Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

Μαριαααα,πλακα κανεις!!!!!48 μερες!!!!!Και δεν εσκασες!!!Εμεις με την πανα θα το σχιζοφρενιασουμε το παιδι,αφου αυτην ξυπναει στις 2 και λεει θελω τσισα και ποτε δεν κατουραει πανω της,αλλα επειδη ολο το καλοκαιρι δεν ειμαστε σπιτι μας της φοραμε ,μην κατουρησουμε και ολο τον κοσμο!!!Μπραβο με τη Δημ θα παρει μπροστα και αυτη,μην νομιζεις!!!Πυρετος προτοιμασιων ακουω φετος για το παρτυ!!!Οτι και να βγουν οι κατασκευες,θα εινια τελεις γιατι θα ειναι φτιαγνεβνες απο τη μανουλα.Οσο για τα δωρακια,εγω την 1η χρονια ειχα παρει παγουρινο,περυσι ειαχα παρει ποτηρια minnie και mickie και ειχα βαλει μεσα ζαχαρωτα τυλιγμενα σε χρωματιστα χαρτια που βγαιναν απο τα ποτηρακια.Η κουμπαρα μου,ειχε ταπερακια HELLO KITTIE με μια πετσετουλα στο εσωτερικο για το κολατσιο στο σχολειο.Καλα να περασετε στις μινι διακοπες,δεν πιστεψα λεπτο χρυση μυ οτι θα πας σε καμπινκ χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη,οριστε μαρι,ολο παραπονα εισαι!!!Ειναι να μην παρει μπροστα ο συζυγου,θεατρα,ξενοδοχεια,τι αλλο θες!!!!!Αλλη που πορωθηκε με το παρτυ!!!Εγω δωρο δεν βλεπω να μενει τπτ να της παιρνω!!!Ελεγα ποδηλατο,μου ειπε ο κουνιαδος οτι θα της το παρει αυτος,αλλο δεν ειχα σκεφτει,ολα τα εχουνε πια,μενει και τπτ!!!Και εγω ετσι λεω,εγω της κανω το παρτυ,οι αλλοι θα φερουν τα δωρα!!!Αυρι θα παμε να της ανοιξουμε ενα καταθετικο για να παρει ενα εφ'απαξ ποσο στα 18 της,αυτος ο φιλος μας που θα βγουμε εξω ειναι διευθυτης σε μια τραπεζα και μας ενημερωνει για οτι συμφερον υπαρχει,οποτε αυτο θα ειναι μαλλον το δωρο για φετος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ,δεν θα ξαναπατε Καλαμο?Υπομονη μωρε εφτασε ο 15αυγουστος!!!!Δεν μας τα ειπες οτι ετοιμαζεις 2ο!!!!Αντε με το καλο!!!!Ασχετο αλλα γιατι η τουρτα με ζαχαροπαστα να ειναι μεσα κεικ?????Εμενα ο θειος μου εφτιαχνε κανονικοτατες τουρτες απλα απ'εξω ζαχαροπαστα!!!Σε ενα γαμο 6οροφη τετοια αληθινη ειχε φιαξει γιατι τα κετερινκ κανουν ψευτικες και μονο ο τελευτιος οροφος ειναι αληθινος.Μωρε θα τον εβαζα να κανει στη Δημ ,αλλα δεν τον βλεπω να ειαι σε φαση!!!!Λοιπον θα εποικηνωνησουμε για το δωρο που θελω,η βαφτιση ειναι 15/9,οποτε εχω χρονο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλια σε ολες,,,σας καληνυχτω.Και για οσες δεν καταλαβαν ,γραφω σαν ην συμπεθερα μου γιατι δεν μπορω να αλαξω παραγραφο χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!

χα χα Χαρά τα απόλαυσα τα μηνύματα σου,γέμισαν 2 σελίδες!!!Μπράβο που χαλαρώνεις το χρειάζεσαι και με το παραπάνω!Θεά η Μιμίκα που πουλήθηκε για μια κοτσίδα!Να περνάτε τέλεια,περιμένουμε εντυπώσεις και φώτο από Ζάκυνθο!

Μη φοβάστε για τα βραδυνά κατουρήματα άμα τα λέει και ξυπνάει στεγνή.Και γω έτσι φοβόμουν και πήρα υποσέντονα αλλά δεν έχουμε θέματα.Η Δήμητρα επιτέλους σα να πήρε μπρος,χθες έκανε και έξω στο παιδότοπο στη τουαλέτα τσίσα.όχι ότι το ζήτησε από μόνη αλλά όταν πήγα τη Χρυσάνθη την έβαλα έκατσε και έκανε.Φυσικά η πρώτη λέξη μετά ήταν "θέλω παγουτό"....Αχ αυτό το παγουτό!!

Ναι καλέ 48 μέρες κύκλος και να ταν και η πρώτη φορά καλά θα ταν πάντα αυτό το βιολί.Αλλά πλέον δε παίρνω χάπια για να στρώσει καθόλου το χω αφήσει στη μοίρα του.Πρήζομαι μέχρι αηδίας.Αφού χθες με σήμερα είμαι 2 κιλά κάτω στη ζυγαριά από τη παρακράτηση χωρίς πλάκα...Ατιμες πολυκυστικές...Στις 23 έκλεισα και για παπ να δουμε τα χαμπάρια μου.Μη την αμελείτε κορίτσια αυτή την εξέταση μια φορά το χρόνο ε;

Μάγκυ μου η τελευταία των Μοικανών έμεινες με τις άδειες αλλά θα ναι σούπερ.Με τη γαμοβάφτιση τι έχεις αναλάβει ή τρέχεις με όλα με την αδερφούλα;Το κάνουν ανοιχτό με πολύ κόσμο;Εχει και δεξίωση;

Τα άλλα κοριτσάκια Ρουλάκι,Κατερινιώ καλά να περνάτε....

Λέω να πάω να χτενιστώ αφού δε μπορώ να βουτήξω...αμ τι μόνο η Μιμίκα θα κάνει τις πλεξούδες...ας απολαύσω τελευταίες μέρες ξεγνοιασιάς!

Ωραίες οι ιδέες σας για τα δωράκια και γω κάτι σε σχολικό είδος σκεφτόμουν αφού ανοίγουν και τα σχολεία εκείνη την εποχή.

Ακόμα δε ξεκίνησα τη χαρτοκοπτική.Πρέπει να τελειώνω με τη παρουσίαση της εργασίας να ετοιμάσω το αρχείο όπως το θέλουν και μετά θα στρωθώ.

Φιλάκια καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!τι κανετε;αδιαθετησα και εχασα το μπανακι σημερα και ζεσταινομαι....Χθες περασαμε πολυ ωραια.Κατεβηκαμε Αθηνα για ψωνια,μετα καθισαμε για καφεδακι και μετα για φαγητο!!η Κωνσταντινα κυρια,καθοταν στην καρεκλα της και αν σηκωνοταν ηταν διπλα στο τραπεζι μας.ξεθεωθηκαμε ομως και γυρισαμε σπιτι και πεσαμε σε κωμα!!το απογευμα ξαναβγηκαμε και συνεχισαμε παλι τα ψωνια περισσοτερο του συζυγου δηλ,εγω εκλεισα κατι γυαλακια και για τα δικα μου ψωνια θα παω χωρις τον συζυγο γιατι δεν τον αντεχω στα μαγαζια!!!χαχα

Αυριο θα παμε Ξυλοκαστρο σε κατι φιλους.

Μαγδουλα το προαισθημα δεν ηταν γι αυτον τον μηνα...!!αχ κι εγω αυτην την φωτο με το πουκαμισακι ξεχωρισα..τι ομορφουλης!!αντρακι!!

Σταυρουλα τι καλα που μπαινεις συχνα!!Το Κωνσταντινακι πολυ καλα με τις αλ΄΄εργιες,εχουν πεσει παρα πολυ,αφου μπορει και τρωει σχεδον τα παντα απλα σε μικροτερες ποσοτητες ωστε να συνηθιζει και ο οργανισμος.Με την παλινδρομιση ουρων που ειχε τελειωσαμε,περασε!!αρχες Σεπτεμβρη θα κανουμε και εναν υπερηχο να δουμε την διαταση αν μικρυνε.Νομιζω πως μου εφυγαν πολλα βαρη απο πανω μου!!ενταξει μην φανταστεις οτι το προσπαθουσαμε ιδιαιτερα,ουτε ποτε ηταν η γονιμες μερες δεν κοιταγα.αλλα τον τελευταιο καιρο το ειδε και ο αντρας μου πιο ζεστα επειδη τελειωνουμε με τα θεματα της Κωνσταντινας.Για την νυχτερινη πανα αφου με 2-3 φορες ξεμπερδεψατε μια χαρα.αν δεν δω προοδο θα δοκιμασω να την ξυπνησω κι εγω το βραδυ αλλα οταν ξεκινησει παιδικο και θα εχει προγραμμα γιατι τωρα μια κοιμαται νωρις,μια αργα.

Μαρια εχω κανονικα αδιαθετησα και ειχα ενα φουσκωμα τεραστιο,οχι μετα απο 48 μερες!!!!Αντε πηρε μπρος και η Δημητρα;τελεια!!τελικα η αδιαφορια λειτουργησε;δεν πειραζει για τα ατυχηματακια,σιγα σιγα θα κοπουν.και να της θυμηζεις να πηγαινει τουαλετα γιατι ξεχνιουνται στην αρχη.Τωρα η Κωνσταντινα δεν λεει τιποτα ,ανοιγει την πορτα και κανει μονη της,παταει και καζανακι,πλενει και χερια και ετοιμη!!αχ εννοειται οτι θα μου λειπει τα πρωινα το Κωνσταντινακι,και θα κοιταω το ρολοι αλλα πρεπει και για τις 2 να χωριστουμε λιγες ωρες!!για τα δωρακια θα συμφωνησω με Φωτεινη οτι κανονικα δεν θα επρεπε να δινουμε αλλα αφου εχει καθιερωθει...περυσι ειχα δωσει αυτα τα μπισκοτακια μηλαρακια,φετος λεω μεσα σε τσαντακια που θα τα δωσω να βαλουν και τα καραμελακια απο την πινιατα να βαλω κατι σχολικο για τα πιο μεγαλα και κατι για χωγραφικη για τα μικροτερα δηλ ξυλοκόπαγες,κηρομπογιες με κανενα μικρο μπλοκ.δεν εχω παει ακομα και τζαμπο να δω..

Φωτεινη μπραβο που περασες ωραια και στο θεατρο και το σκ!!οσο μπορεις να κανεις πραγματα και για σενα!!παιδι της τεχνολογιας και ο Αλεξανδρος ε;σε λιγο περισσοτερα απο εμας θα ξερουν!!

Χαρα και οτι σκεφτομουν αν πας να συναγωνιστεις την συμπεθερα σου ή την Φωτεινη στις δημοσιευσεις...χαχαΤι καλα που γλυτωσες την τελευταια εφημερια και ειδες νωριτερα την Δημητρουλα!!Να πεις και στην αδερφη σου να μαθει να φτιαχνει κοτσιδες,αφου ειναι κοκετα το παιδι!!!κι εμας τα γενεθλια πεφτουν Δευτερα που θα πηγαινει παιδικο αλλα σκεφτομαι να φτιαξωβ τιποτα κερασματα και οχι τουρτα παλι. Ρε συ στα βιντεακια που βλεπω τις τουρτες τις φτιαχνουν με ενα κεικ που το χωριζουν στην μεση και βαζουν καποια κρεμα και μετα βαζουν την ζαχαροπαστα για να ειναι λεει πιο σταθερο.βεβαια στην Αμερικη ετσι ειναι οι τουρτες τους.θα το ψαξω τοτε καλυτερα να την βρω οπως θελω.για να μην σας πω οτι σκεφτομαι να παρω μια κανονικη τουρτα και να την στολισω εγω...Θα ξαναπαμε Καλαμο,σιγουρα για σκ και δεν ξερω μηπως κατσω και την τελευταια βδομαδα.Για το 2ο οπως εγραψα πιο πανω ειμασταν στο πολυ χαλαρο και αν τυχει ,τωρα ομως θα το βαλω στο προγραμμα!!αντε καλες διακοπουλες!!!

Σας φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.

Χθες ήθελα να γράψω και άλλα, οπότε τα γραφω σήμερα.

Μάγδα αγχος για τον παιδικό δεν έχω ακόμα, απλά ξέρω ότι θα ζοριστούμε τις πρώτες μέρες. Ευτυχώς ξέρω την μία από τις κοπέλες του παιδικού και είπε ότι θα αρχίσει να έρχεται κανένα Σάββατο για να έχει επαφή με τον μικρό. Μια μέρα την είδαμε και στην παραλία και ο Αλεξ είπε ότι θα της ζωγραφίσει μια καρδιά!!! Ούτε εμένα δεν μου έχει κάνει καρδιά.

Σταυρούλα η Εμμέλεια θα είναι η καλύτερη βοηθός όταν έρθει το νέο μωράκι, αφού το ζητάει κιόλας από μόνη της τι άλλο θες. Αλήθεια που χάθηκες; Σε ξέκανε ο άντρας σου από την προσπάθεια;; Ξέχασα να πω συγχαρητήρια για τη νέα δουλειά του άντρα σου. Είμαι σίγουρη ότι και μονο αυτό τον έχει ανεβάσει πολύ ψυχολογικά γι'αυτό και η αισιοδοξία ότι έχει πετύχει ήδη το σκοπό του, δηλ το καινούριο σποράκι.

Μαρία τι αγγελίες ανέβασες; Που; Τα βεσπάκια; Ακόμα περιμένεις την έκθεση ιδεών του Δ με θέμα "Ξέχασε το το 3ο μωρό θεόμουρλη"!!!!; Πάντως αν θες αντίλογο πάρε τον Τσαμ να σου πει ένα σωρό λογους για να κάνεις και 3ο και 4ο.

Πάντως να πω κάτι; Και εσύ ώρες ώρες δεν είσαι σταθερή, μια λες θέλεις, μια λες όχι. Νομίζω ο χειμώνας που έρχεται θα είναι καθοριστικός. Θα πας στη νέα δουλειά, θα δεις και εκεί πως είναι τα πράγματα και αφου εγκλιματιστείς στο νέο περιβάλλον τότε ξεκινάς τη διαδικασία για το 3ο.

Και να θυμίσω ότι έχω πει παλιότερα πως η Μάγδα θα είναι αυτή που μάλλον θα ανακοινώσει σύντομα εγκυμοσύνη. Αλλά με βλέπω να χάνω στις προβλέψεις μου, αφού αυτή έβαλε σκοπό να ξετινάξει τον οτέ. Αλλά και με τα ωράρια που έχετε βρε παιδί μου πότε θα βρεθείτε πια; Άντε να είναι το Ναύπλιο το τυχερό σας.

Εκτός και αν θέλετε όλες να περιμένετε να μου κάνετε παρέα στην 3η εγκυμοσύνη;;; [smilie=violent1.gi:[smilie=laughing3.g:

Αλεξάνδρα και εμείς έχουμε ένα βιβλίο με τον "Μαρτίνο που πάει σχολείο" και το διαβάζουμε για να το εμπεδώσουμε. Μεγεια τα ψώνια σας. άντε και καλή επιτυχία για το 2ο.

Χαρά άντε πουλάκι μου να ξεκουραστείς και εσύ και να χαρείς τη μικρή σουρλουλού σου. Πανικός θα γίνεται φαντάζομαι τώρα στα πεθερικά, κόσμος, δώρα για τη μικρή αφού καταφθάνουν και οι νονοί, απαπα μεγάλες στιγμές.

Αγάπη μου ποιος σου είπε ότι πήρε μπρος ο σύζυγος;; :twisted: Θέατρο πήγα με την αδελφή μου και στο ξενοδοχείο ήταν λες και δεν είχε έρθει. Εγώ οδήγησα όλη τη διαδορομή, εγώ έβαζα τα παιδιά στην πισίνα (αυτός τις σιχαίνεται), εγώ τάϊζα, κλπ. αυτός απλά υπήρχε! Έχε χάρει που τον λυπάμαι γιατί πραγμάτικα δουλεύει πολλές ώρες και είναι κουρασμένος αλλιώς ... ας μην μιλήσω. Λογαριασμό στην τράπεζα τους ανοιξαμε και εμείς πέρσι μετά τη βάφτιση, αλλά αν και λέγαμε για κάποιο πρόγραμμα σαν αυτό που λες τελικά νομίζω δεν έκανε κάτι τέτοιο ο Τ, δεν θυμάμαι λεπτομέρειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδική παράσταση ίσως τον πάω και εγω τον Αλεξανδρο την άλλη εβδομάδα. Έχει μία της Κ. Ρουγγέρη με τους μύθους του Αισώπου. Η ώρα είναι κάπως αποτρεπτική όπως είπε και η Μαρία αλλά λέω να το προσπαθήσω, έτσι και αλλιώς ο Αλεξ έχει φορές που κοιμάται και στις 11. Το θέμα είναι να του κεντρίσει το ενδιαφέρον και να μην αρχίσει η γκρίνια.

Μαρία τι έκανες τελικά χθες το απόγευμα με τις μικρές; Τους γέμισες την πιτίνα; Τεστ παπ που κάνεις; στον Καβαλάκη ή αλλού; Και εγώ πρε΄πει να πάω. Μάλλον από Σεπτέμβρη θα κανονισω. Αύριο τι έχει το πρόγραμμα; Πας εκκλησία;

Άντε πολλά έγραψα.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλαρες εγω ειχα ημιαργια σημερα κ ετσι γυρησα πηγαμε τζαμπο κ θαλασσα γυρησαμε νυχτα κ τωρα περιμενω συζηγο με κερια κανω ατμοσφαιρΑ

Καθαρματα κοροιδευευτε για δημοσιευσεις αφου ξεματιαζομαι στο κντ τζαμπα θα παει το λειζερ που να ανοιξω το πισι ολο τρεχωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον φωτεινουλα μου για τα μπονους που λες ηρθαν μανα εξουρανου εγω δε τα κυνηγαω ειμαι της φασης του χαλαρου χιχι απλα τυχαινει ο προισταμενος λεει φταιει το φαν κλαμπ μου χαχα μωρε εγω ειμαι ψυχοπονιαρα κ τους ξερω ολους με ονοματα λεμε κ μια κουβεντα παραπανω κ ερχονται σε μενα πηζω κ αλλοι καθονται αλλα δε πειραζει..

Σκεψου μια γιαγιακα ηρθε σημερα μονο για να μου πει καλημερα κ χρ.πολλα για αυριο μωρε μου..

Λοιπον φωτειναρα θεΑτρα διακοπες μπραβω κοριτσαρα σεπτεμβρη θα τον παω κ εγω θεατρο αλεξ σε προσκαλλω!!

Συμπεθερα τελεια η κοκονα μας αστη να απολαυσει την ομορφη αγαπες κ χαδακια!!

Εγω δωρο για β στερεψα εχει τα παντα!!!!! Κ λογ/σμο του χω κ στον οτε δηλ σου κρατΑει απο μισθο ο οτε κ στα 18 τα παιρνει το παιδι κ αλλο του ανοιξε ο παππους νομιζω ειναι το καλυτερο δωρο αυτο συμπεθερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι καλε τι κοπελαρες γιναν τουτες δω θεες!!!

Κατα μανα κατα κυρη..

Φτιαξε μαλλι αναναωσου ολες το χουμε αναγκη καπου καπου!!

Για το γαμο τρεχω με ινα εγω δε το χω απλα ειμαι των άποφασεων πχ διαλεγει τρια κ γω το τελικο χαχα

Αυριο γιορταζει η μαρια της!!

Της πηρα ποδηλατο σημερα με πριγκιπισσες θα τρελαθει αυριο θα παμε ρπισκεψη γιορταζει κ η νονα μας κ αλλοι πολλοι χαμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον φωτεινουλα εμεις χρονο με συζηξ μηδεν αλλα ο ατιμος για σεξ παντα βρισκει μπαινω να κανω μπανιο τσουκ απο πισω ο β επαιζε εξω του λεει που πας μπαμπα;;

Να κανω μπανιο τη μαμα

Κ απαντα ο β μη της βαλεις σαμπουν στα μΑτια προσεχε τζουζει αντε μετα κανε κατι εσυ γελαγα ποση ωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι η ινα σχετικα κλειστο 150 ατομα κ εκκλησια κ τραπεζι

Στανταρ θα ναι ομορφα γιατι η ινα ειναι χρυσοχερα κ τελειομανης ως αηδιας!!

Παω γιατι ηρθε ο συζηξ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου!!!Χρονια πολλα!!!!Χρονια πολλα Μαρια,Μαριλουκα!!!Να σας χαιρομαστε!!!!Εμεις πηγαμε εκκλησι το πρωι,σε ενα ξωκκλησι Παναγια που την ειχα ταξει,γιορταζει το 2ο ονομα μας,μια κυρια φουστανακι,τσαντα ,κορδελα στα μαλλια,ζητησε μονη της και πηγε και κοινωνησε!!!Τωρα εχουμε βαλει σουβλα στην αυλη και την πεσαμε στις μπυρες,Πασχα του καλοκαιριου που λενε!!!!Εχθες πηγαμε στη φιλη ου που ειχε γεννησει,μια μπουμπου κοριτσια κουκλι!!!!Ο δικος μου ουτε που την πλησιασε!!!!Μετα βγηκαμε για κρασι και ποικιλλια,1:30 μαζευτηκαμε και η δικαι μου πηγε καραγκιοζη με παππουδες και μετα βολτα στο Βραχατι!!!Καλα να περασετε ολες,ελπιζω μην ξεχασα καμια ή κανεναν εορταζον!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και η εορτάζουσα!Να με χαίρεστε και να με έχετε εδώ να σας τσιγκλάω να μπένετε να γράφετε...χα χα

Χαρουλίτα να χαίρεσαι και συ τη Μιμίκα σου για το δεύτερο όνομα και Αρια τη Μαριλούκα σας φυσικά και όλες οι υπόλοιπες συγγενείς και φίλους.Μεγάλη μέρα σήμερα...Ευχομαι η Παναγία μας να χει καλά όλο το κόσμο...

Και γω τα ψαξα πέρσυ βρε κορίτσια αυτό με τους καταθετικούς λογαριασμούς για τα κορίτσια να ανοίξω και Eurobank και Alpha με παρέπεμπαν σε αυτά τα ασφαλιστικά προγράμματα που είναι μέχρι 18 ετών όταν πάει το παιδί τα παίρνει.Ημουν έτοιμη να τα κάνω πέρσυ και όταν ήρθαν τα συμβόλαια και ζήτησα να υπογράψω οι όροι ήταν άλλα ντάλλων.Του στυλ θα βάζω κάθε μήνα πχ 50€ στο παιδί και αν ένα μήνα δεν έχω και δε μπορώ να βάλω τότε θα μου τα απαιτεί η τράπεζα σα να χω πάρει δάνειο δηλαδή.Αν τύχει κάτι δε θα μπορώ να τα σηκώσω για τα πρώτα χρόνια.Αν μη κακό πάθόυμε κάτι τα παιδια δε μπορούν να τα σηκώσουν πριν τα 18 τους.Δε ξέρω δε μου άρεσαν όλα αυτά.Προτίμησα να βάλουμε όσα είχαμε μαζεμένα ως πέρσυ σε μια προθεσμιακή και αν δε τα χρειαστούμε μέχρι τα 18 τους και υπάρχουν ακόμα να τους τα μοιράσουμε τότε.

Παπ Φωτεινή κάνω στη κυτταρολόγο τη Γαλανοπούλου.Πάω σε γυναικολόγο του ΕΟΠΠΥ και μου γράφει παραπεμπτικό και μετά σε αυτήν και δε πληρώνω.Μετά το στέλνω στο θείο μου το βλέπει και μου λέει αν χρειάζομαι κάτι.Στο νοσοκομείο το παπ κάνει 40 μέρες να βγει και δε ξέρω αν θα εμπιστευόμουν και το αποτέλεσμα.

Χθες τις πήγα μόνη στο παιδότοπο που πήγαμε μαζί τελευταία.Αφού με πήγαν 4 φορές στη τουαλέτα,αφού με βαζόβγαζαν στα φουσκωτά 1 ώρα αφού η κοπέλα που πρόσεχε τα παιδάκια μου λέει πως αντέχετε;;ε μετά το βράδι ήρθε ο μπαμπάς μας και η Μίκα από δω ξέρεις και κάτσαμε μέχρι 21,30!!Αφού με "πούλησες" άκαρδη μάνα για μια βουτιά!!!

Αλεξ μου μη χαλιέσαι με περίοδο που ξανάρθε απόλαυσε τη διαδικασία...δε βλέπεις εδώ η Μάγκυ με κυνηγητά στα μπάνια...Τι είναι καλέ αυτά που περιγράφεις Χριστιανή,ούτε προ παιδιών εποχή τόσος ζήλος στο δικό μας σπιτικό...χα χα...Είσαι κορυφή!

Αυριο λέω να μη τις στείλω παιδικό ενώ είναι ανοικτά.Να τα αφήσω να κοιμηθούν λίγο παραπάνω να τις πάω τίποτα κούνιες passagio Φωτεινή αν ενδιαφέρεσαι το πρωί είναι δροσερά,ε μετά λίγο στο μαγαζί του μπαμπά.Το απόγευμα είπε δε θα ανοίξει.Ούτε Σαββάτο θα φύγουμε πρωι πρωί για Χαράκι.

Τώρα κοιμούνται,γυρήσαμε από θάλασσα,βρήκαμε και κάτι ξαδέρφια πήγαμε όλοι μαζί σε μια ταβέρνα για φαγητό,καλά ήταν.

Η Δήμητρα τώρα για τσίσα ζητάει τρία αυτοκόλλητα και παγουτό!Για κακά ζητάει κέρματα του 1€ για τα αυτοκινητάκια στις κούνιες...Είδατε ακριβό που είναι το χέσιμο στο σπιτικό μας;;;;;Κουραδίτσα και ευρώ σας λέω!!!χα χα

Φωτεινή τα βεσπάκια και το καρότσι έβαλα αγγελίες,εδώ, στο ricardo και στο parents που μου πατε.Μια κοπέλα ενδιαφέρφηθκε ήδη για το 1 βεσπάκι,θα το στείλω τη Δευτέρα μάλλον Σίφνο!

Αντε σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου Χρόνια Πολλά, η Παναγία να έχει καλά τις οικογένειες μας!!! Μαράκι μου να σε χαιρόμαστε και να σε χαίρονται όσοι αγαπάς!!! Χαρουλιτα και Αριακι να χαίρεστε τα κοριτσακια σας!!! Σας διαβάζω κάθε μέρα, αλλά δεν πάω στο γραφείο, γιατί ο σταθμός ειναι κλειστός και τώρα γράφω απο το I-pad, που τελικά ειναι πολύ δύσκολο, ειδικά που σου βγάζει οτι λέξη θέλει!!! Χαρουλινι πάρε τηλέφωνο να βρεθούμε ένα πρωί!! Φυλάκια σε όλες σας και υπόσχομαι ένα απόγευμα να πάω γραφείο να σας γράψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι χρονια πολλα!!!!να σε χαιρονται οι κορες και ο συζυγος!!!!

Χαρα να χαιρεσαι την Δημητρουλα και Αρια το Μαριλακι!!!!

Μαγδα να χαιρεσαι το Μαρακι!!

καλα Χαρα τον 15Αυγουστο ξερεις που ημουν;στο Βραχατι!!Καμια σχεση με Ξυλοκαστρο που μου ειχε πει ο συζυγος!!ημασταν τοσο κοντα!!

θα μπω αυριο για τα νεα αν και μοορει να φυγω για Καλαμο.φιλακια

Επεξεργάστηκε από alexandra04
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πείτε μου ότι δέχεστε και τις δικές μου καθυστερημένες ευχές;;;

Μαράκι τα είπαμε τηλεφωνικώς και από κοντά, αλλά δεν βλάπτει άλλη μία: Χρόνια σου πολλά.

Άρια να χαίρεσαι τη μικρή σου και να την καμαρώνεις συνέχεια.

Χαρά χρόνια πολλά στη μοντέλα σου.

Μάγδα και εσύ να χαίρεσαι την ανηψουλα.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες!!!

Μαράκι αν και καθυστερημένα χρόνια πολλά ότι επιθυμείς, να είσαι γερή να καμαρώνεις τα κορίτσια σου!!Δεν σε πήρα φέτος γιατί δεν είχα το τηλ σου.στειλ΄το μου πάλι. Καλά καλέ ακόμα είχες αποστειρωτές και παρελκόμενα στον πάγκο?Και γιατί τα μάζεψες?Τόσο τρανταχτά επιχειρήματα είχε η έκθεση του συζύγου?Οχι σοβαρά τώρα δεν πρέπει ούτε να στεναχωριέσαι αλλά ουτε να πιέζεις και τον καημέννο τον αντρούλη σου που τα χει παίξει με τις τσούπρες σας.Οι άντρες τα βλέπουν αλλιώς και εμένα τόσο καιρό ούτε να ακούσει δεν ήθελε και τώρα που θέλει ..:oops::oops:Εξάλλου είσαι μικρή ακόμα.που ξέρεις σε λιγα χρόνια μπορεί να σε παρακαλάει αυτός....

Οσο για το σκατό πολύ γέλασα ακου 1ευρα ...:shock:

Χαρουλίτα να χαίρεσαι την κοκέτα σου.Τι καλά που πήγατε και ταξιδάκι,χάρηκε και η μικρή με την γιαγιά και τον παππου.Και εγώ για γενέθλια δεν έχω κανονίσει τίποτα.Σκέφτηκα σε παιδότοπο αλλά δεν έχουμε πολλά παιδάκια να καλέσουμε οπότε φοβάμαι πως θα είναι αποτυχία.Μάλλον και εγω θα πάω τούρτα στο σχολείο να κόψουν.Πέρσι σχεδόν κάθε εβδομάδα έκοβε και ένα παιδάκι.Πιστεύω θα χαρουν πιο πολύ εκεί. Κόμμα έκανε ο αντρούλης και η Μιμίκα για το μωρό?Η πλειοψηφία κερδίζει.χαχαχα

Αρια χρόνια πολλά για την Μαριλου.Τι κάνετε?Πήγατε πουθενά φέτος?Δεν πετάγεστε από Ρόδο μεριά που έχεις και πρόσκληση από την συμπεθέρα σου?Πέρσι πήγε η Μαριλού σχολείο?

Φουφούκα τι κάνουν τα καρίτσια σου?Μπράβο για την οργανικη. Φετος θα είστε ακόμα Λήμνο?

Μάγδα από ότι κατάλαβα θα κάνει γαμοβάφτιση η αδερφή σου και τρέχεις.Μπράβο που την βοηθάς.Διακοπές πήγατε?Το δελφινάκι σου τι κάνει? Και εγώ για δώρο δεν έχω σκεφτεί τίποτα αφου εχει πάρα πολλά παιχνίδια..Μπράβο και για το μπόνους!!

Αλεξάνδρα δεν ξέρεις πόσο χάρηκα για τις αλλεργίες.Αντε να φύγουν να ηρεμήσετε και εσείς. Αντε να έχουμε μπεμπουδάκια στις κοιλίτσες και αδερφάκια τα κορίτσια μας.Για την πάνα δεν εχω καταλάβει,της βάζεις μόνο το βράδυ?και τοο πρωι την έχει βρέξει πολύ ή λιγο? Γιατί της Εμμέλειας με το που της έβγαλα την πρωινή αν και την κράτησα για κανα 2μηνο για λόγους ασφαλείας δεν την λέρωνε.Αν την βρέχει λίγο μπορείς να την σηκώσεις λίγο πριν κοιμηθείς 1-2 φορές για να δοκιμάσεις.

Φωτεινή μου τι κάνουν τα καμάρια σου?δε μου λες ζηλεύει καθόλου ο Αλεξ την μικρή?Γιατί εμένα τωρα με παρακαλάει για μωρό και λέει κάτι κουφα π.χ όταν πάω να μαζέψω τα ρούχα που δεν της κάνουν μου λέει μην τα παιτάξεις να τα φορέσει το αδερφάκι μου ή πρέπει να κανουμε χώρο στο δωμάτιό μου για να βάλουμε το κρεβάτι του μωρού κ.λ.π από μόνη της.Φοβάμαι από τόση λαχτάρα που την έχει μην απογοητευτεί και έχουμε άλλα. Οσο για τον παιδικό καλά κα΄νεις και δεν αγχώνεσαι και αφού ξέρεις και την κοπέλα εκεί είσαι τυχερή.το πολύ πολύ να κλάψει λίγο 1-2 μέρες. Α! για τρίτο σκέφτεσαι ?

Ρουλάκι καλά να περνάτε. Φιλάκια στον Τασούλη.Μακάρι να μπορέσετε να βρεθείτε με την Χαρά και να βγάλετε φωτογραφίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς μείναμε εδω για 15αυγουστο αφού είχε έρθει και ο αδερφός του άντρα μου που είχε να έρθει από Αθήνα από τα Χριστούγεννα,οπότε ήμασταν στης πεθεράς μου σχεδόν όλη μέρα για να τους δούμε.Το Εμμελάκι χαιρόταν αλλά ντρεπόταν κιόλας και έκανε τα ναζάκια της.

Γενικά έχει μεγαλώσει πολύ ρε κορίτσια και από ομιλία, τρόπο σκέψης και συμπεριφορά είναι μεγάλο παιδί..τι να πω.Η κολλητή μου που είχε έρθει μια μέρα και είναι νηπιαγωγός έβλεπε που έκανε παζλ με 20 και 25 κομμάτια και μου έλεγε ότι τόσα κάνουν τα παιδιά στο νηπιαγωγείο. Εγώ δεν έχω μέτρο συγκρισής γιατί δεν έχω δουλέψει ποτέ με ''κανονικά παιδιά''(ας μου επιτραπεί ο όρος)

Το μόνο κακό που έχει είναι ότι δεν ξεκολάει από πάνω μου και δεν παζει ΠΟΤΕ μόνη της. Οτι κάνει θέλει να είμαι και εγώ μαζί της να παίζω ή τουλάχιστον να την βλέπω...Ακόμα και δουλειές μαζί κάνουμε.Για αυτό περιμένω πως και πως να ανοιξει ο παιδικός να πηγαίνει το πρωι λίγο...

Οσο για την εγκυμοσύνη δεν ξέρω ακριβώς τις γόνιμες μου μέρες αφου ο κυκλος μου έχει γινει λίγο χάλια.Τον επόμενο μήνα θα πάω στον γυναικολόγο να το ψάξω λίγο καλύτερα,εκτός και αν η επίσκεψη είναι για άλλο λόγο..:ympray:

Αυτά φιλενάδες βγαίνω να πάω να ξυπνήσω τα μωρά μου που κοιμούνται μέσα.φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!Πίσω στη βάση μας και μεις μετά από ένα χαλαρωτικό ΠΣΚ!

Περάσαμε πολύ όμορφα με πολλά κατορθώματα!Η Δήμητρα έβγαλε τελείως τη πάνα,ούτε το βράδυ την ήθελε 3 μέρες τώρα και ευτυχώς δεν είχαμε ατυχήματα.Βέβαια είναι ακόμα στη φάση πάω 500 φορές στη τουαλέτα για παιχνίδι αλλά δε πειράζει θα στρώσει.Η Παναγιά το κανε το θαύμα της,είχα αρχίσει να απογοητεύομαι.

Η Χρυσανθούλα χθες παίζαν όλα μαζί στο εστιατόριο με animater τη Φωτεινή και έπεσε από τις σκάλες και σημαδεύτηκε μύτη και μέτωπο.Όχι πολύ αλλά φαίνεται.Δυστυχώς θέλει να ακολουθεί τα άλλα παιδιά στις σκανδαλιές αλλά είναι ατσούμπαλη και πέφτει εύκολα.Που θα πάει θα στρώσει.

Ευχαριστώ και τα υπόλοιπα κορίτσια για τις ευχές Ρουλάκι Αλεξ και Σταυρούλα!Και σεις να καμαρώνετε τις όμορφες οικογένειες σας!

Σταυρούλα σου στέλνω αμέσως με mail το τηλέφωνο αν και θα σε πάρω εγώ ένα πρωινό μέσα στη βδομάδα σίγουρα.Για τα γενέθλια της μικρής προτείνω αυτό που είπες τουρτίτσα στο σχολείο.Θα τα περάσουν τέλεια.Και μας ο συμμαθητής φέτος που κάνουμε παρέα,επειδή είχαν πένθος δεν έκαναν γενέθλια.Εφτιαξε η μαμά μια τούρτα τη πήγε σχολείο μαζί με τη φωτογραφική της μηχανή.Οι δασκάλες του έκαναν κανονικότατο πάρτυ με χορό καπελάκια μπαλόνια και της τράβηξαν βίντεο και φωτο.Νομίζω με παιδάκια που βλέπουν καθημερινά περνάνε ακόμα πιο σούπερ από ότι με κάποια που ίσως έρθουν στα γενέθλια και δε τα βλέπουν κάθε μέρα.Εμένα πχ έχω 17 παιδάκι καλεσμένα και από αυτά 3 βλέπουν σε καθημερινή βάση,τα άλλα ξαδερφάκια φίλους δικούς μας κλπ παίζει να μη τα θυμούνται καν!

Όσο για το γυναικολόγο ενας γενικός έλεγχος δε βλάπτει αφού ξεκινήσατε και προσπάθειες.Είμαι σίγουρη η Εμμέλεια θα το χει σα το μωρό της το αδερφάκι της,θα σε βοηθάει και στο ντύσιμο στο λούσιμο σα σωστή μεγάλη αδερφή.Και ζήλιες να υπάρχουν θα ναι σε λογικά πλαίσια.

Καλά να περνάτε όλες πάω να φιλτραρω φωτο να σας στείλω από το σκ μας και να πάω για δουλειές και βουτιά!!!!Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες?Τι κάνετε?απολαμβάνετε τα τελευταία μπανάκια?

Οι πιο πολλές έχετε πάρει κανονικό κρεβάτι στα παιδάκια σας?γιατί εγώ εχω την Εμμέλεια ακόμα στην κούνια,γιατί τόσο καιρό μου κάνει κόλπα στον μεσημεριανό ύπνο και ήθελα τα κάγκελα για να μην μπορεί να βγαίνει.Τώρα το πήρα απόφαση ότι δεν θα κοιμάται και λέω να αλλάξω. Ασε που αν κανουμε μωράκι να μην της κακοφανεί που θα βγει από το κρεβατάκι της.Πήγα λοιπόν να δω εδώ δε μου άρεσε τίποτα.Θέλω να βάλω μηχανισμό για να έχει αποθηκευτικό χώρο γιατί άντε τωρα έχουμε την άπλα μας σε λίγα χρόνια δεν ξέρω αν θα χωράνε τόσα παπλώματα κουβέρτες κλπ.Το μόνο που μου άρεσε ήταν ένα της media strom ντυμένο και βγαίνει με το στρωμα 900 κατοστάρικα.μου φαίνεται λίγο ακριβο.θα κοιταξω και θεσσαλονικη για πιο οικονομικη λύση. εσεις ποσο τα πήρατε?

το κρεβάτι είναι αυτό σε ότι υφασμα θέλω

IRIDA JR

Αύριο θα πεταχτούμε μια βόλτα Θεσσαλονίκη με έναν μπογιατζή να βάψουμε το σπίτι μας εκεί για να το νοικιάσουμε αλλά δεν θα προλάβω να πάω μαγαζιά. θα κατέβω πάλι σε λίγες μέρες και ελπίζω να είναι και η σαλονικιά εκεί να βρεθούμε.

Κατά τα άλλα στο σπίτι μας έχουμε άλλον παιδικό ύμνο που τις τελευταίες μερες έχει πάθει κόλλημα η Εμ και το τραγουδάει συνέχεια.

Μαράκι μπράβο στην Δήμητρα για την τουαλέτα.Ε θα σε ταλαιπωρήσει λίγο στην αρχή να πηγαίνει συνέχεια αλλά σε λίγο θα την παρακαλάς εσύ και θα παίρνεις απάντηση με ύφος σαν της δικιάς μου,"έκανα πριν ΣΟΥ ΛΕΩ"

Αχ το καημένο το Χρυσανθάκι πόνεσε πολύ?θα φύγει μωρέ..τουλάχιστον περάσατε ωραία?Α!όσο για εκείνη την ανιματέρ δεν πιστευω να την πλήρωσες μετα ε?:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...