Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλημερα!!! Τι ωραια μερα που εχει σημερα λιακαδα!!!!

Αννα Μαρια να χαιρεσαι τον Αντρεα!! Πολυχρονος ευτυχισμενος να εχει ολα τα καλα και να σας κανει παντα περηφανους. Με το καλο να υποδεχθει και το αδερφακι του!!!

Βασω πολυ καλα τα παει η ιωαννουλα στον παιδικο, σιγουρα με τα παιδακια περναει καλα την μερα της. Ειδα και τις φωτο, η ψυχουλα μου περασε πολλα αλλα βγηκε νικητρια απ ολο αυτο και θα ναι παντα γερη στη ζωη της. Τωρα οταν με το καλο μεινεις εγκυος που σου ευχομαι να ειναι πολυ πολυ συντομα αν της μιλας απο πολυ νωρις για το αδερφακι της οτι θα το εχει παρεα οτι θα κανετε πραγματα ολοι μαζι μεχρι να γεννηθει θα το εχει αποδεχθει και σιγουρα θα το αγαπαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες σας ευχαριστω πολυ και σας αγαπαω!

αννα μαρια να χαιρεσαι το αγορακι σου και παντα μα εοναι τοσο γλυκας!να ερθει με το καλο.το μπεμπε!

ο νικος εφυγε κατι ομως προεκυψε και γυροσε,ωστοσο λιγα εχουμε πει θα σας πω οταν εχω χρονο.εμενα παντως καππιος με εχει μουντζωσει! εχω βρογχιτιδα,πυρετπ,διαρροια κι απο το βηχα επαθα θλαση μυων! εχω και το μικρο ψιλοαρρωστο και τρεμω μη χειροτερεψει.για συζητησεις ειμασυε; νιωθω ππλυ κουρασμενη σωμαυικα λαι ψυχικα.

σας ευχαριστω πολυ και σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Η Αλεξάνδρα έχει πάλι βήχα. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Την ίδια ίωση πέρασε και ο Πάνος και η ανιψιά μου χωρίς βήχα. Εκείνη γιατί πρέπει να κάνει πάντα και βήχα;;;;;Χτες και σήμερα ήταν έντονος και βαθύς. Βήχει κυρίως όταν κοιμάται αλλά και κατά τη διάρκεια της μέρας. Ευτυχώς ξεκινήσαμε τις μασκούλες εγκαίρως αλλά παρόλ' αυτά πρέπει να πάρει και 3 μέρες soldesanil. Συγκεκριμένα 2,5 μέρες γιατί το ξεκίνησε βράδυ. Τι να κάνω όμως; Ξέρω ότι θα έχει αυτή την ευπάθεια μέχρι τα 5 περίπου...Με τον Πάνο είχα τις λαρυγγίτιδες και με αυτήν τις βρογχιολίτιδες. Γι' αυτό ο βήχας είναι ο μεγάλος μου εφιάλτης. Και όταν λέω λαρυγγίτιδες δεν εννοώ την απλή περίπτωση που ακούω από πολλές μαμάδες που τα παιδιά τους έχουν απλά λίγο πιο έντονο βήχα. Εννοώ να του κόβεται η ανάσα και να κάνει σαν πληγωμένο σκυλί....Ας μην τα θυμάμαι. Άλλωστε ο Πάνος το ξεπέρασε αυτό. Άννα Μαρία να χαίρεσαι το αγοράκι σου το όμορφο! Πάντα ευτυχισμένο να είναι και να σας κάνει πολύ πολύ περήφανους! Με το καλό να υποδεχτείτε και το νέο μέλος της οικογένειας! Όπως είπε και η Κατερίνα είναι καλό που έχεις τόσα συμπτώματα γιατί είναι σημάδι πως πηγαίνουν όλα καλά! Σε λίγες μέρες θα ακούσετε και μια μικρή καρδούλα να χτυπάει! Τελικά η φάση της εγκυμοσύνης θα μου λείψει. Ειδικά μέχρι τον 7ο άντε 8ο μήνα. Τα μετά τη γέννα όμως, δεν νομίζω να μου λείψουν ποτέ...Χιχιχιχιχιχι.. Σε βοηθάει πολύ πάντως η μαμά σου! Τυχερή είσαι! Ειδικά με το μωρό θα την χρειαστείς την βοήθειά της! Βασούλα η Ιωάννα σου ακόμα και στο νοσοκομείο είναι μια κοκέτα! Με τα όμορφα τα ρουχαλάκια της και χαμογελαστή! Ποτέ να μην ξαναταλαιπωρηθεί η μκρούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω εμένα πάντως δεν μου βγάζει τις σωστές ώρες στα μηνύματα. Χτες για παράδειγμα έγραψα το μήνυμα στις 4 και εδειχνε πως το έγραψα στις 2. Και σε εσάς συμβαίνει αυτό; Χριστινάκι μου, περαστικά βρε κοριτσάκι μου. Έχεις τη στεναχώρια σου, έχεις και τις ιώσεις...Τι να πω πια; Χάρηκα που γύρισε ο άντρας σου. Μακάρι να καταφέρετε να συζητήσετε με ησυχία και ηρεμία και να τα βρείτε! Εμείς να ξέρεις πως είμαστε δίπλα σου! Κατερίνα μου, κι εγώ χαίρομαι πολύ όταν έχει λιακάδα! Η απάντηση της Αγγελικούλας ήταν απίστευτη! Δίκιο έχει το κορίτσι! Εσύ έχεις ολόκληρο μπεμπέ στην κοιλίτσα, τι τον θες και τον μπαμπάκα της;;; Αδυναμίες τρελές μυρίζομαι, σωστά;;; Και ο Κώστας, όμως, την βλέπει και λιώνει! Πάντως μου φαίνεται απίστευτο πως πλησιάζει η μέρα που θα γεννήσεις το τρίτο σου θαυματάκι. Κατερίνα μου(κα1), τρέχεις και δεν φτάνεις κι εσύ.. Και μόνο που έχεις να κάνεις μπάνιο σε 3 παιδιά δεν θες τίποτα άλλο. Έχεις και τα διαβάσματα και τα μαγειρέματα και τα συμμαζέματα, είσαι κομπλέ. Πάντως να ξέρεις πως θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω την κουζίνα σου και ειδικά τα γλυκά σου γιατί -ως γνωστόν- είμαι γλυκατζού! Θα έρθω προς Κοζάνη, δεν θα έρθω;;; Τραπέζι θα σε βάλω να μου κάνεις! Χαχαχαχαχαχαχαχα! Α, θα μου μάθεις και να πλέκω, δεν θα με ταΐσεις μόνο. Σύμφωνες;;;;; Μαγδούλα δεν πειράζει που αδιαθέτησες. Δεν ήταν αυτός ο μήνας ο τυχερός, θα είναι ο επόμενος! Ελάτε εγκυούλες φυσήξτε προς Μάγδα και Βάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμάμαι αν σας το είπα..Η Αλεξάνδρα περπάτησε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! 15 μηνών τελικά! Αργήσαμε λιγουλάκι....Χαχαχαχαχα! Πλέον διανύει αποστάσεις στο σπίτι! Πάει με ανοιχτά τα ποδαράκια και έχει πολλή πλάκα! Βέβαια αν της βάλω παπούτσια δεν περπατάει καλά.Σχεδόν καθόλου θα έλεγα. Μπουρδουκλώνεται. Με τις καλτσούλες-βεντουζάκια πάει αρκετά καλά. Μήπως να την βγάζω βόλτες με τα βεντουζάκια;;;Χαχαχαχαχαχα! Έχει γίνει και πολύ πεισματάρα και θέλει να περνάει το δικό της απαραιτήτως.. Διαφορετικά κλαίει και χτυπιέται. Επίσης, ενώ είναι κοινωνική και λεει γεια σε όλον τον κόσμο όταν πάμε κάπου, δεν θέλει με τίποτα να την πιάνουν ξένοι...Και κάτι τελευταίο. Πήγαμε σούπερ μάρκετ και μια κοπέλα μου είπε ότι μου μοιάζει πολύ!!! Χαρά εγώωωωωωω !!!! Καλό βράδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας για το αντράκι!

Χτες ήμουν πάρα πολύ χάλια, νομίζω ήταν η χειρότερη μέρα... Είχα όλη τη μέρα τρελές ζαλάδες και υπνηλία, αναγούλες και ξινίλες. Ξάπλωσα απ' τις οκτώμιση!!!!! Αφού δεν παλευόταν με τί-πο-τα. Πωπω, νόμιζα ότι η δεύτερη εγκυμοσύνη είναι πιο ήπια, αλλά απ' ό,τι φαίνεται για μένα δεν ισχύει κάτι τέτοιο...

Βάσω ο Αντρέας δε ζηλεύει ιδιαίτερα ευτυχώς. Φυσικά, όταν με το καλό αποκτήσει αδελφάκι, θα δούμε πώς θα αντιδράσει!

Χτες είδε κάτι φωτογραφίες της Ιωάννας που έβαλες στο φέιμσπουκ, και μου έλεγε "αγο-άκι". Του λέω "όχι, κοριτσάκι είναι", "αγο-άκι" επέμενε αυτός!!!

Μπράβο στην Ιωαννούλα που προσαρμόστηκε στο νηπιαγωγείο!

Καγκουράκι πολύ γέλασα με την απάντηση της Αγγελικούλας!

Χριστίνα μακάρι να τα βρείτε με τον άντρα σου! Αφού γύρισε σπίτι, κάτι είναι κι αυτό. Σε σκέφτομαι αυτές τις μέρες.

Περαστικά για τις αρρώστιες, εύχομαι να είναι οι τελευταίες.

Ανθή μια χαρά η Αλεξάνδρα! Σύντομα και μαραθωνοδρόμος!

Περαστικά της εύχομαι! Κι ο Αντρέας έχει ακόμα βήχα, δεν του έχει περάσει.

Αυτή η φάση της εγκυμοσύνης που περνάω τώρα πάντως, δεν πρόκειται να μου λείψει καθόλου!

Κι εμένα μου βγάζει λάθος την ώρα των δημοσιεύσεων, μάλλον είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνουμε.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαλησπερΑ φιλεναδιτσες αννα μαρια να χαιρεσαι το πανεμορφο κ πανεξυπνο αγγελουδι σου χιλιοχρονο!!

κ με το καλο το νινακι σου!!

μη λες για συμπτωματα εγκυμοσυνης τα θυμαμαι κ παθαινω καουρα ζαλαδα κ αναγουλες με απειρους εμετους ειχα ως τον 7 μπλιαχ!!!!

αξιζει δε λεω μπρος στα καμαρια μας αλλα εμενα δε μου αρεσε η εγκυμοσυνη μονο η γεννα κ το μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου βιτσιοζικο τι βιαζεσαι να περπατησει η μπουμπου

καλε θα τρεχεις καλε ολη μερα...

εμενα κωλο δεν εβαζε απο 11 μηνων ετρεχε κ παντα ελεγα καλυτερα να αργουν εμενα παντα σε ολα βιαστικο το παπακι μου

κ τωρα οι δασκαλες λενε εχει αντιδρασεις κ συμπεριφορα 5χρονου χαχα!!!

χριστινιω τα παμε πολυ διεξοδικα εμεις δε θελω να επεκταθω απλα η συμβουλη μου ειναι ακου το ενστικτο την καρδια σου κ τα θελω σου ζουμε μια κ μοναδικη φορα κ δεν ξερουμε καν για ποσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου γλυκο ποτε καλε γενναμε πιθ ημερ τοκετου;;

νομιζω για το χρ δεντρο οτι αν του πεις μια δυο μη δε θα το πειραζει η αν το βαλεις καπου ψηλα η καπου να μην περναε

κα μου κ εγω θελω να ρθω σε ενα απο τα τραπεζια σου με τοσα καλουδια γλυφομαι απο τωρα

καλα απο χρονο εγω με 2 αντρες κ εχω βγει οφ οχι εσυ με 4!!!!

βασουλα ποσο ομορφη ειναι η ιωαννουλα ακομα κ πονεμενη κ τραυματισμενη ειναι κουκλα

ποτε πια να μη ξαναπονεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι ολο τρεχω σπιτι δουλεια μονο τεταρτη απολαυσα νυχακια στη φιλεναδα μου κ το απογευμα ηρθε αυτη σε μενα με τα πιτσιρικια για καφε σουπερ περασαμε κ τα μικρα το απολαυσανε..

παει τωρα ο γιος για κακουνακια τουαλετα κ κουβαλαει ενα αεροπλανο ποδηλατακι το γκαμυ μπεαρ κ ενα βιβλιο να διαβαζει χαχα

ουτε ταξιδι να πηγαινε με ολη την προικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις βηχα εχουμε συνεχεια αλλα οι παιδιατροι μας του παιδικου κ ο δικος του λενε ειναι καθαρος κ αυτο το βηχα θα τον εχει λεει για καιρο 1 χρονια σχολειο

θα ξαναμπω τον παω για μπανακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

εδω μας εχει μουλιασει αυυτες τις μερες βρεχει συνεχεια ,εχει συννεφια και κρυο ,βλεπω να μας ριχνει τα πρωτα χιονια τις επομενες μερες,την Παρασκευη ειχα ολη μερα τις αδερφες μου και τον μικρο Δημητρακη στο σπιτι μου,μεγαλωσε το ζουζουνι μας.....αυριο μας καλεσε επιτελους η δασκαλα του Νικου στο σχολειο,δεν ξερω αν σας το ξαναειπα ειναι λιγο μυστηρια δεν εχουμε πρωσοπικο θεμα μαζι της αλλα ο Νικος μου λεει πολλα περιεργα και νευριαζω οπως πχ λεει στα παιδια μη φωναζεται επειδη εχω 19 μηνων μωρο και ποναει το κεφαλι μου ,εγω ειμαι 33 χρονων και δεν μπορω να κατσω να σας δειχνω διαιρεσεις στον πινακα γιατι δεν το αξιζετε,δεν ξερω τι θα γινει αυριο απο οσο εχω μιλησει με αλλες μαμαδες μου ειπαν οτι τα δικα τους παιδια δεν τους τα ειπαν ολα αυτα κι ετσι δεν θελουν να πουν τιποτα,μαλλον δεν θελουν να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα και θα τους βολευε να το κανω εγω,μια μου ειπε να μην ανοιξω εγω το θεμα γιατι το πιο πιθανον ειναι να εχει το παιδι μου στο ματι μετα δεν ξερω τι να κανω τι λετε ;

Αννα Μαρια να χαιρεσε το παιδακι σου!!!πολυχρονο και γερο να ειναι με το καλα το νεο μελος της οικογενειας,εμενα δεν μου λειπει τιποτα απο τις εγκυμοσυνες μου παντως αν και ειχα σχετικα καλες εγκυμοσυνες δεν θα ηθελα να το ξαναζησω οσο θυμαμαι τις καουρες που ειχα και στα τρια και απο πολυ νωρις δεν το αντεχω ,τα βραδια εβαζα διπλα μαξιλαρια για να κοιμηθω αν ξαπλωνα τελειως υπεφερα.....

Ανθη μου ελα εσυ κι οτι θελεις θα σου ετοιμασω ,σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και φυσικα θα σε μαθω και να πλεκεις χαχαχα ,ειδες που αγχωνοσουνα θεμα ημερων ηταν να περπατησει κι ο Γιωργος μου 15 μηνων περπατησε το καθε παιδι ειπαμε ειναι διαφορετικο...οσο για τη βρογχιολιτιδα ο Δημητρης φετος ειναι πολυ καλυτερα δεν ειναι τοσο ευαισθητος οπως αλλες χρονιες, της κανεις και flixotide;

Μαγδα μπραβο στο παιδακι σου ,περαστικα για τον βηχα αλλα οπως ειπες κι εσυ συνεχεια ετσι θα ειναι οταν πανε πρωτη φορα σχολειο ετσι γινεται παντα,κι ο Δημητρης το κανει αυτο οπου παει μεσα στο σπιτι κουβαλαει ενα σωρο πραγματα ,για υπνο στην τουαλετα παντου κουβαλαμε τα παιχνιδακια του ,οταν κανει μπανιο γεμιζει τη μπανιερα με παιχνιδια και θελει να καθεται να παιζει με τις ωρες με κλαματα τον βγαζω καθε φορα

Βασουλα η κουκλιτσα σου ακομα και στο νοοκομειο κοκετα ηταν !!!μπραβο στο κοριτσακι σου που προσαρμοστηκε αμεσως στο σχολειο,περασατε μεγαλη δοκιμασια παντως μονο χαρες σου ευχομαι απο εδω και περα και γρηγορα να μας αναγγειλεις εγκυμοσυνη, οσο για την Ιωαννα μην αγχωνεσαι σιγουρα θα δεχτει το αδερφακι της να της μιλας απο τωρα

Χριστινακι μου να ξερεις οτι κι εγω σε σκεφτομαι και σ αγαπαω , ευχομαι να παρετε τη σωστη αποφαση για την οικογενεια σας μια μεγαλη αγκαλια απο εμας!!!

Κατερινακι πως ειναι τα μικρα σου;καλα λεει το κοριτσι εσυ δεν εισαι μονη χαχα απαχτη ατακα!!!

σημερα θα φτιαξω καλαμαρακια γιουβετσι και μπακλαβα για αυριο που γιορταζω,θα καλεσω τα πεθερικα μου για φαγητο αυριο και θα φτιαξω μακαρονακι με χταποδι ελατε να φαμε!!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου

εχω σκασει στο φαγητο σημερα, επειδη αυριο ειναι η γιορτη μου μαγειρεψε ο αντρας μου σημερα και φαγαμε μαζι με τους γονεις μας, την αδερφη μου και την οικογενεια της νονας του Νικολα. Μας εφτιαξε κινεζικο απο το μεσημερι μαγειρευε, εγω κρατουσα τον Νικολα και οταν κοιμηθηκε το μεσημερι εκανα και λιγο το σπιτι. Μας εφτιαξε κοτοπουλο γλυκοξινο με δικια του σαλτσα, γαλοπουλα με πιπεριες, μοσχαρακι με εκεινα τα κινεζικα λαχανικα: baby καλαμποκια, φυτρες μπαμπου, πρασινα φασολακια πλατια και χοιρινο με καστανα δαμασκηνα και τζιντζερ, ολα στο wok. Περασαμε ωραια αν και ο Νικολας ειχε λιγο συναχι και ετρεχαν οι μυτουλες του.

Χριστινα περαστικα σου, τι εχεις περασει και εσυ αυτο τον καιρο. Ευχομαι πρώτα πρωτα υγεια και ελπιζω αυτο που προεκυψε να ειναι κατι θετικο και να ειστε μαζι με τον αντρα σου.

Ανθη περαστικα στην Αλεξανδρα, ειναι καλυτερα απο βηχα σημερα? ποσο θελω να την δω που κανει αυτα τα ωραια βηματακια. Α επισης λεω να μην σε αφησω μονη οταν πας στην Κατερινα να παμε μαζι να μας μαγειρεψει και στις δυο θελω πολυ και εγω να δοκιμασω τοσο τις γλυκες οσο και τις αλμυρες δημιουργιες της. Εχω και εγω παρατηρησει ολες ωρες στις δημοσιευσεις νομιζω εγινε απο τοτε που αλλαξε η ωρα.

Αννα μαρια πως τα περασατε στο παρτυ του Αντρεα? ξερεις τι λενε οταν εχεις αλλα συμπτωματα στην μια και αλλα στην αλλη εγκυμοσυνη συνηθως ειναι και αλλο το φυλο, για να δουμε....

Μαγδα ΠΗΤ εχω 30/1 σχεδον δυο μηνες εμειναν. Για το χριστουγεννιατικο δενδρο αυτο σκεφτομαι να του το λεω συνεχεια να μην το πειραζει, καλα ειμαι σιγουρη οτι καποια στολιδια θα τα βγαζει θα τα βαζει αλλα ειναι μεγαλο το δενδρο οποτε ψηλα δεν παει και σε σημειο παλι να μην περναει δεν γινεται να μπει. Γελασα και με οσα κουβαλαει στο μπανιο ο βασιλης σου, η δικια μου παιζει σχολειο στην τουαλετα κανει την δασκαλα και μαθαινω και εγω λεπτομερειες απο τον παιδικο, εχει πολυ πλακα.

Κατερινα μου χρονια μας πολλα!!! Ειδες ποσες θελουμε να ερθουμε να βαλεις πουλμανακι χαχαχχα

τι περιεργη η συμπεριφορα αυτη της δασκαλας σιγουρα δεν μπορεις να λες κατι τετοιο σε παιδακια δεν μπορει να μπλεκει το σπιτι με την δουλεια, τοσοι και τοσοι μπορει να εχουν δυσκολιες στο σπιτι δεν πρεπει να τις μεταφερουν στην δουλεια , ειδικα οι εκπαιδευτικοι που εχουν να κανουν με μικρα παιδακια, απο την αλλη τα αλλα παιδια γιατι δεν εχουν παραπονεθει δεν το καταλαβαινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Το ΣΚ περάσαμε ήρεμα. Το Σάββατο πήγαμε στον Άγιο Γιάννη τον Ρώσσο για ένα τάμα που είχα κάνει στην περιπέτεια που πέρασα. Την Κυριακή σπίτι. Ο Πάνος στην μαμά μου, η μικρή αλώνιζε κι εγώ έβαλα δύο πλυντήρια και διόρθωσα. Πάει και αυτό το ΣΚ. Η Αλεξάνδρα σήμερα βήχει λιγότερο. Άντε να πάρουμε καμιά ανάσα μέχρι την επόμενη ίωση που θα μας έρθει. Κατερινάκι μου, χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα!!! Να σε χαίρεται η οικογένειά σου και όλοι όσοι σε αγαπούν!!! Έχει ο Κώστας τέτοιες μαγειρικές ικανότητες;; Μπράβο του!!! Μου αρεσει πολύ το κινέζικο φαγητό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσίευσα αυτά που έγραψα μέχρι τώρα γιατί άρχισε να κολλάει. Το παθαίνω συχνά. Δεν πατιούνται τα γράμματα. Πρέπει να κάνω δημοσίευση και να συνεχίσω με νέο μήνυμα. Το παθαίνετε εσείς;;;

Κατερινάκι συνεχίζω. Ο Νικόλας σταμάτησε να βήχει; Και της Αλεξανδρας της τρέχει η μυτουλα αλλά λιγότερο σε σχέση με χτες. Θα κάνω ξανά δημοσίευση. Πάλι κολλάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου, χρόνια πολλά και σε σένα!!!!! Να είσαι πάντα ευτυχισμένοι δίπλα στους άντρες της ζωής σου! Απαράδεκτη η δασκάλα που λέει τέτοια πράγματα στα παιδιά. Κι εγώ γύρισα στη δουλειά όταν η Αλεξάνδρα ήταν 38 ημερών αλλά ποτέ δεν άφησα να φανεί η αϋπνία μου, η κούρασή μου και τα νεύρα μου. Μου κάνει εντύπωση που τα άλλα παιδάκια δεν λένε τίποτα. Υποψιάζεσαι ότι οι άλλες μαμάδες δεν το λένε για να μην αναγκαστούν να γίνουν κακές με τη δασκάλα; Αν μιλήσεις μόνο εσύ είναι πιθανό να βάλει τον Νίκο στο μάτι γιατί απ' όσο κατάλαβα η συμπεριφορά της δεν είναι και πολύ παιδαγωγική...Αν μιλούσατε περισσότερες μαμάδες θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

Flixotide δεν έχω κανει ποτε στην Αλεξάνδρα. Μόνο αερολίν και soldesanil. Είναι αποτελεσματικό το flixotide ;;; Ο Δημητράκης πότε σου έκανε πρώτη φορά βρογχιολίτιδα;;

Χάρηκες σήμερα αδερφούλες και ανιψιό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα μου, ήθελα να περπατήσει η μικρή γιατί έχει φτάσει 12 κιλά και δεν μπορώ να την κουβαλάω συνέχεια.. Αυτός ήταν ο μόνος λόγος. Τώρα όλα είναι πολύ καλύτερα! Είναι ανεξάρτητη, πάει όπου θέλει και χαίρεται για το καινούριο της επίτευγμα! Έξω να δούμε πώς θα είναι τα πράγματα. Ο Πάνος πχ από τότε που περπάτησε μου λύθηκαν τα χέρια στο σπίτι, αλλά έξω τραβούσαμε τα πάνδεινα. Δεν τον ένοιαζε αν μας έχανε από το οπτικό του πεδίο και έπρεπε να τον κυνηγάμε συνέχεια!

Ο Βασίλης βήχει πολύ;; Τα βράδια ξυπνάει από τον βηχα;; Περαστικούλια εύχομαι!

Άννα Μαρία πού είσαι;;; Ταβλιάστηκες;;;; Λες να έχεις κόρη;; Εγώ πάντως στην κόρη ειχα διαφορετικά συμπτώματα!

Ρε κορίτσια γιατί μου κολλαει;;;; Δεν πατιούνται τα γράμματα αν γραφω γρήγορα..Τα νεύρα μου.....

Καλό βράδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Ουφ παλι επεισοδιακο Σαβκο περασαμε!Το Σαββατο το πρωι πηγα να δω μια φιλη μου που γεννησε!ειναι η μαμα του αγοριου που συμπαθει η Ιωαννα στο σχολειο!κανουμε παρεα απ τη μερα που πηγαν τα μικρα μας στο ιδιο σχολειο!μονο με αυτην μιλαμε τοσο βεβαια,με τις αλλες μαμαδες οχι τοσο!ειναι το 3ο της παιδακι και τα 3 αγορια!Τελοσπαντων φευγοντας πηγαινα στη λεωφορο και καθως ημουν σε πορεια ο δρομος καθαρος, δεν ειχα αυτοκινητα μπροστα μου αλλα απο μακρια ειδα ενα κυριο να διασταυρωνει, περασε τη λωριδα μου και ηταν ετοιμος να περασει και την αλλη λωριδα αφου σταματησε και το απεναντι αυτοκινητο!εγω κοντεψα τελειως πλεον και καθως τον βλεπω ξαφνικα γυριζει απ τη λωριδα τη δικη μου και χωρις να κοιταξει ετρεξε να παει πισω και κυριολεκτικα επεσε μεσα στους τροχους μου!εγω γονατισα πανω στα φρενα με την κυριολεξια της λεξεως!τα πατησα τοσο δυνατα οσο δεν πηγαινε αλλο!καταφερα και σταματησα το αυτοκινητο αλλα τον χτυπησα με το αριστερο φαναρι και επεσε μεσα στο δρομο!καλα νομιζα οτι περασα απο πανω του!καταφερα ανοιξα την πορτα να βγω εξω, ετρεξε ενα σωρο κοσμος να βοηθησει γιατι εχασα κ εγω τις αισθησεις μου απ τον πανικο!ααααα και ειχα και τη μικρη μαζι μου πισω βεβαια, πανικοβληθηκε και αυτη αλλα την πηρε καποιος κυριος γιατι εγω δεν επικοινωνουσα!ετρεμα, δεν μπορουσα να μιλησω!φοβηθηκα για τον κυριο, για το μωρο, για ολα!ευτυχως η μικρη δεν επαθε τιποτα!ο κυριος ομως με το που τον κτυπησα επεσε στον ασφαλτο και χτυπησε αλλα οχι σοβαρα!ηρθε εκει που ημουν και μου λεει μην ανυσηχεις εγω εκανα λαθος, δεν κοιταξα καν και ετρεξα πισω γιατι μου φωναξαν πως ξεχασα τα γυαλια μου!εκλαιγε κιολας γιατι φοβηθηκε κ αυτος και οταν ειδε και τη μικρη και την τομη που ειχε στο κεφαλι νομιζε πως το παθε εκεινη την ωρα και πανικοβληθηκε!του εξηγησα μετα οτι ειναι απο παλιο χτυπημα!ολος ο κοσμος εκει γυρω ετρεξαν να βοηθησουν, μου ειπαν οτι δεν εφταια καθολου κι οτι δεν επρεπε να τρεξει χωρις καν να κοιταξει!κι ακομα απορω πως καταφερα και σταματησα το αυτοκινητο!ισως καταλαβα και την κινηση του και επιασα φρενα νωρις αλλιως θα τον πατουσα!πηγε νοσοκομειο ο ανθρωπος εκανε ακτινογραφιες, αξονικους κλπ ολα καλα απλα εχει αρκετα κοστωματα κι αυτα απο το πεσιμο οχι απ το κτυπημα!και ραγισε και η ωμοπλατη του!καλα εγω δεν μιλιεμαι πραγματικα!ειμαι πολυ χαλια!σκεφτομαι συνεχως το σκηνικο!σκεφτομαι τι μπορουσε να γινει αν ετρεχα ή αν δεν πατουσα φρενο νωρις!τον παιρνω καθε μερα τηλεφωνο και καθε μερα απολογειται!μου λεει σας αναστατωσα, συγχωρα με ήμουν συγχισμενος!του λεω μακαρι να καταφερνα να μη σας αγγιζα καν! και μου λεει να μην σκεφτομαι αυτο γιατι αν ηταν αλλος θα τον πατουσε με τον τροπο που επεσε μπροστα μου χωρις να κοιταξει!ειδοποιησε καποιος κυριος απο εκει τον πατερα μου που βρηκε το τηλ του απ τις κλησεις στο κινητο μου, του ειπε τι εγινε και ετρεχε κ αυτος πανικοβλητος να ερθει!πηρα και γω μετα τον αντρα μου και ηρθε κι αυτος!ουφ ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Περάσαμε πάρα πολύ ωραία στο παρτάκι χτες, αλλά εγώ κουράστηκα πολύ. Ο Αντρέας χάρηκε πάρα πολύ. Θα σας γράψω λεπτομέρειες μετά, και θα βάλω και φωτογραφίες όταν μπορέσω.

Τώρα πάμε στον παιδίατρο να ακούσει το στήθος του, γιατί συνεχίζει να έχει βήχα και όλοι οι "παιδίατροι" χτες στο πάρτι επέμεναν ότι χρειάζεται οπωσδήποτε εισπνεόμενα.

Σας αφήνω και θα ξαναμπώ μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Τελικά θα χρειαστεί εισπνεόμενα ο Αντρίκος. Είναι πάααρα πολύ ελαφρύ το βρογχόασθμα είπε ο γιατρός και θα περάσει αμέσως, αλλά καλύτερα να κάνουμε για να μην επιδεινωθεί.

Που λέτε, χτες ήταν πολύ ωραία στο πάρτι. Είχαμε πολύ κόσμο, και πολλά παιδάκια. Τους είχα οργανώσει διάφορα παιχνίδια και τους άρεσαν πολύ. Έπαιξαν και μόνα τους, βέβαια, πήγαινε κι ο Αντρέας μαζί τους, έγινε ένας πανικός!

Η τούρτα έκανε εντύπωση, θα σας βάλω φωτογραφίες μόλις περάσω, γιατί αφήσαμε την κάμερα στη μάνα μου.

Α, καλέ, ξέχασα να ευχηθώ στις δύο Κατερίνες μας!!!!!!!! Στην κανονική και στην καγκουροκατερίνα!!!!!!! Χρόνια πολλά και στις δύο, και με το καλό το καινούριο καγκουρομωρό αγνώστου φύλου!

Για τα συμπτώματα που λέτε, εμένα μου έχει καρφωθεί ότι έχω κόρη. Δε μου το βγάζεις απ' το μυαλό. Είμαι σε μουντ κόρης, παρ' όλο που, όπως ξέρετε, δεν τρελαίνομαι. Φυσικά αυτά τα προαισθήματα δε μου λένε και τίποτα. Θυμάμαι μια κοπέλα από εδώ μέσα, που είχε ήδη ένα αγοράκι, μένει έγκυος στο επόμενο, κι έκοβε το κεφάλι της ότι είναι κορίτσι, τόσο που δεν ήθελε ούτε φύλο να μάθει, γιατί ήταν σίγουρη. Τελικά είπε να μάθει, μήπως και της έρθει καμιά κεραμίδα όταν γεννάει, και τελικά ήταν αγόρι!!!

Κατερίνα όντως πολύ περίεργη η δασκάλα του Γιώργου. Δε μεταφέρεις τα προβλήματά σου μέσα στην τάξη, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με εφτάχρονα!!!

Ωραία τα φαγητά που θα φτιάξεις, αλλά σ' αυτή τη φάση, ούτε να τα δω τα θαλασσινά!

Καγκουράκι, απίστευτα τα φαγητά που έφτιαξε ο άντρας σου! Κι ο δικός μου μαγειρεύει, αλλά μένει στον ελληνικό χώρο, δεν έχει ξεφύγει ποτέ προς Ασία μεριά. Βέβαια, δεν τρελαινόμαστε για κινέζικο, ούτε κι εγώ φτιάχνω ποτέ.

Ανθή δώδεκα κιλά η Αλεξάνδρα;;; Ο Αντρέας είναι έντεκα!!!

Κι εμείς κάπως έτσι με τον Αντρέα, όπου πάμε τον κυνηγάμε συνέχεια...

Μάλλον ο υπολογιστής σου έχει παρεξηγθεί με το μάμμυ, δε δικαιολογούνται διαφορετικά όλα αυτά τα τσαλίμια που σου κάνει!

Βάσω τι έπαθες κι εσύ!!! Πωπω...

Εντάξει, δεν έφταιγες εσύ, κι αφού δεν έπαθε τίποτα κι ο άνθρωπος, όλα καλά. Εγώ τι να πω που είχα κάνει ατύχημα στον αυτοκινητόδρομο έξι μήνες μετά που πήρα το δίπλωμα, έφταιγα εγώ και διαλύθηκε το αυτοκίνητο; Βέβαια δεν είχε άλλα αυτοκίνητα εκείνη την ώρα στο δρόμο και δεν χτύπησα κανέναν άλλο, αλλά με φτάσανε μετά και σταμάτησαν και με βοήθησαν. Ε, από όλους που ήταν εκεί πέρα, νομίζω ήμουν η πιο ψύχραιμη! Γενικώς δεν τα χάνω εύκολα. Πήρα και τους γονείς μου (τότε μέναμε μαζί τους) και τους είπα τι έγινε πάρα πολύ ψύχραιμα, αλλά παρ' όλα αυτά πανικοβλήθηκαν.

Μην το σκέφτεσαι και να ξαναοδηγήσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται για να μη σου μείνει φοβία!

Σας αφήνω κορίτσια, έχω ένα σπίτι λες και μένουν γουρούνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ρε κορίτσια, ξέχασα να σας πω. Εδώ και καμιά βδομάδα, ο Αντρέας ζωγραφίζει πρόσωπα. Δηλαδή μη φανταστείτε ότι κάνει προσωπογραφίες επιπέδου Ρέμπραντ, αλλά φτιάχνει στρόγγυλο κεφάλι, δύο κύκλους για μάτια, μια γραμμή για μύτη και κάνει και χαμόγελο. Όλα αυτά όχι με πολύ σταθερές μολυβιές, αλλά είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για πρόσωπα. Καμιά φορά βάζει και μαλλιά, σαν πανκ! Και ο ίδιος το ξέρει ότι είναι πρόσωπο, π.χ. κάνει τη μύτη και λέει "μυτούλα". Θα σας βάλω και φωτογραφία. Δεν είναι πολύ νωρίς ή σε τέτοια ηλικία αρχίζουν να ζωγραφίζουν;

Α, προχτές έφτιαξε και εκκλησία, έκανε δύο όγκους, σαν τετραγωνοκύκλους κι έβαλε δύο σταυρούς από πάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα (ΚΑ1) χρονια πολλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!πες μας τι καλα εφτιαξες παλι να μας κανεις να θελουμε να ερθουμε απο κοντα να σου ευχηθουμε!χαχα!

Καγκουρακι χρονια πολλα και σε σενα!οτι καλυτερο ευχομαι!τι καλα που μαγειρεψε ο αντρας σου!πολυ ωραια φαγητα αν και δεν ειμαστε ουτε εμεις της Ασιατικης κουζινας!πεινασα!χεχε!

Αννα Μαρια ωραια περασατε μπραβο!ναι το αυτοκινητο το ξαναπηρα αλλα φοβαμαι ακομα να σου πω την αληθεια!εισαι σε μουντ κορης ε?χαχα!απο οτι λες ειναι και διαφορετικη εγκυμοσυνη αυτη τη φορα ισως να ειναι κορη!Τεταρτη πας γιατρο?Αντε να ακουσετε καρδουλα να ηρεμησεις!εσβησε το κερακι ο Αντρικος?και μενα ζωγραφιζει κυκλους αλλα οχι προσωπα!απλα οταν το ζωγραφιζει μου λεει κυκος δηλαδη κυκλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

Ανθη και Κατερινα ευχαριστω για τις ευχες,Κατερινακι χρονια πολλα και σε σενα πολυχρονη με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!

πριν λιγο γυρισα απο τη συναντηση με τη δασκαλα,δεν ανεφερε κανενας γονιος λεπτομερειες τα ειπαμε μεσες ακρες,μας ειπε τι θελει για το διαβασμα και γενικα πραγματα για την συμπεριφορα των παιδιων ,δεν θελησα να πω κατι και να γινω εγω η κακια αν μου ξαναπει κατι ο Νικος θα παω και θα την πιασω μονη μου,ειδα οτι εχει ορεξη για να μαθει στα παιδια πραγματα αντε να δουμε πως θα εξελιχθουν τα πραγματα,μου ειπε οτι ο Νικος ειναι απο τους καλυτερους στην ταξη αλλα παρασυρεται ευκολα απο τους αλλους και ξεφευγει καποιες φορες και οτι ειναι πολυ καλο παιδι και της βγαζει κατι πολυ θετικο αφου τον εχει φιλησει κιολας μερικες φορες ετσι μου ειπε αντε να δουμε πως θα προχωρησουμε...

Βασω τι ειναι αυτα ρε κοριτσι παλι;τι λαχταρα περασες ;ετσι οπως τα λες φαινεται καθαρα οτι φταιει αυτος αφου πεταχτηκε ξαφνικα μπροστα σου παλι καλα που προλαβες και πατησες φρενο,φανταζομαι ποσο τρομαξες και ειχες και τη μικρη μαζι τι να πω ....

Ανθη ο Δημητρης εκανε πρωτη φορα βρογχιολιτιδα οταν ηταν 40 ημερων και μετα ηταν πολυ ευαισθητος αλλα τοτε δεν ειχαμε νοσηλευτει το περασε στο σπιτι,πρωτη φορα νοσηλευτηκε οταν ηταν 2 χρονων,το flixotide μας το εδινε για προληψη και το περνουσε παντα πιο ηπια ,παντως φετος τον βλεπω πολυ πιο ισχυρο τον οργανισμο του φτου φτου να μη λεω και πολλα

Κατερινα μπραβο στον αντρα σου για το κινεζικο!!τι να πω ισως δεν το λενε καποιες μαμαδες για να μη φανουν κακιες δεν ξερω παντως δεν αμφισβητω με τιποτα τον Νικο γιατι ξερω οτι ποτε δεν θα μου ελεγε ψεματα ειναι πολυ ωριμο παιδι,παντως απο οτι μου λεει η φιλη μου ο δικος της δεν της λεει ποτε τι συμβαινει στο σχολειο ειναι και στο παιδι καμια φορα ....λες να βαλουμε ενα πουλμαν να σας μαζεψει ολες να ρθειτε Κοζανη τελεια θα ηταν !!!χαχαχα,δυο μηνες θελεις μονο;ποσο γρηγορα περναει ο καιρος ποτε μας ανακοινωσες την εγκυμοσυνη και ποτε ηρθε κιολας ο καιρος

Αννα Μαρια το εχω ακουσει κι εγω αυτο οτι αν εχεις διαφορετικο φυλλο εχεις διαφορετικα συμπτωματα

τα λεμε μετα να ετοιμασω για φαγητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά τις έβαλα όλες την ομάδα. Έβαλα από την τούρτα, από το πάρτι και δύο ζωγραφιές του Αντρέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...