Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Xρονια πολλα κοριτσια!!!Ελπιζω να περασατε ομορφα τα Χριστουγεννα!!!Εμεις καθε μερα ειμαστε σε φιλουε,συγγενεις,βολτες και δεν συμμαζευεται...

Χριστινακι χρονια πολλα και απο εδω!!!

Τι βλακεια πια  με το μαμμυ,τοσες μερες με πεταγε σε μια σελιδα με ρωσικα,θα κολλησουμε και κανεναν ιο και θα τρεχουμε....

 

φιλακια σε ολες ,καλα να περνατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Χρονια Πολλα σε ολες!!! Να ειστε ολες καλα να εχουμε υγεια εμεις και τα παιδακια μας και να ειμαστε ευτυχισμενες με οτι εχουμε! Πως τα περασατε αυτες τις μερες?

Εμεις φαγαμε στην μαμα μου παραμονη και στα πεθερικα της αδερφης μου ανημερα, σημερα ξεκουραστηκαμε σπιτακι μας. Το χρειαζομουν ηταν η αληθεια γιατι η μεση ακομα ποναει και αντανακλα ο πονος στο γοφο και δεν μπορω να περπατησω. Σημερα ομως στο σπιτι κοιμηθηκα και πολλες ωρες το βραδυ, και το μεσημερι κοιμηθηκε 3 ωρες ο Νικολας και ημουν και εγω ξαπλα καπως ενιωσα καλυτερα.

Χριστινα πολυχρονη και ευτυχισμενη, οτι καλυτερο ευχομαι.

Πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?Χρονια Πολλα και οτι καλυτερο σε ολες!Υγεια πανω απο ολα κοπελες, αυτη ειναι η καλυτερη ευχη!να ειμαστε ολοι υγιεις!τα μικρακια μας και εμεις και ολος ο κοσμος!

Χριστινακι μου χρονια πολλα για τη γιορτη σου αν και λιγο αργοπορημενα!να ζησεις και οτι επιθυμεις!

ΚΑ1 μου μας εχεις λειψει!πως τα πας με τη δουλεια?στο ειπα οτι μ αρεσει και μενα το πλεξιμο αλλα δεν επιχειρησα ποτε να μαθω να πλεκω!Νομιζω οτι ειναι πολυ δυσκολο!χαχα

Καγκουρακι μου εισαι καλυτερα με τη μεση σου?χρειαζεται ξεκουραση οσο μπορεις να ξαπλωνεις!

Αννα Μαρια πως εισαι?τα συμπτωματα υποχωρησαν?

Μαγδουλα μου κτυπησε ο Βασιλακος!περαστικα να ειναι!και γω οταν χτυπησε η μικρη αν και δεν ετρεχε αιμα ημουν ψυχραιμη απολυτα μπορω να πω!γιατι σαν χαρακτηρας ειμαι αγχωδης αλλα εκει συμπεριφερθηκα ψυχραιμα και ευσυνειδητα!δεν ειχα επιλογες!

Εμεις την Δευτερα το βραδυ πηγαμε σε μια ταβερνα εδω στο χωριο που τραγουδουσε ο αδερφος μου και περασαμε πολυ ομορφα!δεν ηθελα να παω, βαριομουν αλλα τελικα πηγαμε και περασαμε υπεροχα!ξεσκασαμε, χορεψαμε. τραγουδησαμε!την Τριτη πηγαμε στο χωριο του αντρα μου, σας ξαναειπα ειναι αρκετα μακρια 2 ωρες δρομο και κανει πολλη παγωνια εκει!ηταν χιονισμενα ολα πανεμορφα, κλειστηκαμε σπιτι με τα τζακια τις σομπες δεν κρυωναμε καθολου ουτε το βραδυ η αληθεια να λεγεται!ηταν πολυ ζεστα!τα Χριστουγεννα ηρθαν οι 3 κουνιαδοι, ο ενας εχει 3 κοριτσακια, ο αλλος ενα βρεφος αγορακι 3 μηνων και ο αλλος ειναι χωρισμενος χωρις μωρα!φαγαμε παρα πολυ, τραγουδησαμε, ηταν ομορφα!η συννυφαδα με το βρεφος εκανε επεισοδια να μην κοντεψει κανενα μωρο στο δικο της, να μην το πιασει η πεθερα μου, συμπεριφεροταν υστερικα και εκνευριστηκα!και την Κυριακη οταν ηρθαν σπιτι μας να δουν την Ιωαννα για τα γενεθλια της παλι ετσι εκανε!Η Ιωαννα οταν δει βρεφος θελει να το κανει μμα, δηλαδη να το φιλησει!της εξηγησα και το μωρο καταλαβε!μετα εβαζε τα χερια της πανω απο το μωρο το δικο της να μην κοντεψει η Ιωαννα!τι να πω. . . !εν τω μεταξυ οταν χτυπησε η Ιωαννα και ηταν Νοσοκομειο ερχοταν καθε μερα εγκυος που περιμενε να γεννησει και καθοταν εκει με τις ωρες, μας συμπαρασταθηκε απιστευτα!24 του Σεπτεμβρη βγηκαμε απ το Νοσοκομειο, 29 του Σεπτεμβρη γεννησε!δεν ξερω τι την επιασε μετα που γεννησε!οκ καταλαβαινω προστατευεις το μωρο σου αλλα πιο διακριτικα!και στην πεθερα μου τα Χριστουγεννα ηρθαν με το μωρο δεν το πηρε στο σαλονι το αφησε στην κουζινα που ειχε τζακι, οκ φοβοταν μην κρυωσει και μετα το επιασε το μωρο και το πηρε στη μαμα της που ειναι στο διπλα χωριο!γιατι το μωρο ξυπνησε, πειναγε και δεν του εφερε γαλα για να το παρει σπιτι της να το ταισει η μαμα της!το πηρε στη μαμα της το εκανε μπανιο το ταισε, της το αφησε και επεστρεψε με τον κουνιαδο μου στην πεθερα μου!

Χθες επιστρεψαμε απ το χωριο!το μεσημερι εκανε τραπεζι η μαμα μου!σημερα θα ρθουν οι νονες της μικρης να τη δουν για τα Χριστουγεννα και θα μαγειρεψω να ρθουν για φαγητο!

Αυτα απο εμενα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; 

Εμείς καλά, τα Χριστούγεννα το μεσημέρι πήγαμε σε μια θεία μου. Ο Αντρέας έπαιξε με τα ξαδελφάκια του, που είναι αρκετά μεγαλύτερά του, βέβαια, ένα κοριτσάκι δώδεκα χρονών, και δίδυμα αγοράκια εφτά χρονών, αλλά του άρεσε πολύ. Του έφεραν δώρο ένα μεγάλο φορτηγό, που έχει μέσα και τουβλάκια λέγκο, και ενθουσιάστηκε. Το απόγευμα, όταν ξύπνησε, κάθισε να παίξει, και λέει "εκαϊτώ όλους παιζιά" (ευχαριστώ όλους παιδιά). Χτες μείναμε σπίτι και το απόγευμα πήγαμε με τον αδελφό μου και τον Αντρέα σ' ένα φίλο μας που είναι ζωγράφος. Είχα κλείσει έναν πίνακα για να τον αγοράσω, και επί τη ευκαιρία του κάναμε επίσκεψη και καθίσαμε αρκετές ώρες. 

Σήμερα το μεσημέρι θα πάμε στους γονείς μου για φαγητό, που έχουν ρολό κιμά στο φούρνο (γιάμ!) και το βράδι είμαστε καλεσμένοι σε μια φίλη μου, που γιορτάζει σήμερα το μικρότερο παιδί της, ενώ είχε και γενέθλια στις 6 του μήνα, και του κάνει σήμερα τα γενέθλια υποτίθεται. Δε μου αρέσει να κάνουν στα παιδικά γενέθλια τραπέζι για μεγάλους, μ' αρέσει πάρτι με μεζέδες και παιχνίδι. Αφήστε που εγώ δεν μπορώ να φάω τίποτα το βράδι. Θα φάνε οι άλλοι κι εγώ θα κοιτάω, ουφ...

Ακούστε φάση σήμερα ο Αντρέας: πήρε ένα σαπουνάκι σε σχήμα αλόγου, μου το φέρνει στα μούτρα και λέει "γειά σου ά-ογε, τι κάνεις;" (γειά σου άλογε, τι κάνεις;). Και μετά συνεχίζει: "έχουμε ουπίτσα, σέ-εις; Έχουμε χα-ουμάκι, ανα-ή, σέ-εις;" (έχουμε σουπίτσα, θέλεις; Έχουμε χαλουμάκι, αναρή (μυζήθρα), θέλεις;). Καλά, τα έπαιξα μιλάμε! 

Βάσω τι ωραία που περάσατε στα χιόνια! Αυτό θα πει "λευκά Χριστούγεννα"!!! 

Η συννυφάδα λίγο περίεργη, όντως, αλλά έχω δει και κυρίως, έχω διαβάσει εδώ μέσα και αλλού, πολλές παρόμοιες ιστορίες, από κοπέλες που τις πιάνει υστερία με τα παιδιά τους, δε δέχονται κανένα πριν σαραντίσουν, τους αναγκάζουν όλους να απολυμαίνουν τα χέρια τους και να βάζουν πάνα πάνω τους για να πιάσουν το μωρό, απαιτούν από όλους να βγάζουν τα παπούτσια τους πριν μπουν στο σπίτι, κι άλλα τέτοια. Σίγουρα κάποια μέτρα είναι απαραίτητα, αλλά όχι κι έτσι! Άσε που το μωρό της δεν είναι καν νεογέννητο. Στο κάτω-κάτω, τι ήρθανε, αφού ήξερε ότι θα είχε τόσο κόσμο; 

Αλεξάνδρα και Καγκουράκι φιλιά!

Χριστίνα γιόρταζες; Νόμιζα ότι οι Χριστίνες γιορτάζουν της αγίας Χριστίνας, 24 Ιουλίου. Τουλάχιστον οι περισσότερες που ξέρω, τότε γιορτάζουν. Χρόνια πολλά πάντως, είτε γιόρταζες, είτε όχι!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου χρονια πολλα με υγεια και αγαπη,με το καλο στις εγκυμονουσες μας να υποδεχτουν τα μωρακια τους και σαυτες που προσπαθουν γρηγορα να γεμισουν σπορακια οι κοιλιτσες!!!

 

εμεις ησυχα περασαμε αυτες τις μερες οικογενειακα φαγητο και ηρεμια....τη μερα των Χριστουγεννων πηγαμε εκκλησια και μετα στην πεθερα μου ,ηρθαν και οι υπολοιποι συνηφαδα και κουνιαδα με τις οικογενειες και φαγαμε ολοι μαζι,πηγαμε και σε μια γιορτη το απογευμα και το βραδυ μαζευτηκαμε σπιτι,τα παιδια επαιζαν με τα ξαδερφια τους ολη μερα και δεν ξεκολουσαν,ηρθε και η μανα μου το βραδυ εμεινε μια μερα μονο αφου σημερα δουλευε ,τα υπολοιπα νεα μου τωρα αρχες του μηνα εκανε γενεθλια η κουνιαδα μου στη μικρη της και μας καλεσε ειπε κατι περιεργα οπως δεν ξερω πως θα χωρεσουμε κτλ αλλα εδωσα τοπο στην οργη και δεν ειπα τιποτα,εντωμεταξυ μια χαρα χωρεσαμε αφου δεν ειχε καθολου μεγαλους μονο παιδια τελοσπαντων η σχεση μεταξυ μας βεβαια δεν ειναι οπως πριν ειναι ψυχρη αλλα αφου ετσι το ηθελε ας ειμαστε φαινομενικα καλα για να μην τρελενονται τα πεθερικα μου και δεν με νοιαζει καθολου που ειμαστε ετσι οπως στρωσαμε θα κοιμηθουμε... στη δουλεια πανε ολα πολυ καλα με την αλλη κοπελα εχουμε αψογη συνεργασια αλλα και με τις νηπιαγωγους,τωρα εχουμε διακοπες για τις γιορτες ,καναμε και γιορτες ο Δημητρης ειπε τελεια το ποιηματακι του ηταν ελατακι ,νομιζα οτι θα ντρεποταν και δεν θα το ελεγε αλλα με διεψευσε και το ειπε πολυ ωραια ,ο Γιωργος ηταν μαγος ειπε κι αυτος το ποιημα του πολυ ωραια καμαρωσα και συγκινηθηκα παλι η μανα !!!χαχαχα,αυριο εχει γενεθλια το μικρο μου δεν θα τα κανουμε ομως ,θα του κανω μια τουρτα να σβησουμε μεταξυ μας και τιποτα αλλο ,δεν θα εχω κοσμο μονο οι νονοι του θα ερθουν για εναν καφε και οι παππουδες

 

 

Αννα Μαρια απιστευτος ο Αντρικος μα τι ατακες ειναι αυτες;πως τα σκεφτεται ολλα αυτα;πανεξυπνος  ειναι να το χαιρεσε!!φυλλο δεν ειδατε ακομα ε;ησουν αρρωστουλα ;γιατι δεν μπορεις να φας το βραδυ αναγουλες;υπομονη οταν κλεισεις τον 4ο θα αλλαξουν ολα

 

Κατερινακι τι παθατε με την τσουτσου του Νικολα και δεν πηρα χαμπαρι εκεινες τις μερες,τωρα θα ειναι καλα πιστευω,δεν εχουν παθει κατι τετοιο τα δικα μου,ή καμια μολυνση ή κατι που σκεφτομαι μηπως δεν κατεβηκε καλα το πετσακι και πρηστηκε ;το εχω ακουσει κι απο αλλους αυτο,αντε κοντευεις ανυπομωνω να δω τι θα ειναι,η μεση σου τι επαθε να ξεκουραζεσαι αντε λιγη υπομονη και θα ξαλαφρωσεις λιγο μετα αρχιζουν αλλα τρεχαματα,παντως κι εγω στην τριτη εγκυμοσυνη ενιωθα το σωμα μου πολυ επιβαρυμενο πονουσα παντου οταν γεννησα εφυγαν ολα ως δια μαγειας

 

Βασω μου τι υστερικη η συνηφαδα οπως ειπε και η Αννα Μαρια αφου ηξερε οτι θα εχει τοσο κοσμο γιατι δεν εμεινε στο σπιτι της και ηρθε για να σας σπασει τα νευρα τελοσπαντων,πολυ ακριβα δωρα εκανες στα βαφτιστηρια τους εγω τους εχω πει να μην ζητανε τιποτα απο τους νονους τους οτι νομιζουν αυτοι ας φερουν δεν ειναι εποχες για να ζηταμε τετοια πραγματα ...δεν ειναι καθολου δυσκολο να μαθεις να πλεκεις αν το θελεις πολυ μπορεις να τα καταφερεις,εγω απο βιντεακια στο you tube εμαθα τα δειχνει πολυ αναλυτικα δοκιμασε αν εχεις χρονο

 

Ανθη χαθηκες κι εσυ ηταν αρρωστουλης ο Πανουλης σου;πως ειναι τωρα με το φαγητο εστρωσε;

 

Μαγδα μου τι επαθε ο καημενουλης ο Βασιλακος σου με τα αιματα; φανταζομαι ποσο θα τρομαξες,στειλε μου το τηλεφωνο σου με πμ να σε ρωτησω για τη μπλουζα ,αυριο θα παω να παρω μαλλια για κατι αλλες παραγγελιες που εχω και να παρω και για σενα

 

Χριστινακι εμεις τα ειπαμε στο τηλεφωνο εφυγε το δεμα σου επιτελους περιμενω εντυπωσεις,και οπως ειπες εισαι γουρλου ανοιγουν οι δουλειες μου με τα πλεκτα φτου φτου

 

η ομαδα μας ρε κοριτσια χαθηκε παλι πανε ολα οσα γραψαμε και οι φωτο παλι τα νευρα μου καθε φορα γκρρρρ

 

δεν θυμαμαι κατι αλλο συγχωρεστε με αν ξεχασα κατι σημαντικο πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! 

Κατερίνα πού χάθηκες βρε; Μας ελειψες.

Η κουνιάδα σου δείχνει σημεία βελτίωσης, δεν μπορείς να πεις. Σας κάλεσε...

Μπράβο στο Δημητράκη! Χιχι, ελατάκι; 

Σας είπα ότι ο Αντρέας έχει μάθει σχεδόν όλο το "Χριστούγεννα-Πρωτούγεννα"; Το λέει, βέβαια, δεν το τραγουδάει. Αλλά το λέει όποτε θέλει αυτός.

Φύλο δεν είδαμε ακόμα καλέ, νωρίς είναι! Ίσως στις οκτώ του Γενάρη που θα πάμε στη Λευκωσία για την αυχενική να φανεί κάτι. Στον Αντρέα πάντως, το έμαθα είκοσι εβδομάδων. Πριν μία αγόρι μας έλεγε ο γιατρός, μία κορίτσι.

Έχω πολλές αναγούλες, κ.λπ. Το βράδι μόνο ψωμί και τυρί τρώω. 

Συμφωνώ για τα δώρα. Κι εγώ δεν είμαι υπέρ των ακριβών δώρων, και γενικώς, δε μου αρέσει να συνδέουν τα παιδιά τα Χριστούγεννα και το Πάσχα με τα δώρα. Π.χ. η ξαδέλφη μου πήραν και στα τρία παιδιά τους από ένα ipad. Το βρήκα πάρα πολύ υπερβολικό. Θα μπορούσαν να πάρουν ένα ipad και για τους τρεις, και από ένα μικρό δωράκι για τον καθένα. Αφήστε που το ipad το θεωρώ πολύ υπερβολικό για αγοράκια εφτά χρονών, παρ' όλο που, για κάποιο λόγο, όλα τα εφτάχρονα φέτος, ipad ζητάνε. Πιστεύω ότι σε μεγάλο βαθμό φταίει και η υστερία με τον Άη Βασίλη. Όταν το παιδί νομίζει ότι τα δώρα τα φέρνει ο Άης Βασίλης, δεν μπορεί ο γονιός να του εξηγήσει ότι δεν έχει τη δυνατότητα να του κάνει ένα ακριβό δώρο, αλλά θα του κάνει κάτι άλλο, κι ότι αυτό δε σημαίνει ότι το αγαπάει, κι ότι τα Χριστούγεννα δεν είναι τα δώρα, κ.λπ. Βέβαια, αυτό δεν έχει να κάνει με τους νονούς, αφού τα δικά τους δώρα δεν τα φέρνει ο Άης Βασίλης. Εμείς στον Αντρέα πήραμε μόνο μια μηχανή playmobil και προχτές του πήραν και το φορτηγό η ξαδέλφη μου. 

Μπράβο για τα πλεχτά, εύχομαι να μην προφταίνεις να πλέκεις! Με τη δουλειά πώς τα προλαβαίνεις όλα;

Ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω: πότε αρχίζει το δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης; Έχω πάθει αλτσχάιμερ από την προηγούμενη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα

Ακομα ποναω, μονο τωρα απο τη μεση ο πονος πηγε στο γοφο, δεν μπορω να περπατησω καθολου, σημερα δεν εβαλα ουτε voltaren ουτε πηρα deppon και δεν μπορουσα καθολου. Αχ με εχει σακατεψει σωματικα αυτη η τριτη εγκυμοσυνη, ελπιζω να επανελθω μετα.

Κατα τ αλλα δεν καθομαι και καθολου, χθες ειχαμε μια δεξιωση ενος γαμου που ειχε ηδη γινει. Περασαμε πολυ ωραια ειχα τοσο καιρο να βγω βραδυ με τον αντρα μου, ηταν και στο κεντρο της Αθηνας σε ενα ξενοδοχειο και ηταν ολα στολισμενα. Εντωμεταξυ ηταν πολυ ωραιο το παρτυ, αν δεν ημουν εγκυος ολο θα χορευα, τωρα δεν σηκωθηκα εννοειται απο την καρεκλα. Επειδη το ζευγαρι ελληνες και οι δυο ζουν και δουλευουν στην ισπανια ειχαν αρκετους καλεσμενους απο εκει οποτε ειχε αρκετα ξενα χορευτικα κομματια οχι πολλα παραδοσιακα ελληνικα και πολλα πολλα τραγουδια θυμιζαν αποκριατικο παρτυ περισσοτερο.

Αυριο θα κανουμε τα γενεθλια της Αγγελικης σε εναν παιδοτοπο και θα μαζευτουμε ετσι μερικοι φιλοι.

Βασω τι ωραια που περασατε και χιονια φανταζομαι ομορφο το τοπιο για Χριστουγεννα! Οσο για την συννυφαδα μαλλον ειναι πολυ αγχωμενη με το μωρακι της και για αυτο ολο αυτο.

Κατερινα καταρχην να χαιρεσαι τον Δημητρακη σου, πολυχρονος και ευτυχισμενος, εκλεισε και ο μικρος σου τα 4!!!!! Μπραβο στα καμαρια σου που ειπαν καλα τα ποιηματακια τους και φυσικα καλες δουλειες σε σενα με τα πλεκτα! Αχ να ηξερες ποσο με παρηγορει που λες οτι και εσυ ετι στην τριτη εγκυμοσυνη και μετα ολα περασαν. Και εγω αυτο νιωθω οτι το σωμα δεν αντεχει αλλο σημερα μπηκα και επισημως στον μηνα μου και ενω τις δυο προηγουμενες φορες ελεγα ν αγεννησω στην ΠΗΤ δεν θελω νωριτερα τωρα και νωριτερα να ερθει δεν θα εχω προβλημα.

Αννα μαρια μεγαλωσε ο Αντρικος και λυθηκε η γλωσσα του απο δω και περα εχεις να ακουσεις πολλα. συμφωνω και εγω μαζι σας για τα δωρα και οντως υπερβολη το ipad σε ενα 7 χρονο. Απλα πιστευω οτι αν οι γονεις λενε οτι τα φερνει ο Αι βασιλης τα δωρα μπορουν να πουν και οτι δεν μπορει να φερει πολλα ή ακριβα. Η Αγγελικη τα περιμενει απο τον Αι Βασιλη μας ζητησε δυο puzzle με συγκεκριμενες εικονες, τωρα επειδη δεν ξερω αν θα βρω ακριβως αυτο που θελει της ειπα οτι ο Αι βασιλης θα φερει οτι βρει πιο κοντα σε αυτο που ζητησε και αν δεν μπορει να φερει δυο γιατι εχει πολλα δωρα στο σακο για ολα τα παιδακια θα φερει ενα. Το δεκτηκε ειναι σε ηλικια τετοια βεβαια που δεν εχει τρελες απαιτησεις. Τωρα φανταζομαι σε κανα δυο χρονια εκει στο δημοτικο θα χαθει ο μυθος του Αι Βασιλη, προς το παρων ας ζει το παραμυθι της. Στο δευτερο τριμηνο μπαινεις μολις κλεισεις τον τριτο χαχαχα δηλαδη μολις κλεισεις και την13η βδομαδα! Πλησιαζεις πολυ σε καμια βδομαδα δηλαδη, με το καλο και η αυχενικη και εγω την ιδια μερα θα ξαναπαω στο γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εμάς εδώ βρέχει από χτες. Ειδικά σήμερα δε σταμάτησε σχεδόν καθόλου. Βγήκα μόνο για να πάω στην κλινική για την ένεση, αφήστε, έχουν χαλάσει και οι υαλοκαθαριστήρες, αλλά ευτυχώς εκείνη την ώρα ψιλόβρεχε, και τους έβαζα να κάνουν μόνο μια στροφή και τους έκλεινα. Μετά θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό, ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα.

Καγκουράκι, ο πόνος πόνος και η διασκέδαση διασκέδαση βλέπω! Χαχαχαχα! Ωραία ακούγεται η δεξίωση! 

Εύχομαι να περάσετε τέλεια στο πάρτι της Αγγελικής!

Μάλλον το σώμα σου τα έπαιξε επειδή ήταν και πολύ κοντά οι δύο εγκυμοσύνες. 

Καλέ, τόσο γρήγορα τελειώνει το πρώτο τρίμηνο; Εγώ νόμιζα ότι τελειώνει στη 17η εβδομάδα!!! Πωπω, έχω πλησιάσει πολύ δηλαδή!  

Η Αγγελική ακόμα είναι μικρούλα, οπότε δεν έχει και απαιτήσεις, όπως είπες κι εσύ. Πάντως τα παιδιά της ξαδέλφης μου που είναι εφτά χρονών πιστεύουν στον Άη Βασίλη, και νομίζουν ότι τα ipad τα έφερε αυτός. Εγώ πάντως στον Αντρέα δεν έχω μιλήσει καθόλου για τον Άη Βασίλη. Όταν βλέπει Άη Βασίλη λέει ότι είναι "παπούλης".

Κατερίνα να σου ζήσει ο ΔΗμητράκης!

Σας αφήνω γιατί δε με αφήνει να γράψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια φιλεναδιτσες μου το μικρο ζουζουνακι πηγε να μαζεψει χορτα μαζι με την κουνιαδα μου κ βρηκα ευκαιρια να μπω γιατι αλλιωσ ρουπι δε με αφηνει ολο μαμακα κ μαμακα ειναι

αννα μαρια μου τελειωνει κιολας το πρωτο τριμηνο αντε νερακι να περασει κ να κρατας το μπεμπινακι αγκαλιτσα

καγκουρακι μου γλυκο εσυ παλι μετρας αντιστροφα εγω οταν μπηκα στον ενατο ειχα τρελαθει απο ανυπομονησια κ το καμαρι μου λες κ το ξερε εφαγα ολο το διαστημα κ πηγα με τεχνητους τελικα γιατι δε σκοπευε να βγει

πονας μωρε γλυκουλα μου λογικο ειναι με τοση κουραση τοσο κοντινες εγκυμοσυνες ποσο να αντεχει κ αυτο το σωματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κα μου τα παμε κ στο τηλ κοριτσακι μου πολυ χαρηκα που μιλησαμε κ θα μιλαγαμε κ αλλο αν ο ταρζαν μου δεν ειχε κολησει μια μπαλα πλαστελινης  στο μαλλι αμαν κ ντε εκανα να τη βγαλω τελικα με την χτενα βγηκε κ αυτος ξεκαρδιζοταν στα γελια οσο εγω μουρμουραγα

εγω απο νεακια στης 25 πηγαμε στην αδερφουλα μου το πρωι κ γυρησαμε το βραδυ περασαμε φανταστικα ειχε κανει υπεροχα φαγητακια κ εσκασα παρειτσα στο τζακακι απολαυση

στης 26 πηγαμε αλεποχωρι στο εξοχικο της βανας (γυναικα του αδερφου του αντρα μου)κ εκει φανταστικα περασαμε παλι σκασαμε στο φαι

κ απολαυσαμε εξοχη γιατι εχει ενα εξωφρενικα μεγαλο οικοπεδο  κ ειχαμε  αφησει τα παιδια (ο β κ οι ξαδερφες του κελ κ ευγενια)κ τρεχαν πανω κατω σε 10 στρεμματα χωρις αγχος με τηλεκατευθυνομενα ειναι ολο χορταρι αφου καθε μερα ο β μου λεει μαμα ποτε θα παμε παλι διακοπες του φανηκε σαν διακοπες του μωρου μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα μου οντως σε καταστασεις εκτακτου αναγκης μονο η ψυχραιμια βοηθα

εγω ειμαι πολυ ψυχραιμη αλλα οπως κ να χει αμα ειναι το παιδακι σου σου κοβεται η ψυχη

αχ χιονια απολαυσατε τι καλα οσο δεν μου αρεσει ο χειμωνας καθολου τοσο μου αρεσουν τα χιονια

κ εχω πολυ καιρο να δω  σνιφφφ

καγκουρακι μου αναλαμπη να περασετε υπεροχα στο παρτακυ σας!!!

χριστινουλι μου εσυ πως πας κοριτσαρα μου εμεις συνεχιζουμε πολυ καλααααααααααα.....

εγω μεχρις στιγμης του εχω πει για αη βασιλη οταν μεγαλωσει θα το καταλαβει απο μονος

μου αρεσε που ζουσα καποτε κ εγω στο παραμυθι 

κατι αναλογο θελω να νιωθει κ το μωρακι μου

περισυ τον αη βασιλη ειχε κανει ο πεθερουλης στην αλλαγη του χρονου κ ειχαν τρελαθει απο χαρα τσιριζαν σαν παλαβα

για τα δωρα εγω του χω μαθει να χαιρεται με το παραμικρο αλλα ετσι ειμαι κ εγω η κινηση με ξετρελαινει συνηθως κ οχι το δωρο

οταν βεβαια του πεις τι δωρο θελει αρχιζει ενα κατεβατο κ αυτο κ το αλλο αμα του πεις ενα μονο διαλεξε δε πειραζει λεει  αλλη φορα

ας πουμε κ στα τζαμπο η κ στο σουπερ μαρκετ ποτε δεν ζηταει κατι αμα του πω να διαλεξει κατι το σκεφτεται μεθοδικα σα μεγαλος 

κοιταει ξανακοιταει σκεφτεται ξανασκεφτεται εχει πολυ πλακα

απο παιχνιδια εχει απειρα εμενα

γιατι ολοι τον εχουν χαιδεμενο κ ολο φερνουν φετος δεν ηξερα τι να του παρω που γιορταζει μιας κ εχει τα παντα το ατιμο

τελικα του πηρα ενα παιδικο λαπτοπ πιγκουινο που εβλεπε στην τηλ κ εδειχνε πως του αρεσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σχολιαζω κ σας γραφω ξερω πηδαω απο το ενα θεμα στο αλλο αλλα τα διαβαζω κ μετα ξεχνιεμαι..

παρασκευη πηγα με μια μανουλα απο το αλλο ποστακι που γραφω με τις διδυμες κορουλες στο σαντα κλαους σε ενα εκθεσιακο κεντρο ειχαν

διαμορφωσει το χωρο με παιχνιδια φουσκωτα καρουζελ κατασκευες μαγικα χορευτικο μου αρεσε παρα παρα πολυ αξιζε τα λεφτα  του

το προτεινω για αθηναιες μανουλες ο γιοκας μου ξετρελαθηκε

σαββατο δουλεια σουπερ μαρκετ για χουχουλιασμα μετα ηρθαν για καφε η βανα οικογενειακος κ φυγαν το βραδυ οποτε ειμαστε μαζι κανουμε αρμενικες βιζιτες 

σημερα θα φαμε στα πεθερικα μου κ το απογευμα θα παμε βολτιτσα να δω λιγο θαλασσακι γιατι εγω αν δε δω για πολλες μερες θαλασσα παθαινω στερητικο χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξ θα σε παρω τηλ μου λειψες καταφερα κ μπηκα στο μπλογκ σου επιτελους!!!!!!!!!!!

βασουλα για την κουνιαδα νομιζω πολυ υπερβολικη χωρις λογο

νομιζω πολλες μαμαδες γινονται υπερβολικες απο αγχος

κατα τη γνωμη μου το θεωρω λαθος οσο πιο πολυ το προσεχεις τοσο χειροτερο ειναι

γιατι δεν θα αποκτησει αντισωμαματα

δε λεω για α40στο θελει τρελη προσοχη η για λεχουδια

αλλα οσο μεγαλωνει δεν εχει θεμα πιστευω...παν μετρον αριστον για ολα εχω να πω!!!

παω για μαμ στα πεθερονια

θα ξαναμπω ως τοτε φιλακια 

....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! 

Πήγαμε στους γονείς μου, φάγαμε, καθίσαμε, έπαιξε ο Αντρέας κι έκανε σκανταλιές, και γυρίσαμε. Ευτυχώς κοιμήθηκε στο αμάξι και τώρα ησυχάσαμε λίγο.

Τελικά η έξυπνη η μάνα μου του έμαθε τον Άη Βασίλη. Του έδειξα κάτι εικόνες του Άη Βασίλη και τον ρώτησα ποιος είναι και μου απάντησε "Ο άγιος Βασίλης" (όπως σας το γράφω!). Ευτυχώς δεν ξέρει ότι ο Άης Βασίλης φέρνει τα δώρα, κ.λπ. Μετά του έδειξα εικόνες του αληθινού αγίου Βασιλείου και του τον έμαθα. 

Γενικώς με εκνευρίζει η ταύτιση του Άη Βασίλη με τα Χριστούγεννα και ο πλήρης παραγκωνισμός του Χριστού απ' αυτά! Αν πρέπει ντε και καλά να γίνει κάποια γιορτή για τον Άη Βασίλη, ας οριστεί κάποια άσχετη γιορτή, γιατί ντε και καλά τα Χριστούγεννα, που είναι θρησκευτική γιορτή; Π.χ. τις προάλλες έβλεπα κινούμενα σχέδια, τα Χριστούγεννα του Γκούφη και καλά, και η όλη ιστορία περιστρεφόταν γύρω από τον Άη Βασίλη. Σε κάποια φάση ο Γκούφη με το γιό του τελείωσαν με το φτυάρισμα του χιονιού, είχαν στολίσει το σπίτι, κ.λπ. και λένε "εντάξει, όλα είναι έτοιμα για τον Άη Βασίλη". Καλά, και ο Χριστός πού είναι τα Χριστούγεννα; Και η πλειοψηφία των αμερικάνικων "χριστουγεννιάτικων" ταινιών ίδιο θέμα έχουν. Γι' αυτό έχω αλλεργία στον Άη Βασίλη και δε θέλω ο Αντρέας να συμμετάσχει στην υστερία γύρω απ' αυτόν. 

Μάγδα κι εμάς ο Αντρέας κάπως έτσι είναι, π.χ. πηγαίνουν με τον μπαμπά του στο Τζάμπο και τον ρωτάει τι θέλει και του δείχνει ένα πράγμα μόνο ή μπορεί να του δείξει κάποιο παιχνίδι ο άντρας μου και να τον ρωτήσει αν το θέλει και να του πει όχι. Αλλά είναι μικρός ακόμα, δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί.

Ωραία περάσατε και περνάτε κι εσείς με τις οικογενειακές συναντήσεις!

Εγώ δεν είχα καθόλου ανυπομονησία να γεννήσω, δεν είχα βαρύνει, οπότε δεν είχα πρόβλημα, άσε που δεν μπορούσα να συνειδητοποιήσω ότι θα κάνω μωρό! Γέννησα και πέρασε πολύς καιρός μέχρι να το χωνέψω (κάνας χρόνος! :P).

Βάσω τι έγινε με την περίοδό σου; Ήρθε; Έφαγα φλασιά σήμερα το πρωί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hallo, τι κανετε?

Περασαμε ομορφα το πρωι στο παρτακι μας, η Αγγελικουλα το ευχαριστηθηκε ειχε τους φιλους της μαζι τα περισσοτερα παιδακια ηταν απο τον παιδικο, και το ιδιο και ο Νικολας οπου ετρεχε και αυτος πανω κατω στον παιδοτοπο. Ειμασταν εμεις του παρτυ και αλλα δυο παιδακια ασχετα. Μετα το μεσημερι φαγαμε στην μαμα μου γιατι ο παιδοτοπος ηταν κοντα στο σπιτι της.

Εγω απο μικρη και τωρα στα παιδια το ιδιο θα περασω οτι ο Αι βασιλης φερνει τα δωρα για την καινουρια χρονια ετσι τα Χριστουγεννα δεν τα εχουμε συνδυασει με τον Αγιο Βασιλη και τα δωρα, και παντα δηλαδη ανταλλαγη δωρων καναμε την πρωτοχρονια. Ξερω ομως και εγω πολλους που τα δωρα τα αλλαζουν τα Χριστουγεννα, οποτε Αννα Μαρια εχεις δικιο οτι ετσι δεν φαινεται πουθενα η γεννηση του Χριστου και οτι ολο αυτο εχει ερθει απο το εξωτερικο με τα χριστουγεννα τα δωρα και τον αι βασιλη.

Αυτα ζουζουνες ειμαι με την θερμοφορα ξαπλωμενη καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; 

Εγώ είμαι λίγο χάλια, δεν κοιμήθηκα καλά, και δέκα και μισή είχα ραντεβού με το γιατρό. 

Δυστυχώς η κύστη είναι ακόμα εκεί, έχει μεγαλώσει ελάχιστα, ο γιατρός δε χάρηκε καθόλου που την είδε, αλλά δε φάνηκε να ανησυχεί ιδιαίτερα. Για να δούμε...

Το μωρό πήγε 5.5 εκατοστά, και έχουν σχηματιστεί χέρια, πόδια, κ.λπ. Πίεση καλή και ούρα καθαρά!!! Ήμουν σίγουρη ότι πάλι θ' αρχίζαμε με τις μολύνσεις, αλλά προς το παρόν, όλα καλά με τα ούρα! 

Μου είπε να σταματήσω τις ενέσεις και να συνεχίσω με ασπιρίνες μέχρι τη 17η εβδομάδα.

Καγκουράκι μια χαρά περάσατε στο παρτάκι σας! Αλλά πρωινό πάρτι; Απαπαπαπα!!!!!!!!! 

Σας αφήνω, θα τα πούμε μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Αννα Μαρια ναι η περιοδος μου ηρθε ανημερα Χριστουγεννων!χαχα!δεν πειραζει!θα ρθει η καταλληλη στιγμη για να μεινω εγκυος!εμας η Ιωαννα φοβαται απιστευτα τον Αγιο Βασιλη!τρελαινεται πραγματικα!την φοβιζει ακομα και ο ψευτικος, μικρος μεγαλος, αναστατωνεται!το Σαββατο πηγαμε σε μια εκδηλωση που οργανωσαμε η κοινοτητα και ειχε Αγιο Βασιλη που μοιρασε δώρα σε ολα τα παιδακια και μολις τον ειδε πανικοβληθηκε!της ειπαμε οτι ειναι αυτος που φερνει δωρα για τα μικρα μωρα και της αγορασαμε και μια μικρη κουζινουλα για δωρο αλλα δεν δεχτηκε ουτε να του κοντεψει! Καγκουρακι πως περασατε στα γενεθλια της Αγγελικουλας?οντως εσενα ειναι πιο μεγαλη!μπορεις να της εξηγησεις και να καταλαβει!οσο για τα ipad στα 7χρονα ουτε και γω συμφωνω μιας και εμεις γιναμε ενηλικες να αποκτησουμε κομπιουτερ!βεβαια οι εποχες αλλαξαν αλλα παλι το βρισκω υπερβολικο! Μαγδουλα μου τι ωραια περνατε με την οικογενεια!ο Βασιλακος κολλημενος πανω σου ε?κανονικος ερωτας με τη μαμα του!χαχα Εμεις ειχαμε τραπεζι στις νονες της μικρης την Παρασκευη και ηρθαν και ο αδερφος του πατερα μου με τα ξαδελφια μου και τη θεια μου, ηρθαν και οι γονεις των νονών της μικρης γιατι ειναι ξαδελφη του πατερα μου η μητερα τους και ειμαστε πολυ συνδεδεμενοι, ο αδερφος μου, οι γονεις μου, η γιαγια μου!15 ατομα και ετρεχα να προλαβω γιατι δουλευα κιολας την Παρασκευη!αλλα μια χαρα τα καταφερα!εψησε ο αντρας μου σουβλακια, σιεφταλια, εγω εκανα κινεζικο με ρυζι, εψησα και κουπεπια που μου φτιαξε η πεθερα μου και ειχα στο θαλαμο, εκανε η μαμα μου παστιτσιο, σαλατα!εκανα και μια κρεμα ορεο ολα μια χαρα! Κι αυριο θα μαζευτουμε οι γονεις μου, η θεια μου ο θειος μου και τα ξαδελφια μου στο σπιτι μου!Θα ψησουμε λουκανικα, χαλλουμι, μπριζολες!θα κανει η θεια μου πατατες στο φουρνο και κεφτεδακια και θα περασουμε το βραδυ στο σπιτι γιατι αν και μας καλεσαν και ο αδερφος της μητερας μου για φαγητο δεν μπορουμε να παμε και να ταλαιπωρουμε και το μωρο μεσα στο κρυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, έβαλα πατάτες, καρότα, φασολάκια και αρακά με ντομάτα στο φούρνο και ξανακάθισα, αφού δεν είμαι και για πολλά. Ο Αντρέας είναι στο γραφείο με τον μπαμπά του κι ακούνε κάλαντα!

Βάσω κρίμα που σου ήρθε η περίοδος. Σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες.

Ο Αντρέας δε φοβάται τον Άη Βασίλη, τις προάλλες στο πάρτι που πήγαμε, ντύθηκε ο άντρας της φίλης μου Άης Βασίλης και έδωσε μικροδωράκια στα παιδιά. Ο Αντρέας τον κοίταζε μάλλον με περιέργεια, και στο τέλος πήρε το δώρο του μια χαρά, αν και, εγώ η ηλίθια, αντί να καθίσω να δω, έτρεξα να βάλω πανακότα που τη λιγουρεύτηκα! Είχε πλάκα πάντως, γιατί ο Άης Βασίλης στεκόταν ακριβώς δίπλα του, κι ο Αντρέας είχε σηκώσει το κεφαλάκι του και τον κοιτούσε.

Εμείς πήραμε πρώτη φορά κομπιούτερ όταν πήγαινα πρώτη λυκείου, αλλά μετά από χρόνιες διαπραγματεύσεις με τον πατέρα μου, κι αφού κάναμε οικονομίες και βάλαμε τα μισά λεφτά ο αδελφός μου κι εγώ. Εμένα αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ είναι όταν βλέπω παιδάκια στο καρότσι να κρατάνε τα τάμπλετ και να παίζουν ή να κοιτάνε κινούμενα σχέδια. Βλέπουν στο σπίτι, είναι ανάγκη και όπου πάμε να τα βάζουμε να αποβλακώνονται μπροστά από μία οθόνη; Ένα παιδάκι μπορεί να απασχοληθεί και με άλλους τρόπους, π.χ. να ζωγραφίσει ή, οκ, μπορεί να τρέχει πάνω-κάτω, αυτό είναι το φυσιολογικό για το παιδί. 

Μου άνοιξες την όρεξη μ' αυτά που γράφεις! Εμείς αύριο θα πάμε στους γονείς μου μάλλον, αφού ο πατέρας μου είναι άρρωστος, χτες το απόγευμα πήγαν στα Επείγοντα πάλι γιατί είχε δύσπνοια, του έβαλαν μάσκες και ενέσεις και τώρα κάνει εισπνοές. Πάλι καλά που το πρόλαβαν, αλλά δε νομίζω ότι είναι κι ό,τι καλύτερο να τρέχουμε γέρο και άρρωστο άνθρωπο βραδιάτικα έξω. Από τότε που γεννήθηκε ο Αντρέας την παραμονή της Πρωτοχρονιάς έρχονται στο σπίτι μας οι γονείς και ο αδελφός μου, αλλά φέτος, όπως ήρθαν τα πράγματα, θα πάμε εμείς. Θα ανάψουν και τζάκι είπαν και θα ψήσουν μάλλον. Αλλά με εκνεύρισε ο άντρας μου. Του λέω, να πάμε το αργότερο στις εννιά. Όχι, το νωρίτερο εννιάμιση, λέει, γιατί έχει "δουλειά" στον υπολογιστή. Και η δουλειά φυσικά είναι ένα από τα παιχνίδια που παίζει. Του λέω, μα είναι δυνατόν, θα καθορίζουν τη ζωή μας τα παιχνίδια, ε, τι πειράζει, μου λέει, το πολύ-πολύ σας φέρνω εσάς νωρίτερα στη μάνα σου, και έρχομαι εγώ μετά. Είναι απίστευτο το κόλλημα που έχει με τον υπολογιστή και τα παιχνίδια, και φυσικά δεν το συνειδητοποιεί ο ίδιος. Οκ, το καταλαβαίνω ότι, ούτε δουλειά έχει και κυρίως, ούτε και φίλους, αλλά νομίζω ότι η κατάστασή του είναι παθολογική. Όχι μόνο καθορίζουν τη ζωή μας τα παιχνίδια που παίζει, αλλά τον αποκόπτουν και από την οικογενειακή ζωή. 

Τέλος πάντων... Να δούμε πώς θα είναι τα πράγματα, αν πάνε όλα καλά και γεννηθεί το δεύτερο παιδί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, δεν βλεπω και πολυ κινηση μαλλον ετοιμαζεστε για την αλλαγη του χρονου. Τι θα κανετε αυτες τις μερες? Εμεις παραμονη θα αλλαξουμε τον χρονο στην νονα του Νικολα και θα ειναι και οι γονεις μου και η αδερφη μου και η νονα της. Αγγελικης που εχουν ερθει απο Αμερικη για τις γιορτες. Ανημερα θα φαμε εδω σπιτι μας πιο ησυχα, θα ερθει η μαμα μου να μαγειρεψουμε μαζι.

Εγω τα ιδια χαλια, σημερα μιλησα και με τον γιατρο και του λεω οτι μια βδομαδα βελτιωση δεν βλεπω ουτε με την αλοιφη την voltaren ουτε με την θερμοφορα και deppon δεν θελω να παιρνω και πολλα. Τελοσπαντων μου ειπε οτι ολα αυτα ειναι λογω της εγκυμοσυνης σε συνδυασμο με τα αλλα δυο παιδια και που δεν ξεκουραζομαι καθολου, deppon να παιρνω για να μην ποναω, την voltaren ας την σταματησω και αν δω οτι δεν αντεχω αμα κλεισω και τις 37 βδομαδες μηπως παω να γεννησω.

Ο Νικολας ειναι ολο εκπληξεις τελευταια....ευχαριστες λεει περισσοτερες λεξεις και σημερα ειπε πολλες φορες ΜΑΜΑ και αλλες που με προβληματιζουν.... βγαινει μονος του πια απο παρκοκρεβατο και κουνια, ο ταρζαν και δεν εχω που να τον αφησω εστω δυο λεπτα να παω τουαλετα. Αχ το βλεπω να σκαρφαλωνει σε κανα portbebe σε λιγο καιρο με το που θα ερθει το μωρο. Τουλαχιστον τοτε θα τον προλαβαινω γιατι τωρα με τον πονο που εχω σε μεση και γοφο δεν μπορω να περπατησω καθολου γρηγορα μεσα στο σπιτι.

Αννα Μαρια ο γιατρος θα ξερει τι πρεπει να κανεις και οτι ειναι θα το παρακολουθεις, σου ειπε πως θα το αντιμετωπισεις και αν επηρεαζει το μωρο. 5,5 ολοκληρα εκατοστα ανθρωπακι μεγαλωσε το σπορι σας!!! Ολα καλα αντε και η αυχενικη σε λιγες μερες.

Βασω δεν πειραζει η καινουρια χρονια θα φερει το σπορακι και σε σας, ωραια θα περασετε και σεις καλες ετοιμασιες.

Επειδη αυριο δεν το βλεπω να προλαβαινω να μπαινω να ευχηθω σε ολες να εχουμε καλη πρωτοχρονια, να φυγει ο παλιος ο χρονος παιρνοντας μαζι του ολα τα ασχημα και τη νεα χρονια να κοιταμε τις ομορφιες της ζωης μεσα απο τα ματια των παιδιων μας. Καλη χρονια υγεια πανω απ ολα καο οτι καλυτερο σας ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, αν και εγώ απ' το πρωί ήμουν λες και με είχε πατήσει τρένο. Τώρα είμαι κάπως καλύτερα. Το απόγευμα πήγαμε στον εσπερινό με τον Αντρέα και τη μάνα μου, κι ο μικρός όλο έτρεχε και φώναζε μέσα στην εκκλησία. Γκρρρ, έχει γίνει ασταμάτητος... Τελικά τον πήγε στο χώρο που μαζεύονται τα παιδιά μέσα στην εκκλησία, παρ' όλο που δεν είχε ούτε ένα παιδί, κι έκανε τις σκανταλιές του περιορισμένος. Τώρα κοιμάται απ' τις πεντέμιση, κι είπαμε να τον αφήσουμε να κοιμηθεί, μια που σήμερα θ' αργήσουμε να κοιμηθούμε το βράδι.

Καγκουράκι ευτυχώς εμάς ο Αντρέας δεν είναι πολύ του σκαρφαλώματος, δεν ήταν δηλαδή, γιατί τώρα έχει αρχίσει να σκαρφαλώνει στις καρέκλες, στο τραπεζάκι του καθιστικού και σήμερα και στο στασίδι της εκκλησίας. Στους καναπέδες και τα κρεβάτια σκαρφαλώνει εδώ και πολύ καιρό εννοείται, και μάλιστα στους καναπέδες από την πλευρά του μπράτσου... Πάντως ο Νικόλας είναι πολύ ταρζάν! Να δούμε πώς θα είναι με το καινούριο μωρό.

Σας φιλώ όλες και σας εύχομαι καλή χρονιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαλησπερΑ κοριτσακια μου γλυκα μπηκα να ευχηθω στα γρηγορα γιατι φευγω γιατι μας εχουν τραπεζι

καλη χρονια !!!!

το 14 ελπιζω να ναι πιο αισιοδοξο πιο ομορφο κ ευτυχισμενο για ολο τον κοσμο

Τα ασχημα του 13 να ξεχαστουν γρηγορα

κ οι ομορφες του αναμνησεις να μεινουν στην ψυχη μας..

Οσοι παλι σημερα ζουν μια δυςκολη μερα ελπιζω να ναι η τελευταιΑ τους φορα..κ μονο χαρες απο δω κ μπρος

Φιλια πολλα

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και καλή χρονιά να έχουμε! 

Βάσω χρόνια πολλά για τη γιορτή σου!

Μάγδα να χαίρεσαι το Βασιλάκη σου! 

Έχει καμία άλλη κάποιον που γιορτάζει; Νομίζω όχι, δε ξέχασα κάποια!

Πώς αλλάξατε τη χρονιά; Εμείς περάσαμε πολύ ωραία, πήγαμε στους γονείς μου, είχαν ανάψει τζάκι, φάγαμε (εγώ λίγο, αλλά ευτυχώς δεν έκανα εμετό), και παίξαμε ένα επιτραπέζιο γνώσεων. Παλιότερα χαζεύαμε τηλεόραση, αλλά τότε είχε και ωραία προγράμματα, ενώ φέτος ήταν μια αηδία. Εδώ και 2-3 χρόνια παίζουμε επιτραπέζια, με πρωτοβουλία του άντρα μου! Περάσαμε πολύ ωραία με το παιχνίδι, και ούτε που το καταλάβαμε για πότε πήγε δώδεκα, ενώ άλλα χρόνια ο πατέρας μου κοιμόταν στην πολυθρόνα, και οι υπόλοιποι περιμέναμε πότε θα έρθουν τα μεσάνυχτα. Όταν άλλαξε ο χρόνος τραγουδήσαμε το "Πάει ο παλιός ο χρόνος" και το "Αρχιμηνιά και αρχιχρονιά" και κόψαμε τη βασιλόπιτα. Τι έκπληξη! Ο Αντρέας βρήκε το φλουρί! Ευτυχώς είχε κοιμηθεί πεντέμιση-οκτώ το απόγευμα, και έμεινε ξύπνιος και άλλαξε το χρόνο μαζί μας! Εννοείται ξεράθηκε στο αμάξι, και όταν ήρθαμε σπίτι, τον άλλαξε ο μπαμπάς του και ούτε που κατάλαβε τίποτα. Συνέχισε να κοιμάται, και ούτε γάλα ήπιε.

Το μεσημέρι πήγαμε στο νονό μου που γιορτάζει, αλλά με έπιασε υστερία, γιατί έχουν γάτα, και όλο το σπίτι ήταν γεμάτο τρίχες. Δεν είπα τίποτα, βέβαια, αλλά ένιωθα άβολα, κι ενώ περνούσαμε ωραία και ο Αντρέας έπαιζε με τα ξαδελφάκια του, κατά τις τρεις φύγαμε. Φυσικά, ξέρω ότι τοξόπλασμα δεν κολλάς από τις τρίχες της γάτας, αλλά ξέρετε πόσο υπερβολικές γινόμαστε καμιά φορά στην εγκυμοσύνη. Μόλις φτάσαμε σπίτι, βγάλαμε ό,τι φορούσαμε χωρίς να καθίσουμε πουθενά και τα βάλαμε για πλύσιμο. Κι όλα αυτά, ενώ ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κολλήσεις τοξόπλασμα από τρίχες γάτας και μάλιστα οικόσιτης... 

Α, ξέχασα να σας πω: τα ξημερώματα γέννησε η γυναίκα ενός φίλου του αδελφού μου, και ήταν το πρώτο μωρό του 2014! Έδωσε και συνέντευξη στα κανάλια! Βάσω, αν δεις ειδήσεις, ένας τύπος με μούσια που μένει στον Ύψωνα, αυτός είναι! 

Σας φιλώ κοριτσάκια μου, και εύχομαι σε όλες μας μια καλή χρονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!επιτελους εφτιαξα νεο λογαριασμο...δε δεχοταν κανεναν κωδικο !!!

τρελλαθηκα παλι!!!

ελεος πια με αυτες τις αλλαγες!!!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2014!!!

ΕΧΘΕΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΙ 3 ΜΑΣ!!! ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΕΩΣ ΤΙΣ 11 ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ!τον εντυσα αγιοβασιλακη..και βγηκαμε εξω να δουμε τα πυροτεχνηματα αλλα τρομαξε και γαντζωθηκε πανω μου!ο Αγιος Βασιλης του εφερε τον ''γκολακια΄΄ της FISHER.

του αρεσε πολυ!!!

αχ κοριτσια καθε χρονο  τον αγαπαω ολο και περισσοτερο!<3 <3 <3

τσουγκρισαμε και τα ποτηρια ολοι μαζι!ο Αντωνης με το μπιμπερο και εμεις με τα ποτηρια!το ατιμο οτι βλεπει κανει!εσεις πως περασατε?τι τα εφερε?

τωρα θα σας διαβασω....

φιλια πολλα!!1

ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ!ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΛΕΩ!!!ΕΣΥ ΤΙ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΕΧΕΙΣ???

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Χρονια !!!!!!!

Να εχουμε υγεια υγεια και παλι υγεια να ειμαστε αισιοδοξες οτι θα πηγαινουν ολα καλα και να φερνει ο χρονος αυτος χαρες και χαμογελα σε ολες μας!!

Βασω πολυχρονη, οτι επιθυμεις σου ευχομαι και αυτη η χρονια να παρει πισω οσες αγωνιες περασατε περσυ και να φερει ευτυχισμενες στιγμες και ενα αδερφακι στην Ιωαννα σας!

Μαγδα να χαιρεσαι τον Βασιλακο σου, να καμαρωνεις το γλυκο μικρο σου αντρακι!

Αννα μαρια με το καλο να ερθει και το δικο σας μωρακι στον κοσμο αυτη την χρονια γερο και τυχερο! Ωραια περασατε και εσεις και καλη ιδεα αυτη με τα παιχνιδια γιατι οντως η τηλεροαση δεν εχει και τιποτα αξιολογο πια. Καλα αυτο με τις γατες το εχω και εγω, εχει η αδερφη μου στο σπιτι της και ειδικα στην εγκυμοσυνη αλλα και γενικοτερα λογω των παιδιων δεν μπορω και εγω τις τριχες στα ρουχα και μολις γυρναμε και μεις σπιτι ολα πανε για πλυσημο. Μαλιστα μου ειπε οτι στην τελευταια γενικη που εκανα καθαρισαν το σαλονι και το εχουν κλειστο να μην πηγαινει καθολου ο γατος ετςι να πηγαινω πιο ανετα με τα μικρα αλλα και παλι μπορεις να μεινεις μονο στο σαλονι.

Μαρινα καλη χρονια, τον εντυσες και αγιοβασιλη μια χαρα! Τρομαξε και ο δικος με τα πυροτεχνηματα και μενα και τα δυο. Εμας τα δωρα μας ηταν δυο φορτηγα για τον Νικολα και για την Αγγελικη ενα παραμυθι, ενα puzzle και ενα επιτραπεζιο.

Εμεις αλλαξαμε τον χρονο στην νονα του Νικολα, τους θειους του αντρα μου δηλαδη, ηταν ο πεθερος μου, οι γονεις μου, η αδερφη μου μαζι με τα μελλοντικα πεθερικα της, η ξαδερφη μου με την μαμα της και με τον γιο της, που εχει βαπτιση την Αγγελικη και η οικογενεια του νονου της νονας του Νικολα! Πολυς κοσμος δηλαδη....ηταν απο τις πιο εντυπωςιακες πρωτοχρονιες γιατι αλλαξαμε τον χρονο στο μπαλκονι τους! Το σπιτι τους βλεπει την εισοδο του λιμανιου στον Πειραια οπου οταν αλλαξε ο χρονος βλεπαμε τα πυροτεχνηματα απο το λιμανι και το πρωτο καραβι που μπηκε να σφυριζει και να το συνοδευουν φωτοφολιδες ναυτικες και βεγγαλικα μεχρι να δεσει! Τα μικρα μου ηταν και τα δυο ξυπνια αλλα η αληθεια ειναι οτι τρομαξαν λιγο με τα πυροτεχνηματα. Το φλουρι εκει επεσε στο μωρακι που περιμενω, μου εκοψαν διπλο κομματι για μενα και το μωρο στην κοιλιτςα και ηταν στο δευτερο κομματι.

Σημερα φαγαμε εδω στο σπιτι μας μαζι με τους γονεις μας και στην βασιλοπιτα που ειχα φτιαξει και ειχα διακοσμησει μαζι με την Αγγελικη, δεν βρηκαμε το φλουρι κοβοντας τα κομματια, οποτε ειναι στην υπολοιπη αρα σε μας θα πεσει παλι.

Καλη χρονια και παλι, και οτι καλυτερο σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...