Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κουκλες, παλι ειναι αργα παλι κλεινουν τα ματια μου.

εμεις το πρωι ειχαμε παιδιατρο πηραμε 2 ποντους απο κιλα τιποτα τον εβγαζε και 100 γρ λιγοτερο απο την προηγουμενη φορα και κλαψαμε λιγο στο εμβολιο. Τον ειδε ομως να κανει πραγματα που θελουμε να εχουν γινει μεχρι τους 18 μηνες οποτε ειμαστε μια χαρα. Σημερα εκανε και τον σκυλο πρωτη φορα βαβ βαβ βαβ.

Ανθουλι ευχαριστηθηκαν τα παιδακια σου στο λουνα παρκ! Ναι σε ανοιχτη πισινα και ο ξικολας την Πεμπτη θα κανουμε το δευτερο μαθημα.

Αννα Μαρια να χαιρεσαι τον αντρα σου. Αυτο με τα χρωματα το παιζουμε με την Αγγελικη το εχουν μαθει στο σχολειο, οπως και το στερια θαλασσα το παιζουν στο σχολειο και μας το εχει μαθει και μας. Τι φοβερος ο αντρεας καθε φορα που μας λες τα οδα λεει ανυπομονω να τα ζησω με τον νικολα. Στον νικολα εδωσα φρεσκο αυτο που πινει η Αγγελικη, δεν ειχα και κατι αλλο στο σπιτι. Τον εχω αφησει ενα διαστημα και του εδωσα χθες μετα απο πολυ καιρο ξενο γαλα και μπιμπερο αλλα παλι τιποτα.

Βασω ενθουσιαστηκε η Ιωαννα που ειδε την δασκαλα της, σιγουρα της εχει λειψει το σχολειο και πιστευω θα προσαρμοστει γρηγορα οταν με το καλο παει. Αχ και εγω το ιδιο η Αγγελικη ειναι λιγοφαγη καμια σχεση με τον Νικολα αν δεν την ρωτησω τι θελει να φαει δεν θα ζητησει φαγητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

αυτες τις μερες μας κανει κι εμας ζεστη,τα πρωινα και τα βραδια εχει λιγο ψυχρουλα βεβαια αλλα καλα ειναι,το Σαββατο ξεκινησα ζουμπα κανουμε σε κλειστο γυμναστηριο φετος κι εχουμε μεγαλη απλα ενω περσυ καναμε σε μια αιθουσα στο δημαρχειο και ημασταν η μια πανω στν αλλη,την Κυριακη ειχαμε δουλειες στον κηπο αφου τελειωσα με τα μεσα πιαστηκα με την αυλη αυτες τις μερες ,βοηθαω τον αντρα μου γιατι δεν εχει σταματημο κι αυτος,την Παρασκευη θα κανουν γιορτη στο δημοτικο για την 28η και ο Νικος θα παρει μερος σε σκετσακι θα ειναι ντυμενος με στρατιωτικα,ο Δημητρης εχει ενα ποιηματακι αλλα θα κανουν μονα τους γιορτη δεν θα παμε οι γονεις ,την Δευτερα θα κανουμε παρελαση ο Δημητρης δεν ξερω αν θα θελησει να κανει,περσυ δεν ηθελε κανουν προβα στο σχολειο και του λεω θα κανεις παρελαση στον δρομο να σε δω κι εγω ;αφου εκανα στο σχολειο ρε μαμα μου λεει, χλωμο το βλεπω δε νομιζω να θελησει να κανει....

Μαρακι αυτα που γραφεις νομιζω παιρνει η κουμπαρα και μετα κατοπιν συννενοησης γινονται τα υπολοιπα,οπως ειπε και η Μαγδα για τον στολισμο,μπομπονιερες κτλ θα συμφωνησετε ποιος θα τα παρει,αν μπορεσεις εκεινες τις μερες να συναντηθουμε πολυ θα το ηθελα

Μαγδα περαστικα στον αντρα σου ειναι καλυτερα τωρα;κι εγω πολυ κουρασμενη νιωθω αυτες τις μερες χθες ειχα εναν πονοκεφαλο ολη μερα αλλο πραμα....ο δημος Κοζανης μπορει να εχει καποιες δραστηριοτητες δωρεαν αλλα στην Αιανη που ειμαι κοντα δεν εχει τιποτα μονο επι πληρωμης κι ετσι δεν βγαινουμε περα για να παμε Κοζανη θελουμε ενα σωρο για βενζινες περα δωθε τελοσπαντων βλεπουμε

Αννα Μαρια παλι καλα που δεν πηγε χαμενο το φαγητο πολυ νοστιμα ακουγονται ολα μιαμμμ!!!καλα ο Αντρεας σου δεν παιζεται το τι λεει το στοματακι του τρελα ειναι!!πολυ θα ηθελα να ερθω για κατηχηση με τοσα παιχνιδια μπραβο σου!!!εγραψες τοσα πολλα δεν μου ρχεται κατι αλλο γι αυτην την ηλικια ,τα βιβλια των θρησκευτικων ειναι πολυ χαλια ο Νικος τα διαβαζει χωρις ορεξη ετσι οπως ειναι γραμμενα δεν ελκυουν ενα παιδακι να διαβασει και να μαθει, πολυ θεωρια και ακαταλαβιστικες λεξεις για ενα παιδι ενω αν ειχε παραβολες σαν παραμυθακια θα εδειχναν περισσοτερο ενδιαφερον πιστευω πχ χθες μαθαιναμε οτι οπως εχουμε κανονες στην ζωη μας ετσι υπαρχουν και οι δεκα εντολες σαν κανονες που βαζει ο Χριστος κτλ με χιλια ζορια να το μαθει και γενικως καποια βιβλια ειναι καπως πχ στην γλωσσα της α δημοτικου δεν μαθαινουν τα γραμματακια με τη σειρα ισως γιαυτο Κατερινα σας τα εβαζε μπερδεμενα η νηπιαγωγος ,εχει στην αρχη το α και μετα το π και το τ και ενω δεν ξερουν καποια γραμματα ακομα σε καποιες λεξεις εχουν να τα διαβασουν ενω δεν τα εχουν κανει πχ καπου λεει Αρη ελα και δεν εχουν μαθει ακομα το η κι αλλα τετοια που θυμαμαι τωρα....

Βασω χαρηκε το κοριτσακι σου με τη δασκαλα ,κι ο Δημητρης δεν πινει πολυ γαλα το πρωι δεν θελει με τιποτα με αδειο στομαχι φευγει για το σχολειο,γενικως τρωει αλλα το γαλα με πολυ δυσκολια καμια φορα ζηταει το βραδυ δεν τον πιεζω ομως ,οπως ειπες κι εσυ η πολυ πιεση μονο αντιδρασεις μπορει να φερει

Κατερινακι λογικο ειναι να μην παιρνει βαρος τωρα πια αφου ειναι συνεχεια σε κινηση , κι ο μικρος Δημητρης αυτο το μηνα δεν πηρε βαρος ειναι σταθερος στα 10 κιλα κι αυτος δυο ποντους εβαλε ,καποια στιγμη θα πιει γαλα απο το μπιμπερο που θα παει;

Ανθη τι εγινε με το ποδοσφαιρο ο Πανουλης πως τα παει;

Χριστινακι περαστικα σε ολους ποιος σας ματιασε;δεν εξηγηται ολα μαζι πανω σας επεσαν....

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς καλά. Η Αλεξάνδρα έχει βέβαια έναν βηχάκο που την πιάνει τα βράδια αλλά ελεγχόμενη είναι η κατάσταση -ακόμα τουλάχιστον. Εγώ πάντως δίνω εδώ και 2 μέρες αερολίν για να προλάβω τα χειρότερα. Ξέρετε την ευαισθησία της. Δεν είναι να το ρισκάρω...Κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου. Πολύ ορό και μασκούλες. Κατερίνα μου, ξεκίνησες ζούμπα ξανά;; Τι ωραία! Κι εμένα μου άρεσε που πήγαινα στο γυμναστήριο το καλοκαίρι αλλά δυστυχώς τον χειμώνα δεν προλαβαίνω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Άσε που δεν έχω άνθρωπο να μου κρατήσει τα παιδιά. Η μαμά μου τα κρατάει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για να πάω στη δουλειά ή τον Πάνο στο ποδόσφαιρο κλπ και δεν μου πάει να της πω κράτα τα για να πάω και γυμναστήριο...Γαϊδουριά.Πέρα από αυτό δεν υπάρχει και χρόνος....Τέλος πάντων. Ρωτάς πώς τα πάει ο Πάνος στο ποδόσφαιρο ε;;; Αχχχχχχ...Συγχύζομαι. Γενικώς δεν πολυακούει τον προπονητή και όταν παίζουν υποτίθεται αγώνα δεν συμμετέχει πολύ ενεργά. Αυτό δεν με ενοχλεί πολύ. Ο μικρότερος είναι, δεν έχει ξανακάνει ποδόσφαιρο. Την προηγούμενη φορά όμως ήρθε στο ποδόσφαιρο και ένας συμμαθητής του. Χάρηκε πάρα πολύ που τον είδε. Το ίδιο και ο συμμαθητής. Έλα όμως που ο συμμαθητής δεν ήθελε να παίξει ποδόσφαιρο και πήγαινε συνέχεια στη μαμά του για να πει πως είναι κουρασμένος...Ο Πάνος, λοιπόν, αντί να παίζει με τους υπόλοιπους ακολουθούσε όλη την ώρα τον συμμαθητή. ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ. Σε κάποια φάση ο συμμαθητής ξάπλωσε στο γήπεδο για να κοιμηθεί και καλά και ο δικός μου έκανε το ίδιο....ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ......Μετά του τα έσουρα για τα καλά...Του είπα ότι δεν του αρέσει μάλλον το ποδόσφαιρο και δεν θα τον ξαναπάω γιατί χάνω το χρόνο μου και ο Πάνος άρχισε να κλαίει και έλεγε πως του αρέσει...Αύριο έχει προπόνηση. Αν κάνει τα ίδια, θα τον πάρω και θα φύγουμε και δεν θα ξαναπάμε. Ειλικρινά σας μιλάω. Στο σχολείο πάντως δεν είναι καθόλου έτσι. Ακούει την δασκάλα και είναι αγαπητός πολύ. Άννα Μαρία μπράβο στον άντρα σου που σκέφτηκε να πάει το φαγητό στους γείτονες! Μακάρι να μπορούσαμε να δοκιμάσουμε κι εμείς τις λιχουδιές σου! Είναι πολύ έξυπνο παιδάκι ο Αντρέας σου! Λέει και κάνει πολλά πραγματάκια!!! Βασούλα πιστεύω ότι η Ιωαννούλα δεν θα έχει θέμα με το σχολείο όταν επιστρέψει γιατί αγαπάει πολύ τη δασκάλα της! Μην ανησυχείς. Είναι πολύ κοινωνικό παιδάκι και έχει ξαναπάει άλλωστε σχολείο.Δεν θα είναι η πρώτη φορά.Ο μπαμπάς σου της έχει τρελή αδυναμία ε;;; Ε μα πώς να μην της έχει;;; Αξιαγάπητη είναι! Μάγδα δεν έχω χειρότερο από το να με φωνάζει συνέχει ο άντρας μου. Μπορεί ο καημένος να θέλει να μου πει και κάτι καλό και εγώ τον παίρνω από τα μούτρα....Χαχαχαχαχαχαχα. Δεν τσαντίζομαι από το πρώτο Ανθή που φωνάζει αλλά από το 2ο-3ο αρχίζουν τα νεύρα μου να χορεύουν.Είναι καλύτερα ο άντρας σου; Κατερινάκι η Λυδία με την Αγγελική είναι άσπονδες φίλες...Χαχαχαχαχαχαχαχαχα.Μαζί δεν κάνουν και χώρια δεν μπορούνε! Περάσατε όμορφα και με την Σοφία ε;; Βρήκε ο Νικόλας παρέα στα κυβικά του! Δυο γυναίκες στο σπίτι του!!!!! Άρχοντας! Ψήλωσε ο ξανθούλης σου! Καλό είναι που δεν παίρνει βάρος εύκολα! Έχει καλό μεταβολισμό! Η δικιά μου τα 11 κιλά έχει φτάσει η γουρουνίτσα! Έχει κάτι λαχταριστές μπουτάρες...άλλο πράγμα! Όσο για το γάλα, πιστεύω ότι δεν πίνει από το μπιμπερό γιατί έχει συνδέσει τη διαδικασία με το στήθος. Αν σταματήσεις να τον θηλάζεις πιστεύω πως θα το πάρει απόφαση και θα πίνει από το μπιμπερό. Μέχρι και η Αλεξάνδρα που θήλασε 8 μήνες (λίγο σε σχέση με το Νικόλα) όταν αποφάσισα να αποθηλάσω, τα πρώτα βράδια της έδινα πρώτα μπουκάλι και μετά στήθος. Ήξερε πως θα ακολουθήσει στήθος και δεν έπινε πολύ από το μπουκάλι. Το είχε ξεμάθει κιόλας γιατί οι γιαγιάδες από 6 μηνών και μετά δεν της έδιναν γάλα όταν έλειπα και έτσι είχε 2 μήνες να πιει από μπιμπερό. Όταν λοιπόν σταμάτησα να της δίνω στήθος μετά το μπιμπερό, έπινε όλο της το γάλα. Τώρα που ο Νικόλας έχει το στήθος της μανούλας, χαζός είναι να πιει από το μπιμπερό;;; Συγκρίνεται με τίποτα η μυρωδιά της μανούλας;;; Είπα πάρα πολλά! Ήθελα και χτες να σας γράψω αλλά την ώρα που ξεκίνησα να γράφω ξύπνησε η μικρή και έτσι όπως μπήκα στο μάμυ, έτσι βγήκα. Φιλάκια φιλενάδες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

τι κανετε?το ξεχασαμε λιγακι το θεματακι μας αλλα εχουμε τα ζουζουνια που μας απασχολουν και που χρονος για να γραψουμε?χαχα

Καγκουρακι κι εγω πιστευω οτι δεν πινει το γαλα επειδη ξερει πως ακολουθει θηλασμος!απο το στηθος πινει γαλα η απλα πιπιλαει?σε βλεπω να γεννας και να θηλαζεις και το βρεφος και τον Νικολα!χαχα!θα το σταματησει πιστευω κι αν δεν πινει πολλη γαλα,αμα τρωει γαλακτοκομικα το ιδιο ειναι!αυτο μου ειπε ο γιατρος γιατι κι εγω ανησυχω λογω του οτι το βραδυ δεν πινει με τιποτα το γαλα της, το πρωι ομως επιμενω ισως επειδη πειναει κιολας και το πινει!ποιος ξερει?

ΚΑ1 αντε θα καμαρωσεις τους λεβεντες σου:) τι ωραια αν θα παρελασει ο Δημητρακης!περσι ηταν που δεν παρελασε κι ηθελε να ερθει κοντα σου?Σαν χτες θυμαμαι να μας το ελεγες!

Ανθη μου γιατι αγχωνεσαι για το ποδοσφαιρο?ειναι μικρος και γι αυτο αντιδρα ετσι!ειναι και ο μικροτερος στην ομαδα μην ξεχνας!αν δεις και δεν τραβα ομως μιλα και με τον Πανουλη και πες του αν ειναι να μπει στην ομαδα του χρονου που ισως θα ειναι πιο ετοιμος!α και γω εκνευριζομαι οταν με φωναζει πανω απο 1-2 φορες!χαχα!το εχω κιολας και εκνευριζομαι ευκολα!

Η Ιωαννα μετα το ατυχημα και μετα την τεραστια προσοχη που της δινουμε ολοι, πλεον το εκμεταλλευεται!χθες εφτασα στα ορια μου ειλικρινα!δειχνω απεραντη κατανοηση και υπομονη αλλα αρχισα και γω να χανω το κουραγιο μου!μπορει να θελει κατι για παραδειγμα πεννα κι αρχιζει μαμα πεννα της λεω Ιωαννα δεν εχει πεννα εδω, δεν θελω να της δινω να κρατα και να τρεχει μολυβια και πεννες!φοβαμαι!να της εξηγω καθισε κατω να σου δωσω και πεννα και κολλα να ζωγραφισεις!καθεται της δινω και μολις της τη δωσω σηκωνεται και τρεχει κι οταν της την παρω γινεται ο χαμος!πεφτει κατω κυλιεται στο πατωμα, κλαιει, οδυρεται!αυτο ειναι ενα παραδειγμα!το αλλο παλι μπορει να παιζει και να θυμηθει τον παππου της κι αρχιζει παππους μου της λεω Ιωαννα ειναι δουλεια!και κλααααμααααα, να τσιριζει παππους παππους!την ακουει κατω η μαμα μου και του τηλεφωνα κι ερχεται οπου κι αν ειναι!μα δεν γινεται αυτο!κουραστηκα κι εγω ολη μερα να θελει να γινεται το δικο της!ναι λογω της καταστασης δειχνω κατανοηση, δεν θελω να κλαιει, να νευριαζει, ειναι ταλαιπωρημενη το ξερω, εχει περασει δοκιμασια που ενας ενηλικας αν περνουσε μπορει να συμπεριφεροταν πολυ χειροτερα!αλλα εγω βλεπω οτι πλεον απεκτησε πεισμα ατελειωτο!το μεσημερι φευγω απ τη δουλεια για να παω να την ταισω γιατι το μεσημεριανο δεν το τρωει αν δεν ειμαι εγω εκει, δεν εχει και η μαμα μου τροπο και η μικρη την κανει οτι θελει!παω χτες την βρισκω στη νονα της!της λεω Ιωαννα παμε σπιτι να φαμε και να ρθεις πισω παλι!κλαμαααα ο λαοοςςςς οχι νουνα μου πιπα!να την παρει με το αυτοκινητο η νονα της περιπατο!της λεω οχι, την πηρα με το ζορι και εκλαιγε αφορητα!την παιρνω σπιτι, δεν ετρωγε με τιποτα, μου σπασε τα νευρα!της θυμωσα και της ειπα αν δεν φαει το φαγητο της, φακες συγκεκριμενα, δεν προκειται να παει πουθενα!το φαγε, οχι ολο αλλα αρκετο!τους πηρε ειδηση ολους οτι της κανουν ολα τα χατηρια πλεον,μα ολα!Οτι πει η μικρη στεκονται όλοι σουζα!εκτος απο μενα γι αυτο κι οταν με βλεπει φωναζει φυγε!αμαν πια!

Α σας ειπα οτι πηγα ξανα γυναικολογο?μου ειπε να πιω κατι χαπακια για να δει αν ανταποκρινομαι κι αν κανω ωαρια εστω και με τοσο ψηλη ορμονη!ηπια τα χαπακια κι ειχα ραντεβου την Τριτη να δουμε ποσα ωαρια εκανα!τελικα ειχα 2 ωαρια και ημουν στις γονιμες και μου βαλε μια ενεση για να σπασουν τα ωαρια και να προσπαθησω απ αυτο το μηνα!απο σημερα μου ειπε να πινω 3 utrogestan τη μερα για 10 μερες και την 11η μερα να παω για μοναδες!για να δουμε. . .!και νιωθω και τυψεις που θυμωσα χτες της μικρης!ειναι η 1η φορα που θυμωσα μετα το ατυχημα και νιωθω ασχημα!μου λεει η μαμα μου δεν την λυπασαι?περασε τοσα η μικρη!με εκανε και ενιωσα ασχημα!εγω δεν τη λυπαμαι?που εχασα τη μιση μου ζωη, που ακομα δεν λεει να φυγει απ το μυαλο μου ολη η περιπετεια,που πεφτω να κοιμηθω και καθε μια ωρα ξυπναω να δω αν ειναι καλα!που οταν δεν ειμαι εκει μαζι της εχω τοσο αγχος μην παθει κατι!τελοσπαντων!ηθελα μετα το καλοκαιρι να προσπαθουσα για 2ο μωρο, σας το λεγα κιολας!μετα εγινε το ατυχημα και αρχισαν και οι ανωμαλιες με την περιοδο, βγηκε και η ορμονη ψηλη και ετσι ειπαμε να αρχισουμε και οποτε θελει Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να μας στειλει το θαυμα!αλλωστε το γεγονος οτι η Ιωαννα ειναι καλα και ειναι μαζι μας, Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ της εδωσαν ζωη!Σ ΑΥΤΟΥΣ λοιπον εναποθετω ολα μου τα ονειρα απο δω και περα!γιατι οταν εμεις κανουμε ονειρα Ο ΘΕΟΣ γελα!το ειχα ακουσει παλαιοτερα και δεν καταλαβαινα και τοσο την εννοια!τωρα καταλαβα τι σημαινει!

Φιλακια κοριτσια!ηθελα καπου να τα πω. ελπιζω να μην σας τρελανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!τι κανετε;εμεις εχουμε νέο γυρο ασθενειων !!ωτιτιδα!!δεν προλαβαινει να περασει το ένα και βγαινει κατι άλλο…την προηγουμενη βδομαδα δεν θυμαμαι αν σας το ειχα γραψει,ειχαμε παει παιδιατρο και ειχε βροχιτιδα!!τωρα λοιπον ξαναπαιρνει αντιβιωση ..ποναει το αημενο και ξυπναει τα βραδια και κλαιει.Το ΠΣΚ ειχαμε παει στο εξοχικο στους γονεις μου..καλα ηταν,ευτυχως ειχε και καλο καιρο και καναμε καμια βολτουλα.Με τσντισε βεβαια η μαμα μου γιατι λεει ειμαι πολύ αυστηρη με την Κωνσταντινα..γιατι της ειχα φτιαξει μακαρονια και δεν ηθελε,ηθελε ρυζι και δεν της εφτιαξα(αφου υπηρχε φαγητο)δεν ετρωγε και ηθελε γαλα και δεν της εδωσα.και όλα αυτά τα εκανε λογω της γιαγιας γιατι όταν ειμαστε σπιτι μια χαρα τρωει.τελοσπαντων…Κατά τα αλλα μια χαρα,στο σχολειο παει τραγουδωντας,αυτην την βδομαδα πηγαμε φρουτα και σημερα θα φτιαξουν μαρμελαδα,αυριο θα παρουμε το βαζακι μας!!εφτιαξαν και σημαιουλες.

Κατερινα ψηλο το μωρακι ε;γερο να είναι!!Ελα ντε,τι ειχε σκεφτει η Κωνσταντινα με το σχολειο..ευτυχως τωρα μια χαρα!!εκανε και φιλες!!!μια βεβαια μου λεει ότι την τσιμπαει..ρωτησα την δασκαλα να οντως συμβαινει και μου ειπε ότι γιννται και αυτά στα πλαισια της κοινωνικοποιησης και ότι προβλημα εχει να της το λεει.αφου δεν γκρινιαζε ο Νικολας στην πισινα μια χαρα!!!πολυ ευχαριστο που ειχαν και νοσηλευτη εκει.με το θεμα της δουλειας τι εγινε;αν δοκιμαζες κανενα ποτηρακι,καλαμακι με τον Νικολα;καταλαβαινεις.. μετα την Κωνσταντινα δεν μπορω να βλεπω παιδι να μην τρωει…χαχα

Βασω μπραβο για την αξονικη!!!ολα καλα!!!ευτυχως που καταφερες να την ηρεμησεις!!σε καταλαβαινω..κι εμεις από τοτε που εκανε την κυστεογραφια που την κραταγε χειροποδαρα ακινητη δεν ξανακαθισε ηρεμη σε γιατρο!!πολυ φοβο εχει .Μην σε ανησυχει με τον σταθμο,με τοση κλεισουρα σπιτι ,θα χαρει να επιστρεψει με τους φιλους της.χαρηκε που ηρθε η δασκαλα της ε;αχ μωρε η καλη μου!!!Εκανες το εμβολιο γριπης ε;κι εμενα μου ειπε η παιδιατρος να το κανει η δικια μου και μολις γινει καλα θα της το κανω…υπομονη με τα πεισματα λογω της καταστασης,αν δεν ηταν το ατυχημα θα σου ελεγα να μην υποκυπτεις αλλα τωρα…Σκεψου ότι αυτά που περιγραφεις τα κανει η δικια μου με τις γιαγιαδες γιατι δεν λενε όχι…τα εγραψα και στην αρχη.μονο εγω ειμαι αυστηρη αλλιως παει..μας καβαλησε..και μην στεναχωριεσαι..ανθρωπος εισαι κι εσυ,εφτασες στα ορια σου και δεν εχεις ξεσπασει,λογικο να μαλωσεις και την μικρη!!ευχομαι να ερθει και το μπεμπακι αυτό το μηνα!!!!!με το καλοοοοο!!!

Κατερινα Κα παλι καλα που εγραψες αυτό με το πρωτο παιδι αν μοιαζει με αγορι θα είναι το 2ο αγορι .με ειχαν πρηξει με την Κωνσταντινα ότι εμοιαζε με αγορι και ότι θα κανω αγορι!!ελπιζω όταν με το καλο να τους διαψευσω!!!ειχα και την μαμα μου ,άλλη επιστημονας,κατι ελεγε με τα φεγγαρια ότι θα κανω αγορι το 2ο...δεν εκανα ακομα παστα φλωρα αλλα εκανα αυτό The one with all the tastes: Σοκολατένιο fudge με μπισκότα Oreo δοκιμασε το!!!με το καλο να καμαρωσεις τα αγορια σου στην γιορτη και στην παρελαση!!τι καλα που ξεκινησες παλι ζουμπα!!!

Μαρια πολύ τρεξιμο ε;μπραβο στον Στεφανακο,ποσα πργαματα ξερει!!!ουρολοιμωξη κι εσυ;περαστικα!

Χριστινακι τι εγινε με τον μπαμπα σου;εσενα περασε η ουρολοιμωξη;αμαν βρε παιδι μου όλα μαζεμενα…

Μαγδουλα ακομα πονα ο Β;παρε καμια βιταμινη..βλεπω να καταρρεεις!!πηγες παιδιατρο τον Βασιλη;τι ειπε;22 κιλα ειχες παρει;ελα βρε..το καταευχαριστηθηκες ε;χαχα εγω προσεχα και ειχα βαλει 12-13..Οι εκδρομες του παιδικου σας τελειες!!!

Αννα Μαρια καλη αρχη στο κατηχητικο!!μια χαρ πηγε το πρωτο μαθημα!!αντε την επομενη φορα να παιζεις κι εσυ με τα παιδακια χαχαΝ αχαιρεσαι και τον αντρα σου!!ωραιο φαγητο του εφτιαξες αν και περιπετειωδες!!!!καλα για την μαθητρια με τις δουλειες τι να πω;;Όχι αγαπη μου..δεν θα σακατευτουμε κιολας ,μια χαρα καθαρο είναι το σπιτι!!Μια χαρα ο ΑΝτρεας ,κανει και προτασουλες!!!

Ανθη τι ωραια που περασατε στο λουνα παρκ,ατρομητη η μικρη!!!γρηγορα να φυγει ο βηχας από την Αλεξανδρα..εμεις 1 μηνα…κουραστηκα!!!!στο ποδοσφαιρο ο Πανος αποσυντονιστηκε με τον φιλο του ε;καλα εκανες και του μιλησες..δεν υπαρχει λογος να δινεις τσαμπα λεφτα.

ουτε ξερω ποση ωρα γραφω...μεσημεριασε και φαι δεν εχω κανει!!!φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, χαθηκα λιγο αυτες τις μερες, αλλα βλεπω και εσεις δεν γραψατε πολλα. Μια οι δραστηριοτητες των παιδιων μια αυτο που σας εχω γραψει στην ομαδα δεν ειχα χρονο και κουραγιο το βραδυ να μπω και να γραψω. Κατα τ αλλα ησυχια η Αγγελικη λιγο μου κανει νερα με το κολυμβητηριο τι μια βγηκε κανα 10 λεπτο πιο νωρις, σημερα μου ελεγε οτι δεν ηθελε να παει γιατι ηταν κουρασμενη απο το σχολειο, θα δουμε. Ο νικολας νομιζω απο λεξεις αρχισε να φωναζει τη γιαγια δεν το λεει ακριβως ετσι αλλα αυτο εννοει και χθες μου ειπε " καιει". Του το λεω για τον φουρνο για το σιδερο και χθες εκει που ετρωγα το τοστ μου ηταν ζεστο ζεστο ηρθε και πηρε μια δαγκωνια και επειδη τον εκαψε το λιωμενο τυρακι μου λεει "καιει" και τον ρωταει τι κανει το τοστ και μου λεει "τζιζ" . Σημερα ειχαμε παλι baby swimming, το νερο ζεστο μας βαραγε και ο ηλιος τελεια ηταν και ο μικρος το ευχαριστηθηκε σιγουρα γιατι κουνουσε και τα χερακια και τα ποδαρακια και γελαγε.

Κατερινα αν εξαιρεσεις εκεινες τις πρωτες μερες του Οκτωβρη νομιζω καλα βγηκε ο μηνας χωρις με καλες θερμοκασιες. Ξεκινησες ζουμπα ωραια που ειστε σε μεγαλυτερο χωρο φετος. Αντε θα καμαρωσεις παλι τα αγορακια σου την 28η.

Ανθη αυτο που εγραψες για τον πανο και το ποδοσφαιρο μου θυμιζει την συμπεριφορα της Αγγελικης, σιγουρα εμενα κρυωνε την πρωτη φορα λογω του θεματος με την θερμοκρασια τις επομενες φορες ομως δεν εχει τετοια δικαιολογια γιατι και εγω που μπηκα το νερο ηταν τελειο. Απο την μια δεν θελω να την πιεζω πολυ αλλα δεν θελω να νομιζει και οτι μπορει να κανει οτι θελει. Μολις της ειπα και εγω οτι αφου κουραζεςαι απο το σχολειο να μην ξαναπαμε ουτε γυμναστικη ουτε πισινα μου αρχιςε και μενα αυτο το ψευτικο κλαμα και οτι δεν θελει να τα σταματησει.

Βασω εχεις δικιο που εχεις κουραστει και εχεις φτασει στα ορια σου, δεν νομιζω οτι το κανει απο πεισμα κανφεπειδη βλεπει οτι τωρα δεν της χαλατε χατηρι, ειναι κατι που θα εκανε ουτως σοι αλλος λογω της ηλικιας της, ειναι στα λεγομενα terrible two που λενε οι αγγλοι, οι αμερικανοι δεν ξερω και εγω. Απλα εχει συμπεσει ολο αυτο με το ατυχημα και εχεις τυψεις για το πως να το χειριστεις. Σιγουρα σε καποια πραγ τα δεν πρεπει να κανεις πισω και ας σου λενε οι αλλοι οτι δεν την λυπασαι, ετσι μαθαινει ομως τα ορια. Ευχομαι να ερθει γρηγορα και το 2ο μπεμπακι που θελετε. Φουουουου απο μενα!

Αλεξανδρα περαστικα στην Κωσταντινα. Πεισμα και αυτη βλεπω δεν παει πισω. Τι ωραιο αυτο που θα φτιαξουν μαρμελαδα στο σχολειο.

Αννα μαρια που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Χάθηκα! Σας διαβάζω αλλά δε βρίσκω ευκαιρία ή διάθεση να γράψω.

Έχουμε και τρεχάματα στο σχολείο για τη γιορτή της 28ης, δεν κάθομαι λεπτό.

Κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά, ο Αντρέας όλο και κάτι καινούριο λέει. Του έμαθε ο μπαμπάς του το "Κούνια μπέλα" όπως το έλεγε μικρός, δηλαδή "Κούνια μπέλα, έσπασε η σκουτέλα, και χύθηκε το γάλα, δεν έμεινε ούτε στάλα", και λέει "Κούνια μπέλα, έπασε κουτέλα, χύθηκε τογάλα, έμεινε τάλα"!!!!!!!

Χτες έφτιαχνα τραχανά, και έκοβα χαλούμι για να βάλω μέσα, και του λέω "Θα βάλω το χαλούμι στη σούπα. Τι θα κάνει το χαλούμι;" και μου απαντά "μπάνιο"!!!!!!!

Εν τω μεταξύ, έχει αποκτήσει τη συνήθεια να ανεβαίνει στο κρεβάτι μας και να κάνει τούμπες και τρέλες και μετά δε θέλει με κανένα τρόπο να κατέβει. Όποτε προσπαθήσουμε να τον κατεβάσουμε, κλαίει και οδύρεται. Σήμερα τα ίδια, οπότε τον κρατούσε ο άντρας μου, του φόρεσα εγώ παπούτσια και έκλεισε ο άντρας μου την πόρτα του δωματίου μας, για να μην μπορεί να μπει (είναι συρτή και δεν μπορεί να την ανοίξει). Αυτός καθόταν στο διάδρομο κι έκλαιγε, και σε κάποια φάση, φωνάζει πάρα πολύ νευριασμένος "Ογκοώνιο!!! Τετάγωνο!!!". Αυτά ήταν τα μπινελίκια που μας έριξε να υποθέσω; Χαχαχαχα!!!

Μετά ζωγράφιζε γραμμές με ένα πορτοκαλοκίτρινο μολύβι και μου λέει "ατίνες", ακτίνες δηλαδή!

Καγκουράκι κι ο Αντρέας όπως ο Νικόλας, παίρνει ύψος, όχι, όμως, και βάρος. Τώρα είναι σχεδόν δύο χρονών και έντεκα κιλά και αρκετά ψηλός. Το προτιμώ χίλιες φορές απ' το να είναι χοντρό παιδί.

Το "καίει" το λέει κι ο Αντρέας!

Κατερίνα μια χαρά με τη ζούμπα! Εγώ πάλι, με τί-πο-τα! Ο άντρας μου γράφτηκε καράτε και τοξοβολία στο Ανοιχτό Σχολείο του Δήμου, κι εγώ κεραμεική στα Επιμορφωτικά Μαθήματα του Υπουργείου Παιδείας, αλλά δεν ξέρω αν θα πάω.

Εμάς εδώ πάντως κάνει ζέστη τη μέρα, και τη νύχτα δεν πέφτει και πολύ η θερμοκρασία. Χτες νομίζω ήταν γύρω στους 17-19 βαθμούς.

Τα βιβλία των Θρησκευτικών χάλια μου φαίνονται όπως τα περιγράφεις. Μέσα στον ηθικισμό είναι...

Ανθή πολλά παιδάκια μιμούνται τους φίλους τους. Η κόρη μιας φίλης μου, ενώ είναι ένα πάρα πολύ έξυπνο παιδάκι, πάντα κάνει ό,τι κάνει η κόρη μιας άλλης φίλης μας, με την οποία έχουν μόνο τρεις μέρες διαφοράς. Θέλει η μία να φάει σάντουιτς; Θα φάει και η άλλη. Κάνει κούνια; Θα κάνει και η άλλη. Και πάει λέγοντας. Μάλλον είναι ο τρόπος τους να ενταχθούν σε μια ομάδα.

Αν ο Πανούλης περνά καλά στο ποδόσφαιρο, είναι κρίμα να τον σταματήσεις, εκτός αν δίνεις πάρα πολλά λεφτά, οπότε καλύτερα να προπονείται με τον άντρα σου στο σπίτι και το μόνο έξοδο να είναι τα καινούρια βάζα που θα αγοράσετε!

Βάσω κι εμάς ο Αντρέας πεισμώνει κάποιες φορές, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Εγώ πιστεύω ότι παίζει ρόλο και το ατύχημα. Η κόρη μιας φίλης μου, σας έχω ξαναπεί, που μια μέρα ξύπνησε και είχε παράλυτα πόδια, στα καλά καθούμενα, και τελικά ήταν από μια ίωση που δεν εξελίχθηκε, ενώ ήταν 14 χρονών όταν το έπαθε, επειδή πέσαν όλοι πάνω της, το εκμεταλλεύεται στο έπακρον. Αλλά είναι και αυτό που λέει το Καγκουράκι, είναι και η ηλικία τέτοια. Νομίζω, όμως, ότι μας είχες πει ότι δεν κάνει να θυμώνει η Ιωάννα.

Αλεξάνδρα, τέλειο αυτό με τη μαρμελάδα στο σχολείο! Εγώ θυμάμαι ότι στην Προδημοτική είχαμε φτιάξει ελιόψωμο και σαλάτα! Ό,τι έχει να κάνει με φαγητό το θυμάμαι, άσχετο πόσα χρόνια έχουν περάσει, χιχι!

Σας αφήνω κόρες, πάω να φτιάξω ρεβίθια με σπανάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!!!Ειμαι η Αναστασια κι εχω μια κορη συφουνα 23 μηνων!!!Πηγα στο παλιο θεματακι που γραφαμε αλλα ακρα του ταφου σιωπη και ειπα να τολμησσω να μπω εδω αν δεν υπαρχει προβλημα!!!

Αννα Μαρια τι κανεις?Βασουλα?Αλλη κοπελα δεν εντοπισα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελιες:-)

Αναστασακιιιιι που χαθηκες?ποσο μου λειψαν οι συζητησεις μας να ξερες!σε πεθυμησα πολυ!τι κανει η κοριτσαρα σου?τα δικα μας τα διαβασες!Δοξα Τον Θεο και την Παναγια τωρα η μικρη ειναι καλυτερα:-)

Αννα Μαρια ναι δεν κανει να θυμωνει η μικρη γιατι ειναι τραυματισμενος ο εγκεφαλος της!γι αυτο και οτι πει ακολουθουν οι παντες!ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πριν λίγο γύρισα απ' το σχολείο, πήγε καλά η γιορτή μας ευτυχώς, αν εξαιρέσουμε ότι κανείς δεν πρόσεχε και μόνοι μας τα λέγαμε, μόνοι μας τ' ακούγαμε. Αλλά αυτό γίνεται πάντα και παντού δυστυχώς...

Αναστασία πού χάθηκες; Ούτε στο φέισμπουκ σε βλέπω. Τι κάνει η μικρή; Προσπαθώ να σε αποδεχτώ ως φίλη, αλλά κάτι κάνω λάθος. Πού θα μου πάει, ε, θα το βρω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες τι μου κανετε?

εμεις καλα αυριο θα φυγουμε για το χωριο ετσι για την 28η, ηταν να παω με την αγγελικη και τον αντρα μου στην κερκυρα γιατι εχουν ενα μνημοσυνο εκει αλλα αλλαξα γνωμη, λεω μεγαλο ταξιδι για δυο μερες μονο, δεν μου πηγαινε να αφησω και τον Νικολα στην μαμα μου, και ετσι θα παμε με τους γονεις μου στο χωριο δεν θα κανω και τιποτα εκει.

Αννα μαρια γελαω με τα οσα λεει και κανει ο μικρος σου, ακου μπανιο το χαλουμι! Και με τα σχηματα τι ηθελε αραγε να πει? παντως εσας που ειναι εκει κοντα στα δυο ειναι λογω της ηλικιας ολες αυτες οι αντιδρασεις και τα πεισματα σε μισο χρονο θα ειναι καλυτερα!

Αναστασια καλως ηρθες στο παρεακι μας, εγω ειμαι η Κατερινα εχω την Αγγελικη που ειναι σχεδον 4, τον Νικολα 15 μηνων και περιμενουμε και το τριτο μας παιδακι, δεν ξερουμε τι ειναι ειπαμε να μαθουμε μιαφκαι καλη οταν με το καλο γεννηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα και ιδιατερα στα δυο αγορακια της παρεας!!! Κατερινα και Χριστινα να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα σε ευχαριστω πολυ!!Χριστινακι να χαιρεσαι τον Δημητρακο σου πολυχρονος!!!

και χρονια πολλα και σε οσους γιορταζουν

μπηκα λιγο βιαστικα να ευχηθω,θα ερθουν τα πεθερικα μου για φαγητο σε λιγο και ετοιμαζω θα εχω και λιγο κοσμο το απογευμα

θα τα πουμε να περασετε καλα το τρηιμερο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά!

Κατερίνα και Χριστίνα να χαίρεστε τα βλαστάρια σας!!!!!

Καγκουράκι καλύτερα που δεν πήγες Κέρκυρα, δεν άξιζε τον κόπο για δυο μέρες.

Εμείς καλά, ο Αντρέας ξύπνησε πάλι απ' τις έξι... Πήγαμε εκκλησία, κι ήρθε και μια φίλη μου που έχει δύο κόρες, τεσσάρων και ενάμιση έτους και είναι έγκυος στην τρίτη κόρη. Η μεγάλη της έχει σήμερα γενέθλια και γιορτή, και είναι πάρα πολύ ντροπαλό κοριτσάκι. Αλλά ο Αντρέας δε μασάει από τέτοια. Την έπιανε απ' το χέρι και την έπαιρνε από δω κι από κει και παίζανε, κι ό,τι έκανε ο Αντρέας το έκανε κι η άλλη, παρ' όλο που είναι δύο χρόνια μεγαλύτερη. Ήταν πάρα πολύ χαριτωμένα να τα βλέπεις! Ουφ, πότε θα του κάνουμε αδελφάκι;;;

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου πως ειστε? χρονια πολλα αν εχετε καποιον δικο σας να γιορταζει και καλο τριημερο

Κατερινακι να χαιρεσαι και να καμαρωνεις τον Δημητρακη σου, πολυχρονος να ειναι. Καλα να περασητε σημερα.

Χριστινα να χαιρεσαι και εσυ το γλυκο σου αντρακι, οτι επιθυμει.

Αννα μαρια μια χαρα ο Αντρικος με το κοριτσακι ετοιμος για αδελφουλης, φουφουφουφουυυυυυυυυ

μην το εχεις αγχος και θα ερθει, εσυ και η βασω θα ειστε οι επομενες εγκυουλες της παρεας.

Εμεις ειμαστε στο χωριο, εχω internet μαζι μου, χαχαχα, κοιμηθηκαν νωρις τα ζουζουνια γιατι με το ταξιδι δεν κοιμηθηκαν μεσημερι και ετσι θα κοιμηθω και εγω νωρις σημερα, αλλαζει και η ωρα οποτε θα κερδισουμε μια ωρα υπνο εκτος αν μπερδευτει ο Νικολας και μου ξυπνησει απο τα χαραματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πώς τα περνάτε;

Εγώ το απόγευμα πήγα στο Κατηχητικό και περάσαμε πολύ ωραία. Ήρθαν άλλα τρία παιδάκια, σύνολο οκτώ. Τα τρία είναι Κυπριάκια, τα δύο Γεωργιανορωσσοποντιάκια και τα άλλα τρία Αιγυπτιάκια. Τα περισσότερα είναι αδελφάκια μεταξύ τους! Τα Αιγυπτιάκια μιλάνε ελάχιστα ελληνικά, οπότε καταλαβαίνετε συνεννόηση. Πηγαίνουν και τα τρία στη γ' δημοτικού, και απ' ό,τι κατάλαβα είναι λίγους μήνες στην Κύπρο, οπότε, αν υπολογίσουμε το διάστημα που είναι εδώ, έχουν μάθει πάρα πολλά από τη γλώσσα μας. Μου έκανε εντύπωση, πάντως, που οι Αιγύπτιοι, όντας ελάχιστο χρόνο στην Κύπρο, χωρίς να γνωρίζουν τη γλώσσα ή οτιδήποτε άλλο, έφεραν κατευθείαν τα παιδιά τους στο Κατηχητικό, ενώ οι Κύπριοι ούτε που ασχολούνται. Τα τρία κυπριάκια για να καταλάβετε, είναι δύο αδελφές και η ξαδέλφη τους!

Κάναμε για τον άγιο Δημήτριο και τη σκηνή με το Νέστορα και το Λυαίο στο στάδιο, τη δραματοποιήσαμε. Εγώ έκανα το Λυαίο και έβαλα το πιο μικρό κοριτσάκι να κάνει το Νέστορα. Εννοείται ότι μιλούσα εγώ στη θέση της, κι άλλαζα τη φωνή μου. Μετά έβαλα την αδελφή της να κάνει το Δημήτριο και να την ευλογήσει, και στη σκηνή της πάλης, την έβαλα να κάνει ότι ρίχνει μπουνιές, και υποτίθεται με χτύπησε και σωριάστηκα κάτω. Οκ, εγώ ενθουσιάστηκα περισσότερο απ' τα πιτσιρίκια, αλλά γενικώς έγινε πανηγύρι!

Μετά ζωγραφίσαμε, παίξαμε, έβαλα τα Αιγυπτιάκια και μου γράψανε το όνομά μου στα αραβικά, και μετά έρχονταν και μου λέγανε ότι είμαι όμορφη!

Στο τέλος φύγανε όλα κι έμεινε το ένα Αιγυπτιάκι, και καθίσαμε και περιμέναμε τους γονείς της, οπότε μου λέει "κυρία, αν πρέπει να πας στο σπίτι σου, φύγε, δεν υπάρχει πρόβλημα, θα περιμένω έξω εγώ". Οκ, εννοείται ότι δε μου το είπε έτσι, αλλά λίγο τσάτρα-πάτρα, πάντως αυτό ήθελε να πει. Μου φάνηκε πολύ ώριμο αυτό για παιδάκι οκτώ χρονών. Καλά, εννοείται ότι έμεινα μαζί της, και μετά μου λέει "κυρία, έχεις φέισμπουκ;"!! Ντόινγκ. Της λέω "καλά, έχεις φέισμπουκ εσύ;". "Ναι", μου λέει "όλο το σχολείο έχει"!!! Καλά, έχουν φέισμπουκ τα οκτάχρονα;;; Θα τρελαθώ!

Καγκουράκι ουφ, άσε, το έχω στο μυαλό μου ενώ δεν πρέπει. Και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος ούτε που το σκεφτόμουν, ειδικά όταν έμεινα έγκυος στον Αντρέα, προσέχαμε κιόλας και ήμουν σίγουρη ότι δεν υπήρχε περίπτωση να μείνω έγκυος! Τώρα δεν έμεινα έγκυος με την πρώτη, και το σκέφτομαι...

Καλά, ο Αντρέας αύριο στάνταρ θα ξυπνήσει απ' τα χαράματα, άλλωστε κάθε μέρα απ' τα χαράματα ξυπνάει... Με έχει κουράσει πάρα πολύ αυτό το πράγμα...

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, τελικά έκανα λάθος. Το επίπεδο των παιδιών στο Κατηχητικό δεν είναι ίδιο με αυτό των μαθητών μου. ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΟΤΕΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Μονο Σαββατοκυριακα μου φαινεται προλαβαίνω να γράφω κ μεχρι τότε γραφετε τόσα και χάνομαι!!! Οπως καταλαβαίνετε ξυπνήσαμε πολύ νωρίς σήμερα...απο τις 6 κ κάτι!! Εγω νομιζα ήταν 7 κ κάτι και λεω...Μετα θυμήθηκα ότι άλλαξε η ώρα...ουφ!!!

Κατά τα άλλα αρκετή κουραση, ιδιαιτερα την προηγούμενη βδομάδα ενιωθα πως δεν ειχα αντοχες...Δυο φορες πήγα να κανω ατυχημα από εξαντληση νομιζω, δεν ειχα αυξημενα τα αντανακλαστικά μου...Παλι καλα εχουμε το τριημερο και μετά μες στο Νιοβρη αλλες 2 αργιες και σωζεται καπως η κατασταση.

Ο Στεφανακος μου ειναι καλα βλεπω τεραστια διαφορα καθημερινα. Την Παρασκευη που τον πηρα απο τον παιδικο μου ειπε ο Ιαννης Μετατσας ειπε οχι!!! Και οι στρατιωτες φωναζαν αερα και κρύωναν!!!Η ελληνικη σημαια εχει χρωμα μπλε και ασπλο και το μπλε στα αγγλικα το λενε μπλου!!! Λιώνω η μανα!! Η δασκαλα του μου ειπε ότι εχει πολύ καλή μνημη και οτι ειναι ο μοναδικος στην ταξη του που ξερει τα χρωματα, σχηματα και αριθμους!! Κουκουβαααααααααααα

Να ευχηθώ πριν ξεχασω στους Δημητρηδες!! Κατερινα και Χριστινα να χαιρεστε τα αγορια σας! Παντα γερα να ειναι κι ευτυχισμενα να τα καμαρώνετε!

Θα προπαθησω τωρα να διαβασω λιγο και να σχολιασω...Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία ωραία η φάση με το κατηχητκό και φαίνεται ότι σου αρέσει...Και τα παιδια πρέπει να το απολαμβάνουν. Κι εγω πήγαινα οταν ήμουν μικρη και έχω να θυμάμαι ομορφες στιγμές!

Καγκουράκι καλά να περάσετε στο χωριό.

Ανθή γιατι θα σταματήσετε το ποδόσφαιρο?

Γεια σου Αναστασία...

Σας αφήνω να φτιαξω πρωινο στον πασα που τωρα ξύπνησε...τον αντρα μου εννοω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες

και μεις πρωινοι πρωινοι σημερα μου ξυπνησαν και τα δυο απο τις 7 παρα με την καινουρια και η μερα μου φανηκε ατελειωτη σημερα. Το πρωι πηγαμε εκκλησια μετα καναμε βολτα στην πλατεια οπου με τετοια μερα ευχαριστηθηκαν παιχνιδι τα μικρα, μετα φαγαμε για μεσημερι, κοιμηθηκαν λιγο το μεσημερακι και μετα τους καναμε αλλη μια βολτα εδω στο χωριο. Νυχτωσε και νωρις και δεν μου αρεσε καθολου.

Αννα Μαρια ωραια φαινεται να τα περνατε στο κατηχητικο, ενφιαφερον αυτο που ειπες για τα παιδακια που αν και τοσο λιγο καιρο εχουν μαθει τη γλωσσα και οι γονεις τα στελνουν εκει. Εσεις τι ωρα ξυπνησατε σημερα απο τις 4?

Μαρακι πρωι πρωι και ο Στεφανακος, τι γλυκος που ειναι ειναι να μην καμαρωνεις με τοσα που σου λεει απο το σχολειο. Να ξεκουραζεσαι και εσυ οσο μπορεις.

Οι υπολοπες που χαθηκατε?

Αντε παω να ξαπλωσω, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς καλά! Να ευχηθώ πρώτα απ' όλα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στα δύο αγοράκια της παρέας μας! Κατερίνα και Χριστίνα, να χαίρεστε τα αγοράκια σας!!!!! Σήμερα πήγαμε στη γιορτή που έκανε μια φίλη μου για το γιο της (Δημήτρης). Ωραία περάσαμε αλλά έκανα τη βλεκεία να φάω σουβλάκι με τζατζίκι και τώρα τα έχει δει όλα το στομαχάκι μου. Το τζατζίκι πάντα με πειράζει αλλά η λιχουδιά είναι άτιμο πράγμα......Ήπια μια σόδα πριν λίγο. Ούτε αυτή είναι σε θέση να βοηθήσει... Άννα Μαρία σκέφτεσαι πάρα πολλά και ωραία πράγματα για τα παιδάκια! Θα σου ταίριαζε και το επάγγελμα της δασκάλας σε μικρά παιδιά! Μπράβο σου! Μου έκανε πάντως εντύπωση που τα Αιγυπτιάκια ήρθαν στο κατηχητικό ενώ καλά καλά δεν γνωρίζουν τη γλώσσα. Μην το σκέφτεσαι για το δεύτερο. Το άγχος είναι πολύ άτιμο πράγμα...Εγώ για το δεύτερο αγχώθηκα μόνο και μόνο επειδή έπρεπε να μείνω έγκυος συγκεκριμένους μήνες για να μην υπάρξει πρόβλημα με τη δουλειά. Διαφορετικά δεν θα αγχωνόμουν ΚΑΘΟΛΟΥ. Παιδάκι είχα άλλωστε. Κατερινάκι πώς τα περνάτε στο χωριό; Ξεσαλώνουν τα παιδιά ε; Μου τη δίνει και μένα απίστευτα που βραδιάζει τόσο νωρίς. Δεν μου αρέσει ο χειμώνας καθόλου. Μαράκι κουκουβαγίτσα, είναι φοβερός ο Στεφανάκος. Πώς να μην είσαι κουκουβάγια μετά;; Τον Πάνο θα τον σταματούσα αν συνέχιζε τις βλακείες και δεν άκουγε τον προπονητή. Όχι γιατί δίνω πολλά λεφτά(δεν δίνω πολλά) αλλά γιατί πρέπει να είναι πειθαρχημένος σε κάποια πράγματα. Αυτός ζήτησε το ποδόσφαιρο άλλωστε. Τελικά δεν θα τον σταματήσω γιατί την τελευταία φορά ήταν πολύ πιο σοβαρός και γιατί μάλλον θα φτιάξουν τμήμα με παιδάκια του 2009 και του 2008 που δεν έχουν ασχοληθεί ξανά με το ποδόσφαιρο. Ήταν πολλά παιδάκια και η προπόνηση θύμιζε περισσότερο παιδική χαρά παρά προπόνηση. Γεια σου Αναστασία! Έγραφες και παλιότερα στην ομάδα μας;;; Δεν σε θυμάμαι καθόλου. Να σου ζήσει το παιδάκι σου και καλώς ήρθες. Αλεξάνδρα τι κάνει η Κωνσταντίνα σου; Βήχει λιγότερο πια;; Βασούλα εσύ τι κάνεις; Πώς είναι η Ιωαννούλα; Σου μιλάει ποτέ για το χτύπημα;;;; Μάγδα τι κάνει ο σύζυγος;;Σηκώθηκε από το κρεβάτι ή τα έχεις δει όλα;;;; Αυτά προς το παρόν από μένα. Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε, πώς τα περνάτε;

Καγκουράκι έχεις βάλει κάμερες στο σπίτι μου; Πώς το ξέρεις ότι χτες ο Αντρέας ξύπνησε απ' τις τέσσερις και είκοσι;;;; Ναι, ξύπνησε απ' τις τέσσερις και είκοσι με την καινούρια ώρα, πέντε και είκοσι με την παλιά, και ήθελε "αλόνι" (σαλόνι) και "άλα" (γάλα). Τον είχα στο κρεβάτι μου κι έκλαιγε, κι ευτυχώς ξανακοιμήθηκε και ξύπνησε εφτά με τη νέα ώρα...

Χτες δεν κάναμε κάτι το ιδιαίτερο, πήγαμε εκκλησία, μετά αφήσαμε τον κυριούλη στους γονείς μου, εγώ σιδέρωσα ένα πλυντήριο, φάγαμε στους γονείς μου, πήγαμε παιδότοπο, γυρίσαμε, σιδέρωσα άλλο ένα πλυντήριο και φτιάξαμε σκορδαλιά, γιατί ο άντρας μου στις εθνικές επετείους τρώνε μπακαλιάρο σκορδαλιά, και τη φτιάξαμε από χτες για να προλάβουμε σήμερα να πάμε στην παρέλαση.

Μαρία πρόσεχε! Πόσο σε καταλαβαίνω, κι εγώ τα βράδια που επιστρέφω νυστάζω τρομερά, αλλά ευτυχώς έχω μια διαδρομή δέκα λεπτών μόνο, αφού από το σχολείο μέχρι την είσοδο της Λάρνακας (Λιβάδεια για την ακρίβεια), οδηγεί πάντα άλλος. Και τότε, όμως, είναι στιγμές που λέω "αν έκλεινα τα μάτια μου για ένα δευτερόλεπτο...". Δεν τα κλείνω, βέβαια, αλλά είναι πολύ δύσκολο.

Τέλειος ο Στεφανάκος! Να τον χαίρεσαι!!!

Καγκουράκι και Ανθή είναι όντως καταθλιπτικό που νυχτώνει νωρίς. Εμείς τώρα θα ξεκινάμε νύχτα για το σχολείο και είναι πάρα πολύ ψυχοπλακωτικό...

Ανθή κουράγιο με το τζατζίκι, χιχι! Κι εγώ σήμερα δε θα φάω πολλή σκορδαλιά, γιατί τη στούμπωσε ο άντρας μου στο σκόρδο και θα με πειράξει.

Μια χαρά τα νέα σας από το μέτωπο του ποδοσφαίρου!

Κι εγώ δεν αγχώνομαι ακριβώς για το δεύτερο, απλά το έχω συνέχεια στο μυαλό μου.

Σας αφήνω κόρες, γιατί έρχεται ο Αντρέας και μου διώχνει τα χέρια απ' το πληκτρολόγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ευτυχώς καταπιάστηκε με το σκάκι και με ξέχασε!

Μαρία, δε φτάνει που είσαι τόσο κουρασμένη, φτιάχνεις και πρωινό στον άντρα σου; Αυτό μας έλειπε! Εμείς φτιάχνουμε ο καθένας το πρωινό του, και κάποιες φορές μου φτιάχνει αυτός. Εγώ σπανιότατα να του φτιάξω. Δεν είναι και κουλός στο κάτω-κάτω.

Α, ήρθε πάλι, και θέλει να του βάλω βιντεάκια με καμπάνες. Είδατε βίτσιο, χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα! Κοιμήθηκα λίγο, αλλά νιώθω λες και με πάτησε τρένο, μάλλον επειδή άρχισαν τα προεόρτια της περιόδου... Ουφ, αμάν πια! Στιγμή δεν ησυχάζω...

Που λέτε, για τη κατηχητικό, όντως μου αρέσει, γιατί περνάμε πολύ ωραία. Αφήστε που είναι άλλη φάση τα μικρά παιδάκια. Κατ' αρχήν, ό,τι κι αν τους πω, ενθουσιάζονται. Θέλετε να ζωγραφίσουμε; ΝΑΙΙΙΙ!!!! Θέλετε να πούμε ιστορία; ΝΑΙΙΙΙΙ!!! Θέλετε να παίξουμε; ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Προχτές είχα να τους μοιράσω κάτι εικονίτσες, και μου λέει το ένα Αιγυπτιάκι "Κυρία, κυρία, να τα δώσω εγώ;". Και μετά πού θα τους μοίραζα κάτι άλλο λέω "ποιο κοριτσάκι θέλει να τα μοιράσει;" και σήκωσαν όλες το χέρι τους ενθουσιασμένες! Καλά, καμία σχέση με τους δικούς μου τους μαντράχαλους! Αφήστε που έρχονται και μ' αγκαλιάζουν και μου λένε ότι είμαι όμορφη! Χαχα, αν κάνουν τέτοιο πράγμα οι μαθητές μου, θα θεωρηθεί σεξουαλική παρενόχληση, χαχαχαχα!

Α, ξέχασα να σας πω, χτες που πήγαμε εκκλησία, ήταν στο νηπιαγωγείο ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι, το τελευταίο γύρω στα 4-5. Είχα πάρει κάτι αυτοκινητάκια του Αντρέα, και τα πήραν και παίζανε. Τα κυλούσαν, σέρνονταν κάτω, τα γνωστά. Σε κάποια φάση, παθαίνει μια κρίση η μάνα του κοριτσιού (αυτή στην τρίχα, στενό φόρεμα, γόβες με ψηλό τακούνι, μαλλί φορμαρισμένο) και της λέει "τι έκανες εκείιιι;;;;;; Κοίτα!!!! Έσκισες το καλσόν σουυυυυυ!!!!! Ααααααααα!!!!!!! Δεν το πιστεύωωωωωω!!!! Λέρωσες τα παπούτσια σουυυυ!!! Ε όχι! Φεύγω! Φεύγω τώρα αμέσως!" και αρπάζει τη τσάντα της και στέκεται στην πόρτα. Η μικρή την κοιτούσε και της λέει "όχι, μη φύγεις", "ΟΧΙ" της κάνει αυτή "ΘΑ ΦΥΓΩ, ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ" και βγήκε απ' το νηπιαγωγείο και η μικρή φυσικά έτρεξε από πίσω της. Καλά, δεν ήταν πολύ κομπλεξική η συμπεριφορά της μάνας; Δηλαδή θα υποχρεώσεις το παιδί να κάθεται ακίνητο για να μη λερώσει τα παπούτσια του; Έκανε λες και πρώτη φορά η μικρή έσκιζε καλσόν και λέρωνε παπούτσια, λες και ήταν κάτι το απίστευτο να λερωθούν τα παπούτσια! Και μιλάμε, είχε απλά ένα λεκεδάκι σε ένα σημείο, μη φανταστείτε ότι καταστράφηκαν.

Μετά που πήγαμε στον παιδότοπο, ο Αντρέας έκανε τις αταξίες του, γιατί του έδωσα το νερό του κι αυτός αντί να πιεί άρχισε να το κουνάει πάνω-κάτω και να πετάγονται νερά (έχει κοπεί το στόμιο κι έχει μια τρύπα, αλλά αρνείται να πιεί από άλλο ποτηράκι), κι έτρεχε η κοπέλα που ήταν υπεύθυνη να μαζέψει τα νερά, και μετά πήγε σε ένα σημείο που έχει τραπεζάκι με καρέκλες, κουζινούλα, κ.λπ., κι έπαιζε με κάτι κοριτσάκια όλα μεγαλύτερα απ' αυτόν, και όποτε πήγαινε να τους φύγει του φώναζαν "Αγοράκι! Έλα εδώ!".

Σας αφήνω, θα πάμε στην παρέλαση σε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...