Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Βασουλα την λατρευω την πεθερα μου ειναι η δευτερη μανουλα μου την ξερω 13 χρονια κ μου χει φερθει σαν κορη της ειναι η καλυτερη πεθερα του κοσμου δεν ειμαι εγω καλη αυτη ειναι χιχι

κ η βανα η συνηφαδα μου ειναι κ αυτη πολυ γλυκια κ με φροντιζει πολυ ειναι καμια 5 ετια μεγαλυτερη αλλα μου φερθηκε σαν αδερφη εξαρχης γιαυτο κ βαφτησα κ την μικρη δεν ηξερα αν οντως θα παντρευτω τον αντρα μου αλλα ηθελα να χω για παντα επαφες μαζι τους

κ ο πεθερουλης ειναι καλος απλα γκρινιαρης κ μιας κ δε με διαχωριζει απο τους γιους ολο με μαλωνει σαν μπαμπας μου αστα

φαε ντυσου τρεχεις κ ολα αυτα!!!

ανθουλι μου κωλοιωσεις κ ο αντρας της αδερφης μου πυρετο εχει αι στο καλο παλιοχειμωνας!!!ελπιζω να φυγει ο παλιοβηχας δωσε μια κουταλια μελι λεμονι εμενα με μαλακωνει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαζι γραφαμε καγκουρακι μου

μπραβω στο ζουζουνι που δε χαλα το δεντακι ξερουν κ αυτα κ το θελουν ομορφο κ στολισμενο μωρε

εμενα κ στη 2 εγκυμοσυνη παλι σα τρελος θα κανει ειναι φοβιτσιαρης

σκεψου τωρα που χα καθυστερηση κ ειχε ξεκινησει μη αυτο μη το αλλο χωρια που μιλαγε στην κοιλια χαχα την αδεια τελικα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τρελαινομαι για ψωνια δωρα κ να κανω κ να μου κανουν

μη βρεθω με λεφτα αστα ανθουλι μου εχω γεννεθλια στης 15 κ θα ψωνιστω χιχι συνηθως η μαμα μου κ τα πεθερικα μου δινουν λεφτακια τι καλυτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Ευτυχώς τρεις παρά ξύπνησε ο Αντρέας, τον έφερε ο άντρας μου, πήγε να τον ταΐσει σούπα, αλλά έκανε εμετό. Μάλλον ήταν μεγάλα τα κομμάτια του κρέατος και αναγούλιασε. Τελικά έφαγε τρία μπισκότα, και τώρα τον κάναμε μπάνιο. Ουφ, κουράστηκα, κι έχω και σχολείο.

Βάσω είναι τώρα τρεις μέρες που το κάνει αυτό ο Αντρέας. Αλλιώς κατά τις εννιάμιση άρχιζε "πούνι γάλα" (ζιπούνι γάλα). Ελπίζω να είναι φάση και να περάσει γιατί δεν παλεύεται.

Καγκουράκι μια χαρά με το δέντρο! Κι εμείς ίσως στολίσουμε αυτό το σαββατοκύριακο.

Το έχουμε δοκιμάσει αυτό που λες με τον ύπνο του Αντρέα, αλλά έτσι και τον βάλουμε στο κρεβάτι, λέει "τούμπες", κι αρχίζει τα ακροβατικά. Δεν πιάνει με-τί-πο-τα!

Χτες ήπιε περίπου ενάμιση μπιμπερό γάλα, αφού τη δεύτερη φορά του έκανε μισό μπιμπερό και δεν το ήπιε όλο, το ίδιο και την τρίτη.

Καλά, εγώ τις σακούλες δεν τις σηκώνω, γιατί δεν πηγαίνω ποτέ στο σούπερ μάρκετ! Ούτε τον Αντρέα σηκώνω, πάρα πολύ σπάνια, π.χ. χτες το απόγευμα που ξύπνησε απ' το μεσημεριανό ύπνο, τον έβγαλα απ' το κρεβατάκι και κάθισα αμέσως στην πολυθρόνα με τον Αντρέα στην αγκαλιά μου.

Μάγδα αυτό το "μπορούμε"δεν το ήξερα. Ωραία πρωτοβουλία.

Καλά, η δική μου σχέση με τα πεθερικά μου είναι από άλλο πλανήτη, χωρίς να έχουμε ιδιαίτερα προβλήματα.

Σας αφήνω, θα φύγω για το σχολείο σε λίγο, κι έχω να κάνω και κάτι εκτυπώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι τοσο κουρασμενη σημερα, εντωμεταξυ νιωθω και πολλες συσπασεις.....θελω να πιστευω οτι ειναι απο την κουραση και οχι τιποτε αλλο, γιατι ειναι νωρις ακομα.

4 ηρθε η Αγγελικη απο τον παιδικο, 4:30 ειχαμε παιδιατρο η Αγγελικη ειναι 15,8 και 103 ποντους κατηγορια φτερου για 4 ετων παντως πηρε κοντα 3 κιλα απο περσυ. Κανανε και τα εμβολια τους ο Νικολας εκλαψε λιγο η Αγγελικη κυρια καθολου, μετα γυρισαμε σπιτι και γρηγορα γρηγορα ετοιμαστηκαμε για κολυμβητηριο. Τον Νικολα αποφασισα να τον σταματησω τωρα και να ξεκινησει παλι κατα τον Απριλη αλλα δεν τον κρατας με τιποτα οσο ειμασταν εκει ολο στα αποδητηρια ηθελε να παει και οσο η μαμα μου εντυνε την Αγγελικη φτασαμε μεχρι την πισινα, τον πηρε ο προπονητης αγκαλια η καλυτερη του. Μετα. Πηγα την μαμα μου σπιτι της και πηγα και ρωτησα και σε εναν παιδοτοπο εκει κοντα για να κανω τα γενεθλια της Αγγελικης, γυρισαμε σπιτι κατα τις 21:00 μεχρι να τα κανω μπανιο να πιουν γαλα να τα κοιμησω πηγε 11 παρα. Ουφ.....παω να κοιμηθω μπας και ηρεμησει λιγο και το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

κατερινιω να χαιρομαστε στα μικρα μας αντρακια, πολυχρονος ο Νικος σου.

χρονια πολλα και σε οσες εχετε καποιον δικο σας να γιορταζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Κατερίνα να σου ζήσει ο Νίκος σου!

Καγκουράκι να σου ζήσει ο Νικολάκης σου!

Χριστίνα να σου ζήσει ο άντρας σου!

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία.

Εγώ κλασικά, ξινίλες, ζαλάδες και αναγούλες, μην τα λέω κάθε μέρα, τα μάθατε πια, είδηση θα είναι αν δεν έχω.

Χτες στο σχολείο έγραφε η τάξη της γνωστής μαθήτριας έκθεση. Αυτή είχε κάνει την έκθεση από πριν, και την είχε μάθει παπαγαλία. Ρώτησα τους άλλους και μου είπαν ότι η έκθεση που έγραψε ήταν για την αξία του εσπερινού σχολείου, έτσι τους έβαλα θέμα για την αναβάθμιση του εσπερινού σχολείου. Μέσα στο θέμα, αλλά όχι ακριβώς αυτό που παπαγάλισε. Αυτή πελάγωσε, κάτι έγραψε βέβαια, αλλά γκρίνιαζε, και στο τέλος μου έδωσε την έκθεση που είχε κάνει στο σπίτι και μου λέει "διάβασέ τη να δεις", και καλά, "κοίτα να δεις την αξία μου". Οκ, δεν ήθελα να την εκδικηθώ ή κάτι, απλά να καταλάβει ότι το ζητούμενο δεν είναι η παπαγαλία, αλλά το να χρησιμοποιούμε το μυαλό μας κάθε στιγμή.

Καγκουράκι μόνο που διάβασα το χτεσινό σου πρόγραμμα, έπεσα στα πατώματα και μου έκαναν ηλεκτροσόκ για να με συνεφέρουν... Απαπαπα...

Οι συσπάσεις στάνταρ είναι από την κούραση. Εγώ είχα συσπάσεις από τον έβδομο μήνα περίπου.

Όσο για τον ύπνο του Αντρέα, χτες βράδι του δώσαμε το γάλα του κατά τις δέκα και μισή και έπεσε ξερός.

Σας είπα την καινούρια του σκανταλιά; Πετάει πράγματα μέσα στους καφέδες και στα νερά μας. Σήμερα το πρωί έριξε ένα μολύβι στον καφέ του μπαμπά του, κι ένα βραχιόλι και το κάλυμμα απ' το δικό του ποτηράκι, στο νερό μου... Έτσι και του πεις όχι, παραφυλάει, μέχρι να πετύχει το δευτερόλεπτο που η κούπα ή το ποτήρι είναι αφύλακτα, και φλουπ! τα πετάει μέσα...

Σας αφήνω!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα να σας αναφέρω την τελευταία ατάκα για την εγκυμοσύνη μου.

Χτες, η γραμματέας του σχολείου: "Ξέρεις πόσο σε λυπάμαι που είσαι τόσο χάλια;;;;". Της λέω "ναι, αλλά μετά από λίγους μήνες θα έχω άλλο ένα μωρό".

Εν τω μεταξύ, την περασμένη Παρασκευή που το ανακοίνωσε ο διευθυντής στο σχολείο, λέει σ' αυτήν "άντε Μαρία, η σειρά σου τώρα", κι αυτή του κάνει "απαπαπαπα, εγώ δεν πρόκειται να κάνω άλλο παιδί, ήλθα, είδα και απήλθα, κι αυτό που έκανα, μακάρι να τα καταφέρω να το μεγαλώσω".

Να δούμε τι άλλο θ' ακούσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω κοιμησα τον Νικολα και λεω να βαλω μια σκουπα να μαζεψω και λιγο αυτο το σπιτι γιατι μπορει να ερθει η νονα του το απογευμα, στο ενδιαμεσο εχει και γυμναστικη η Αγγελικη.

Αννα Μαρια ευχαριστω για τις ευχες!! Με το καλο το μπεμπινι σου. Απισευτη η σκανταλια του Αντρεα, προσεξτε μη σας ριξει κανενα κινητο μεσα.

Χρστινα να χαιρεσαι τον αντρα σου. Ευχομαι να ειτε μαζι αγαπημενοι και να λυθουν τα οποια προβληματα.

Σας εβαλα και φωτο μερικες απο το δενρο μας και 2 απο το baby swimming που θα σταματησουμε κλαψ κλαψ. Το πρωι του λεω ελα παμε εξω βολτα και μου φερνει το μαγιω του και το μαγιω μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Αννα μαρια η γραμματεας οτι να ναι.ακους εκει σε λυπαται. . .! Σε λιγες μερες θα σταματησουν τα συμπτωματα και σε λιγο καιρο θα κρατας ενα θαυνα απο Τον Θεο και Την Παναγια.αχ!

Καγκουρακι μου να σου ζησει ο Νικολας σου!μινιον και η Αγγελικη! Και η Ιωαννα οταν φτασει στην ηλικια της τοσα κιλαυπολογιζω να εειναι.μη σου πω πιο λιγα! Χαχα!

Κατερινα να σου ζησει ο γιοκας σου!

Χριστινα να σου ζησει ο συζυγος σου!

Μαγδουλα μου τι ομορφη και δεμενη οικογενεια ειστε! Σας χαιρομαι!

Σημερα ειναι τα γενεθλια της μικρουλας μας! Θα τα γιορτασουμε αυριο! Σημερα πηραμε τουρτουλα και εσβησε στο σχολειο.της εβγαλε και φωτο η δασκαλα της! Σημερα ημουν με αδεια, εφτιαξα τσιζκεηκ, τυραμισου, κρεμα αραβοσιτο και σοκολατινα νηστισιμη και αμυγδαλωτα νηστισιμα.ολα για αυριο! Την τουρτα την παραγγειλα! Φαγητο θα φτιαξουν στο χωρο που θα τα κανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!Μου εχετε λειψει...αλλα δεν προλαβαινω ρε γαμωτο...Τωρα θα πιασω και μια τεραστια στοιβα ασιδερωτα που τα εχω αφησει ποσες μερες...

Κατερινα να χαιρεσαι τον μικρο Νικολα σου!!!!!ειναι ενας γλυκας!!

Κατερινα ΚΑ να χαιρεσαι τον Νικο σου!!!Να τον καμαρωνεις !!!

Βασω μου να χαιρεσαι τη Ιωαννα σου!!!Να ειναι γερη και ευτυχισμενη

Χριστινακι να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Επεξεργάστηκε από alexandra04
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, εξαφανισμενες ολες βλεπω ολοκληρο σαββατοκυριακο.

Εμεις ειχανε λογω των γιορτων ενα γεματο σαββατοκυριακο, την παρασκευη ηρθε η νονα του Νικολα του εφεραν δωρο ενα μπουφαν αλλα σκεφτομαι να του παρω ενα νουμερο μεγαλυτερο να το εχει για του χρονου γιατι για την ωρα βολευεται με ενα της Αγγελικης καφε, απλα το εσωτερικο εχει μωβ ροζ μικρα λουλουδακια, δεν πειραζει....

το σαββατο σπιτι και χθες το μεσημερι ειμασταν στους γονεις μου για φαγητο αγου γιορταζε και ο μπαμπας μου και το απογευμα ειχαμε επισκεψεις στο σπιτι λογω της γιορτης της δικιας μου και του Νικολα απο μια θεια του αντρα μου.

Απο χθες το βραδυ εχω τον Νικολα με πυρετο μεχρι 39 εχει κανει δεν εχει αλλα συμπτωματα βηχα ή μυξουλες, ειχε την προηγουμενη βδομαδα απο αυτα, λετε να ειναι απο το mmr που εκανε την Πεμπτη, νωρις δεν ειναι συνηθως μετα απο βδομαδα κανει αυτο το εμβολιο πυρετο

Αννα Μαρια πολυχρονη, να σε χαιρομαστε οτι επιθυμεις και με το καλο το σπορακι σας να γεννηθει και να το παρεις αγκαλιτσα.

Βασω να χαιρεσαι την Ιωαννα σου, πολυχρονη ευτυχισμενη και ολο χαρες και υγεια να εχετε, να μην της συμβει ποτε ποτε ξανα τιποτε ασχημο. Ευχομαι του χρονου να γιορτασει τα τριτα της γενεθλια παρεα με το αδερφακι της. Πως τα περασατε στο παρτυ σας?

αλεξανδρα σε χασαμε, εγω μολις τωρα τελειωσα το σιδερο και παω να παρω την μικρη

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΡΙΤΣΑΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!Γεια σας!!!τι κανετε??????????????????????????

και ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι επιτελους εβαλα ιντερνετ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε????

εγω δουλευω με το Voucher σε λογιστηριο!!!χαιρομαι που κανω κατι επιτελους στο τομεα μου και ξεσκαω κιολας με τη δουλεια!αλλα ειναι λιγο πιο κουραστικο με παιδι και δουλεια!

αλλα νιωθω πολυ πιο ομορφα!και δημιουργικα!!

ο Αντωνης ταρζανεψε πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κανει ολο ζημιες!!!αλλα ειναι και κολλημενος πανω μου!!!χωρις τη μαμα δεν κοιμαται λεπτο!!!στο κρεβατι μας μετακομιζει καθε βραδυ!!!

εσεις τι νεα?????

αλλη εγκυουλα εχουμε???[smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ειδα οτι εχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ?????????????????????????????????εΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ????ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ~~~~~~~~~~~~ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΦΥΛΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Ολοκληρο το σαβ/κο και δεν δηλωσε παρων καμια! Χαχα!

Αννα μαρια χρονια πολλα! Να χαιρεσαι το ονοματακι σου! Με το καλο και το μωρακι σου και να σε χαιρονται ο συζυγος και ο Αντρεουλης!

Καγκουρακι γεματο και το δικο σας σαβ/κο! Αρρωστουλης ο Νικολας? Μπορει να ναι και αποτο μμρ γιατι και μενα η Ιωαννα εκανε ψηλο πυρετο μετα απο καμια 10ρια μέρες η Ιωάννα. Περαστικα να ειναι! Το μπεμπε κλωτσαει? Ευχαριστω και για τις ευχες! Μακαρι τα 3α της γενεθλια να τα περασει με το αδελφακι της παρεα αν θελει Ο Θεός και Η Παναγία!

Στο παρτυ περασαμε ομορφα! Η μθκρη φοβηθηκε τις μασκοτ τελικα, την ωρα που πηγε να σβησει το κερακι εσπασαν ενα ρολο με κονφεττι και τρομοκρατηθηκε περισσότερο οταν ακουσε το μπουμ.τελικα χρειαστηκε να τραγουδησουμε 2φορες για να τα σβησει.κατα τα αλλα ξεσαλωσε επαιξε στον παιγνιδοτοπο με τα αλλα μωρα και ηταν παντα καποιος μαζι της ειτε οι νονες της ειτε ο αδελφος μου ειτε η κοπελα του.οντως και μενα μου αρεσε ολα τα μωρα περασαν ομορφα δεν υπηρχε φασαρια γιατι ενα παρτυ κλεινουν στο χωρο και ηταν πολυ ωραια. Απο φαγητο ειχαμε νηστισιμα μπεργκερς, κουπες μανιταρι, σπρινγκ ρολλς, πατατες, ελιοπιττα, και απο μη νηστισιμα ειχαμε ναγκετς, χαμπεργκερς, πιτσουλες! Αυτα! Το φαγητο καταναλωθηκαν ολα δεν εμεινε δειγμα! Γλυκα τα πηραμε εμεις μας εμειναν αρκετα και τα φεραμε σπιτι.παραγγειλα την τουρτα που ηταν γευση ορεο, εκανα τσιζκεηκ, σοκολατινα νηστισιμη, αμυγδαλωτα, κρεμα αραβοσιτο, τυραμισου, ειχαμε δακτυλα, πουρεκια αναρης, σιροπιαστα, εκλερακια κ ταρτουλες.ειχα 50μεγαλους περιπου και 15μωρα! Και απο χρονου με υγεια πανω απο ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Εγώ χάλια κλασικά, ο πατέρας μου είναι στο νοσοκομείο, το ίδιο και ο πεθερός μου. Ο πατέρας μου σηκώθηκε σήμερα το πρωί κατά τις πεντέμιση-έξι, πήγε τουαλέτα, ζαλίστηκε, λιποθύμησε, χτύπησε στο κεφάλι και τον πήγε η μάνα μου κατευθείαν στα Επείγοντα. Του έκαναν ράμματα στο κεφάλι, αλλά αυτό δεν είναι τίποτα. Το πρόβλημα είναι ότι του έπεσε πολύ η πίεση, κι επειδή έχει παλιό έμφραγμα, τον κράτησαν μέσα για να τον παρακολουθούν. Ο πεθερός πάλι, έχει τα γνωστά προβλήματα με τους πνεύμονες.

Κατά τα άλλα, δεν κάναμε τίποτα σήμερα. Έφτιαξα μια νηστίσιμη πάστα φλόρα για το σπίτι, αλλά έβαλα δική μου μαρμελάδα φράουλα που ήταν λίγο υγρή, και μέχρι να ψηθεί το από κάτω, άρπαξε λίγο το αποπάνω! Έγινε νόστιμη πάντως, αν και κουράστηκα πάρα πολύ να τη φτιάξω. Γενικώς, το παραμικρό να κάνω κουράζομαι...

Στο σχολείο είχαμε πάλι θέμα με τη γνωστή μαθήτρια. Είχαμε διαγώνισμα στην Ιστορία, τους είχα δώσει εννιά ερωτήσεις, αλλά τους είχα πει ότι θα βάλω και πηγές αντί για κάποιες ερωτήσεις. Τους είχα πει κιόλας συγκεκριμένα ότι θα τους βάλω πηγή (δηλαδή κάποιο κείμενο της εποχής εκείνης) αντί για την ερώτηση της θρησκείας, και τους έβαλα κι ακόμα μία πηγή για κάποιο άλλο θέμα. Δέκα βαθμοί από τις πηγές, και τρεις από τις ερωτήσεις του φυλλαδίου να κάνουν τις δύο, άλλα δέκα βαθμοί από εκεί. Ε, αυτή χτυπιόταν που δεν τους έβαλα μόνο ερωτήσεις, γιατί τις είχε παπαγαλίσει και θα τις έγραφε όλες σαν ποιηματάκι, και φώναζε ότι το μισό διαγώνισμα ήταν εκτός ύλης, ότι άλλα τους είπα κι άλλα έβαλα, και διάφορα άλλα. Της λέω "μα το ζητούμενο δεν είναι να τα μάθετε απ' έξω και να έρθετε να τα γράψετε" "και τι είναι δηλαδή το ζητούμενο;" μου λέει "να παιδεύομαι εγώ τώρα να απαντήσω;". Τα έγραψε όλα, και δεν έγραψε και άσχημα, νομίζω γύρω στο 15-16, και μου πετάει το διαγώνισμα στην έδρα και βγαίνει έξω απ' την τάξη, χωρίς καν να ζητήσει άδεια. Μετά έρχεται μέσα, συνέχιζε τα ίδια, χτυπάει κουδούνι, φεύγω, κι αυτή έκλαιγε, φώναζε, τσίριζε, πήγε στο βοηθό διευθυντή (ο διευθυντής έλειπε), αλλά δεν της έδωσε σημασία, και πήρε άδεια εξόδου και έφυγε την τελευταία περίοδο, γιατί είχαμε πάλι μαζί. Αύριο στάνταρ θα πάει στο διευθυντή και θα φωνάζει. Υποτίθεται βοηθώ τους μαθητές όταν βάζω κείμενο για να απαντήσουν ερωτήσεις βασισμένες στο κείμενο, αντί για σκέτες ερωτήσεις, τις οποίες μπορεί και να μην ξέρουν, αλλά αυτή πού να το καταλάβει, θέλει να παπαγαλίζει και να παίρνει όλο εικοσάρια για να έρχεται πρώτη και να σηκώνει τη σημαία και να παίρνει βραβεία, αλλά κατά τα άλλα, να μένει ένα στουρνάρι, που να μην μπορεί να γράψει μια σωστή πρόταση και να μην μπορεί να κατανοήσει ένα κείμενο.

Τέλος πάντων, άντε αρκετή σημασία της έδωσα. Ουφ, από τη μία τη λυπάμαι, γιατί μόνο και μόνο που τα κάνει όλα αυτά και θέλει να έρχεται πάντα πρώτη, κ.λπ., δείχνει πολύ σοβαρό πρόβλημα, απ' την άλλη κι εγώ δεν έχω την πείρα και τη σύνεση του διευθυντή που την πιάνει πάντα με το καλό και τη συμβουλεύει.

Καγκουράκι μια χαρά περάσατε το ΠΣΚ!

Ο πυρετός αποκλείεται να είναι από το μμρ, εμάς ο Αντρέας είχε κάνει πυρετό νομίζω μια βδομάδα μετά, και μας είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι από το εμβόλιο, γιατί οι παρενέργειες αυτού του εμβολίου παρουσιάζονται μετά τις δύο εβδομάδες.

Μαρίνα καλώς όρισες πίσω! Συγχαρητήρια και για τη δουλειά σου, ποιος σου προσέχει τον Αντωνάκη όταν λείπεις; Τον έχεις βάλει σε κανονικό κρεβάτι και σηκώνεται το βράδι ή κλαίει και τον μεταφέρετε εσείς στο δικό σας; Εμείς δεν έχουμε τέτοιο θέμα, αλλά αυτές τις νύχτες που κάνει κρύο, τον κοιμίζουμε στο κρεβάτι μας, μέχρι να έρθει ο υπνόσακκος που του παρήγγειλα, γιατί ξεσκεπάζεται τα βράδια.

Ευχαριστώ και για τα συγχαρητήρια!

Βάσω μια χαρά με τα γενέθλια, παρά τις μασκότ! Απαπαπα, εγώ δεν τις μπορώ! Σε όσα γενέθλια έχω πάει, τα παιδάκια κλαίνε και ουρλιάζουν και σβήνουν τα κεράκια κλαίγοντας. Κρίμα είναι.

Καλέ, πόσα γλυκά φτιάξατε;;; Μήπως να ανοίξετε κανένα ζαχαροπλαστείο;

Σας αφήνω κούκλες!

Οι υπόλοιπες (Ανθή, Χριστίνα, Κατερίνα, Μάγδα) πού είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες καλησπερα τα διαβασα ολα κ αυριο ερχομαι για νεα κ σχολια τωρα κλεισαν τα ματακια μου!!

μη βαλετε απουσια χιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ μου περαστικα σας!!!δεν ηξερα οτι εχεις τετοια θεματα υγειας! να γινουν καλα γρηγορα!!! εμενα ΔΕΝ θελει με τιποτα τον υπνοσακο!!!κλαιει μεχρι να το βγαλω κι ετσι ναι καταληγει ξεσκεπαστος συνεχεια για αυτο και εχω τα καλοριφερ στο 22.5! αλλιως θα ξεπαγιασει!! πως νιωθεις που εμεινες εγκυος???εχεις συμπτωματα?ποτε το εμαθες και πως το ανακοινωσεις στους αντρες της ζωης σου???ο μικρος καταλαβαινει τι σημαινει αδερφακι?χιχιιχιχι πολλες αποριες!!! αααα τον Αντωνακη τον κραταει η μαμα μου και 1 φορα τη βδομαδα ερχεται η πεθερα μου!6ωρο δουλευω οποτε περναει πιο γρηγορα! επισης ο Αντωνης στη κουνια του κοιμαται ακομη...τον χωραει και νιωθω και πιο ασφαλης! βασικα αν κοιμηθει μεσα στη μερα δεν εχει προβλημα κανενα στη κουνια...τη νυχτα φοβαται μαλλον!!!

Βασω να την χαιρεσαι!!!να ειναι γερη η κορουλα σου!!τι νεα??εσεις σπορακι ετοιμαζεται??

φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Καλέ, πού εξαφανιστήκατε όλες;;;;;;; Ρήμαξε το ποστάκι μας!!!!!

Μαρίνα ο Αντρέας μέχρι πέρσι τουλάχιστον έμπαινε στον υπνόσακκο. Αλλά μιλάμε για φορμάκι-υπνόσακκο, όχι τον άλλο που είναι μονοκόμματος από κάτω σαν σάκκος. Αλλά δε μου τον έχουν φέρει ακόμα, και τον κοιμίζουμε μαζί μας. Γενικώς, όμως, δε θέλω να κοιμάται συνέχεια μαζί μας. Κι ο Αντρέας εννοείται ακόμα στην κούνια του κοιμάται, σε λίγο καιρό λέμε να τον βάλουμε σε κρεβατάκι.

Από συμπτώματα έχω πολλά, ζαλάδες, αναγούλες, ξινίλες, ακριβώς ό,τι είχα και την προηγούμενη φορά.

Πώς να τους το ανακοινώσω, έκανα το τεστ, ήταν θετικό, ο άντρας μου περίμενε απ' έξω, μου λέει "τι έγινε, είσαι;" και του λέω "ναι... εεεε... δηλαδή... δεν ξέρω... για κοίτα, πόσες γραμμές βλέπεις εδώ;". Ε, είδε δύο γραμμές, αγκαλιαστήκαμε όλοι μαζί και είπαμε στον Αντρέα ότι θα αποκτήσει αδελφάκι. Δε νομίζω ότι κατανοεί τι σημαίνει "αδελφάκι", όταν τον ρωτάμε τι έχω στην κοιλιά μου, μία λέει "Μίκυμάους" και μία "απεπάκι" (αδελφάκι). Όταν τον ρωτάμε αν θέλει αδελφάκι, μία λέει "ναιιιιιι!!!!" με πολύ ενθουσιασμό, και μία "όσι" (όχι) μετά βδελυγμίας!

Καλέ, μπείτε και οι υπόλοιπες, τι ερημιά είναι αυτή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω εδω κ εγω ζουζουνες μου σκ ησυχα στο σπιτι αραξαμε κ λιγο στα πεθερονια ηρθαν κ τα κουνιαδια

μια ομορφια

χτες ολη μερα γυρνοβολαγα εχω αδεια μια βδομαδα ναι!!!!!!

λοιπον χτες πρωι πηγα στη μανουλα μετα καφεδακι το οποιο ηταν σκρως αναχωογωνητικο κ τελειοοοοοο

μετα βολτα με την αδερφουλα κ τα πιτσικοκια σε ενα εμπορικο ολα στολισμενα μουρλια!!!!

φαγητο στη μανουλα κ επιστροφη σπιτακι μας

σημερα δουλειτσες σουπερ μαρκετ κ χουχουλιασμα

απολαυση η αδεια!!!!!!

αυτα τα νεακια μου εν συντομια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ελιωσα με τον αντρικο κιντερ εκπληξη η κοιλιτσα σου χαχαχα

αχ αυτα τα συμπτωματα σου ρε αγαπακι ζορικα πολυ αλλα αξιζει τον κοπο σκεψου!!

μωρουδενια τι ευχαριστη εκπληξη επιτελους!!

συγχαρητηρια κ για τη δουλειτσα μπραβω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου περαστικα κ στους δυο μπαμπαδες σιδερενιοι ευχομαι

εμενα η θεια που σας ελεγα με το θεμα στο στηθος ξανα χειρουργειο δυστυχως..

κ εμενα παιδια ξεσκεπαστος κοιμαται στανταρ ποτε δεν ηθελε υπνοσακο γενικα θελει λιγα ρουχακια ζεσταινεται ευκολα το ατιμο

οποτε κ εγω στους 22 το καλοριφερ

εδω εχει κ δεκα μποφορ σημερα γκρρρ δε θελω χειμωνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου να χαιρεσαι την πριγκιπισσα ωραιο το παρτακυ σας

καλε ουτε ζαχαροπλαστειο τοσα γλυκα μιαμ μιαμ!!!

αννα μαρια μου κ συ πολυχρονη

επισης κα μου κ καγκουρακι να χαιρεστε τα αντρακια σας συγνωμη που αργησα αλλα οι ευχες παντα μετρανε λενε χιχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hallo και απο μενα

Ο. Νικολας μου ειναι με πυρετο δευτερη μερα, δεν εχει ουτε βηχα ουτε μυξες και απο διαθεση γενικα καλη λιγο το μεσημερι ηταν γκρινιαρουλης. Η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι μαλλον απο το εμβολιο γιατι περιμενουμε πυρετο μετα απο 7 μερες για για μια μερα οποτε μαλλον καποια ιωση που κανει μονο πυρετο πρεπει να περναει. Οι υπολοιποι καλα.

Μαρινα wellcome back, μπραβο για την δουλεια πολυ σημαντικο να κανεις κατι σχετικο με αυτο που εχεις σπουδασει αυτες τις μερες που ζουμε, αν εχεις βρει τους ρυθμους σου μεταξυ παιδιου και δουλειας τοτε μπαινει η ζωη σε προγραμμα. Ειναι ορισμενου χρονου? για πες κανενα κατορθωμα του ταρζαν σου.

βασω και του χρονου με υγεια οπως ειπες, θα περασετε παλι ομορφα οπως και φετος.

Αννα Μαρια περαστικα καταρχην σε μπαμπα και πεθερο. Καλα για την μαθητρια τι αλλο να πω ειναι αυτο που ειπες να παιρνει βαθμους αλλα στην ουσια να μην μαθαινει τιποτα.

Μαγδα απολαυσε την αδειουλα σου, το εχεις αναγκη!

Ο δικος μου ευτυχως δεν ξεσκεπαζετε, περσυ και εγω τον ειχα στον υπνοσακο που ειναι σαν σακι, φετος κουβερτουλα και παπλωματακι και ειναι μια χαρα.

Και εδω κρυο και αερα απο το απογευμα μπρρρρ, πισινα ομως πηγαμε και τωρα που εχει πολυ λιγοτερα παιδακια της αρεσει πολυ της ζουζουνας μου.

Αυτα τα νεα μας καλοβραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...