Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Καλησπερααααα εγκυουλες!!!!!!

Renaki καλωσορισες με το καλο το μωρακι σου!!!Ουτε κι εγω μπορω να σου λυσω τις αποριες σου..μαλλον πρεπει να το ψαξεις πολυ μ'αυτο το ικα γιατι κ αυτο εγινε να μην το χαρακτηρισω!

rose ειδες που δεν πρεπει να αγχωνομαστε με το παραμικρο???ολα καλα λοιπον!!!

evinicolas ποοοοοοοοοοσο σε καταλαβαινω!!!!Εγω οταν ημουν στον δρομο κ πηγαινα για αυχενικη η καρδια μου κοντευε να σπασει αφου ο αντρας μου ειχε τρομαξει,κ οταν ακουμπησε τον υπερηχο στην κοιλιτσα μου ο γιατρος εκει εκανα ουφφφφ κ ολα μια χαραααα!!!!!Εγω τωρα πλησιαζω για τον β' επιπεδου πρωτα ο Θεος σε κανα 2 εβδομαδες κ πρεπει να παρω να κλεισω ραντεβου....κι εχω ΑΚΟΟΟΟΟΟΟΜΗ μεγαλυτερο αγχος απο την πρωτη φορα στην αυχενικη,αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικα!Προσευχη κοριτσια μου προσευχη κ ολα καλα θα μας πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας μελλουσες μανουλες

Ρενα καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλο και το δικο σου μπεμπακι. Και εγω δεν ξέρω να σου πω κάτι και εγω όσο δούλευα στον ιδιωτικό τομέα ήμουν με μπλοκακι οπότε καταλαβαίνεις τίποτα απο αυτα....πάντως να το ψάξεις όσο μπορείς να δεις τι ειναι καλύτερο για σένα.

γιωργια με το καλο η αυχενικη την παρασκευη, όλα καλα θα πανε δεν σου λέω να μην έχεις άγχος γιατι αυτο ειναι αδύνατο, απλα να σκέφτεσαι θετικά!

Rose Όλα πηγαίνουν καλα και όσα νιώθεις ειναι φυσιολογικα.

διαμαντουλα είσαι πιο μπροστα απ όλες μας έτσι, αφου πλησιάζει η β επιπέδου για σένα, είπαμε η αγωνία και το άγχος δεν σταματάνε ποτε αλλα θελει θετικη σκέψη ότι όλα τα μωρακια μας ειναι καλα και αναπτύσσονται σωστα στις κοιλιτσες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas σε καταλαβαινω υπομονη θα ερθει η μερα και θα δεις οτι ολα ειναι καλα!!!

ntoula εχεις δικιο αλλα πως να το καταπολεμησεις το ρημαδι το αγχος σου βγαινει χωρις να το θες...πραγματικα δεν το περιμενα οτι θα αγχωνομαι κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης,που να ξερα....

kangaroo αυτο προσπαθω να περασω στον ευατο μου γιατι θα τρελαθω στο τελος :P σημερα με επιασε και ενας πονος χαμηλα αριστερα σαν περιοδου, ημουν ορθια εκεινη την ωρα και εκοβα σαλατα εκατσα μετα και σταματησε.καλα τα λες θετικη σκεψη και πιστη ολα καλα θα μας πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαμε σε ενα χωριουδάκι στο βουνό όπου μένει η ξαδελφη μου απο χθες κι έτσι απαλλαχτηκαμε για λίγο απο την ανυπόφορη ζέστη. Ο Νικόλας εδω μιλαμε αλωνίζει το σπίτι, την αυλή και τη γύρω περιοχή. Η καλύτερη του!!

ντουλα άμα με το καλό κανείς και την β επιπέδου,τότε λίγο το άγχος καταλαγιαζει.εγω στον Νικόλα είχα κάπως ηρεμήσει μετά απο αυτή την εξέταση. Σου εύχομαι ολα να πανε καλα αν και έχεις ακόμα περίπου 3 βδομάδες λογικά για να την κανείς.

αληθεια ποια ειναι η τιμή αυτών των δυο εξετάσεων? εγω στο Νικολα την έκανα σε κρατικό νοσοκομείο και δεν είχα πληρώσει. Τωρα θα πάω πάλι στο ίδιο νοσοκομείο αλλα λόγω αλλαγών που έγιναν απο την φίλη μας την κυρία Τροικα θα δώσω ενα πόσο, μικρό βέβαια,αλλα την τιμή που δίνει κάποιος που κάνει την εξέταση Α και Β στον ιδιωτικό τομέα δεν τη γνωρίζω καθόλου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλησπέρα! σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας, έχω επανδρωθεί με υπομονη και αυριο θα παω στο ικα και οπωσδηποτε θα βγαλω μια ακρη!Και εγω που παω σε γιατρο νοσκομειου, με εστειλε εξω για την αυχενικη, θα την κανω στισ 13/8, και αποτι με ενημερωσαν εχει 120 ευρω και δε γραφεται στο ταμειο μονο η papp-a, που αν δε τη γραψεισ εχει 70 και 11 αμα τη γραψεις. Οσο για τη β επιπεδου με ενημερωσαν οτι εχει 180 ευρω. Βεβαια πιστευω οτι απο γιατρο σε γιατρο αυτα αλλαζουν! Οσο για το αγχος που με εχει κατακλείσει μεχρι την αυχενικη δε λέγεται...μια βδομαδα ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου οπως βλεπετε αυπνιες.........

kangaroo ετσι το εχω παρει σκεφτομαι μονο θετικα....εννοειται ομως οτι με βοηθα πολυ η μπεμπουλα μου γιατι μου κανει αισθητη την παρουσια της τουλαχιστον 3 φορες την ημερα οποτε συνερχομαι για τα καλα κ απλα ξετρελενομαι!!!!

rose ετσι κ μενα μου βγαινει στα καλα καθουμενα το ρημαδιασμενο το αγχος,δεν πειραζει ομως το καταπολεμαω!!!!

evinicolas κι εγω ετσι πιστευω πρωτα ο Θεος να ειναι ολα καλα κ να ησυχασω!!!Τωρα για το ποσες εβδομαδες εμειναν δεν ξερω ακριβως μου ειπε παντως ο γιατρος οτι αυτη η εξεταση γινεται απο 20 μεχρι 23 εβδομαδες το μεγιστο...οποτε ετσι πιστευω κ εγω οτι σε κανα 2,5 με 3 εβδομαδες θα την κανω κ ανυπομονω!Οσο για το κοστος ο γιατρος μου με εστειλε σε ιδιοτικο γιατρο ο οποιος ειναι πιστοποιημενος απο το fetal medicine foundation κ νομιζω αυτο ειναι το κυριοτερο κ η αυχενικη μου κοστισε 100Ευρω + 11 οι αιματολογικες που μου τις ειχε γραψει ο γιατρος μου!Τωρα για τον β επιπεδου που ειχα ρωτησει επειδη θα παω στο ιδιο κεντρο μου ειχε πει 150Ευρω!αα κ να πω οτι μεσα στην τιμη ηταν κ το dvd που μου εδωσαν!

renaki ολα καλα ευχομαι κ με την δικη σου αυχενικη να εχεις ενα υγιεστατο ζουζουνι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου,

διαμαντουλα ανυπομονω και εγω να το νιώσω το μωρακι μου γιατι τωρα χωρις καθολου συμπτώματα δεν ξέρω τι γινεται εκει μεσα ασε που με τα αλλα δυο ξεχνάω ότι είμαι έγκυος.

εγω για την αυχενικη έδωσα 150 και για την β επιπέδου αν θυμάμαι καλα πριν ενάμιση χρονο είχα δώσει 130 και εγω τις κάνω εκει που θα γέννησω απο πιστοποιημενους υπερηχογραφιστες.

Καλη επιτυχία και να απολαύσετε τα μωρακια σας όσες έχετε αυχενικη αυτες τις μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι για να σκάσω.εγω δε μένω σε ευρωπαϊκή χώρα, μένω σε τριτοκοσμική !!!!

θυμαστε που σας έλεγα ότι μου είχαν βάλει την Α επιπέδου 14 βδομαδων και είχα άγχος οτι θα ήταν πολυ αργά.??με παίρνουν σήμερα απο το νοσοκομείο και μου λένε ότι ο γιατρός που θα μου έκανε την εξέταση ειναι άρρωστος και να πάω στην ερχόμενη βδομάδα,δηλαδή 15 βδομαδων. Εγω φυσικά τους εξήγησα ότι δε γίνεται αυτο γιατι η εγκυμοσύνη μου ειναι ήδη προχωρημένη και σήμερα ειναι η τελευταία μέρα (πράγμα το οποίο εκείνοι έπρεπε να το ξέρουν) και τελικά δέχτηκαν να το κάνω σήμερα.ετσι πριν προλάβω να το καταλάβω, βρέθηκα κάτω απο τον υπερηχο.τοτε η υπερηχογραφιστρια μου λέει ότι έχουν κάνει λάθος και το μωρο ειναι ήδη 14 βδομαδων και 4 ημερών και όχι 13 και 6 που εγω νομιζα εως τωρα και δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει η μέτρηση για την αυχενικη διαφάνεια. Μιλάμε τα πήρα στο κρανίο γιατι όταν μου έκλειναν το ραντεβού πριν απο ενα μήνα τους έλεγα ότι κάνουν λάθος και η εξέταση θα γίνει ληξιπροθεσμα κι αυτοί επέμεναν ότι αυτοί ξέρουν καλύτερα και θα ήταν προτιμότερο να τους αφήσω να κάνουν τη δουλειά τους.

εντομεταξυ ρώτησα και μου είπαν ότι μπορώ να κάνω μια εξέταση αίματος την οποια στέλνουν στην Αμερική και σου βγάζει αποτελέσματα για σύνδρομο down η οποία όμως στοιχίζει 400 ευρώ. Και εγω η ηλίθια είπα να πάω σε κρατικό νοσοκομείο για να γλύτωσω 150 ευρώ και τωρα να.

Τωρα τι πρέπει να τους κάνω στο νοσοκομειο? μακάρι να ειναι καλα το μωρο και αυτούς τους ανευθυνους δε θα τους αφήσω έτσι.την αγωγή τους νομίζω τη χρειάζονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ και τι θα κανεις τωρα? Ο γιατρός σου τι σου ειπε?

φαντάζομαι ποσο έχεις εκνευριστει με όλο αυτο και σίγουρα το λάθος ειναι δικο τους γιατι παντα πρέπει να αφήνουν και ένα περιθώριο πόσες φορές τα μωρακια βγαίνουν μερικές μερες μεγαλύτερα στους υπέρηχους απ ότι ημερολογιακα. Δε σου ειπε τίποτε αλλο μπορει να μην μέτρησε την αυχενικη για να δει τα στατιστικά αλλα τουλάχιστον δεν ειναι αν καποια πράγματα ειναι ορατά και φυσιολογικα για να μην έχεις και εσυ τόση αγωνία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε συ τι επαθες!αληθεια ο γιατρος σου τι ειπε?τι βλακες που ειναι δεν ξερουν οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη?πως ειναι δυνατον να αφηνουν τις τελευταιες μερες για να στην κανουν?εχω εξοργιστει και εγω θελουν γερο κραξιμο...τωρα τι θα κανεις?

αχ και εγω αγχωνομαι μεχρι να ερθει η αυχενικη...φοβαμαι μην εχει "φυγει" το μωρακι μου και δεν το εχω καταλαβει!!!ατιμη αναμονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εξέταση ειναι οκ, το θέμα για το σύνδρομο down( αυχενικη διαφάνεια) δεν μπορεί να μετρηθεί αν περάσουν οι 14 βδομάδες. Και οι ηλίθιοι μου πρότειναν να κάνω αμνιοκεντηση η οποία εχει ρίσκο ενα τοις εκατό.να ρισκαρω τη ζωή του μωρού για δικές τους βλακείες. Αν ειναι δυνατόν!!

Υπάρχει ιδιωτικά ενα κέντρο που κάνει την εξέταση για το σύνδρομο η οποία στοιχίζει 400 ευρωπουλα και γίνεται με λήψη αίματος απο εμένα. Θα την κάνω οταν ανοίξει το κέντρο αυτο στις 19/8 γιατι ειναι κλειστό για διακοπές.

Θα εχω και το άγχος και τα νεύρα μέχρι τότε.

Το μόνο σίγουρο ότι δε θα το αφήσω έτσι. Θα κάνω φασαρία για το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω....πω απιστευτα αναξιοι και απανθρωποι γιατροι αισχος!!!!!! evinicolas καλα θα κανεις μην το αφησεις ετσι αυτοι εκμεταλευονται καταστασεις κ βολευονται ντροπη τους!!!!!!Αυτη που σου εκανε τον υπερηχο τουλαχιστον σου ειπε για τα αλλα βασικα ευρηματα του εμβρυου οτι ειναι οκ οπως: ρινικο οστο ορατο,ΡΙ φλεβωδη πορου,απεικονηση τεσσαρων κοιλοτητων καρδιας,ορατο στομαχι κτλ????Οχι τιποτα αλλο,αλλα για να μην ανησυχεις τσαμπα κ αδικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα δωσεις δηλαδη 400 ευρω για να την κανεις σε ιδιωτικο?πω πω αισχος πραγματικα να σε αναγκασουν να πας εξω και να πληρωσεις κιολας...λες και τα λεφτα τρεχουν απο τα πατζακια μας...πραγματικα αν μπορεις να τους τρεξεις τους αχρηστους!

τωρα αγχωθηκα και εγω μην και πουν και μενα τα ιδια...με βαση το κυκλο εγκυμοσυνης που εχουν και βλεπουν που ειπαν οτι θα ειμαι 13 εβδομαδων ακριβως εκεινη την μερα αλλα με βαση το μωρο ποσο ειναι δεν ξερω...ε ρε και να εχει περασει και μενα χαμος θα γινει!στο εμβρυο δεν με ρωτησαν καν τελευταια μερα περιοδου απλα τοτε ερχεται ο γιατρος τοτε μου εκλεισαν...αντε να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου. Είστε καλα? πως πανε τα μπεμπακια και οι κοιλουμπες?

λοιπον εγω τη Δευτέρα θα πάω σε αυτο το κέντρο και θα κάνω την εξέταση αυτή η οποία γίνεται μέσω του DNA του αίματος μου και ελέγχει κατα 99/ 100 το σύνδρομο down ( οχι ποσοστα που βγαζει η αυχενικη -π.χ 1 στα 1000)και άλλες 3 χρώμοσωματικές ανωμαλίες που μπορεί να εχει το εμβρυο ( μακρυά απο μας). Επίσης βλέπει και το φύλο. Αυτη ειναι και καλα η νέα εξέταση που στο μέλλον θα αντικαταστήσει την αμνιοκεντηση. Που σημαίνει στο μέλλον αν δε βγαίνει καλή η αυχενικη θα κανείς αυτη και όχι αμνιοκεντηση η οποία εχει και τα ρίσκα της.

Δε λέω, καλή εξέταση και πιο σίγουρη για το εμβρυο αλλα........

Θέλετε και τιμή???καθιστε!! 600 ευρώ. Την μ@ λ@ κι@ που έκαναν αυτοί θα την πληρώσω εγω.

θα προσπαθήσω να τους τα πάρω γιατι μιλάμε για πολυ βλάκες. Για να καταλάβετε είχαν το θράσος να μου πουν, χθες που είχα ξσναπαει εκεί, ότι εγω ευθύνομαι που δεν εχω αποτελέσματα αυχενικης γιατι έπρεπε να πάω στο νοσοκομειο για να κλείσω ραντεβου πιο γρήγορα.σημειωστε ότι πήγα οταν ήμουν 7 βδομαδων. Πόσο πιο γρήγορα έπρεπε να πάω δηλαδή?πριν μάθω ότι ειμαι έγκυος?τοσο πολυ με έβγαλαν απο τα ρούχα μου που αποθρασυνθηκα τελείως και τους λέω.- μήπως θέλετε κάθε φορά που κοιμάμαι με τον άντρα, την επόμενη να έρχομαι να κλείνω ραντεβού μήπως και μείνω έγκυος????και αυτοί έμειναν και με κοιταγαν σαν αποβλακωμενοι.

θα στείλω επιστολή στο υπουργείο και αν κάνουν τις πάπιες, θα τους πάω μέσω δικηγόρου.μιλαμε δεν έχουν το Χριστο τους. Προχθές έγινε ντορος γιατι είχαν αφήσει γαζες στο σώμα μια κοπέλας μετά απο καισαρικη. Αρα, εγω φθηνά τη γλυτωσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω καλα ειναι απαραδεκτοι εντελως! κοιτα και εγω στη θεση σου θα την εκανα αυτην την εξεταση αιματος, τλχν δε φοβασαι ετσι οτι η εξεταση μπορει να βλαψει το νινι και περνεισ και τα αποτελεσματα που θελεις!αλλα και αυτουσ μη τουσ αφησεισ ετσι, θα σου ελεγα να αποφυγεισ ομως την αναφορα διοτι ποτε δε ξερεισ τη γινεται και αν επιλεξεισ να γεννησεισ σε δημοσιο μπορει να αντιμετωπισεις προβλημα αλλα με τον τροπο σου μπορεις να κανεισ κατι ωστε να μη το αφησεισ να περασει ετσι...τι να πω, μακαρι να βγαλεισ μια ακρη και τλχν να σου καλυψουν αυτα τα εξοδα, που με τη γραφειοκρατεια που μασ δερνει δυσκολα τα πραγματα, και με τον Αδωνη υπουργο ακομα χειροτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλες τι κάνετε, εμεις είμαστε διακοπουλες στο χωριο της μαμάς μου και έτσι κανουμε και τα μπανακια μας στη θάλασσα. Αυτες τις μερες όλο θέλω να τρώω κάτι γλυκο εντωμεταξυ ζυγιστηκα και έχω παρει συνολικά 3-3,5 κιλα αυτο το τελευταιο κιλό για ποτε το πήρα δεν το κατάλαβα.

Γιωργια καλη επιτυχία αυριο, πολλα τα χρήματα βέβαια και μακάρι να βγάλεις άκρη και να σου δικαιολογήσουν αν οχι όλο το μεγαλύτερο μέρος τουλάχιστον. Πάντως πιστευα ότι εσείς εκει είστε πιο πολυ οργανωμένοι σε τετοια θέματα σε σχέση με το μπάχαλο το δικο μας εδω. ο μικρός σου τι λεει για το μωρακι που έρχεται του ο έχετε πει ή οχι ακομα?

Rose Εσυ ποτε ειναι να κανεις αυχενικη? αυτες τις μερες έτσι δεν ειναι άντε να μας πεις ότι όλα πανε καλα.

Οι υπόλοιπες που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas ειναι απαραδεκτοι θελουν γερο κραξιμο τραβηξε τους οσο μπορεις...ε αρκετα κανουμε τους μ....ες και δεν μιλαμε αυτοι ειναι ανευθυνοι δεν ξερεις τι μπορει να εχουν κανει και να συνεχισουν να κανουν!μακαρι να βγαλεις ακρη και με τα λεφτα γιατι ειναι παρα πολλα...ας ειναι γερο το μωρακι σου ομως αυτο εχει σημασια!!!τι να πω τα εχω χασει,αληθεια πως λεγεται το νοσοκομειο να ξερουμε να μην πλησιασουμε ουτε απεξω.

kangaroo μια χαρα περνατε καντε και ενα μπανακι για μενα :P οσο μπορεις μην τρως πολλα γλυκα γιατι με αυτα ανεβαινει η ζυγαρια πολυ...τα λεω αυτα να τα ακουσω και εγω χιχιχιχ

εχω μια εβδομαδα ακομα για να παω για την αυχενικη προστοπαρον κανω υπομονηηη μεχρι να ερθει η μερα....

κοριτσια εχω βγαλει τριχοφυια πολυ ειναι φυσιολογικο αυτο ε?εχω στην κοιλια βγαλει πολλες και στο προσωπο ειπα στο τελος θα γινω σαν μαιμουδακι χεχεχε

οι υπολοιπες πως ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπες!!

ρενακι και ροουζ εγω απο Κύπρο ειμαι για αυτο ροουζ δε νομίζω να μπλέξεις με το συγκεκριμένο νοσοκομειο. Κατερίνα όλοι ετσι νομίζουν για την Κύπρο. Οτι ειναι καλύτερα απο πάνω σε σας, αλλα εσείς έχετε αυτη την αντίληψη και δεν καταλαβαίνω και το λόγο. Ο άντρας μου ειναι απο ΑΘηνα και η πεθερά μου αυτο μου λέγε συνεχεια( ότι είμαστε πιο οργανωμένοι) αλλα τωρα τελευταία που έρχεται συχνά κατάλαβε ότι απλά ολα αυτά ειναι στο μυαλό της. Ουνα ράτσα, ουνα φάτσα, που λένε και Ιταλοί......

περιμενω το γιατρό να με πάρει για την εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πάλι χαθηκατε όλες? που είστε κάλε?πηγατε διακοπές και δεν το λέτε??

κατερινα η εξέταση θα βγει σε δυο βδομάδες..αναμένουμε......Α! Απο ότι βλέπω σύμφωνα με τους λάθος υπολογισμούς των γιατρών είχαμε 8 μέρες διάφορα στην κύησης.ε τωρα έχουμε 3.

Οσον αφορά το Νικόλα, του λέω ότι θα αποκτήσει αδελφάκι, αλλα αυτός στον κόσμο του. Δε νομίζω να κατανοεί τι του λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπεεεεερα!!!! εγω ειμαι απο Χανια! λιγακι υπομονη με το αποτελεσμα και ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα evinicolas, μονο που σε συγχησαν και σε αγχωσαν οι ατιμοι.! εμεισ καναμε την αυχενικη εχθες, ευτυχως ολα πηγαν καλα, τλκ αντι για 12+5 που πιστευα ημουν 12νταν, ομωσ καταταλλα ολα καλα. κρατησε περιπου 40 λεπτα η εξεταση και ο γιατροσ ηταν λεπτομερεστατος, τωρα σε μια βδομαδα θα παρουμε και το papp-a και θα μαθουμε τα καταλητικα αποτελεσματα... λιγο ακομα σε αναμονη.! βεβαια φυλο δε μαθαμε γιατι λεει ακομα δε ξεχωριζει καλα, αν και το μωρακι μασ ειχε καλη θεση. εχουμε περισσοτερες πιθανοτητεσ για κοριτσι αναλογως των μετηρσεων που εκανε! γερο να ναι βεβαια και τα αλλα δε με νοιαζουν, βεβαια αν ειναι και κοριτσακι ολα τελεια χαχχαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι εγω διακοπες δεν εχει φετος!

θα σε εχει φαει η αγωνια μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα ε?θα το καταλαβει για τα καλα οταν γεννηθει ;) αν ειναι και αγορι θα ξετρελαθει!

αληθεια εσεις δουλευετε και εχετε παρει αδεια η συνεχιζετε τωρα?εγω εχω αδεια αλλα μου εχουν βγαλει το λαδι για να μου δωσουν με πανε καθε 10 μερες ελεος ταλαιπωρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενακι συγχαρητήριααααααα για την τέλεια εξέταση. Μπράβο κορίτσια. Να κάνει και η ροουζ, να μάθω και εγω, να πάμε στο επόμενο στάδιο, περιμένοντας τη β επιπέδου.

Η ντουλα που χάθηκε? αυτη θα κάνει πρώτη τη β.

ροουζ εγω ειμαι δασκάλα και το καλοκαίρι δε δουλεύω. Αλλα πίστεψε με ειναι πολυ βαρετό να μην έχεις δουλειά όλο το καλοκαίρι και να είσαι έγκυος, γιατί όλη τη μέρα δεν έχεις κάτι να κανείς για να αφαιρέθεις και να ξεχάσεις το άγχος της εγκυμοσύνης. Ο Νικόλας κάπως με κάνει και ξεχνιέμαι, αλλα άμα πάω δουλειά σε συνδυασμό με το Νικόλα, εχω την αίσθηση ότι θα χαλάρωσω όσον αφορά την εγκυμοσύνη. Ασε την άδεια σου οταν θα φουσκώσει η κοιλιτσα σου και θα έχεις πιο μεγάλη ανάγκη για ξεκούραση.

Kangaroo που είσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεερα! αχ κοριτσια εμεισ σημερα κλεισαμε στη δουλεια και ξανανοιγουμε στις 26, αν και σε μια συζητηση που εκανα με το αφεντικο μου η που δε θα γυρισω, δλδ να φυγω με αδεια ή που θα την παρω αρχεσ σεπτεμβρη. Η αληθεια ειναι οτι μεχρι τωρα μαζι με τουσ εμετουσ και τισ αναγουλεσ λιγο εχω ζοριστει αλλα οχι και πολλα πραγματα, ουτως η αλλως εχω σταματησει να κανω αυτα που εκανα πριν και απλα καθομαι σε ενα γραφειο και δε κανω τπτ. Οποτε καλυτερα να παρω αδεια και να κανω οτι θελω παρα να πηγαινω εκει και να χανω την ωρα μου. επιδσησ επειδη εχουμε να κανουμε με πολλους ανθρωπουσ και συνηθωσ αρρωστουσ, τωρα οπου να ναι θα ξεκινησουν και οι αρρωστιεσ οποτε καλυτερα μη κολλησω και τπτ. εχω φορτωθει και ενα μεταπτυχιακο, οποτε θα ασχοληθω με αυτο και ολα καλα!

αχ με το καλο κοριτσια μου ολες να εχουμε πολυ πολυ καλα αποτελεσματα απο τισ επικειμενεσ εξετασεισ και μετα βοοοοοοοοοοοοοουρ στη β!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας!!!!!!Εδω ειμαι κ εγω πηγα για μερικα μπανακια ακομη μιας κ η ζεστη με εχει τρελανει!!!

Χθες ειχα γιατρο για το καθιερωμενο ραντεβου του μηνα,ολα καλα η μπεμπα μου υπερκινητικη μετρησαμε κεφαλακι,κοιλιτσα,ποδαρακια,καρδουλα κτλ ολα μια χαρα!!αααα ειμαστε κ 300 ολοκληρα γραμμαρια!χιχιχ

Τωρα μας μενει η β επιπεδου σε 2 εβδομαδες και το αγχος παραμονευει!!!!

evinicolas με το καλο τελεια αποτελεσματα ευχομαι!!!!!!!

renaki τι καλααααα αποτελεσματακια,αντε λιγη υπομονη ακομα για το papp-a (αν κ θα βγει τελειο) κ τελος το αγχος γι αυτο το μηνα!

rose ηρθε κ η σειρα σου ε???φανταζομαι αγωνιαααα......τελεια αποτελεσματα κ σε σενα ευχομαι!!!!!!!

kangaroo απολαυσε τις διακοπουλες σου με τα ζουζουνια σου,κ του χρονου πρωτα ο Θεος με τριααααα!!!!!!

Ρε κοριτσια ειχαμε ακομη μια στην παρεα......το μασρορακι που χαθηκε κ δεν μας λεει νεα της????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...