Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Εμείς ολα καλα. Εσείς πως είστε??

η κουβέρτα της μπουμπου μου γίνεται σιγά σιγα και μιλάμε ο συνδυασμός ροζ και καφέ ειναι ανεπαναληπτος.εχω ενθουσιάστει. Η αληθεια ειναι πως πάντα μου άρεσε ως συνδυασμός, αλλα τωρα που το βλεπω στην πράξη, τρέλαθηκα. Δεν εχω νεακια εγω για την μπουμπου για να σας πω, απλα ότι με κλωτσαει, ευτυχώς.

Κατερινα αυτά τα εσώρουχα μιας χρήσης μου ακούγονται ωραία ιδέα, αλλα που μπορω να βρω κάτι τέτοιο?

γεωργιαννα συγχαρητηρια για το μπεμπε σου. πρεπει να εχω χάσει επεισόδια.Για ποιο αιματωμα μιλάς?

χριστινα επειδη πλέον νιώθουμε τα μωράκια μας, δε θα έχεις την ίδια έγνοια για το ποτε θα πας στο γιατρο.

Μπινουλα δύσκολη η μετακόμιση εν καιρώ εγκυμοσύνης ε?

Αυτά φιλεναδες και φιλακια πολλάπολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια μου! Ολες καλα; εγω ως συνηθως ξαγρυπναω... Χαιρομαι που εως τωρα ολες παμε καλα! ακομα βεβαια δεν εχω χονεψει την τιμη του γιατρου μου αλλα εχω ενα μηνα να αποφασισω. Βασικα θα τον ρωησω εαν δεχεται να παρει λιγοτερα και αν αρνηθει.με βλεπω να ψαχνω γιατρο... Θα δειξει... Να σας ρωτησω, εχετε καποια γνωμη για τη μαρκα Pali; μετα απο δεκα μαγαζια που γυρισαμε με τον αντρα μου αυτα τα κρεβατακια μου φαινονται μακραν πιο ποιοτικα απο οτι ειδαμε και με πιο καλη σχεση ποιοτητας-τιμης. Την εχετε υποψιν σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες!

Γεωργιάννα μου μια χαρά τα βλέπω τα νεάκια σου! Μπράβο!!! Και το βάρος του μωρού σου καλό μου φαίνεται γιατί την έκανες πράγματι λίγο νωρίς. Εγω την είχα κάνει μια βδομάδα μετά από εσένα και ήταν και σχετικά σύντομα από οτι κατάλαβα. Και κάθε βδομάδα παίρνουν αρκετά γραμμάρια τα νινάκια. Σε 3 βδομάδες θα τα δεις πάλι όλα και θα είναι τέλεια. Όσο για αυτά που λες για το αιμάτωμα...από δική μου εμπειρία όταν συμβαίνει κάτι που δεν μπορεί να διορθώσεις, αν δεν σε ανησυχεί ο γιατρός μη φοβάσαι. Αν χρειαζόταν θα σου το έλεγε οπωσδήποτε. Απλά οταν υπάρχει οποιοδήποτε θεματάκι δεν μπορούν να σου πουν οτι δεν τρέχει τίποτα 100%. Το ξέρω γιατί έτσι μου είπε και μένα ο δικός μου για τον τράχηλο. Μου είπε να μην ανησυχώ, αλλά ποτέ κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος οτι δεν θα προκύψει τίποτα. Όσο όμως δεν ανησυχούν, θα πρέπει να προσπαθούμε να μην ανησυχούμε και μείς. Πάντως να σαι σίγουρη πως στην εγκυμοσύνη δεν κρύβουν τίποτα από τους γονείς. Άρα μην αγχώνεσαι. Εγω πολύ καλά τα βλέπω τα νέα σου!

Γεωργία μου εσύ τη νιώθεις δυνατά την μπουμπούκα σου; Εγω σπάνια δυνατά, αλλά μάλλον είναι αυτό που λέγαμε και με την Κατερίνα για τον πλακούντα που είναι μπροστά. Κατά τα άλλα θέλουμε φωτό από την κουβερτούλα όταν τελειώσει!! Μπορεί να βάλω και εγώ καμιά μαμά να της φτιάξει!!

Jokots δεν έχω ιδέα για το πόσο καλή είναι η σχέση ποιότητας - τιμής για αυτά τα κρεβατάκια, αλλά τα έχω δει και εγώ που τα προτιμούν πολλές οικογένειες. Γενικά είναι πολύ γνωστή μάρκα.

Αυτά για την ώρα. Σας φιλώ για να ετοιμαστώ και να βγω. [smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!

Καλα δε το πιστευω οτι για 4,5 κιλα ο γιατροσ εκανε ολη αυτη τη φασαρια...δε παμε καλα! στο κατω κατω στη μεση τησ εγκυμοσυνησ εισαι! και πεσ 4,5 ακομα να παρεις μεχρι το τελοσ σου μενει και ενα υπολοιπο 3-4 κιλα να εκμεταλευτεισ χαχαχα! αφου το φυσιολογικο ειναι 9-12!Αντε απο κει θα μασ τρελανουν μου φαινεται!!!Τελικα ειναι μια περιοδοσ που πρεπει να ειμαστε χαλαρες, να την απολαυσουμε οσο μπορουμε και τελικα ολο περιορισμους ειναι!

Καλα απαραδεκτη και η συμπεριφορα της πεθερας!δε τα λενε αυτα τα πραγματα και αν παλι θεσ να το πεισ διορθωσε το στο τελος και πεσ σε εμασ ολα καλα πανε ομωσ και αυτα μη τα ακουσ, να τη σωσει τη μπαρουφα που ειπε!Και να σου παλι το αγχος.....!

Τελευταια και καταιδρωμενη κοριτσια εγω με την β επιπεδου αλλα ακουω απο μια μια τα ευχαριστα νεακια και χαιρομαι πολυ!Πηγα και εγω στο γιατρο προχθεσ, ολα καλα, ειμαστε και 354 γραμμαρια μια χαρα λεει για 20+3! μεχρι τη β επιπεδου θα εχουμε παρει και καμια 150αρια ακομα!Οσο για τις επαφεσ τι να πω, οτι σε λιγο θα το ξεχασω το αθλημα; οτι εχουν αρχισει και σπανε τα νευρα μου; οτι αντρασ μου νομιζει οτι ειμαι γυαλινη και ουτε αγκαλια δε με περνει; αφηστε κοριτσια γιατι τα σκεφτομαι και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι, ειναι και οι ορμονες, ειναι που κοιταζομαι στο καθρεφτη και δε συνηθιζω την οψη τησ κοιλιας και μια τρικυμια εν κρανιο με πιανει οπωσ να το πεισ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τι κανετε?οπως λιγα διαβασα μια χαρα ειστε ολες!

κοριτσια εμεις ειμαστε πολυ καλα κλωτσαμε αρκετα μεσα στην μερα και το βραδυ ειδικα παραπανω...ηρεμουμε εμεις το βραδυ και αρχιζουν τα παρτι αυτα μου φαινεται χιχιιχιχ

kangaroo ευχαριστουμε για την λιστα συντομα θα μας ειναι χρησιμη!

να ειστε ολες καλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια και εμβρυακια!

Πως ειστε?ολα καλα?Εμεις μια χαρα αν και σημερα ο μπεμπουλης ηταν αρκετα ησυχος και παραξενευτηκα λιγακι αλλα τωρα δινει παρων!

Κοριτσια να ρωτησω στους υπερηχους παντα περνουμε φωτο των μωρων απο τον υπερηχο?γιατι δεν μου εδωσε εμενα την τελευταια φορα που πηγα...

Jokots σε ιδιωτικο νοσοκομειο θα γεννησεις?απο οτι ακουω οι τιμες γυρω εκει ειναι αν δεν εχεις ασφαλεια,εσυ δεν εχεις;

Doraki θα του το πω οτι ειναι ηλιθιος να ξαλαφρωσω κιολας!χεχε ξεκινησα με 59 κιλα με υψος 1,66 και ειμαι 63.5. Καλοριζικη η κουνιτσα σας κοριτσακι μου ειναι πολυ ομορφη!

Evinikolas 4100????? Τρομακτικο το ποσο για τις μερες που διανυουμε! Πολλα φιλια στη αγαπημενη κυπρο <3

Πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello κορίτσια. Εμείς είμαστε καλα αν η μπουμπου μου, άρχισε τα νούμερα. Μιλάμε όλη μέρα χθες και σημερα δε την εχω νιώσει καθόλου και μολονότι ξερω ότι αυτο ειναι κάτι νορμαλ στην εβδομάδα που βρίσκομαι, ειμαι πολυ αγχωμενηηηηηηηηη.

Θα σας βάλω φωτό τη κουβερτουλα ( οσο εχει πλεξει η ξαδελφη) να τη δείτε. Μου άρεσε πολυυυυυυυ.

Ειναι τέλειος συνδυασμός το ροζ με καφέ αλλα ωραίος συνδυασμός ειναι και το γαλάζιο με καφέ για αγόρια. Γραφτε το google ροζ καφέ ή γαλάζιο καφέ και δείτε πόσα όμορφα πράγματα εχει σε αυτούς τους συνδυασμούς. Σας εχω πρηξει με το συγκεκριμένο συνδυασμό το ξερω....:blink: :blink:

Δεν ξερω τι ποσά δίνετε με ασφάλειες και τέτοια στην Ελλάδα, αλλα εμείς έχουμε μια ασφάλεια ιατροφαρμακευτική με τον άντρα μου που δίνουμε 120 ευρώ το μήνα και μας επιστρέφει περίπου 800 ευρώ για τον τοκετο. Τις επισκέψεις του μήνα για υπερηχο στο γυναικολογο που στοιχίζουν περίπου 40 με 50 ευρώ δεν παίρνουμε τιποτα πίσω. Ουτε για αναλύσεις ή Α και β επιπέδου.και οι κλινικές το βιολί τους, το ίδιο και οι γιατροί. Τις 4100 δεν τις γλύτωνω.. Τι κι αν η Κύπρος εχει γίνει κόλαση τους τελευταίους οκτώ μήνες. Ολα τα καταστήματα εχουν κλείσει, ο κόσμος στέκεται στις ουρές για το επίδομα ανεργίας, όλοι παράμιλούν.εχουν στηθεί κοινωνικά παντοπωλεια στους δήμους και στις εκκλησίες για ενα πιάτο φαΐ. ( τα ξέρετε καλυτερα εσείς στην ελλαδα).

Ο άντρας μου θέλει να φύγουμε να πάμε στο εξωτερικό. Αν και έχουμε ακόμη τις δουλειές μας, λέει ότι δεν αντέχει αλλο αυτη την ανασφάλεια. Αλλα που να πάμε????

Επεξεργάστηκε από evinicolas1980
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!

Ρενάκι μου πες στον αντρούλη σου πως οι αγκαλιές κάνουν καλό στο μπεμπάκι! Φοβάται μωρέ ο καημένος λογικό είναι. Και μένα μου χαϊδεύει την κοιλιά πολύ μαλακά μη τυχόν και κάνει τίποτα. Αλλά απο αγκαλιές είμαστε μια χαρά. Τώρα για το "άθλημα" δεν έχω άποψη για το πως αντιδρούν οι σύζυγοι μιας και εμείς όπως σας είπα δεν κάνουμε τίποτα. Πιστεύω θα χαλαρώσει ο δικός σου όσο πάει πάντως!

Rose μου μια χαρούλα είμαστε όπως διαβάζεις. Κανένα συγκλονιστικό νέο, το οποίο είναι και καλό πολλές φορές γιατί "no news is good news". Τώρα περιμένουμε τις δικές σας Β επιπέδου για να χαρούμε όλες μαζί.

Αναστασία και Γεωργία μάλλον πρέπει να συνηθίσουμε οτι αυτό θα κάνουν τα μπεμπάκια. Μια θα είναι πολύ ζωηρά και την άλλη σχεδόν τίποτα. Και μένα τα ίδια από μέρα σε μέρα. Αλλά όσες φορές και να το πούμε η ανησυχία δεν θα πάψει να υπάρχει. Έτσι είναι! Άραγε προς το τέλος του 6ου το νιώθει κανείς συνέχεια; Όσο για αυτά που λες Γεωργία για την κατάσταση έχεις απόλυτο δίκιο. Η κατάσταση έχει ξεφύγει...Τα έξοδα μας αν βγάζουμε πρέπει να είμαστε ευτυχισμένοι. Πλέον με όσα ζευγάρια μιλάω, όλοι κλεισμένοι σπίτι είναι γιατί δεν τους φτάνουν τα λεφτά. Άστα...Ας είμαστε μόνο καλά, εμείς και τα μωράκια μας και έχω ελπίδα πως θα φτιάξουν τα πράγματα και θα τα καταφέρουμε.

Εγώ κορίτσια χθες το έριξα έξω με πολύ φαί και γλυκά και λέω σήμερα να είμαι πιο συγκρατημένη. Την Τετάρτη θα είμαι 23 εβδομάδων ακριβώς και θα πάω για τις εξετάσεις που έλεγα (καμπύλη ζαχάρου, αιματοκρίτη, ρέζους, γενικές αίματος-ούρων κλπ). Για την καμπύλη ζαχάρου φοβόμουν πως ήταν νωρίς αλλά ο γιατρός με διαβεβαίωσε πως δείχνει μια χαρά και σε περίπτωση που φανεί αυξημένη θα την επαναλάβουμε και αργότερα. Εξάλλου πολλοί την κάνουν και στην αρχή. Αυτά κορίτσια μου! Φιλιά πολλαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο εμας!!! Δυστυχως Αναστασια οι τιμες που ειπα ειναι με ασφαλεια ΕΟΠΠΥΥ... Φαντασου να μην ειχαμε ασφαλεια... Ελπιζω ο γιατρος να δεχτει να κατεβει απο τα 2000 τουλαχιστον στα 1500 (μαζι με τη μαια) γιατι δε νομιζω να με αναλαβει ευκολα γυναικολογος στον 7ο μηνα...

Εμεις αυτην την εβδομαδα θα παμε να διαλεξουμε τα χρωματα για το δωματιο του μικρου, μαλλον θα συνδυασουμε σιελ με απαλο λαχανι και θα βαλουμε διαφορα αυτοκολλητα mickey κλπ... Εσεις με τα δωματια σας που βρισκεστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα σας κ απο εμενα

εχω πολυ καιρο να γραψω νεα μου αλλα σας διαβαζω οποτε εχω χρονο κ απο οτι βλεπω ειναι ολα για ολες μας καλα

ειμαστε ολες στις ετοιμασιες αλλες με ψωνια σε ρουχαλακια αλλες με πλεξιμο κουβερουλες αλλες με επιπλα κ βαψιμο για το παιδικο δωματιο ,με το καλο λοιπον σε ολες μας να κρατησουμε στην αγκαλια μας γερα μωρακια κ να χαρουν τα ψωνια τις κουνιες κ τα δωματια τους

ειμαι 25+5 μερες κ ακομα δεν εχω παρει καθολου βαρος κ αυτο γιατι οπως σας εχω ξαναγραψει εχω διαβητη κυησης απο την 7 εβδομαδα κ ειμαι σε διατροφη κ ελπιζω ετσι να μεινουν τα πραγματα μεχρι το τελος να μην κανω ινσουλινη (εχω ενα φοβο με τις ενεσεις)

με τον μπεμπακο μας ολα καλα τον ακουω αρκετα μεσα στην μερα κ αυτο με κανει πολυ χαρουμενη εφτασε κιολας τα 800 γρ :)

εκανα κ εγω κουβεντα στον γιατρο μου για την τιμη της γεννας κ μου ειπε οτι αυτος θελει 900 ευρω ασχετα αν θα γεννησω φυσιολογικα ή με καισαρικη ,780 ευρω θελει η κλινικη για 3κλινο και 1300 για μονοκλινο και γυρω στα 150-250 ο αναισθησιολογος

αυτα λοιπον τα νεα μας

καλο βραδυ σε ολες κ φιλακια στις κοιλιτσες σας!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!!!!Οπως βλεπω στα νεακια σας ειστε μια χαρα κ ελπιζω ετσι να παραμεινουμε ολες μας μεχρι το τελος!

Τι τρελα ποσα βλεπω βρε κοριτσια σας ζητανε απο τα μαιευτηρια?Εμενα ο γιατρος μου,μου ζηταει μονο 600 ευρω που θα με ξεγεννησει και συν 150 αμα χρειαστει για τον αναισθησιολογο,αλλα με την διαφορα οτι εγω θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο!Επαθα πλακα με τις τιμες στις κλινικες δηλαδη ελεος δεν βλεπουν τι γινεται στον κοσμο?Ειναι κριμα να σκεφτεσαι το πως θα καταφερεις να μαζεψεις τοσααα που ζητανε για να φερεις ενα παιδακι στον κοσμο!!

Αχχ τι τελεια που ξεκινησατε ετοιμασιες με τα δωματια,ρουχαλακια κτλ.,εγω κοριτσια λεω απο τον αλλο μηνα να τα παιρνω σιγα σιγα γιατι ο καιρος πλησιαζει,3 δεκεμβριου μπαινω στον μηνα μου οποτε δεν ξερεις ποτε τι γινεται!

Εγω κοριτσια μου απο νεα εχω να σας πω πολλα αλλα ας αρκεστω σε μια περιληψη γιατι θα σας πρηξω παλι με το σεντονι που θα γραψω!Λοιπον την προηγουμενη εβδομαδα πηγα για εξετασεις εκανα κ την καμπυλη ζαχαρου η οποια βγηκε παρα πολυ καλη ευτυχως,κ οι υπολοιπες εξετασεις ητανε καλες μονο ο αιματοκριτης μου επεσε πολυ κ απο 40 που ξεκινησα εφτασε στο 32!

Πηγα την Δευτερα που μας περασε κ για τον καθιερωμενο υπερηχο στον γιατρο,η μπεμπουλα μου ειναι μια χαρα εγινε και 1200 γραμμαρια και βγαινει κ λιγο μεγαλυτερη στις εβδομαδες!Δοξα το Θεο κοριτσια οι συσπασεις μου υποχωρησαν αρκετα κι ετσι ελαττωσα κ αυτα τα ηλιθια χαπια που επαιρνα!Ελπιζω κ ευχομαι να φτασω τουλαχιστον τις 37 εβδομαδες αν κ ο γιατρος μου δεν ανησυχει κ με καθησυχασε αρκετα γιατι ο τραχηλος μου δεν επηρεαστηκε απο τις συσπασεις ΕΥΤΥΧΩΣ!

Αυτα τα δικα μου νεα κοριτσια ελπιζω να μην σας κουρασα,φιλακια πολλα στις κοιλιτσες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα, πως ειστε εσεις και οι κοιλιτσες σας?

εγω σημερα ενιωσα το μωρακι λιγο πιο εντονα καποια στιγμη και πολυ πλαγια ή τεντωνε κανα ποδι και την εφαγα ή ποιος ξερει τι θεση εχει και εχει βολευτει ετσι στα πλαγια. Εχω την Πεμπτη γιατρο και ανυπομονω γιατι εχουν περασει και 4 εβδομαδες απο την β επιπεδου.

χθες βραδυ ειμασταν στην νονα του μικρου μου και οσο και να θελω να αποφυγω το πολυ φαγητο το βραδυ δεν τα καταφερα, εφαγα φαγητο και στο τελος ειχαν σπιτικους λουκουμαδες με μελι και παγωτο....αποτελεσμα το πρωι η ζυγαρια εδειχνε ενα κιλο επιπλεον, κλαψ κλαψ.

Γεωγιαννα να μην ανησυχεις ουτε για το βαρος ουτε για το αιματωμα αφου ειναι κατι που βλεπεις να ειναι το ιδιο καθησυχαστικος και ο γιατρος σου. Παντως 3100 με 3200 που στο υπολογιζει μια χαρα φυσιολογικο βαρος το λες και καθολου μικρο, την κορη μου την γεννησα 2650 συμπληρωμενες οι 40 βδομαδες. Ειναι λοιπον επειδη εκανες νωρις την β επιπεδου και μονο γιαυτο.

Γιωργια εσωρουχα μιας χρησης εχει σιγουρα το mothercare, πολυ πιθανο να εχουν και αλλα αντιστοιχα καταστηματα. Εγω που εχω γεννησει σε ιδιωτικο, στο Ιασω, μου ειχαν δωσει και εκει τρια τεσσερα, σαν δυχτακι ηταν, αλλα ειχα παρει και τα χρησιμοποιησα και στο σπιτι τις πρωτες μερες. Θα περιμενουμε φωτο απο την κουβερτουλα! Οσο για τα χαλια μας και μεις αυτο λεμε μακαρι να μπορουμε να πληρωνουμε τις υποχρεωσεις μας, λογαριασμους και τετοια να μην χρωσταμε και ας εχουμε την υγεια μας.

γιωργια τα εχω δει και εγω αυτα τα επιπλα, δειχνουν οντως ποιοτικα καλα.

Ρενα τα χαδακια βοηθανε πες να ζωηρευει το μπεμπακι σας!

Χριστινα εχεις εξετασεις αυτη την βδομαδα, σου ειπε να κανεις την μικρη καμπυλη?

Μασρορακι, χαθηκες να μπαινεις να μας λες τα νεα σου. Μια χαρα λοιπον ειναι ο μπεμπαρος σου.

Διαμαντουλα ολα καλα βλεπω και τα δικα σου νεα, θα δεις στην ωρα της θα ερθει.

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια, καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοκόνες!

Jokots εγώ δεν έχω κάνει τίποτα με το δωμάτιο, εκτός από το να κοιτάω διάφορα σχέδια για το βάψιμο του τοίχου και να ψάχνω σε διάφορα sites επιπλάκια. Και αυτό μη φανταστείς, απλά έχω χαζέψει, δεν έχω κάνει σοβαρή έρευνα αγοράς. Μου φαίνεται νωρίς ακόμα.

Μασροράκι μια χαρά τα νέα σου. Σε λίγο ο μπεμπάκος σου θα φτάσει το κιλό!Μπράβο για το οτι κατάφερες να μην πάρεις βάρος. Αυτό θα σε βοηθήσει τρομερά μετά τη γέννα γιατί το σώμα σου δεν θα έχει επιβαρυνθεί με κιλά. Εύχομαι όλα να συνεχίσουν έτσι όμορφα με το αγοράκι σου!

Διαμαντούλα χαίρομαι και με τα δικά σου νέα! Σίγουρα θα πάνε όλα άψογα από εδώ και πέρα και θα συμπληρώσεις μια χαρά τις εβδομάδες. Για τον αιματοκρίτη λογικό είναι μην ανησυχείς. Εγω που ξεκίνησα με χαμηλό να δω που θα φτάσω! Ναι εσύ τον Νοέμβρη πρέπει να κάνεις τα ψωνάκια σου σιγά σιγά! Σου εύχομαι να το διασκεδάσεις!

Κατερινάκι άντε να δούμε τι θα σου πει τώρα ο γιατρούλης σου! Και εγώ χθες το ένιωθα πολύ έντονα και σήμερα για την ώρα ησυχία.....Ξέχασα ρε γαμώτο να ρωτήσω και για τον πλακούντα στη Β επιπέδου επειδή είχα μεγάλη αγωνία, αλλά πιστεύω πως όσο μεγαλώνουν τα νινάκια δεν θα έχει σημασία. Και εγώ φορτώθηκα κιλό από αυτές τις μέρες που σας είπα οτι το παράκανα πάλι [smilie=angry6.gif]. Σκοπεύω όμως να φάω λίγο σήμερα- αύριο και ελπίζω να μη μείνει. Τι να πω ρε γαμώτο πως μπαίνουν έτσι!! Και εγώ οτι και να λέω παρασύρομαι. Τέλοσπάντων! Όσο για την καμπύλη, ναι η μικρή είναι. Να δούμε τι θα βγει και από τις εξετάσεις. Ελπίζω να είναι όλα καλά και από εκεί.

Καλή συνέχεια σε όλες και τα ξαναλέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα.Χάθηκα λιγάκι γιατί αυτό το σ/κ βάψαμε το δωμάτιο της μπέμπας.Λοιπόν είναι μια γλύκα.....Τα χρώματα είναι πράσινο γλυκό και κίτρινο μπανανί(το εσωτερικό της μπανάνας).

Θα δω μήπως μπορέσω να το βγάλω καμία φωτο και το ανεβάσω να το δείτε.

Παρόλο που έβαφα,σας διάβαζα όλες κάθε μέρα.Τελικά είμαστε ωραία παρεούλα.

Βλέπω ότι όλες είστε μια χαρούλα και χαίρομαι γι'αυτό.Ιδιαίτερα θα ήθελα να ευχαριστήσω την kangaroo για την λίστα που μας έφτιαξε σχετικά με την βαλίτσα του μαιευτηρίου.Εγώ ρώτησα και την μαία τις προάλλες,επειδή γεννάω σε δημόσιο και μου είπε να πάρω τα πάντα για μένα και ρουχαλάκια για το μωρό(μία αλλαξία για όσες μέρες μείνω εκεί και μια για να φύγουμε.Εσωρουχάκι κοντομάνικο και φορμάκι μακρυμάνικο).Από τα υπόλοιπα είπε ότι προς το παρόν έχουν,αλλά να την ξαναρωτήσω όταν κοντεύω να γεννήσω,διότι πριν λίγους μήνες δεν είχαν πάνες.

Ρε κορίτσια διαβάζω για τα ποσά που γράφετε σχετικά με τη γέννα και τρομάζω!!!Προσωπικά αποφάσισα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου πως τόσα λεφτά για τη γέννα δεν θα διαθέσω.Άνοιξα καρτέλα στο Αρεταίειο,πηγαίνω στα εξωτερικα ιατρεία όποτε μου λένε και με εξετάζει ο γιατρός που είναι εκεί(μου γράφει εξετάσεις,μου λέει για τους υπερήχους που πρέπει να κάνω,απαντά σε ότι ερώτηση έχω κ.τλ.)και όταν έρθει η ώρα να γεννήσω θα πάρω τον καλό μου και θα πάω να με ξεγεννήσει όποιος γιατρός εφημερεύει στο συγκεκριμένο νοσοκομείο!!!Οπότε το μόνο που θα πληρώσω θα είναι τη διαφορά του δωματίου,ανάλογα με το τι θα βρω..

Α!ξέχασα.Την Παρασκευή το βράδυ η μπέμπα είχε μεγάαααλα κέφια και κλώτσαγε τόσο και ναι επιτέλους την κατάλαβα και ο μπαμπάς της για τα καλά!!!!Η χαρά του;....Μεγαλύτερη και από τη δική μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια και απο μενα!

anastasia εγω οποτε παω μου δινει φωτο εκτος μια φορα που ειχε χαλασει το συστημα και δεν μου εβγαλε!την επομενη που θα πας πεστου το μηπως το ξεχναει τι να πω...

evinicolas ειναι τοσο χαλια οι καταστασεις και εκει ε?αν μπορειτε να φυγετε για εξω να το κανετε εδω δεν βλεπω να γινετε τιποτα!που θα φτασουμε απορω πως θα ζησουμε τα παιδια που θα φερουμε...απλα εγω δεν τα πολυ σκεφτομαι και ειμαι αισιοδοξη λεω εχει ο Θεος κατι θα γινει και θα τα βγαλουμε περα οπως γινεται παντα...

expecting angel αυτο μου λεει και ο γιατρος μου οτι δεν τον παιρνω τηλ.αρα πανε ολα καλα και αυτο ειναι θετικο!ευχομαι ολα καλα να πανε με τις εξετασεις σου και εγω την Πεμπτη θα κανω γενικη ουρων και αιματος που μου ειπε.

Jokots με το καλο να βαψετε το δωματιακι σας..εμεις εχουμε τελειωσει το βαψιμο και περιμενω την ντουλαπα για να συνεχισω να το φτιαχνω με κουρτινες,διακοσμητικα κ.α.

μασρορακι καιρο ειχες να μπεις χαιρομαι που ειστε καλα!δεν εχεις παρει βαρος ε?τι καλα μακαρι να ημουν και εγω ετσι χιχιχι βεβαια ειχες και θεμα εσυ οποτε καλο ειναι που μπορεις και διατηρησε ακομα στα κιλα σου...οσο για τον γιατρο σου πολυ καλη τιμη σου ειπε σε δημοσιο θα γεννησεις?γιατι σε ιδιωτικο δεν νομιζω να σου επαιρναν τοσα λιγα.

ntoula ασε στα ιδιωτικα ειναι πικρα τα ποσα ζητανε αλλα ευτυχως εμας θα μας βοηθησουν αλλιως δεν προκειτε να ειχα τοσα λεφτα να τα δωσω σε δημοσιο θα πηγαινα...αφου υποχωρησαν και οι συσπασεις μια χαρα προσπαθησε να μην κουραζεσαι πολυ και ολα καλα θα πανε!η μπεμπουλα σου μεγαλωσε και ξερει αυτη θα βγει στην ωρα της ;)

kangaroo περνανε γρηγορα οι μερες μην αγχωνεσαι αφου εχεις κανει την β'επιπεδου και ηταν ολα καλα ετσι θα ειναι και τωρα!

Δωρακι σουπερ μου ακουγονται τα χρωματα με το καλο να ερθει το μωρακι σας!μια χαρα κανεις με το νοσοκομειο που πας σε δημοσιο στα ιδιωτικα σε εκμεταλευονται λιγακι...εκει θα κατεληγα και εγω αν δεν μας βοηθουσαν με το οικονομικο της γεννας!κλωτσαει και εσενα γερα ε?χιχιιχ και μενα καθημερινα ριχνει κλωτσιδια αλλα δεν εχει διαρκεια ωστε να την νιωσει και ο αντρας μου ακομα,ανυπομονει ο καημενος :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου ομορφα!!evinicolas όντως το καφε με συνδιασμουσ ροζ ή μπλε ειναι υπεροχο!!ειναι και μενα απο τα αγαπημενα μου! ολο λεω να βρω και εγω κανενα βιντεακι να μαθω να πλεκω η να κενταω τπτ, μπας και φτιαξω και εγω τπτ για το μπεμπη αλλα δε το βλεπω. ευτυχως η μια γιαγια εχει φτιαξει την αρτα και τα γιαννενα και η αλλη εχει αγορασει την αρτα και τα γιαννενα χαχαχαπολυ ομορφα τα χρωματακια Ντουλα και ειδικα το κιτρινο λενε οτι βοηθαει πολυ στην ευφυια των μωρων!Αφου ηρεμησεσ και με τισ συσπασεις ολα καλα!!εγω κοριτσια σταματησα να ανεβαινω στη ζυγαρια αυτεσ τις μερες γιατι με το γαμο που ειχαμε καθε μερα ημασταν σε τραπεζι, στο τελος τισ βδομαδασ θα ανεβω!!Την κυριακη το βραδυ το νινι εδωσε ρεσιταλ. Φανατστητε με ξυπνησε τοσο πολυ που κλωτσουσε! Μαλλον επειδη τον ταρακουνησα πολυ στο γαμο (απτο χορο) ειπε να μου δωσει να καταλαβω χαχαχα!Αλλαξαμε και το ραντευου για τη β επιπεδου ωστε να ειναι ο αντρουλης μου εδω και πολυ εχω χαρει, θα παμε στισ 26/10!ηρθε πιο κοντα η ημερομηνια!!!!!Οντως οι ιδιωτικες κλινικεσ εκμεταλευονται πολυ τισ περιστασεις και προσπαθουν να στα παρουν απο παντου, αλλα τι να πεις....!Βεβαια καμια φορα και στα δημοσια ακουσ πολλα και διαφορα ειτε για τουσ γιατρουσ ειτε για τισ μαιες, δεν ειναι λιγοι αυτοι που τα περνουν κανονικοτατα σα να εισαι σε ιδιωτικο!!!Στο μυαλο μασ θα εχουμε οτι ολα θα πανε καλα και απο κει και περα τα υπολοιπα περισευουν, το σημαντικοτερο ειναι να υπαρχει διπλα σου ενασ γιατροσ που τον εμπιστευεσαι και θα σε κανει να αισθανεσαι ασφαλης εσυ και το μωρο σου. Σας φιλω πολυ ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8378-dsc00007.jpgΚαλημέρα κορίτσια μου!Πώς είστε σήμερα;

Σας είχα τάξει φώτος από το δωμάτιο της μπουμπούκας μου και τις ανέβασα.

Βέβαια δεν είναι έτοιμο!Θέλει ακόμη κούνια,διακοσμηση κ.τ.λ.

Φυσικά το ομορφότερο στολίδι....... θα είναι η ίδια η μπέμπα!!!

κ8377-dsc00002.jpg

κ8378-dsc00007.jpgκ8379-dsc00001.jpgκ8375-dsc00008.jpg8376-dsc00009.jpg

Επεξεργάστηκε από DORAKI.K
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Δωράκι πολύ ωραίο το δωμάτιο. Να το χαίρεστε και εσείς και η μπεμπούλα σας όταν έρθει με το καλό!!

Rose μου και Ρενάκι με το καλό να κάνετε τις Β επιπέδου. Ρενάκι μια χαρά που θα είναι και ο αντρούλης σου μαζί!! Έτσι έπρεπε για να το ευχαριστηθείτε παρέα. Αν και εμείς δεν καταφέραμε να δούμε καλά τη μπουμπού γιατί όλο μετρήσεις έκανε ο γιατρός, αλλά δεν με ένοιαζε καθόλου. Αρκεί να μου έλεγε πως όλα είναι καλά. Εξάλλου αυτό είναι που έχει σημασία επί της ουσίας και όχι να δούμε τη φατσούλα του μωρού (αν και σίγουρα μας αρέσει αν γίνει και αυτό).

Σας φιλώ γιατί πολλές δουλίτσες σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια?

Δωρακι πολυ ομορφο το δωματιο οτι πρεπει για την μικρουλα σας.

Ρενα ωραια που τελικα αλλαξες την ημερομηνια και θα ειναι διπλα σου και ο αντρας σου, με το καλο λοιπον, λιγες μερες εμειναν.

Απ οσα ειπατε για τα δημοσια και τα ιδιωτικα μαιευτηρια θα συμφωνησω οτι στα ιδιωτικα ζητανε πολλα χρηματα και ευτυχως που εχουν μειωσει λιγο τις τιμες λογω κρισης, επισης πιστευω οτι πολλοι γιατροι εχουν αλλαξει νοοτροπια και εχουν μειωσει και αυτοι τις αμοιβες τους, γιατι πριν λιγα χρονια ακουγες το εξης τρελο να ζητανε οσα θα εδινες και στο μαιευτηριο αναλογα με το δωματιο. Δηλαδη ο ιδιος γιατρος σου ζητουσε αλλα αν πηγαινες σε μονοκλινο και αλλα σε τρικλινο, λες και θα εκανε κατι διαφορετικο. Παντως το σημαντικο το ειπε η Ρενα να εμπιστευεσαι τον γιατρο που εχεις διπλα σου εκεινη την στιγμη και να εισαι σιγουρη οτι αν σου πει εκεινη την στιγμη για τυχον επιπλοκες και τετοια ειναι αληθινα και δεν το λεει για να ξεμπερδευει εκεινος πιο γρηγορα. Τελος παντων μεγαλη κουβεντα αυτη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης κοριτσια εσεις οι πρωτομανουλες καλο ειναι απο τον 7o μηνα να αρχισετε την αναζητηση παιδιατρου, γιατι πρεπει μολις γυρισετε απο το μαιευτηριο να δει το μπεμπακι ο παιδιατρος που θα το παρακολουθει. Δειτε δυο τρεις, αν δεν εχετε καποιον σιγουρο απο το οικογενειακο σας περιβαλλον, συζητηστε μαζι του θεματα οπως διατροφης θα δειτε αν ειναι υποστηρικτης του θηλασμου, θεματα αντιβιωσεων αν δινει με το παραμικρο ή οχι, αν κανει επισκεψεις στο σπιτι,αν ειναι παντα διαθεσιμος στο τηλεφωνο πχ να τον βρισκετε σαββατοκυριακα ή για κατι εκτακτο μεσα στη νυχτα, το οικονομικο φυσικα και οποιος σας κανει το κλικ θα τον εμπιστευθειτε για το μωρακι σας.

Ηθελα να σας το γραψω μαζι με την βαλιτσα αλλα το ειχα ξεχασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!υπεροχη μερα και σημερα με πολυ ζεστη,θα μας τρελανει ο καιρος μια ετσι μια αλλιως...λες και ειναι καλοκαιρι ειναι!

Ρενακι μια χαρα που μπορεσατε να το κανετε οταν θα ειναι και ο αντρας σου ειναι πολυ σημαντικο να ειστε μαζι...και εκεινοι περιμενουν αυτες τις στιγμες να το δουν εμεις το νιωθουμε κιολας εχουμε αμεση επαφη με το μικρουλι μας.

Δωρακι πολυ ομορφο βγηκε το χρωμα με το καλο να μπει το "στολιδι"σας να το γεμισει χαρα και ζωντανια!!!!

expecting angel ευχαριστω,ανυπομονω ευτυχως περνανε γρηγορα οι μερες...ετσι αυτο εχει σημασια να ειναι καλα το μωρακι και ας μην φαινεται καλα!πηρατε dvd η δεν σας δινουν?το ειδατε και τρισδιαστατο?εγω θα παω σε αυτον που ειχα παει στην αυχενικη που αυτος δινει αν και δεν ειναι το σημαντικοτερο αυτο αλλα λεμε τωρα...

κοριτσια εμενα η μπουμπου ολο και κλωτσαει πιο πολυ μαλιστα χθες το βραδακι εριχνε κατι μπουνιδια χιχιχιχι εβαλε λιγο το χερι του αντρας μου αλλα δεν την ενιωθε ενω εγω απο μεσα την καταλαβαινα οτι χτυπαγε...μου λεει εσυ την νιωθεις εγω δεν καταλαβαινω κατι!χτυπουσε λιγο ομως εκεινη την ωρα πιο μετα κοπαναγε γερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Δωρακι πολυ ωραιο το χρωματακι! Με το καλο να ερθει κ το μωρο να το γεμισει με χαρες! Εμεις μαλλον τελικα αρχες Νοεμβριου θα ασχοληθουμε με βαψιματα.. Καγκουρο ευχαριστουμε για τις χρυσες συμβουλες. Σου, ειναι πολυ χρησιμες! Ρενακι ειναι πολυ σημαντικο εαν μπορει να ειναι κ ο αντρας σου μαζι! Εγω νιωθω οτι σε καθε υπερηχο δενομαστε κ περισσοτερο!

Ο μικρος μας παντως ειναι κυριολεκτικα με τις μερες του κ τις ωρες του! Η θα κανει να ακουστει 1-2 μερες η θα.χτυπιεται συνεχεια! Αυτο το δευτερο πολυ το χαιρομαι! Αυτα απο εμας! Καλο βραδυ κ φιλακια στα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και τα καλά σας λόγια.

Πριν λίγο γύρισα από το μικροβιολογικό κέντρο που είχα πάει για να κάνω την καμπύλη ζαχάρου.

Μου είχαν δώσει 75 γρ γλυκόζης(πολύ γλυκό....μπλιαχ!!Αλλά όλα για χάρη της μπουμπούς)και μου κάνανε μια λήψη χωρίς τη γυκόζη και 2 με γλυκόζη στα 60 και 120 λεπτά.Δηλαδή με τρύπησαν 3 φορές....@-)@-)

Θα πάρω τα αποτελέσματα την Παρασκευή και ελπίζω να είναι όλα καλά.Εσείς έχετε κάνει καμπύλη;και αν ναι πήγαν όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Εγώ δε βγάζω άκρη αυτό το μήνα με τα τεστ… Όλα αρνητικά με χαμηλή την ορμόνη. 16η μέρα του κύκλου σήμερα με πονάκια ωορρηξίας στη δεξιά πλευρά… Τι γίνεται;;; Έχει τύχει σε καμμία;;
    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...