Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ θα πήγαινα σήμερα στο ΚΕΠ για να πληρώσω τα χρωστούμενα και να ξεμπερδεύω, αλλά τελικά έπεισα τον άντρα μου και πήγε αυτός, χιχι! 

Κάθισα σπίτι και έκανα κάποιες δουλειές στον υπολογιστή. Σε μια βδομάδα έχουμε τη γιορτή για το Μακάριο, και ΦΥΣΙΚΑ την έχω αναλάβει εγώ, και είπα να κάνω την ίδια με την περσινή, αφού άλλωστε κανείς δε θα θυμάται τι κάναμε πέρσι (ούτε κι εγώ θυμάμαι!). Αλλά δεν τη βρήκα στον υπολογιστή γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ........... Μετά θυμήθηκα ότι την είχα ετοιμάσει στον υπολογιστή του σχολείου, αλλά αυτός ο υπολογιστής είναι προγραμματισμένος να διαγράφει ό,τι έχει περαστεί κάθε φορά που τον κλείνουμε, οπότε πάει η γιορτή. Πήρα τηλέφωνο τον άλλο που κάνει τις προβολές μήπως και την έχει αυτός, αλλιώς θα μου φέρει υλικό να καθίσω να την ετοιμάσω γκρρρρρρ.....

Αφήστε που ετοιμάζουμε υπερπαραγωγές για τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών-Γραμμάτων, κι ενώ θα ετοίμαζε τη γιορτή ο θεολόγος, τώρα θα φέρει ένας καθηγητής που παίζει μπουζούκι ένα συγκρότημα να μας κάνουν συναυλία, και η συναυλία πρέπει να συνδεθεί με τη γιορτή και να διανθιστεί με ποιήματα και για μαντέψτε ποιος θα τα κάνει όλα αυτά;;;; Ποιος;;; Ε; Ποιος;;;

Μάγδα πολύ γέλασα με το "καληνύχτα". Κι εμείς είχαμε ένα παρόμοιο τελετουργικό όταν ήμουν πολύ μικρή. Με έπαιρνε ο πατέρας μου αγκαλιά μπροστά από τον καθρέφτη του δωματίου μου και έλεγα κάποιες στερεότυπες φράσεις, δικής μας εμπνεύσεως. Δε θυμάμαι καμία εννοείται, εκτός από την τελευταία, που ήταν "και τώρα, ας σχίσουμε αυτήν την κάσα"!

Όσο για τα παιδικά, όταν λέει ο Αντρέας "ένα επεισόδιο" δεν ξέρει τι ακριβώς είναι το επεισόδιο. Γι' αυτό μας ζητάει και "ένα επεισό-ιο πικότο" (ένα επεισόδιο μπισκότο). Αντιλαμβάνεται ότι πρόκειται για κάτι ποσοτικό, αλλά δεν είναι ακόμα σε θέση να κατανοήσει τι είναι.

Γιατί ήταν μάνα και πατέρας η μάνα σου; Είχαν χωρίσει οι γονείς σου ή χάσατε τον πατέρα σου; 

Καγκουράκι γλύκας ο Νικολάκης! Κι εμένα καμιά φορά με χαϊδεύει και μου χαϊδεύει και τα μαλλιά!

Μια χαρά στα κιλά και στο ύψος. Ουφ, ο Αντρέας δεν έχω ιδέα πόσο είναι, ούτε σε κιλά, ούτε σε ύψος. Μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση να πάμε να κάνουμε κάτι εμβόλια που εκκρεμούν για να τον μετρήσουν κιόλας.

Έχετε θέμα με το 17; Κι εμείς με το 22. Έχουμε γεννηθεί όλοι στις 22 κάποιου μήνα! Τώρα, όμως, το καινούριο μωρό έχει ΠΗΤ 16/7, οπότε δεν το βλέπω να πιάνει κάποιο 22.

Ανθή επιτέλους!!!! Καλά, πολύ γέλασα με την προέλευση του προσωρινού σου ψευδωνύμου!

Επίσης, γέλασα πολύ με τον τρόπο που έμαθε η Αλεξάνδρα να μετράει!

Στον πουρέ δε βάζω βούτυρο, μόνο ελαιόλαδο. Γενικώς δε χρησιμοποιώ ποτέ βούτυρο στη μαγειρική μου, ούτε καν στα τοστ.

Βάσω κι εγώ αδελφό έχω, και ο άντρας μου είναι τρία αγόρια, και δε μου έλειψε ποτέ η αδελφή. Μου φαινόταν πάντοτε αδιανόητο για μένα να έχω αδελφή. Ίσως γι' αυτό μου φαίνεται και αδιανόητο να αποκτήσω κόρη!

Η Ιωάννα όντως μοιάζει πολύ με αγοράκι! Αφού μια φορά είδε φωτογραφίες της ο Αντρέας στο φέισμπουκ και μου λέει "αγό-ι". "Όχι αγόρι, ρε" του λέω "κορίτσι είναι". "Όσι", επιμένει "αγό-ι"! 

Για τις κορδέλες που λέτε, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένα μικρούλι τοσοδούλι κοριτσάκι πρέπει να φοράει κορδέλες. Καλά, στην περίπτωση της Ιωάννας που είχε την τομή στο κεφάλι, κι εγώ θα έβαζα κάτι, φτάνει να μην την ενοχλούσε. Πάντως, αν κάνω κόρη, νομίζω ότι θα τη ντύνω όσο πιο απλά γίνεται, και χωρίς πολλά φρου φρου, για να έχει το παιδί την άνεσή του και να μη μάθει στην υπερβολική φιλαρέσκεια. Αν και, τουλάχιστον μέχρι μια ηλικία, ό,τι βλέπουν από τη μαμά κάνουν, π.χ. η κόρη μιας φίλης μου που είναι πολύ του κομμωτηρίου και της αισθητικού, πάντα στην τρίχα, κ.λπ., είναι τώρα οκτώ χρονών και θέλει να κάνει μανικιούρ στη μανικιουρίστα, να τη χτενίσει η κομμώτρια κι άλλα τέτοια. Η κόρη πάλι μιας άλλης φίλης μου που είναι πάρα πολύ απλή, δε βάφεται ποτέ, κ.λπ., (με δυο λόγια: σαν κι εμένα) δεν ασχολείται καθόλου με τέτοια πράγματα. Δε μου αρέσει, π.χ. να βλέπω σε διάφορα μαμαδο-φόρουμ περίτεχνα χτενίσματα για κοριτσάκια, γιατί έχεις το παιδί δέκα ώρες και το βασανίζεις για να του κάνεις στριφτά κοτσιδάκια ή κότσο μπανάνα ή αχλάδι ή φράουλα, δεν-ξέρω-και-πώς-τα-λένε, και μετά γυρίζει και καμαρώνει για τα τέλεια μαλλιά της, και φοβάται και να παίξει ακόμη, μήπως και τα χαλάσει. Εγώ έχω απαίσιες εμπειρίες από κάτι τέτοιες κομμωτικές εμπνεύσεις της μάνας μου.

Επίσης, δε συμφωνώ ότι τα κορίτσια είναι το όμορφο φύλο. Μάγδα, ειδικά από σένα δεν περίμενα να ακούσω κάτι τέτοιο, που έχεις τον κούκλαρο, παν-χαριτωμένο Βασίλη! Εμένα πάντως ο Αντρέας μου φαίνεται πολύ πιο όμορφος και χαριτωμένος από πολλά κοριτσάκια τίγκα στο φρου φρου (όχι που είναι παιδί μου, αντικειμενικά ρε κορίτσια :P), κι ας φοράει μόνο φόρμες. 

Σας αφήνω κοριτσάκια!

Θα τα πούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Σημερα εφτιαξα μια ωραιοτατη μανιταροσουπα  και μια ταρτα με οτι ειχε το ψυγειο για να μεινει και για το βραδυ.Χθες παλι ξυπνησε η Κωνσταντινα και μου ελεγε οτι κατι εχει το κρεβατι της,την ξαναπηγα πισω,σηκωσα τις κουβερτες και αφου ολα ηταν οκ ξαναξαπλωσε,γκρινιαζε λιγακι αλλα ευτυχως κοιμηθηκε συντομα.Το πρωι ηρθε στις 7 αλλα δεν την αφησα να κοιμηθουμε μαζι,χουχουλιασαμε λιγακι και μετα σηκωθηκαμε για γαλα,φτιαξαμε κοτσιδακια,ετοιμαστηκαμε και πηγαμε παιδικο!!Οι δασκαλες στον παιδικο μου ειπαν πολυ καλα λογια για την Κωνσταντινα,τους φαινεται λεει οτι μεγαλωσε πολυ,οτι ειναι πολυ καλο παιδι.Η δασκαλα της την λεει ατιθασο λιονταρακι,με την καλη εννοια μου ειπε γιατι λεει ειναι δυναμικη και διεκδικει αυτο που θελει!!!Σημερα ξεκινησα και μια αγωγη γιατι στο παπ που εκανα βγηκε οτι εχω μια ελαφρια τραχηλιτιδα. Απο βδομαδα περιμενω και τα αποτελεσματα απο κατι ορμονολογικες εξετασεις που μου εγραψε ο γυναικολογος γιατι ειχα αδιαθετησει στα μισα του κυκλου μου,αντε να δουμε...
 
Αννα Μαρια ‘’ενα επεισοδιο μπισκοτο!!’’ χαχα τι γλυκος που ειναι!!!θα καταλαβει και αυτος τι ειναι επεισοδιο,που θα παει; Ααα δεν συμφωνω για τις κορδελες,κι εγω της φοραγα μικρη,δεν λεω για βρεφος αλλα πριν χρονισει,επειδη κι εμενα δεν ειχε μαλλακια ηθελα να εχει κατι κοριτσιστικο γιατι δεν της φοραγα και φρου φρου. Αλλα περα της ομορφιας ειναι και θεμα συνηθειας,γιατι μετα πεφτουν τα μαλλακια στο προσωπο και πολλα παιδακια δεν θελουν με τιποτα τσιμπιδακια.Μια φιλη μου εκοβε τα μαλλια της μικρης της συνεχεια αφελειες επειδη η μικρη της εβγαζε τα τσιμπιδακια. Οι υπερβολες βεβαια ουτε εμενα μου αρεσουν,και δεν σημαινει οτι επειδη βαφω εγω τα νυχια μου πρεπει να τα βαφει και η Κωνσταντινα!θα αργησει πολυ!!! Για το στερεοτυπο του ροζ και του γαλαζιου που λες,φορουσα μια φορα στην Κωνσταντινα πιο μικρη οταν ηταν που δεν ειχε πολλα μαλλακια ενα τζιν παντελονακι και με ρωταει ενας παππους’’αγορακι ή κοριτσακι ειναι;‘’ Λεω κοριτσακι και μου λεει ‘’ε γιατι του φορας τοτε μπλε παντελονι;΄;‘’ Οτι να ‘ναι!!! Ακου θα το φωναζεις Γιωργο το κοριτσακι...χαχαχα Εγω σου λεω ,μην λες πολλα.Αν ειναι κοριτσακι θα ξετρελαθεις και θα θες να της βαλεις και ροζακια,και κορδελιτσες...
Για την πανα που ελεγες του Αντρεα ,θυμαμαι καθε φορα που αλλαζε ο αντρας μου την Κωνσταντινα παντα βρεχοταν,και ειδα οτι δεν της ανοιγε καλα τα πλαινα... Παλι καλα με το αμαξι,δεν ειχες πολλα να πληρωσεις.Πολυ γελασα με τον πουρε...φυσικα και το ειχε καταλαβει..τι νομιζες;; Μου φαινεται και οταν θα γεννησεις και θα εχεις αδεια θα σε φωναζουν να κανεις τις γιορτες...χαχα Ελπιζω να μην χρειαστει να την ξανακανεις απο την αρχη!!
 
Μαγδουλα κι εσενα αυπνιες ειχε ο Βασιλης;Καλα ο Βασιλης ειναι παιδι υποδειγμα και ειναι εκτος συναγωνισμου οταν λεμε για παιδια που δεν ακουνε στα ορια που βαζουμε..χαχα Πολυ γελασα με την καληνυχτα σας μικρες...!!!Να την χαιρεσαι και απο εδω την αδερφουλα!!
 
Κατερινα μια χαρα ο Νικολας!!!ιδια κιλα με την δικια μου..χαχαχα Αρχισε τις τρυφεραδες ε;Τι ομορφο που ειναι να σε χαιδευουν τα μικρα τους χερακια!!!Κι εμενα ετριζε τα δοντια της,λες οντως να αγωνια για κατι και να μην το κανει στα ψεμματα;Βεβαια το ειχα παρατηρησει οταν ηταν αρρωστη και εβηχε ,θα δω αν το κανει και τωρα.Ηταν οντως πολυ ανατριχιαστικο αφου εφευγα στο σαλονι. Βρε την Αγγελικη,ειχε κολλημα με φορεμα σημερα !χαχα Αχ ωραια θα ηταν να γεννηθει και το 3ο μωρακι στις 17!! αρχισε να περπατας,να ανεβοκατεβαίνεις σκαλες,κανε σεξ,ολα αυτα βοηθανε!!
 
Ανθη επιτελους,τα καταφερες!!!Ο Πανος φαινεται οτι προσπαθει να τραβηξει στο σπιτι την προσοχη σου αλλα με λαθος τροπο,ενω οταν ειστε μονοι δεν νιωθει ετσι. Αχ μωρε η Αλεξανδρουλα...με αυτες τις παλιο μασκες!!τουλαχιστον βγηκε και κατι καλο!!Μην παραπονιεσαι για φαγανο παιδι...3 χρονων ουτε 11 κιλα δεν ειναι ακομα σου λεω!!!!τωρα βεβαια εχει ανοιξει η ορεξουλα της.
 
Βασω εμενα και με κορδελα παλι με ειχαν ρωτησει τι ειναι!!χαχα επρεπε να τους πω αγορι!!Πως δεν καταλαβε η Ιωαννα τι συνεβει...μου κανει εντυπωση βεβαια που ηθελε να κρυβει το κεφαλακι της! Μπορει να εβλεπε και την δικησας αντιδραση.
 
φιλια σε ολες!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπω να γραψω αλλα μπαινω πρωτα για μπανιο ατακα του β σας λεω γιατι μετα θα το ξεχασω

Βασιλακο μου ωρα για νανι

Οχι ακομα

Τωρα ειναι η ωρα βασιλακο ειναι αργα

Δε στα πανε καλα μαμα τωρα ειμαι αντρας θα κοιμαμαι αργα

Καγκελο η δολια μανα που τα ακουει θα θελα να ξερΑααααα

Τον αγριοκοιταξα κ φυσικα πηγε για νανι

Αλλα το σκεφτομαι κ γελαω μοναχη μου

Τι με περιμενειιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα καποιος του κανει φροντιστηριο μαλλον!!!Δεν στα πανε καλα!!!χαχαχα Εμενα την πηρε ο υπνος κατα τις 5.30 οποτε πρωτα θα κοιμηθω εγω και μετα η Κωνσταντινα!!!ευτυχως Σαββατο αυριο!!!

Σημερα εφερε εργασια για το σπιτι...Πηρε ενα βιβλιο απο την δανειστικη βιβλιοθηκη και θα πρεπει να ζωγραφισει οτι της αρεσε.Το διαβασαμε το μεσημερι και ηθελε να ζωγραφισει μετα που ξυπνησε.Το βιβλιο ηταν μια ιστορια με ενα παιδακι σε ενα χωριο που ειχε ξηρασια και διψουσαν μπλα μπλα μπλα και εκιενη τελικα εφτιαξε μια σαλατα :-o οπως μου ειπε!!!Μαλλον θα πειναγε χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, μεταμεσονυχτια παλι αλλα πραγματικα παει 11 μεχρι να ξεμπερδεψω με τις δουλειες, να πω μια κουβεντα με τον αντρα μου μετα, ε θελω να χαλαρωσω λιγο πριν κοιμηθω.

Εμεις καλα τελικα ο Νικολας δεν βγαζει 4 αλλα 6 δοντια μαζι, εχει λιγο γκρινια και δεν τρωει οπως ετρωγε και θελει να θηλαζει συνεχεια. Εγω καλυτερα δεν ποναει πια η μεση και ο γοφος πολυ λιγοτερο, οποτε ειμαι στην αναμονη!

Ανθη επιτελους στο διορθωσανε!!!!! Καλα ουτε και μενα πηγε το μυαλο μου οτι ειναι τα αρχικα σας!

Βασω προαισθημα δεν εχω παντως οι πςρισσοτεροι που με βλεπουν απο την κοιλια για αγορι εχουν πει, θα δειξει σε λιγες μερες. Ο αντρας μου λεει αν ειναι κοριτσι την βαψανε οι αντρες στο σπιτι, αν ειναι αγορι δυο γυναικες- τρεις αντρες θα υπαρχει ισορροπια!! Επισης μου λεει αν ειναι αγορι η Αγγελικη σαν πρωτη και μοναδικο κοριτσι δεν θα εχει ανταγωνισμο που συνηθως βγαζουν τα κοριτσια στην οικογενεια γιατι δυο αγορια δεν ειναι τοσο ανταγωνιστικα, δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν ολα αυτα βεβαια γιατι ειναι και θεμα χαρακτηρα.

Αννα Μαρια τελειο το ενα επεισοδιο μπισκοτο!!!!!!! Δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις πουθενα την γιορτη να μην κουραστεις τοσο παλι. Κοιτα μας προεκυψε τυχαια το 17 στα πρωτα δυο οποτε λεμε γιατι οχι τωρα, στην Αγγελικη ειχα ΠΗΤ 16/12 ενω στον Νικολα 23/07 και τωρα 30/01 ειναι δυο βδομαδες πριν ειναι η αληθεια.

Αλλα εχω μια αλλη απορια στην αυχενικη στην Αγγελικη το μηκος συνεπιπτε ακριβως με την ηλικια κυησης βαση ΤΕΠ οποτε δεν μου ειχαν αλλαξει ποτε την ΠΗΤ. ΣΤον Νικολα στην αυχενικη αντι για 12 εβδομαδων το μηκος αντιστοιχουσε σε 12&5 οποτε μου ειχαν φερει και την ΠΗΤ 5 μερες νωριτερα. Και ετσι στο βιβλιαριο του φαινεται οτι γεννηθηκε 38&5 βαση ΤΕΠ ενω υπερηχογραφικα ηταν 39&3. Στο τριτο τωρα στην αυχενικη παλι αντι για 12 εβδομαδων το μηκος αντιστοιχουσε σε 12&6 αλλα ΠΗΤ δεν μου αλλαξαν και δεν ξερω γιατι? εσενα πως ηταν?

Α συμφωνω οτι δεν υπαρχει ωραιο και ασχημο φυλο οπως μπορεις να δεις πολυ ομορφα κοριτσακια και αγορακια το ιδιο μπορεις να δεις και πιο ασχημουλικα κοριτσακια και αγορακια. Παντως και εγω την Αγγελικη ανετα την εντυνα απο μικρη φορμες παντελονακια και φορεματακια οτι μας εφερνε η νονα της απο Αμερικη, υπερπαραγωγες τα περισσοτερα αλλα και για ειδικες περιστασεις, δεν τα εχει πολυφορεσει δηλαδη. Οι κορδελες ειναι λιγο στο παιδι η δικια μου δεν τις ηθελε και δεν τις θελει ακομα, απορω ακομα πως ειχε δεχθει ενα στεφανακι με λουλουδια στην βαφτιση της.

Αλεξανδρα καταρχην να πανε ολα καλα με τις εξετασεις και την αγωγη. Στα ψεματα σιγουρα δεν το κανει, κατι θα της εχει προκαλεσει αγχος. Χθες παντως που ξυπνησε απο κακο ονειρο, καρχαρια παλι την πηγα στο κρεβατι της της εδωσα και την μινυ αγκαλια την κουκλιτσα της και της λεω θα διωχνει η μινυ τα κακα ονειρα και ευτυχως χωρις καμια αντιρρηση ξανακοιμηθηκε αμεσως.

Μαγδα εχεις να ακουσεις πολλα ακομα!!!!ξεχασα να σου ευχηθω χθες για την αδερφουλα σου πολυχρονη να ειναι και να ειστε παντα αγαπημενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; 

Εγώ κουράστηκα σήμερα, κι ας μην έκανα τίποτα... 

Έφτιαξα ένα ωραίο φαγάκι, κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο, με μουστάρδα και πορτοκάλι, μετά πήγα Κατηχητικό, όπου ήρθαν μόνο δύο κοριτσάκια, αλλά περάσαμε ωραία. Τους έδωσα εικόνες της Βάπτισης του Χριστού σε κομματάκια σαν παζλ και έπρεπε να τις συναρμολογήσουν, και τους άρεσε πολύ. Μάλιστα, μου είπαν "κυρία, κρίμα που δεν ήρθαν οι άλλες, θα γελούσαν πολύ". 

Μετά γύρισα σπίτι και πήγαμε στον παιδότοπο. Ο Αντρέας ήθελε πάαααρα πολύ να πάει, χοροπηδούσε κι έλεγε "παιζόποπο, παιζόποπο, παιζόποπο, να παίτσουμε με τα άλλα παιζάκια". Πρόσεξα ότι δεν του αρέσουν τα φουσκωτά, αλλά προτιμά να παίρνει διάφορα παιχνίδι, κυρίως αυτά που έχουν φωτάκια και μουσική και να τα επεξεργάζεται, ενώ του αρέσει και ένα άλλο παιχνίδι, που είναι σαν κουζινούλα, με ντουλαπάκια, κ.λπ. Μπαίνει και στις μπάλες, και μπήκε και σ' ένα μίνι γήπεδο μπάσκετ, και πήγε και ο άντρας μου, και τον σήκωνε κι έβαζε καλάθια!

Αλλά στον παιδότοπο με έπιασε τρελή ναυτία, είχα φάει και δύο κουραμπιεδάκια μόλις γύρισα απ' το Κατηχητικό και με χάλασαν πολύ. Ευτυχώς τώρα μου πέρασε.

Αλεξάνδρα ωραία ακούγεται η μανιταρόσουπα, αλλά εμείς δεν είμαστε πολύ φίλοι των μανιταριών. Η τάρτα-με-ό,τι-έμεινε-στο-ψυγείο είναι απ' τις σπεσιαλιτέ της μάνας μου, αν και κυρίως έφτιαχνε πίτες-με-ό,τι-έμεινε-στο-ψυγείο. 

Μια χαρά η Κωνσταντίνα στον παιδικό! Μου άρεσε που ζωγράφισε σαλάτα!!!!!! Μήπως επειδή όταν βρέχει δεν έχει λαχανικά, άρα δεν μπορούμε να φτιάξουμε σαλάτες, και ήθελε να τη φτιάξει για να την προσφέρει στο αγοράκι;

Περαστικά σου εύχομαι!

Καλά, άμα πέφτουν τα μαλλιά στο πρόσωπο θα βάλεις κορδέλα. Αλλά σε ένα βρέφος με πέντε τρίχες, γιατί να βάλεις;;; :) Χαχα, όταν σε ρώτησαν αν είναι αγόρι ή κορίτσι ενώ φορούσε κορδέλα, έπρεπε να πεις "αγόρι"!!! Θα είχε πολύ γέλιο. 

Τις πάνες ο άντρας μου τις βάζει με μεγάλη προσοχή, και δίνει ιδιαίτερη σημασία στα πλαϊνά που λες κι εσύ, και τον σηκώνει και όρθιο και του τη φτιάχνει καλύτερα, για να στρώσει τέλεια. Τις προάλλες που φύγανε τα τσίσα πολύ γρήγορα, ίσως επειδή στριφογύριζε ο κυριούλης στο κρεβάτι να τραβήχτηκε η πάνα.

Μάγδα πολύυυυ γέλασα με την ατάκα του Βασιλάκη!!!!!

Καγκουράκι χαμός με τα δόντια του Νικόλα. Κι εμάς έβγαζε πολλά μαζί, αλλά ευτυχώς δεν είχαμε ιδιαίτερο θέμα.

Μια χαρά που σου πέρασαν οι πόνοι.

Καλά, αυτό με την κοιλιά και το φύλο, είναι πολύ υψηλή ιατρική. Τις προάλλες στην εκκλησία με βλέπει μια κοπέλα, που ήμασταν και συμμαθήτριες μια χρονιά, και με ρωτάει αν είμαι έγκυος. Της απαντάω ότι είμαι και μου λέει "κόρη έχεις". Λέω, "πώς το κατάλαβες;" "να" μου λέει "έχω δύο γιούς και πάντα η κοιλιά μου ήταν εντελώς διαφορετική". "Καλά" της λέω κι εγώ "αυτό δεν είναι εγκυμοσύνη, αυτό είναι δυσκοιλιότητα". Πάντως έχει φουσκώσει η κοιλιά μου τις τελευταίες μέρες... 

Με τις ΠΗΤ εγώ δεν είχα θέμα, στον Αντρέα ήταν η ίδια από την αρχή μέχρι το τέλος, και σ' αυτήν την εγκυμοσύνη επίσης είναι πάντα η ίδια μέχρι τώρα. Εντάξει μωρέ, τώρα η ΠΗΤ υπολογίζεται με βάση την τελευταία περίοδο, όχι με βάση την ημερομηνία σύλληψης που δεν την ξέρει κανείς, οπότε, σίγουρα δεν είναι ποτέ ακριβής.

Ααα, τελικά τη γιορτή χρειάστηκε να την ξαναγράψω. Μου έφερε ο άλλος το υλικό και έγραψα τα συνδετικά. Είναι αρκετά δύσκολο σε τέτοιες γιορτές, γιατί μπαίνουν στη μέση και τα κομματικά, και οι πολιτικές πεποιθήσεις. Οι πιο δύσκολες γιορτές είναι αυτή του Μακάριου που ετοίμασα τώρα και αυτή της 1ης Απριλίου. Υπάρχουν μαθητές που αρνούνται να συμμετάσχουν λόγω πολιτικών πεποιθήσεων...

Ευτυχώς δε μου πήρε πολλή ώρα, γύρω στο μισάωρο-σαραντάλεπτο.

Καλά, λέτε για τα παιδιά σας που βλέπουν άσχημα όνειρα. Εγώ να δείτε κάτι όνειρα που έβλεπα χτες βράδι. Ολόκληρες κινηματογραφικές ταινίες. Το χειρότερο ήταν το πρώτο που είδα, στο οποίο ήμουν έγκυος όπως τώρα, και είχα αίμα. Πήγα στο γιατρό, και είχε χαλάσει το ματζαφλάρι του υπέρηχου και δεν μπορούσε να δει το μωρό. Αντί γι' αυτό, στην οθόνη φαίνονταν μπαλίτσες και αεροπλανάκια και ήμουν συνέχεια μες στο άγχος, ενώ είχα ολοένα και περισσότερο αίμα... Ξύπνησα και ένιωσα τεράστια ανακούφιση όταν συνειδητοποίησα ότι ήταν όνειρο.

Σας φιλώ κορίτσια, έχει αποβλακωθεί στα παιδικά και θέλει και Πέππα, θα τον πάω στο δωμάτιό του μήπως ξεχάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Καλα καθε μερα που βλεπω τον Νικολα ανακαλυπτω οτι σκανε και αλλα δοντια, 8 παρακαλω και ευτυχως ειναι αρκετα ηρεμος για τοσα πολλα. Η αληθεια ειναι οτι ειχε κολλησει στα 8 για πολυυυυυυ καιρο και τωρα θα εχει 16!!!!!!!!!

Η Αγγελικη ειχε κολυμβητηριο την πηγαν οι γονεις μου, βασικα τους πηγα με το αυτοκινητο πηγα εβαλα βενζινη, γυρισα ταισα τον Νικολα και μετα πηγα και τους πηρα. Το απογευμα πηγαμε οικογενειακως στο practiker και μετα σουπερμαρκετ και ενιωθα λες και πηγα την καλυτερη βολτα!

Αννα Μαρια και στον Νικολα τα ιδια αρεσουν στον παιδοτοπο, οχι τοσο τα φουσκωτα οσο τα υπολοιπα και μονο πριν την πρωτοχρονια που καναμε το παρτυ της Αγγελικης ξεφαρεψε λιγο και χοροπηδαγε και αυτος στο φουσκωτο αλλα ηταν πολυ λιγα παιδακια. Καλα ολες οι προβλεψεις αυτου του ειδους περι φυλου ειναι της ανωτατης ιατρικης, χαχαχχαχα ειναι αληθεια παντως πως φουσκωνεις πιο γρηγορα στην δευτερη εγκυμοσυνη και που να δεις και στην τριτη. Στην Αγγελικη μεχρι τον 5ο μηνα το ειχα κρυφο απο ολους, στον Νικολα μεχρι τον 3ο καταφερα να κρυψω την κοιλια τωρα σε αυτο με ειχαν παρει χαμπαρι απο την 9η βδομαδα περιπου ηταν και καλοκαιρι οποτε με μαγιω εκανε μπαμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;; Σήμερα δεν διόρθωσα ΤΙΠΟΤΑ και αύριο με περιμένει μια πολύ δύσκολη μέρα...Το απογευματάκι ήρθαν στο σπίτι οι κουμπάροι μας με τα παιδάκια τους και περάσαμε όμορφα. Χάρηκαν πολύ και ο Πάνος και η Αλεξάνδρα, η οποία προσπαθούσε να μιμηθεί ό,τι έκαναν τα μεγαλύτερα παιδάκια. Το πρωί ο Πανούλης πήρε την αδερφούλα του από το χεράκι, την έβαλε να κάτσει στο χαλί και έφερε παιχνίδια για να παίξουν. Μέσα στην ημέρα, βέβαια, εκδήλωσε ποικιλοτρόπως τη ζήλια του αλλά τι να κάνω;; Υπομονή.

Κάθε μέρα λέω ότι αρχίζω δίαιτα για να χάσω τα 3 κιλά που έχω πάρει και κάθε μέρα τρώω όλο και περισσότερο. Για να δούμε. Αύριο θα τα καταφέρω να την ξεκινήσω; Η αρχή είναι δύσκολη. Μετά την κρατάω. Κορίτσια το έχω απορία. Πώς ξέρετε με ακρίβεια πόσα δοντάκια έχουν τα παιδάκια σας;;; Εγώ ποτέ δεν κατάφερα να τα μετρήσω. Μου φαίνεται περίεργο να κρατάω ανοιχτό το στόμα τους και να μετράω τα δόντια. Η Αλεξάνδρα έχει αρκετά, αλλά πόσα δεν ξέρω...Όσο για τα κοριτσάκια, δεν το περίμενα ότι θα πάθαινα τέτοια πλάκα. Δεν είναι ανάγκη να τους φορέσεις φρου φρου πάντως. Υπάρχουν ΤΕΛΕΙΑ κοριτσίστικα ρούχα, απλά και άνετα. Φόρμες με τέλεια χρώματα και σχέδια, κολάν, μπλουζοφορέματα, παντελονάκια, μπλουζίτσες ζουζουνιάρικες και άλλα πολλά. Η ποικιλία που υπάρχει για τα κορίτσια είναι απίστευτη. Για παπουτσάκια δεν το συζητώ....Έχω πάθει πλάκα. Πάντως μου έχει τύχει και μένα να με ρωτήσουν αν είναι αγόρι ή κορίτσι. Φορούσε φούξια ρουχαλάκια και είχε και τσιμπιδάκι στα μαλλιά. Ή πολύ ηλίθιοι είναι αυτοί που ρωτάνε, ή το κάνουν επίτηδες για να εκνευρίζουν τις μαμάδες. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Άννα Μαρία, πάλι καλά που ξεμπέρδεψες γρήγορα με την προετοιμασία της γιορτής. Πολύ φρικιαστικό το όνειρο που είδες. Ο Αντρίκος σου είναι ένας γλύκας. Πάντα γελάω με τις ατάκες του. Αν το δεύτερο είναι κοριτσάκι, πώς θα την βγάλετε; Εγώ να σου πω την αλήθεια, θα ήθελα η Αλεξάνδρα να είναι κοκέτα. Όχι υπερβολική φυσικά, αλλά μου αρέσει μια γυναίκα να ενδιαφέρεται για την εμφάνισή της. Η ανιψιά μου έχει μια συμμαθήτρια που δεν θυμίζει σε τίποτα ότι είναι κορίτσι. Ντύνεται πάντα σαν αγόρι και ακόμα και το περπάτημά της είναι αγορίστικο. Όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια, σκέφτονται τι θα φορέσουν, φοράνε τα παπούτσια της μαμάς τους κλπ. Πιο φυσιολογικό μου φαίνεται αυτό. Εννοείται πάντως ότι κράζω όσες βγαίνουν μέρα μεσημέρι με την τακούνα και την μάσκαρα στο μάτι. Μου φαίνεται υπερβολικό. Όλα με μέτρο. Ο πουρές με το ελαιόλαδο βγαίνει νόστιμος;; Εγώ παίρνω βούτυρο με ελαιόλαδο αλλά μου φαίνεται περίεργο να μην έχουν βούτυρο κάποια φαγητά πχ ο πουρές ή τα μακαρόνια. Τα μακαρόνια ειδικά δεν μου αρέσουν καθόλου με το ελαιόλαδο. Μου μυρίζουν.

Κατερινάκι, ευτυχώς που δεν πονάς πια. Ψύξη θα είχες πάθει. Πότε θα ξαναπάς στο γιατρό; Όσο για την ΠΗΤ δεν είχα ποτέ θέμα γιατί και στα δύο ήταν ίδια από την αρχή ως το τέλος. Στον Πάνο μάλιστα ήξερα και ακριβή ημερομηνία σύλληψης γιατί τον μήνα που έμεινα έγκυος είχα κάνει σεξ μόνο μια φορά.

Μάγδα, φοβερή η ατάκα του Βασίλη σου! Είναι άντρας πια το βλασταράκι σου!!!! Χαχαχαχαχαχα!

Αλεξάνδρα, η Αλεξάνδρα (κόρη μου) την έχει περάσει την Κωνσταντίνα σε κιλά....Γουρουνίτσα σωστή! Τα περισσότερα παιδάκια πάντως θέλουν να κοιμούνται στο κρεβάτι των γονιών τους και βρίσκουν διάφορες προφάσεις. Λογικό είναι. Θυμάμαι όταν ο Πάνος άρχισε να ξυπνάει για να έρχεται σε εμάς είχα ανησυχήσει και το συζήτησα με τον παιδίατρο. Εκείνος τότε μου είπε ότι τα χρόνια περνούν πολύυυ γρήγορα, τα παιδιά μεγαλώνουν χωρίς να το καταλάβουμε και να κοιτάξω να χαρώ αυτές τις όμορφες στιγμές όσο περισσότερο μπορώ. Εννοείται βέβαια πως δεν θα ήθελα να κοιμάται όλο το βράδυ μαζί μας, αλλά αν έρθει 5-6 το πρωί δεν με ενοχλεί καθόλου. Ο Πάνος το έκοψε αυτό. Η μικρή, όμως, στάνταρ θα ξυπνήσει μεταξύ 5 με 8 για να έρθει.

Βασούλα, όταν έμεινα έγκυος στο δεύτερο έλεγα ότι θα κάνω αγόρι και το ήθελα κιόλας για να κάνει καλή παρέα με τον Πάνο. Στο πρώτο έκοβα το κεφάλι μου πως έχω κόρη...Ύστερα σου λένε για μητρικό ένστικτο... Πάντως τίποτα δεν είναι απόλυτο. Έχω δει παιδιά ίδιου φύλου που δεν κάνουν καθόλου παρέα και παιδιά αντίθετου φύλου που είναι κώλος και βρακί. Εξαρτάται πολύ και από τους γονείς. Εννοείται πως η Ιωαννούλα τα κατάλαβε όλα. Ήθελε η γλυκούλα μου και κορδελίτσα για να κρύψει το χτυπηματάκι της....

Α σας είπα;; Ο Πάνος έχει βουλωμένη μύτη. Ετοιμάζω τις μάσκες! Ήρθε η ώρα να μάθει να μετράει η Αλεξάνδρα ως το 20...Χαχαχαχαχαχα. Ε ρε τι με περιμένει πάλι κι εγώ γελάω...

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ δεν κοιμήθηκα καλά, ξύπνησα κατά τις πέντε, και τουλάχιστον μέχρι τις εφτά ήμουν ξύπνια. Οκτώ ξύπνησε ο Αντρέας, λέω στον άντρα μου "αφού ξυπνήσατε που ξυπνήσατε, πηγαίνετε εκκλησία", γιατί ούτως ή άλλως, ήθελε να πάμε. Απλά του εξήγησα ότι εγώ είμαι χάλια, και δεν μπορώ να έρθω. "Α" μου λέει "δεν πάω μόνος μου, θα ταλαιπωρηθώ. Δεν μπορώ να τον κυνηγάω συνέχεια". "Καλά" του λέω "δυο χρόνια που τον έπαιρνα σχεδόν πάντα μόνη μου εγώ, τι να πω;". "Δε γίνεται" μου λέει "θα ταλαιπωρηθώ". Μήπως και κουραστεί και μια φορά. Λες και, αν πήγαινα μαζί τους, υπήρχε περίπτωση να σηκώνομαι να κυνηγάω εγώ τον Αντρέα... 

Τελικά, τη βγάλανε στο σαλόνι, ο άντρας μου στον υπολογιστή και ο Αντρέας παιδικά. Τώρα, μετά από τέσσερις ώρες στον υπολογιστή, του είπα να σηκωθεί για να καθίσω στην πολυθρόνα μου, γιατί δε βολεύομαι στον καναπέ, και τι έκανε; Πήγε στον άλλο υπολογιστή, στο γραφείο.

Ανθή από Δευτέρα δίαιτα που λέμε ε;

Κι εγώ δεν ξέρω πόσα δόντια έχει ο Αντρέας. Πολλά, χεχε.

Καλά, κι εμένα μου έχει τύχει αρκετές φορές να περάσουν τον Αντρέα για κορίτσι, όταν ήταν μικρότερος βέβαια. Μια φορά είχα πάει στην εκκλησία, και κάτι μου είπε αυτή που καθόταν δίπλα μου, και αναφερόταν στον Αντρέα ως "αυτή". "Αυτός" της λέω, "αγόρι είναι" και μου απαντά "αααα, είναι πολύ όμορφο μωρό και νόμισα ότι είναι κορίτσι". Λες και τα αγόρια δεν είναι όμορφα!

Ούτε κι εμένα μου αρέσουν τα κορίτσια που ντύνονται και φέρονται σαν αγόρια. Ξέρω μερικές που αν δεν ξέρεις ότι είναι κορίτσια, δεν το καταλαβαίνεις. Είπαμε, άλλο δεν είμαι κοκέτα, κι άλλο κάνω επίτηδες τον άντρα.

Όσο για το ελαιόλαδο, έχω συνηθίσει να το βάζω σε όλα τα φαγητά, και μου αρέσει η μυρωδιά και η γεύση του. Και στα μακαρόνια και παντού.

Σας αφήνω, γιατί θέλει Πέππα και θα κλείσω τον υπολογιστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Πήγαμε στους γονείς μου το μεσημέρι και φάγαμε, και μετά καθίσαμε εκεί ο Αντρέας κι εγώ μέχρι αργά το απόγευμα.

Ανθή με ρώτησες πώς θα πούμε το καινούριο μωρό. Είτε είναι αγόρι, είτε είναι κορίτσι, θα του δώσουμε το όνομα της γιαγιάς του άντρα μου: Γιώργο αν είναι αγόρι, Γεωργία αν είναι κορίτσι. Το Γιώργος μ' αρέσει, για το Γεωργία δεν τρελαίνομαι, αλλά ο άντρας μου το θέλει πάρα πολύ, αυτή είναι και η επιθυμία των γονιών του και κυρίως της μάνας του, αφού η γιαγιά του είναι η μόνη που δεν έχει ακούσει το όνομά της.

Εν τω μεταξύ, ξέχασα να σας πω, άρχισε να βγάζει πάλι υγρασία ο τοίχος που έβγαζε και πριν από δυόμιση χρόνια... Τότε είχαμε ταλαιπωρηθεί πολύ αν θυμάστε, αλλά τώρα ξέρουμε την πηγή του προβλήματος, οπότε φαντάζομαι όταν έρθει ο υδραυλικός θα το φτιάξει. Ουφ, δεν μπορώωω... 

Αύριο έχω και επιθεωρητή στο σχολείο, έχω κάνει μια πρόχειρη προετοιμασία, άλλωστε το σχέδιο μαθήματος το είχα έτοιμο, κι αύριο θα κάνω και μια κάπως καλύτερη προετοιμασία. Δεν αγχώνομαι πάντως, γιατί ο επιθεωρητής αυτός ήταν καθηγητής μου και είναι πάρα πολύ καλός. Δε σε αγχώνει καθόλου και είναι πολύ χαλαρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ακούστε ατάκα ο Αντρέας: του λέω "είσαι βρομύλος;" "όσι". "Είσαι καθαρούλης;" "όσι". "Τότε τι θέλεις να είσαι;" "μόνο παιζάκι" (παιδάκι)!

Πλέον μιλάει με κανονικές προτάσεις, π.χ. σήμερα κρατούσε ένα παλιό κινητό που είναι εκτός λειτουργίας και του λέω να πάρει τη γιαγιά να της πει ότι ερχόμαστε και μου λέει "να μιλήσει η μαμά". Μετά στους γονείς μου, τον ρωτάει η μάνα μου "Αντρέα, πού είναι ο παππούς;" και απαντά "το γαφείο του" (στο γραφείο του). "Και τι κάνει στο γραφείο;" "Γάφει"!

Τώρα όταν τον ρωτάμε αν θέλει αδελφάκι, ενθουσιάζεται και λέει "ναιιιιι!!! Αζεφάκι!!!!!" και όταν τον ρωτάμε αν θα το αγαπάει, αν θα του δίνει τα παιχνίδια του, αν θα του μάθει όσα ξέρει, απαντάει "ναι". Αλλά ξέρω ότι, άλλο να το λέμε σε θεωρητικό επίπεδο, κι άλλο να γίνει πραγματικότητα. Άλλωστε, ο Αντρέας δεν καταλαβαίνει τι πρόκειται να συμβεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!

Σημερα πηγα με την Αγγελικη θεατρο, στον Παππουτσωμενο Γατο! Μας ειχαν κανει δωρο τα εισητηρια στα γενεθλια της και μπορω να πω οτι ηταν πολυ πρωτοτυπο σαν δωρο. Το ευχαριστηθηκε και η ιδια και εγω. Ηταν διαδραστικο σηκωθηκε 3-4 φορες στην σκηνη και συμμετειχε χωρις να ντραπει καθολου, μαλιστα επειδη η θεση μας ηταν για την τριτη σειρα και ειχε κενο στην πρωτη φωναξαν οσα παιδακια ηθελαν να πανε μπροστα και πηγε και καθησε εκει και γυρναγε που και που και με χαιρετουσε. Οποτε χορεψε, εκανε την συνοδεια της βασιλοπουλας και εκανε και εναν απο τους χωρικους που ρωτουσε ο βασιλιας ποιανου ειναι τα χωραφια αυτα? Ο Νικολας ειχε παει βολτα με τον μπαμπα του την ιδια ωρα.

Ανθη για τα δοντια εγω του το κραταω ανοιχτο το στοματακι και μετραω δεν το κανω καθημερινα απλα ξερω ποσα ειχε και προσθετω καθε φορα τα καινουρια που βγαζει. Σκεφτομουνα και την συμπεριφορα του Πανου ως προς την Αλεξανδρα και λεω μηπως ειναι και καποια αντιδραση για τον παιδικο και την βγαζει εκει? Τι σου λεει του αρεσει επειδη ειχε συνηθισει αλλιως και τωρα καταλαβαινει οτι μενεις εσυ μαζι της οσο λειπει στο σχολειο? Καλα σε κοριτσιστικα ρουχα σιγουρα υπαρχει μεγαλυτερη ποικιλια και βρισκεις πολυ ομορφα κομματια. Και μενα μου ειχαν πει την Αγγελικη αγορακι και της φορουσα κορδελα στα μαλλια γιατι ειχε ελαχιστα, οπως μου εχουν πει και τον Νικολα κοριτσακι, αλλα σε αυτη την περιπτωση μπορει να φταιω και εγω, ημασταν στην πισινα φορουσε κιτρινο σκουφακι, μπλε μπουρνουζακι και απο κατω του φορουσα τα ροζ παντοφλακια της Αγγελικης, ουπς. Ανθη δεν ηταν ψυξη, ηταν απο την εγκυμοσυνη οπου το ισχυακο νευρο πιεζοταν απο το μωρο, μου κρατησε τρεις βδομαδες συνολο και οπως μου ειχε πει και ο γιατρος μετα την μεση θα με ενοχλουσε ο γοφος και θα αργουσε να περασει.

Αννα Μαρια δεν θυμαμαι αν το εχω ξαναγραψει και μας το μωρακι θα ειναι Γιωργος ή Γιωργια, του πεθερου μου ή της μαμας μου. Και εγω το ιδιο το Γιωργος μου αρεσει, το Γιωργια δεν τρελαινομαι και δεν μου αρεσει και τιποτα σε υποκοριστικο. Καλα μην λες οτι δεν καταλαβαινει τι προκειται να συμβει, ξερει πολυ καλα τι ειναι αδερφακι και πολυ καλο του κανει που του μιλατε απο τωρα σε λιγο θα βλεπει και την κοιλιτσα σου να μεγαλωνει και επισης θα καταλαβει απο την αλλαγη αυτη στο σωμα σου τι προκειται να συμβει. Να μου το θυμηθεις οτι θα το αγαπησει απο την πρωτη στιγμη. Καλα η ατακα του Αντρεα οτι θελει να ειναι μονο παιδακι μου θυμισε πολλες φορες την Αγγελικη που της λενε πχ οτι ειναι σαρδελιτσα επειδη ετσι ελεγαν στο baby swimming την πρωτη ομαδα που ηταν, και λεει οχι ειμαι Αγγελικη.

Ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα σας καληνυχτιζω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ δε σηκωνόμουν σήμερα απ' το κρεβάτι. Κατά τις έντεκα παρά τα κατάφερα και σηκώθηκα, αλλά δεν κοιμόμουν συνέχεια εννοείται. Κοιμόμουν, ξυπνούσα, και πάλι απ' την αρχή... Αυτό είναι το χειρότερο, γιατί με κόβει πολύ και γίνομαι χάλια.

Ευτυχώς συνήλθα, έκανα ένα συμμάζεμα, αν και, το σπίτι μοιάζει βομβαρδισμένο τοπίο ακόμα, έκανα μακαρόνια με σάλτσα για να συνοδεύσουν το κοτόπουλο που έχουμε απ' το Σάββατο, και μετά ο άντρας μου πήγε τον Αντρέα στο πάρκο κι εγώ βρήκα ευκαιρία και προετοιμάστηκα για τον επιθεωρητή που θα έρθει σήμερα. Ευτυχώς είχα έμπνευση και σκέφτηκα ένα ωραίο μάθημα. 

Ο Αντρέας κατενθουσιάστηκε στο πάρκο. Πριν φύγουν, έλεγε συνέχεια "παιτική χα-ά" (παιδική χαρά) και σε κάποια φάση ο άντρας μου του γέμισε ένα μπουκαλάκι που πήραμε τις προάλλες απ' τον παιδότοπο και ο Αντρέας του λέει "όσι παιπόποπο, μόνο παιτική χα-ά" (όχι παιδότοπο, μόνο παιδική χαρά)!!! Ήθελε πιο πολύ τη τσουλήθρα μου είπε ο άντρας μου, την οποία ανέβαινε μόνος του (τον πρόσεχε ο μπαμπάς του εννοείται).

Καγκουράκι τέλειο ακούγεται το θέατρο! Μπράβο στην Αγγελικούλα που δε ντράπηκε. Εγώ στην ηλικία της θα ντρεπόμουν νομίζω (και τώρα μη σου πω!).

Καλέ, έλεος, πέρασαν το παιδί για κορίτσι επειδή φορούσε ροζ παντόφλες; Αμάν πια με τα στερεότυπα των χρωμάτων. 

Α, ωραία, θα πήξουμε στους Γιώργους και τις Γεωργίες! Ούτε κι εγώ μπορώ να σκεφτώ κάποιο ωραίο υποκοριστικό για το Γεωργία, αν και, γενικώς δεν προτιμώ τα υποκοριστικά. Ο άντρας μου, μου λέει "θα τη φωνάζουμε Γωγώ" αλλά του λέω "σιγά μην τη φωνάζουμε και Αλίκη Βουγιουκλάκη". Απαπαπα. Χίλιες φορές το Γεωργία! Πάντως, μας εύχομαι να κάνουμε και οι δύο αγόρια, και να τα βγάλουμε Γιώργους!

Σας φιλώ όλες κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα τα νεύρα μου δεν είναι και πολύ καλά..  Χτες το βράδυ ο Πάνος έκανε μετά από πάρα πολύ καιρό λαρυγγίτιδα, αλλά ήπιας μορφής (όχι όπως τότε που ήταν μικρούλης). Τώρα αναμένουμε να κολλήσει η Αλεξάνδρα...Χτες, λοιπόν, διόρθωνα μέχρι τις 3. Με τα πολλά πήγα για ύπνο στις 4 και ξύπνησε η Αλεξάνδρα... Έμεινε ξύπνια από τις 4 ως τις 7. Κοιμήθηκα τελικά στις 7.. Στις 8 ο Πάνος ήρθε στο κρεβάτι μου να με ξυπνήσει. Δεν τον πήγα σχολείο. Κοιμήθηκα ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΩΡΑ..... Έχω πάρα πολλά νεύρα. Οι ιώσεις και ο ύπνος της μικρής με έχουν σκοτώσει. Επίσης, όταν βρίσκομαι στο σπίτι, η Αλεξάνδρα δεν πάει σε κανέναν άλλον πέρα από μένα. Θέλει συνέχεια να την παίρνω αγκαλιά και να με φιλάει. Μιλάμε για τρελά φιλια. Μου κρατάει τα μάγουλα και με φιλάει...Άμα θέλει αγκαλιά και δεν την πάρω, πιάνεται από την γάμπα μου, δεν με αφήνει να κάνω τίποτα και κλαίει. Ενώ λιώνω που παίρνω τόση αγάπη από αυτήν, κάποιες φορές τρελαίνομαι που δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Ακόμα και τσίσα μου να κάνω, με πιάνει από τα γόνατα και λέει μαμά τσίσα...

Κατερίνα, ο Πάνος λέει ότι περνάει πολύ ωραία στο σχολείο και ότι έχει φίλους του όλα τα παιδάκια. Δεν σκάει όμως και από τη στεναχώρια του όταν δεν πηγαίνει (λόγω διακοπών ή ιώσεων). Σίγουρα θα σκέφτεται ότι εγώ μένω στο σπίτι με την Αλεξάνδρα. Τελικά πήγες στο γιατρό; Τι αποφάσισες; Θα κάνεις πρόκληση ή θα περιμένεις; Ωραία ακούγεται η παράσταση που πήγατε και μπράβο στην Αγγελικούλα που συμμετείχε!!!!

Άννα Μαρία, μια χαρά μιλάει ο Αντρέας σου! Μεγάλωσε το αντράκι! Πάλι το πρόβλημα με την υγρασία; Ευτυχώς τώρα ξέρετε τι πρέπει να κάνετε. Να σου πω κάτι αλλά μην με κράξεις πολύ....Το Γωγώ μου αρέσει πιο πολύ από το Γεωργία....Αντρέας είναι ο μπαμπάς σου;

Αυτά και για σήμερα γιατί είμαι και κομμάτια. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! τι κανετε? Ανθη αρρωστησε ο Πανουλης?μολις ειπες οτι δεν αρρωστησατε τσουπ να η λαρυγγιτιδα!και γω ετσι παθαινω και επαψα να το αναφερω γιατι τη ματιαζω!χαχα!η Αλεξανδρα κολλημενη μαζι σου?μα ειναι λογικο γιατι ολη τη μερα την παιρνατε μαζι!βεβαια ειναι και η ηλικια της που θελει αγκαλιες! Αννα Μαρια οταν κανεις κοριτσακι θα αναθεωρησεις!χεχε!και γω δεν ξερω πως ειναι να εχεις αγορι αλλα αν μου στειλει Ο ΘΕΟΣ αγορακι τοτε θα μαθω!χαχα!Γιωργος ή Γεωργια ε?και γω με το καλο αμα μεινω εγκυος και κανω δευτερο μωρο τοτε αν ειναι αγορι ειναι Γιωργος, ο πατερας μου, κι αν ειναι κοριτσι τοτε ειναι Χαρικλεια (η μαμα μου)!κανω ονειρα ε?χεχε!μακαρι να μεινω εγκυος και το ονομα ειναι δευτερευων! Καγκουρακι 8 δοντια ο Νικολας μαζι?αμαν!γι αυτο γκρινιαζε που ελεγες τις τελευταιες μερες!πηγατε θεατρο με την Αγγελικουλα και συμμετειχε κιολας!μπραβο!θελω και γω να παρω την Ιωαννα θεατρο αλλα νομιζω ειναι μικρη για να καθισει να παρακολουθησει!την πηρες θεατρο και πιο μικρη ή ειναι η πρωτη φορα? Εμεις το Σαββατο πηγαμε και ειδαμε τη μαμα ενος συμμαθητη της μικρης που γεννησε 21 Νοεμβριου και επειδη φιλεψαμε πηγα και τη χαιρετησα για το νεογεννητο!επαιξε και η μικρη αρκετα και μετα πηγαμε με τη μαμα μου να δουμε μια ξαδελφη του πατερα μου που εκανε εγχειρηση!Την Κυριακη ειχαμε τραπεζι σε μια ξαδελφη μου το μεσημερι και μετα πηραμε τη μικρη παιγνιδοτοπο!της αρεσει πολυ, μπαινει στις μπαλες και θελει να βγαινει και στο φουσκωτο αλλα φοβαμαι γιατι βγαινουν και μεγαλα παιδακια και δεν την αφηνω και διαμαρτυρεται!Χτες ημουνα με αδεια και ηταν μερα μποτε!χαχα!μου εκαναν δωρο στη γιορτη μου ενα πακετο που περιειχε περιποιηση προσωπου, μασαζ και χτενισμα και πηγα χθες και τα εκανα εκτος απο μασαζ που ειπα στη θεια μου αν ηθελε να παει μαζι μου γιατι εχει θεματα με αυχενα και ανακουφιζεται γιατι εγω δεν τρελαινομαι και πηγαμε μαζι!εκανε αυτη το μασαζ και εγω διαμαντοθεραπεια και χτενισμα!χαλαρωσα!σημερα εχω μανικιουρ αλλα μπορει να το ακυρωσω γιατι ο αντρας μου θα αργησει να σχολασει και δεν θα χει καποιον να μεινει με τη μικρη μετα τον παιδικο!οκ μπορει να την πιασει η μαμα μου στις 4 αλλα γυρω στις 5 παει στον αδερφο μου να βοηθησει που εχουν 2 μωρα και αν δεν ερθει ο αντρας μου ως εκεινη την ωρα θα αγχωνομαι κι εγω και ειπα να παω αλλη μερα!θα δουμε. . . !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια!!!!!Τι κανετε κοριτσια;;Μπηκα να σχολιασω γιατι ξεκινησα παλι να ραβω και θα μεινω παλι πισω αν σας αφησω.Ανθη νομιζω με ειχες ρωτησει για το μπλογκ,Φτιαχνω από τσοχα διαφορα διακοσμητικα  κυριως για το παιδικο δωματιο. Δες εδώ http://craftlandgr.blogspot.gr/ να μου πεις την γνωμη σου! α εκανα και σελιδα στο fb https://www.facebook.com/GR.Craftland. Τωρα ξεκινησα να φτιαχνω μασκες για τις αποκριες,εφτιαξα τα angry birds.Σκ δεν καναμε τιποτα ιδιατερο.Πηγα σε μια φιλη και επαιξαν τα κοριτσια και Κυριακη επιασα το δωματιο μας μιας και ηταν και ο αντρας μου σπιτι να με βοηθησει να τραβηξουμε το κρεβατι.Εχει πολύ υγρασια αυτό το δωματιο.Η Κωνσταντινα συνεχιζει και ερχεται το βραδυ….

 

Κατερινα όλα μαζι τα βγαζει ο Νικολας τα δοντακια;το καημενουλι..αντε τουλαχιστον  θα ξεμπερδεψει γρηγορα!!! Τωρα που σου περασαν οι ποινοι της μεσης και του γοφου τι θα κανεις τελικα;θα περιμενεις να ερθει το μωρακι από μονο του;κι εγω αγορι λεω,και θα ηταν ωραια για να είναι κοντα με τον Νικολα.Κι εγω στην Κωνσταντινα δινω την μινυ της για να την προσεχει αλλα τιποτα..ερχεται μαζι και η μινυ…Τι ωραια που πηγατε θεατρο καιτο χαρηκε και η Αγγελικη!!

 

Αννα Μαρια πολύ γελασα με την επεξηγηση της ζωγραφιας της Κωνστατινας…λες να ειχε κανει τοσο συνθετη σκεψη και να μην το επιασα εγω;χαχαΕιπαμε βρε ,κορδελα βαζουμε στο βρεφος για να την συνηθισει στο κεφαλι όταν θα μακρυνουν τα μαλλακια…χαχα υπαρχει συστημα!!!χαχα Εγω παντως αυτά με τις κοιλιες,στρογγυλη,μυτερη,  κτλ δεν τα καταλαβαινω….αφου είναι αναλογα με την θεση του μωρου…γερα να είναι και ας είναι ότι θελει!!Γιατι ειδες καλε τετοιο εφιαλτη;αγχωθηκες με τιποτα;Είναι κολλημα δυστυχως ο υπολογιστης…λες για τον δικο σου αντρα …εγω αφησα τον αντρα μου να προσεχει το φαι όταν ειχα παει στην φιλη μου και ενώ μιλησαμε και στο τηλ καταφερε και το εκαψε!!!οχι εντελως,ειχε εξατμιστει ολη η σαλτσουλα και ότι αρχισε να πιανει το κρεας… Υγρασια κι εσεις ε;θα εχετε μαστορεματα;εμας είναι εξωτερικο ευτυχως αλλα πρεπει να γινει μια μονωση.Ο επιθεωρητης τι σας ειπε;Πλακα εχουν οι ατακες του Αντρεα,ετσι και η δικια μου όταν της λεω’’εισαι γοργονιτσα,νεραιδακι και όλα αυτά…΄΄ μου απανταει ‘’όχι ,ειμαι το Κωνσταντινακι!!’’

 

Ανθη τι καλος ο Πανος με την αδερφουλα του!!!ειδες;σιγα σιγα οσο μεγαλωνει θα είναι η καλυτερη παρεα!!και τα πιο αγαπημενα αδερφακια ένα τσακωμο θα τον κανουν!!κι εγω τα δοντακια τα εβλεπα όταν ανοιγε το στοματακι,τοτε βεβαια πηγαμε σχεδον κάθε μηνα στην παιδιατρο για εμβολια οποτε εκανε και ένα τσεκ στα δοντακια.Δηλαδη λες να αφηνω την Κωνσταντινα να ερχεται και καποιαστιγμη θα το κοψει από μονη της ε;τουλαχιστον τωρα κοιμται πιο ηρεμα και δεν μας εκτοπιζει…Δεν την γλυτωσε τελικα ο Πανος ε; περαστικα του!! Ας γινει το θαυμα να μην κολλησει η Αλεξανδρα!!!! Σε πεθαναν χθες βραδυ ε;Είναι μικρουλα ακομα η ΑΛεξανδρα μωρε..Εδω η δικια μου δεν με αφηνει να παω τουαλετα…μπουκαρει μεσα και αν κλειδωσω είναι απεξω και χτυπιεται…

 

Βασω γεματο σκ ειχαμε,επισκεψεις,τραπεζια,βολτες μια χαρα!!!!Κι εμενα μπηκε μια φορα σε φουσκωτο,ειχε λυσσαξει επειδη δεν την αφηνα,μπηκαν κατι μεγαλα την πλακωσα ,φοβηθηκε και δεν ξαναηθελε…τι ωραιο το δωρο σου!!!!διαμαντοθεραπεια;;;πως γινεται;;;

 

Παω να κανω καμια δουλιτσα!!!φιλακιααααα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ πάλι ξύπνησα στις πεντέμιση, ξανακοιμήθηκα κατά τις εφτά, εφτάμιση ξύπνησε ο Αντρέας και ξανακοιμήθηκα κατά τις εννιά παρά. Κοιμόμουν και ξυπνούσα μέχρι τις δέκα και μισή, οπότε και σηκώθηκα με πάρα πολλή δυσκολία, Χάλια με κάνει όλο αυτό...

Που λέτε, όλα τέλεια χτες με τον επιθεωρητή, κάναμε Ελεύθερους Πολιορκημένους, οι μαθητές ήταν άψογοι, έδειξαν με τις απαντήσεις και τα σχόλιά τους ότι μάθαμε κάποια πράγματα φέτος, και ο επιθεωρητής, επειδή η επιθεώρηση ήταν τελείως τυπική, έκανε παρεμβάσεις και τους είπε κι αυτός αρκετά πράγματα, απ' τα οποία κάποια τους είχα πει κι εγώ σε προηγούμενα μαθήματα, όχι για να μου δείξει πώς πρέπει να γίνεται το μάθημα ή επειδή πίστευε ότι δεν τους λέω αρκετά, αλλά επειδή ένιωθε ότι είναι φιλοξενούμενος στην τάξη κι ήθελε να συμμετάσχει κι αυτός. Μετά μου είπε "συγγνώμη που είπα τόσα πολλά, αλλά μου λείπει η τάξη και εκμεταλλεύτηκα την ευκαιρία" και του λέω "το κατάλαβα". Αυτή ήταν η τελευταία επιθεώρηση, οπότε, από το τέλος του μήνα, θα είμαι πλέον μόνιμη!
Τώρα θα ξαναέχω επιθεώρηση σε τρία χρόνια νομίζω, που θα έχω αξιολόγηση.

Ανθή περαστικά στον Πανούλη.

Τι γλυκούλα η Αλεξάνδρα! Ο Αντρέας δεν έχει, ούτε είχε ποτέ κόλλημα με κάποιον από εμάς, αλλά πολύ συχνά τρέχει πάνω μας και κρεμμιέται από εμάς! Όσο για την τουαλέτα, έρχεται και ανοίγει την πόρτα ή κάθεται και μας κοιτάει ή πηγαίνει και μιμείται τον άντρα μου που κατουράει: λέει "κατου-ήσεις" (όλα τα ρήματα που αναφέρονται σ' αυτόν, τα λέει στο β' ενικό), σηκώνει το μπλουζάκι και κάνει ότι κατουράει! 

Χαχα, σ' αρέσει το Γωγώ; Εμένα μου φαίνεται απαίσιο! Ναι, Αντρέας είναι ο μπαμπάς μου.

Βάσω, Χαρίκλεια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Απαπαπαπα!!!!! Φυσικά, μπορείτε πάντα να τη φωνάζετε Χάρις ή Χαρά. Βέβαια, ακόμα δεν τον είδαμε, και Γιάννη τον βαφτίσαμε!

Για το θέατρο που λες, ο Αντρέας δεν υπάρχει περίπτωση να καθίσει περισσότερο από τρία λεπτά.

Διαμαντοθεραπεία;;; Τι είναι αυτό;;; Μανικιούρ;;;; Πωπω, πώς δε βαριέσαι; Εμένα είναι ο εφιάλτης μου όλα αυτά, αλλά τώρα αποφάσισα να κόψω τα μαλλιά μου, και μάλλον θα πρέπει να κλείσω ραντεβού στην κομμώτρια ε;

Αλεξάνδρα πολύ ωραία όσα φτιάχνεις!

Ο Αντρέας χτες βράδι κοιμήθηκε στο κρεβάτι του κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα! Πράγμα που αποδεικνύει ότι δε δημιουργείται πρόβλημα αν το παιδί κοιμηθεί κάποιες φορές (έως και αρκετές) μαζί με τους γονείς.

Το όνειρο νομίζω το είδα επειδή το προηγούμενο βράδι πονούσα λίγο από κάτω εσωτερικά. Μάλλον είχε να κάνει με το πώς καθόμουν στο αυτοκίνητο όταν επιστρέφαμε απ' το σχολείο, ίσως είχα κουραστεί κιόλας. Πάντως, είχα ακούσει ότι στην εγκυμοσύνη τα όνειρα γίνονται περιπετειώδη και πάρα πολύ ζωντανά, αλλά δε θυμάμαι αν μου συνέβαινε το ίδιο και στον Αντρέα.

Ο άντρας μου έχει αποβλακωθεί με τον υπολογιστή...

Ακούστε ατάκα ο Αντρέας: χτες βράδι, την ώρα που έπινε το γάλα του, λέγαμε με τον άντρα μου τι να φάμε σήμερα. Είπαμε να κάνουμε ψάρι και τον ρωτάω για το συνοδευτικό. Του λέω "να βράσω μπρόκολο;" και μου λέει "απαπαπα, όχι μπρόκολο, θα φέρω σέσκουλα ή κάποιο άλλο χόρτο για να βράσουμε". Σήμερα το πρωί ρωτάω τον Αντρέα "Αντρέα, θα φάμε ψάρι σήμερα;" και μου απαντά "όσι ψά-ρι και μπόκαλο"!!!!! Το θυμόταν από χτες το βράδι! 

Τελικά, όμως, ο Αντρέας πήγε στους γονείς μου, κι εμείς φάγαμε μακαρόνια από χτες και ομελέτα φούρνου με κοτόπουλο (αυτό του Σαββάτου, επιτέλους μας τελείωσε!), φέτα και λαχανικά. Έβαλα φρέσκο και ξερό κρεμμύδι, τριμμένο καρότο, σκόρδο και μπρόκολο που είχα βράσει. Πάλι τον τάισα μπρόκολο τον άντρα μου χωρίς να το καταλάβει!

Εν τω μεταξύ, όλο τρώω αυτές τις μέρες... Σήμερα, έφαγα το τοστ μου το πρωί, μετά όπως έκοβα το κοτόπουλο έφαγα κάτι λίγες πατάτες που έμειναν, μετά δύο φουντίτσες μπρόκολο με λαδολέμονο, που περίσσεψαν απ' την ομελέτα, και μετά λίγα μακαρόνια και δύο κομμάτια ομελέτα. Ουφ, θα τα ξαναβάλω τα τρία κιλά που έχασα, μαζί με άλλα εκατό...

Και του Αντρέα έχει ανοίξει η όρεξή του... Χτες ξύπνησε στις τέσσερις το απόγευμα κι έφαγε μακαρόνια με σάλτσα και κοτόπουλο. Μέχρι να τα φάει, ήρθαν οι γονείς μου, και η μάνα μου του έφερε ελιοτή, δηλαδή ελιόπιτα τυλιχτή που φτιάχνει, κι ο Αντρέας τρελαίνεται. Του είχα πει ότι θα έρθει η γιαγιά με ελιοτή, και μόλις τελείωσε με τα μακαρόνια, είδε το σακουλάκι με την ελιοτή και του όρμηξε φωνάζοντας "ελιοτή!!! Ελιοτή!!!". Του έδωσε ένα κομμάτι και ήθελε κι άλλο, αλλά δεν του έδωσε. Μετά έφαγε ένα ολόκληρο μήλο, μετά πάλι μια ολόκληρη ελιοτή και μετά ένα μπισκότο πτι μπερ, κι όταν γύρισα εγώ απ' το σχολείο, έκανα τόστ, και ήθελε κι αυτός. Τουλάχιστον τρώει σωστά κι όχι χαζομάρες. Χτες έλεγε η γραμματέας του σχολείου ότι ο γιός της (στην ηλικία του Αντρέα) έχει διάρροιες κι εμετούς και τους είπε η παιδίατρος να κάνει διατροφή, δηλαδή όχι σοκολάτες, πατατάκια, γαριδάκια και πολλά άλλα. Τέτοια ακούω και λέω "μια χαρά είμαστε εμείς"!

Πωπω, σεντόναρο έγραψα πάλι!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφιες μου τι κανετε;; Εγω φορτιζω μπαταριες μιας κ ξαναδουλευω το απογευμα γκρρρρ

Σας διαβαζα κατα διαστηματα τωρα τα μισα τα χω ξεχασει αρα κανω αναδρομη κ σχολιαζω κ μετα τα νεακια μου

Καταρχην αννα μαρια μου ευχαριστω για τα καλα λογια για το παπακι μου

Κ μενα πολλες φορες ειδικα πιο μικρο τον περναγαν για κοριτσι παρολο που ηταν μεσα στα μπλε κ μου χουν πει κ μενα πολλες φορες την ατακα μα ειναι πολυ ομορφο για αγορακι η εχει πολυ θηλυκη ομορφια κ τετοια οστωσο εμενα με πιανουν τα γελια μου φαινεται δυσκολο να μη γνωριζεις ενα μωρακι τι ειναι τεσπα

Εμενα η μαμα μου λεει με περναγαν παντα για αγορακι μωρο γιατι ειχα ελαχιστα καταξανθα μαλλια που ισα που φαινοταν κ κοκαλακια δε στεκοταν ποτε χαχα

Ειπα οτι θεωρω το ομορφο φυλο τη γυναικα για δυο λογους πρωτον οι γυναικες με τοςα που κανουμε μαλλια φρυδια μακιγιαζ τριχες ουτε κ εγω ξερω τι άΛλο ομορφαινουμε ενω οι αντρες ειναι γνησιοι οτι βλεπεις παιρνεις σε αντιθεση με μας χαχαχααχα

Κ δευετερον με βαση ποσοστου παρατηρω 10 ωραιαες γυναικες απο της 15 κ κ 2 ωραιους αντρες στους 15

Απο κει κ περα συμφωνω απολυτα κουκλιτσα η ομορφια ειναι υποκειμενικη κ επισης υπαρχουν πολλοι ομορφοι αντρες κ πολλοι ασχημοι οπως κ γυναικες

Για μενα η ομορφια βοηθα αρκετες φορες δυςτυχως...αλλα ειναι ανευ σημασιας αλλα ειναι τα σημαντικα ηθος χαρακτηρας κ ψυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου μη λες για ονειρα κ εγω ολο κατι χαζαα βλεπω μιλαμε ουτε να τα θυμαμαι θελω εχουμε αγχος μαλλον κ βγαινει εκει

Εγω απο την αρχη ειχα μεγαλη κοιλιτσα αρα απο τον τεταρτο φαινοταν ξεκαθαρα κ το ειχα πει

Για δοντια που λετε εγω ουτε τωρα ξερω ποσα εχει ο β ποτε δε μετρησα κανα δυο φορες πηγα με δαγκωσε κ δε ξανακανα αποπειρα αλλα γενικα ουτε κ καταλαβα ποτε εβγαλε δοντια δεν ειχε γκρινια σαν να βγαιναν πανευκολα το μονο δοντι που καταλαβα ηταν το πρωτο του 6 μηνων 25 μαρτιου που το ακονησε πανω στο βυζι μου καθως θηλαζε αλησμονητη εμπειρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια ειναι κ το δευτερο ονομα της μαριας της αδερφης μου.τα υποκοριστηκα δε μου αρεσουν προτιω ολο το ονομα εμενα καποιοι με φωναζουν μαγδαληνη κ μου αρεσει πολυ αλλα συνηθως λογω συντομιας ολοι λενε μαγδα.

Καγκουρακι μου συμφωνω απολυτα οτι ειναι καλο να μιλαμε για αδερφακι για να προετοιμαστει το εδαφος ετσι μου μιλαγε κ μενα η μαμα για την ινα κ την αγαπουσα πριν καν γεννηθει!!

Ωραιο το θεατρακι καγκουρακι μου ε θελω καποτε να τον παω ειδε τα στρουμφακια δυο κ ξετρελαθηκε αμα τα βρειτε δειτε τα ειναι ωραιο παιδικο εργακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου καλυτερα να μασας παρα να μιλας ουφφφ κολησατε παλι γαμωτο!αχ ο παλιοχειμωνας αχχχ μπλιαχ

Δινε πολλα φρουτα να δυναμωσει το ανοσοποιητικο

Αυτο που χεις με αλεξανδρα το κανει κ η μικρη της ινας κ την εχει ψοφησει κ μενα ειναι κολιτσιδα ο β κ καποιες φορες πιεζομαι.. Εγω πχ κ τσισα να παω θα ερθει θα μπουκαρει α εδω εισαι κ φευγει θελω να ρωτησω κ ψυχολογο ως ποτε κανει τα αγορια να μας βλεπουν στη τουαλετα η στο μπανιο δε λεω να κυκλοφορω τσιτσιδι στο παιδι αλλα αν μπει ξαφνικα δε κλειδωνω μη γινει τιποτα.. Κ οσο κ να λεω να χτυπα πρωτα αυτος μπουκαρει μια φορα ηθελε να με σκουπισει κιολας χαχαχαχα

Περαστικα ρε ανθουλι μου παρε τον πανο μια βολτα μονο δυο σας η στο δωματιο για μια ωρα οι δυο σας μονο γιατι οντως χρειαζεται προσωπικο χρονο οι δυο σας ενω η αλεξ εχει θα τον κανει να νιωσει καλυτερα πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μποτε ακουω ζηλευω το μασαζ ειναι το καλυτερο μου δεν εχω παει ποτε αλλα μολις βρω εθελοντη στρωνω σβερκο γιατι λογω στασης στη δουλεια ειναι παντα πονεμενος κ αυτος κ η μεση μου σνιφφφφ

Θα κατσει θεατρο πιστευω γιατι συνηθως ειναι καθηλωτικα αυτα ο βασιλης σε μαγικα που χαμε παει δε κουναγε ουτε βλεφαρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξουκω μου νυχτερινος επισκεπτης η μικρη βρε στειλτη πισω να κανετε το αδερφακι χαχαχαχα

Κ ο βασιλης τελικα σαν ολα τα σπορια σας εισαι φατσα καρδουλα κ τετοια λεει οχι ειμαι αντρας η οχι ειμαι ο βασιλης σου τωρα τελευταια λεει ειναι μηχανοδιος (μηχανοβιος)

Αννα μαρια μπραβω κοριτσακι μου για τον επιθεωρητη καλε φαε δεν εχεις αναγκη εσυ

Οι ατακες του αντρικου με πεθαινουν μιλαμε

Κ ο δικος μου φαγανιαρης εγινε 17,5 κιλα ασηκωτος ειναι οταν ζητα αγκαλια ψαχνω τροπους να τον κουμανταρο κρεμονται ποδια χερια σε λιγο αυτος θα με παιρνει αλλα κ μενα δε τρωει καθολου χαζα χτες επιβε η νονα του κοκα κολα κ της λεει εχει αχρακικο (ανθρακικο) θα ποναει η κοιλιτσα σου

Ωωωχ οχι ηρθε πεινασμενος συζηξ παω κ ξαναμπαινω

Για νεα μου κ να δω κ τα υπολοιπα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ τι ειδα????????????κοριτσακι ε????ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!ετοιμασου για φουστανακια!!!<3

Κατερινακι με το καλοοοο!!!

κοριτσια δεν εχω χρονο να μπαινω....

εμενα ο Αντωνης εχει γινει ταρζαν σκαρφαλωνει παντου και βαζει μαλιστα και αντικειμενα για να πατα επανω και να πιανει πιο ψηλα αντικειμενα!!!ολο εξερευνει πια!!!μα οσο παει ζωηρευει!!!δεν τον πιανω πουθενα!!!τωρα που σας μιλαω κοιταει το σεμεδακι πως να το βουτηξει να παει στο πατωμα!!!ειπα να επιχειρησω να τα ξαναβαλω αλλα δε το βλεπω!!!

Παρασκευη εχει γιορτη ο Αντωνης μου και θα ετοιμασω παλι καλουδια!!!!

αυτα προς το παρων!!!

Ανθη καλωσηρθες!!τι κανει η φραουλιτσα??μιλαει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...