Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Χριστίνα εγω κοιλιτσα έχω ήδη και φαίνεται και πολυ όπως και στο δεύτερο ξεπεταχτηκε αμέσως, στην πρώτη μου ομως εγκυμοσύνη μέχρι τον 5ο δεν φαινόταν τίποτα. Ειναι λίγο και θέμα σώματος αλλα εκει απο τα μέσα του 5ου και μετα καταλαβαίνεις ότι ειναι κοιλια εγκυμοσύνης και οχι πάχους.

Nikipal καλώς ήρθες και με το καλο αυριο να μας πεις τα πρώτα νεα απο το γιατρο σου. Όλα καλα να πανε και όσο μπορείς να αφήνεις τα προβλήματα των άλλων πίσω για να ευχαριστηθεις αυτη την περίοδο.

Ρενα εγω ήμουν που πήγα Χανιά και ναι Σοφια λενε την μαμα τους και είμαστε φίλες απο το πανεπιστήμιο, εσυ απο που τους γνωρίζεις, τι μικρός που ειναι ο κόσμος! Αυτο με την κοιλιτσα το θυμάμαι και εγω μέχρι το βραδυ φουσκωνε λίγο και το πρωι τίποτα, φυσιολογικο ομως ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες Nikipal και καλά αποτελέσματα από το γιατρό σου! Ήρεμα και χαλαρά γιατί από οτι βλέπω οι παλαιότερες ελληνίδες μάνες (στην ηλικία των μανάδων μας δηλαδή) θέλουν να ελέγχουν τα παιδιά τους για πάντα. Προς γνώση και συμμόρφωση για εμάς τις νέες μαμάδες. Όσο για τις κοιλίτσες και η δικιά μου είναι εμφανής αν και είναι πρώτη εγκυμοσύνη, όμως απορούσα για το πότε γίνεται το μπαμ. Προφανώς είναι εκεί στα μέσα του 5ου όπως λές και εσύ kangaroo μου, για τις περισσότερες κοπέλες. Πάντως αυτά μικρής σημασίας είναι. Έτσι κουβέντα να γίνεται!

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.

εγω πηγα στον γιατρο μου χθες και με κοιταξε ολα καλα μου ειπε και αυτος!το παπ α τελειο μαζι με την αυχενικη οποτε ολα βαινουν Δοξα το Θεο υπεροχα!!!!ξαναπαω σε ενα μηνα περιπου...

η κοιλια μου φαινεται ηδη λιγο οταν φοραω ειδικα στενα ρουχα απο κιλα εχω παρει κατι λιγα ειμαι στα 62 περιπου...

evinicolas ακομα τα αποτελεσματα?πω πω θα εχεις τρελαθει απο την αγωνια σου τοσο καιρο!τι κανουν πια και αυτοι,ελεος.

nikipal καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σας!οσο μπορεις ηρεμησε και ολα καλα θα πανε θα το δεις,ειναι λογικο στην αρχη να αγχωνεσαι ετσι ημουν και εγω και καθε μαννουλα φανταζομαι.καλα αποτελεσματα για αυριο!οσο για την μαμα σου τι να πω πραγματικα αντι να χαιρεται που θα της κανεις εγγονακι κανει ετσι?εσυ πρεπει να εισαι ηρεμη και ξεκουραστη τωρα μηπως να παρεις αδεια απο την δουλεια σου?να προσεχεις πολυ ειδικα τωρα που ειναι η αρχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες. Σημερα ειμαι πολυ ενθουσιασμενη. Δοξα το θεο. Βγήκαν τα αποτελέσματα και ειναι πολυ καλα μου είπε ο γιατρός.εχει αλλάξει και επίσημα η ΠΗΤ μου σε 3/2. ...... Και μου είπε και το φύλο. Ειναι κοριτσιιιιιιιιιιιιι.[smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif]Ετσι κορίτσια, το ψευδώνυμο μου θα βγει πραγματικό. Εχω τον Νικόλα και πρώτα ο Θεός, θα απόκτησω και την Ευη. [smilie=blob3.gif]

αχ φοβάμαι που ειμαι τοσο χαρούμενη γμτ!!! Εγραψα αυτά πιο πάνω και τωρα αγχωνομαι και μόνο που τα εγραψα.!!!!:ympray: Ο θεός και η Παναγία να μας εχει καλα.

νικη καλώς ήρθες στο παρεακι μας. Εσυ λογικά θα έχεις ΠΗΤ Απρίλη ή Μάιο??μπες να μας πεις τα νέα σου απο το γιατρό.

κατερινα φτάνει με τις διακοπές. Το εχεις παρακάνει. .πηγαινε πίσω στο σπίτι τωραααααα.:))

ρενα τι έγινε?ησουνα και συ στη βάπτιση στα Χανιά?

χριστινα στην πρώτη εγκυμοσύνη γύρω στις 20 βδ άρχισα να κάνω κοιλια της εγκυμοσύνης (Είχα βέβαια δική μου κοιλιτσα απο πριν).τωρα μιλάμε εχω ξεπεταξει κοιλια απο την 8-9 βδ. Ο γιατρός μου είπε ότι αυτο συμβαίνει γιατι οι μύες της μήτρας στη 2η ειναι πιο χαλαροί. Αυτός ειναι και ο λόγος που στην 1η εγκυμοσύνη μια γυναίκα νιώθει το μωρο γύρω στην 20η, ενώ στις επόμενες πολυ πιο γρήγορα.

Rose καλα τα αποτελέσματα σου βλέπω. Απο φύλο πως τα πας? γιατι νόμιζα πως σου είπε για μπεμπη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες. Σημερα ειμαι πολυ ενθουσιασμενη. Δοξα το θεο. Βγήκαν τα αποτελέσματα και ειναι πολυ καλα μου είπε ο γιατρός.εχει αλλάξει και επίσημα η ΠΗΤ μου σε 3/2. ...... Και μου είπε και το φύλο. Ειναι κοριτσιιιιιιιιιιιιι.[smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif]Ετσι κορίτσια, το ψευδώνυμο μου θα βγει πραγματικό. Εχω τον Νικόλα και πρώτα ο Θεός, θα απόκτησω και την Ευη. [smilie=blob3.gif]

αχ φοβάμαι που ειμαι τοσο χαρούμενη γμτ!!! Εγραψα αυτά πιο πάνω και τωρα αγχωνομαι και μόνο που τα εγραψα.!!!!:ympray: Ο θεός και η Παναγία να μας εχει καλα.

νικη καλώς ήρθες στο παρεακι μας. Εσυ λογικά θα έχεις ΠΗΤ Απρίλη ή Μάιο??μπες να μας πεις τα νέα σου απο το γιατρό.

κατερινα φτάνει με τις διακοπές. Το εχεις παρακάνει. .πηγαινε πίσω στο σπίτι τωραααααα.:))

ρενα τι έγινε?ησουνα και συ στη βάπτιση στα Χανιά?

χριστινα στην πρώτη εγκυμοσύνη γύρω στις 20 βδ άρχισα να κάνω κοιλια της εγκυμοσύνης (Είχα βέβαια δική μου κοιλιτσα απο πριν).τωρα μιλάμε εχω ξεπεταξει κοιλια απο την 8-9 βδ. Ο γιατρός μου είπε ότι αυτο συμβαίνει γιατι οι μύες της μήτρας στη 2η ειναι πιο χαλαροί. Αυτός ειναι και ο λόγος που στην 1η εγκυμοσύνη μια γυναίκα νιώθει το μωρο γύρω στην 20η, ενώ στις επόμενες πολυ πιο γρήγορα.

Rose καλα τα αποτελέσματα σου βλέπω. Απο φύλο πως τα πας? γιατι νόμιζα πως σου είπε για μπεμπη??

χαιρομαι που ειναι ολα καλα!αντε μπραβο να ηρεμησεις τωρα και να χαρεις...καταλαβαινω αυτο που λες αλλα γιατι να φοβομαστε να χαρουμε μην γινει κατι...ειναι λαθος μας να χαρουμε την εγκυμοσυνη μας και να δοξαζουμε τον Θεο που ειναι καλα και ετσι να συνεχιστει να ειναι!

κατα πασα πιθανοτητα και μενα μπεμπα ειναι αλλα δεν μου το ειπαν με σιγουρια οποτε περιμενω οταν ξαναπαω μηπως φανει σιγουρα!

με το καλο η Ευη σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια τα νεα σας κούκλες!!!!!

Rose μια χαρα τα νεα απο το γιατρο είδες και το μπεμπακι σου, σίγουρα σε ένα μήνα που θα ξαναπας θα μπορει να σου πει με μεγαλύτερη σιγουριά το φύλο.

Γιωργια όλα καλα με την εξέταση και την αγωνία που περασες, έρχεται λοιπόν η μικρη ευη να παρει τα μυαλα της μαμάς της!!!! Το έχω παρακάνει φέτος με τις διακοπές γιαυτο σε ακούω και αυριο επιστρέφω, αλλα τι καλύτερο για τα μικρα η εξοχη καθε μερα θάλασσα είμασταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράαααβο Γεωργία μου!!![smilie=blob3.gif][smilie=occasion6.g: Απο εδώ και πέρα σου εύχομαι μόνο ευχάριστα να έχεις και εσύ και όλες μας! Με το καλό να δεχτείς το κοριτσάκι σου!!Το αξίζεις να χαρείς μετά από τόση αγωνία που πέρασες! Μην το φοβάσαι! Τώρα εσύ πας για Β επιπέδου την επόμενη φορά ε; Ήρθαν και πιο κοντά οι ΠΗΤ μας τώρα.

Μπράβο και σε σένα rose μου!! Άντε με το καλό να το ξαναδείς για να βεβαιώσεις και το φύλο, αν και το σημαντικό είναι πως πηγαίνουν όλα καλά!!

Εγω την άλλη Πέμπτη πάω στο γιατρό μετά από ένα μήνα και δεν περνάν οι μέρες. Θα έχω κλείσει τις 17 εβδομάδες τότε και ανυπομονώ να δω τι γίνεται εκεί μέσα!

Φιλιά σε όλες![smilie=love5.gif]

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ποτε θα φύγει αυτη η ζέστη? αμάν πια!!

Βρε κορίτσια, δεν ξερω εάν προσέχετε τη διατροφή σας αλλα εγω κάθε, μα κάθε μέρα τρώω παγωτό. Μιλάμε του δίνω και καταλαβαίνει....ασε που λένε ότι το παιδί οταν γεννηθεί, εχει τις προτιμήσεις των φαγητών που είχε η μαμά, οταν το ίδιο ήταν εμβρυο. Αν όντως ισχύει αυτο, μιλάμε απο τα παγωτά που θα τρώει μέχρι τα πέντε της,θα θέλει body line. [smilie=icescream.g:

Τη β επιπέδου θα την κάνω στις 30/09, πρωί με την αυγουλα. Ο υπόλοιπες έχετε κλείσει ραντεβου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε και εγω τρώω πολύ (και πολλά γλυκά) και φοβάμαι να ανέβω στη ζυγαριά γιατί θα αντικρίσω τίποτα τρελό και μετά άστα να πάνε. Ελπίζω να μην δημιουργήσω κανένα πρόβλημα με τη λαιμαργία μου. Κάποιες μέρες τρώω μια χαρά και άλλες....δεν το συζητώ.

Υποθέτω πως ραντεβού για τη Β επιπέδου θα κλείσουμε πρώτα ο Θεός την άλλη Πέμπτη που θα πάμε στο γιατρό. Λογικά καμιά βδομάδα μετά από σένα θα μου τη βάλει την εξέταση.

Άντε σου εύχομαι να ακούσεις γρήγορα το νινί σου και να περάσει ο καιρός ευχάριστα μέχρι τη Β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερααααα κι απο μενα!!!!!Χαθηκα λιγες ημερες αφου κανω κρεβατοθεραπεια γιατι η μπεμπα μου ειναι πολυ βιαστικη να αντικρισει τον εξω κοσμο,εχω συσπασεις κ περνω yutopar τα οποια μισω αφου φερνουν απιστευτη ταχυκαρδια!!!Εγω β επιπεδου εχω την Δευτερα που μας ερχεται αλλο αγχος κι αυτο!!!!!

Να πω με το καλο τα μπεμπακια σας κ στις καινουριες φιλεναδιτσες εχω χασει λιγα επεισοδια βεβαια αλλα θα τα αναπληρωσω!!!!

evinicolas τι ευχαριστα νεακια ειναι αυτα με το καλοοοοο η κοριτσαρα σου!!!Σου αξιζει ηρεμια πλεον μετα απο τοσο αγχος!!!!

rose τελεια κ τα δικα σου νεακια συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!!

kangaroo με το καλο η επιστροφη στην καθημερινοτητα!!!!Το ξανα ακουσες το μπεμπακι σου??????

expecting angel αυτη η αναμονη ειναι τρομερη μεχρι να ξανα παμε στον γιατρο σε καταλαβαινω απολυτα,καλα νεακια ευχομαι κ σε σενα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα. Είμαι 14 εβδομάδων και 1 ημερας σήμερα. Η αυχενική μας είναι μια χαρά και η παπ Α, απλά επειδή δεν έχω καθόλου συμπτώματα είμαι κομματάκι αγχωμένη. Στην αλλαγή του μήνα είχα λίγο καφέ αιματάκι και τα έπαιξα, αλλά όλα είναι μια χαρά. Τώρα βέβαια πρέπει να περιμένω μέχρι τις 11 Σεπτεμβρίου για να πάω να δω το μωρό , μήπως δούμε και τι είναι αλλά δεν αντέχω την αναμονή.

Ελπίζω όλες να είστε καλά και τα μωράκια σας αλλά και οι οικογένειες σας και να πάνε οι εγκυμοσύνες μας υπέροχα.

post-8307-13873940430008_thumb.png

Επεξεργάστηκε από Georgianna
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ntoula! Εύχομαι όλα να πάνε καλά με τη μπουμπούκα σου και να μην χρειαστεί να κάτσεις πολύ στο κρεβάτι. Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου και εύχομαι και εσύ να έχεις μια τέλεια Β επιπέδου. Εσυ φαντάζομαι το ακούς κανονικά το νινάκι σου ε;

Γεωργιάννα γεια και σε σένα. Αυτό που λες είναι κλασσικό πρόβλημα όταν μπαίνεις στο β τρίμηνο με την έλλειψη συμπτωμάτων. Εγω και στο α τρίμηνο δηλαδή υπήρχαν μέρες που δεν είχα τίποτα και τρελαινόμουν. Είναι οτι είμαστε στα τυφλά ρε γαμώτο. Θέλει υπομονή να περάσει ο καιρός για να κάνουν αισθητή την παρουσία τους τα μωράκια. Όσο για την αναμονή σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αν δεις παραπίσω τα μηνύματα μου τα ίδια έλεγα. Αλλά τι να κάνουμε! Εγω πάντως οι αλλαγές που παρατηρώ έχουν να κάνουν με το στήθος πιο πολύ (φλέβες, αλλαγή χρώματος θηλών κλπ). Μακάρι όπως λες και εσύ να έχουμε όλες υπέροχες εγκυμοσύνες μέχρι τέλους και να κρατήσουμε στα χέρια μας υγιή μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα!

kangaroo ετσι πιστευω και εγω οτι σε ενα μηνα θα φανει καλυτερα οχι τιποτα αλλο αλλα να ξερω τι ειναι για να του μιλαω αντιστοιχα χιιχι

expecting angel με το καλο να πας στον γιατρο να δεις ξανα το μικρουλι σου!ασε αυτη η αναμονη για τον γιατρο ειναι ανυποφορη...μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!

evinicolas με το καλο να ειναι και η β'επιπεδου...εχεις ακομα ενα μηνα γεματο υπομονη ολα καλα θα ειναι!!!οσο για τα γλυκα-παγωτα ασε ιστορια μου αμαρτια μου ειναι για μενα..τρωω και εγω ας πουμε νορμαλ,τωρα που θα κανω τις εξετασεις να δω ομως που θα εχουν φτασει ολα!

ntoula τετοια κανει η μπουμπου?πες της να κατσει εκει που ειναι και να μην βιαζεται που θελει να βγει εξω τοσο νωρις χιχιιχ κατσε κρεβατι και μην κουνιεσαι καθολου...με το καλο και η β'επιπεδου σου ολα καλα θα πανε!ναι Δοξα το Θεο ολα καλα πανε και με μενα...

Georgianna καλως ηρθες στην παρεα μας.τα ανυπαρκτα συμπτωματα ειναι για μενα καθημερινο φαινομενο απο την αρχη σχεδον της εγκυμοσυνης.ειχα στην αρχη μονο πονακια χαμηλα και τιποτα αλλο...η αγωνια μου μεχρι την αυχενικη ηταν στο φουλ τωρα που την εκανα και ειδα οτι ειναι ολα καλα ηρεμησα αρκετα και απολαμβανω πλεον την εγκυμοσυνη μου!στην αυχενικη δεν σου ειπαν το φυλο?εμενα μου ειπαν κοριτσακι αλλα οχι με σιγουρια...ολα καλα θα ειναι θα το δεις ηρεμησε και απολαυσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!

πωπωπωωωω τι ζεστη ειναι αυτη, δεν την αντεχω με τπτ!!!και φανταστειτε ειμαι ανθρωποσ τησ ζεστησ και οχι του κρυου!

Kangaroo Mε την ΣΟφια και τον Παυλο πηγαιναμε μαζι χορο αρκετο καιρο και τουσ γνωρισα εκει, ειδα τη Σοφια προημερων στο δρομο και μου ελεγε για τη βαφτιση, οι ζουζουνεσ τησ ειναι καταπληκτικεσ παντως!Μενουμε και πολυ κοντα επισης!

Εvinicolas ασε γιατι αν οντωσ θελουν αυτα μετα και το δικο μου δε σωνεται απο την παχυσαρκια, αλλα σε αντιθεση με σενα εγω γλυκα δε θελω καθολου, δωσε μου ομωσ τηγανιτεσ πατατεσ απο τα goody's με κετσαπ και παρε μου την ψυχη, πoλυ junk θελει αυτος ο μπεμπησ και φαντασου οτι πριν τα απεχθανομουν ολα αυτα και κυριωσ ειχα λατρεια στα γλυκα και στα παγωτα.

Rose παντως οταν ειναι κοριτσακι δυσκολευονται να το δουν, οποτε μπεμπουλα σε βλεπω να εχεισ!Γερο ασ ειναι βεβαια και οτι θελει ασ ειναι.

Αχ κοριτσια, οταν θα πατε στη β επιπεδου θα μασ τα πειτε με αναλυτικεσ λεπτομεριες, γυρω στην 20 εβδομαδα δεν την κανουν αυτην?οποτε εγω εχω πλυ μελλον μεχρι τοτε, αρχεσ οκτωβρη με βλεπω!

Αχ βρε Ntoula, θα δεισ θα ηρεμησει η μπουμπου και θα κατσει στα αυγα της, παντωσ εχω ακουσει απο πολλεσ για παρομια συμπτωματα με το yutopar. για ποσο σου ειπε θα το περνεις?Αληθεια πωσ τισ νιωθεισ τισ συσπασεις?

Παντωσ κοριτσια εγω εχω ακομα τραβηγματακια χαμηλα, δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο αλλα δε πιστευω να ειναι και τοσο παραλογο!στο γιατρο το ειπα αλλα οπωσ επισησ του ειπα οτι το utrogestan το σταματησα και δε το ξαναπερνω.

Για τις ραγαδεσ βαζετε τπτ?Μου προτειναν της Frezyderm μια κρεμουλα, αλλα βρε κοριτσια εχει τοσο εντονο αρωμα που δεν την αντεχω και με τισ μυρωδιες δε τα παω και καλα, και αποφασισα να βαζω βαζελινη και αμυγδαλελαιο και να αποφυγω τα συνθετικα, τωρα ειδομεν

Αναμενω νεακια απο ολεσ σας!φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, καταρχήν επέστρεψα έχω τόσες δουλειές να κάνω στο σπιτι και τόσα ρούχα για πλύσιμο σίδερο που όρεξη έχω αλλα χρόνος δεν υπάρχει γιατι ειναι και τα δυο μέσα στα πόδια μου απο το πρωι. Τι να κανουμε λίγα λίγα...

Είδα το μπεμπακι μου σημερα, όλα καλα και φυσιολογικα οι μετρήσεις έδειχναν να ειναι μια βδομάδα μεγαλύτερο. Μας ρώτησε αν θελουμε να μας πει το φύλο αλλα είπαμε να το μάθουμε με την γέννα. Σε τρεις βδομάδες μου έκλεισε και ραντεβού για την β επιπέδου. Επισης μου ξεκινησε και το ασβέστιο νωρις επειδη θηλαζω ακομα τον Νικολα και τον σίδηρο μου ειπε για αργότερα. Α το αισθάνομαι το μικράκι μου αλλα όταν είμαι ξαπλωμενη και σε ηρεμία και οχι πολλες φορές την μερα αλλα ειναι και νωρις ακομα.

Γιωργια μου και εδω πολυ ζέστη και υγρασία, αχ και εγω είμαι του γλυκού και του παγωτού δεν υπάρχει μερα που να μην φάω κάτι γλυκο και φυσικα παντα υπάρχει κάτι στο σπιτι. Εγω έχω παρει ήδη 4 κιλα δεν μου φαίνεται ομως πρώτον γιατι ξεκίνησα πολυ πιο αδύνατη απο τις άλλες δυο φορές και έτσι ολοι μέχρι τωρα μου λενε δεν έχεις παρει τίποτα απο κιλα.

Διαμαντουλα να ξεκουραζεσαι για να κάτσει όλο τον καιρο μέσα η μπεμπουλα σου. Όλα καλα να πανε και την δευτερα στην β επιπέδου!

Γεωργιαννα καλώς μας ήρθες με το καλο να κρατήσεις το μωρακι σου αγκαλιτσα, το πρώτο σου ειναι?

Ρενα νομίζω ότι δεν λέμε την ιδια Σοφια, τον άντρα της τον λενε Γιάννη και δεν ξέρω κάτι για χορό. Επισης δεν μένουν Χανιά αλλα Αθήνα εχει καταγωγή ο άντρας της απο εκει και μένουν τα πεθερικα της. Η β επιπέδου ειναι απλα ενας πιο αναλυτικός υπέρηχος και επειδη εχει μεγαλώσει αρκετα το εμβρυο μπορούν να δουν καλυτερα όλα τα όργανα και γινεται μεταξυ 20ης και 22ης βδομάδες. Λοιπόν έχω ακούσει αλλα μαλλον για μύθος μου κάνει ότι όταν λεει η έγκυος θελει πιο πολυ να τρώει γλυκα εχει κορίτσι ενω όταν θελει πιο πολυ τα αλμυρά εχει αγόρι.

Κρεμα εγω βάζω μια άλλη αλλα επειδη μου τελείωσε όταν ήμουν διακοπές εκει βρήκα και πήρα της frezyderm αλλα ωραία μυρίζει δεν μου φάνηκε τόσο έντονο το άρωμα της. Βέβαια ειναι θέμα σώματος αν θα κανεις ή οχι ραγαδες θελει καλη ενυδατωση πάντως η περιοχή της κοιλιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα ποσο συμπτωση τελικα ε? και διδυμα και στα Χανια, και την ιδια περιοδο βαφτιση και με το ιδιο ονομα μαμας!και τελικα αλλοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας φιλεναδες. Τη Δευτέρα ανοίγουν τα σχολεία ευτυχώς γιατι δεν άντεχα αλλο στο σπίτι.χτες και σημερα την έβγαλα στο δωμάτιο που εχω ότι χρειάζομαι για το σχολείο και έψαχνα να βρω,να τυπωσω και να πλαστικοιησω πράγματα που θα πάρω μαζί μου την πρώτη βδομάδα που θα φτιάχνω την τάξη μου. Αχ χαίρομαι που θα πάω δουλειά γιατι εχω την εντύπωση ότι οι μερες θα κυλήσουν πιο γρήγορα, μεχρι να συναντήσω το κοριτσάκι μου.Υπο συνθήκες μη εγκυμοσύνης, θα είχα κατάθλιψη που τελειώνουν οι διακοπές, αν και δεν προτιμώ το καλοκαίρι.

Τωρα όμως τρελαινομαι!!![smilie=love2.gif]

χθες πήγα στο γιατρο που μου έκανε την εξέταση του DNA για να μου δώσει τα χαρτιά της ανάλυσης και μου έκανε ξανά υπερηχογραφημα. Μας επιβεβαίωσε ότι σίγουρα ειναι μπεμπα και είδαμε χέρια, πόδια, δάκτυλα και αυτιά τα οποία ειναι λίγο μεγαλα.αχ το κοριτσάκι μου, σημαίνει θα ειναι φρόνιμο και θα με ακούει, όχι οπως το γιο μου που εχει κανονικά αυτιά και δεν ακούει κανένα![smilie=laughing3.g:

ντουλα πολυ ανυπομονη η κόρη σου ε?πως τα περνάς όλη μέρα στο κρεβάτι. Δυσκολεύεσαι?

γεωργιαννα έλα και συ στη συντροφιά μας.ποτε έχεις ΠΗΤ?

Χριστίνα λογικα την Πέμπτη θα σου πει και φύλο με σιγουριά. Αληθεια, αν και λέμε γερο να ναι και ότι ναι,έχεις κάποια κρυφή προτίμηση για να εύχομαι και εγω μαζί σου να σου συμβεί?

κατερινα θυμηθηκες πως έχεις και σπίτι?παλι καλα!θηλαζεις ακόμη το Νικόλα?δεν εξαντλείται ο οργανισμός που αντλεί ενέργεια για την εγκυμοσύνη και αντλεί κι άλλη για παραγωγή γάλακτος?ή λέω μ@@@@@ κιες?

Ρενα, αν ισχύει αυτο που λέει το καγκουρακι για τις προτιμήσεις της μητέρας και το φύλο του παιδιού,σημαίνει ότι εσυ περιμένεις αγόρι.ειδομεν.

Rose, άσχετο αλλα τωρα το σκέφτηκα. Πως σε λένε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου! Χαίρομαι που είστε όλες καλά. Εγω να σας πω οτι δεν βάζω τίποτα για τις ραγάδες εκτός από baby oil σε υγρό δέρμα μετά το μπάνιο. Μου είπαν δυο φίλες οτι αυτό έκαναν και εκείνες και πως τις προστάτεψε από ραγάδες. Τώρα τι να πω. Το κακό είναι οτι συνέχεια το ξεχνάω και το έχω βάλει λίγες φορές. Αλλά εντάξει νωρίς είναι ακόμα.

Γεωργία μου πριν μείνω έγκυος πάντα έλεγα πως ήθελα αγόρι και το ήθελα φανατικά. Από τότε που μου είπαν πως ίσως είναι κορίτσι στην αυχενική, σκέφτομαι την ιδέα και μου αρέσει πάρα πολύ! Άρα καταλαβαίνεις πως είμαι διχασμένη.[smilie=icon_profil: Αλλά μάλλον κάπως συνήθισα στην ιδέα του κοριτσιού αυτές τις μέρες από την αυχενική μέχρι τώρα. Καίγομαι για άλλα κούκλα μου. Φοβάμαι το τεστ παπ που μου έχει πει οτι θα κάνουμε και θα ήθελα να το αποφύγω. Ελπίζω να είναι όλα καλά με τον τράχηλο (σας είχα πει οτι έιχα πρόβλημα και είχα κάνει επέμβαση). Αυτά σκέφτομαι και αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη! Βέβαια θα χαρώ να μάθω τι είναι και να αρχίσω να το καταλαβαίνω το κουκλάκι μου.

Όσο για τη δουλειά εγώ δουλεύω χρόνια ως αναπληρώτρια (όχι δασκάλα) σε δημοτικά και βλέπω φέτος να μένω τελείως έξω με όλα αυτά. Τραβιέμαι με ένα μεταπτυχιακό και εύχομαι να με πάρουν έστω και μειωμένου ωραρίου. Αρκεί να είναι όλα καλά με την εγκυμοσύνη. Καλή αρχή στη δασκάλα μας λοιπόν και υπομονή σε όλες.

Και εγώ συμφωνώ πάντως πολύ ζέστη ρε κορίτσια.

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

renaki_mu λες γι αυτο δεν το λενε σιγουρα?ας ειναι γερο και οτι θελει ας ειναι!!οσο για την β'επιπεδου και εγω αργω ακομα τον Οκτωμβρη θα γινει...καλα να ειμαστε μεχρι τοτε!κρεμα βαζω της Frezyderm ειναι πολυ ωραια και απορροφητικη,το αρωμα της ειναι πολυ ωραιο αν εχεις θεμα ομως με τις μυρωδιες δεν ξερω αν σου αρεσει.ειναι λιγο ακριβη εγω την βρηκα ομως σε ενα σιτε να δινει δωρο και αλλη μια ιδια με πιο λιγα ml πολυ οικονομικη!

αρα σε μενα κοριτσια που απο πριν μου αρεσαν τα γλυκα και τωρα παλι αυτα θελω πιο πολυ κοριτσακι σιγουρα θα ειναι ε?

evinicolas καλη αρχη!

expecting angel ευχομαι ολα να ειναι καλα με τον τραχηλο που θα ειναι δηλαδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? χαθηκατε όλες. Τελευταία μέρα του καλοκαιριού και θυμηθήκαμε να πατε όλες διακοπές?

βρε κορίτσια, το κινέζικο ημερολογιο που σου λέει για το φύλο του παιδιού το έχετε δει?ειναι και καλα ενα αρχαίο ημερολογιο των κινέζων, το οποίο σύμφωνα με τη ηλικία της εγκύου κατα την ημέρα της σύλληψης βρίσκει το φύλο του παιδιού που θα αποκτήσει. Το έβαλα για πλάκα και μου βγήκε. Για δείτε αν θέλετε και σεις. Κτύπησε στο google κινέζικο ημερολογιο φύλο παιδιού και θα σας βγάλει διάφορα σάιτ που το έχουν. Διαλέξετε ενα σάιτ και δείτε τον πίνακα. Θα μου πείτε χαζόμαρα ειναι αλλα εχει πλάκα.

Φιλιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου...χαιρομαι που ειστε ολες καλα...εμεις εδω δεν περνουμε ανασα...Λοιπον τα νεα μου

Οι εξετασεις ολες καλες...πηρα αντιβιωση για το ουρεοπλασμα και το αιματομα εχει υποχωρηση...κατα τ αλλα καλα..εχω ακομα πολλους εμετους...ζαλαδες...χαλια..

Εμεινα ανεργη...υπηρχε ενας ορος στη συμβαση μου και εμεινα ανεργη...γερη κρυδα...δεν μπορω να κανω τιποτα οπως τα εχουν κανει....

κατα τ αλλα μετα απο μια μεγαλη ερευνα αγορας και με τις τιμες που ειδα αποφασισα να τα κανω ολα μονη μου...παρηγγηλα υλικα για μπομπονιερες στολισμο γλυκα βαφτισης τα παντα...το τραπεζι θα το κανουμε σπιτι και οποτε τα φαγητα θα τα κανω μονη μου...μολις φτιαξω μπομπονιερες θα σας διξω..εχω κανει κοιλια...φαινομαι απο μακρια οτι ειμαι εγκυος...περυσι ημουν εγκυος και κοιλια εκανα στον 8 να αρχισει να φαινεται...αλλα φετος απο τον τριτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες. Τι διακοπές;; Εδω είμαστε σταθερά! [smilie=happy8.gif] Έκανα το κολπάκι με το κινέζικο ημερολόγια αλλά δεν ξέρω τι να πάρω ως σωστό. Το Φεβρουάριο που θα γεννήσω θα θέλω ακόμα ένα μήνα για να κλείσω τα 30. Να θεωρήσω λοιπόν την ηλικία μου ως 30 επειδή είναι το τριακοστό έτος (όπου βγαίνει κορίτσι) ή τα 29 όπου βγαίνει αγόρι; Κατάφερα να μπερδευτώ ακόμα και εκεί χααχαχαχαχαχαχ!

Binoula καλό κουράγιο κοπέλα μου. Όλα μαζί σου πέσανε! Προσπάθησε να βρεις βοήθεια από κάπου όμως γιατί αν ταλαιπωρείσαι και με εμετούς και ζαλάδες ακόμα, δεν βγαίνει πέρα αυτή η κατάσταση. Καλή επιτυχία με τις κατασκευές σου και ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Α και καλό μήνα εύχομαι να έχουμε όλες κορίτσια. Όλα να μας πηγαίνουν καλά και αυτό το μήνα να δούμε όλες τις κοιλιές μας να φουσκώνουν και να νιώσουμε όλες τα μωράκια μας να κινούνται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και Καλο μηνα να εχουμε με γερα μωρακια!

εκανα αυτο που λες evinicolas και μου βγαζει αγορι...οποτε λες να μην το "δεσω" και πολυ για κοριτσι που μου εχουν πει ε?χαχα πλακα εχει!γερο να ειναι το παιδακι μου και οτι να ναι...

Binoula δυσκολη η κατασταση με τις ζαλαδες,εμετους και να πρεπει να τα κανεις ολα αυτα για την βαφτιση..ζητα βοηθεια πως θα αντεξεις!τουλαχιστον ειναι καλες οι εξετασεις σου μια χαρα!

expecting angel ε πιστευω τα 30 να θεωρησεις αφου ενας μηνας μενει για να τα κλεισεις οποτε κοριτσι....αλλα γιατι να βιαζομαστε να μεγαλωσουμε δεν τα εχεις κλεισει ακομα οποτε 29 λεγεσαι και αγορι χαχαχα ωραιο ξεμπερδεμα εκανα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το κοροϊδευουμε το ημερολόγιο αλλά σε μένα βγαίνει. Μάλιστα το έκαναν και οι φίλες μου χτες και τρελαθηκαμε απο την ακρίβεια του πίνακα!!!!!! Για να βγει σωστό πρέπει να δείτε την ημερομηνία σύλληψης σας και την ηλικία που είχατε εκείνη την περίοδο. Για παράδειγμα εγώ έμεινα έγκυος το Μάιο του 2013 και ήμουν εκείνη την ημέρα 30. Αρα θα κάνω κορίτσι. Χριστινα δεν βλέπουμε το ποτέ θα γεννησουμε αλλά το ποτέ έγινε η σύλληψη.

Μπινουλα πολλά έχεις βάλει στο κεφάλι σου. Βάφτιση , μωρο, εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...