Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Καλημερα και απο μένα, κοιμηθηκε σημερα πρωι ο μπόμπιρας πριν το μεσημεριανο του και ετσι βρήκα ευκαιρια να μπω.

Δωράκι σκορπινα και εσυ εγω εχω γενεθλια 1-11. Πολυ χρήσιμες όλες οι πληροφορίες, εμενα αυτο τα βαλιτσάκι της care direct και το αντίστοιχο της babylino μου τα έδωσαν στο μαιευτήριο τωρα που πηγα για την β επιπέδου πανω κάτω έχουν τα ιδια μεσα εμενα δεν ειχε το μπιμπερο και την πιπιλα. Ειχε μεσα κάρτα για έκπτωση απο τα lapin και εκπτωτικο κουπόνια για τα μαγαζια στο Αvenue.

Ρενα θα περασουν γρήγορα οι μερες και για σενα, ζωηρουλης ο μπεμπακος θελει να κάνει την μανούλα του να γελά.

Χριστινα ειδα οτι θα ανεβει λιγο η θερμοκρασια μετα το σαββατοκυριακο δηλαδη την αλλη βδομαδα θα ειναι γύρω στους 25-26 βαθμούς. Εγω άρχισα σιγα σιγα να βγάζω τα χειμερινά, ξεκίνησα με του αντρα μου που ειναι εύκολα και λίγα, των παιδιών μετα που ειναι πολυ μπλέξιμο γιατι αλλου βάζω αυτα που δεν θα ξανα φορέσουν, αλλου αυτα που θα μπορει να τους κάνουν και του χρόνου θα πρέπει να δω και τα μωρουδιακα που εχω να τα βγάλω παλι για το μπεμπακι που ερχεται. Χώρους δεν εχω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια!

expecting angel τι ωραια που ειναι ολα καλα με το μωρακι σου! Με το καλο λοιπον τα ψωνια τωρα σιγα σιγα [smilie=bunny.gif]

Εγω εχω β επιπεδου στις 22-10 ! Ανυπομονω να τον δω παλι! Τι κριμα που βλεπουμε τα μωρακια μας τοσο λιγο καθε φορα...

Κανε με και εμενα επισημα μπλε μιας και ο μπεμπουλης μας εδειξε τα προσοντα του πολυ νωρις, στον 4ο μηνα το πρωτο 'πλανο" του υπερηχου ηταν ο κυριος με το κεφαλι κατω και τα ποδια πανω να δειχνει το φυλο! χαχαχα Ηταν που ειχα και ενστικτο οτι ειχα κοριτσι σιγουρα, μας την εκανε ο μπεμπουλης! Καλα να ειναι το μωρακι γερο και οτι να ειναι !

Doraki τι χρησιμες οι πληροφοριες σου δεν ηξερα καν οτι γινεται να σου στειλουν δειγματακια απο εταιρειες!

Οσο για τον καιρο λενε οτι θα εχουμε βαρυ χειμωνα φετος και βλεπω οτι εκανε την εμφανισουλα του νωρις οποτε σιγα σιγα πρεπει να βγαλουμε τα χειμερινα..:)))

Κοριτσια ποσα κιλακια εχετε παρει εως τωρα ? εγω ειμαι 20 εβδομαδων και εχω παρει 4 κιλα και να φανταστειτε δεν τρωω ιδιαιτερα αλλα ανησυχω αν βαζω απο τωρα στους τελευταιους μηνες θα παιρνω με τον αερααααα???? [smilie=dontknow.gi:

Παντως το καλο ειναι οτι δεν εχω ακομα αγορασει ρουχα εφοσον ακομα φοραω τις φορμες μου αλλα τωρα που ανεβω Αθηνα θα επισκεφτω τα Η&Μ που λετε οτι εχουν ωραια ρουχαλακια...<3

Φιλακι πολλα σε ολες [smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!πραγματικα δεν προλαβαινω να σας διαβαζω με τοσα μηνυματα χιχιχιχι

renaki_mu μαζι ειμαστε εμεις και εγω την αλλη εβδομαδα παω γιατρο!

kangaroo πιστεψε με προσπαθω πολυ για να μην τρωω τωρα τελευταια ομως δεν αντεχω και τσιμπολογαω και κανενα γλυκακι...καλα δεν με βλεπω για πολυ να συνεχιζω ετσι γιατι οσο να ναι θελω να τρωω και τις χαζομαρες μου απλα θα προσεχω το βραδυ να μην τρωω και να κινουμε λιγακι να μην μενουν...

Jokots μεγεια σας τα ρουχαλακια και εγω ολο και κατι θα παρω πριν παω στον γιατρο και για μενα αλλα και για την μπουμπου...θα παω στα h&m γιατι μετα απο μια ερευνα αγορας εκει ειδα οτι εχει οικονομικα και ποιοτικα καλα ρουχα εγκυμοσυνης αλλα και μωρουδιακα!

Τα PRENATAL οπως λετε και εσεις ειναι λιγο ακριβα οπως και τα mothercare εκει ειναι να ψωνιζεις ενα δυο το πολυ ρουχαλακια γιατι ενα φορμακι εχει πανω απο 25 ευρω ενω στα h&m εχει και με 15,19 αναλογος.τωρα οι εμπειρες μαννουλες φυσικα ξερετε καλυτερα γιατι εγω τα βλεπω εξωτερικα οχι στο πως ειναι μετα το πλυσιμο...Οσο για τα mothercare πιστευω οτι δεν στελνουν πλεον Ελλαδα γιατι δεν τους συμφερει εδω τα μαγαζια πως θα δουλευαν?

expecting angel μπραβο πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα με την μπουμπου σου!αντε να ηρεμησεις τωρα και να κανεις τα ψωνια σου και εσυ :) αληθεια που την εκανες?εγω ηδη εχω βγαλει χειμωνιατικα γιατι μετα βαψιματα ειπα να τα κανω ολα μαζι,ασε που κρυωνω κιολας εχει ψυχρανει πολυ ο καιρος.σιγα σιγα θα στρωσω κιολας μολις μαζευτει το δωματιο...τελεικα το εβαψα το δωματιο φουξια στον ενα τοιχο και μωβ-ροζ στον αλλο εγινε τελειοοοοοοοο!!!!

Δωρακι ευχαριστουμε πολυ ειναι πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας γραφεις να παρουμε και εμεις τηλ.να μας στειλουν...

Στην Τηνο εχω παει πολλες φορες και προσπαθω να πηγαινω καθε χρονο ειναι πολυ ωραια..η εκκλησια ειναι γεματη ταματα μεσα ειναι φανταστικα!!!!

κοριτσια δεν σας ειπα που ενιωσα την μπουμπου μου τις προαλλες,αχ τι μαγικο συναισθημα!ετσι οπως ημουν ξαπλωμενη στο πλαι αρχισα να νιωθω διαφορα και λεω λες να ειναι?βαζω το χερι μου και αρχισε να με κοπαναει μετα εντονα αλλα δεν κρατησε πολυ..κοριτσια συγκινηθηκα αφου καποια στιγμη μου ερχοταν να κλαψω...νομιζω οτι και κατα την διαρκεια της μερας που κινειται το καταλαβαινω...νιωθω οτι κατι μεσα μου γυρναει αρα το μπεμπακι μου ειναι χχιιχιχι

ανυπομονω να παω στον γιατρο απο βδομαδα να μου πει και για την β'επιπεδου ποτε θα την κανω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasako : 20-25/12/2013

Ntoula : 03/01/2014

Μασρορακι: 21/01/2014

Mamaefi : 28/01/2013

kangaroo : 30/01/2014

DORAKI.K : 02/02/2014

evinicolas1980:03/02/2014

Christina :08/02/2014

expectingangel : 12/02/2014

Jokots : 12/02/2014

anastasia1986 : 20/02/2014

Binoula : 22/02/2014

renaki_mu: 24/02/2014

rose25 :25/02/2014

Georgianna : 26/02/2014

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Τι κάνετε; Βρε κορίτσια, αο εκεί που το καταλάβαινα το μωρακι μου ξαθε μερα , τις τελευταιες 3 τίποτα. Να ανυσηχω λέτε ή δεν υπαρχει λογος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδες. Γράφετε, γράφετε και δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω γιατι εχω και το Νικόλα μέσα στα πόδια μου.

Εχει πέσει η θερμοκρασία αρκετά, πράγμα που συνήθως γινότανε προς το τέλος του Οκτώβριου. Καλυτερα!!!!!

Απο Αθήνα πόση ώρα ειναι για Τήνο αφου λέτε ότι πας και γυρνάς την ίδια μέρα?

ρενακι πρεπει να είσαι πολυ αγχωμένη που δεν το εχει νιώσεις ε?? αυτο είχα και εγω τις προάλλες και τρέλαθηκα απο το άγχος μου.αλλα εχω υπερηχο σπιτιού και ετσι τον έθεσα σε λειτουργία και ησυχάσα!απο ποτε έχεις να πας γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα υποθέσω οτι εμένα ρωτάς.

Έχω να παω απο τις 11 Σεπτεμβρίου και έχω κανονικά ραντβού την Παρασκευή.

Τώρα υπομονή και θα δούμε.

Εαν δεν το καταλάβω και αύριο θα πάρω ενα τηλέφωνο τον γιατρό και θα μου πει τι πρέπει να κάνω.

Έρχονται και οι γονείς μου αυριο και δεν θέλω να τους αγχώσω άδικα.

Και τώρα το τελείος άσχετο. Εδω πάνω κορίτσια έχει πολύ κρυο.

Εμείς σήμερα ανάψαμε το τζάκι. Ναι , μην γελάτε, έξω έχει 7 βάθμους.Χτές την παλέψαμε με το καλοριφέρ αλλά άλλη η ζέστη του τζακιού και άλλα τα έξοδα βεβαίως βεβαίως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια οπως βλεπω την λίστα της Γεωργιαννας μαλλον υπερτερούν τα κοριτσια στην παρεα μας.

Αναστασια μια χαρα εισαι με τα κιλα μην αγχωνεσαι καθολου.

Rose έτοιμο το δωματιο για την μπουμπού σου ωραίος ο συνδυασμός που έκανες. Αρχισε να δίνει το παρόν η μικρη δεν ειναι τελεια και που να δεις τι θα επακολουθήσει.

Γεωργιαννα που μένεις και εχει ήδη τόσο χαμηλή θερμοκρασια? πάντως για τις κινήσεις λιγο πολυ σε όλες όςες τα νιώσαμε πολυ νωρις εχει συμβει κατι τετοιο, μια μερα να το νιώσεις και 2-3 μετα τιποτα, να δεις που αυριο θα τον καταλάβεις τον μπεμπουλη σου.

Παντως και εδω το κρύο επιασε απότομα κα νωρις και θυμαμαι προς το τέλος Οκτώβρη να αλλάζω συνήθως τα ρούχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην Δράμα μένω, βασικά σε ένα ορεινό χωριο της, οπότε απο κρύο άλλο τίποτα!!!

Το καλοκαίρι είναι καλά γιατί έχει σαφώς πολύ περισσσότερη δροσιά απο πολλές άλλες περιοχές αλλά ο χειμώνας είναι μακράν πιο βαρύς. Και αφού ξεκίνησε απο τώρα... Ζήτω που καήκαμε! Λοιπόν κορίτσια εγώ να σε ς καληνυχτήσω. Θα πάω για ύπνο σιγά σιγά. Τα ξαναλέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Και εγώ χθες το βράδυ κρύωνα αλλά δεν είχα το κουράγιο να σηκωθώ να κατεβάσω κουβέρτα. Σηκώνομαι που σηκώνομαι για τουαλέτα.Δεν μας βλέπω να τη γλυτώνουμε, μάλλον από το άλλο ΣΚ και μετά θα πρέπει να κατεβάσουμε ρούχα. Αλλά πολλά βάρη και εκεί ρε παιδιά. Εγώ έχω τεράστιες σακούλες full πράγματα. Θα δω ποιος θα μπορέσει να βοηθήσει γιατί μόνη μου δεν γίνεται. Κατά τα άλλα τα ίδια. Θα αρχίσω να πηγαίνω καμιά βόλτα γιατί από την κλεισούρα μου την έχει βαρέσει. Ακόμα δεν καλέσαν κάποιον από την ειδικότητα μου ως αναπληρωτή σε σχολείο και σκέφτομαι οτι αν το αργήσουν πολύ, μέχρι να πάω θα βγω σε άδεια. Αλλά ας είναι όλα καλά και αυτά είναι λεπτομέρειες. Άρχισε και η ακαδημαϊκή χρονιά του μεταπτυχιακού και πρέπει να μαζέψω τα μυαλά μου και να ασχοληθώ σοβαρά γιατί τέρμα τα περιθώρια.

Γεωργιάννα αν διάβαζες όλες το έχουμε αναφέρει οτι έχει συμβεί αυτό. Αυτές τις μέρες που δεν τον κατάλαβες μήπως ήσουν και συνέχεια σε κίνηση; Γιατί μπορεί να κουνήθηκε και να μην πήρες είδηση. Εύχομαι όταν ξαναγράψεις να μας πεις όλα οκ. Πάντως κάνε και εσύ τίποτα από τα κλασσικά. Φάε καμιά σοκολάτα, πιες λίγο αναψυκτικό κλπ. και ξάπλωσε. Πιστεύω απλά οτι έχει κάτσει σε θέση που δεν το καταλαβαίνεις.

Εσείς τι νέα κορίτσια; Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πράγματι έχει ξαφνικά αρκετό κρύο....Αλλά χτες κοιμήθηκα ζάχαρη με μια κουβερτούλα φλις που είχα πάρει από ικεα πέρυσι,τέλεια!!!

Πήγα και στο avenue και ψώνισα ένα μαύρο παντελόνι(30 ευρώ) και ένα κολάν(9 ευρώ) σε πολύ ωραία γραμμή!!Η ποικιλία είναι ικανοποιητική αν και δυστυχώς μαζεύει τόοοσο κόσμο που τα νούμερα εξαφανίζονται...Έχει και πολύ ωραία σουτιέν σε μεγάλα νούμερα στα 15 περίπου ευρώ.Είδα και μια μαλακή φόρμα εξόδου για το μωρό,σε σχήμα αρκουδάκι όλα τα λεφτά,αλλά είχε 20 ευρώ και μου είπε ο άντρας μου ότι είναι πολλά για τους 2-3 μήνες που θα χρειαστεί και...αν.

Απλά βάση καιρού και ειδικών,λένε ότι θα έχει πολύ κρύο και φοβάμαι πως όταν χρειαστεί να βγω έξω με το μωρό θα παγώσει....

Επίσης καλές τίμες,από την βιτρίνα δεν μπήκα επειδή δεν προλάβαινα,είχαν τα premaman.Από φόρμα δεν ξέρω τι λένε αλλά οι τιμές τους ήταν συμπαθητικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Πολύ κρύο βρε κορίτσια. Μίλησα με τον γιατρό μου και επειδή ξέρει οτι είμαιλιγάκι αγχωτική μου είπε να πάω μια βόλτα να με δει σήμερα. Μια χαρά είνα ο μπόμπιρας, απλά έτσςι όπως είναιεγω δεν το καταλαβαίνω.

Το είχα διαβάσει και απο άλλες αυτό αλλά όσο να'ναι αγχώθηκα ελαφρώς. Δεν πειράζει , όλα καλά.

Το πρωί που ξεκινήσαμε για να πάμε στο γιατρό 5 βαθμούς έλεγε το θερμόμετρο στο αυτοκίνητο. Εχτές πάντως με το τζάκι εμείς δεν καταλάβαμε τίποτα απο κρύο. Οι περισσότεροι εδω στο χωριό εχτες άναψαν οτι είχαν. σόμπες, τζάκια, λέβητες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! Τι κανετε? Γεωργιαννα ολα καλα με το μωρο σου, ολες το περασαμε και μαλιστα εγω προσφατα! Αυτο το αγχος θα μας φαει... Δωρακι με γεια τα ρουχαλακια σου, καλοφορετα! Χαιρομαι που ειστε ολες καλα! Εχω μια απορια βρε κοπελιες... Γενναμε καταχειμωνο και σκεφτομουν τι ρουχαλακια πρεπει να φορεσουμε στα μωρα μας οταν βγαινουμε απο το μαιευτηριο?? Φορμακι βελουτε, φορμακι χοντρο η σετακι? Κ απο πανω χοντρο μπουφανακι η θα καλυπτονται απο την κουβερτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Όπως σας είπα πήγα στον γιατρο, μια χαρά είναι ο μπομπιρίκος μου, ζωηρότατος αλλά λόγω θέσης εγω δεν τον καταλαβαίνω, το αιμάτωμα στην μήτρα έχει αρχίσει να δείχνει καλύτερα είπε ο γιατρός και την Παρασκευή πάμε για β' επιπέδου.

Ελπίζω να είναι όλα κάλα για να ήρεμήσω πλέον. Αλλά γιατί να μην είναι όλα καλά; Μια χαρά θα είναι.

Ήρθαν και οι γονείςμου σήμερα και θα έχω και λίγο βοήθεια με τα χειμωνιάτικα και τα χαλιά, γιατί ο κακομοίρης ο άντρας μου έχει γίνει πια μάγειρας, σκουπίζει , σφουγγαρίζει, ε να μην σιδερώσει κι ολας, φτάνει.

Εγω τωρα θα κάνω μια ωραία σουπιτσα για βραδυνο γιατι αυριο θα κοινωνισουμε, θα αναψω το τζακακι και θα δω καμια ταινιουλα.

Εσεις τι θα κάνετε σαββατοκυριακο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, που ειστε σημερα βολτάρετε?

Γεωργιαννα μια χαρα τα νεα απο τον γιατρο και με το καλο να κανεις την β επιπέδου και εσυ την βδομαδα που ερχεται. Και εγω εχω συμβιβαστεί πια οτι λόγω θέσης του πλακούντα το νιώθω πολυ λιγότερο αυτο το bebe και πολυ πιο ήπια γιατι αλλιώς θα τρελαινομουν.

Δώρα με γεια τα ρουχαλακια θα τα ευχαριστηθεις σιγουρα.

Γιωργια για την έξοδο απο το μαιευτήριο θες ένα ενα εςωρουχακι απο μεσα και ενα ολοσωμο φορμακι χοντρό ή βελουτε, οχι απλο βαμβακερό που θα τα εχεις κυρίως για μεσα στο σπιτι. Τωρα επειδη το πιο πιθανο ειναι απο το μαιευτήριο να μπεις κατευθείαν στο αυτοκινητο και να κατέβεις στην είσοδο του σπιτιου σου αν ειναι σκεπασμένο με μια κουβέρτα μεσα στο port bebe και του βαλει και σκουφάκι στο κεφαλακι αρκει. Αν θες παλι του, βάζεις τις ολοςωμες φόρμες εξόδου χωρις να ειναι σκεπασμένο με κατι αλλο απλα να προσέξεις να μην εχετε υπερβολική θέρμανση σου αυτοκινητο.

Χριστινα να κανεις τις βολτες σου μην εισαι ολο μεσα αν και ο καιρος μας τα χάλασε νωρις νωρις φέτος. Να σε ρωτησω και κατι επειδη περιμένεις να σε καλέσουν σαν αναπληρώτρια αυτο σημαίνει οτι εχεις καποια σύμβαση ορισμένου χρόνου και πας οταν ειναι να βγεις σε αδεια βγαίνεις τους δυο μήνες πριν και δυο μετα τον τοκετο και μετα επιστρεφεις για το υπόλοιπο διάστημα? υπαρχει περίπτωση σε φορέα του δημοσίου να σου αρνηθούν να πας λόγω εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδες.

Σημερα πήγα με την ξαδελφη σε ενα κατάστημα και πήραμε μαλλί για να φτιάξουμε μια κουβερτουλα για την μπεμπα.φοβαμαι λιγάκι αλλα χάρηκα πολυ. Διάλεξα το συνδυασμό ροζ με καφέ. Πήγα και στο γιατρο και την είδαμε. Εχει γίνει 650 γρ. Ειναι γουρούνα κι αυτη. [smilie=laughing3.g:

Κατερινα ο Νικόλας γεννήθηκε με πάθολογικο φύσημα, για την ακρίβεια με μεσοκολπικη επικοινωνία και οταν ήταν 14 μηνών το πήγαμε στο εξωτερικό οπου υπεβλήθη σε εγχείρηση. Δυστυχώς αυτο που είχε το μωρο, δε φαίνεται στον προγεννητικο υπερηχο, γιατι τα εμβρυα εχουν ολα αυτη την τρύπα η οποία κλείνει αυτόματα κατα τη γέννηση.απλα επειδη ο Νικόλας είχε αυτη την ανωμαλία, το εχουν ως πρωτόκολλο, οι μητέρες τέτοιων παιδιών στην επόμενη εγκυμοσύνη, να εξετάζονται απο εμβρυοκαρδιολογο.

Γεωργιαννα, ναι σένα αναφερόμουνα πριν. Μια χαρα το μπεμπε ε?ειδες πόσο άδικα αγχωνομαστε. Τα ίδια είχα και εγω πριν κάποιες μερες.

Δωρακι κρίμα ειναι να παίρνεις ρούχα που θα χρησιμοποιήσεις πολυ λίγο διάστημα. Το μωρο δε νομίζω να το πολυμετακινησεις τους πρώτους δυο μήνες και στο λέω γιατι και το γιο μου την ίδια περίοδο τον είχα γεννήσει. Αρα αυτά τα ρούχα εξόδου, μάλλον αχρείαστα θα σου ειναι.

Jockots στο Νικόλα φεύγοντας απο το μαιευτήριο του είχα φορέσει ενα εσωτερικό,όλοσώμο φαρμάκι χοντρό και μια ζακετουλα.Α!! Κάτω απο όλοσώμο του είχα βάλει και κάλτσες. Τον είχε τυλιξει η μαμα μου σαν ντολμαδακι με μια κουβέρτα και μπαίνοντας στο αυτοκίνητο, του έβγαλα την κουβέρτα και τον εδεσα στο καθίσματακι. Κατεβαίνοντας στο σπιτι, τον ξανά κάναμε ντολμαδακι και μπαίνοντας στο σπιτι του τα έβγαλα σχεδόν ολα. Ξέχασα να σου πω ότι του είχα βάλει και σκουφακι βαμβακερο.

Χριστινακι σου εύχομαι να προλαβεις να δουλεψεις λίγο πριν πας να γεννήσεις. Που χάθηκες; Διασκεδαζεις τα καλα σου αποτελέσματα της β επιπέδου;[smilie=laughing3.g:

Καληνυχτα και φιλία στις κοιλουμπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλά. Καλή μερούλα φαίνεται η σημερινή ή τουλάχιστον έτσι δείχνει τώρα το πρωί. Μάλλον πρέπει να πάμε για κανένα καφεδάκι στον ήλιο!

Γεωργιάννα όλα καλά με τον μπεμπάκο σου! Κοντεύει και σένα η Β επιπέδου. Εύχομαι να μας φέρεις τα καλύτερα νέα. Και όσο για τις δουλειές και εγώ βοήθεια θα ζητήσω. Χαλιά και ρούχα δεν παλεύονται!

Κατερίνα μου ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι. Οι αναπληρωτές εργαζόμαστε με συβάσεις ιδιωτικού δικαίου στο δημόσιο, για ορισμένο χρόνο (πχ. 7,8,9 μήνες - ανάλογα με το πότε θα μας καλέσουν μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς τον Ιούνιο). Αν με πάρουν φέτος θα δουλέψω μέχρι να βγω σε άδεια εγκυμοσύνης και θα επιστρέψω πάλι στη δουλειά 2 μήνες μετά τη γέννα. Αυτό λογικά πρέπει να ισχύει για όλες τις θέσεις του δημοσίου. Το μόνο που πρέπει να κάνεις στη δική μας περίπτωση είναι αν δεν κάνω λάθος να δουλέψεις τουλάχιστον 10 μέρες πριν βγεις σε άδεια. Αν πχ εμένα με καλούσανε Δεκέμβρη, ακόμα και αν δικαιούμουν την ίδια μέρα άδεια θα έπρεπε να δουλέψω λίγο. Έτσι τουλάχιστον έχω ακούσει γιατί δεν είχε χρειαστεί να τα ψάξω ποτε. Και τώρα δεν το ψάχνω μέχρι να δω αν θα μου χρειαστεί.

Γεωργία μου μια χαρά μπουλουκάκι είναι το δικό σου!Αλήθεια υπάρχει κανένας στανταρ κανόνας του πόσο βάρος παίρνουν τα μωρά και σε ποιό μήνα (στο περίπου φυσικά); Εμένα την Πέμπτη 420g μου την υπολόγισαν την μπεμπούλα. Εδω είμαι και εγώ που να πάω! Αλλά άρχισα να διαβάζω μπας και ξεκολλήσω και στρωθώ. Είχα και κόσμο χθες σπίτι και πέρασε η μέρα γρήγορα. Α και συνδυασμός ροζ με καφέ πολύ ωραίος!!!

Αυτά απο μένα κούκλες!! Φιλιά για την ώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!Έχουμε εξαφανιστεί όλες από χτες το πρωί.Πλάκα έχει....ή που θα γράφουμε όλες μαζί ή καμία!!!

Λοιπόν,δεν ξέρω ποιές από εσάς κάνετε τρελίτσες....με τους άντρες σας ακόμη(σόρυ αν γίνομαι και αδιάκριτη),αλλά όλο το σαββατοκύριακο είχα ακούσει ελάχιστα την μπέμπα.Ε,μόλις κάναμε χτες με τον μπαμπά [smilie=love3.gif] τσουπ νατη η κυρία να δώσει το παρόν!!!!!Άσε που μετά δεν σταμάταγε κιόλας....

Από νέα άλλα δεν έχω,εσείς πως περάσατε το σ/κ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εγω Δωράκι το έχω κόψει το άθλημα γιατί φοβάμαι λόγω του θέματος που έχω με τον τράχηλο. Πάντως όσα ζευγάρια είναι οκ καλά κάνουν και συνεχίζουν ακάθεκτοί! Και μένα η μπουμπού από χθες το βράδυ έχει ηρεμήσει αρκετά, ενώ γενικότερα την καταλάβαινα αρκετά συχνά. Άσε έχω και τύψεις γιατί χθες πήγαμε σε ένα σπίτι και παρήγγειλαν κρέπα σοκολάτα για όλους και λέω "δε βαριέσαι ένα γλυκό είναι". Και ήρθε ρε παιδιά ένα πράγμα με μισό κουτί μερέντα. Προσπάθησα να κρατηθώ να μη το φάω όλο αλλά και πάλι έφαγα πολύ. Και μετά ένιωθα και το στομάχι μου χάλια αλλά και τύψεις για το μωράκι μου. Κακό πράγμα να μην έχει κανείς εγκράτεια.....Τέλος πάντων τι να πω.

Κατά τα άλλα και εγώ μια χαρά, χωρίς ιδιαίτερα νέα. Σας αφήνω να βγω για δουλίτσες. Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?πως παει το κρυο?εγω να πω την αληθεια κρυωνω αρκετα αν και αυτες τις μερες μας κανει πιο καλες θερμοκρασιες!

Δωρακι και εμεις εχουμε κοψει το αθλημα γιατι στην αρχη μας ειχε πει ο γιατρος να μην κανουμε ε και τωρα δεν θελουμε και οι δυο...δεν αισθανομαστε καλα να ειναι μεσα η μπουμπου,δεν ξερω νιωθουμε καπως περιεργα!

expecting angel ασε αυτες τις μερες το παρακανα και εγω με τα γλυκα...μου φαινεται τα 2 κιλα που εχασα θα τα εχω ξαναπαρει :P τσαμπα κοπο εκανα τοσο καιρο να παρουσιασω στον γιατρο ενα σωστο βαρος χαχαχαχα

κοριτσια αυριο παω να δω την μπουμπου μακαρι να ειναι καλα,ανυπομονω!!!!!φυσικα θα ψωνισω κανενα ρουχαλακι για μενα και την μικρη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες και εγκυούλες!

Ερχομαι από τα μωράκια Μαίου (με το καλό!) και θα ήθελα να σας ρωτήσω, εσάς που έχετε προχωρήσει στην εγκυμοσύνη (εγώ είμαι μόνο 6 εβδομάδων) και όσες δουλεύατε πώς τα πηγαίνατε με τη δουλειά. Χρειάστηκατε να πάρετε αναρρωτική; Εγώ δουλεύω σε ένα γραφείο, ώρες 9-5 και δυσκολεύομαι ήδη με την αδιαθεσία και δεν ξέρω τι να κάνω...

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Alessia και συγχαρητήρια! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά. Εγώ επειδή δούλευα ως αναπληρώτρια σε σχολείο πέρασα ουσιαστικά μόνο ένα μήνα ως έγκυος εργαζόμενη, τον Ιούνιο, που ήταν και ο 2ος μήνας την εγκυμοσύνης μου. Η αλήθεια είναι πως η αρχή μιας εγκυμοσύνης είναι και η πιο δύσκολη και πραγματικά και εγώ είχα ζαλάδες, πόνους, κούραση κλπ. Όμως ήταν ένας μήνας και έκανα υπομονή. Από τότε δεν έχω εργαστεί και τώρα περιμένω να με ξανακαλέσουν και θέλω να εργαστώ μέχρι να βγω σε άδεια γιατί νιώθω πολύ καλύτερα από το α τρίμηνο. Και από άποψη ενέργειας και από όλες τις απόψεις. Νομίζω κάποια από τα κορίτσια πήραν άδειες και ίσως μπορέσουν να σε κατατοπίσουν καλύτερα. Σίγουρα πάντως μπορείς να πάρεις αναρρωτική από τη δουλειά σου, για τις μέρες που δεν είσαι καλά. Έχεις πει για την εγκυμοσύνη σου;

Rose μου με το καλό ο γιατρός αύριο! Να έρθεις να μας πεις τα νέα σου και πότε θα σου βάλει τη Β επιπέδου. Όσο για τα κιλά να δούμε ποιά θα πιάσει το high score μέχρι το τέλος. Ας είμαστε καλά και εμείς και τα μωρά μας και όλα τα άλλα διορθώνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alessia καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σου!εγω δεν πηγα στην δουλεια καθολου πηρα την αδεια μου κανονικα και μετα συνεχεια αδειες απο επιτροπη...αν δεν αισθανεσαι καλα μπορεις να παρεις αναρρωτικη αν εισαι με εοπυ γυρω στις 15 μερες δικαιολογημενες!ρωτησε το και κατσε σπιτι σου να ηρεμησεις ειναι αρχη και θελει προσοχη!

expecting angel εννοειται θα σας ενημερωσω :) καταλαβαινεις τι αγωνια εχω να ειναι καλα το μικρο μου...οσο για τα κιλα ασε μου εχει γινει εμμονη πια αλλα δεν αντεχω κιολας να μην τρωω.τα λεμε αυριο με καλα νεα ευχομαι,φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expecting angel και rose25 σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια. Θα το παλέψω να μείνω στη δουλειά όσο μπορώ, η ώρα στο σπίτι δεν περνάει εύκολα. Αλλά τελευταία δυσκολεύομαι αρκετα με την αδιαθεσία. Δεν το έχω πει ακόμη σε κανέναν γιατί περιμένω τον πρώτο υπέρηχο. Ίσως και αυτό να κάνει τα πράγματα πιο δύσκολα.

Σας ευχαριστώ και πάλι και με το καλό τα μωράκια σας :)

user-offline.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasako : 20-25/12/2013

Ntoula : 03/01/2014

Μασρορακι: 21/01/2014

Mamaefi : 28/01/2013

kangaroo : 30/01/2014

DORAKI.K : 02/02/2014

evinicolas1980:03/02/2014

Christina :08/02/2014

expectingangel : 12/02/2014

Jokots : 12/02/2014

anastasia1986 : 20/02/2014

Binoula : 22/02/2014

renaki_mu: 24/02/2014

rose25 :25/02/2014

Georgianna : 26/02/2014

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...