Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

μαρακι φωτεινη πως ηταν το θεατρο καλε εμενα μου αρεσει πολυ στον β οχι κ ετσι σπανια παω αν κ πολυ θα θελα να πηγαινα περισσοτερο φετος ομως θα ξεκινησω με βασιλη παιδικες παραστασεις τωρα που θα χω συνοδο χιχι κατι ειναι κ αυτο.

ο βασιλης συμπεθερα κ μενα ωρες ωρες δειχνει δειγματα ζηλειας για κελυ ενω τη λατρευει κ παιζουν τελεια καποιες φορες πχ που αγκαλιαζω φιλαω κελυ ερχεται κ λεει κελυ στη μαμα σου αυτη ειναι η δικια μου μαμακα..

προσφατα πηρα ενα ipad καλα αλεξανδρα μου φαινεται γιγαντας εμενα παλι μιας κ σας εγραφα παντα απο το κινητο χαχαχααχ ειδες τι σου ναι η συνηθεια οπως μαθεις τελικα χαχαχαχα

ελπιζω ρε τωρα να καταφερουμε να βρεθουμε επιτελους..

να σας εξομολογηθω κατι αγχωνομαι απο τωρα για τον παιδικο αν θα του αρσει εσεις εχετε αγχος η εγω παρα ειμαι περιεργη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μπει καμια για τσατ σημερα γιατι βαριεμαι τρελα να δουλεψω νομιζω αυτον τον καιρο εχω παρα παρα δουλεψει για τον οτε...

αλλα νεα σας δεν θυμαμαι συγνωμη

αρια φουφουκα κ ρουλα να περνατε ομορφα οτι κ αν κανετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΠΛΗΞΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κάνετε γλυκές μου φιλενάδες?Μου λείψατε πολύ!Ξέρω πως χάθηκα πολύ καιρο αλλά πραγματικά δεν 'ημουν σε διάθεση να παρακολουθώ το θεματάκι μας.Η περσινή χρονιά ήταν δυσκολη για μένα.δεν ήμουν και στα καλυτερα μου όμως τωρα όλα καλα.

Πως περνάτε τι κάνουν τα αστεράκια σας?Μεγάλωσαν ε?Δεν έχω διαβάσει τίποτα γιατί 1- 2 φορές που το επιχειρησα να το κάνω για να σας γράψω εφαγα όλο μου τον χρονο εκει και η καταληξη ηταν αυτη .αντε μετα να αναπληρώσεις τα κενα.ασε που για να βγάλω άκρη με τους κωδικους και το καινουριο mammy καθε φορα παιδευομαι. ξεκινάω λοιπόν tabula rasa.

Το Εμμελάκι έχει γίνει ολόκληρη κοπέλα.Από τον Απρίλιο πήγαινε σχολείο της άρεσε πολύ,έκανε καινουριους φίλους και γενικότερα ανοίχτηκε με τα άλλα παιδια. Εχει πάθει εμμονή με το να κάνουμε ένα μωράκι και μιλάει συνέχεια για αυτό.Ακόμα και στα μαγαζιά διαλέγει για το αδελφάκι της παιχνίδια και ρούχα!!!!Οπότε δε με παίρνει άλλο η αναβολή και έτσι από χτες το βράδυ έχουμε μπει σε τέτοιους ρυθμους![smilie=sign17.gif]:ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

Οι δουλειές πηγαίνουν καλά και ο αντρας μου βρήκε δουλεια στο αντικείμενο του ως εξωτερικος συνεργατης του πανεπιστημιου. λεπτομέρειες στην ομάδα(α!!!πως μπαινω στην ομάδα?καλε προσκαλέστε με!επίσης καντε με πάλι φίλη σας!!!:x)

Εσείς όλα καλά?Από τις φωτογραφίες που έχω δει πραγματικά έχουμε πολύ ομορφα και αναπτυγμένα μωρα. Συντομα θα στείλω και εγω φωτογραφία της γοργόνας μου!!Και μια που το έφερε η κουβέντα ποιες έχετε βάλει μπρος για το δευτερο ή τρίτο?

Αυτά εν συντομία κουκλιτσες μου. φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπελιές,αφού ανέβασα τις αγγελίες μου μπήκα να σας πω μια καλησπέρα και είδα ότι επιτέλους είχε κινητικότητα το μαγαζί!

Γεια σου ρε Χαρά με τα ωραία σου!

Καλά να περάσετε στις διακοπές σας να χορτάσετε τη ζουζούνα σας!!Τραβάς μεγάλο ζόρι με τόσο τρελά ωράρια και την Μιμίκα μακρυά,δεν έχω λόγια.Δε ξέρω αν άντεχα αλλά θα μου πεις θέλωντας και μη αντέχεις τι να κάνεις....

Με το δίκιο της να ζηλεύει άμα σας βλέπει λίγο θέλει την αποκλειστικότητα.Εδώ η δικιά μου η Μιμίκα όλη μέρα με έχει και είναι γατζωμένη πάνω μου.Όσο για το σκύλο τα ξέρετε τα συναισθήματα μου για τα τετράποδα οπότε θα περιοριστώ στο καλορίζικος!!!!

Το θέατρο με Ζουγανέλη πολύ καλό,ψυχοθεραπεία με γέλιο!!!Αμα το πετύχετε στα μέρη σας να πάτε σίγουρα!!!Συμμετέχει και το κοινό.φουλ ήταν καρφίτσα δεν έπεφτε.

Μάγκυ μου μη στεναχωριέσαι για παιδικό.Είναι απολύτως φυσιολογικό.Εγω τα άφηνα ενός έτους και έκλαιγα πήγαινα στη δουλειά και μουτζωνόμουν έλεγα μα τι έκανα τώρα;;;Από την αγκαλιά της μανούλας που τα άφησα;;;Και αν κλαίνε θα τα πάρουν αγκαλιά;Και αν αρρωστήσουν θα με πάρουν τηλέφωνο γρήγορα;;;Όλο στη τσίτα ήμουν.Μετά από λίγο καιρό σε πληροφορώ μόνες έτρεχαν στη δασκάλα τους.Τώρα μη σου πω έχω φτάσει σε σημείο να την ζηλεύω για την αδυναμία που της έχουν.Να σκέφτεσαι ότι θα περνάει καλά ο Βασιλάκος,θα ρθει σε επαφή με παιδάκια θα κάνει κατασκευές.Ωραία με γιαγιά μπαμπά αλλά όσο να ναι μέσα σε ένα σπίτι δεν έχει και πολλές δυνατότητες το παιδί και πόσο να μπορούν να ασχοληθούν μαζί του κάποια στιγμή βγαίνουν off.

Ο δικός σου είναι και σούπερ κοινωνικός δε θα χεις κλάμματα και τέτοια.Και έχεις διαλέξει και σουπερ παιδικό θα κάνουν ένα σωρό εκεί.Μόνος του θα σε ξυπνάει το πρωί να σου λέει μαμά πάμε.

Και ότι αποκτάνε πρόγραμμα και δε κάνουν κόξες με τα φαγητά νομίζω ειναι στα συν που πρέπει να χεις στο νου.

Πάτε αγοράσε μαζί τσαντούλα,παγουράκι θα ξετρελλαθεί!

Για τη τούρτα σας υπερπαραγωγή μου ακούγεται.Η ζαχαρόπαστα όμως δε μου αρέσει καθόλου.Δε τρώγεται βρε κορίτσια αυτή,είναι σα να τρως σκέτη ζάχαρημ και ξεκολλάει όλη μαζί όταν πας να πιάσεις μια κουταλιά.Τουλάχιστον σε όσα πάρτυ έχει τύχει να παώ.Πάντως φτιάχνουν εντυπωσιακά πράγματα.

Εχω ενθουσιαστεί τόσο φέτος με τα γενέθλια ίσως επειδή έχω χρόνο να το ψάξω.Με έβαλε και στο τρυπάκι η Φωτεινή με τις κατασκευές της....έδωσα προχθες μόνο για υλικά ντεκόρ 50 ευρώ και δε ξέρω και πως θα βγούν...Ετσι και το μάθει ο άντρας μου θα μουρμουράει μέχρι τα γενέθλια!!!!!Φωτεινή ακούς;;;;Κουβέντα κακομοίρα μου.....

Οι γονείς μου φύγαν σήμερα διακοπές μια βδομάδα,πήγαν στους Λειψούς είναι ένα πολύ μικρό νησάκι εδώ στα Δωδεκάνησα.Οπότε ο άντρας μου μόνος στο μαγαζί και γω μόνη τα απογεύματα στις κούνιες....αλλά έχουν μεγαλώσει τα κορίτσια δε με κουράζουν πια.

Στη θάλασσα τώρα τις είχαμε με κουλούρες και μπρατσάκια πήγαμε βαθιά τους άρεσε΄επιπλέουν και ακολουθούν από πίσω έχουν πολύ πλάκα σαν μικρά ανθρωπάκια.Στη ταβέρνα μετά κάθησαν κυρίες είχε και κούνιες στον ίδιο χώρο.Πως μεγάλωσαν έτσι;;;Νομίζω ότι η ηλικία αυτή των 3ων είναι καθοριστική.Πολλές αλλαγές.Περάσαμε από τη κούνια στο κρεβάτι,από το μπιμπερό στη κούπα,από τη πάνα στο βρακί,από τη μπανιέρα στο όρθιο,από το καρότσι στη βόλτα με το χεράκι και όλα μέσα σε ένα καλοκαίρι.Δε ξέρω μου φαίνονται μεγάλες πια.Ωρα για ένα μωρό ακόμα ε;;χα χα

Χθες πήγαμε στο πανηγύρι της Παναγίας κάνανε λουνα παρκ με συμμαθητή,φάγανε σουβλάκια με τις φουστίτσες τους σα μεγάλες κυρίες σας λέω...Τις καμαρώνω!!!

Αντε πάω να τις ξυπνήσω πολλά είπα η κουκουβάγια!

Αλεξ εμείς τα παμε κατι ιδιαν μπράβο το πετικάκι,περιμένουμε και αποτελέσματα υπερήχου αν και θα ναι καλά σίγουρα!

Φιλιά καλό υπόλοιπο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Πλάκα κάνεις΄τώρα welcome back βρε ψυχή!!!!

Σε προσκαλώ αμέσως στην ομάδα θα σου ρθει ταχυδρόμος!!!!

Με το καλό το νινί και σύντομα!!!!!!!!Και μπράβο για τη δουλειά του συζύγου,το άξιζε έκανε τόσες θυσίες!!!

Ξερεις πόσες φορές ήθελα να σε πάρω να ζητήσω γνώμη για τη Χρυσανθούλα μου(ξεκινήσαμε λογοθεραπείες) και ντρεπόμουν.Λέω τώρα εξαφανίστηκε και γω θα την πάρω να τη ρωτάω τζάμπα συμβουλές;;;

Χαίρομαι που γύρησες...σε σκεφτόμουν συχνά.Θυμάμαι πέρσυ τέτοιες μέρες που ΄με πήρες στη γιορτή μου και άκουσα μια τσιριχτή φωνούλα και λέω κοίτα να δεις η Σταυρούλα με θυμήθηκε...

Πολύ πολύ χάρηκα ειλικρινά!Φιλάκια στην Εμμέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τρίτο μωράκι φυσικά και θέλω αλλά ο άντρας μου καθόλου...ούτε το συζητάει γκρρρρρρ.Χθες του πα θα μου γράψεις σε μια σελίδα 5 σοβαρούς λόγους που δε θες και αν ένας ευσταθεί δε θα σε ξαναπιέσω.Και μου λέει κατεβατά θα βρω να σου γράψω....γκρρρρρρρρρρρρρ

Εντωμεταξύ σε μας δε παίζει και η φυσιολογική σύλληψη οπότε τα κατεψυγμένα θα μας τα κρατάνε μέχρι και το Γενάρη του 2015.Θα θελα ως τοτε να κανουμε μια προσπάθεια.Νομίζω πως τα τέκνα μας είναι στην ιδανική ηλικία για αδερφάκι τώρα που αυτοεξυπηρετούνται στα περισσότερα.

Καλή επιτυχία σε όλες ις κοπέλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι!!Είμαι όλο το απόγευμα μόνη μου.Από τότε που γυρίσαμε από θάλασσα η μικρή μου δε θέλει να πατήσει το πόδι της στο σπίτι.

Καλά καλέ Μαρία γιατί δε με πήρες τηλ?Αφου σου είχα δώσει και σταθερό και κινητό.Δεν ενοχλείς καθόλου.Στο τηλ μπορώ να μιλάω όσο θέλεις,(αρκεί να μην έχω δουλεια) με το γράψιμο δεν τα πάω καλά!!!!!Κανετε τελικά λογοθ?Πως σου φαίνεται? Αν και δεν υπήρχε λόγος να βιάζεσαι γιατί είναι ακόμα μικρόυλα,αλλά αφου αγχώθηκες καλά έκανες.Εγώ π.χ. δε δέχομαι τόσο μικρά παιδιά σε ηλικία εκτός και αν υπάρχει καμία διαγνωσμένη πάθηση.Και συνήθως δεν δίνουν και παραπεμπτικό το νοσοκομείο.εσείς πήρατε? Πως πάτε με τα πάμπερσ?τα καταφέρατε?χαχα έβαλες τον σύζυγο να γράψει έκθεση ιδεών?είσαι τελείως τρελή!!!!

εμείς το σκεφτόμασταν τον τελευταίο καιρό αλλά έκατσε και αυτό με την δουλεια και τωρα ποιος μας πιάνει!!!!αρχισαμε απο χτες και θα το πάμε εντατικά όλη την εβδομάδα.Αν και ο άντρας μου το σιγούρεψε από χτες!!!Τόσο σίγουρος!!!![smilie=tongue3.gif][smilie=tongue3.gif]:))Επειδή την πρώτη φορά ήμασταν τυχεροι και έμεινα με την πρώτη νομίζει ότι έτσι είναι πάντα!!!

λοιπόν ήρθε και ο ταχυδρόμος πάω και από εκεί!!Εχω μείνει πίσω στην ύλη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μου θα σε πάρω ενα πρωινό τώρα που κάθομαι ακόμα και αν έχεις χρόνο θα στα πω όλα περί Χρυσανθούλας μη μονοπολώ το θέμα με πράγματα που δεν ενδιαφέρουν τις υπόλοιπες.

Χα χα πολύ γέλιο ο άντρας σου.Μακάρι να τσακώθηκε όντως τόσο εύκολα το σπορί...και αν όχι δε πειράζει...είναι ωραία η διαδικασία...χι χι.Πάντως έχω προαίσθημα αν γκαστρωθεί μια από το παρεάκι μας μετά σα βόμβες θα πέφτουν και οι υπόλοιπες εγκυμοσύνες η μια πίσω από την άλλη...χα χα

Με τις πάνες η Χρυσανθούλα που είναι σε όλα συνεργάσιμη την έβγαλε ΄και το βράδυ και μάλιστα με μηδέν ατυχήματα.Η άλλη ακόμα τίποτα.Την έχω με βρακί αλλά όλο έξω τα κάνει.Δε γίνεται όμως να υποχωρήσω γιατί τον άλλο μήνα ίσως πάμε σε δημοτικό σταθμό και κει δε τα παίρνουν με πάνα.Δε ξέρω τι φταίει,δεν έχει ωριμάσει το νευρικό της σύστημα που λένε,όχι είναι πεισματάρα και θέλει να έχει την προσοχή μου συνέχεια δε ξέρω ειλικρινά τι φταίει.Αφού σκεφτόμουν να ρωτήσω και το παιδίατρο.Γιατί καθόμαστε στη τουαλέτα μιλάει,χαιρετάει,παίζει δε κάνει τίποτα και τσουπ μόλις σηκωθεί και πάει σαλόνι τα κάνει.Τη πήρα με το καλό με το άγριο τίποτα οπότε τώρα περασα στο στάδιο της αδιαφορίας μηπως πιάσει αυτό....Αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί έχει αντίληψη για τα πάντα που πολλές φορές σε τρομάζει...αυτό δε μπορεί να αντιληφθεί τι θέλουμε να κάνει;;;Απίθανο μου φαίνεται....

Ξέχασα χθες να γράψω μπράβο για την Εμμέλεια που ξεκίνησε σκολείο!!!Φαντάζομαι θα χει τρελάνει δασκάλες και συμμαθητές με την παρλαπιπίαση!χα χα..Ακόμα τη θυμάμαι με τα κοτσίδια της και τις μαγούλες της.Στείλε καμιά φώτο να δουμε πως άλλαξε.Σου στέλνω και τις δικές μου.Δε θυμάμαι αν σου προωθούσα.Όσες κόψατε για καιρό νομίζω δεν έστελνα,λέω ώρα να χαζεύουν τα δικά μου παιδιά θα χουν....

Φιλάκια πολύ χάρηκα που μπήκες...μη ξαναχαθείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Μαγδα μου υπομονη ,λιγο ακομα και θα ξεκουραστεις!!να κανονισουμε να παμε παρεα κανενα θεατρο γιατι και ο δικος μου δεν τρελαινεται και θα παμε 1 φορα το χρονο και αν!!φετος κι εγω λεω να παω την Κωνσταντινα σε παιδικο,φαινεται πιο ωριμη να κατσει να παρακολουθησει.για τον παιδικο κι εγω αγχωνομαι,την πρωτη μερα ειδικα που δεν θα θελει να μου αφησει το χερι...αχχχ!!!ομως τελευταια παιρνει συνεχεια ενα βιβλιο που ειναι για την πρωτη μερα στο νηπιαγωγειο και καθςεται και το χαζευει.της λεω κι εγω διαφορα οτι εκει παιζουν τα παιδακια και μετα τα παιρνει η μαμα του και τετοια και μεχρι στιγμης θελει και εκεινη να παει...

Σταυρουλα!!τι ευχαριστα νεα βρε κοριτσακι;μπραβο για την δουλεια του συζυγου και με το καλο να ερθει και το 2ο μωρακι!!!αφου το θελει και τοσο το Εμμελακι!!!εμεις κανουμε ελευθερα αρκετους μηνες αλλα τα τελευταια χρονια ημουν πολυ αγχωμενη και στρεσαρισμενη και ακομα δεν εχει ερθει μωρακι!!κι εγω την Κωνσταντινα με την πρωτη την επιασα αλλα δεν πειραζει ,καποια στιγμη θα ερθει!!

Μαρια εγραψε ο συζυγος την λιστα;αμα ειναι ομως οι λογοι που σου ελεγε..τι να πω.τα κοριτσια εχουν μεγαλωσει και θα σε βοηθουν τοσο που δεν θα τον χρειαζεσαι καν!!και θα σε μαλ ωσω που λες οτι δεν μας ενδιαφερει για το Χρυσανθακι και οτι μονοπωλεις το θεμα...αντε!!ρωτα τον παιδιατρο για την Δημητρα,εγω την ρωτησα για την βραδυνη και μου ειπε να μην την σηκωνω το βραδυ,καποια στιγμη θα ειναι ετοιμη.τελευταια αρκετες φορες ξυπνησε στεγνη ή ξυπνουσε γτο βραδυ για τσισα οποτε πιστευω οτι ειναι σε καλο δρομο!! Τελειες οι τουρτες απο ζαχαροπαστα,πολυ το σκεφτομαι να της κανω φετος .εμενα αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι ειναι κεικ στην ουσια και οχι οπως οι τουρτες που ξερουμε.ισως κανω μια μικρη για να την σβησει και παρω κανονικη τουρτα για τους καλεσμενους.

τα δικα μας νεα,τιποτα το ιδιαιτερο,εχω βαρεθει σπιτι..δουλευει πολυ και ο συζυγος..αλλα ευτυχως τελειωνει μαλλον σημερα και κανονιζουμε βολτα και ψωνια για αυριο και ισως καμια εκδρομουλα τον 15αυγουστο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ξεχασα να πω και για την ναζιαρα Δημητρουλα!!μια κουκλιτσα!!

και νομιζω οτι ειχα ξεχασει να πω και για τις φωτο του Βασιλη!!αλλο κουκλι αυτο,πασαλλειμενο και με το παγωτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουιτακο ολο σε σκεφτομαι σου χα στειλει κ μυνημα καποτε κ σαββατο παλι σε μελετησα κ τσουκ να σαι ελεγα στην αλεξ να σε παρω

Ειχες τα κατω σου αλλα τωρα ολα σουπερ με το καλο για μπεμπε απολαυστε το κ θα ρθει

Στειλε φωτοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον να μαλωσω κ εγω μαρακι ε οχι δα να μη μας ζαλιζεις εγω θελω να ακουω λεπτομερως ολα τα νεα σας καλα κ κακα δυσκολα κ ευκολα

Με ηρεμησες ρε μαρακι ζω για της 2/9 να δω αντιδραση

Για τα φαγητα ουτως η αλλως ο β τα τρωει ολα δεν υπαρχει κατι που δε τρωει αρα στον πσιδικο θα μαστε οκ ευτυχως

Εμενα τσισα κανει πριν κοιμηθει κ πρωι δεν ξυπναει αλλα διαβασα να μη τα ξυπναμε οπως κ να χει αν θελουν θα ξυπνησουν αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεα του σκ ολη μερα θαλασσα εχω γινει σαν Αστακος κακο πραμα κ χωρις ηλιο παλι καιγομαι γκρρρ παρα ολα αυτΑ σουπερ ηταν ρεπο κ ο β κ απολαυσαμε αγαπες δυο μερες...

Αλεξακι εμεις τα Αναλυσαμε παρεουλα μου γλυκια ολα το σαββατο

Αναμενω νεα..

Τουρτα θα βρω το φεις της λοις να δεις αλλα μια φιλη του στεφανου κανει θεικες τουρτες

Στη γευση της λοις που χω φαει μου αρεσε παντως κ ας ειναι κ λιγο σαν κεικ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!!Πάλι μόνη μου στο σπίτι τσουπ πήρα θέση!ήλπιζα να βρω καμία online που έχουμε και καιρό να τα πούμε!!!

Μαράκι πάρε με τηλ όποτε θες.Ναι τι έγινε με την λίστα τελικα? Πάντως μπράβο σου που θες και τρίτο. Εγω λέω να κάνω ακόμα ένα και να κλέισω ως μάνα. Ασε που δε με παίρνει κιόλας ηλικιακά.

Αλεξάνδρα τι κάνει η Κωνσταντίνα με τις αλλεργίες?Ελπίζω να πέρασε καμία και να τρώει το κοριτσάκι μας. Από πότε προσπαθείτε για δεύτερο?Αντε να φουσκώσουμε όλες σιγά σιγά. Ασε από αγχος και εγώ άλλο τίποτα. Ηταν η χειρότερη χρονιά μου. τεσπα..

Μάγδα εγώ να δεις πόσες φορές σε σκέφτηκα αλλά έλεγα ελα ρε τι μηνυμα θα την πάρω τηλ να κουσκουσέψουμε αλλά όλο και κάτι γινόταν.Εχεις και κάτι ωράρια και εσύ..Τι κάνει ο Βασίλης?Πρέπει να έχει γίνει πολύ αντράκι.

Για την νυχτερινη πάνα που λέγατε εγω την Εμμέλεια την σήκωνα τις 2-3 πρώτες μέρες κατά τις 2 και μετα 2-3 φορές με φώναξε μόνη της και αυτό ήταν. Εμαθε να κρατιέται,Βέβαια δεν είχα ρωτήσει τον παιδίατρο μου από μόνη μου έκανα πειράματα.[smilie=happy8.gif] Αλλα ήταν και μικρή και δεν το ρίσκαρα..βγάλαμε το βραδινό παμπερσ την ημέρα που έγινε 2 . χωρίς ατυχήματα. αντε 2-3 φορές στην αρχή.

Οσον αφορά τον παιδικό εγώ την στέλνω σε δημοτικό δεν έχω και επιλογή ιδιωτικού εδώ. Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένη θα ήθελα να έκαναν περισσότερα πράγματα αλλά είναι πολλά τα παιδάκια και λίγο το προσωπικό τι να πρωτοκάνουν μωρε και οι δασκάλες τους..

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας....

Αδιαθέτησα επιτέλους μετά από 48 μέρες( ω ναι καλά ακούσατε) και έχασα τη βουτιά σήμερα.Πήγα εφορεία και τέβε έκανα κάτι δουλειές του γραφείου του άντρα μου.Ήπια και ένα καφεδάκι περιμένοντας να πλυθεί το αμάξι στο πλυντήριο και γύρησα.

Εμένα τη βραδυνή πάνα την έκοψε ταυτόχρονα με τη πρωινή στις 10 μέρες η Χρυσανθούλα.Στην αρχή σηκωνόταν μόνη της κατά τις 03,00 και έκανε τσίσα.Τώρα πάει στις 21,00 που θα κοιμηθεί και το πρωί μετά τα κρατάει από μόνη της.Η δασκάλα μας λέει συνέχεια πόσο εξαιρετικά τα πήγε με τη πάνα.Σπάνια βλέπει παιδακι τόσο γρήγορα να μην έχει ατυχήματα.Η Δημητρούλα χθες έκανε πρώτη φορά στο γιογιό τσίσα.Αγκαλιές φιλιά θρίαμβος.Ζήτησε 3 αυτοκόλλητα εκεί που η Χρυσάνθη έπαιρνε 1 και "παγουτό"!!!Χαρηκα και γω λέω έγινε η αρχή και τσουπ στις κούνιες λίγο αργότερα τα αμόλησε πάνω της χωρίς να πει τίποτα...Για να δούμε σήμερα...θα με σκάσει αυτό το παιδί σε όλα του...

Μάγκυ ο γιος σου είναι κορυφή,ειδικά εκεί με το καρό πουκαμισάκι και το i pad της τεχνολογίας παιδί!!Της μάνας του καμάρι.Αντε υπομονή πλησιάζει το ΣΚ το Ναυπλιώτικο.Εμεις θα πάμε διανυκτέρευση με το συμμαθητή σε μια παραλία νότια Ρόδο,σε δωμάτιο όχι στη φύση μη πάει ο νου σας σε camping...(δε το χω)

Πρέπει σιγά σιγά να ετοιμάζω τη παρουσίαση του μεταπτυχιακού,είναι στις 22 Σεπτεμβρίου θα ανέβω αυθημερόν Αθήνα.Προς το παρόν σήμερα μάζεψα (μη γελάσετε) τον αποστειρωτή και το βραστήρα των μπιμπερό με τα μπιμπερό που τα χα ακόμα στο πάγκο της κουζίνας,το θήλαστρο από τη ντουλάπα με το θερμός και αφού τα έπλυνα τα τύλιξα προσεκτικά έβαλα και τις οδηγίες χρήσης μέσα και τα κατέβασα στο υπόγειο.Ενα μεγάλο κεφάλαιο κλείνει!!!Ελπίζω να φανούν χρήσιμα σε άλλες μανούλες to be...

Αλεξανδρουίτα άντε να ρεπάρει λίγο ο σύζυξ να τον ευχαριστηθείτε μαμά και κόρη!Επιβάλλεται....Μια χαρά θα τα πάει η μικρή με το σταθμό,μην αγχώνεσαι αν και δικαιολογημένα.Αντε να τσινίσουν 1-2 μέρες μετά θα τους αρέσει είμαι σίγουρη...Εσένα να δω που θα σου φαίνεται το σπίτι άδειο μετά και θα την αποζητάς...χα χα

Σταυρούλα και δω στους δημοτικούς έχω ακούσει για 25 παιδάκια στο τμήμα.Εμεις είμαστε 15 στον ιδιωτικό και πάλι χάβρα μου φαίνεται.Πως τα κάνουν καλά;Με το Εσπα δεν έκανες χαρτιά;Ούτε εκεί πληρώνετε στους δημοτικούς;Γιατί εδώ πληρώνεις τα τροφεία ανάλογα με τη φορολογική δήλωση ξεκινάει από 70 εως 150 ευρω το μήνα το παιδί από ότι μας είπαν.Εχω και γω αγωνία για το που θα μαστε από Σεπτέμβρη.Μακάρι στον ίδιο....έχουμε δέσει και με μαμάδες συμμαθητών και μου αρέσει.

Κατα τα άλλα οι προετοιμασίες του πάρτυ συνεχίζονται...χθες πήγα jumbo...To 70αρι στο νερό με πιατάκια πετσετάκια μπαλονάκια κλπ κλπ.Αστε που είδα και τα πον πον έτοιμα απλά τα ξεδιπλώνεις και στέκονται και γω φορτώθηκα τόσο χαρτί για να τα φτιάξω και δε ξέρω και τι θα βγει.

Μου μειναν τα δώρα για τα παιδάκια να διαλέξω,είμαι σε σκέψεις κάθε πρόταση δεκτή...κάτι που σας έδωσαν σε πάρτυ και σας άρεσε για τα παιδάκια σας ενδεχομένως ή κάτι που δώσατε εσείς και άρεσε;;;Ηλικίες από 1 εως 7 χρονών..

Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή η παράσταση για τα παιδιά που έλεγες ( RodosEvents.gr - Παιδική παράσταση «Αίσωπος κάτι θέλει να μας πει...» της Κάρμεν Ρουγγέρη ) είναι την επόμενη Πέμπτη στις 21,00 στη Τάφρο.

Οι δικές μου δε θα αντέξουν τόσο αργά.Κρίμα....Μα, 21,00 παιδική παράσταση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπρες γυρησα ταισα εφαγα κοιμησα κ εχω πεσει σεκος εχω δουλειεες αλλα στην ιδεα οτι σε μια ωρα κ κατι παλι θα φυγω δεν κουνιεμαι χιχι

Τουιτακη μου δυσκη χρονια παει κ περασε ομως τωρα μονο καλα απο δω κ περα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οουου κ εγω λεω ολο θα παρω τηλ σε ολες σας κ ποτε δρν καταφερνω σνιφφ

Τριτο κ εγω με τιποτα δε το φανταζομαι καν

Μαρουσκακι ειδες η χρυσανθη εκανε ματ το πουλακι μου συνεχιστε πανηγυρια οταν κατουραει κ η δημ κ ολα θα γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εκδρομουλα ακουω σουπερ κ ειπαμε νεγκλιζε μαζι χαχα

Ναι το καμαρι μου διαλεγε πιο ipad ηθελε στη φωτο με πουκαμισο χαχα τα πουλακια ενα παιχιδι νιωθει να τα παιξει άπιστευτο!!εγω χανω αυτος οχι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εγω δωρακια ειχα αυτοκολλητα εργαλειο που πετα φουσκες κατι κουκλακια για τα μικρα αμαξακια για μεγαλα κ ημερολογια για πιο μεγαλα κοριτσακια ολα ειχαν καταχαρει!!νομιζω ολα τα δωρακια ειναι ομορφα

Εγω ακομα δεν εχω ασχοληθει με γεννεθλια προεχει ο γαμος. !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα μπα, μαζευόμαστε μαζευόμαστε σιγά σιγά; :clap:

Τι μου κάνετε κούκλες;

Εγώ έζησα κοσμοϊστορικά γεγονότα τις προηγουμενες μέρες. Πήγα θέατρο που είχα 3 χρόνια να πάω (Μάγδα πολύ καλό ήταν) και το σ/κ ήμασταν σε ξενοδοχείο στη νοτια Ρόδο. Δεν το χόρτασα αλλά κάτι ήταν και αυτό. Φωτογραφίες δεν έχω γιατί έσπασε ο φακός της φωτογραφικής μου. Έβγαλε κάποιες ο Τ με το κινητο αλλά δεν τις έχει περάσει στον υπολογιστή, άσε που είναι ο χειρότερος φωτογράφος στη γη. Τσίμπησα και το κιλάκι μου με τόσα που τρώγαμε συνέχεια. Ο Αλεξ δεν ηθελε να φυγουμε.

Για τα γενέθλια δεν κάνω τίποτα αυτές τις μέρες γιατί τελείωσε το μελάνι του εκτυπωτή και περιμένω να βάλει ο Τ.

Μαρία πρόπερσι είχα φτιάξει "καραμέλα" με γκοφρέ χαρτι και την είχα γεμισει με ζαχαροβλακείες και μια σφραγιδουλα από τζάμπο. Δεν το είχα πολυψάξει το θεμα και για να μη λέω ψέματα ήμουν κατά της ιδέας. Εμείς έχουμε γενέθλια, άρα σε εμάς φέρνουν δώρα, όχι το αντίθετο. Δεν φτάνουν δηλ τα έξοδα για τα φαγητα, τουρτα, διακόσμηση; Όμως φέτος αφού μπηκα στο χορό θα χορέψω. Και όσο αρχίζει και διαδίδεται το "εθιμο" τόσο θα ζητάνε τα παιδάκια δωράκι. Λοιπόν εγώ στη τσαντούλα θα βάλω: μπουκαλάκι με σαπουνοφουσκες (πήρα από εδώ 24 Bubble Liquid Tubs 25ml - Loot/Party Bag Fillers Gift Wedding/Kids | eBay), dvd με ταινια Στρουμφ και επεισόδια, το μινι μπλοκ ζωγραφικής που σου είπα στο τηλεφωνο, και ζαχαροβλακείες, χαχα.

Μάγδα και εγώ θαύμασα το μικρό σου μπροστά στο ipad! Ο Αλεξ όταν είμαστε κάπου και βαριέται πάει στον Τ και ρωτάει " μπαμπα εδώ έχει καλό σήμα;" δηλ εννοεί μπαμπά εδώ έχει ίντερνετ να δω στο youtube κανένα βιντεάκι από το κινητό σου;;!! Οπότε και ο Βασιλάκης σε λίγο θα ψάχνει wi-fi!!! Καλέ σταμάτα και λίγο το τρέξιμο στον οτέ που σε λίγο το μπόνους σου θα είναι πιο μεγάλο από το μισθό! Καλοφάγωτα!

Με το γάμο όλα καλά;

Ααα και εσένα έχει κάνει το πουλί σφεντόνα, ωραία!!!

Άρια 31 Αυγούστου έχει συναυλία ο Μάλαμας Ρόδο, έρχεσαιιιιιιιιιι;;;;;;;;;; Με τη Μαριλού μαζί, εννοείται, να γνωρίσουμε και τη νυφη!!!

Αλεξάνδρα αφού φάγατε και μακαρόνια χωρίς πρόβλημα είστε σούπερ, μπράβο ρε κούκλα, αυτά είναι νέα!!

Μαρία καλή ιδέα τα ποδηλατα για δωρο. Εγώ κάτι συγκεκριμένο δεν θα πάρω, τους κάνω το πάρτυ, καλά είναι. Φτιάξε καλέ ό,τι θέλεις από φαγητό για τα γενέθλια και μην σκέφτεσαι βλακείες, σιγά μη σε κρίνουμε και για το master chef.

Χαρά όλο πόζα και νάζι η μικρή. Καλά να περνάτε Ζάκυνθο. Καλορίζικος ο σκυλάκος.

Σταυρούλα δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι που σε βλέπω εδώ. Και πολύ περισσότερο που διαβάζω ευχάριστα πράγματα. Μακάρι συντομα να μας ανακοινώσεις και χαρμόσυνηα νέα περι εγκυμοσύνης.

Πάω γιατί ξυπνησαν και θα επανελθω για τον υπόλοιπο σχολιασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ,απο Κορινθια πια!!!!!Τι τελειααααααα!!!!Χαλαρωνωωωωωω!!!!!Επιτελους.Φτασαμε εχθες το απογευμα,τελικα φυγαμε πρωι,αφου τα ειχα ολα ετοιμα.Το Σαββατο εκανα δουλειες στο απιτι και μαζεψα τα δικα μου πραματα,το βραδυ με παιρνει η κοπελα που εβγαζε το προγραμμα και μου λεει λαθος δεν εφημερευεις Κυριακη,οποτε σηκωθηακα στις 7:30 και στις 8:30 εκανα εκπληξη στο κοριτσακι μου,μιλαμε χοροπηδαγε σαν τρελλη που με ειδε.Πηγαμε μπανακι και το απογευμα τα μαζεψαμε και γυρσαμε σπιτι μας.Δευτερα στις 10 ηλθε ο μπαμπας μας κι 11:30 φυγαμε.Η Δημ ενας αγγελος στο δρμο,ουτε που το περιμενα,πισω στο καρεκλι της και εγω μπροστα!!!!Ζωγραφιζε,επαιζε με τον υπολογιστη της,σταματησαμε στον Μαλλιακο φαγαμε,πηγε τουαλετα και μετα της εβαλα στο λαπτοπ ταινια και μια χαρα!!!!(δεν ξερω τι κανει αυτο το λαπτοπ του πεθερου και δεν μπορω να αλλαξω παραγραφο!!!).Σημερα μπανιο πρωι-απογευμα,τωρα μολις τσακισα κατι πιτσες με κουνιαδο και συννυφαδα και την πεσαμε στα κρασια.Η Μιμη ξεραθηκε,αυριο κανονισε καραγκιοζη με παππου-γιαγια και εμεις θα παμε να δουμε τη φιλη μου που γεννησε τον Ιουνιο και μετα εξοδο!!!!Ευτυχως κανει σαν τρελλη για τους παππουδες,εχει κολλησει και με τη θεια,της κανει ολη την ωρα τα μαλλια γαλλικες πλεξουδες και η δικια μου ενθουσιαστηκε!!!Σημερα λεει στην αδελφη μου στο τηλ:αγαπαω μονο την Αγγελικη,δεν με νοιαζει για σενα!!!!Αντε να χαθεις μωρη Πελλοπονησια της λεει η αδελφη μου ,που ξεπουληθηκες για μια πλεξουδα!!!!χαχαχαχαχαΕπιτηδες το κανει ομως η μικρη γιατι ξερει τη παλιοζηλιαρα ειναι η αδελφη μου!!!!Αυριο θα ελθουν και οι νονοι απο Αθηνα και οι αλλοι κουμπαροι...ποιος την πιανει!!!!!Αυτα τα δικα μας προς το παρον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλααααα[smilie=blob3.gif]WELLCOME BACK!!!!!!Κοιτα μην χαθεις παλι κακομοιρα μου!!!!!Χαρηκα πολυ με τα νεα σου!!!Με το καλο το μπεμπε,ευχομαι να εισαι ηδη εγκυουλα,αφου το θελετε.Καταπληκτικα τα νεα για το συζυγο.Περιμενω φωτο Εμμελειας,να δουμε πως μγαλωσε το παιδι!!!Η δικια μου παλι λεει ποτε αλλο μωλακι και το κολλανε με το μπαμπα της για να επισραγισουν τη συμφωνια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα,εμεις αρχιζουμε μολις γυρναμε στις 25/8 μεχρι 30/8 εβδομαδα προσαρμογης,θα παει 2ωρες την 1η μερα και σταδιακα θα αυξανει.Να σου πω το μεγαλυτερο αγχος το ειχα ωσπου να καταληξω,τωρα ειμαι σιγουρη για την επιλογη μου,ασε που αυτη ανυπομονει και εδω τους λεει,θ αφυγουμε γιατι αρχιζω σχολεειο!!!!Ο γιος της κολλητης μου που πηγε προμηπια περυσι,δεν τον εστειλε παιδικο,της λεει γιατι ρε μαμα με αφηνατε στη γιαγια και δεν ερχομουν σχολειο?ειναι τελεια εδω!!!!Αχ!!!τι ωραια που εχετε τις ετοιμασιες για το γαμο!!!!Και εγω φετος για ταγεννεθλια οτι κανουν στον παιδοτοπο,δεν προλαβαινω τπτ,σκεφτηκα ομως να πω στο σχολειο μηπως ανημερα κοψουμε και εκει μια τουρτα!!!Θα το συζητησω μολις αρχισουμε...Κουκλος ο Β στις φωτο οπως παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...