Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα και εγώ σήμερα για εξετάσεις όπως σας είχα πει (αν και λίγο νωρίς για καμπύλη ζαχάρου - ο γιατρός μου είπε πως δείχνει κανονικότατα και από τώρα). Δεν πήρα επίσημα τα αποτελέσματα αλλά μου είπαν στο τηλ από το μικροβιολογικό πως όλες οι εξετάσεις βγήκαν καλές (γενική αίματος, ούρων, καμπύλη, αιματοκρίτης, για το resus κλπ) αν εξαιρέσουμε τα λευκά αιμοσφαίρια που βγήκαν αρκετά αυξημένα. Το ανώτατο όριο είναι 10000 και εγώ είχα 15300 περίπου. Στην εγκυμοσύνη ξέρω πως είναι φυσιολογικό να ανεβαίνουν αλλά τόσο; Με άγχωσε λίγο αυτό αλλά όταν πάω στο γιατρό θα το δείξω να μου πει. Μπορεί να είναι από το παραμικρό, πχ κρυωματάκι ή χαλασμένο δόντι κλπ. Πάντως για καλό και για κακό έκανα και μια καλλιέργεια ούρων, αν και άπαξ και βγει καλή η γενική δεν χρειάζεται.

Δωράκι ακριβώς την ίδια καμπύλη έκανα και εγώ. Πράγματι είναι λίγο ταλαιπωρία αυτή η εξέταση αλλά εννοείται πως δεν έχει σημασία αρκεί όλα να είναι καλά. Όταν πάρω αύριο - μεθαύριο τα αποτελέσματα στο χέρι θα σου πω και εγώ λεπτομέρειες. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι πάντως! Μακάρι να είναι όλα καλά και για τις δυο μας και για όλα τα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπεεεεερααα!

Τελικα καταφερα να τις δω τισ φωτο!ειναι πολυ πολυ ωραιο το δωματιακι σας Δωρακι μας και με το καλο να το γεμισει το ζουζουνι σας!!

Και μενα τα λευκα μου βγαινουν 14.300 με 14.900 μου ειπε ομωσ ο γιατροσ να μη δινω σημασια, ουσιαστικα λεει ο οργανισμο μασ το εμβρυο απλα κανει μια "υποχωρηση" και το δεχεται διοτι το αναγνωριζει σαν ξενο σωμα και γιαυτο ανεβαινουν τα λευκα, μου ειπε θα το ψαχναμε αν ηταν πανω απο 18.000 που και παλι δεν χρειαζεται. Οποτε μην ανησυχειτεεεε ηρεμια πανω απο ολα!!!

και εμασ το ζουζουνι κανει παρτυ ωρες και στιγμεσ αλλεσ παλι κοιμααααααααται!

ευχομαι οι εξετασεισ σασ να βγουν μια χαρα!φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Ρενάκι μου και μένα αυτό μου είπανε που λες και εσύ για τα λευκά. Και μένα η άτιμη η μπουμπούκα σήμερα πολύ ήσυχη!Ελπίζω το βράδυ να ξεσαλώσει λίγο να χαρώ και εγώ!! Κάθε μέρα αυτή είναι η έννοια μου, να μπορώ να τη νιώθω όσο πιο πολύ γίνεται! Αλλά και εσείς το ίδιο από ότι έχω καταλάβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι και expecting angel καλα αποτελεσματα να εχετε!

αυριο θα παω και εγω για εξετασεις αιματος και ουρων,μακαρι να ειναι καλες για ολες μας!!!

οσο για την μπουμπου μου πλεον καθε μερα την νιωθω να κοπαναει αφου χθες το βραδυ την ενιωσε επιτελους και ο αντρας μου..εδινε γερες η ατιμη χιχιχχι ο αντρας μου τρελαθηκε απο την χαρα του!αρχιζει σιγα σιγα να της μιλαει κιολας τι ωραιο που ειναι ρε κοριτσια,πολυ συγκινητικο!ποσο ευλογημενη νιωθω που με αξιωσε ο Θεος να τα ζησω ολα αυτα ειναι απιστευτο αυτο που ζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια.

Ευχαριστώ πάρα πολύ Ρενάκι και Χριστίνα μου!Ελπίζω να είναι όλα καλά.Δεν έχω τόσο άγχος για τις γενικές που έκανα,αλλά για την καμπύλη ζαχάρου.Μην κάνουμε καμιά ζημιά στην μπέμπα....

Χτές και εμένα η μπέμπα μου την έκανε και κοιμόοοοταν.Εκεί που την κατάλαβα ήταν όταν ήπια την γλυκόζη το πρωί.Ε!Εκεί χόρευε....

Πραγματικά rose είναι πολύ ωραίο όταν βλέπεις τις αντιδράσεις του μπαμπά την ώρα που νοιώθει την πρώτη,για εκείνον βέβαια,κλωτσιά!!!

Εδώ εμένα που έχει γίνει ήδη 2 φορές μπαμπάς και όταν του έβαλα το χέρι στην κοιλιά έκανε σαν χαζομπαμπάς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλή επιτυχία και σε σένα Rosaki για τις εξετάσεις σου!Και μένα την έχει νιώσει ο μπαμπάς κάποιες φορές το βράδυ όταν είμαστε ξαπλωμένοι. Όταν βλέπω οτι χτυπάει συνεχόμενα του βάζω το χέρι στην κοιλίτσα. Εννοείται οτι χαίρονται πολύ γιατί είναι η μόνη επαφή που έχουν με το μωρό πριν γεννηθεί. Όσο περνάει ο καιρός θα το ευχαριστιόμαστε περισσότερο και οι δυο. Πάντως εγώ την πειράζω συχνά για να κουνηθεί. Δεν νομίζω να πειράζει να πιέζουμε λιγάκι την κοιλίτσα για να κάνουμε τα μωράκια να κουνηθούν!;

Οι υπόλοιπες κουκλίτσες που είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!! Τι κανετε εγκυουλες και ομορφα μωρακια? Ελπιζω να ειστε ολες καλα και οσες περιμενετε εξετασεις να ειναι πολυ καλες! Εμεις καλα, σημερα για αλλη μια μερα πηγαμε το πρωι σε μαγαζια και επιτελους τελειωσαμε τις γυρες (αφου γυρισαμε 15 καταστηματα) και μας μενει να αποφασισουμε και να παμε να κλεισουμε... Εσεις οι ηδη μανουλες αλλα και οσες γενικα ξερετε, μηπως μπορειτε να με διαφωτισετε? Καταρχην λεμε να παρουμε καροτσι 3 σε 1 γιατι νομιζω οτι συμφερει απο το να παρουμε ξεχωριστα πορτ μπεμπε και καθισμα αυτ/του. Ξερω οτι μεγαλη σημασια εχει το βαρος του καροτσιου και ο τροπος κλεισιματος. Και νομιζω οτι βολευει το ενιαιο χερουλι στη μετακινηση. Ισχυει η δεν εχει σημασια το χερουλι? Υπαρχουν και με ενιαιο και ξεχωριστα και πανω-κατω οι ιδιες τιμες κ εχω μπερδευτει... Επισης η τσαντα που εχουν καποια καροτσια ειναι χρησιμη? Και τελος υπαρχει κατι αλλο που χρηζει προσοχης στην επιλογη καροτσιου?? Ευχαριστω προκαταβολικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! καταρχην ειμαστε πολυ καλα. Οσο αφορα τα ψωνια και εγω μια απο τα ιδια εχω κανει και τωρα αρχισα της αγορες μας.. Για το καροτσι που αναφερες 3 σε 1 εγω αυτο θα παρω γιατι οντως ειναι και πιο οικονομικο αλλα και καλη μαρκα της chicco βρηκα εγω στην θεσ/νικη βεβαια. Και επισης καλες τιμες σε κρεβατακια,πορτ μπεμπε, ρηλαξ,κτλ! Αν το ψαξεις εχει καλες τιμες και μαρκα αν σε ενδιαφερει! Και εξαλλου αν παζαρεψεις και λιγο παιρνεις και καλυτερη τιμη λογω κρισης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια σημερα πηγα και ειδα το μωρακι μας! Ολα καλα και φυσιολογικα και εχουμε μακρυ ποδι, ψηλο παιδι θα βγαλω. Με ρωτησε για τα κιλα και οταν του ειπα οτι ηδη εχω παρει 8 μου λεει αποκλειεται δεν φαινεται οτι εχω παρει τοσα. Και για τον πλακουντα δεν παιζει κανενα ρολο αν ειναι μπροστα ή πισω, μπορει να νιωθω λιγο λιγοτερο τα χτυπηματα αλλα ειναι οπως μου ειπε ακομα αρκετα νωρις για τα πολυ εντονα. Σε τρεις βδομαδες παλι!

Rose εγωdvd δεν εχω παρει ποτε, να σου πω την αληθεια δεν το ρωτουσα κιολας, αλλα 3d φωτο μου εχουν δωσει. Ειναι πολυ ωραιο συναισθημα να το πρωτονιωθουν οι μπαμπαδες, δεν ειναι το ιδιο με μας αλλα σιγουρα ξετρελαινονται. Καλα αποτελεσματα να εχεις.

Δωρα καλα αποτελεσματα απο τις εξετασεις σου, και μενα μου τις εγραψε σημερα για να τις κανω μεχρι την επομενη φορα που θα παω, οποτε εγω την καμπυλη θα την κανω οταν ειμαι 27 εβδομαδων.

Χριστινα να εχεις και εσυ το ιδιο καλα αποτελεσματα, για τα λευκα το ιδιο γνωριζω και εγω ανεβαινουν λογω εγκυμοσυνης. Αχ μου θυμιζετε τις αποριες μου στην πρωτη μου εγκυμοσυνη! Δεν νομιζω οτι πειραζει που την "ενοχλεις" χαχα και εγω το κανω αυτο, ειναι απο την αγωνια μας οτι ειναι καλα.

Γιωργια αφου κανατε την ερευνα σας με το καλα να τα παραγγειλετε κιολας. Καιεγω 3 σε 1 πολυκαροτσι ειχα παρει της per perego και ειμαι πολυ ευχαριστημενη δεν εχει παθει τιποτα εχει αντεξει δυο παιδια και παει για το τριτο. Στο portbebe κοιμηθηκαν μεχρι 4 μηνων, γλιτωνεις εξοδα απο το να παρεις καλαθουνα ή λυκνο για το πρωτο διαστημα. Θα πρεπει α παρεις ομως ενα εξτρα στωματακι. Στο καθισμα αυτοκινητου τα ειχα μεχρι 16-17 μηνων, ο μικρος ακομα εκει καθεται. Γενικα ειναι βαρια αυτα τα καροτσια, για τα χερουλια τωρα εμενα εχει δυο οποτε δεν ξερω αν ειναι ή οχι πιο βολικο το ενιαιο, μαλλον θεμα συνηθειας ειναι. Αυτο που θα πρεπει να ελεχξεις ειναι να χωραει στο πορτπαγκαζ του αυτοκινητου, πολυ βασικο, και στο ασανσερ της πολυκατοικιας. Εμεις ειχαμε ζητησει να το δοκιμασουμε στο αυτοκινητο και δεν μας εφεραν αντιρρηση. Η τσαντα ειναι βολικη για τα απαραιτητα οποτε αν την εχει μεσα στο πακετο γιατι οχι. Επισης για το καλοκαιρι ρωτα αν μπορει να παρει οποιαδηποτε ομπρελα για τον ηλιο ή θα πρεπει να ειναι της ιδιας εταιριας.

Melaxrini καλως ηρθες, περιμενεις και εσυ το μωρακι σου τον χειμωνα, ποτε εχεις πητ?

αυτα κουκλες καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήρθα γρήγορα στην παρέα σας και χάθηκα.. Αλλάξαν τα δεδομένα για μένα, και χτες γέννησα το κοριτσάκι μου στην 30ή εβδομάδα, έπειτα από ολική ρήξη αμνιακού σάκου που έπαθα την Κυριακή. Είμαστε πιά στη μονάδα με πίστη στο Θεό κ ελπίδα οτι όλα θα πάνε καλά.

εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasako να σου ζησει η μικρουλα σου να ειναι γερη και τυχερη στη ζωη της!!!!!

Ολα θα πανε καλα και ευχομαι σε λιγες μερες να την παρετε σπιτι σας!

Το πρωτο μωρακι της παρεας ηρθε βιαστικο βιαστικο!!!!![smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Vasako να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να είναι πάντα γερή και δυνατή!Και εγώ είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά και πως σύντομα θα είστε όλοι μαζί στο σπίτι. Θα χαρούμε να μαθαίνουμε τα νέα σας μόλις βρίσκεις ευκαιρία. Πράγματι ήρθε το πρώτο μας μωράκι γρήγορα. Να το έχει ο Θεός καλά και αυτό και όλα τα άλλα!

Κατερινούλα μπράβο για τα νέα σου από την επίσκεψη στο γιατρό. Όλα καλά με το μπεμπάκι! Σύντομα στο έβαλε το ραντεβού το επόμενο. Τώρα είναι που αρχίζουμε να πηγαίνουμε πιο συχνά ή πάντα ανά 3 βδομάδες σε βλέπει και δεν θυμάμαι καλά; Αυτό που λες για το καρότσι αν χωράει στο αυτοκίνητο και στο ασανσέρ πρέπει οπωσδήποτε να το θυμηθώ να το κοιτάξω όταν έρθει η ώρα να αγοράσω. Να δούμε τι θα πρωτοθυμηθούμε! Και κάτι ακόμα...πότε σου είπε πως τα χτυπήματα γίνονται πιο έντονα; Σε 2-3 βδομάδες;

Τώρα στα δικά μου νέα.... Μίλησα με το γιατρό για τα λευκά και μου είπε πως να μην ανησυχώ, αλλά για να είμαστε σίγουροι να κάνω την εξέταση PRC, που δείχνει αν υπάρχει ενεργή λοίμωξη στον οργανισμό. Την έκανα λοιπόν και βγήκε λίγο παραπάνω από το όριο, επομένως που είπε πως δεν ασχολούμαστε καθόλου. Πήρα και τις άλλες εξετάσεις στο χέρι και επιβεβαίωσα πως είναι όλες καλές, επομένως μέχρι τις 11 Νοέμβρη που θα πάω στο γιατρό δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο. Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός για να ξαναδώ την μπεμπούλα και να είναι όλα καλά, αλλά μου φαίνεται πολύς!! Ευτυχώς που ασχολούμαι με το μεταπτυχιακό και περνάει ο χρόνος. Όσο για την κλήση ως αναπληρώτρια, κάτι λένε πως την άλλη βδομάδα που θα έχουμε νέα. Από τη μία θέλω να με καλέσουν για ευνόητους λόγους (λεφτά, προϋπηρεσία κλπ κλπ) και από την άλλη φοβάμαι μη με βάλουν σε 4-5 σχολεία και με σκίσουνε, γιατί αυτή είναι η μοίρα των αναπληρωτών. Και από ευαισθησία ξέρετε....καμία απολύτως! Τέλος πάντων το αφήνω στη μοίρα του και ότι γίνει.

Φιλιά πολλά σε όλες και τα περισσότερα στη μπεμπούλα της Vasako ![smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου γλυκα!!

Vasako να σου ζησει η μπουμπουκα σου να τη χαιρεσαι!!!Να σκεφτεσαι πως ολα θα πανε καλα με την ευχη της Παναγιτσας μας!Ολες εμεις θα προσευχομαστε για σενα κ την κουκλιτσα σου!Ποσο γεννηθηκε η μπεμπα σου??Γιατι απ'οτι ξερω τα κρατανε μεσα μεχρι να γινουν 2 κιλακια!Να μας λες τα νεακια σας οποτε μπορεις!!!

kangaroo τι καλα που ειδες το μωρακι σου!!!ειναι κ ψηλο το μπουμπουκακι γι αυτο δινει εντονες κλωτσιτσες!!!!

expecting angel μην αγχωνεσαι στις περισσοτερες μας ειναι ανεβασμενα τα λευκα!Ολα καλα λοιπον με τις εξετασεις σου!!!

Μωρε κι εγω το ιδιο σκεφτομαι να περασει γρηγορα ο καιρος για να την ξανα δω!!!

Κοριτσια καλες εξετασεις κ στις υπολοιπες!!!

Εγω κοριτσια μου ειχα τρεχαματα αυτες τις μερες με τα χαπια που περνω για τις συσπασεις διοτι εγινε ανακληση κ δεν υπαρχει κατι παραπλησιο οποτε κινδυνευα να μπω νοσοκομειο για το υπολοιπο για παρακολουθηση αλλα ευτυχως βρηκα απο εναν γνωστο που δουλευει σε φαρμακευτικη αποθηκη οποτε αν κ απαγορευτηκαν εγω βολευτηκα μεχρι τα μεσα Νοεμβριου!

Η μπεμπουλα μου ειναι καλα δεν καθεται σε ησυχια,αφου καμια φορα αναρωτιεμαι ποτε κοιμαται αυτο το μωρο???χχιχιιχιχ

αυτα τα νεα μου....φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σασ!

Vasako να σου ζησει το κοριτσακι σου!Να ξερεισ ολα καλα θα πανε, ειδικα τα κοριτσια ειναι φοβερεσ αγωνιστριες!Οτι χρειαστεις θα προσπαθησουμε να ειμαστε διπλα σου.Και οποτε μπορεισ να μασ γραφεισ να ξελαφρωνεις. Και σου μιλαει ενα κοριτσι μοναδασ και αυτο 30w, με μετριου βαθμου σηψαιμια και βαρια εσωτερικη αιμοραγια! φαντασου και πριν σχεδον 30 χρονια! Συντομα να την παρετε σπιτακι σας να γεμισει ο τοπος γελια και χαρες και να ειναι παντα μα παντα υγιης!!!

χαιρομαι που οι υπολοιπες ειστε καλα και τα μωρακια σασ ακομα καλυτερα! Εγω τωρα δυο μερεσ εχω ενα φοβερο φουσκωμα σα τυμπανισμο που με δυσκολευει αφαναστα και επισης μου προκαλει μια εντονη δυσχερια οταν ειμαι καθιστη. Δε ξερω βρε κοριτσια παραμεγλαωσε η κοιλια μου μεσα σε 2 βδομαδες εκει που φαινοταν ισα ισα τωρα μη σασ πω οτι με κανετε και στον εκτο, ετσι ξαφνικα...σαν να εχει παρει καποιοσ μια τρομπα και τη φουσκωσε και νιωθω μια απιστευτη πιεση χαμηλα. τι να πω μακρι να περασει. Επισης ξεχασα να σασ ρωτησω, ο γιατροσ μου ειπε να μη μετραω τα κιλα απο αυτα που εχασα με τουσ εμετουσ αλλα με αυτα που ημουν στην αρχη, βεβαια το χειμωνα ειχα παχυνει και παντα το καλοκαιρι χανω...τωρα δε ξερω, εγω τα μετραω απο αυτα που εχασα και οχι απο αυτα που ημουν στην αρχη. αυτα τα νεα μας, ο μπεμπης κυριωσ ξεσαλωνει οταν καθομαι η πεφτω για υπνο και το χαιρομαι πολυ πολυ

φιλια πολλα σε ολεσ και ιδιαιτερο στη μπεμπουλα που μασ ηρθε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!

Δωρακι πιστευω καθε μωρακι ειναι μοναδικο γι αυτο τρελενεται και ο αντρας σου που το νιωθει...

expecting angel δεν νομιζω να παθαινει τιποτα που την κουνας..ο γιατρος μου οποτε παω μου κοιταει την κοιλια πριν ξεκινησει με τον υπερηχο,την πιανει μαλακα και την πιεζει λιγο τωρα γιατι το κανει δεν ξερω αλλα σιγουρα αν εκανε κακο στο μωρο δεν θα το εκανε!

Jokots απο οτι εχω δει και εγω ειναι πιο καλα να παρεις 3 σε 1 βγαινει πολυ πιο οικονομικα.τωρα αν θες να δεις και μεσω ιντερνετ ειναι ενα σαιτ που εχει πολυ οικονομικα πραγματα για το μωρο αν σε ενδιαφερει πεσμου να στο στειλω!εκτος αν θες καλυτερα να το δεις απο κοντα για σιγουρα...

kangaroo ευχαριστω πολυ οχι οτι το dvd ειναι τοσο σημαντικο αλλα αφου το δινουν ακομα καλυτερα!μια χαρα το μωρουλι σας πολυ χαρηκα :)

Vasako να σας ζησει η μπεμπουλα σας γερη να ειναι και με το καλο να πατε σπιτι σας!

το πρωτο μωρακι εκανε την εμφανιση του να το χαιρομαστε και με το καλο στην ωρα τους ολα τα μωρακια μας!!!!

εμεις ειμαστε πολυ καλα τις εξετασεις θα τις παρω αυριο η την Δευτερα και Τριτη παμε για την β'επιπεδου!εχω μια αγωνια να ειναι πρωτα απο ολα καλα και δευτερον να την δω την μπουμπου πλεον πιο μεγαλη.

φιλια σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα σας

vasako να σας ζησει η μπεμπουλα σας να ειναι γερη κ καλοτυχη στην ζωη της ,ολα θα πανε καλα με την βοηθεια της παναγια σε λιγο θα την παρεις στο σπιτι........

εμεις τα νεα μας ειναι τα ιδια ο μπεμπακος κανει εναν πανικο ωρες ωρες κ πολυ μου αρεσει αυτο

καλο βραδυ κοριτσια μου κ φιλακια πολλα στις κοιλιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια.τι κανετε?Σας βαζω φωτο την κουβερτα της μπουμπους μου.η αληθεια ειναι οτι ακομα ειναι χωρισμενη σε μικρα κομματακια αλλα μπορειτε να τη φανταστειτε ε???

Εμεις ειμαστε μια χαρα!!!Ο Νικολας αρχισε να μας λεει χιλιες κουβεντες οι οποιες εχουν πλακα, η μπουμπου εχει γινει 750 γραμμαρια και ο αντρας μου ειναι επιτελους πολυ

καλα μετα την περιπετεια που περασε. φιλιαααααααpost-15179-1387394064173_thumb.jpg

post-15179-13873940641561_thumb.jpg

Επεξεργάστηκε από evinicolas1980
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου! Είστε καλά;

Ntoula μου χαίρομαι που είσαι μια χαρούλα. Ευτυχώς που βρήκες και τα φάρμακα σου και δεν θα ταλαιπωρηθείς χωρίς λόγο. Μα πως τα κάνουν αυτά; Ανάκληση σε φάρμακα χωρίς να υπάρχουν παραπλήσια για όσους τα έχουν ανάγκη. Πάντως το σημαντικό είναι πως έχεις μια ζωηρή μπεμπούλα που σου κάνει αισθητή συνεχώς την παρουσία της. Άντε λίγο ακόμα και θα μπει ο αριθμός 3 μπροστά από τις βδομάδες σου! Απίστευτο έτσι;

Ρενάκι μου η κοιλίτσα τουμπανιάζει απότομα. Και μένα στις 20 βδομάδες έκανε ένα τουμπάνιασμα φοβερό. Και κυρίως όταν τρώω λίγο παραπάνω, εκεί πραγματικά σκάω. Αλλά να σου πω την αλήθεια θέλω πολύ να κάνω μια τεράστια κοιλίτσα. Να τη βλέπω και να τη χαίρομαι!! Τώρα για τα κιλά δεν ξέρω πως πρέπει να τα μετράς. Εγω αποφεύγω να τα μετράω για ευνόητους λόγους, αλλά έρχομαι αντιμέτωπη με την αλήθεια όταν συναντώ την ζυγαριά του γιατρούλη. Μπράβο και για το δικό σου ζωηρό μπεμπάκι!

Rose μου γλυκιά έφτασε η ώρα και για τη δική σου β επιπέδου. Είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι άψογα και εννοείται πως θα περιμένουμε νέα και από τις εξετάσεις αλλά και από τη β επιπέδου. Πάντως εγώ τη μπουμπου στη β επιπέδου δεν την είδα ολόκληρη, έβλεπα πατουσάκια, χεράκια και λίγο είδα τη μουρίτσα στο 3d πλάνο αλλά είχε τα χεράκια μπροστά. Δεν πήρα αίσθηση δηλαδή του πόσο μεγάλη είναι σε μέγεθος. Πάντως ο γιατρος κινούσε τον υπέρηχο σε όλη την κοιλιά.

Μασροράκι φιλάκια και στη δική σου κοιλίτσα και χαίρομαι που και με σένα είναι όλα μια χαρούλα.

Γεωργία μου τέλεια η κουβερτίτσα σου! Θέλω να κάνω και εγώ με αυτά τα χρώματα. Τι διαστάσεις θα κάνεις αλήθεια; Η μπουμπού σου μια χαρά βάρος έχει. Θα το φτάσει γρήγορα το κιλάκι από οτι βλέπω!!

Εγω μια χαρά είμαι. Έχω λίγη δουλειά στον υπολογιστή αυτές τις μέρες αλλά νομίζω πως όλα θα είναι οκ. Το κουτσουνάκι μου το νιώθω αρκετές φορές μέσα στη μέρα και ησυχάζω όταν συμβαίνει αυτό. Χθες με είχε πιάσει μεγάλη πείνα, δεν ξέρω γιατί, αλλά προσπάθησα να φάω τουλάχιστον πράγματα που δεν παχαίνουν. Κατά τα άλλα, δεν έχει γίνει κάτι τρομερό. Σας φιλώ όλες και σας εύχομαι καλό Σ/Κ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες.Τι κάνετε; Από ότι βλέπω τις τελευταίες 10 μέρες άρχισαν τα ψώνια , τα πλεξίματα και η έρευνα αγοράς. Όλες πάνω κάτω τα ίδια εκτός βέβαια από τα νέα της γέννησης, όπου ελπίζω όλα να εξελίσσονται ομαλά, Vasako περιμένουμε νέα σου, για την υγεία σου αλλά και της μπουμπούς σου!

Μια μία οι Β’ επιπέδου γίνονται παρελθόν και ετοιμαζόμαστε για καμπύλες ζαχάρου, ωραιότατα. Να έχετε όλες καλά αποτελέσματα.

Εμείς σχετικά τα ίδια, με φωτεινή εξαίρεση βέβαια ότι κατάλαβα , μάλλον, τον μπόμπιρα. Προχτές ξάπλωνα το απόγευμα και χάζευα τηλεόραση, και ξαφνικά νιώθω κάτι να σπρώχνει λίγο πιο κάτω από τον αφαλό , από μέσα προς τα έξω . «Μπα, σκέφτομαι, το εντεράκι μου πάλι κάνει τα δικά του», μετά από λίγο στο ίδιο σημείο τα ίδια οπότε και εγώ έβαλα το χέρι στην κοιλία και περίμενα και μετά από λίγο τσούπ, να το. Εχτές το μεσημέρι το κατάλαβε και ο αντρούλης μου. Δεν νομίζω να είναι το έντερο, γιατί μου φαίνετε λιγάκι απίθανο να χτυπάει στο ίδιο σημείο 2 και 3 φορές.

Επίσης έκανα μια λίστα με πράγματα που γενικά θα χρειαστούν και από ότι υπολογίζω 2000€ ,το λιγότερο τα χρειάζεται το παιδικό δωμάτιο, μαζί με την προετοιμασία για το μαιευτήριο. Υπολογίζουμε όλα τα «ακριβά» και δεν δίνουμε βάση στα μικροπράγματα, φορμάκια, πιπίλες, αλυσίδες για τις πιπίλες, πάνες, καθαριστικό για μπιμπερό…. Και η λίστα συνεχίζετε και είναι μακριά.

Ετοίμασα και μια λίστα με πράγματα που θα χρειαστούν για το μαιευτήριο, για να ξέρει και ο άντρας μου, εάν κάτι τύχει και δεν προλάβω να την ετοιμάσω την βαλίτσα μου εγώ,γιατί ποτέ δεν ξέρεις!!!

Ο καιρός εδώ πέρα άρχισε πάλι να κρυώνει και το βράδυ η θέρμανση είναι απαραίτητη.

Αυτά από εμάς, ελπίζω όλες να έχετε ένα πολύ καλό Σαββατοκύριακο

Επεξεργάστηκε από Georgianna
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasako : 17/10/2013

******************

Ntoula : 03/01/2014

Μασρορακι: 21/01/2014

Mamaefi : 28/01/2013

kangaroo : 30/01/2014

DORAKI.K : 02/02/2014

evinicolas1980:03/02/2014

Christina :08/02/2014

expectingangel : 12/02/2014

Jokots : 12/02/2014

anastasia1986 : 20/02/2014

Binoula : 22/02/2014

renaki_mu: 24/02/2014

rose25 :25/02/2014

Georgianna : 26/02/2014

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!! Vasako καλως τη δεχτηκες τη μπουμπου, να σου ζησει!!! Βιαστικο το πρωτο μωρακι της παρεας!!!

evinicolas1980 τελεια η κουβερτουλα!!! Ολα καλα και με τον αντρα σου και τι ωραια που ειναι που αρχισε να μιλαει πολυ ο μικρος!! Και η μικρη σου νταρντανα ειναι!! Georgianna σιγουρα το μωρακι σου ειναι!! Ολες την ιδια απορια εχουμε την πρωτη φορα που τα καταλαβαινουμε! Ntoula παλι καλα που εβγαλες ακρη με τα φαρμακα!! Μα τι κρατος πια ειναι αυτο? Σπασμωδικες και ανουσιες κινησεις για τοσο σοβαρα θεματα?

Rose σειρα σου για τη β επιπεδου!! Με το καλο να την κανεις και να εχεις τελεια αποτελεσματα!!

Εμεις τα ιδια, ο αντρουλης μου πηγε για δουλεια και ειμαστε μονοι εγω κ ο μπεμπης ο οποιος οργιαζει τις τελευταιες μερες!! Χθες τον ενιωσε για τα καλα και ο αντρας μου και το χαρηκε τοοοοοοσο πολυ που με συγκινησε!! Οχι οτι θελω πολυ να συγκινηθω πλεον... Κατα τα αλλα ευτυχως βρεθηκε ενας συναδελφος που εχουν μεγαλωσει τα πιτσιρικια του και προσφερθηκε να μας δανεισει την κουνια που ειχε στα μωρα του η οποια κοστιζει 988 Ευρω απο οτι ειδα στο ιντερνετ.. Πωπω, τοσα χρηματα για κουνια δεν τα εδινα με τιποτα!! Ευτυχως παντως για μας, λιγα εξοδα λιγοτερα... Pali Carosello Convertible Cot - Pali from W.H.Watts & Son Ltd UK αυτη θα ειναι λοιπον η κουνιτσα μας! Φιλακια!!!!

Επεξεργάστηκε από Jokots
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασακο τωρα διάβασα τα νέα σου. Ελπίζω και εύχομαι να ειναι ολα οκ. Γράψε τα νέα σου οταν μπορέσεις. Ο θεουλης και η Παναγία να σας εχουν καλα.

Μην αγχωνεσαι κι ολα καλα θα πανε!!! Φιλιαααααα στην μικρή σου μπουμπου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Χριςτινα ολα καλα λοιπον με τις εξετασεις σου και μακαρι να σε καλεσουν ωςαναπληρωτρια ειδικα για τους ευνοητους λογους που ειπες καθως οι καιροι ειναι δυσκολοι. Μεχρι τωρα, που με ρωτησες πηγαινα ανα μηνα στον γιατρο, τωρα μου το εκανε ανα τρεις βδομαδες και μετα στον 8ο συνηθως ειναι ανα δυο και στον 9ο καθε βδομαδα.

Διαμαντουλα μπερδεμα ολο αυτο με τα χαπια, γιατι τα ανακαλεσανε? και ετσι χωρις να υπαρχει κατι αλλο τοσες εγκυες φανταζομαι τα χρησιμοποιουν. Τι να πω .....

ρενα φουσκωσες αποτομα, τωρα για τα κιλα οχι οτι εχει και τοσο σημασια μετρα οπως σε βολευει. Εγω μετραω απο εκει που ξεκινησα οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη + 8 δηλαδη. Κατα τον γιατρο μου ομως ειμαι +5 αφου ξεκινησα 3 κιλα λιγοτερο απο το κανονικο μου βαρος, κατι που με βολευει οπως καταλαβαινεις. Και εχει και μια λογικη γιατι οταν μετα την γεννα θα θελω να χασω οσα πηρα θακοιταξω να φτασω στα 55 που ειμαι συνηθως και οχι στα 52 που ξεκινησα αυτη την εγκυμοσυνη.

Rose με το καλο η β επιπεδου την τριτη, τωρα ειναι πιο πολυ πιο μεγαλα και συνηθως δεν τα πιανει ολοκληρα ο υπερηχος οπως στην αρχη και οπως σου ειπε και η χριστινα θα βλεπεις μερος μερος του σωματος.

Γιωργια ωραια η κουβερτουλα και ωραια που μεγαλωνει και η μπεμπουλα σου. Δεν ειναι γλυκα οταν αρχιζουν να μιλανε και που να δεις φορα που θ παρει και θα λες μα πως μαθαινει τοσες λεξεις.

Γεωργιαννα σιγουρα ο μπομπιρακος σου ηταν!!!!! Θα δεις πως μερα με την μερα θα τον νιωθεις και περισσοτερο. Πολυ καλα οργανωμενη σε βλεπω με τις λιστες σου και για τα απαραιτητα ψωνια του μωρου, και την δικια μας εδω φυσικα χιχιχι!

γιωργια πολυ ωραια η κουνια που θα σας δωσουν, γλιτωνεις μεγαλο εξοδο τι λες τωρα.

Εγω σημερα ξεκινησα με τον Νικολα baby swimming δεν ξερω αν ενθουσιαστηκε εγω παντως το χαρηκα πολυ και ενιωθα τοσο αναλαφρη μεσα στο νερο. Εχω εμπειρια γιατι πηγαινα και την μικρη μου απο 10 μηνων. Το μωρακι το νιωθω πλεον ολο και περισσοτερο μεσα στην ημερα και πολυ μου αρεσει που δινει το παρων και αυτο. Αυτα αυριο εχω στο προγραμμα δουλειες στο σπιτι το πρωι για να στρωσουμε και μεσα στη βδομαδα και το μεσημερι θα φαμε στην μαμα μου οποτε παλι γλιτωσα το μαγειρεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σας!!

Καταρχάς Βασάκο να χαίρεσαι την μπέμπα σου.Σου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια και φυσικά όλη μας τη σκέψη.Όποτε μπορέσεις ενημέρωσέ μας για τα νέα σου.

Ρενάκι είναι ωραίο που φούσκωσε η κοιλίτσα,εμένα ούτε που φαίνεται ακόμη!!Αφού με εκνευρίζει που με ρωτάνε όλοι αν είμαι σίγουρη πως εξελίσσονται ομαλά τα πράγματα....[smilie=angry2.gif][smilie=angry2.gif]Σχετικά με τα κιλα εγώ τα μετράω από εκεί που ξεκίνησα προ εγκυμοσύνης,χωρίς να έχω ρωτήσει κιόλας.

Rose περιμένουμε και τα αποτελέσματα της δικιάς σου Β επιπέδου.Θα δεις τι όμορφα που θα είναι να βλέπεις το μωράκι σου να κουνιέται και να αντιδρά στα εξωτερικά ερεθίσμστα.

Γεωργία μου η κουβέρτα σας είναι πολύ όμορφη και σίγουρα φτιαγμένη με πολύυυ αγάπη!

Χριστίνα μου και εμένα με πιάνει κάποιες φορές τέτοια πείνα που μπορώ να φάω ότι βρω μπροστά μου.....Αυτό που με σώζει είναι κανένα φρούτο ή κανένας ξηρός καρπός.

Γεωργιάννα έχεις απόλυτο δίκιο.Αυτά τα μικρά που δεν υπολογίζουμε και πολύ-πολύ,είναι και αυτά που τελικά ανεβάζουν το συνολικό ποσό για το μωρό αρκετά.Εγώ ευτυχώς πήρα πολλά τζάμπα και από δείγματα που μου έστειλαν οι εταιρείες.Επίσης έκανες πολύ καλά που ετοίμασες λίστα μαιευτηρίου για τον άντρα σου γιατί άμα χρειαστεί οτιδήποτε να ξέρει τι θα σου φέρει.

Jokots είναι πολύ ωραίο να βλέπεις την αντίδραση του άντρα σου όταν καταλαβαίνει το μωράκι!!!Η κούνια σας είναι πανέμορφη και πάλι καλά που θα σας την δώσουν γιατί τα χρήματα είναι πράγματι πάααρα πολλά για κρεβατάκι.

Kangaroo πρέπει πράγματι να είναι πολύ ωραίο το baby swimming.Τουλάχιστον έτσι φαίνεται από την TV που το έχω δει.

Εμένα βγήκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις.Ήταν όλα άψογα!!!Ούτε με την καμπύλη ζαχάρου είχα πρόβλημα,ούτε τα λευκά ήταν ανεβασμένα,απλά μόνο έχει πέσει,λίγο ευτυχώς,ο αιματικρίτης.Η μπέμπα μου, η γλετζού,ενώ όλη τη βδομάδα δεν την πολυκαταλάβαινα το σ/κ ξεσάλωσε!!!!!Έριχνε κλωτσιές μια κοντά στον αφαλό,μια χαμηλά,μια στα πλευρά και που δεν τις έφαγα....[smilie=laughing7.g:[smilie=laughing7.g:

Μας έφεραν δώρο και τη σειρά με τα προιόντα της Chicco(σαμπουάν-αφρόλουτρο,κρέμα συγκάματος,ενυδατική κρεμούλα).Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλά,αλλά μοσχομυρίζουν πουδρίτσα.Μου θυμίζουν νινί..

Βρε κορίτσια να ρωτήσω επειδή θα γεννήσουμε χειμώνα,πόσα φορμάκια και εσωρουχάκια λέτε να χρειαστούμε και τι νούμερα;Ρωτάω γιατί έχουν αρχίσει συγγενείς και με ρωτάνε τι να πάρουν στο μωρό και επειδή έχω ήδη ψωνίσει αρκετά από μόνη μου,θέλω να ξέρω τι να τους λέω.Επίσης σκέφτομαι πως εξαιτίας του κρύου θα υπάρχει και ένα πρόβλημα στο στέγνωμα των ρούχων,άρα πρέπει να έχουμε αρκετά καβάτζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά! Πως είμαστε σήμερα; Εγώ σήμερα έχω διάβασμα και λίγο συμμάζεμα της κουζίνας κυρίως που έχουν μείνει κάποια πράγματα ανάκατα. Χαλαρή μέρα δηλαδή χωρίς ιδιαίτερα νέα.

Κατερίνα ωραίο ακούγεται το baby swimming! Πρέπει να είναι πολύ διασκεδαστικό ε; Και ο Νικόλας σίγουρα θα το διασκεδάζει, απλά ίσως θέλει λίγο χρόνο να προσαρμοστεί. Πηγαίνεις κάπου ιδιωτικά; Και αν ναι πόσο κοστίζει; Ελπίζω να πέρασε ωραία η Κυριακή με το τραπέζι αλλά και να γίναν όλες οι δουλειές χωρίς κούραση.

Jokots τέλεια η κουνίτσα! Μια χαρά θα είναι για το μωράκι σας. Τώρα για τη συγκίνηση που λες...και εγώ μια από τα ίδια. Και ευσυγκίνητη είμαι και νευριάζω πιο εύκολα από πριν. Νομίζω λογικό είναι λόγω των ορμονών.

Φιλιά και στις υπόλοιπες και περιμένουμε νέα από β επιπέδου και εξετάσεις.

ΥΓ: Δωράκι τώρα είδα το δικό σου μήνυμα! Μπράβο για τις εξετασούλες σου! Όλα τέλεια να σου πηγαίνουν πάντα! Να χαίρεσαι τη γλετζού μπουμπού σου!

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...