενη μυτη ξυπναει ,ευχομαι οτι προβλημα κι αν εχεις να το ξεπερασει πολυ πολυ συντομα και να μην ειναι κατι σημαντικο....

δεν σας ειπα με τα αγγλικα τα πανε πολυ καλα και οι δυο τους καλα για τον Νικο δεν ειχα αμφβολια κι ο Γιωργος τα παει πολυ καλα,ειναι καλο παντως που ειναι στην ιδια ταξη και μαθαινουν τα ιδια ,αφου ρωτανε ο ενας τον αλλο what's this? και ο αλλος απανταει πχ Ιt's my computer και αλλα διαφορα πολυ τους χαιρομαι...

Χριστινακι που εισαι ελπιζω να μας γραψεις καλα νεα αυτη τη φορα...

Αλεξανδρα ασε κι εγω πολυ φαι αυτες τις μερες ....εγω ειχα πολυ ανεργια γιαυτο περασα οντως οι αιτησεις ηταν παρα πολλες αλλα πηρανε και παρα πολλα ατομα αντε να δουμε

Μαγδα πως ειναι ο αντρας σοτ καλυτερα;ξεκουραστηκες καθολου το σκ;

Βασω ειδες η Ιωαννουλα μια χαρα θα συνηθισει παλι μην αγχωνεσαι λιγο στην αρχη θα δυσκολευτειτε

δεν ξερω τι φαγητο να κανω σημερα γκρρρρ εχω στερεψει απο ιδεες κατι σε μακαροναδα μονο μου ερχεται.....

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα τους τραπεζίτες τους έβγαλε εδώ και καιρό ο Αντρέας, έβγαλε και τους κυνόδοντες, και γενικώς με τα δόντια δεν είχαμε ιδιαίτερο πρόβλημα.

Τα γενέθλια του Αντρέα κι εγώ στη μάνα μου θα τα κάνω, επειδή εμένα το σπίτι είναι διαμέρισμα και δεν είναι και τόσο βολικό για παιδικά γενέθλια. Όχι, βέβαια, για να μη λερώσω το σπίτι!

Θα κάνουμε και νηστίσιμα και αρτύσιμα. Για τα παιδιά μάλλον θα φτιάξουμε μπιφτέκια σε στιλ χάμπουργκερ, σε ψωμάκι δηλαδή, με μαρούλι, κ.λπ., ενώ για τους μεγάλους λέμε να κάνουμε νηστίσιμα σπανακοπιτάκια, τυρόπιτα, κέικ με σπανάκι-τυρί (αρτύσιμα), σαντουιτσάκια μάλλον, και δεν ξέρω τι άλλο. Την τούρτα τελικά θα την κάνουμε τρενάκι, αλλά μου έδειξε η μάνα μου ένα σχέδιο και δε μου άρεσε καθόλου.

Ωραία που τους άρεσε το Κατηχητικό! Εγώ δε θέλω να τους λέω για το διάβολο, κ.λπ., προτιμώ να τους μιλάω για το Χριστό και όχι για τον Αντίχριστο! Την πρώτη βδομάδα κάναμε για τον άγιο Ιωάννη τον Πρόδρομο που είναι ο άγιος της ενορίας μας, τη δεύτερη για τον άγιο Δημήτριο που γιόρταζε, και προχτές κάναμε για τον άγιο Ταρσίζιο, που ήταν 12 χρονών, μετέφερε τη Θεία Κοινωνία στους φυλακισμένους, στην αρχαία Ρώμη, και τον σκότωσαν οι συμμαθητές του. Το επόμενο Σαββάτο θα κάνουμε για τους αγγέλους, το παράλλο για τη νηστεία και θα φτιάξουμε και νηστίσιμο κορμό και μετά για την Παναγία, επειδή είναι τα εισόδια, και σκέφτομαι να συνεννοηθώ με τον ιερέα να κάνουμε κι εμείς μια είσοδο στο ναό και να μας εξηγήσει τι είναι το κάθε αντικείμενο.

Είμαι στεναχωρημένη και προβληματισμένη, όμως, γιατί το περασμένο Σαββάτο ήρθαν οι γονείς και η αδελφή της μίας Αιγύπτιας και με ρωτούσαν αν μπορούν να έρθουν στην εκκλησία και να κοινωνήσουν. Επέμεναν ότι είναι Ορθόδοξοι, αλλά ότι τους είπαν ότι δεν μπορούν να έρθουν στη δική μας εκκλησία. Υποψιάζομαι ότι είναι Κόπτες, οι οποίοι αυτοαποκαλούνται Ορθόδοξοι και προφανώς οι άνθρωποι δεν ξέρουν από δογματική και πιστεύουν ότι είμαστε ακριβώς το ίδιο. Ρώτησα και τον καθηγητή που έκανα το διδακτορικό μου, και μου είπε ότι δε γίνεται να συμμετέχουν στα δικά μας μυστήρια... Ουφ, στεναχωριέμαι πολύ, γιατί δε θέλω να φύγουν τα κοριτσάκια απ' το κατηχητικό, ούτε κι αυτά θέλουν, βέβαια, τους αρέσει πάρα πολύ. Θα ξαναμιλήσω μαζί τους το επόμενο Σαββάτο, κι ελπίζω να βγάλουμε άκρη, γιατί αυτοί μιλάνε μόνο αραβικά, κι ευτυχώς η μεγάλη τους κόρη μιλά πολύ καλά αγγλικά και συνεννοούμαστε.

Πολύ καλά τα πάνε με τα αγγλικά! Κι εμείς μιλούσαμε καμιά φορά αγγλικά με τον αδελφό μου, και σε κάποια φάση είπαμε να μιλάμε και γαλλικά, αλλά δυσκολευόμασταν πολύ και συνειδηοποιήσαμε ότι έτσι δε θα μιλούσαμε καθόλου!

Σας αφήνω, πάμε να φάμε. Έφτιαξα ρύζι με διάφορα λαχανικά (καρότο, φρέσκο και ξερό κρεμμύδι, σκόρδο, πιπεριά, αρακά και κουνουπίδι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

ΩΧ Αννα Μαρια συνεχιζει το πρωινο ξυπνημα ο Αντρεας! Εμαθε και κατεβαινει κι απ το κρεβατι αυτο με τα καγκελα? Και μεις οταν παμε Εκκλησια η Ιωαννα ολο στον περιβολο θελει να ειναι! Μονο την ωρα που θα κοινωνησει μπαινει μεσα!

Αλεξανδρα συναχωθηκε η Κωσταντινα? Ολα τα μωρα τον 1ο χρονο στον παιδικο περνανε δυσκολα με τα κρυολογηματα!

Ανθη και εγω αυτο ξερω για το οτριβιν! 3 μερες πρωι μεσημερι βράδυ και μετά μόνο ορο αρκετο στην μύτη. Τι ωραια που αρχισες να γνωριζεσαι και με άλλες μαμάδες.

Κα1 είναι ωραία που είναι στην ίδια ταξη τα αγόρια σου.θα διαβάζουν και μαζι.

Καγκουρακι χρονια πολλα για τα γενέθλιά σου. Πολύχρονη!

Χριστίνα τι κανεις? Ο Δημητρακης?

Εγω επινα τα χαπια που μου είπε ο γιατρός και καναμε προσπάθεια απ αυτο το μηνσ.μου πε και τα ηπια 10 μερες και την 11η να εκανα χοριακη.η 11η ηταν χτες ομως και πηγα για χοριακη σημερα και ειναι αρνητικη.θα μιλησω με το γιατρο να δούμε πώς συνεχίζουμε.

Η Ιωάννα σήμερα ηταν καλύτερα με τον παιδικο.μονο λιγο δυσκολεύεται με το μεσημεριανό να φαει με ευκολία αλλά θα προσαρμοστεί. Σιγα σιγα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι! Είμαι σχολείο και κάνω το μοναδικό κενό μου, το οποίο, φυσικά, ξόδεψα σε διάφορες δουλειές του σχολείου.

Βάσω όχι, ο Αντρέας δεν κατεβαίνει από τα κάγκελα, εκείνη την ώρα ήταν στο καρότσι και κατέβηκε από εκεί.

Έτσι όπως προσπαθείτε για το δεύτερο, μήπως αγχώνεσαι περισσότερο; Εγώ θα αγχωνόμουν πάντως. Πάντως, κι εμείς αυτόν τον μήνα δε νομίζω να τα καταφέραμε, περιμένω περίοδο αύριο, κι έχω διάφορα συμπτώματα.

Η Χριστίνα πού να είναι ρε κορίτσια; Ανησυχώ, ελπίζω να μην τους έχει συμβεί κάτι άσχημο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια νομιζα απ το κρεβατι χαχα!οσο για το αν αγχωνομαι με τον τροπο που προσπαθουμε, οχι ιδιαιτερα.

Απλα εχω και το θεμα με την ψηλη ορμονη που πρεπει να ελεξουμε ξανα.

Οτι θέλει Ο Θεός και Η Παναγία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, ειπα να δωσω το παρων αν και σε λιγο θα μεινω απο μπαταρια.

εμεις καλα ειχα ενα γεματο σαββατοκυριακο και ετσι χαθηκα λιγακι. Το σαββατο το πρωι μαγειρεμα, μετα πισινα και τα δυο μετα καθαρισα το σπιτι, οσα βλεπει η πεθερα βεβαια οχι καμια τρελη γενικη. Το απογευμα ηρθαν οι γονεις μου η αδερφη μου με τον φιλο της και ενα ζευγαρι φιλων μας με τα παιδακια τους και εσβησα μια τουρτα για τα γενεθλια μου. Την εφτιαξα μονη μου, πρωτη φορα,, δεν θυμαμαι αν σας το ειχα πει. Καλη βγηκε αλλα το κατω κατω παντεσπανι δεν ηταν τοσο αφρατο οσο τα αλλα δυο, θα σας βαλω φωτο αυριο στην ομαδα. Χθες ηταν ανοιχτα και τα μαγαζια και ετσι το εκμεταλλευτηκαμε και καναμε την βολτα μας και πρωι και απογευμα. Σημερα σπιτι, λαικη λογαριασμοι το πρωι και το απογευμα εφτιαξα μπισκοτα με κομματακια σοκολατας, τα οποια σκεφτομαι να φτιαξω και για την παρασκευη που εχει η Αγγελικη την γιορτη της να τα στειλω να κερασει τα παιδακια στον παιδικο.

Ελπιζω να μου ειστε ολες καλα, σας ευχαριστω ολες πολυ πολυ για τις ευχες σας και θα σας σχολιασω αυριο. Καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς καλά, ευτυχώς ο Αντρέας κοιμήθηκε πολύυυυυυ!!!!! Τον κρατήσαμε ξύπνιο χτες βράδι μέχρι τις έντεκα σχεδόν, και ξύπνησε οκτώ παρά είκοσι!!!!!! Εγώ, όμως, επειδή συνήθισα, ξύπνησα απ' τις έξι και δέκα... Μετά δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, και τελικά ξανακοιμήθηκα περίπου μία ώρα, μετά που σηκώθηκε ο άντρας μου.

Έκανα κάτι δουλίτσες, καθάρισα το δωμάτιό μου, τίναξα το στρώμα κι έβγαλε τρελλή σκόνη... Και δεν είχα καιρό που το είχα ξανατινάξει... Αμάν πια μ' αυτήν τη σκόνη... Μαγείρεψα, κ.λπ., και τώρα είμαι πολύ κουρασμένη, κυρίως επειδή μου έρχεται η περίοδος... Ουφ, χάλια είμαι, δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου...

Καγκουράκι είμαι σίγουρη ότι ήταν τέλεια η τούρτα! Βάλε φωτογραφίες!

Για τα μαγαζιά που είναι ανοιχτά την Κυριακή, δε συμφωνώ καθόλου, όπως και πολύς κόσμος βέβαια. Δεν είναι μόνο θρησκευτικό το θέμα, ότι η Κυριακή είναι η μέρα του Θεού, αλλά είναι θέμα των δικαιωμάτων των εργαζομένων. Δεν είναι δυνατόν οι εργαζόμενοι να μην έχουν μία μέρα να ξεκουράζονται, και-κυρίως- να περνάνε χρόνο με τις οικογένειες, με τους φίλους τους, με όποιον θέλουν τέλος πάντων. Οι άνθρωποι δεν είναι σκλάβοι, να δουλεύουν εφτά μέρες τη βδομάδα και να μην αφιερώνουν καθόλου χρόνο στην κοινωνική τους ζωή. Δεν είναι μόνο η εκκλησία, κάποιος μπορεί να μην πηγαίνει, αλλά έχει δικαίωμα εκείνη τη μέρα να την αφιερώσει σε ό,τι αυτός θέλει.

Στην Κύπρο είναι λίγος καιρός που καταργήθηκε η αργία της Κυριακής. Δεν ξέρω αν τα μαγαζιά έχουν δουλειά την Κυριακή, απλούστατα γιατί δεν πήγαμε ΠΟΤΕ να ψωνίσουμε Κυριακάτικα. Κι εννοείται, βέβαια, ότι το μικρομεσαίο κατάστημα δεν έχει τη δυνατότητα να ανοίξει, κι έτσι ανοίγουν οι μεγάλες υπεραγορές, οι αλυσίδες, κ.λπ. Πράγμα που σημαίνει ότι μειώνεται κι άλλο η δουλειά των μικρομεσαίων, και περισσότερες μικρές επιχειρήσεις οδηγούνται στο κλείσιμο (όσες έχουν μείνει δηλαδή).

Αφήστε που εδώ έχουν καταργηθεί όλες οι αργίες, π.χ. εθνικές επέτειοι, Θεοφάνεια, κ.λπ. Τα περισσότερα μαγαζιά ανοίγουν κανονικά, εδώ και κάτι χρόνια, και επίσης, έχουν καταργηθεί και τα διπλά μεροκάματα για τις μέρες αυτές. Αντί για διπλό μεροκάματα, σε πληρώνουν κανονικά, και σου δίνουν ρεπό μια άλλη μέρα. Την άλλη μέρα, όμως, ο άντρας σου θα είναι στη δουλειά, τα παιδιά σου στο σχολείο, και η μέρα της αργίας, που θα βρισκόσασταν ως οικογένεια, θα τρώγατε όλοι μαζί, θα πηγαίνατε μια εκδρομή έχει χαθεί.

Επιπλέον, μ' αυτόν τον τρόπο, βαθαίνει το χάσμα ανάμεσα στον ιδιωτικό και το δημόσιο τομέα, αφού ο δημόσιος δεν πρόκειται να λειτουργεί Κυριακές...

Αυτά για την αργία της Κυριακής.

Σας αφήνω κορίτσια, μήπως ξεκουραστώ λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα φιλεναδες μου ο αντρας μου αναστηθηκε κ ετσι σκ τριγυρησαμε αρκετα σαββατο ψωνια στα μαγαζια καφε βολτα πηρα πολλα πραγματακια κ καταχαρηκα το απογευμα κουνιες κ καφε με αδερφουλα οικογενειακα σουπερ

κυριακη χαλαρα δουλειτσες κ ηρθαν κ τα κουνιαδονια μου ψησαμε τζιτζι!!

ειδικα τωρα που ζωντανεψε ο συζηξ ηρεμησα κ γω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διαβαζα καθε βραδυ βεβαια σχολιαζω οσα θυμαμαι προχειρα

πρωτον αννα μαρια συμφωνω απολυτα στο θεμα κυριακης ειναι τραγικο να τα ισοπεδωνουμε ολα στο βωμο του χρηματος γιατι περι αυτου προκειται κ ας το πουλανε αλλιως!!!

ανθουλι μου μπες να μας πεις στην ομαδα ειμαστε μια οικογενεια κ τωρα με αγχωσες..

μπραβω κ για ποδοσφαιρο ουδεν κακο αμιγες καλου..

για μυξα βαλε με στο κλαμπ κ ο β μονιμα μυξα εχει πια μονο ορο βαζω εγω χωρια που για να βαλει πρωτα μου βαζει σκεψου ποσο ορο εχω φαει αρα ως τωρα

η φραουλιτσα ξεθαρεψε τελεια!!

καγκουρακι καμπυλη ακουσα η χειροτερη μου προτιμουσα το αιμα παρα να πιω αυτο το μπλιαχ κ την εκανα κ δυο φορες γιατι η πρωτη ειχε βγει λαθος μπρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου μπραβω στη φιλεναδα που ζητησε βοηθεια στην τουρτα θα βγηκε τελεια!!

αγγλομαθεις τα αντρακια σου ε!!

κ μενα μου αρεσαν τα αγγλικα πολυ θυμαμαι..

βασουλα ξεκινησατε σχολειο σουπερ!!! Κ εγω ειχα 7.5 μυωπια χωρις γυαλια γκαβη τελειος ημουν αλλα 19 εκανα λειζερ κ γλιτωσα ως τοτε φοραγα φακους κ γυαλια σπανια ευτυχως τωρα μηδενησε ελπιζω κ σενα να μην ειναι τοσο σοβαρο κουκλιτσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια κ μενα ξυπνα πολυ νωρις τωρα τελευταια αλλα δε μασαω χαχα παραμενω ξαπλωμενη κ αυτος παιζει μονος του..

Εμενα ειναι κ μεγαλυτερος βεβαια

κριμα για τα αιγυπτιακια σου καποια λυση θα υπαρχει..

εστειλα μην στην χριστινα ανησυχω!!

αλεξακι μου περαστικα

τσουπρες θα ξαναμπω αν καταφερω το βραδυ ο β θελει παζλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

ξεκινω απο τα δικα σας γιατι εχω μεινει πολυ πισω...

Βασω ξεκινησε παιδικο η Ιωαννα, καλα τα πηγε για πρωτη μερα μετα απο τοσο καιρο ετσι? με το καλο να ερθει και το δευτερο μπεμπακι, μην το εχεις αγχος να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος.

Αννα Μαρια δεν πηγατε στο βουνο αλλα και η εκδρομη που κανατε μια χαρα ηταν τοσα πραγματα ειδατε. Αυτο με τα αυτοκινητακια χωρις το κερμα σωτηριο ξερεις ποσες φορες τα βαζω πανω και ας μην κουνιουνται τους αρεσει και ετσι. Λαλιστατος ο Αντρικος σου, οσο για τον υπνο η ειδηση θα ειναι μια μερα που δεν θα ξυπνησει απο τα χαραματα. Παντως σε θαυμαζω να εχεις ξυπνησει τοσο πρωι να εχεις βγει και εξω και μετα να γυρνας να ξανακοιμασαι εγω νε τιποτα αν ξυπνησω τοσο πρωι ουτε το μεσημρι δεν θα καταφερω να κοιμηθω για λιγο. Που τον κοιμιζεις σε κουνια ή σε κρεβατι γιατι δεν το καταλαβα που τρομαξες που τον ειδες στο δωματιο σας? τι ωραια πραγματα που τους κανεις στο κατηχητικο, σιγουρα αυτα τους μενουν, αυτο με τους Κοπτες δεν το γνωριζω τι διαφορετικο πιστευουν δηλαδη?

τωρα ειδα που απαντησες στην Βασω οτι ηταν στο καροτσι ο μικρος.

Αλεξανδρα πως ειναι η κωσταντινα ειναι καλυτερα? εχει ταλαιπωρηθει και αυτη πολυ με τις ιωσεις απο τον παιδικο.

Ανθη ωραιο αυτο που γνωριζεις γονεις απο τον παιδικο, και μια χαρα μου φαινεται που εφτιαξαν και μικρο τμημα και καλυτερα που ειναι λιγα παιδακια αλλη προσοχη θα εχουν ετσι και θα μαθουν και τις τεχνικες καλυτερα. Μπραβο στην Αλεξανδρα για τα βηματακια της τωρα για το otrivin και εγω ξερω οτι δεν κανει για συνεχεια εγω τους βαζω ορο σε σπρευ αντι για τις αμπουλες μου φαινεται πιο αποτελεσματικο.

Κατερινα πολυ πλακα θα εχουν που μιλανε μεταξυ τους αγγλικα απο την αλλη ομως τους κανει πολυ πολυ καλο ολο αυτο, μπραβο στα αντρακια σου. Περιεργο σας βγηκε το παρτυ μα ειναι δυνατον να μην λερωθει το σπιτι εδω δυο ατομα να καλεσεις και μια αναστατωση θα υπαρξει ποσο μαλιστα σε παιδικο παρτυ. Παλι καλα που ηταν καλος ο καιρος τις αλλες χρονιες τι κανει που παιζουν τα παιδακια?

Μαγδα εγινε καλα ο αντρας σου και κανατε και εσεις τις βολτες σας το σκ.

Αννα Μαρια για την αργια της Κυριακης εν μερη δεν διαφωνω με οσα εγραψες, και εφ οσον εδω σε μας θα γινεται για 7 κυριακες τον χρονο. Εμενα προςωπικα με βολεψε γιατι πηγαμε για ψωνια με τον αντρα μου, πηραμε παπουτςια αθλητικα της Αγγελικης, και δεν εχουμε αλλη τετοια δυνατοτητα μεςα στην βδομαδα γιατι ο αντρας μου δουλευει τις καθημερινες απο το πρωι και γυρναει 9-10 το βραδυ και τα σαββατα γυρναει γυρω στις 6-7. Ειναι λιγο μπερδεμα παντως και δεν ξερω ποςο θα το κρατηςουν παντως κοςμο ειχαν τα μαγαζια. Οι εργαζομενοι το ρεπο τους θα το παρουν, τα μικρα μαγαζια δεν ειναι υποχρεωτικο να ανοιξουν βεβαια αυτο εχεις ως αποτελεσμα οσα εγραψες για τα μεγαλα καταστηματα σε σχεση με τα μικρα, και για το θεμα της εκκληςιας ειπαν οτι θα ανοιγουν μετα τις 11 το πρωι. Εσας εκει πως ειναι ειναι ολες τις Κυριακες ανοιχτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο νεα τα ιδια πανω κανω. Ο Νικολας κανει ολο και περιςςοτερα ζωακια μετα το προβατο, την αγελαδα και το σκυλο πλεον κανουμε και την παπια παπαπαπα. Αλλα δεν μπορω να τον αφηςω λεπτο απο τα ματια μου ολο σκαρφαλωνει οπου βρει και φοβαμαι γιατι κανα δυο φορες εχει πεςει. Σημερα εβαλα κατι φακελους με χαρτια και κατι βιβλια που ειχα σε μια ντουλαπα σε δυο χαρτοκιβωτια και αμεςΩς ανεβηκε και σε αυτα. Πηγα και πηρα και τις εξετασεις μου οι αιματολογικες καλες φαινονται κατι με προβληματιζει βεβαια στην καμπυλη ζαχαρου οποτε θα δουμε τι θα μου πει και ο γιατρος την Πεμπτη. Ειναι ολες οι μετρησεις μεσα στα φυσιολογικα ορια αλλα μου κανει εντυπωση που στα 60 και στα 120 λεπτα η τιμη ειναι σχεδον η ιδια. Οι τιμες μου ηταν 83 - 103-102. Στις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνες οι τιμη στα 120 λεπτα ηταν πιο μικρη απο αυτη στα 60 και πιο μεγαλη απο αυτη πριν την γλυκοζη. Λετε ναφειναι τιποτα ανησυχητικο, δεν μπορω και να μην φαω κατι γλυκο ολη μερα.

φωτο θελω να σας βαλω και την τουρτα και Κατερινα θελω να σου βαλω και την πεταλουδιτσα που εραψα σε μια κορδελα για την αγγελικη αλλα οταν μπαινω απο τον μεγαλο υπολογιστηδεν βρισκω πουθενα που να μπω για να συνδεθω, ωρες ωρες αυτο το mammy ειναι πολυ απροβλεπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια ουτε κι εγω συμφωνω με το να δουλευουν τα καταστηματα τις Κυριακες!η Κυριακη ειναι ημερα ξεκουρασης τοσο για τους εργαζομενους οσο και για τον κοσμο γενικα, η μονη μερα ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ, κι οπως λες κι εσυ οχι μονο για την Εκκλησια, γενικα μια μερα για να βρεθεις με την οικογενεια σου!αποξενωθηκαμε τελειως!

Καγκουρακι ναι προσαρμοστηκε η μικρη,λιγο το πρωι εχουμε θεμα οταν θα την αφησω αλλα μετα περναει μια χαρα!ο Νικολας αρχισε τις ταρζανιες?χεχε!της κορης μου της αρεσει και βαζουμε στο κομπιουτερ τον μικρο Νικολα!οποτε το βαλει σας θυμαμαι!

Εμας χτες ηταν η μαμα μου κατω στην πολη και πηγε να μπει σε ενα ασανσερ ενος πολυκαταστηματος. ηδη ειχε μεσα ενα ανθρωπο που πατησε το κουμπι για να ανεβει και εκλεινε η πορτα, η μαμα μου πηγε να μπει θεωρωντας οτι θα ανοιξει αυτοματα, ετσι γινεται συνηθως, ενω δεν ανοιξε και την ωρα που εκλεινε η πορτα την εσπρωξε τη μαμα μου και επεσε στο πατωμα!χτυπησε τον ωμο της και την πηρα για ακτινογραφια!ευτυχως μονο κοστωμα ειναι αλλα δεν μπορει να το κουνησει!θα παω κι εγω σημερα γιατρο δερματολογο γιατι εχω γεμισει κατι σαν σπυρια στην κοιλια στην πλατη στο στηθος και εχω τρελη φαγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ τώρα κάθισα (11 το βράδι). Ο Αντρέας μόλις κοιμήθηκε... Τον κοιμίζουμε αργά, για να μην ξυπνάει απ' τις πέντε, κι όταν επιστρέφω απ' το σχολείο, τον βρίσκω να σε πλήρη εγρήγορση. Παίζουμε, και συνήθως αφηνιάζει και κάνει ένα σωρό σκανταλιές. Σήμερα του είπα "είσαι ζιζάνιο" και φώναζε "ΖΙΖΑΙΝΟ, ΖΙΖΑΙΝΟ".

Το πρωί ξύπνησε στις πέντε κι έκλαιγε δυνατά, τον κοίμισα στο καρότσι και στις εξήμιση περίπου ξύπνησε πάλι. Εν τω μεταξύ, εγώ είχα ξυπνήσει πριν απ' αυτόν στις πέντε, γιατί ροχάλιζε ο άντρας μου. Μετά που τον κοίμισα, δεν κατάφερα να κοιμηθώ κανονικά, για τον ίδιο λόγο. Στις εξήμιση που ξύπνησε πάλι, είχα ξαποστείλει τον άντρα μου στον καναπέ, γιατί δεν πήγαινε άλλο. Όταν ξύπνησε ο μικρός μου τον έφερε στο κρεβάτι μαζί μου, του έφτιαξε γάλα, το ήπιε, και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις εννιά και τέταρτο.

Γενικώς εγώ νιώθω χάλια, ειδικά το πρωί. Ακόμα δεν έχει έρθει η περίοδος και ζαλίζομαι, πονάω, ένα μάτσο χάλια.

Αφήστε, τώρα στο σχολείο τσακώθηκα μ' ένα μαθητή. Είχαμε διαγώνισμα, τρίτη και τέταρτη περίοδο, κι αυτός ήρθε την τέταρτη. Του λέω "αφού ήρθες, κάτσε να γράψεις διαγώνισμα". "Όχι", μου λέει "δε γράφω". Του λέω "δε γίνεται, ήσουν στην επανάληψη, ήξερες ότι έχουμε διαγώνισμα, είσαι μέσα στην τάξη, πρέπει να γράψεις". "Γράψτο μου εσύ κυρία" γυρίζει και μου λέει με υφάκι. Του λέω "άμα δε θες να γράψεις, γράψε το όνομά σου, να πάρεις μονάδα". Του το βάζω στο θρανίο, κι αυτός κάθισε εκεί και κοιτούσε γύρω γύρω, μιλούσε και με κανένα άλλο, πάντως διαγώνισμα δεν έγραψε. Στο τέλος της ώρας του λέω "γράψε σε παρακαλώ το όνομά σου", γιατί αν δεν έγραφε αυτός το όνομά του, δεν μπορούσα να πάρω εγώ το εντελώς λευκό διαγώνισμα, να γράψω με τα δικά μου γράμματα το όνομά του και να του βάλω μονάδα. "Λυπάμαι" μου λέει "δεν μπορώ να σε βοηθήσω". Του λέω "τον εαυτό σου δε βοηθάς, όχι εμένα". Και τσαντίζεται, κι αρχίζει να φωνάζει ότι "χάλασα πολύ φέτος" (επειδή δεν τους αφήνω να μιλάνε, να κοιμούνται και να παίζουν με τα κινητά ΣΥΝΕΧΕΙΑ). Του λέω "εσύ χάλασες, που όλο κοιμάσαι μέσα στην τάξη" και μου κάνει "κοιμήθηκα μια φορά στην τάξη, και πήγες κατευθείαν και με κάρφωσες στο διευθυντή, και πολύ χάλασες φέτος, κ.λπ.". Μου γύρισε το μάτι ανάποδα και χωρίς να του απαντήσω σηκώθηκα κι έφυγα (είχε χτυπήσει κουδούνι για διάλειμμα, εν τω μεταξύ), και πήγα και τα είπα όλα στο διευθυντή. Θα τον καλέσει αύριο στο γραφείο του, και θα είμαι κι εγώ εκεί, για να μη λέει ότι πάω και τον καρφώνω και κρύβομαι πίσω απ' το διευθυντή. Φυσικά δεν είμαι κανένα καρφί, τα είπα στο διευθυντή επειδή είναι ο συγκεκριμένος άνθρωπος, και σηκώνει όλα τα προβλήματα των μαθητών. Άμα ήμουν σε πρωινό σχολείο, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα, θα τον έπιανα να του μιλήσω (πράγμα που έχω κάνει πολλές φορές με το συγκεκριμένο, και φέτος και πέρσι, και αν συνέχιζε, θα έκανα καταγγελία). Ρε κορίτσια, μιλάμε για άνθρωπο 29 χρονών με παιδί!!! Δε μιλάμε για κανένα αγοράκι 16 χρονών.

Τέλος πάντων, εκνευρίστηκα πάρα πολύ, απ' τη μία τον λυπάμαι, απ' την άλλη δε γίνεται να φέρονται έτσι οι μαθητές. Αυτός ο μαθητής πέρσι έμενε στάσιμος από τον Ιούνιο, γιατί είχε μείνει σε τέσσερα εξεταζόμενα μαθήματα, και αν μείνεις από τρία και πάνω, μένεις από τον Ιούνιο. Εμείς τον λυπηθήκαμε και τον περάσαμε ως σύλλογος τα δύο, για να έρθει Σεπτέμβρη και να δώσει τα άλλα δύο. Έρχεται Σεπτέμβρη, γράφει μηδέν και στα δύο, και τον περνάμε, γιατί πάλι τον λυπηθήκαμε, κι εγώ ήμουν η πρώτη που είχα πει να τον περάσουμε. Απ' ό,τι φαίνεται, όμως, οι βαθμοί μιλάνε και η πολλή επιείκεια βλάπτει.

Τέλος πάντων, σας έπρηξα.

Πάω να σας σχολιάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα μια χαρά που αναστήθηκε ο άντρας σου. Του δικού μου του έχει κλείσει ο λαιμός, έχει και συνάχι, και κάνει λες και είναι κατάκοιτος...

Τον ορό τον σιχαίνομαι... Δυο-τρεις φορές έβαλα, που ήμουν πολύ μπουκωμένη, και πήγα να πεθάνω. Κρίμα είναι τα καημένα τα παιδάκια μας, αλλά τι να κάνουμε. Κι εγώ βρίσκω ότι ο ορός σε σπρέι είναι πιο αποτελεσματικός απ' τις αμπούλες. Ποια το είχε γράψει; Το Καγκουράκι νομίζω.

Καμπύλη ζαχάρου εμείς δεν κάνουμε εδώ. Δεν ξέρω καμία που να έχει κάνει.

Καγκουράκι τον Αντρέα τον κοιμίζουμε στο καρότσι, και μετά τον μεταφέρει ο άντρας μου στο κρεβατάκι του. Προχτές τον κοίμισα στο καρότσι και πριν τον βάλει στο κρεβάτι, ξύπνησε και σηκώθηκε. Εγώ τον άκουσα που ξύπνησε, όχι όμως και που σηκώθηκε. Το προηγούμενο βράδι είχα διαβάσει μια τρομακτική ιστορία, και έτσι που τον είδα ξαφνικά μπροστά μου να στέκεται στην πόρτα του δωματίου μας και να με κοιτάζει σιωπηλός, δεν ήθελα και πολύ για να τρομάξω! :P

Το Κατηχητικό προσπαθώ να το κάνω ενδιαφέρον για να μη βαριούνται τα παιδάκια για να είναι μικρά. Το Σάββατο θα μιλήσουμε για τους αγγέλους, μια που είναι των αρχαγγέλων την Παρασκευή, και θα πούμε την ιστορία της απελευθέρωσης του αποστόλου Πέτρου από τη φυλακή από έναν άγγελο και θα καταλήξουμε στο ότι όλοι έχουμε έναν φύλακα άγγελο. Αυτόν τον συσχετισμό δεν τον σκέφτηκα μόνη μου, τον βρήκα στο ίντερνετ σε υλικό κατήχησης. Αλλά επειδή τις είδα ότι, όποτε τους αφηγηθώ μια ιστορία κάπου ξεφεύγουν και δεν προσέχουν απόλυτα, θα τους το κάνω σε κάτι σαν κουκλοθέατρο, με χάρτινες μορφές, τις οποίες τύπωσα από βιβλία του Αντρέα (είχε τη συγκεκριμένη σκηνή ευτυχώς), και θα βάλω και τα παιδιά να συμμετέχουν, π.χ. όταν θα κοιμούνται οι φύλακές του θα τα βάλω να κάνουν το ροχαλητό, ή όταν θα προσεύχεται ο άγιος Πέτρος θα τους τραγουδήσω το "Κύριε ελέησον" και μετά θα τους πω ότι προσεύχονταν και οι υπόλοιποι χριστιανοί που δεν ήταν στη φυλακή, και θα τις βάλω να κάνουν αυτές τους άλλους χριστιανούς και επί τη ευκαιρία, θα μάθουν και το Κύριε ελέησον που είχα στο πρόγραμμα να τους μάθω.

Την ερχόμενη Τετάρτη, στις 13, που είναι σχολική αργία, θα παίξουμε Κυνήγι κρυμμένου θησαυρού, μαζί με τα μεγαλύτερα κορίτσια του Δημοτικού. Ευτυχώς έχω αγοράσει πολλά παιδικά βιβλία στον Αντρέα κι έχουν απ' όλα μέσα, και παιχνίδια, κι ένα σωρό άλλα και παίρνω ιδέες.

Οι Κόπτες είναι Μονοφυσίτες, δηλαδή πιστεύουν ότι ο Χριστός μετά την Ενσάρκωση είχε μία και όχι δύο φύσεις. Οι Ορθόδοξοι πιστεύουμε ότι οι δύο φύσεις, η θεία και η ανθρώπινη, ενώθηκαν ασυγχύτως, αδιαιρέτως, ατρέπτως και αχωρίστως (ορολογία της Δ' Οικουμενικής Συνόδου, Χαλκηδόνα 451). Δηλαδή οι δύο φύσεις είναι ενωμένες στο ένα πρόσωπο του Χριστού, δηλαδή του Θεού Λόγου, αλλά παραμένουν ξεχωριστές μεταξύ τους. Αυτό είναι σημαντικό, γιατί έτσι ο Χριστός είναι τέλειος Θεός και προσέλαβε τέλεια ανθρώπινη φύση (δηλαδή που να τα έχει όλα τέλεια και τίποτα μισό) και μ' αυτόν τον τρόπο θέωσε και την ανθρώπινη φύση, η οποία διατηρεί τα πάντα, την ελευθερία της, τη θέλησή της, την ενέργειά της, τα πάντα. Αν πούμε ότι η ανθρώπινη φύση απορροφήθηκε από τη θεία (μονοφυσιτισμός), αυτό σημαίνει ότι η ανθρώπινη φύση διαλύεται μέσα στη θεότητα και παύει να υπάρχει. Κάτι τέτοιο, όμως, σημαίνει ότι η ανθρώπινη φύση δε σώζεται ακέραιη, ότι για να σωθεί ο άνθρωπος πρέπει να εξαφανιστεί, και η Ορθόδοξη θεολογία τον άνθρωπο τον θέλει ολόκληρο κι όχι μισό!

Οι Κόπτες είναι αντιχαλκηδόνιοι, δηλαδή δε συμφωνούν με τη Σύνοδο της Χαλκηδόνας που καθόρισε το Χριστολογικό Δόγμα. Οι ίδιοι προτιμούν να ονομάζονται Μιαφυσίτες, γιατί πιστεύουν ότι οι δύο φύσεις συνεχίζουν να υφίστανται μετά την ένωση, αλλά ότι έχουν ενωθεί σε μία, πράγμα που οδηγεί σε πολλά δογματικά προβλήματα.

Τώρα θα μου πεις τι σημασία έχουν όλα αυτά...; Στο παρελθόν έχει χυθεί αίμα γι' αυτά τα θέματα, αλλά πιστεύω ότι οι φίλοι μου οι Αιγύπτιοι δεν έχουν ιδέα για τέτοια ζητήματα, κι απλά ξέρουν ό,τι ξέρει κι ο μέσος Ορθόδοξος που θέλει να ζει μέσα στην Εκκλησία.

Για τις Κυριακές, εμάς εδώ ανοιχτά όλες τις Κυριακές το χρόνο, Τετάρτη και Σάββατο απόγευμα, και σε πολλές αργίες, π.χ. σε όλες τις εθνικές επετείους, Θεοφάνεια, κ.λπ. Προχτές πήγα στο σούπερ μάρκετ για να πάρω τα σάντουιτς των μαθητών και έλεγε "28η Οκτωβρίου. Εθνική εορτή. Ωράριο: 9.00-20.00"... Εφτά Κυριακές το χρόνο δεν είναι και τόσο φοβερό, αλλά και πάλι έγινε χαμός στην Ελλάδα. Εμάς εδώ που καταργήθηκαν τα πάντα, και τα ωράρια και οι αργίες και τα διπλά μεροκάματα δεν ακούστηκε μισή φωνή.

Βάσω αυτό που έγραψες για το ασανσέρ ήταν ο εφιάλτης μου για χρόνια. Μόλις πριν 1-2 χρόνια το ξεπέρασα, επειδή έπεισα τον εαυτό μου ότι αποκλείεται να κλείσει η πόρτα του ασανσέρ και να με κλείσει κι εμένα μέσα. Κι εσύ τώρα μου λες ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!

Σας αφήνω κόρες, τι γλωσσοδιάρροια είναι αυτή σήμερα; Θα βαρεθήκατε να με διαβάζετε...

Μάγδα κανένα νέο απ' τη Χριστίνα; Θα της στείλω κι εγώ μήνυμα αύριο.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια ναι τη μαμα μου την εριξε κατω το ασανσερ την ωρα που πηγαινε να κλεισει η πορτα, η μαμα μου οταν εβαλε το ποδι της αντι να ανοιξει αυτοματα, αντιθετως εκλεισε με δυναμη και την εριξε κατω!και ο ωμος της εχει γινει καταμαυρος λες και την χτυπησαν βιαια!δεν μπορει να κουνησει το χερι της, δυσκολευεται!οσο για το μαθητη σου, αναιδεστατος!29 χρονων και συμπεριφερεται σαν 6χρονο!ελεος!και λεει οτι εσυ χαλασες αντι αυτος?κι εγω οταν διδασκα σε κολλεγιο ειχα να κανω με ατομα 25-30 χρονων και οι πλειστοι απο αλλες χωρες!ενα χρονο αντεξα και εφυγα γιατι ειχαν υφακι!εγω ημουν στα 25 αρα ημουν συνομηλικη τους!αν υψωνα λιγακι τον τονο της φωνης μου αρχιζαν και αφηνιαζαν και εγω δεν μπορουσα καν να τους κοντρολαρω!ο διευθυντης με παρακαλουσε να μεινω κι αλλο αλλα εμεινα τον 1 χρονο που συμφωνησαμε στο συμβολαιο και την εκανα!μου αρεσε πολυ η διδασκαλια αλλα οχι σε ταξεις που υπηρχε η ΑΝΑΡΧΙΑ!ο Αντρεας οταν κοιμηθει αργα ξυπνα πιο αργα?εμας η Ιωαννα οτι ωρα και να την βαλουμε να κοιμηθει στις 6 και κατι ειναι πανω!Καμπυλη ζαχαρου εκανα κι εγω οταν ημουν εγκυος γιατι η οικογενεια της μαμας μου εχουν ολοι σχεδον διαβητη και ετσι εκανα προληπτικα και ευτυχως ηταν οκ!

Μαγδα αναρρωσε ο συζυγος ε?αντε καλες βολτες τωρα!χαχα!προσπαθειτε και σεις για δευτερο?εσυ, η Αννα Μαρια κι εγω?αντε Καγκουρακι φυσηξε μας να γκαστρωθουμε!χαχα

Εγω θα παω για επαναληψη της FSH σημερα που ναι η 3η μερα περιοδου γιατι τον προηγουμενο μηνα ηταν στα υψη!για να δουμε!χθες πηγα δερματολογο γιατι εχει 2 βδομαδες εβγαλα μια κηλιδα πανω στην πλατη, δεν εδωσα σημασια αλλα ειχα φαγουρα στο σημειο που βγηκε η κηλιδα. ξαφνικα την προηγουμενη βδομαδα αρχισαν να βγαινουν πιο μικρες κηλιδες στην κοιλια και μερα με τη μερα αυξανονταν στην πλατη στο στηθος στα χερια στο λαιμο!και ειχα τρελη φαγουρα!δεν πηγαινε αλλο και τελικα ειναι ποικιλοχρους πιτυριαση!ειναι μια λοιμωξη μη μεταδοτικη που το περναμε μια φορα στη ζωη μας και αυτο συνηθως οταν αλλαζει η εποχη!μου εδωσε ενα σαπουνακι για το μπανιο και ενα χαπακι για τη φαγουρα. Οι κηλιδες μπορει να φυγουν σε καμια βδομαδα αλλα μπορει και να περασουν και 9 βδομαδες το αργοτερο γιατι πρεπει να κανει τον κυκλο της η λοιμωξη και να φυγει!

Ουφ πλεον!ποιος μας ματιαξε?ελεος!!!!

Το Χριστινακι ειναι καλα?μιλησε καμια μαζι της?αρχισα να ανησυχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...