Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

καλησπερα στην ομορφη παρεουλα!!!!!!!!!

εγω ακομα κοιλιτσα δεν μπορω να πω οτι εχω γιατι ειχα κ απο πριν κ ετσι δεν ξερω αν ειναι απο το μωρο μου ή αν ειναι η δικια μου χιχιχιχι

κοριτσια μου απο κιλα πως πατε ?????εγω εχασα στο πρωτο 3μηνο 5 γιατι εκανα καμπυλη σακχαρου ητανε χαλια κ μου ειπε ο διαβητολογος οτι ειναι σακχαρο κυησης αλλα δοξα τον θεο προς το παρον ειναι στα αριστα επιπεδα με λιγη προσοχη στην διατροφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Rose απο σήμερα εγω δε νιώθω ΤΙΠΟΤΑ. Κανένα μα κανένα σύμπτωμα. Ούτε στήθος ούτε ψιλοβαρος στην κοιλια ούτε κάτι που να θυμίζει έγκυο. Ελπίζω να μην ειναι κάτι. Αύριο στις 11:30 το πρωί θα πάω στο γιατρό θα δούμε. Θα μου φέρει και μια φίλη-γειτόνισσα ένα μηχάνημα πι που το βάζεις στην κοιλια και ακούς την καρδούλα. Σαν υπέροχος σπιτιού.χαχα. Μου το είχε δώσει και όταν ήμουν έγκυος το Νικόλα και οπότε ένιωθα άγχος το χρησιμοποιουσα και ηρεμουσα. Το ξέρω ειναι άρρωστο και υπερβολικο αλλα δε με νοιάζει.παρανοικη μάνα ειμαι ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευηνικολας το διαιτολογιο για διαβητη κυησης ειναι των 1800 θερμιδων εχει ολες τις σαλατες ολα τα φρουτα ολα τα λαχανικα ολα τα ζυμαρικα ολα τα δημητριακα ολα οτι ειναι σε ζυμη σε ψωμια ολα τα γαλακτοκομικα κ ολα τα κραετικα κ ολα τα ψαρια .......απλα ολα αυτα τα τρως με μετρο

εμενα ο γιατρος μου μεχρι κ παγωτο μου εχει καθε απογευμα απο μια μπαλα οτι παγωτο θελω

το μονο που δεν θελει να τρωω ο γιατρος μου ειναι τοστ κ πιτσα γιατι κανουν το σακχαρο να φτασει στα υψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυλουλες!Πως ειστε???

μασρορακι πηγα στο γιατρο χθες δηλαδη 3 εβδομαδες περιπου μετα την αυχενικη!Εμενα με παρακολουθει καθε μηνα τωρα.

ευηνικολας μην σε ανησυχει κι εγω ετσι ειμαι δεν νιωθω κανενα συμπτωμα περα απο το στηθος που παρεμεινε πρησμενο αλλα δεν ποναει καθολου πλεον.

Εγω κοριτσια μου γιατρο πηγα χθες,ολα καλα με το νινακι μου δοξα το Θεο κ μαλιστα ειδαμε κ φυλο ειναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,μας εβγαλε κ ναααα μια φωτο το πιπι της να την εχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntoula με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας!!!!!!!!!

εγω θα παω στον γιατρο 15 μερες μετα την αυχενικη κ θα ειμαι στην 14 εβδομαδα λες να μας πει κ εμας τι ειναι?????

πιστευω κ εμενα μετα απο αυτη την επισκεψη να μου πει καθε μηνα να με βλεπει

βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κ κατι αλλο (πω πω ολο ερωτησεις ειμαι) σας ειπε ο γιατρος σας καθε ποτε αλλαζετε μηνα πχ καθε 10 του μηνα????

εμενα δεν μου λεει ημερομηνια μου ειπε μονο οτι καθε τριτη αλλαζω εβδομαδα κ οτι καθε τεταρτη τριτη θα αλλαζω κ μηνα ,μιλαμε εχω καταμπερδευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ μασρορακι κ εσενα με το καλο το μπεμπακι σου!!!!

εμας ο γυναικολογος μου,μας ειχε πει απο την 10η εβδομαδα οτι δεν βλεπει κατι να φουσκωνει αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα να ξερουμε.μετα στην 13η εβδομαδα που εκανα την αυχενικη ο προγενετιστης μου ειπε οτι κι αυτος κλεινει προς το κοριτσι εε κι εχθες στην 16η εβδομαδα το ειδε πεντακαθαρα ο γιατρος μου!!!

αχχ βρε μασρορακι μια απο τα ιδια κ εγω....ξερω απλως οτι καθε δευτερα αλλαζω εβδομαδα αυτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas1980 περιμενουμε νεα απο τον γιατρο!!!καλε φερε προς τα εδω αυτο το μηχανηματακι να δω και εγω τι γινεται χιχιχι εγω το ειχα σκεφτει αυτο αλλα δεν ηξερα οτι υπηρχε και οταν μου ειπαν τα κοριτσια οτι υπαρχει επεσα απο τα συννεφα...δεν το περιμενα να εχουν βγαλει κατι τετοιο!!

ετσι εξακολουθω να ειμαι και εγω μονο πρησμενο στηθος αλλα ευτυχως αυριο θα παμε γιατρο και ελπιζω ολα να ειναι καλα...

μασρορακι νορμαλ διατροφη σου εχει δωσει τουλαχιστον δεν στερεισε κατι το ιδιαιτερο!

ntoula με το καλο να ερθει η μπεμπα σου!ουτε και εσυ εχεις συμπτωματα?τελεικα δεν ειμαι μονο εγω ε?και ειχα τρελαθει απο το αγχος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στις ομορφες μανουλες !!!!!!!!!!

τελικα απο οτι εχω καταλαβει ειναι πολυ μπερδεμα το θεμα μηνας κ εβδομαδες στην κυηση

αντε ροζακι μια μερα ακομα κ αυριο θα δεις κ θα ακουσεις το θαυματακι σου κ να δεις που ολα θα ειναι καλα κ θα σου φυγει κ το αγχος εστω κ για λιγο!!!!!!!!!

εγω δεν θα ηθελα να εχω κανενα μηχανημα στο σπιτι γιατι το αγχος θα ητανε ακομα πιο εντονο , εδω μηχανακι για το σακχαρο εχω στο σπιτι κ στην αρχη με το ζορι με κρατουσε ο αντρακος μου να μην μετραω καθε ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γίνεται μανουλες??καλα είστε? ήρθαμε απο το γιατρο...ολα καλά,το μωρο πολυ υπερκινητικο βρε κορίτσια. Κουνιοτανε πέρα δώθε. Ο Νικόλας δεν ήταν έτσι. Αυτο μιλάμε κτυπιοτανε δεξιά και αριστερά. Χαχαχα. Απο συμπτώματα τίποτα.

Αμαν όλο κοριτσομανες έχουμε εδώ. Αντε και θέλω και εγω μια κόρη. Θα μου πείτε γερό νάναι κι ότι νάναι αλλα άμα έχεις ένα αγόρι,θες και ένα κορίτσι!!Ε??

Βρε κορίτσια βάλτε κι εσείς τικερακι να θυμόμαστε σε τι φάση της εγκυμοσύνης ειναι η κάθε μια!!!

Rose άντε αύριο θα πας εσύ? πρωί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!

rose καλε μην αγχωνεσαι.....καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη...εμενα μια φιλη μου δεν καταλαβε τιποτα..να φανταστεις οτι οταν φουσκωσε η κοιλια της αρκετα κ χτυπουσε ο μπεμπης απο μεσα τοτε πιστηκε!Εγω να πω την αληθεια ειχα πολλες αναγουλες κ αρκετους εμετους που σταματησαν μολις εκλεισα την 12η.

κοριτσια κ εγω δεν θα το ηθελα αυτο το μηχανημα...δηλαδη κ αμα δεν το χρησιμοποιησεις σωστα τι τσαμπα το αγχος???μονο που το σκεφτομαι αγχωνομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas1980 μια χαρα ολα μπραβο!αστο παιδι κανει παρτυ εκει μεσα χιχιιχ

αυριο παω και εγω κοριτσια μου το μεσημερακι!ανυπομονω τι να κανω δεν μπορω να ειμαι τελειως ηρεμη θελω να το δω,να το ακουσω οτι ειναι εκει καλα και μεγαλωνει.

ουτε εγω θα το ηθελα το μηχανημα αλλα τωρα αμα το ειχα θα εμπαινα στον πειρασμο και θα το εβαζα να ακουσω αν ειναι οκ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου...απ οτι βλεπω φετος ειναι η χρονια τον κοριτσιων...μακαρι να εχω κ εγω κοριτσακι....θα ναι τελεια....λοιπον για τον μηνα αλλαζεις: αν εχεις τελευταια περιοδο 16 μαιου οπως εγω μηνα αλλαζεις καθε 26 του μηνα περιπου...ειχα κ εγω τετοιες αποριες...σημερα ειμαι λιγο καλυτερο...εγω πλεον πηγαινω καθε μηνα στον γιατρο...δεν εκανα ολες τις εξετασεις του προγεννετηκου ελεγχου γιατι γεννησα προσφατα και δεν υπαρχει λογος...κανω μονο τις απαραιτητες...για την αυχενικη πρεπει να παω τον αυγουστο...οσο κ για το φυλο κατι μου λεει οτι ειναι κοριτσακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευηνικολας τωρα μου εμφανιστηκε το μηνυματακι σου.....ωραιαααααα νεακια!!!!κ εμενα ετσι υπερκινητικη ειναι.....μηπως λεω μηπως ειναι κ σενα κοριτσακι?????????

rose αυριο περιμενουμε κ τα δικα σου τελεια νεακια!!!!!!

binoula ευχαριστουμε που μας ελυσες την απορια!!!!Οσο για το φυλο κ εγω το ιδιο προαισθημα ειχα κ τελικα επιβεβαιωθηκα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια.ντουλα απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί. Για το φύλο μιλάω.

Βινουλα ποιες εξετάσεις δεν έκανες δηλαδή?

το μηχάνημα του υπερηχου ειναι το κάτι άλλο. Ειναι τρελό αλλα εμένα με έβγαζε απο ενα άγχος όταν ήμουν έγκυος το Νικόλα.

να σας ρωτήσω κάτι?παπ τεστ κανατε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης? εγω το ειχα κανει το φεβραρη του 2012 οταν σαραντισα στο Ν ικολα. Τωρα με βλέπει και ιδιώτης γιατρός αλλα και του δημοσίου. Αυτός του δημοσίου θέλει να μου κάνει γιατί λέει ότι έχει πάνω απο χρόνο να εξεταστω και ο ιδιώτης που το συμφέρει και οικονομικά να μου το κάνει, μου λέει ότι δε χρειάζεται να πληγωσω τον τραχηλο αφού το κάναμε πριν 17 μήνες. Μου είπε ότι στην Αγγλία γίνεται τέτοια εξέταση κάθε τρία χρόνια και εδώ το σηκωσαμε μόδα,κάθε χρόνο.

να το κάνω τώρα δεν ξέρω,έχω μπερδευτεί! Αυτή ειναι η μα@@@@κια όταν σε βλέπουν δυο γιατροί. Ας όψεται η οικονομική κρίση. Πείτε μου και σεις γνώμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευηνικολας κι εγω εχω να κανω τεστ παπ πανω απο χρονο κ ο γυναικολογος μου δεν μου εκανε γιατι μου ειπε οτι δεν κανει στην εγκυμοσυνη!!!θα κανουμε οταν με το καλο γεννησω κ μετα....τωρα δεν ξερω σου λεω τι μου ειπε ο δικος μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκανα μονο τις κλασικες εξετασεις του μηνα και για τοξοπλασμα που δεν εχω αντισωματα...τον προγεννετικο δεν τον εκανα καθολου γιατι δεν περασε καιρος που γεννησα και ηταν ασκοπο και περιττο να το κανω...με την συμφωνη γνωμη του γιατρου βεβαια...κατα τ αλλα τεστ παπ στην εγκυμοσυνη καλο ειναι να αποφευγεται απ οτι ξερω...μονο αν υπαρχει σοβαρος λογος και με επιφυλακτηκοτητα αν θυμαμαι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την ενημερωση κοριτσια....δε θα το κανω γιατι φοβαμαι για το μωρο.

θα σασ ξαναρωτησω γιατι δε βαζετε τικερακια βρε κοριτσια.καθε φορα που διαβαζω τα μυνηματα σας προσπαθω να θυμηθω σε ποια φαση της εγκυμοσυνης ειστε.

σας εχω πρηξει????@-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες μανουλες !!!!!!!!!!!!

τι κανετε ???????

εγω εχω απο εχθες την νυχτα εναν τρομερο πονοκεφαλο κ κλασσικα τις αναγουλες μου (δηλαδη ειμαι μια χαρα)

ευηνικολας πολυ ευχαριστως να βαλω τικερακι αλλα δεν μπορω να βρω στο προφιλ μου εκει που λεει υπογραφη καπου κατι λαθος κανω

ροζακι περιμενουμε τα νεα σου σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγκυλουλες!!!!!

ευηνικολας θελω να βαλω τικερακι αλλα δεν μπορω.....προσπαθω κ προσπαθω αλλα τιποτα!!!

γινεται βρε κοριτσια εσεις που εχετε ηδη τικερακι να βοηθησετε κ μενα την ΑΣΧΕΤΗ!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, με θέλετε και μένα στην παρέα σας?

ειμαι η Κατερίνα και περιμένω το τρίτο σκαθαρακι μου, είμαι 12 εβδομάδων ακριβώς, σημερα έκανα αυχενικη και όλα δείχνουν φυσιολογικα! Έχω ένα κοριτσάκι 3,5 χρονων και έναν μπομπιρα που χρονισε πριν δυο μερες!

Να εχουμε όλες καλές τελειομηνες εγκυμοσύνης και να κρατήσουμε γερα μωρακια στην αγκαλιτσα μας! Θα χαρω πολυ να τα λέμε όλο αυτο το διάστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλως ηρθες kangaroo !!!!!!!!!!!!! να χαιρεσαι τα παιδακια σου κ με το καλο να ερθει κ το τριτο σας μωρακι !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα γεια σου και απο μενα.ελα κι εσυ στο παρεακι μας, να κραταει η μια συντροφια στην αλλη.αν θυμαμαι καλα, χωρις να θελω να σε στεναχωρησω, εισαι εσυ που ησουν εγκυος σε διδυμα πριν 2 χρονια ακριβως αλλα δυστυχως.........συγγνωμη που σε ρωταω αλλα δεν ξερω αν εισαι εσυ ή αν δε θυμαμαι καλα.

αυχενικη εχεις κανει?

ροζακι που εισαι καλε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα, ευχαριστω για το καλοσωρισμα!!!

διαβασα και όλα τα προηγούμενα για να σας γνωρίσω σιγα σιγα.

Μην αγχωνεστε για τα συμπτώματα καθε γυναικα εχει διαφορετικα και πολλες φορές στην ιδια γυναικα απο εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη πάλι διαφορετικα συμπτώματα μπορει να εχει. Στην κόρη μου δεν είχα τίποτα μονο όταν έτρωγαν μοσχάρι το έβγαζα κατευθείαν, στον μικρο είχα ανακατωσουρες και υπνηλια, τωρα λιγότερες ανακατωσουρες και καμια φορα τάση για εμετο χωρις να να κάνω ομως. Πρησμενο στήθος δεν είχα ποτε, αυτη τη φορα κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος γιατι θηλαζα τον μικρο και άρχισαν να πονάνε οι θηλες.

Συμφωνω στην πρώτη εγκυμοσύνη αργει να φανεί η κοιλια, στην δευτερη φαίνεται πιο νωρις μη σας πω για την τριτη αμέσως φάνηκε!

Ευη, ετσι ειναι το όνομα σου? καλα με θυμασαι μαλλον γράφαμε μαζι τοτε αν κρίνω απο το ποτε γεννήθηκε το αγοράκι σου. Προς Θεου δεν με στεναχωρεις αυτα συμβαινουν, ο πρωτος καιρος ειναι δυσκολος αλλα αν ερθει αμεσως ενα μωρακι καπως απαλυνεται ο πονος. εγω λεω ο Θεος ηθελε να μου στειλει δυο μωρακια ε δεν ηρθαν μαζι μου τα εστειλε το ενα μετα το αλλο! Για το τεστ ΠΑΠ και εγω αυτο ξέρω ότι καλο ειναι να αποφεύγεται κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης και έχω ακούσει και εγω αυτο ότι στο εξωτερικό το κάνουν καθε τρία χρονια ενω εδω καθε ένα.

Λαμπρινη νόμιζα ότι εμένα θα έχουν μικρη διαφορα αλλα βλέπω και σένα ένα χρονο!!!

Κατερίνα θα μάθετε και φύλο αργότερα που θα φαίνεται και πιο καλα! Στην αυχενικη έχουν μια στις δυο πιθανότητες να κάνουν λάθος έτσι μονο αν δουν κάτι καθαρά λενε και πάλι με επιφύλαξη. Εμένα και στα δυο έπεσαν μέσα στην αυχενικη, τωρα με ρώτησαν αλλα ειπα αυτη την φορα νά μην μάθω φύλο άλλωστε έχω ένα και ένα οπότε ότι και να ναι έχω απ όλα.

Διαμαντουλα με το καλο λοιπόν η μπεμπουλα σας!!!!!

Rose Περιμένουμε νεα σου απο τον γιατρο!

ελπιζω να μην ξέχασα καμια, βάλτε και οι υπόλοιπες τικερακια για να βλέπουμε ποσο ειναι η καθε μια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...