Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!!! Κορίτσια το Σάββατο είδα λίγο αίμα στο εσώρουχό μου και όπως καταλαβαίνεται τρελάθηκα! Ευτυχώς είδα το γιατρό την Κυριακή κάναμε υπερ. και το έμβρυο είναι μια χαρά. Μόνο που για μια εβδομάδα πρέπει να ξεκουράζομαι στο σπίτι. Ελπίζω να μην ξαναδώ αίμα. Κατά τα άλλα είμαι καλά και από εμετούς καθόλου μόνο λίγο αναγούλα που και που έχω. Συγχαρητήρια Merykal για την αυχενική! Εγώ θα την κάνω στις 29 του μήνα. Golddie άντε και συ με το καλό να κάνεις την αυχενική. Πώς γίνετε η αυχενική Merykal και πόσο στοιχίζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia

katerinaki mou prosoxh kai ola tha pane kala..pairneis tpt xapakia?

h auxenikh kostizei oso mia episkepsh sto giatro sou koitate ston uperhxo ton auxena kai metrate ekei opws epishs kai ola to swmataki tou mwrou opws h muth giati auto einai allo ena sh,madi an to paidi exi sundromo down,,mautes tis metrhseis pou tha sou dwsei o giatros pas kateutheian ston mikrobiologo sou kai kaneis ksetaseis aimatos an eisai asfalismenh einai dwrean an oxi kostizi gurw sta 100 eurw toulaxiston toso plhrwsa egw xwris tis upoloipes aimatologikes pou ekana...filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες Ntinaki04! Κι εμένα είναι το ρπώτο μου παιδί, και είμαι στη 14η εβδομάδα. Λοιπόν κάναμε την αυχενική την προηγούμενη εβδομάδα, όλα καλά και μάλλον είναι αγόρι. Σήμερα έχω ραντεβού με τη γιατρό μου. Σχετικά με το κόστος της αυχενικής διαφάνειας: Τα 4 κέντρα που μου σύστησε η γιατρός μου και εμπιστεύεται χρεώνουν από 120-170ε με Papp-A και όλο το πακέτο τέλος πάντων. Και δεν υπάρχει κάλυψη από ασφαλιστικό φορέα. (ε, βέβαια, λογικό είνια...Τι να δώσει κάποια χρήματα το κράτος για την πρόληψη, αφού μπορεί να πληρώνει ένα σκασμό λεφτά στις θεραπείες παιδιών με προβλήματα! - ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!) Ευχαριστώ Marykal για τις ευχές! Ανταποδίδω! Ό,τι καλύτερο και για το δεύτερο παιδάκι σου! Katerina-Prokopis να πάνε όλα καλά με την αυχενική! Για τα στατιστικά (και την περιέργεια...) όσες ξέρετε φύλο, τι μωρά περιμένουμε σε αυτό του γκρουπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Golddie εγω εκανα την αυχενικη μου στην Κορινθο και εδωσα 135€ για ολο το πακετο, αυτη και η Β επιπεδου ειναι που δεν καληπτουν η ασφαλειες εγω τον αλλον μηνα θα κανω την Β επιπεδου τοτε θα μαθω και το φυλο γιατι δεν φαινεται ακομα :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι! Αν δεν το θεωρείτε αδιάκριτο, να ρωτήσω τις τιμές των γιατρών σας; Εγώ είμαι, εις γνώση μου, σε ακριβή γιατρό την οποία όμως εμπιστεύομαι τρελά και νιώθω πολύ καλά. Αλλά... μόλις προχθές μας είπε τα οικονομικά δεδομένα πλήρως, για μαιευτήριο (Λητώ) και τη δική της αμοιβή, και είμαστε λίγο σοκαρισμένοι... Ενδεικτικά: 2.500 η γιατρός ανεξαρτήτως είδους τοκετού, δωματίου κλπ, δίνοντας τη μικρότερη δυνατή απόδειξη, και γύρω στα 1.300 το μαιευτήριο σε τρίκλινο με αναισθησιολόγο μέσα και κάποιες εξετάσεις για το μωρό μετά τη γέννηση της οποίες δεν τις κάνουν παιδίατροι. Όμως να προσθέσω ότι δίνω 50 σε κάθε μηνιαία (ως τώρα) επίσκεψη. Ψυχολογικά και συναισθηματικά δεν πρόκειται να αλλάξω γιατρό. Μάλλον παρηγοριά ζητάω, αν μου πείτε κι εσείς τι οικονομικά δεδομένα σας είπαν... :P Αυτά! Ευχαριστώ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntinaki kalws hrthes sto club

goldie den kserw akoma ti einai to sporaki mou elpizw thn paraskeuh pou mas erxete na sas pw

....akousa tis times k frikara ligo eeeeeeeee?????tsouxteres...gia poio meros tou planhth milame???????sorry kiolas...emena mou pairnei 30 thn episkepsh kai kapoies fores k katholou..oso gia ton toketo h timh einai 800 euro k timh dwmatiou 1200 to tetraklino..

filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Goldie είναι τσιμπημένη η τιμή αλλά αφού έχεις πάρει απόφαση ότι δεν αλλάζεις γιατρό τότε μην το σκέφτεσαι!!! Και γω 30 δίνω και άλλες φορές τίποτα! Merycal από ποιά περιοχή είσαι και σε ποιό μαιευτήριο θα γεννήσεις? Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική και όλα πήγαν σούπερ!!!! Μάλλον περιμένουμε κοριτσάκι!!!!! Περιμένω νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa

ti wraia nea pou mas eferes katerinaki..me to aima ola kala?me to kalo to sporaki sou h koroula sou!!!!!!!!!

katerina eimai apo kozani kai tha gennhsw sthn maieutikh ths kozanhs euromedica

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ πολύ για τις ευχές Merycal!!!! Ακόμη δεν είναι σίγουρο ότι είναι κοριτσάκι αλλά μάλλον ναι!!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!!!! Πότε θα μάθεις τι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merykal kalos sas vrika emathes ti einai to mwraki sou? Egw tha to mathw se duo vdomades :-)

golddie egw menw sto loutraki kai pigenw sto dimosio nosokomeio tis korinthou mia fora plirosa gia episkepsi 13€ tis upolipes fores mou egrafe epaneksetasi o giatros gia na min plirwsw mias kai eimai kai anergi kai i mones eksetaseis pou exw plirwsei einai i auxenikh kai i B epipedou pou tha kanw twra pou aftes den gunontai sto nosokomeio oute tis kaliptei to ika oso gia tin wra pou tha genisw pali den tha plirwsw vevea an tha exw kati tha dosw ston giatro giati einai polu kalos..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhmeraaa

egw thn paraskeuh phga sto giatro ..einai agoriiiiiiiiiiiiii..erxete kai 2os mpompiras sto spiti mas...!!!

eseis oi upoloipes ola kala?katerinaki koritsaki einai an htan agori tha fainotane pisteuw..kai emena sthn auxenikh mou eixe pei mallon agori kai atsi kai htan twra pou ksanaphga...twra telos tou mhna exw ton megalo uperhxo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό Merykal ο παίδαρος!!!! Ντινάκι με το καλό να μάθεις και συ το φύλλο και να είναι καλά το μωράκι σου!!! Εγώ αρχίζω να νιώθω καλύτερα αλλά ακόμη έχω αναγούλες τα βράδια. Ευτυχώς σταμάτησαν οι εμετοί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μετά από πρόσφατες εξετάσεις βρήκα το αναμενόμενο: το μικρό βαμπίρ μου παίρνει όλο το σίδηρο, οπότε τώρα πια θα ξεκινήσω και χωριστά σίδηρο, πέρα απ'το συμπλήρωμα διατροφής. Κατά τα άλλα μια χαρά τα αποτελέσματά μου, οπότε προφανώς και το μωρό καλά. Σε σχέση με ενοχλητικά συμπτώματα, ήμουν τρελά τυχερή και δεν είχα καθόλου αναγούλες, όμως η αναπόφευκτη συχνοουρία είναι σχεδόν ίδια με το πρώτο τρίμηνο. Α! Και νύστα! Ασυγκράτητη...ως τις 12 το βράδυ πάω, μετά δεν έχω αντοχές...!(Που κανονικά αν κοιμόμουν πριν τη μιάμιση ήταν επιτυχία!) Ερώτηση: στη β'επιπέδου είναι 3D η εικόνα που βλέπουμε; Ξέρετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ έκλεισα ραντεβού για Β επιπεδου την άλλη Τρίτη ανυπόμονο να περάσουν οι μέρες για να μαθω το φύλο του μωρού μου :D Golddiε εγώ το έψαξα πολυ αφτο πολλά κέντρα δεν κάνουν 3D πρέπει να ρωτήσεις αν κάνουν εκει που θες να πας μια φίλη μου που ειναι και αυτή έγκυος αλλα 2 μήνες παραπάνω απο μένα μου ειπε οτι είδε 3D το μωράκι της και στην αυχενικη και πλήρωσε 5€ λιγότερο απο μένα και έμαθε οτι περιμένει αγοράκι απο τότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αχ βρε Goldie πως σε νιώθω!!! Και γω συνέχεια στο μπάνιο είμαι και ξυπνάω τουλάχιστον 3 φορές τη νύχτα! Άσε που κοιμάμαι με τις κότες!!! ΝΤΙΝΑΚΙ άντε με το καλό να την κάνεις και να μας πεις πως είναι!!!! Κορίτσια εκτός από την Merykal που έμαθε το φύλλο οι υπόλοιπες δεν το μάθατε στην αυχενική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το ξέρω κατά 80%. Μάλλον είναι αγόρι. Ntinaki04,για τη β'επιπέδου 3D, δεν ξέρω αν το πολυθέλω...Έχω δει φωτογραφίες γνωστών μου που τα μωρά τους έχουν γεννηθεί και είναι μια χαρά όμορφα, και στους 3D υπερήχους ήταν λίγο εξωγήινα... Απλά ήθελα να ξέρω τι με περιμένει τον άλλο μήνα...:) Καλή συνέχεια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhspera

golddie agoraki einai sigora an sou eipe mallon..ta agorakia fainontai kalutera sthna auxenikh ..emena k ston 1o mou kai ston 2o twra mou eixe pei mallon alla htan sigoura agorakia

egw exw suspaseis k trabhgmata xamhla k etsi o giatros mou susthse ksapla kai ksekourash pairnw k utrogstan kath bradu..makari na pane ola kala k na krathsw ena ugistato mwraki sthn agkalitsa mou ton aprilio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!!!!!! Τι κάνετε???? Εγώ δόξα το θεό μια χαρούλα! Στις 20 θα πάω στο γιατρό και θα έχω νέα! ΜΕRYKAL μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!!! Όταν είχα αιμοραγία και μένα μου έδωσε ο γιατρός μου τα utrogstan αλλά δεν τα πήρα γιατί δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και γενικά στην υπόλοιπη ευρώπη δεν τα δίνουν εύκολα εδώ με το παραμικρό τα συστήνουν!!! Βέβαια να κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός σου αλλά το βασικό ειναι να ξεκουραστείς και να μην αγχώνεσαι! Όλα θα πάνε μια χαρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Merykal ελπίζω να πάνε όλα καλά και να'χουμε καλά νέα σου το συντομότερο. Εγώ σήμερα μπήκα στην 17η εβδομάδα (πώς περνάει ο καιρός δεν το πιστεύω!) αλλά ακόμα δεν έχω "επικοινωνία" με το μικρό μπεμπίδι. Δεν τον καταλαβαίνω...Όχι ότι ανησυχώ, απλά το περιμένω! Η νύστα μου σπάει τα ρεκόρ, και την άλλη Κυριακή δίνω πτυχίο γαλλικών όπου υποτίθεται ότι θα γράψω 2 εκθέσεις στις 8 το πρωί. Ζόρικο το βλέπω... :P Ntinaki04 ευχαριστώ για τις οδηγίες. Αν το πέτυχα θα εμφανιστεί μετά το μήνυμα μου και μπορείς να υπερηφανεύεσαι για τη συμβολή σου σε αυτό το ticker! :) Δεν ξέρω αν το'χουμε συζητήσει αλλά τι καταληκτικές ημερομηνίες έχετε; Εγώ 21/4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!! Τι κάνετε? Είσαι καλύτερα Merykal? Goldie εγώ μάλλον στις 10/5! Απόλαυσε τον ύπνο τώρα που μπορείς γιατί μετά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas egw paw pros to xeirotero den kserw ti tha ginei..thn deutera eixa kathe 5 lepta suspaseis phga sthn klinikh opou to epibebaiwse kai h maia apo ekei efuga gia to giatro mou o opoios mou metrhse ton traxhlo..telika den eixe anoiksei omws thn paraskeuh tha ksanapaw gia na to doume mhpws xreiastw perihdish..pairnw kai antibiwsh ektos apo ta utrogestan pou ta pairnw ana 8wro mipws autes oi suspaseis ofeilontai telika se loimoksh..den kserw tha doume..elpizw h egkumosunh mou na einai teleiomhnh..

filakia se oles...kaiiiiiii koimhtheite koritsia oso mporeite prolabainete

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

Merykal ελπιζω να εισαι καλύτερα μην αγχωνεσαι τα ίδια τα ειχα και εγώ έκατσα 2 μέρες στο κρεβάτι και πήρα και εγώ utrogestan για λίγες μέρες μετα αφού ήμουν καλα τα σταμάτησα μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι αυτά ειναι για να σου χαλαρώνουν την κοιλιά και τους πόνους μονο αν πονάω μου είπε να τα περνώ.. Golddie μπραβο τα κατάφερες :) χαίρομαι που σε βοήθησα!

Εγω λοιπόν χτες εκανα την Β επιπεδου ειναι όλα μια χαρά το μωράκι μου ειναι καλα ολα ειναι φυσιολογικά και ειναι κοριτσάκι :) η εξέταση ειναι σαν την αυχενικη διαφάνεια μονο που κοιτάει με περισσότερη λεπτομέρεια ολα τα χεράκια, τα ποδαράκια, το κεφαλάκι, το πρόσωπο, τα νεφρά, την σπονδυλική στήλη,την καρδιά,κτλ.. 3D σου δείχνει ο γιατρος λιγο στο τέλος της εξετάσεις το προσωπάκι του μωρού εμενα νρεποταν και δεν την είδα καλα γιατι έβαζε τα χέρια της μπροστά στο πρόσωπο αλλα την είδα λιγο να πιπιλαει το δάχτυλο της :) εγώ πήρα και dvd.. Εγώ εχω ΠΗΤ 24/3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Merykal μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι όλα θα φτιάξουν και κοίτα να ξεκουράζεσαι είναι το καλύτερο φάρμακο!!! ΝΤΙΝΑΚΙ τι καλά!!! Και το δικό μου κοριτσάκι μάλλον θα είναι αλλά θα το δω στη β επιπέδου σίγουρα!!!! Πόσο σου στοίχισε η εξέταση και που την έκανες? Goldie τι κάνεις???? Κορίτσια από κιλά ξεκινήσατε να παίρνετε τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...