Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Τις Τετάρτες έχω πολύ δύσκολη μέρα στο σχολείο, γιατί κάνω συνεχόμενα πρώτη, δεύτερη, τρίτη, τέταρτη περίοδο, και την πέμπτη και τελευταία φεύγουμε. Αλλά, όπως και την περασμένη Τετάρτη... δεν φύγαμε... Γιατί και πάλι έκανε επεισόδιο η μαθήτρια, την ώρα που ήμασταν στο διάδρομο και ετοιμαζόμασταν να φύγουμε. Ήρθε στο διευθυντή κλαμένη, του είπε ότι έχει πρόβλημα, ότι θέλει να πάρει απαλλαγή από ένα μάθημα (δε γίνεται φυσικά κάτι τέτοιο) γιατί ΔΕΝ ΠΑΕΙ τον καθηγητή, και πήγαινε πάνω-κάτω κι έλεγε "ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΩ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΩ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΩ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΩ". Το πρόβλημα ήταν κάτι ασήμαντο, κάτι τους εξήγησε αυτός πάνω στο μάθημα, αυτή διαφωνούσε γιατί το ήξερε αλλιώς, κι επειδή της είπε ότι το σωστό είναι όπως το λέει αυτός (που ήταν), αυτή παρεξηγήθηκε κι ήρθε να κάνει τα παράπονά της στο διευθυντή. Και πάλι ο διευθυντής για ένα εικοσάλεπτο της εξηγούσε και τη συμβούλευε, κι αυτή του έλεγε ότι θέλει να αριστεύσει όπως πέρσι, κι αν έχει τέτοιους καθηγητές δε θα τα καταφέρει, οπότε καλύτερα να παρατήσει το σχολείο και να πάει σπίτι της. Εγώ εκείνη την ώρα ήμουν έτοιμη να της πω "ο δρόμος είναι ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα", αλλά ο διευθυντής που χειριζόταν την κατάσταση έκανε λες και θα καταστραφεί το σχολείο έτσι και φύγει αυτή. Μετά μας εξήγησε ότι το έκανε αυτό γιατί κατάλαβε ότι η ψυχολογία της είναι στην κόψη του ξυραφιού, κι έτσι και της πούμε κάτι που θα τη ρίξει, μπορεί να φτάσει ακόμα και στα άκρα, π.χ. να κάνει καμιά απόπειρα αυτοκτονίας. Αύριο θα ζητήσουμε να έρθει ψυχολόγος στο σχολείο για να τη δει, κι ελπίζω να μη μας το αρνηθούν επειδή είμαστε εσπερινό. Ακόμα κι αν έρθει μόνο για μία φορά, γιατί συνήθως έτσι γίνεται, τουλάχιστον θα μας δώσει κάποιες κατευθυντήριες γραμμές για το πώς θα τη χειριστούμε εμείς. Έχουμε μπλέξει μ' αυτήν την κοπέλα, γιατί όπως φαίνεται, είναι επικίνδυνη, δεν ξέρουμε μέχρι πού μπορεί να φτάσει.

Βάσω ευτυχώς ξεμπερδέψαμε με τους φόρους, βγήκε και το χαρτί του άντρα μου για το δικό του μερίδιο και θα πάει να το πληρώσει αύριο.

Καλά, αυτό με τις ραφές γίνεται κάθε βδομάδα;;;;;;;;;;; Μέχρι πότε θα συνεχιστεί;;; Είναι κρίμα η Ιωαννούλα... Περαστικά εύχομαι για το συνάχι.

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εγώ νιώθω εξαντλημένη. Η Αλεξάνδρα θέλει συνέχεια αγκαλιά. Πάω να κάνω καμιά δουλειά και εκείνη πιάνεται από τη γάμπα μου και κλαίει με λυγμούς για να την πάρω. Μόνο με μένα έχει αυτό το κόλλημα...Επίσης χτες ξύπνησε στις 5.30 το πρωί (να σας θυμίσω πως κοιμάται στις 11.30 το βραδυ) και μετά δεν ήθελε να κοιμηθεί ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Προσπαθούσα να την κοιμίσω και έκλαιγε...Έκλαιγε δυνατά...Έκλαιγε ΣΥΝΕΧΕΙΑ.....Εγώ ράκος. Να μην μπορώ να κουνηθώ. Τα νεύρα μου σπασμένα.....Δύσκολη μου βγήκε. Πολύ δύσκολη. Παρόλ' αυτά είναι τόσο γλυκούλα....Τα έχω παίξει φιλενάδες μου. Ο Πάνος πήρε και ποίημα! Ένα ολόκληρο τετράστιχο ποίημα!!!!!!!!Μακάρι να το πει κιόλας όταν έρθει η ώρα. Και σήμερα καλά πέρασε! Μου τα διηγείται όλα με μεγάλο ενθουσιασμό. Όταν όμως πήγα να τον πάρω στη μία και μισή είχε ψιλοβαρεθεί... Χριστινάκι καλά έκανες και τον έβαλες να πλύνει τα πιάτα εκείνη την ώρα. Ο δικός μου όταν του λέω να τα πλύνει μου λέει ότι θα τα πλύνει σε λίγο και σε λίγο και σε λίγο και μετά τον παίρνει ο ύπνος...Πριν κανα δυο χρόνια μου έπλενε και κανα πιάτο...Τώρα το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ.Εγώ Χριστίνα μου δεν αφήνω τις γιαγιάδες να τον κοιμίζουν το μεσημέρι..Ευτυχώς με ακούνε.Από τότε που άρχισε ο Πάνος παιδικό κοιμάται στις 9 νταν ! Πριν αρχίσει κοιμόταν 12.30 με 1. Πέρα από το να τις παρακαλέσεις να μην τον κοιμίζουν, δεν μπορεις να κάνεις κάτι άλλο...Πες τους πως δεν είναι καλό για το παιδί να κοιμάται τόσο λίγες ώρες το βράδυ. Βασούλα περαστικά στην Ιωάννα σου! Κάθε εβδομάδα πάτε για τις ραφές;;; Αχ μωρέ το μικράκι σου.....Ήταν λάθος του χειρουργού αυτό; Όλα καλά θα πάνε με την αξονική. Θα κάνω κι εγώ μια προσευχούλα για το κορίτσι μας! Άννα Μαρία πάει και το θέμα με τη φορολογία. Ξεμπερδέψατε! Μπράβο στον άντρα σου που σε βοηθά τόσο! Ξέρω και άλλους που δεν δουλεύουν και δεν κουνάνε το δαχτυλάκι τους. Η μαθήτρια μεγάλο νούμερο. Μια χαρά πάντως τα κατάφερε να ασχολείστε όλοι μαζί της. Σίγουρα θέλει βοήθεια. Δεν θα θυμωσει όταν δει πως της πήγατε ψυχολόγο;;;;Καλά μιλάμε γέλασα πάρα πολύ με το καλσόν σύσφιξης...Όλα τα λεφτά η πεθερά...Χαχαχαχαχαχαχαχαχα... Κατερινάκι και ο Κοσμάς ένα από τα δύο παίρνει μαζί του εκτός αν πάει στους γονείς του οπότε μπορεί να πάρει και τα δύο για τον απλούστατο λόγο ότι ασχολείται η μάνα του μαζί τους... Πάω να κοιμηθώ. Η ωρα είναι 2.40. Νωρίς για μένα αλλά λέω να μην το ρισκάρω πάλι και ξυπνήσει η Αλεξάνδρα με ορέξεις. Είμαι κουρέλι. Δεν θα το αντέξω...Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

χαθηκα παλι,δεν εχω σταματημο αυτες τις μερες,ξεσηκωσα το σπιτι για να κανω γενικη και ειμαστε αναστα ο Κυριος,ελπιζω να συμμαζευτουμε μεχρι το τελος της βδομαδας,ευτυχως σημερα εβγαλε ηλιο να πλυνω παντζουρια και βεραντες που θελω,αφηστε που εχω να βαλω ενα σωρο πλυντηρια κουρτινες κτλ,ουφφφφ ποτε θα τελειωσω ,δεν προλαβαινω ουτε να το πιασω το λαπτοπ σημερα ειπα να κατσω λιγο να πιω τον καφε μου με ηρεμια,ωσπου να αρχισω το πρωι μια να μαγειρεψω ,μετα ερχονται τα παιδια,να διαβασουμε να παμε αγγλικα παει η μερα,κατα τα αλλα ειμαστε καλα ....

Ανθη εμφανιζεσαι εσυ χανομαι εγω και το αντιθετο θα βρεθουμε επιτελους σαυτο το ποστ;;χαχαχα σιγα σιγα θα συνηθισει ο Πανουλης αν θυμασαι ετσι εκανε και ο δικος μου περσυ μονο που εκλαιγε κιολας,οταν του ελαγα να σηκωθει για σχολειο μου ελεγε τι παλι θα παμε αφου πηγαμε χθες;φετος ειναι αλλο παιδι σηκωνεται με χαρα ,γυρναει χαρουμενος το μεσημερι,μου φερνει ζωγραφιες ,μου λεει τραγουδακια και αινηγματα που μαθαινουν στο σχολειο και ειναι πολυ ενθουσιασμενος ,το κανει και ο δικος μου το σκυλακι και το γατακι ολη μερα τωρα τελευταια ,πρωινος τυπος η Αλεξανδρα σου βγηκε μηπως να κοιμασαι λιγο νωριτερα α προλαβαινεις να ξεκουραζεσαι κι εσυ;για τον μπεζε που ειχα γραψει δεν την ειδα εγω τη συνηφαδα η αδερφη μου ,μου το ειπε αν την εβλεπα δεν θα την εσωζε τιποτα της τα ειχα και μαζεμενα απο πριν θα της τα εχωνα κανονικα...

Βασω να χαιρεσαι την Ιωαννουλα σου λιγο καθηστερημενα σου ευχομαι να μην ξανα ζησετε τετοιες περιπετειες ποτε να ειναι γερη και δυνατη η μικρουλα σου!!!ποτε θα σταματησουν να βγαινουν τα ραμματα;κι εγω συγκινηθηκα πολυ με ολη την ιστορια σας .....

Αννα Μαρια καλα οι μαθητες σου σηριαλ ολοκληρο ειναι δεν το συζητω αυτη η κοπελα ειδικα μεγαλη περιπτωση τι βλεπουν τα ματακια σου ομως....μην απελπιζεσαι θα ερθει το μπεμπε στην ωρα του ,χαλαρωσε και μην το σκεφτεσαι....δεν την μπορω καθολου τη γραφειοκρατια

Αλεξανδρα πολυ ομορφες οι φωτο απο το παρτυ σας και του χρονου να κανεις υπεροχα πραγματα παλι,πολυ ομορφη η τουρτα σου και δεν φαινεται καμια ατελεια μπραβο!!!αν ημασταν κοντα σιγουρα θα συνεργαζομασταν

Χριστινακι η μονη λυση για να κοιμαται νωρις το βραδυ ειναι να μην κοιμαται το μεσημερι ή να κοιμαται πολυ νωριτερα,ο Δημητρης μου το εκοψε πολυ νωρις το μεσημεριανο αφου εβελπε τα αδερφια του που δεν κοιμοταν ,το πολυ 9μιση εγω του βαζω ολους για υπνο,χθες το βραδυ ο Δημητρης με κατι θυμωσε και πηγε και ξαπλωσε στο χαλι,τον πηρε ο υπνος απο τις 7μιση και σημερα στις 7μιση το πρωι κελαηδουσε ,τραγουδουσε και μιλουσε συνεχεια εκλεισε δωδεκαωρο υπνου τον παραχορτασε χαχαχα,ο δικος μου πλενει μονος του πιατα χωρις να του πω,δεν θελει να βλεπει γεματο τον παγκο κι ετσι πλενει πολλες φορες μεσα στη μερα,αφου δουλευεται και οι δυο λογικο ειναι να μην μπορειται να συναντηθητε ετσι οπως μας εχουν κανει αστα να πανε,καλα τι εφτιαξες καλε εσυ με ξεπερασες!!!εγω μουστοουλουρα εφτιαξα μονο αυτες τις μερες να μαζεψω το σπιτι και μετα μαγειρεματα

Κατερινακι απαιχτη η ατακα του αντρα σου,ε βεβαια εμεις οπου κι αν παμε, παμε πακετο με τα παιδια γιαυτο και τα καταφερνουμε με δυο και με τρια κι εγω παντου με τα παιδια μαζι παω ,μονο για ζουμπα και για ψωνια παω μονη μου,πως τα πατε με το κολυμβητηριο,σορυ που δεν στα εστειλα ακομα τα εχω ετοιμα αλλα ο αντρας μου εχει αδεια και δεν υπαρχει κοντα ταχυδρομειο ...

Μαγδα πως τα παει ο Βασιλακης με το σχχολειο και το καρατε;;

ελπζιω να μην ξεχασα κατι και να μπω να ξαναγραψω συντομα παω να αρχισω τα παντζουρια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα στην ομαδα φωτο απο το γαμο,στην 2η και στην 5η φαινονται οι συνηφαδες αυτη στην εκκλησια με το δαντελωτο ειναι που εδωσε το μπεζε και η αλλη στο κεντρο ειναι με τον κοτσο και τη μακρια φορμα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια η μαθητρια θελει σιγουρα ψυχολογο!δεν παει καλα!χαχα!ειναι κι απ τις αριστες μαθητριες δηλαδη?ωχ Παναγια μου!περιπτωσαρα!οσο για τις ραφες εχουν σχεδον φυγει!αυριο εχουμε ραντεβου στη Λευκωσια στον γιατρο που την χειρουργησε!λογικα αυτες οι ραφες επρεπε να μεινουν κατω απ το δερμα!επρεπε ομως ο γιατρος να τις κοντυνει ενω τις εβαλαν πολυ μακριες κι ετσι βγαινουν στην επιφανεια!φαινεται στη βιασυνη να αφαιρεσουν το αιματωμα δεν το καταλαβαν να κοντυνουν τις εσωτερικες ραφες!

Δεν ξερω αν θα μπορεσω να παω μαζι με τον αντρα μου και τη μικρη στο γιατρο αυριο γιατι σημερα και αυριο πρεπει να ερχομαι κανονικα δουλεια γιατι πηγε εξωτερικο ο συναδελφος που μ αντικατηστουσε!σημερα αντι 7μιση ηρθα 8μιση και ηδη ειχε 2 πελατες που περιμεναν και επειδη ηξεραν τι εγινε, κατανοησαν και δεν ειπαν γιατι να αργησω!ειχε ομως μια αλλη οπως μου ειπαν που εφυγε πριν ερθω που τσιριζε, φωναζε γιατι ηρθε απο μακρια για να πληρωσει φορους και κτηματικα και δεν ηταν ανοικτο το γραφειο!και τους ειπε θα πηγαινε να μας καταγγειλει στην αστυνομια!ας ερθουν να με συλλαβουν που προσπαθω να κοπω 1000 κομματια να ευχαριστησω τους παντες!αντε γιατι τα πηρα!δεν με φτανει ολο αυτο το αγχος που περνω!

Ανθη μου ο Πανουλης χρειαζεται χρονο και θα προσαρμοστει πληρως!θα δεις!η Αλεξανδρα πολυ πρωινη!κοιτω τις ωρες που γραφεις και δεν το πιστευω!χαχα!εγω παω για υπνο πολυ νωρις για να αντεχω!αν δεν κλεισω 8ωρο υπνου κουτουλαω!ειδικα αμα σε ξυπνα απ το χαραμα η μικρη, πως τα βγαζεις περα?

ΚΑ1 εχει μερες να μπω να δω φωτο αλλα θα μπω να δω τις συννυφαδες της αδερφης σου!ειμαι περιεργη να δω τις φατσες τους!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμάς είναι λίγο αρρωστούλης ο Αντρέας. Είχε λίγο πυρετό σήμερα, το πρωί μου φάνηκε ζεστός και του έβαλα θερμόμετρο, αλλά δεν είχε, το μεσημέρι είχε 37.1 και έδωσα νουροφέν και το απόγευμα, όταν ήμουν στο σχολείο, ανέβασε 38.4. Του δώσανε νουροφέν και τον βάλανε για ύπνο. Καμιά ίωση θα είναι, γιατί έκανε και νερουλά κακά.

Ανθή κι εμάς ο Αντρέας δεν κοιμήθηκε καλά χτες βράδι. Εγώ ξάπλωσα πτώμα κατά τη μία, κοιμήθηκα σαν κούτσουρο, μιάμιση περίπου ξύπνησε, αλλά εγώ δε χαμπάριασα. Ο άντρας μου ήταν ξύπνιος, τον πήρε, τον κούνησε και τίποτα. Μου τον έφερε, τον άφησε στο κρεβάτι και πήγε να του φτιάξει γάλα. Ο Αντρέας καθόταν ήσυχος στο κρεβάτι, κι εγώ δεν μπορούσα με κανένα τρόπο να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά. Τελικά ήπιε το γάλα, τον κούνησε ο άντρας μου, τον έβαλε στο κρεβάτι του, ξύπνησε αμέσως, έτσι τον έφερε στο κρεβάτι μας και κοιμήθηκε κατευθείαν. Στις πέντε παρά ξύπνησε πάλι, κάθισε στο κρεβάτι και δεν έκανε τίποτα. Τον κούνησα στο καρότσι και κοιμήθηκε και τον έφερε ο άντρας μου πάλι στο κρεβάτι μας. Τελικά, στις εξήμιση ξύπνησε για πρωί...

Η μαθήτρια ευτυχώς δε μας έκανε άλλο επεισόδιο σήμερα... Συζητήσαμε με το διευθυντή αυτό το θέμα, πώς δηλαδή θα την προσεγγίσουμε για να δεχτεί τη βοήθεια του ψυχολόγου. Πιστεύω ότι δε θα το πάρει στραβά, για τον απλούστατο λόγο ότι είναι άτομο που μεγαλοποιεί στο έπακρο τα προβλήματά του για να είναι στο επίκεντρο της προσοχής και για να τη λυπούνται. Βέβαια, θα την πιάσει ο διευθυντής και θα της μιλήσει.

Κατερίνα μόνο που διάβασα τις δουλειές σου κουράστηκα. Αισθάνομαι πολύ κουρασμένη αυτές τις μέρες, μάλλον επειδή μου ήρθε η περίοδος. Είναι και το σχολείο, βέβαια, όπου δεν ξεκουραζόμαστε καθόλου, γιατί πάμε σερί και είναι πάρα πολύ κουραστικό. Συνάδελφοι που δουλεύουν και σε πρωινά σχολεία, μας λένε ότι το πρωί μπορεί να κάνουν τετράωρο ή και πεντάωρο συνεχόμενο και δεν κουράζονται τόσο πολύ όσο με ένα συνεχόμενο τετράωρο ή ακόμα και τρίωρο του εσπερινού. Ίσως επειδή είναι νύχτα και πηγαίνουμε κουρασμένοι στο σχολείο, είναι και η ψυχολογία τέτοια, δεν ξέρω.

Καλά, οι συννυφάδες της αδελφής σου φαίνονται όντως πολύ νούμερα. Ειδικά αυτή που φοράει ένα διχτυωτό που φαίνεται κι η κοιλιά της. Εσύ κουκλάρα, δεν το συζητώ! Το μαλλί τέλειο!

Βάσω η μαθήτρια αυτή είναι άριστη επειδή διαβάζει υπερβολικά, τα παπαγαλίζει όλα και έρχεται και τα γράφει. Αμφιβάλλω αν καταλαβαίνει τίποτα ή αν θυμάται τίποτα μετά. Πάντως, δεν την ενδιαφέρει να μάθει ή να προσφέρει, την ενδιαφέρει να αριστεύει, να έρχεται πρώτη, να γίνει πρόεδρος, κ.λπ. Όπως είπε και ο διευθυντής, το σχολείο νοηματοδοτεί τη ζωή της και της δίνει αξία. Φανταστείτε από τι πέρασε κάποιος για να καταλήξει σε τέτοιο σημείο... Θέλει βοήθεια η κοπέλα, αλλά έχει πάρα πολλή άρνηση μέσα της.

Καλά, αυτή η πελάτισσα μάλλον για δέσιμο είναι. Πώς γίνεται να καλέσει αστυνομία επειδή πήγες εσύ αργά στη δουλειά σου; Να σε καταγγείλει στο αφεντικό σου, στον κοινοτάρχη, κάτι τέτοιο τέλος πάντων, άντε, να το καταλάβω. Αλλά στην αστυνομία;;; Χαχαχαχα! Μήπως ήταν η μαθήτριά μου η πελάτισσα;

Κι εγώ πιστεύω ότι του χρόνου που θα πάω πρωινό σχολείο, θα κοιμάμαι πάρα πολύ νωρίς, αλλιώς θα καταρρεύσω...

Σας φιλώ κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Καλά είστε; Σήμερα είχα το ρεπουδάκι μου αλλά κουράστηκα πάρα πολύ. Πήγα με την Αλεξάνδρα να πάρω τον Πάνο από το σχολείο και μετά όλοι μαζί πήγαμε στους γονείς μου για να κάτσουμε. Ίσα που έφαγα και πήγα σούπερ μάρκετ να ψωνίσω και για μένα και για τη μαμά μου. Μετά έπρεπε να κουβαλήσω ένα κάρο ψώνια μέχρι τον 3ο που μένω (δεν έχουμε ασανσέρ), να τα τακτοποιήσω (μου παίρνει πολλή ώρα) και να πλάσω μπιφτεκάκια από τον κιμά που πήρα για να τα βάλω κατάψυξη. Ύστερα ήρθε και η μαμά μου με τα παιδιά. Την Αλεξάνδρα την κράτησε στο σπίτι της αδερφής μου και ο Πάνος ανέβηκε σε μένα. Του έφτιαξα να φάει, τον έκανα μπάνιο και μετά πήγα με το αυτοκίνητο τα ψώνια των γονιών μου στο σπίτι τους για να μην κουβαλάνε εκείνοι. Επέστρεψα σπίτι και άρχισε το τρέξιμο με την προετοιμασία για ύπνο. Διόρθωσα και μέχρι τις 2 και όλα κομπλέ! Ωραίο ρεπό ε;;;;;; Κατερινάκι έχεις δίκιο. Όποτε εμφανίζομαι εγώ, εξαφανίζεσαι εσύ. Άρχισαν πάλι οι γενικές ε;; Υπομονή. Εγώ για να είμαι ειλικρινής πριν στρώσω χαλιά φέρνω γυναίκα δύο μέρες σερί και μου βγάζει πολλή δουλειά. Ειδικά το καθάρισμα των πατζουριών δεν το αντέχω...Με τίποτα. Μπράβο στον αντρούλη σου που βοηθά στο σπίτι! Ευτυχώς ο Πάνος περνάει πλέον μια χαρά στον παιδικό και χαίρεται να πηγαίνει! Έκανε και φίλους και χαίρεται ακόμα περισσότερο.Είναι όμως μεγάλο παιδάκι και λογικό ήταν να προσαρμοστεί εύκολα και γρήγορα. Τα περισσότερα παιδάκια πηγαίνουν στον παιδικό πολύ μικρότερα. Και την Αλεξανδρούλα στο προνήπιο θα την στείλω. Η Αλεξάνδρα δεν είναι ακριβώς πρωινός τύπος..Ξυπνάει κάτι βάρβαρες ώρες αλλά μετά ξανακοιμάται μέχρι τις 11 με 11.30 το πρωί. Το δύσκολο είναι όταν ξυπνάει στις 5 το πρωί και μετά κάνει 2 ώρες να ξανακοιμηθεί. Εννοείται ότι δεν σηκωνόμαστε από κρεβάτι, ούτε ανοίγουμε φωτα και γι' αυτό γκρινιάζει...Και ο Δημήτρης κάνει το ζωάκι;;;; Ταιριάζουν τα αντράκια μας! Τις φωτογραφίες δεν τις είδα ακόμα. Θα μπω μετά στην ομαδούλα μας. Άννα Μαρία πολύ βάρβαρο μου ακούστηκε το χθεσινό σας βραδυ...Είναι και ο Αντρίκος δύσκολος στον ύπνο...Σερί βραδινό ύπνο (εννοώ 9-10 ώρες σερί) δεν σας έχει κάνει; Η Αλεξάνδρα 2-3 φορες. Πώς είναι σήμερα ο Αντρέας;; Περαστικά εύχομαι. Εγώ προτιμώ να κάνω μάθημα το βράδυ! Λογικό για ένα νυχτοπούλι σαν εμένα. Αν έπρεπε να δουλέψω το πρωί θα με επιανε κατάθλιψη.... Βασουλάκι κοιμάμαι κάθε βράδυ το νωρίτερο στις 4 το...πρωί. Αυτό δύσκολα θα αλλάξει και γιατί έτσι έχω συνηθίσει και επειδή έχω και τη διόρθωση που άλλη ώρα δεν μπορώ να την κάνω. Η μικρή με ξυπνάει χαράματα αλλά δεν σηκώνομαι. Περιμένω να την ξαναπάρει ο ύπνος και εννοείται πως ξανακοιμάμαι μαζί της ως τις 11 με 11.30 εκτός αν έχω κάποια πρωινή δουλειά που και πάλι νωρίτερα από τις 10 δεν θα ξυπνήσω. Συνολικά πρέπει να κοιμάμαι γύρω στις 5 με 6 ώρες ημερησίως αλλά το κακό είναι πως δεν είναι συνεχόμενες. Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ κουρασμένη. Η πελάτισσα για δέσιμο είναι! Κι εγώ σκέφτηκα μήπως ήταν η μαθήτρια της Άννας Μαρίας...Χαχαχαχαχαχαχα.Πού δουλεύεις Βασούλα; Τελειώνουν τα δύσκολα για την Ιωαννούλα.Λίγη ακομα ταλαιπωρία με τις ραφές και τέρμα! Αυτά και για σήμερα φιλενάδες μου! Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι είδα και τις φωτογραφίες. Σκιάχτηκα με τις συννυφάδες βραδιάτικα. Σαν μάγισσες είναι και οι δύο...Όσο για σένα τι να πω πια;;; Κουκλάρα και ο άντρας σου πολύ κομψός! Είστε ταιριαστό ζευγάρι. Να ρωτήσω κάτι; Η κυρία που κρατάει τον ανιψιό σου είναι η μαμά σου;;;; Μιλάμε είστε ολόιδιες!!!!! Πάντως θέλω 100 ώρες για να μου ανοίξει η κάθε φωτό. Και σε εσάς το ίδιο συμβαίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια του ιδιου τυπου πρεπει να ηταν η πελατισσα με την μαθητρια σου!χαχα!Μονο ετσι εξηγειται!οκ καταλαβαινω οτι αργησα και ειχε δικαιο αλλα και παλι οταν της εξηγησε καποιος χωριανος που περιμενε εξω τι εγινε και παλι δεν εδειξε να συγκινειται!τι να πω. . . σιγουρα ολοι εχουμε τα δικα μας προβληματα και μπορω να αντιληφτω οτι ταλαιπωρηθηκε η γυναικα!ουφ!σημερα κανονικα θα παιρναμε με τον αντρα μου τη μικρη στη Λευκωσια στο γιατρο που την χειρουργησε αλλα τελικα επειδη θα τσιριζαν στη δουλεια, εγω δεν πηγα και πηγε ο αντρας μου με την πεθερα μου η οποια ηρθε απο χθες για να μας βοηθησει με τη μικρη!

Ανθη μου οντως τα περισσοτερα παιδια πανε πιο μικρα παιδικο γιατι δεν εχουν που να τα αφησουν ειδικα οταν δουλευουν και οι δυο γονεις και δεν ειναι ουτε ευκαιρες οι γιαγιαδες!κι εγω οταν μας δωσει το οκ ο γιατρος να επιστρεψει η μικρη στον παιδικο ξερω οτι θα δυσκολευτει παααρρρααα ποοοολλλυυυ να προσαρμοστει!κι αυτο γιατι εκατσε ενα μηνα τον Αυγουστο που ηταν κλειστο το σχολειο, πηγε 2 βδομαδες τον Σεπτεμβρη και ειχαμε δυσκολια στην προσαρμογη γιατι αλλαξαν και τα παιδακια, ηρθαν καινουρια και πανω που αρχιζε να προσαρμοζεται εγινε το ατυχημα και ειναι απ τις 15 Σεπτεμβριου σπιτι!Τον Οκτωβρη δεν θα παει σιγουρα!για το Νιοβρη θα δουμε!αλλα και Νιοβρη να παει θα ειναι σχεδον 3 μηνες στο σπιτι συνεχεια μαζι μας!Αύγουστο, μισο Σεπτεμβρη και ολοκληρο τον Οκτωβρη!

ΚΑ1 τη μια συννυφαδα καταλαβα εγω και τρομαξα!χαχα!το μαυρο ενδυμα στο γαμο τι το ηθελε?ελεος!εσυ κουκλαρα!καλε κιλο δεν σου εχει μεινει απο τις 3 εγκυμοσυνες!μπραβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

σημερα βρεχει εδω γκρρρ και ηθελα να πλυνω τα καλλυματα και να τιναξω τους καναπεδες,τελοσπαντων θα βαλω λιγο σιδερο και θα καθαρισω και τα μπανια και ελπιω αυριο να ανοιξει,καλα που επλυνα τις κουρτινες χθες....Ανθη και Αννα Μαρια σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια,για την αδερφη μου δεν ειπατε τιποτα,σας αρεσε νυφουλα το φορεμα πως σας φανηκε,καλα ειδικα αυτη με το δαντελωτο ειναι μεγαλο νουμερο το παιζει και καλα μοντελο δεν βλεπει που κρεμονται οι κοιλιες τα κολλητα μου ηθελε,επρεπε να τις δειτε πως ποζαρανε πλατη πλατη μου ερχοταν να τις κοπανησω τα κεφαλια γκρρρρρ,και η αλλη ειπε κιολας δεν βγηκαμε καλες φωτο στον δικο μας γαμο γιαυτο και βγαινουμε εδω νευριαζεις μετα;;;;;

Αννα Μαρια περαστικα στον Αντρικο σου,αρχισαμε πολυ δυναμιακα βλεπω φετος με τις ιωσεις,πως να μην εισαι κουρασμενη με τετοιο υπνο που κανεις εγω αν δεν συμπληρωσω 8αρο σαν αρρωστη ειμαι μετα ....

Ανθη πως αντεχεις με τοσες λιγες ωρες υπνου;;υπομονη θα στρωσει ο υπνος της οσο μεγαλωνει που θα παει,ναι η μαμα μου ειναι που κραταει τον μικρο Δημητρακη....και σε μενα καποιες φωτο δεν τις ανοιγει αμεσως δεν ξερω γιατι το κανει,γιαυτο διατηρησαι στυλακι εσυ στον τριτο χωρις σκαλες και να εχεις να κουβαλησεις κι ενα σωρο πραγματα.....σιγουρα οσο πιο μεγαλο ειναι ενα παιδι τοσο πιο γρηγορα συνηθιζει και προσαρμοζεται σιγουρα θα του αρεσει

Βασω τι κοσμος υπαρχει καμια κατανοηση μη στεναχωριεσαι το κοριτσακι μας να ειναι καλα και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα.....

παω να βαλω σιδεροοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!εδω σημερα εφτιαξε ο καιρος…ότι να ‘ναι!!Την Κυριακη εχουμε μια βαφτιση και βαριεμαι να παω…δεν ξερω και τι να βαλω,ουτε καλοκαιρινο παει ,άλλο ουτε και χειμωνιατικο…αντε να βρω τωρα…!!!Πηγα και ψωνησα ένα δωρακι,πηγα και σουπερ μαρκετ,μας εδωσαν και μια λιστα με μερικα πραγματακια από τον παιδικο,προαιρετικα λεει αλλα ενταξει,δεν ηταν και τιποτα σημαντικο.Η Κωνσταντινα συνεχιζει το ιδο τροπαρι…όλα μια χαρα μεχρι να φτασουμε εξω από την ταξη!!δεν ξερω πως το εχει δει..οτι την εγκαταλειπω;;όταν φευγουμε από το σπιτι χαιρεταει τον σκυλο και του λεει ‘’ θα ερθω παλι’’ και όταν παω να την παρω ή πιο μετα το απογευμα μου λεει’’ ηρθες στο σχολειο’’,μα τι νομιζει ,ότι θα την αφηνω εκει;;και μιας και λετε για υπνους,κι εμενα η Κωνσταντινα από τοτε που αρρωστησε ολο ξυπναει,όχι συχνα τελευταια αλλα σημερα ξυπνησε γυρω στις 6,ειχε μπυκωσει η μυτη ,εβηχε κιολας,της εκανα ορο και καθαρισε,αλλα ο βηχας ,εκει σταθερα.και κάθε πρωι βηχει μετα το γαλα και βγαζει και μια ποσοτητα …θελω να την παω και για εμβολιο.πρεπει να περασει τελειως και ο βηχας ή δεν πειραζει;

Αννα Μαρια περαστικα στον Αντρικο!!!καλα εμεινα με την μαθητρια και το τετραδιο….χρειαζεται μια βοηθεια πλακα πλακα…δεν της κανει καλο να συμπεριφερεται ετσι.Λογικο να κουραζεσαι περισσοτερο με το εσπερινο.αλλο να ξυπνας και να πηγαινεις ξεκουραστος στην δουλεια σου και άλλο να εχει περασει ολη η μερα που δεν καθεσαι και καθολου και μετα να πηγαινεις για δουλεια.εφτιαξες ντουλαπες τελικα;εγω κατεβασα και τα μαλλινα και μαζεψα τα καλοκαιρινα,αφησα του αντρα μου κατι μπολουζακια καλοκαιρινα ,εγω δεν προκειται να βαλω καλοκαιρινα,ειμαι πολύ κρυουλιαρα.Πω πω τι ταλαιπωρια για να πληρωσετε…εδώ δεν μπορω να πω,αν είναι να πληρωσουμε τα παιρνουν ευκολα,αν είναι να μας δωσουν λεφτα μας τρεχουν τοσο που λες αι σιχτιρ…εγω ακομα περιμενω κατι λεφτα από το ικα κανα 2χρονο τωρα..πρεπει να παω παλι από εκει…

Κατερινα τι ωραιος και ο δικος σας παιδικος…κανουν πολλα πραγματα!!και ευτυχως δεν σας χρεωνουν και εξτρα!!!πολυ γελασα με τον αντρα σου που ηθελε να παριε μονο ένα παιδι…αχ αυτοι οι αντρες!!

Ανθη μπερδεμενος ο Πανουλης…του αρεσει το σχολειο αλλα του λειπεις κι εσυ…για το μπουσουλημα φαση είναι και θα περασει.και η δικια μου το εκανε ,και να δεις που εβγαζε και την γλωσσα εξω…χαχα Α πολύ θα ηθελα να το κανω επαγγελμα αυτό με τα παρτυ,ή να φτιαχνω γλυκα ,μπισκοτα και τετοια….Η Αλεξανδρα μηπως κοιμαται πολύ την μερα και γι αυτό εχει κεφια το βραδυ;κουραγιο,κααααποια στιγμη θα ηρεμησει και η αυτή η γλυκουλα!!!καλα και ο δικος μου δεν βοηθαει ιδιαοτερα..μονο σε δουλειες που δεν μπορω ή που κανω ότι δεν μπορω(χιχιχι)πχ πλυσιμο χαλιων, ε τι να κανω…να μου βγει η μεση ;;ε τωρα οι δουλειες οι καθημερινες αφου δεν δουλευω δεν με ενοχλουν,μονο αμα ειμαι αρρωστη μπορει να πλυνει κανενα πιατο.

Χριστινα πολύ γελασα με την γκρινια σου στον συζυγο!!!δεν ερχεσαι να γκρινιαξεις και στον δικο μου;εχει ποσους μηνες που εχει βγαλει από το παραθυρο του μπανιου την σιλικονη επειδη ειχε μουχλιασει για να βαλει μια αντιμουχλικη,ενώ την ειχε παρει σκεφτηκε να βαλει και σιτα ..εε ακομα την παιρνει…τωρα που θα χειμωνιασει και θα μπαινει ο αερας να δω αν θα το φτιαξει!!Για τον μεσημεριανο υπνο εγω θα ελεγα να τον κοψετε,εφοσον κοιμαται πολύ αργα και μετα δεν ξυπναει το πρωι.αμα τους το πεις λες να εχουν αντιρρηση;αμα όταν ξαπλωνουν οι γιαγιαδες εκεινος βλεπει κανενα παιδικο;είναι επιφοβος για σκανταλια;

Βασω περαστικα για το συναχακι!!!μπραβο το κοριτσι μας που είναι μια χαρα,και η αξονικη θα είναι τελεια!!!τα ραμματα δεν θα πεσουν από μονα τους;το καημενο ταλαιπωρειται αλλα ας είναι αυτή η μονη της ταλαιπωρια!!!α καλα η πελατισσα άλλη που θελει ψυχολογο…της εξηγησαν την κατασταση σου και παλι αυτή τον χαβα της;μην στεναχωριεσαι εσυ..και Στον παιδικο σιγα σιγα θα προσαρμοστει παλι,να σας δωσει με το καλο το οκ ο γιατρος και όλα θα πανε καλα!!!

Κατερινα ΚΑ και ισως μελλοντικη συνεργατιδα..χαχα ποιος ξερει,ισως καποτεαναλαβεις την βορεια Ελλαδα ,κι εγω πιο νοτια!!!Επιασες τις δουλειες ε;πολύ κουραση…Καλα οι συνηφαδες..α πα πα κατι φατσες….!!!Εσυ παλι…κουκλα!!!καλε δεν σε αναγνωρισα στην αρχη!!!και το φορεμα πολύ ωραιο!!!και η αδερφη σου πολύ ομορφη,δεν της εμειναν και κιλα ,μια χαρα!!!και το νυφικο πολύ ομορφο και βολικο για τον χορο!!

Παω να βαλω το φαγητο,σπανακορυζο για εμας και κρεατακι με χυλοπιτες στην Κωνσταντινα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες, χαθηκα λιγο τιε τελευταιες μερες αλλα ειχα πολλα που επρεπε να γινουν και το βραδυ επεφτα κομματια για υπνο, χθες δεν ειχα κουραγιο ουρε την κουζινα να μαζεψω, μολις κοιμηθηκαν τα μικρα επεσα και εγω.

Εμεις καλα ειμαστε, η Αγγελικη ξεκινησε χθες κολυμβητηριο και απο βδομαδα και ενοργανη γυμναστικη. Κολυμβητηριο την εγραψα τελικα στην ανοιχτη πισινα, μια χαρα ηταν χθες ειχε πολλα παιδακια χαμος γινοταν στα αποδυτηρια, ηταν 8 παιδακια στην μικρη πισινα με δυο δασκαλες αλλα την βλεπω να την αλλαζουν γρηγορα για την μεγαλη γιατι ολα οσα τους εδειχναν τα ηξερε και τα εκανε μαλιστα τα δειχνανε με την Αγγελικη στα υπολοιπα.

Αποκτησαμε και ψαρακι, ενα χρυσοψαρο σε γυαλα, ολα τα χα στο σπιτι αυτο μου ελειπε αλλα το ηθελε η ζουζουνα και της το πηρε ο μπαμπας της προχθες, ξυπναει καθε πρωι και το ταιζει. παντως το χαζευουν και τα δυο και ο Νικολας αμα τον εχω αγκαλια και το φτανει θελει ναβαλει τα χερια του μεσα.

Ο Νικολας εκτος απο τον ινδιανο μας κανει το προβατο μπεεεε και την αγελαδα μουουου και καπιες φορες κανει και ευχαριστω. Α και οταν τον ρωταω ποσο μεγαλο παιδι θα γινει σηκωνει τα χερακια του.

Αυτα τα νεα μας, παω να ταισω τον νικολα και μολις μου κοιμηθει θα μπω να διαβασω και να σχολιασω α δικα σας.

Επεξεργάστηκε από kangaroo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι αρχη ειδα μονο τις φωτογραφιες στην ομαδα.

Κατερινα εισαι μια κουκλα, το φορεμα τελειο πανω σου και ταιριαζαν πολυ και τα μαλλια ετσι στο πλαι. Οι αντρες σου ολοι μικροι μεγαλοι πολυ σικατοι! Ο μπεμπουλης σας εχει πολυ ομορφα ματακια και η αδερφουλα σου πολυ γλυκια επισης και ωραιο το νυφικο της, αν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι ηταν φορεμα? οι συννηφαδες με τα μαυρα τι να πω εχουν ενα στυλ που εχει μεινει καποια χρονια πισω....

Αλεξανδρα πολυ ωραιες και οι δικες σας φωτο απο το παρτυ, η κωσταντινα κουκλα με τα κοτσιδακια της και ιδια εσυ! Να την χαιρεσαι και παλι! Σε μια φβτο ηταν και ο Βασιλακης της Μαγδας αν τον ειδα καλα?

παω να παρω την μικρη τα υπολοιπα το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Είμαι σχολείο, έχω το μοναδικό κενό μου, και είπα να μπω να σας γράψω.

Ευτυχώς σήμερα ο Αντρέας δεν έκανε πυρετό, αλλά δεν έχει πολλή όρεξη. Για φαΐ δηλαδή, γιατί για παιχνίδι, ουουουουουουου!!!

Ανθή κι εγώ όταν δεν έρχομαι σχολείο κουράζομαι πολύ περισσότερο...

Ο Αντρέας κοιμάται πάντα σερί, οκτάωρο όμως, αλλά αυτά τα βράδια ξυπνούσε επειδή είναι αρρωστούλης. Μόνο αν έχει θεματάκι ξυπνάει, αλλιώς δεν έχουμε πρόβλημα.

Πολύ λίγες ώρες κοιμάσαι, εγώ δε θα άντεχα με τίποτα.

Βάσω τι έγινε με την εξέταση της Ιωαννούλας; Όλα καλά;

Η πελάτισσά σου είτε ήταν η μαθήτριά μου, είτε καμιά ξαδέλφη της.

Κατερίνα καλές δουλειές! Απαπαπαπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ γέλασα με τις συννυφάδες!

Η αδελφή σου είναι πολύ γλυκιά νυφούλα, ειδικά στη φωτογραφία που είναι με σένα και τον άντρα σου.

Αλεξάνδρα φαίνεται νιώθει ανασφάλεια το Κωνσταντινάκι. Σιγά σιγά θα καταλάβει ότι δε θα την παρατήσεις εκεί πέρα, και δε θα αγχώνεται.

Ντουλάπες δεν έφτιαξα, γιατί όπως ήμουν σίγουρη ότι θα γινόταν, καλοκαίριασε πάλι. Σήμερα που πήγαινε δουλειά είχε 28 βαθμούς.

Καγκουράκι μια χαρά η Αγγελικούλα με την πισίνα! Δελφινάκι!

Ο Νικόλας μεγάααλος γλύκας.

Σήμερα το πρωί που ξυπνήσαμε, πάμε στο σαλόνι κι έκανα ένα ζάπινγκ στην τηλεόραση. Σε ένα σταθμό είχε εκκλησία, τη βλέπει ο Αντρέας, κι ήθελε να αφήσω τους "παπούηδες". Σε κάποια φάση έδειχνε έναν ιερέα με καλυμάυχι, ο οποίος κάτι διάβαζε, και λέει "παπούη αβάζει βιβίο" και μετά λέει "καπέο". Δηλαδή "ο παπούλης διαβάζει βιβλίο" και μετά ότι φοράει "καπέλο"!

Σας φιλώ κόρες! Θα τα πούμε το βράδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες μου σας διαβαζω ανελιπως αλλα τρεχω πανικοβλητη στη δουλεια εφυγε ο πρακτικαριος ο οποιος ειχε εξελιχθει σε αστερι κ φιλαρακι σνιφφ επισης μας βαλαν νεα συστηματα ολα νεα χωρις εκπαιδευση κ τα χω δει ολααααααα

ο β στο σχολειο αστερι του αρεσει τρελα σημερα πηγαν θεατρο χανσελ κ γκρετελ ενθουσιαστηκε εκανε φιλους απο της 6 ξυπνα για να παμε ανυπομονει!!!!

καρατε δεκεμβρη ξεκινα το τζουνιορ τμημα για μας αρα τοτε αρχιζουμε..

καγκουρακι καλως το νεο μελος ειχαμε κ εμεις ενα μονομαχο λατρεια του β αντεξε καιρο αλλα καποτε μας κακαρωσε!!

μπραβω στη ζουζουνα δελφιναρος

κα μου κουκλαρα αριστοκρατικη κ η νυφουλα πολυ ομορφη κ το νυφικο αψογο

ο μπεμπαρος για φαγωμα για τις μαγισσες μπρρρ δεν εχω λογια

να σας ζησουν!!

μη λες για δουλειες απο τη κουραση σε λιγο θα μπουσουλαω δε θα περπαταω

ξυπναω ετοιμαζω παιδι το παω παιδικο παω δουλεια οπου κ ψοφαω περνω παιδι ταιζω παιζω τρωω ξαναφευγω δουλεια ερχομαι παλι κανω δουλειες ασχολουμαι με β κ τεζα αυτο ζω καθε μερα αν μεινει χρονος τρωω κοιμαμαι κατουραω κ κανω μπανιο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια περαστικα στον αντρικο το γλυκα λιωνω με τα λογακια του μιλαμε

η μαθητρια θελει βοηθεια αμεσα απο τη μια ειναι για λυπηση απο την αλλη θελει κλωτσιες!!!

μεγεια το καλσον χαχα που της ηρθε της πεθερας αυτο το δωρο;;!!

καγκουρακι στη φωτο στα γεννεθλια ο βασιλακος μου ειναι αετισιο ματι διακρινω!!

ανθη μου υποκλινομαι πως αντεχεις με τοσο λιγο υπνο εγω ειμαι υπναρου 10 εχω πεσει σεκος μιλαμε εστω κ αν ειμαι ξυπνια κ ορθια χαχα στης 10 κατεβαζω ρολλα χαχαχ

η ζουζουνα ζορικη η ατιμη που θα παει θα στρωσει κ αυτη...

αυριο τα αλλα κουτουλαωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hallo κουκλες, ειναι αργα αλλα θα σχολιασω οσα θυμαμαι.

Ανθη ειναι ξεσπασμα ζηλειας και αντιδρασης το μπουσουλισμα του Πανουλη, θα περασει και η Αγγελικη ειναι στιγμες που κανει οτι και ο νικολας αλλα μολις της πω α εισαι μωρο μαλλον δεν θα ξαναπας σχολειο αφου ο νικολας δεν παει μου απανταει στα ψεματα το εκανα.

Χριστινα η μονη λυση ειναι να μην κοιμαται μεσημερι γιατι οντως παει πολυ αργα αφου γυριζει και αργα. Δυσκολο λιγο αφου θελουν και οι ιδιοι να κοιμηθουν αλλα μηπως να ξεκουραζονταν πριν γυρισει ο Δημητρακης απο το σχολειο.

Αννα μαρια δυσκολη περιπτωση η μαθητρια αυτη, ελπιζω ο ψυχολογος αν ερθει να βοηθησει και την ιδια αλλα κυριως εσας οπως ειπες για το πως να χειριστειτε τετοιεςωσυμπεριφορες. Πηρες και τα δωρακια σου απο την πεθερα τι αλλο θελεις!!!! Αχ περαστικα και στον μικρουλη ελπιζω να ειναι καλυτερα.

Βασω ταλαιπωρια ολο αυτο με τις ραφες....εχει περασει πολλα οντως η μικρουλα αλλα ειναι δυνατη οπως και εσεις και ολα θα πανε καλα.

Κατερινα πολλες δουλειες σου μαζευτηκαν το πως περναει παντως η μερα ειναι γεγονος.

Αλεξανδρα θα συνηθισει η κωσταντινα που θα παει.

Μαγδα μηπως εισαι και εσυ σε μια φωτο κατι πηρε το ματι μου αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.

Αυτα τα ολιγα παω για υπνο γιατι δεν εχω αλλες αντοχες, και μια και λετε για υπνο και ο Νικολας ενιναι τωρα δυο τρια βραδια που μου βγαζει το λαδι μεχρι να κοιμηθει, τον περνει ο υπνος αλλα μετα απο λιγα λεπτα θα ξυπνησει και θα κλαιει και ξανα απο την αρχη, υποψιαζομαι κανα καινουργιο δοντακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα γιατί μπήκαν κλέφτες στο σπίτι της κοπέλας που μένει στο ισόγειο και επίσης διέρρηξαν και ένα δωματιάκι που έχουμε στον κήπο ως playroom...Μόνο χρήματα και χρυσαφικά ψάχνουν αυτοί. Είναι συμμορία που έχει χτυπήσει πολλά σπίτια στην γειτονιά. Εντωμεταξύ ξέχασαν και το εργαλείο με το οποίο άνοιξαν τις πόρτες πάνω στο τραπέζι που έχουμε στον κήπο...ΝΤΟΙΝΚ....Φοβάμαι ρε κορίτσια..Φοβάμαι μην μπουν ποτέ στο σπίτι όσο είμαστε μέσα. Έχουμε ξεφύγει. Τέλος πάντων. Κατά τα άλλα πέρασα μια ήσυχη σχετικά ημέρα. Ο Πάνος το πρωί στις 8 ήρθε στο κρεβάτι μου να ξαπλώσει και εκεί βρισκόταν και η Αλεξάνδρα. Όταν όμως τον πήρε ο άντρας μου για να τον ετοιμασει για το σχολείο άρχισε να φωνάζει πως δεν θέλει να πάει και έλεγε ότι θέλει να κοιμηθεί με μένα και άλλα τέτοια. Θαύμασα βέβαια την ψυχραιμία του άντρα μου, ο οποίος χωρίς να ακουστεί καθόλου ετοίμαζε τον Πάνο σαν να μην άκουγε τις φωνές του...Εγώ θα είχα ακουστεί σε όλη τη γειτονιά. Τελικά με το που τον άφησε στον παιδικό άλλαξε διάθεση και πέρασε πάλι πολύ όμορφα όπως μου είπε. Αφού κοιμήθηκαν τα παιδιά το βράδυ σιδέρωσα κιόλας (2,5 ώρες παρακαλώ). Είχα πλύνει όλα τα καινούρια ρούχα της Αλεξάνδρα συν τα ρούχα της εβδομάδας και τα σεντόνια. Άννα Μαρία μπράβο στον Αντρίκο σου που δεν ανέβασε πυρετούλη σήμερα. Τι ωραία όταν τις περνούν ελαφρά τις ιώσεις!Σήμερα κι εδώ καλοκαιράκι είχαμε και χάρηκα πολύ! Εγώ μόνο τα ρούχα των παιδιών έχω φτιάξει αλλά και πάλι υπάρχει εύκολη πρόσβαση στα καλοκαιρινά! Κατερινάκι σίγουρα θα την βάλουν στην μεγάλη πισίνα την Αγγελικούλα!Λογικό είναι. Από μωράκι την πηγαίνεις στο κολυμβητήριο! Και ο Νικόλας σου μεγάλωσε πολύ! Με τον θηλασμό τι κάνεις; Μόνο μια φορά την ημέρα τον θηλάζεις πια; Ξέρεις τι σκεφτόμουν; Σκεφτόμουν πως όταν με το καλό γεννήσεις δεν θα περάσεις αυτό το δύσκολο στάδιο μέχρι να σου κατέβει το γάλα. Έτοιμη παραγωγή θα έχεις!!!!Τέλειο! Μάγδα μου ήσουν κι εσύ σε μία φωτό ε;; Κούκλα και κορμάρα! Λογικά εσύ ήσουν. Του αρέσει πολύ το σχολείο του Βασιλάκη ε;; Είναι κοινωνικό το αντράκι σου! Πάντως Μάγδα μου θα δεις πως όταν με το καλό θα έρθει και το δεύτερο μωράκι σας θα σκέφτεσαι πόσο όμορφα και ξεκούραστα ήταν με το ένα...Βασούλα το ξέρω πως οι περισσότεροι γονείς τα πάνε νωρίς στον παιδικό γατί δουλεύουν. Άλλοι τα πάνε και από άποψη. Εγώ πάντως επειδή δουλεύω απόγευμα θέλω να τα απολαμβάνω όσο γίνεται περισσότερο τα πρωινά και γι' αυτό δεν έστειλα και τον Πάνο νωρίτερα. Αλλά και τώρα που πηγαίνει, στη μία και μισή πηγαίνω να τον πάρω οπότε και πάλι σχεδόν όλη μέρα και τα δύο τα έχω. Πιστευω ότι η Ιωάννα θα προσαρμοστεί γρήγορα στον παιδικό και είναι καλό που αγαπάει και τη δασκάλα της. Κατερινάκι εννοείται πως και η αδερφουλα σου είναι όμορφη νυφούλα! Εστιάσαμε σε σένα γιατί εσύ είσαι η φιλενάδα μας και μας συνεπήρε η εκθαμβωτική σου εμφάνιση!!!!! Ήσουν μια κούκλα! Πάντα είσαι βεβαίως βεβαίως! Πολύ τρέξιμο ρίχνεις κι εσύ καθημερινά. Δεν σταματάς λεπτό. Ειδικά όταν περιγράφεις τις δουλειές που κάνεις αγχώνομαι και κουράζομαι...Αλεξάνδρα μου η Κωνσταντίνα θα συνηθίσει μην ανησυχείς. Θα συνειδητοποίσει πως κάθε φορά θα πηγαίνεις να την παίρνεις και θα της φύγει το άγχος. Είναι δύσκολο να την βλέπεις να στεναχωριέται αλλά θα περάσει αυτή η φάση. Όσο για τον ύπνο που με ρωτάτε πώς αντεχω, θεωρώ πως όλα είναι μια συνήθεια. Όλα όμως. Ο άνθρωπος προσαρμόζεται και συνηθίζει. Εγώ δεν μπορώ να πάω νωρίς για ύπνο. Με τίποτα και όσο κουρασμένη και να είμαι. Δεν το έχω κάνει ποτέ από 18 χρονών που πέρασα στο πανεπιστήμιο. Πριν κάνω παιδιά βέβαια ξυπνούσα σαν μοσχάρι μεσημέρι και πολλές φορές πήγαινα σχεδόν καπάκι στη δουλειά...ΖΩΟΝ....Περασμένα μεγαλεία. Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου τι τραβαει μωρε το κοριτσακι σου.. Δε λες περαστικα που ναι ο θεος να το φυλαει ολο στο μυαλο μου σε εχω..οσο για την ανωμαλη στη δουλεια σου μπρρρ τι γαιδουρα αγνοησε την ειναι ολοι μαζι σου να ξερεις...

ανθη μου ασε πως το σκεφτομαι το δευτερο οταν με το καλο ηρθε θα μαι σαν πρωταρα γιατι ο β ηταν λες κ μεγαλωνα κουκλα χωρις απαιτησεις γκρινια κλαμμα ποτε

ευκολος σε ολα φαι υπνο μεμονομενα περιστατικα να κανει αταξια η γκρινια μονο αμα αρρωσταινε

οποτε εχω καλομαθει της αδερφουλας μου παλι ειναι απο τα πιο ζορικα μωρακια τρεμω μη βγει ετσι χαχα αν κ ειναι η πριγκιπισσα μου κ οσο ζορικη κ αν ειναι την λατρευουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι κ ανθη τι παρατηρητικοτητα εγω ουτε με ειχα δει χαχα ναι εγω ειμαι καμαρωνα τα βλασταρακια μας!!!

Αυτο με το β το κανω κ εγω αν παει να χαιδευτει του λεω νομιζα εισαι ο αντρας μου κ οχι κανενα μωρο μηπως να δωσω τη μηχανη σε μεγαλους κ να σταματησουμε το σχολειο;;

τωρα ζηταγε πριν κοιμηθει να παμε σχολειο

κ εγω κανα 5ωρο τον αφηνω αυτος θελει κ αλλο αλλα τον αφηνω οταν παω οτε κ τον παιρνω μετα

ειχε ρεπο ο συζηξ τις προαλλες κ του λεει μη πας σχολειο να μου κανεις παρεα κ κανει ο β απαπα πρωτα σχολειο κ μετα παρεα χαχα ο φυτουλακος μου

παντως εχω παρατηρησει οτι θελει να ναι πρωτος σε ολα ελπιζω να του βγει σε καλο

κ μη μου βγει σαν την τρελη μαθητρια γκρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εμείς σήμερα είχαμε βάφτιση στη Λευκωσία. Λέγαμε να μην πάρουμε τον Αντρέα, αλλά χτες δεν ανέβασε καθόλου πυρετό, ενώ σήμερα τα κακά του είχαν σφίξει. Οπότε, αφού ήταν τελείως καλά, είπαμε να τον πάρουμε μαζί μας, για να αλλάξει λίγο παραστάσεις. Ήταν πάρα πολύ ωραία, και στην εκκλησία και στην ταβέρνα μετά. Στην εκκλησία ο Αντρέας τριγύριζε συνέχεια, ενώ στο κέντρο γνωρίστηκε με κάτι άλλα παιδάκια και παίζανε συνέχεια μαζί. Ήταν ένα αγοράκι εφτά χρονών, και τον πρόσεχε σαν αδελφάκι του! Πιάνονταν όλα μαζί απ' το χέρι, 4-5 παιδάκια, και γυρνούσαν την ταβέρνα!

Ο πατέρας του παιδιού που βαφτίστηκε ήταν συμμαθητής του άντρα μου. Νομίζω σας είχα ξαναπεί γι' αυτόν, που ξαναβρέθηκαν με τον άντρα μου μετά από καμιά εικοσιπενταριά χρόνια, μέσω φέισμπουκ, και έτυχε να ζούνε και οι δύο στην Κύπρο! Για τη βάφτιση είχε έρθει και η μάνα του, και έπιασαν την κουβέντα με τον άντρα μου. Τη ρώτησε πόσα παιδιά έχει, κι άρχισε να του λέει μια απίστευτη ιστορία, ότι το πρώτο της παιδί, που το γέννησε στην Αθήνα, της είπαν ότι πέθανε, αλλά τελικά έμαθε ότι ζει, και το δώσανε για υιοθεσία (=το πούλησαν). Τώρα είναι 38 χρονών αυτό το παιδί, και ψάχνει να το βρει. Πήγε στη Νικολούλη και έκανε αίτηση και στο Πάμε πακέτο, και περιμένει... Απίστευτα πράγματα...

Μετά την ταβέρνα πήγαμε για λίγο στο ΙΚΕΑ, εκεί συναντήσαμε ένα θείο μου με τη γυναίκα του και το εγγονάκι τους, καθίσαμε λίγο μαζί τους, ξέρετε πώς είναι αυτά, πήραμε κάτι πραγματάκια που θέλαμε, και τελικά γυρίσαμε κατά τις έξι.

Μόνο που πήρα δύο κορνίζες για να βάλω κάτι πίνακες, αλλά δε θυμόμουν τι διαστάσεις τις ήθελα, και είναι αρκετά μεγαλύτερες από αυτές που ήθελα τελικά... Ήταν για το δωμάτιό μου, αλλά θα τα βάλω μάλλον στο διάδρομο ή στην είσοδο. Δεν ξέρω, όμως, κανένα μαγαζί με αφίσες, κ.λπ., σαν το αφισόραμα. Βάσω, ξέρεις κάποιο εσύ στην Κύπρο;

Εν τω μεταξύ, χτες βράδι γύρισα απ' το σχολείο και βρήκα τον άντρα μου να κουνάει τον Αντρέα στο καρότσι για να κοιμηθεί. Ήταν μισοκοιμισμένος, τον φίλησα, τον κούνησα κι εγώ, τον κούνησε μετά κι ο άντρας μου για να φάω, τον ξανακούνησα, και κοιμήθηκε. Σε πέντε λεπτά ξύπνησε, και δεν κοιμόταν. Τελικά, κατά τις εντεκάμιση κοιμήθηκε... Εγώ πτώμα στην κούραση, να κάνω διαδρομές με το καρότσι, κι ο άντρας μου να μου λέει "πώς κάνεις έτσι, σιγά". Τελικά τον κούνησε λίγο κι αυτός και αποκοιμήθηκε... Και το πρωί στο πόδι απ' τις έξι και είκοσι!!! Μετά κοιμήθηκε όταν πηγαίναμε Λευκωσία και όταν επιστρέφαμε, περίπου μιάμιση ώρα συνολικά, οπότε κατά τις εννιά το βράδι ήπιε γάλα κι έπεσε ξερός!

Πάντως εδώ μας έχει καλοκαιριάσει για καλά. Στη Λευκωσία το μεσημέρι είχε 35 βαθμούς!!!!! Οπότε, ευτυχώς που δεν έφτιαξα ντουλάπες.

Επεξεργάστηκε από Θέλω να γίνω μαμά!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα κι εσύ μια ομορφιά με τη δουλειά και τις δουλειές... Ουφ, βαρέθηκα, δε γίνεται να φέρνω μια γυναίκα να μου καθαρίζει και να την πληρώνει κάποιος άλλος; :)

Τέλεια με τον παιδικό ο Βασιλάκης. Όταν έγραφες ότι θέλει να έρχεται πάντα πρώτος, το μυαλό μου πήγε στη μαθήτριά μου, και μετά είδα ότι το έγραψες κι εσύ, χαχαχαχα!!!!! Χτες αυτή έλεγε στον καθηγητή που της κάνει Αρχαιογνωσία "κοίτα κύριε το τετράδιό μου, πρώτη τα έγραψα απ' τον πίνακα, κοίτα τα γράμματά μου, δες, έβαλα δύο χρώματα εδώ" κι άλλα τέτοια, και φρίκαρε ο άνθρωπος, να βλέπει μια γυναίκα δυο μέτρα, 27 χρονών, να κάνει σαν εξάχρονο κοριτσάκι...

Δεν είναι κακό να θέλεις να αριστεύεις, αλλά πιστεύω ότι άλλα πράγματα είναι πιο σημαντικά, π.χ. να μάθεις να συνυπάρχεις με τους άλλους, να τους αποδέχεσαι, να τους ανέχεσαι, να τους βοηθάς, να συνεργάζεσαι. Πιστεύω ότι είναι πιο σημαντικό κάποιος να τα μάθει αυτά στο σχολείο, παρά τα μαθήματα, γιατί έτσι κι αλλιώς, τα μαθήματα κάποια στιγμή ξεχνιούνται όλα.

Η πεθερά όλο τέτοια δώρα κάνει: καλσόν, πυτζάμες, νυχτικιές (έχω στοιβαγμένες καμιά δεκαριά, και δεν τις φοράω ποτέ, μόνο όταν πήγα να γεννήσω), και για τον άντρα μου συνέχεια σώβρακα, φανελάκια και κάλτσες. Έχει άπειρα απ' όλα, και δεν πετάει τίποτα, οπότε τα συρτάρια του ξεχειλίζουν. Τώρα του έστειλε δύο απείρου φρίκης σώβρακα, τιγρέ με κεφάλια τίγρης ανάμεσα στο άνιμαλ πριντ, σε χρώμα λευκό-πορτοκαλί το ένα και γαλάζιο-λευκό το άλλο. Πιο άσχημα σώβρακα δεν είχα ξαναδεί στη ζωή μου, αλλά τα πλύναμε και τα φόρεσε και τα δύο (όχι και τα δύο μαζί, χωριστά).

Στις φωτογραφίες είχα δει κι εγώ το Βασιλάκη, αλλά εσένα δε θα σε αναγνώριζα!

Καγκουράκι αχ αχ, βλέπω όλες έχουμε τα θεματάκια μας με τον ύπνο αυτές τις μέρες...

Ανθή όντως αγχωτικό αυτό με τη διάρρηξη. Μια ιδέα είναι να πας στο ψιλικατζίδικο της γειτονιάς και να ανοίξεις μια κουβέντα με θέμα "έχω δώσει όλα μου τα κοσμήματα στους τοκογλύφους για ν' αγοράσω γάλα για τα παιδιά μου και δε μου έχει μείνει ούτε ένα" και "τώρα, όμως, έχουν τελειώσει και τα λεφτά και δεν έχω ούτε για να αγοράσω γάλα στα παιδιά μου". :P Εύχομαι να τους πιάσουν γρήγορα (καλά, λέμε και κανένα αστείο να περάσει η ώρα) ή να αλλάξουν στέκι και να φύγουν απ' τη γειτονιά σας.

Αφού περνάει ωραία ο Πανούλης στον παιδικό, τότε δεν πειράζει που τσαντίζεται το πρωί και φωνάζει. Μάλλον είναι επειδή είχε συνηθίσει να κοιμάται μέχρι αργά και να χουζουρεύει!

Αύριο εμείς έχουμε ένα γάμο, πάλι στη Λευκωσία. Θα είναι το πρωί, γιατί θα τον κάνουν κατά τη διάρκεια της Θείας Λειτουργίας. Δεν έχω ξαναπάει σε τέτοιο γάμο, αλλά δεν είναι ασυνήθιστος εδώ. Φυσικά δε θα αρχίσει στις εφτά το πρωί, αν και ξέρω περιπτώσεις που άρχισε τόσο νωρίς, αλλά στις εντεκάμιση. Δε θα πάρουμε τον Αντρέα, γιατί θα ταλαιπωρηθεί τζάμπα, μια που θα πάμε στην εκκλησία και μετά θα γυρίσουμε πίσω, και φαντάζομαι θα πάει μεσημέρι μέχρι να τελειώσει, ο Αντρέας θα πεινάει, και θα θέλουμε και μία ώρα μέχρι να γυρίσουμε, οπότε καλύτερα να μείνει με τους γονείς μου.

Η νύφη ήταν συμφοιτήτριά μου στη Θεολογία, και είχε έρθει κι αυτή στο δικό μου γάμο, και ο γαμπρός επίσης ήταν φοιτητής στη Θεολογία, αλλά τον ξέρω μόνο εξ όψεως. Προχτές έμαθα ότι η κοπέλα είναι στο νοσοκομείο με γαστρίτιδα, αλλά τελικά είναι κάτι πιο σοβαρό, κάτι με τα νεφρά της. Θα ακυρωνόταν και ο γάμος, γιατί δεν την άφηναν οι γιατροί να βγει απ' το νοσοκομείο, αλλά τελικά της επέτρεψαν να βγει μόνο για το γάμο και την επομένη θα ξαναμπεί στο νοσοκομείο. Περιμένουν λέει κάτι εξετάσεις να βγουν, κι αν δεν είναι καλές, θα πρέπει να κάνει βιοψία νεφρών. Μακάρι να είναι καλά η κοπέλα, τώρα που αρχίζει τη ζωή της με τον άντρα της.

Σας φιλώ κόρες, θα τα πούμε αύριο ή μεθαύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, ειχα να μπω δυο μερες και λεω θα εχουν γραψει τοοοοσα πολλα αλλα σημερα τιποτα ερημιες.

Εμεις καλα χθες ειμασταν στην νονα του Νικολα και οσο και να θελω να αποφυγω το πολυ φαγητο το βραδυ δεν τα καταφερα, εφαγα φαγητο και στο τελος ειχαν σπιτικους λουκουμαδες με μελι και παγωτο καιμακι με πολυ εντονη μαστιχα και σοκολατα....αποτελεσμα το πρωι η ζυγαρια εδειχνε ενα κιλο επιπλεον. Σημερα ειχε πολυ ωραια μερα και τα πηγαμε κουνιες το πρωι και τωρα το βραδακι καναμε παλι την βολτα μας στη μαρινα ζεας οπου ο Νικολας πρωτη φορα περπατησε παρα πολυ ωρα μονος του, απο το χερακι δηλαδη.

Ενιωσα και το μωρακι πολυ εντονα καποια στιγμη σημερα, σας εχω πει οτι δεν το νιωθω πολυ εντονα και πολλες φορες την μερα μαλλον λογω του οτι ειναι μπροστα ο πλακουντας. Αλλα σημερα ηταν καποια στιγμη εντονο και πολυ πλαγια ή κανα ποδι τεντωνε και την εφαγα ή δεν ξερω τι θεση εχει παρει και εχει βολευτει στο πλαι.

Ανθη ειναι να μην φοβασαι με αυτα τα πραγματα τι λες τωρα, να φυγουν να μην ξαναρθουν και μηπως να πατε αυτο το εργαλειο στην αστυνομια μηπως κανουν τιποτα με τα αποτυπωματα και τους πιασουν. Ο Πανουλης θα συνηθισει σιγα σιγα, ειναι που εχουν αλλαξει πολυ τα ωραρια του ειναι και λιγο που σε βλεπει εσενα με την μικρη ε λογικο ολο αυτο μεχρι να τα βαλει σε μια ταξη στο μυαλο του, μπραβο παντως στον Κοσμα που το χειριστηκε ετσι και τα καταφερε τελεια. Με ρωτησες και για τον θηλασμο και εγω σκεφτομαι οτι δεν θα εχω θεμα απλα θα θηλαζει πολυ τακτικα τον πρωτο καιρο το μωρακι. Δεν ξερω βεβαια τι θα γινει τους επομενουε 4 μηνες αλλα ο Νικολας μονο για αποθηλασμο δεν παει, εκει που τον θηλαζα μονο την νυχτα οταν ξυπνουσε τωρα θηλαζει παλι και πριν τον βραδινο υπνο και αρχισε και μεσα στην μερα. αν καθησω καπου χαμηλα και ειμαι στο υψος του αμεσως ερχεται και βρισκει αυτο που θελει και κατεθειαν στο στομα, τον αφηνω λιγο αλλα μολις του πω κατι πχ να μου φερει ενα παιχνιδι το αφηνει και συνεχιζει με το παιχνιδι.

Μαγδα οταν ερθει και το 2ο θα πεις και εσυ ενα ισον κανενα και μετα θα δεις ολα θα τα προλαβαινεις και ακομα περισσοτερα.

Αννα Μαρια δεν εχω τι να σχολιασω σε οσα ειπες μετα τα σωβρακα εχω πεθανει στο γελιο, βαλε φωτο να τα θαυμασουμε!!!!!! Πως ηταν στο γαμο, ελπιζω ολα να ειναι καλα με την κοπελα τι πραγμα και αυτο να σου τυχει κατι τετοιο τις μερες που ειναι να παντρευτεις φανταζομαι απο την αγωνια της για την υγεια της εν θα μπορεσε να ευχαριστηθει ολα τα αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Πάει και αυτό το ΣΚ. Το Σάββατο βράδυ κράτησε ο άντρας μου τα παιδιά και πήγα να παρακολουθήσω το live που έκανε μια αγαπημένη μου μαθήτρια με το γκρουπάκι της! Πήρα μαζί μου και την κολλητή-κουμπάρα μου! Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα!Εκεί συνάντησα και πολλούς μαθητές, καινούριους και παλιούς. Ήπιαμε τα ποτάκια μας, απολαύσαμε την μουσικούλα μας και κουσκουσάραμε απίστευτα. Όταν γύρισα όλοι κοιμόντουσαν αλλά το σπίτι ψιλομπάχαλο. Ε δεν μπορείς να τα έχεις και όλα...Σήμερα πήγαμε τα παιδιά στο λούνα παρκ! Όμορφα περάσαμε κι εκεί. Αύριο πάλι Δευτέρα....Δεν ξέρω πια και τι να μαγειρεύω κάθε μέρα. Τα ίδια και τα ίδια κάνω...ΟΥΦ. Μακαρόνια με κιμά, ψάρι, φακές, φασολάκια με πατάτες, κοτόπουλο με ρύζι, γιουβαρλάκια,τραχανά...Τι άλλο πια;;; Το βαρέθηκα και αυτό. Τέλος πάντων. Άννα Μαρία έλιωσα με τα σώβρακα που πήρε η πεθερά σου στον άντρα σου. Δάκρυσα από το γέλιο. Είσαι και φοβερή στις περιγραφές...Άμα θελήσω ποτέ να κάνω δώρο σε αγαπημένο μου πρόσωπο θα παρακαλέσω την πεθερά σου να διαλέξει ένα για μένα...Χαχαχαχαχαχαχαχαχα.Σας έφαγαν οι διαδρομές με τους γάμους και τις βαφτίσεις. Τουλάχιστον περάσατε όμορφα. Βλέπω ζευγάρια να παντρεύονται και τα θεωρώ όλα αυτά (γάμους, τραπέζια κλπ) τόσο μα τόσο μακρινά.... Μάγδα μου, μπορεί και το δεύτερο παιδάκι σου να είναι τόσο καλόβολο όσο ο Βασιλάκης σου! Ποτέ δεν ξέρεις. Στο εύχομαι! Ζόρικη η ανιψούλα σου ε;; Στον ύπνο ή γενικότερα; Υπομονή στην αδερφούλα σου... Κατερινάκι εννοείται πως πήγαμε το εργαλείο στην αστυνομία. Όχι ότι θα βρουν τίποτα αλλά τέλος πάντων..Τους αύξησε ο Νικόλας τους θηλασμούς;; Βυζάκιας είναι το αντράκι σου τελικά! Κολλημένος με τη μανούλα! Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να θηλάζεις και τα δύο όταν γεννήσεις;;; Φουλ παραγωγή θα έχεις με τόση ζήτηση! Μη σκας για το φαγητό και για το κιλάκι. Εσύ με το που γεννάς γίνεσαι πιο αδύνατη από πριν. Έτσι είναι το σκαρί σου. Απόλαυσέ το λοιπόν χωρίς τύψεις. Σήμερα λέω να κάνω την υπέρβαση και να πάω για ύπνο στις 3. Είναι και αυτό μια πρόοδος! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...