Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καγκουρακι κ κα μου κ ομως κανετε ενα κατο πραγματα ειστε πολυτεκνες κ υπερδραστηριες οτι κ αν λετε οταν νιωθω κουρασμενη αντλω δυναμη απο σας παντως..

οτι θυμαμαι σχολιαζω κ λεω συγνωμη απο χτες τα ξεχασα παλι γαμωτο

εμενα ο β τρωει ολα τα φαγητα κ στο σχολειο παντα ολο ερχεται με σφραγιδα κ αυτοκολλητο τι σου ναι το κινητρο χαχα γενικα ο καψερος ομως σε ολα ευκολος φαι υπνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου κ σεις αρρωστοι περαστικα μωρε κοριτσακι αλλα ειπαμε δε μασαμε πια εμεις!!!

πολυ βολικο να ναι καλοφαγα τα παιδακια παντως μπραβω στα καμαρια σου

βασουλα θα σε περιμενω να μαστε εγγυουλες μαζι κατα πως φαινεται..

κα μου κανα νεο με δουλεια ποτε κ που ξεκινας τελικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αδεια απολαυσα ξαπλα φαι κ ξεκουραση κ εγω πηρα κιλακια τρια παρακαλω σε μια βδομαδα χιχι

εφτιαχνα ολο γλυκα κ σουπερ φαγακια!!

σαββατο πηγαμε στην αδερφουλα ομορφα ηταν κυριακη ηρθαν τα κουνιαδια αλλα νεα χαλαρα θα λεγα

ο βασιλης μου πηγε σε ελαιοτριβειο χτες εκδρομη καταχαρηκε

θα ξαναμπω παω να κανω μπριζολα για συζηξ που σχολα απογευμα εγω ειχα για μενα τσιπουριτσα μιαμ μιαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλαρες μπηκα να σας πω καλησπερα! Καλα ειμαστε, αλλα κατι μας τριγυριζει παλι. Δεν θα γκρινιαξω σημερα, χρονο δεν εχω αλλωστε, μπηκα να σας αφησω φιλακια και να σας πω αν μπορειτε να υπογραψετε αυτη την αιτηση και να το διαδοσετε. Οσες μενετε Κυπρο ισως ξερετε την ιστορια της Μαριας απο την τηλεοραση και τον τυπο. Ευχαριστω! Μακιααααα!

BUTTERFLY'S WORLD: MΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΡΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ πολλές ξινίλες και αναγούλες και λίγες ζαλάδες. Εμετό δεν έχω κάνει ακόμα. Επιφυλάσσομαι πάντως, πρώτα θέλω ν' ακούσω καρδιά, και μετά θα θεωρώ ότι είμαι επισήμως έγκυος.

Σήμερα εμείς δεν είχαμε σχολείο, επειδή ήταν η κηδεία του Γλαύκου Κληρίδη. Δεν κάναμε, όμως, κάτι το ιδιαίτερο, αφού είναι άρρωστος ο μικρός, δηλαδή τώρα μόνο βήχα έχει και λίγες μυξούλες. Το πρωί τον πήγα στους γονείς μου, και έφαγε εκεί, και το απόγευμα εγώ πήγα να του αγοράσω ρούχα για τα γενέθλια, αλλά στο μαγαζί που πήγα είχε μόνο φόρμες. Έτσι πήρα κάτι καλσόν και βρακιά για μένα, και μετά πέρασα κι από τη φίλη μου που έχει τον άντρα που είναι νοσοκόμος και μου έφερε ενέσεις τζάμπα! Κάθισα κανένα δίωρο και τα είπαμε, μετά γύρισα σπίτι κι έτρεχα τον Αντρέα. Έτρεχα που λέει ο λόγος δηλαδή, καθιστή ήμουν, αλλά κι αυτό με κουράζει, γιατί έρχεται ο Αντρέας, τρίβεται πάνω μου, με πιάνει και χοροπηδά, σκαρφαλώνει δίπλα μου, πάνω μου, κ.λπ. Προσέχω να μην πιέσει την κοιλιά μου, αλλά είναι πολύ επικίνδυνος.

Σήμερα τον ρώτησα τι έχει μέσα η κοιλιά μου, και μου είπε αρχικά "Μίκυμάου" και μετά "Μίνυ, Νταίζη...". Ό,τι να 'ναι.

Μάγδα δεν πειράζει που αδιαθέτησες. Στείλε διεύθυνση κι εγώ πακετάρω τα τιγρέ.

Καλά, σήμερα ο Αντρέας μας έριξε κάτι θεϊκές ατάκες. Το πρωί ξύπνησε και τον πήγε ο μπαμπάς του στο σαλόνι. Εγώ ξανακοιμήθηκα και σε κάποια φάση έρχεται και μου χτυπά την πόρτα. "Ποιος είναι;" ρωτάω. "Αντέας" η απάντηση. "Ποιος Αντρέας;" "Πάπουλος" (Παπαδόπουλος). "Για ρώτα τον μπαμπά τι ώρα είναι." "Πα-α είκοσι"!!! Μετά τρέχει στο σαλόνι και παίρνει ένα κουνέλι-κουκλάκι και τον άκουγα που έλεγε "κουνέλι, μεγάλο" κ.λπ. Σε κάποια φάση ακούω τον μπαμπά του να τον ρωτάει "τι κάνεις εκεί Αντρέα;" κι ακούω την απάντηση "να πιεί καφέ το κουνέλι"!!! Φαίνεται έβαζε τα μούτρα του κουνελιού στον καφέ του μπαμπά του. Τώρα η ατάκα όπως σας τη λέω! Και με το "να" και με το "το". Όποτε μιλά χρησιμοποιεί άρθρα και όσο μπορεί πιο ολοκληρωμένες προτάσεις. Π.χ. αν τον ρωτήσω ποιος ήρθε το απόγευμα, θα μου πει "η ζαζά", δε θα πει σκέτο "γιαγιά". Τώρα το βράδι που του έδωσα το γάλα του, του λέω "τι θα πιεί ο Αντρέας;" και απαντά "α πιεί γάλα", κι όχι σκέτο "γάλα". Έχει προχωρήσει πάρα πολύ στο λόγο.

Ελπίζω να δούμε κουκιδάκι και ν' ακούσουμε κουκιδοκαρδούλα.

Όσο για τα κιλά, θα τα χάσεις αν μείνεις έγκυος χιχι! Εγώ πάντως, τώρα τρώω πολύ λιγότερο, κι ακόμα είμαι στην αρχή, δεν έχουν αρχίσει οι εμετοί. Κανονικό φαγητό τρώω μια φορά τη μέρα, το μεσημέρι. Το πρωί τοστ, το βράδι ψωμί-τυρί ή κάτι παρεμφερές. Τα φρούτα δυστυχώς δεν τα θέλω. Είχα μια μπανάνα σήμερα για να φάω, αλλά δεν τα κατάφερα, μόνο που τη σκεφτόμουν... μπλιάχ... Το ίδιο και με ρόδι που μου έδωσε η μάνα μου, και με τα μανταρίνια και με τα πορτοκάλια. Όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη... Όλο ψωμί-τυρί, ζυμαρικά, πατάτες, τέτοια πράγματα. Ευτυχώς τουλάχιστον τώρα λόγω Αντρέα βάζω και μπόλικα λαχανικά και τα τρώω αναγκαστικά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε να τα δω. Αυτά όλα εννοείται τους πρώτους τριάμιση μήνες, μετά μου πέρασαν.

Χριστίνα νομίζω μας είχες ξαναπεί γι' αυτό το κοριτσάκι. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Σας φιλώ κορίτσια, θα τα πούμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Αννα Μαρια ουτε και μεις ειχαμε δουλεια χθες λογω της κηδειας του Γλαυκου Κληρίδη!συνεννοασαι κανονικα με τον Αντρεα ε?τι ωραια!και μας εχει προχωρησει παρα πολυ!την ρωτας πως σε λενε?νανα λεει, ποσο χρονων εισαι? δυο λεει!πως λενε τη δασκαλα σου?ποπη!σε λίγες μερες τι θα κανει η Ιωαννα?και λεει μπιπερτει του γιου!δηλαδη happy birthday to you!οταν κοιτα το κομπιουτερ και της βαζουμε τραγουδια μας ζητα τι θελει ποποταμο δηλαδη τον ιπποποταμο, μιννι, μικυ, ακαντου, ζουνια δηλαδη ζουζουνια!χαχα!οσο για την εγκυμοσυνη και γω με ζυμαρικα την εβγαζα οταν ημουν εγκυος!αντε μια βδομαδα εμεινε να ακουσετε καρδουλα να ηρεμησεις!ολα καλα θα πανε!

Μαγδουλα μου ειδες τι καλοβολο μωρακι ο Βασιλης?σε ολα ευκολος!μπραβο του!ευχομαι συντομα και συ εγκυουλα!μακαρι να ειμαστε μαζι να κανουμε παρεα!οτι θελει Ο ΘΕΟΣ!

Καγκουρακι καλυτερα ο Νικολας ε?αυτος ο βηχας δυσκολα υποχωρει ειναι η αληθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποψε ο Νικος μαλλον θα φυγει απο το σπιτι. Οριστικα, μονιμα για ποσο; Δεν ξερω... Χαλια ειμαι... αλλα δεν ενιωσα να τον κρατησω, να πω μεινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα μου δεν εχω καρτα να στειλω μηνυμα, σε πηρα αλλα ειδα μετα στα μηνυματα σου οτι δεν μπορεις να μιλησεις...

σε ευχαριστω πααρα πολυ!

οχι δεν ειμαι καλα...

οι ανθρωποι απο τα μικρα χωριζουν, στα μεγαλα δινεις το χερι και το παλευεις, τα μικροπραγματα γινονται σιγα σιγα σοβαρα γιατι σου τρωνε την καθημερινοτητα και σου γαμανε τη ζωη...

Που θα παει; Δεν ξερω... ουτε για ποσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν οχι με μειλ;;;το χεις νομιζω το δικο μου αλλιως στο βαζω στειλε μου κ απαντω εκει γιατι εγω το χω το δικο σου στο πισι της δουλειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Μπήκα να δω τα νέα σας και στεναχωρήθηκα πολύ με τα νέα της Χριστίνας.....Δεν πιστεύω βρε Χριστινάκι ότι είναι οριστικό. Ίσως χρειαζεστε και οι δύο λίγο χρόνο για να βάλετε τις σκέψεις σας και τα θέλω σας σε μια σειρά. Να μην αφήσετε μικρά πράγματα να σας χωρίσουν.Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα ξαναβρείτε πολύ σύντομα και να μην ξαναμπεί ούτε ένα συννεφάκι στη σχέση σας. Εμείς είμαστε εδώ για να σου κάνουμε παρεούλα όποτε θα σε παίρνει από κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Χριστινακι μου γλυκο μας ξαναειπες οτι ειχατε θεματα με τον συζυγο αλλα να φτασετε στο χωρισμο?ξανασκεφτειτε το κοπελα μου!αληθεια!εχετε και τον Δημητρακη σας που ειναι ο καρπος της αγαπης σας!βεβαια αν ειναι κατι μη αναστρεψιμο κι αν οι τσακωμοι και τα προβληματα ειναι περισσοτερα απο τις χαρες και την ηρεμια της σχεσης, τοτε κοπελα μου τι να πω?δυσκολη αποφαση!αλλα γιατι εισαι σιγουρη οτι ειναι οριστικο?ισως ειναι μια φαση και θα περασει!οτι κι αν αποφασισετε εμεις ειμαστε εδω να σε στηριξουμε σε καθε σου αποφαση!πολυ στεναχωρεθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

μπηκα κι εγω να γραψω και στεναχωρεθηκα πρωι πρωι ,αχ ρε Χριστινακι μου τι να πω μακαρι να ειναι κατι περαστικο να χρειαζεστε χρονο για να σκεφτειτε και οι δυο σας οπως σου ειπε και η Ανθη μην αφησετε μικροπραγματα να μπουν αναμεσα σας,ευχομαι να ξεκαθαρισουν γρηγορα τα πραγματα και να ειστε παλι μαζι αγαπημενοι,οτι αποφαση κι αν παρεις ομως ειμαστε εδω για να σε στηριξουμε,μια μεγαλη αγκαλια απο μενα και τους αντρες μου στελνω....

εγω πηγα χθες στον οαεδ υπογραψα τη συμβαση κι απο εκει στο δημαρχειο συμπληρωσα κατι χαρτια ακομη και θα περιμενω ειδοποιηση πιστευω την αλλη εβδομαδα να με παρουν ,στεναχωρεθηκα για τη φιλη μου η οποια περασε αλλα επειδη ειναι απο την Τσεχια της ζητησαν ενα χαρτι που να αποδεικνυει οτι γνωριζει ελληνικα που αυτη δεν το εχει ενω ξερει τελεια ελληνικα αφου διαβαζει και τα παιδια της για το σχολειο,αλλα αφου το ελεγε και η προκυρηξη μαλλον θα την απορριψουν.... χθες κουραστηκα πολυ πτωμα κοιμηθηκα ,το πρωι ημουν Κοζανη γυρισα μαγειρεψα και το απογευμα στην κουζινα εφτιαξα νηστισιμο κεικ με πορτοκαλι,φοκατσια με κρεμμυδια και κουλουρια,εκανα μπανιο τα παιδια και μετα δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου,ευτυχως τους ειχε διαβασει ο αντρας μου ,σημερα πρεπει να κανω λιγες δουλιτσες σκουπα κτλ γιατι βρωμισαμε παλι γκρρρρ.....

Κατερινακι το aeroline το κανω για δεκα μερες 3-4 φορες τη μερα απο τρια πατηματα ,ετσι μου ειχε πει η παιδιατρος,τωρα δεν την ρωτησα καν,παντως αμεσως βλεπω αποτελεσματα στον Δημητρη

Αννα Μαρια για τον πυρετο κι εγω κανω οπως τα κοριτσια πανω απο 38 δινω αντιπυρετικο ,ο Αντρεας οπως παντω φοβερος το τι λεει το στομα του απιστευτο ειναι,αντε σε λιγες μερες θα ακουσεις καρδουλα και θα ηρεμησεις ολα καλα θα πανε,εγω παντως απο την αρχη της εγκυμοσυνης και στα τρια εβαζα αμεσως κιλα στους τρεις μηνες ηδη επαιρνα 5

Μαγδα μου μη στεναχωρισεαι τον επομενο μηνα ,παρε λεοπαρ οπωσδηποτε ομως χαχαχα,τι καλο παιδακι που ειναι ο Βασιλακος σου,ευχομαι ετσι να ειναι και το δευτερο...

Ανθη πως ειναι τα παιδακια σου;

Βασω πως τα παει η Ιωαννα σου σχολειο;μια χαρα τα λεει και η δικια σου

παω να βαλω πλυντηριο και να κανω δουλειες,τα λεμε παλι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Τι κάνετε;

Εγώ χάλια, πολλές αναγούλες και ζαλάδες. Το πρωί ξύπνησα πάρα πολύ χάλια, τώρα είμαι κάπως καλύτερα ευτυχώς. Πάντως θα ζητήσω απ' το διευθυντή να μην πάω αύριο στη συνεστίαση του σχολείου, γιατί δεν έχει νόημα να πάω, να πληρώσω 20 ευρώ και να μη φάω τίποτα, αφήστε που μόνο που θα βλέπω τα φαγητά θα αναγουλιάζω.

Στεναχωριέμαι πολύ και για τα γενέθλια, γιατί δεν μπορώ να φτιάξω τίποτα. Εδώ καλά καλά φαγητό για μας με το ζόρι φτιάχνω. Τα έκανε όλα η μάνα μου, εγώ θα κάνω μια τυρόπιτα, αλλά δεν το βλέπω να τη φτιάχνω... Αφήστε που πρέπει να κάνω διάφορα ψώνια για το πάρτι και δεν έχω κουράγιο.

Νομίζω αυτή τη φορά είναι πολύ πιο έντονα τα συμπτώματα, γιατί στον Αντρέα δεν είχα πρόβλημα το πρωί, μόνο το βράδι. Τώρα είναι 24ώρου βάσεως.

Χριστίνα δεν είχαμε νέα σου... Κρατιέμαι απ' το "μάλλον" που έγραψες για να ελπίζω ότι τελικά δεν έφυγε. Αλλά ακόμα κι αν έφυγε, ελπίζω να τα βρείτε σύντομα, για χάρη του Δημητράκη, αλλά και για χάρη της δικής σας αγάπης.

Κατερίνα κρίμα για τη φίλη σου... Εδώ κανείς δεν ενδιαφέρεται αν ξέρεις ελληνικά. Όλοι οι σερβιτόροι κι οι σερβιτόρες είναι ξένοι και σχεδόν κανένας δε γνωρίζει ούτε καν στοιχειώδη ελληνικά.

Καλέ, πάλι μεγαλούργησες στην κουζίνα. Εγώ όπως βλέπεις, αυτόν τον καιρό, ένα φαΐ με το ζόρι.

Ευτυχώς εγώ έχω τις αναγούλες, κ.λπ., οπότε και να θέλω δεν μπορώ να φάω.

Φιλιά κόρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα

χριστινα μου πολυ δυσκολο ολο αυτο και θελει πολυ σκεψη και πολυ συζητηση η οποια αποφαση, τι να πω πρεπει να δειτε και τα υπερ και τα κατα και για σας τους ιδιους και για το παιδι, αν ειναι ομως μικροπραγματα μηπως αξιζει μια ακομα ευκαιρια για την σχεση σας, δεν ζουμε στην ιδανικη περιοδο και οι δυσκολιες και οι αναποδιες απο το περιβαλλον ειναι σιγουρα πολλες....

Αννα Μαρια θετικο και οτι ολα πανε καλα ειναι που εχεις αναγουλες και ζαλαδες για το μπεμπε. Ε τωρα ασε τα μαγειρεματα και τις πολλες δουλειες για τους αλλους. Στο σχολειο το εχεις πει ή οχι ακομα? γιορταζεις σημερα δεν θυμαμαι? αν ναι ευχομαι υγεια ευτυχια και τα καλυτερα για την οικογενεια σου και το μωρακι σας που ερχεται!!!

Κατερινα καλη αρχη στην δουλεια! Μιαμ μιαμ μιαμ τι εφτιαξες παλι κεικ πορτοκαλι να χα ενα κομματακι

Βασω λεει πολλα και η Ιωαννα ειναι αυτη η γλυκια ηλικια που τα λενε τοσο χαριτωμενα.

Παω να παρω την Αγγελικη αθα τα ξαναπουμε το βραδυ γιατι σιγουρα εχω αφησει καποια σελιδα που δεν εχω διαβασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Είχαμε πάει στη μάνα μου για φαγητό, της πήγε ο άντρας μου δυο τσιπούρες και τις έψησε γι' αυτόν και για το μωρό, και για μένα έκανε μπιφτέκι, ευτυχώς φτιάχνει και τα βάζει στην κατάψυξη. Εγώ ψάρι με τίποτα, αλλά ο μικρός από μια τεράστια τσιπούρα άφησε ελάχιστο! Μετά ετοιμάσαμε την τούρτα, το πρώτο στάδιο δηλαδή. Είναι νηστίσιμος κορμός σοκολάτα, αυτό που είχαμε φτιάξει και πέρσι, και θα είναι σε σχήμα ατμομηχανής. Πλάσαμε το σχήμα της ατμομηχανής και μας πήρε περίπου μία ώρα. Αύριο θα βάλει από πάνω η μάνα μου μια λεπτή στρώση αμυγδαλωτό, γιατί, μια που είναι νηστίσιμο, δεν μπορούμε να βάλουμε γκανάζ ή βουτυρόκρεμα, και δε θέλουμε να είναι... κυμματιστό όπως πέρσι. Το Σαββάτο θα βάλουμε τη ζαχαρόπαστα, να δούμε τι θα βγει.

Καγκουράκι στο σχολείο δεν έχουν ιδέα. Μέχρι τώρα το ξέρουν μόνο οι γονείς μου, ο γιατρός και οι νοσοκόμες φυσικά, η πρώην συγκάτοικός μου που μένει στο Λονδίνο, γιατί τη μέρα που έκανα το τεστ με πήρε στο σκάιπ και μου λέει "τι έγινε, μήπως έχουμε κανένα νέο, καμιά εγκυμοσύνη;" και της έδειξα το τεστ, και σήμερα το είπα και στον αδελφό μου. Θα το πω, όμως, σήμερα και στο διευθυντή, για να έχω δικαιολογία να μην πάω αύριο.

Σας αφήνω, σε μισή ώρα πρέπει να φύγω, ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι, κοιμηθηκαν τα μαμουνακια και περιμενω τον αντρα μου να γυρισει απο την δουλεια.

εμεις το πρωι ειχαμε παιδιατρο ο μικρος ειναι 10300 και 82 ποντους κατι γραμμαρια πηρε δηλαδη αυτο τον μηνα. Του εκανε και το μαντου αλλα οχι το mmr γιατι επειδη εχει ακομα βηχα ειπαμε να περιμενουμε λιγες μερες ακομα. Για τον βηχα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται τιποτα και θα περασει σιγα σιγα γιατι δεν ακουει τιποτα ολα ειναι στον λαιμο. Το απογευμα πηγα και την Αγγελικη κολυμβητηριο και αυριο μαλλον θα παω και τον Νικολα γιατι το μεσημερι ειδα θα εχει ηλιο.

Την προηγουμενη βδομαδα ξυπναγε τα βραδια η Αγγελικη και ηθελε να ερθει στο κρεβατι μας να κοιμηθει και κανα δυο βραδια πηγαινε ο κωστας και κοιμοταν μαζι της και φυσικα δεν ξυπναγε. Οποτε μου λεει τωρα που την εβαλα για υπνο: ´Οταν ερθει ο μπαμπας να τους πεις να ερθει να κοιμηθει μαζι μού´ και την ρωταω και μενα θα με αφησει μονη μου το βραδυ αφου ο μπαμπας κοιμαται παντα με την μαμα ....το σκεφτεται λιγο και μου απαντα: ´εσυ εχεις το μωρακι στην κοιλια δεν εισαι μονη σου ´

Μαγδα τι ωραιες εκδρομες που τα πηγαινουν πολυ καλο αυτο νομιζω ετσι δεν βαριουνται συνεχεια το ιδιο και το ιδιο προγραμμα και σιγουρα μαθαινουν πολλα πραγματα. δενδρο και εγω παντα στολιζα απο πολυ νωρις μη σου πω απο μεσα νοεμβρη αλλα φετος ακομα τιποτα, και η Αγγελικη δεν το πειραζε ε μπορει να κουναγε λιγο τα στολιδια αλλαζε και σε καποια θεση αλλα μεχρι εκει. Φετος με τον ταρζαν θα δω τι θα κανω. Παντως δεν ξερω εχω και την αισθηση οτι φετος γενικα ο κοσμος δεν εχει στολισει ακομα περσυ προπερσυ καλα δεν μιλαω για προ κρισης εβλεπα απο πολυ νωρις μαγαζια δρομους σπιτια στολισμενα φετος δεν εχω δει τιποτα ακομα.

Αννα μαρια πως εισαι απο συμπτωματα, χθες που ειχες γραψει για τις ξινιλες και μενα σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω εδω και λιγες μερες καουρες που δεν ειχα ουτε στην αγγελικη ουτε στον νικολα. ο Αντρεας ειναι πολυ πολυ καλος μεγαλωσε πια κανει ολοκληρες προτασεις το καμαρι σου. Οταν ειναι ετοιμη η τουρτα θελουμε φωτο! Τα χρονια πολλα επισημως αυριο!!

αυτα κουκλες τα υπολοιπα τα ειχα σχολιασει το μεσημερι, φιλακια σε ολες και μακαρι να ακουσουμε κατι θετικο απο την Χριστινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, μπήκα, σας διάβασα αλλά δυστυχώς δεν έχω αντοχές να γράψω κάτι. Διόρθωνα μέχρι τις 3 και η ώρα έχει ήδη πάει 4.10.........Πάλι τα κατάφερα. Αύριο θα τα σχολιάσω όλα! Φιλιάαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια να σας ζησει ο Αντρικος σας!να τον χαιρεστε και να ειναι παντα υγιης και χαρουμενος!τα καλυτερα ευχομαι στην οικογενεια σας και ολα να πανε καλα με την εγκυμοσυνη σου!

Καγκουρακι η Αγγελικη σε καλυψε πληρως με την απαντηση της!χεχε!λεει αφου εσυ εχεις παρεα τι θες τον μπαμπα?αμα δεν ζηλεψε με τον Νικολα δεν νομιζω να αντιδρασει με το καινουριο μελος!εμενα παντως η Ιωαννα οταν με δει να παρω αλλο μωρο κανει σαν τρελη φωναζει μαμα κατωωωωω νανααααα!δηλαδη μαμα αστο κατω και να πιασεις την Ιωαννα!εγω θα χω σοβαρο προβλημα οταν με το καλο Του Θεού και Της Παναγίας μείνω εγκυος!

Χριστινακι μου τι εγινε?περιμενουμε νεα σου!σε εχω στην σκεψη μου!ευχομαι Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να σας βοηθησαν να πηρατε την πιο σωστη αποφαση και για τους 3 σας!

Ανθη μου αμαν χαραματα εγραψες παλι!χαχα!

ΚΑ1 και γω βλεπω διαφορα με τις μασκες οταν εχει βηχα!οσο για την προσαρμογη της Ιωαννας στο σχολειο, δεν το περιμενα να προσαρμοστει τοσο ευκολα!οκ λιγο το πρωι οταν φυγω μου φωναζει μαμα ελα αλλα τιποτα παραπανω δεν κλαιει!μετα μου λεει η δασκαλα ειναι πολυ καλη, καθεται στον κυκλο με τα αλλα παιδακια και ακουει το μαθημα, τρωει τις ιδιες ωρες οπως τρωνε και τα πιο μεγαλα το σαντουιτς της και το φρουτο της!νομιζω της στοιχισε που δεν πηγε για αρκετο καιρο παιδικο, που δεν συναναστρεφοταν με αλλα μωρα, πεθυμησε την ολη φαση και γι αυτο προσαρμοστηκε πιο ευκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...