Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

γειαααααααα.τι κανουν οι φιλεναδες?διακοπουλες θα πατε????εγω ειχα νοικιασει απο φιλους σε καλη τιμη ενα σπιτακι κοντα στη θαλασσα για 15 μερες.ομως τωρα περασαν οι μερες και επιστρεφω πισω.....:((ποσο δε θελω.......περιμενω και πως περιμενω να φυγει αυτος ο αυγουστος να παω δουλεια γιατι νομιζω μονο ετσι θα περασει ο καιρος μεχρι να γεννησω (πρωτα ο Θεος δηλαδη.)εσεις πως ειστε κοριτσια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπεραααα!!!πως ειστε?χαμενες βλεπω που ειστε ολες διακοπες?αχ εγω εδω σπιτι δεν θα παω πουθενα αλλα δεν πειραζει το μωρακι μου να ειναι καλα...

κοριτσια απο κοιλιτσα πως παμε φουσκωσατε?εμενα ηδη φαινεται και χαιρομαι :) απο την αλλη οσο μπορω να την κρυψω γιατι ο κοσμος δεν το ξερει ακομα και θελω να κανω την αυχενικη πρωτα για να δω αν ειναι ολα καλα και μετα να το πω γενικα στους γυρω μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εδω είμαι και εγω, χθες βαπτισαμε τον μικρο μας Νικολα, όλα πήγαν καλα και το ευχαριστηθηκαμε πολυ!

Δεν βλέπω πολυ κίνηση πάντως μαλλον ξεκίνησαν οι διακοπές. εγω θα κάτσω μέχρι Πέμπτη Παρασκευή Αθήνα και μετα θα πάμε στο χωριο της μαμάς μου για να έχω και βοήθεια με τα παιδια και να μην έχω και μαγείρεμα και δουλειές σπιτιου.

Rose Άρχισε και φαίνεται η κοιλιτσα σου! Με το καλο να κανεις και την αυχενικη και να δεις το μικρο σου θαυματακι. η διάρκεια ειναι λίγο πολυ θέμα εμπειρίας αυτού που κάνει τον υπερηχο και ποσο αναλυτικός ειναι, θα σου δείξει ομως τα παντα που έχουν ήδη σχηματιστεί!

Δεν εχει πολυ ζέστη αυτες τις μερες?? ουφ θέλω λίγη δροσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo ευχαριστω μακαρι να δειξουν ολα καλα!!!αν και νωρις ναι εχει αρχισει και φαινεται η κοιλιτσα μου φοβαμαι ομως οτι θα γινω σαν μπαουλακι χιχιχιχι εσεις εχετε παρει κιλα?εγω ειχα παρει 2 οταν πηγα στον γιατρο και ημουν 8 εβδομαδων και 6 ημερων τωρα δεν ξερω ποσο εχω φτασει....πολυ δεν ειναι κοριτσια?αχ καλα λεω εγω μπαουλακι θα γινω!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose Αν είσαι εκει στα +2 καλα είσαι νομίζω ότι ειναι και το φυσιολογικο το πρώτο τρίμηνο τα + 2-2,5 κιλα. Τα κιλα φεύγουν μετα αυτα που αργούν ειναι τα δυο τρία τελευταία μέχρι να επανελθεις στα προ εγκυμοσύνης και συνήθως ειναι αυτα που έχεις παρει το πρώτο τρίμηνο, οπότε όσα λιγότερα στην αρχη τόσο πιο εύκολα θα τα ξεφορτωθείτε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose Αν είσαι εκει στα +2 καλα είσαι νομίζω ότι ειναι και το φυσιολογικο το πρώτο τρίμηνο τα + 2-2,5 κιλα. Τα κιλα φεύγουν μετα αυτα που αργούν ειναι τα δυο τρία τελευταία μέχρι να επανελθεις στα προ εγκυμοσύνης και συνήθως ειναι αυτα που έχεις παρει το πρώτο τρίμηνο, οπότε όσα λιγότερα στην αρχη τόσο πιο εύκολα θα τα ξεφορτωθείτε μετα.

ημουν +2 τοτε τωρα δεν ξερω ποσο θα εχω φτασει...πρεπει να ζυγιστω παλι να δω τι παιζει γιατι ολο κατι γλυκακια τρωω τωρα τελευταια!ε ναι αμα παρω πολλα απο τωρα μετα που θα φτασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαα σας κ απο μας....παλι σε ακυρη ωρα...οπως παντα....εμεις ειμαστε καλα....σημερα παμε για εμβολιο τον μπομπιρακο μου και εμενα για εξετασης...θα παρω να κλεισω ραντεβου ηια την αυχενικη σιγα σιγα...διακοπες φετος δεν εχει οποτε σπιτι μου σπιτακι μου.....οσο για κιλα εγω ειμαι -3 4 μεχρι στιγμης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε? πόσο βαρέθηκα αυτο τον καιρό.ποτε θα κάνει και πάλι κρύο??Αγαπω πιο πολυ το χειμώνα παρά το καλοκαίρι!

ροουζ εκλεισες για αυχενικη? η αυχενικη σε εμένα στο Νικόλα κράτησε γύρω στα 40 λεπτά. Το θέμα ειναι ότι επειδή ειναι καλοκαίρι μου έκλεισαν ραντεβού 9/8 που θα ειμαι 14 βδομαδων και νομίζω ότι ειναι πολυ αργά.όλοι την κάνουν στη 12η.

κατερινα πως περασατε στη βάπτιση? να σου ζήσει ο Νικόλας σου.

τωρα όσο αφορά τα κιλά ειμαι στα συν 3. Πολλά κιλά για αρχή αν σκεφτείς ότι μετά το 7ο μπαίνουν τα πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

binoula κανατε το εμβολιακι σας?στα ιδια ειμαστε διακοπες γιοκ και αυχενικη θα κλεισω ραντεβου σημερα!!

evinicolas που θα την κανεις?ξερεις ποσο θα στοιχισει?αχ και εσυ +3 εισαι ε?πολυ φοβαμαι οτι θα εχω ανεβει και εγω κανα κιλο παραπανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σαςςςςςςς!!!!!Τι κανετε??????

Εγω πηγα 5μερουλες να ξεσκασω λιγακι κ επεστρεψα!!!!Η μπουμπου μου ειναι καλα γιατι την καταλαβαινω,τελικα αυτο το τακ τακ μας εγινε καθημερινοτητα.....και δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο ΧΑΙΡΟΜΑΙΙΙΙ,αν και με ανησυχει που την καταλαβαινω συνεχεια πολυ χαμηλα αλλα....ας ελπισουμε οτι καποια στιγμη θα ανεβει προς τα επανω!!!!Απο κιλα εγω ειμαι +2 κ τα πηρα τωρα τις τελευταιες 3 εβδομαδες!

kangaroo να σου ζησει ο γιος κ με το ονομα να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις!!!!!!

evinicolas μην ανησυχεις για την αυχενικη κ εγω τοσο την εκανα 13 +κατι αλλα μου ειπε ο προγενετιστης οτι οι μετρησεις γινονται συμφωνα με την εβδομαδα που εισαι κ τα ποσοστα βγαινουν ετσι!

Ευχομαι να εχετε ολες σας μια τελεια αυχενικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ξεπρηστηκε το στηθος τι γινεται?εχω τρελαθει απο την αγωνια μου και φοβαμαι πολυ...ειναι φυσιολογικο η κατι κακο συμβαινει?σας εχει τυχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτή αυτή η αυχενικη.ποσο θέλω να ειναι ολα οκ. Η Παναγία θα μας βοηθήσει...

Ροουζ εγω ειμαι απο Κύπρο και θα την κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί τα λεφτά τελείωσαν και εδώ όπως και εκεί σας.να ειναι καλα οι φίλοι μας οι Γερμανοί και κάτι δικοί μας λαμόγια....χαχαχα!

το μηχάνημα του νοσοκομείου εκεί που θα πάω δεν ειναι και το πρώτο αλλα θα τη βολεψουμε....έχεις κλείσει ραντεβού.οπως το βλέπω μαζί θα την κάνουμε την εξέταση την ίδια μέρα κι ας έχουμε δυο βδομάδες διάφορα.....

ντουλα πολυ γρήγορα το ενιωσες το κοριτσάκι σου. Μπραβο!Εγω στο Ν ικολα γύρω στις 20 βδομάδες τον αντιλήφθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose στην εβδομαδα που εισαι κ μενα σταματησε να ποναει αλλα δεν ξεπρηστηκε...μην αγχωνεσαι ομως τσαμπα γιατι περναει κ στο μωρουλι σου!Γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ τον γιατρο σου να σε καθυσηχασει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas τωρα μου εμφανισε το δικο σου μηνυμα...ετσι ακριβως με τη βοηθεια του Χριστου κ της Παναγιας ολα να μας πανε κατ΄ευχην!!!!Ναι την αισθανθηκα γρηγορα που στην αρχη ο γυναικολογος μου ελεγε αποκλειεται...ενω τωρα μου λεει ειναι το μωρο...μαλλον επειδη ειμαι πολυ αδυνατη κ δεν υπηρχε λιπος στην κοιλια οποτε το φουσκωμα ειναι καθαρα κ μονο του μωρου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν ξεπρηστηκε τελειος απλα δεν το νιωθω να ειναι οπως πριν...ειναι λογικες αυτες οι αλλαγες να υπαρχουν?

evinicolas ετσι οπως μας εχουν κανει αστα μην το ψαχνεις...εκλεισα για αυχενικη στις 19 τελεικα στο εμβρυο!θα ειμαι 13 εσυ 14 εβδομαδων ειπες θα εισαι?ετσι και εγω νομιζα θα ηταν αργα 13 αλλα η μαια μου ειπε οτι μεχρι 14 γινεται....

Ntoula αν δω οτι συνεχιζω να ειμαι ετσι θα του πω να παω να με δει πιο νωρις να ησυχασω δεν γινεται αλλιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροουζ εγω και συ τα ίδια συμπτώματα, ( μη- συμπτωματα) έχουμε. Δεν αισθάνομαι τίποτα άλλο εκτός απο το στήθος το οποίο μπορεί για 4-5 μέρες να το νιώθω βαρύ και τις επόμενες καθόλουεμενα αυτο δε με ανησυχεί καθόλου.η αυχενικη με αγχωνει πααααρα πολυ.19 σου εχει κλείσει? αχ γιατι μας καθυστερουνε τόσο?

ντουλα σίγουρα επειδή είσαι αδύνατη την ακούσεις τόσο γρήγορα.εισαι τυχερή γιατι αφού τη αισθάνεσαι δεν έχεις το άγχος αν ολα ειναι οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα, καταρχήν να σας ευχαριστήσω για τις ευχές για το αγοράκι μου, στην βάπτιση έμαθαν και όσοι δεν το ήξεραν ότι έρχεται και το τρίτο, εντωμεταξυ με το φόρεμα που φοραγα δεν φαινόταν τίποτα.

Εγω απο κιλα είμαι στα +2 για την ώρα.

Γιωργια και rose με το καλο να κάνετε την αυχενικη και εγω ξέρω ότι μέχρι 13 και 6 μερες μπορείς να την κανεις ουσιαστικά μέχρι να είσαι 14 εβδομάδων και ειναι όπως τα ειπε η Διαμαντουλα δηλαδη όλα βγαίνουν με βάση την εβδομάδα και την ημέρα που είστε.

Διαμαντουλα τέλεια που το αισθάνεσαι καθε μερα το κοριτσάκι σου, εγω είμαι σε αυτο το περίεργο διάστημα που έχουν σταματήσει τα πρώτα συμπτώματα και δεν το έχω νιώσει ακομα και όσο να ναι μια αγωνία υπάρχει.

Rose Και εγω δεν νομίζω ότι σημαίνει κάτι να σκέφτεσαι θετικα πλησιαζεις και εσυ εκει που σταματούν όλα τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου.

Κοριτσακια απο που είστε και που θα γεννησετε?

εγω είμαι απο Αθήνα και θα γέννησω στο Ιασω όπως και τις δυο προηγούμενες φορές. Τοτε έπαιρνα και καλο επίδομα απο το ταμείο μου γιατι δεν ειχε μπει στον ΕΟΠΥΥ τωρα μπήκε και αυτο και δεν ξέρω τι θα ισχύει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα!!!!!

kangaroo μακαρι να ειχαμε φυγει αλλα που......Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη κ θα γεννησω πρωτα ο Θεος στο ιπποκρατειο εκει ειναι ο γιατρος μου!

Κοριτσια μου αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι το αγχος δεν φευγει με τιποτα...μολις ησυχαζεις απο το ενα κ λες οκ ολα καλα τσουπ κατι αλλο τρυπωνει στο μυαλο σου!!!Γι'αυτο να προσπαθησουμε ολες να μην αγχωνομαστε αδικα κ το περναμε κ στα μωρακια μας ειναι κριμα!!!!(τα λεω σε εσας για να τα ακουω εγω)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello κοριτσαρες.βλεπω έχουμε ενα έρημο πόστακι....τίποτα δεν κινείται....

το άγχος της εγκυμοσύνης δεν τελειώνει πριν τους εννιά μήνες. Κι αφού γεννηθεί το μπεμπε, ξεκινάει άλλο άγχος που δεν ξερω αν φεύγει και ποτέ..όσο ζει μια μάνα θα βρίσκει διάφορα να αγχωνεται για το παιδί της. Το μόνο σίγουρο.

εγω μένω λευκωσια και θα γεννησω πρώτα ο θεός και η Παναγία στο ιπποκρατειο( έχουμε κι εδω) όπου γέννησα και το Νικόλα. Θα γεννησω και παλι με καισαρικη αν και δεν εχω λόγο ιατρικής φύσεως,απλά το θέλω γιατι όταν είχα χάσει το πρώτο μου μπεμπακι με έβαλαν να το γεννησω φυσιολογικά με αρκετούς πόνους και μου εχει μείνει κάτι σαν ψυχολογικό τραύμα ( ειμαι και αρκετα παραξενο ατομο, συμφωνα με τον αντρα μου)και μισω το φυσιολογικό τοκετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! με τη σειρα μου ,ειμαι η ρενα, και ειμαι 11βδ+1ημ, στισ 24/2/14 εχω πητ! το πρωτο μασ παιδακι! στισ 13/8 μου εχουν κλεισει ραντευου για την αυχενικη αχ το αγχος νομιζω οτι εχει ξεκινισει ηδη! Βρε κοριτσια να ρωτησω κατι, ειναι καποια που να ειναι στον ιδιωτικο τομεα και να εφυγε με επαπειλουμενη? εμενα μου το προτεινε το αφεντικο μου λογω οικονομικων δυσκολιων αλλα και γιατι κανω χειρονακτικη δουλεια με πολυ ορθοστασια, αλλα εχω ακουσει διαφορα για το ποσο περνεισ τλκ, πηγα στο ικα και δεν ηξερε να μου πει κανεις περα απο τον πρωτο μηνα που περνεισ και απο ικα και απο εργοδοτη, καποιοι λενε οτι εχει μειωθει πολυ το επιδομα κατι για 330, αλλοι παλι λενε οτι το περισσσοτερο ειναι γυρω στα 700 με μικτα 1600 με εχουν μπερδεψει τοσο πολυ , και δυσκολευομαστε αρκετα τωρα οικονομικα και δε ξερω τι κνα κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια εδω ειμαι και εγω!

ειμαι αρκετα πιο ηρεμη μπορω να πω γιατι ειδα το στηθος να ειναι ξανα πρησμενο και η μαια μου ειπε οτι τα συμπτωματα του πρωτου τριμηνου θα φευγουν και να μην ανησυχω,αν θελω ομως να παω να με δει ο γιατρος...ειπα να μην παω και να περιμενω την αυχενικη αν και ειναι μακρια ρε γαμωτο μεχρι τοτε!!!πεσαμε στο 15 Αυγουστο τωρα που εχουν πολλοι αδειες γι αυτο μας αργουν....ανυπομονω να το δω αν ειναι καλα και μετα να μαθω και το φυλλο αν φαινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενακι καλωσόρισες στην παρέα μας , αν και εχει ερημιασει.Αυχενικη εσυ ποτε έχεις?οσον αφορά τις απορίες σου , εγω δεν εχω ιδέα απο αυτά γιατι ειμαι απο Κύπρο.

αχ βρε κορίτσια εχω αγχωθει πολυυυυυυυυ για την Παρασκευή που εχω αυχενικη..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...