Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Περιμένετε την β επιπέδου και μετα βουρ για τις αγορές των μωρων μας. Εγω, παιδιά ουτε φύλλο δεν αγοράζω πριν να περάσει ο 8ος μήνας. Δεν ξερω, αλλα φοβάμαι πολυ. Και στο Νικόλα τα ίδια είχα πάθει. Ενα μήνα πριν γεννηθεί, έτρεχα και δεν εφτανα. :blink:

Οι άντρες μου ειναι ακόμα στα χάλια τους. Ο Νικόλας εχει πυρετό και πονάει ο λαιμος. Μας έδωσε ο γιατρός δυο σιροπακια κι ελπίζω να γίνει καλα σύντομα. Ο άντρας μου κάτι σε λάσπη( όχι πέτρα) στη χολή πρεπει να εχει με τους πόνους που εχει κι αύριο θα κάνει αξονικη τομογραφία για να το σιγουρεψουμε. Ελπίζω να ειναι οκ ολα. Ασε που αυτη η αξονικη ειναι μια δύσκολη εξέταση. Δεν ξερω αν εχει κάνει κάποια απο εσάς, αλλα σε βάζει σε ενα μηχάνημα και πρεπει να μείνεις ακινήτος για σαράντα πέντε λεπτά. Ελπίζω η Παναγία και ο χριστουλης να τους βοηθήσει και τους δυο να γίνουν σύντομα καλα.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου; Είστε καλά;

Κατερίνα μου και εμένα μου αρέσει το λευκό και τα ουδέτερα χρώματα. Ειδικά στις κουρτίνες, αν έχεις ολόλευκες με μια δεύτερη στο πλάι με κάποιο παλ χρώμα, νομίζω πως είναι το καλύτερο. Και έχεις δίκιο και σε αυτό που λες, πως άμα έχεις πράγματα ουδέτερων χρωμάτων χρησιμεύουν και για ένα δεύτερο παιδάκι αν έρθει. Κάτι τέτοια πρέπει να τα σκεφτόμαστε. Να πάρουμε και το ροζ και το μπλε αλλά όχι και όλα! Εσείς έχετε πραγματάκια και για τα δυο φύλλα πάντως και αυτό είναι το καλύτερο.

Γεωργία μου και εγώ σαν και σένα με βλέπω να είμαι στις αγορές! Εκεί στα Χριστούγεννα με βλέπω να ξεκινάω τις ετοιμασίες. Βέβαια χαίρομαι πολύ τα κορίτσια που το ζούνε από νωρίτερα και εύχομαι να μπορούσα να το κάνω και εγώ. Αλλά είναι θέμα χαρακτήρα μάλλον. Θα δούμε πως θα πάει. Όσο για τα αντράκια σου περαστικά! Άσε δύσκολη η αξονική. Εγω δεν έχω κάνει, αλλά είχα πάει συνοδεία με τον πατέρα μου, ο οποίος χωρίς να έχει ποτέ τέτοιο θέμα έπαθε κλειστοφοβία μέσα και σηκώθηκε και έφυγε στη μέση της εξέτασης!!!![smilie=confused2.g: Καλά ακόμα τον κοροϊδεύουμε για αυτό, αλλά από την άλλη τι να έκανε ο καημένος άμα δεν άντεχε. Και του χαμε βρεί κάπου έναν αξονικό που ήταν μέχρι τη μέση κλειστός (και όχι όλος) και έτσι την είχε κάνει. Πες του να ηρεμήσει και να κάνει σαν να κοιμάται. Σίγουρα θα γίνουν καλά πάντως μην ανησυχείς! Η ταλαιπωρία είναι!

Σήμερα είμαι και εγω 20 εβδομάδων κορίτσια μου και εύχομαι με όλη μου την καρδιά να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα καλά τόσο για μένα όσο και για εσάς. Μακάρι να μας βοηθήσει η Παναγίτσα να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, για να ζήσουμε την εγκυμοσύνη μας μέσα στην ευτυχία και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας. Το μπεμπάκι μου ήταν πολύ ζωηρό χθες το βράδυ, αλλά δεν παίρνω πολύ φόρα γιατί κάτι τέτοια μου κάνει και μετά ησυχάζει το ατιμούτσικο. Περιμένουμε να δούμε.

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!!!!Είμαι καινούργια στην παρέ σας,αν και διαβάζω τα θεματάκια σας πολύ συχνά.

Είμαι 26 χρονών και έγκυος 21 εβδομάδων και 3 ημερών.Αύριο έχω να κάνω τη Β επιπέδου και έχω ψιλοάγχος για να δω αν όλα είναι καλά!!!!Έχω να δω το μπεμπέ από την αυχενική όπου ήταν όλα μια χαρούλα.Δεν με παρακολουθεί συγκεκριμένος γιατρός και πάω στα πρωινά ιατρεία του Αρεταίειου όπου μου έχουν ανοίξει και καρτέλα.

Περιμένω επίσης να δω και το φύλο,διότι στην αυχενική μας είπαν μάλλον κορίτσι,αλλά δεν την είδα σίγουρη τη γιατρό γιατί όλο της γύριζε την πλάτη το ζουζούνι!!!

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει λάθος;Εσάς σας πέτυχαν το φύλο από την αυχενική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθες στην παρεα μας!! Εμενα ο γιατρος μου στην αυχενικη δεν μου ειχε πει φυλο γιατι μου ειπε οτι ηταν πολυ νωρις. Πριν μια εβδομαδα που πηγα για υπερηχο μου ειπε μαλλον αγορι αλλα και παλι μου ειπε οτι 100% θα το επιβεβαιωσουμε στην β επιπεδου.. Για να σου πει κοριτσακι ομως μαλλον το ειδε σχετικα καθαρα. Εμενα στον περισσοτερο χρονο της αυχενικης ειχε πλατη το μικρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!!!Βασικά ο άντρας μου ρώτησε,καθώς έχει ήδη 2 κόρες(από πρώτο γάμο) και όπως καταλαβαίνεις θα ήθελε το αγόρι.Η γιατρός δεν του απαντούσε με τίποτα μέχρι που στο τέλος της εξέτασης του είπε ότι μάλλον είναι κοριτσομπαμπάς!!!

Εγώ πάντως ότι έχω ψωνίσει, προς το παρόν, το έχω πάρει σε ουδέτερα χρώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Doraki. Με το καλό και σε σένα και καλή επιτυχία για τη Β επιπέδου αύριο. Σε καταλαβαίνουμε για το άγχος...όλες τα ίδια λέμε. Θα σου φύγει μεγάλο βάρος όμως! Εμένα μου είπαν στην αυχενική πως είναι μάλλον κορίτσι, αλλά να μη το δέσω γιατί είναι νωρίς. Μετά στις 17 εβδομάδες πάλι για κορίτσι μου είπε ο γιατρός, αλλά επιβεβαίωση 100% στη Β επιπέδου που θα κάνω την άλλη βδομάδα. Λίγη υπομονή ως αύριο και θα μάθεις με βεβαιότητα! Εύχομαι να σου πάνε και σένα όλα καλά μέχρι το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DORAKI.K καλώς μας ήρθες. Πότε έχεις Π.Η.Τ.; Για να σε βάλουμε και εσένα στη λίστα.

Μεγαλώνει το παρεάκι σιγά - σιγά.

Λοιπόν, ψάχνοντας δεξιά και αριστερά έσα στο διαδίκτυο βρήκα κάποιες πληροφορίες για τον θηλασμό, για εμάς τις άσχετες, όσον αφορά τις ήδη μαμάδες να μας πούν και κανά κολπάκι αν ξέρουν ...

Εγω βασικά θα ήθελα να ρωτήσω , εαν ξέρετε, μήπως μπορούμε να εξασφαλίσουμε οτι θα θηλάσουμε με κάποιο τρόπο, διατρόφη ή μασάζ... Δεν ξέρω, απλά λεω μήπως, γιατί δεν είναι μόνο καλό για το παιδί αλλά και για εμάς. Και για την σιλουέτα μας, χαχαχα, αλλά και κακά τα ψέματα και για την τσέπη μας!!!

thilasmos.net -

Μητρικός Θηλασμός.com

Επεξεργάστηκε από Georgianna
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια!!!Γενικά δεν αγχώνομαι εύκολα και στην αυχενική πήγα κυρία....Ούτε άγχος,ούτε τίποτα!!!!Τώρα όλο αυτό σκέφτομαι!!!Μα τι ανάποδος άνθρωπος που είμαι [smilie=toothy12.gi:[smilie=toothy12.gi:[smilie=toothy12.gi:[smilie=toothy12.gi:

Ελπίζω όλες να ακούσουμε τα καλύτερα στον υπέρηχό μας και να μας φύγει το άγχος.

Απο κλωτσιές πως πάτε;Εμένα άλλες μέρες με ταράζει και άλλες έχουμε λίγα πράγματα,άλλο άγχος απο κει........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφοσον ξεκινησες ψωνια απο τοσο νωρις καλα εκανες και τα πηρες ουδετερα! Μετα που θα σιγουρεψεις το φυλο τοτε θα μπορεις να παρεις το αναλογο χρωμα!!! Εσυ τι θα ηθελες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια,δεν με νοιάζει καθόλου!!!Αφού πολλές φορές που το φαντάζομαι, αλήθεια, το ίδιο θα το αγαπάω ότι και να είναι!!!Τα κοριτσάκια όοοολο νάζι,τα αγοράκια μικρά αντράκια....πλάκα έχουν!!!Εσείς τι φύλο θέλετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ηθελα παντα κοριτσακι, ο αντρας μου αγορακι!! Αλλα με τοσα που βλεπω μολις εμεινα εγκυος ειπα οτι δεν με νοιαζει μονο υγιες να ειναι!!! Τωρα που μαθαμε οτι μαλλον ειναι αγορακι αρχισα να κοιταζω μπλε μωρουδιακα και πλεον μου ειναι το ιδιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς κορίτσια δηλαδή δεν έχετε ψωνίσει τίποτα για το μωράκι σας;Εγω παίρνω λίγα-λίγα κάθε φορά που πάω για ψώνια......δεν κρατιέμαι.....χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το ζορι κρατιεμαι, μη νομιζεις... αλλα εχω τη μαμα μου που λεει οτι ειναι νωρις και προκειμενου να της εξηγω συνεχεια, θα ξεκινησω μετα την β επιπεδου... Τα επιπλα παντως θα κανονισω να ερθουν οταν μπω στο μηνα μου. Οσο για ρουχαλακια κλπ θα αρχισω μετα τη β' επιπεδου να κοιταω και να κανω ερευνα αγορας και προς τον Νοεμβρη λεω να ξεκινησω σιγα σιγα. Δεν θα τα αφησω ομως για τελευταια στιγμη για τι θελουν πλυσιμο, σιδερο και τακτοποιηση. Και με την κοιλια στο στομα δε νομιζω να εχω ουτε κουραγιο ουτε και ορεξη να βγαινω και να κοιταω... Ωστοσο απο τωρα κοιταω στο ιντερνετ να δω τι παιζει με τιμες κλπ... Το δωματιο του μωρου ομως θα το βαψουμε μετα τη β' επιπεδου που θα επιβεβεαιωσουμε το φυλο γιατι μετα θα χειμωνιασει και πρεπει να ειναι ανοιχτα να ξεμυρισει γρηγορα! Τι εχεις παρει εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntoula :03/01/2014

Μασρορακι : 21/01/2014

Mamaefi : 28/01/2013

kangaroo : 30/01/2014

DORAKI.K : 02/02/2014

evinicolas1980:03/02/2014

Christina :08/02/2014

expecting angel : 12/02/2014

Jokots : 12/02/2014

Binoula : 22/02/2014

renaki_mu: 24/02/2014

rose25 :25/02/2014

Georgianna : 26/02/2014

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι μεγαλη παρεα που εχουμε γινει!!πολυ χαιρομαι! Εμενα το τικερακι δε μπαινει με τπτ και αυτο που εβαλα δε προχωρουσε οποτε το εσβησα και δε το ξαναπροσπαθω γιατι αληθεια σασ λεω ειναι απο τα λιγα πραγματα που με εχουν εκνευρισει οσο αυτο. οποτε πριν αρχιζω το μνμ μου θα γραφω και την εβδομαδα να μην τα ψαχνεται. Σημερα αισιωσ ειμαστε 18+3, χθεσ κουνηθηκε λιγακι το βραδυ το αντρακι μου και το καταλαβα και πολυ χαρηκα. Σημερα δεν ειναι η καλυτερη μου μερα, απο το πρωι εχω πολυ εντονη καουρα και ταση για εμετο που σιγουρα δε τον γλυτωνω το βραδυ γιαυτο και τρωω πολυ ελαφρια. Επισης εκλεισα και το τελικο ραντεβου για τη Β' στις 30/10, παραπανω απο μηνας και ο αντρουλησ μου δε θα μπορει να ερθει να το δει και στεναχωρηθηκα λιγακι...κριμα... δεν εχουμε και κανε αλλο εμβρυολογο εδω ωστε να παω σαυτον την ημερομηνια που θελαμε. Σημερα εκανα ψωνια, συντιριτικα βεβαια, πηρα φωτιστικο για το δωματιο του Νικολακι μου (με το καλο) ενα πολυ απλο, μια μπαλα ασπρη τπτ το ιδιαιτερο και κυριωσ οικονομικο! Επισης η γιαγια μας ξεκινησε να ραβει ενα πολυ ωραιο κουβερτακι με αυτοκινητακια αντικε σε διαφορα χρωματα.

Αυριο εχω και ραντεβου με το γιατρο να μας δει!Πολυ χαρα!

επισης για τα νεα κοριτσια της παρεας, εμενα στη Αυχενικη που ημουν ακριβωσ 12 εβδ, μου ειπαν οτι μπορει να ειναι κοριτσι αλλα μονο απο τισ μετρησεις δε φαινοταν τπτ γιατι ηταν νωρισ, μια εβδομαδα μετα μαθαμε οτι ειναι αγορακι!!που επιβεβαιωνεται καθε φορα αχαχχα!

Περιμενω υπεροχα νεακια απο ολεςςςς! σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια πήρατε φορα και γράψατε πολλα απο χθες, δεν εχω κουράγιο τωρα θα σας διαβάσω αυριο κλείνουν τα ματια μου και ευτυχως που υπαρχει η αυτόματη διόρθωση γιατι δεν θα βγάζατε νόημα.

ερωτηση εχει πεταχτεί σε καμια ο αφαλος έξω δεν θυμαμαι να μου ειχε συμβει τόσο έντονα και απο τόσο νωρις τις προηγούμενες φορες, να ανησυχησω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!!!!Πολύ χαίρομαι που σας έχω παρέα και μιλάμε!!!!Χτες εξαφανίστηκα διότι ήρθε ο αντρούλης μου το μεσημέρι από την δουλειά και έχω υποσχεθεί να του αφιερώνω όοοοσο περισσότερο χρόνο μπορώ τώρα που προλαβαίνουμε.Μετά θα του τον κλέψει άλλος/η χιχιχχι.......

Jokots πήρα καταρχάς το καρότσι μας καθώς το βρήκα σε πολύ καλή τιμούλα και τώρα που ήρθε και στο σπίτι μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό!!!Δεν περίσευαν βλέπεις τόσα λεφτά που ζητάνε τα πιο επώνυμα.

Βρεφικά Καρότσια FOXY SET

Επίσης πήρα κουβερτούλες αγκαλιάς και κούνιας,λίγες πετσετούλες που πολύ μου άρεσαν,εσωρουχάκια από το mothercare,λευκά,λίγα φορμάκια,σκουφάκι,καλτσάκια

και ένα όμορφο λευκό ζακετάκι.

kangarooo Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα,αν και είμαι προτώτοκη και δεν γνωρίζω πολλά!!Έχω διαβάσει πως η κάθε εγκυμοσύνη, ακόμη και στην ίδια γυναίκα, είναι διαφορετική!!Εμένα να φανταστείς η κοιλιά μου είναι σχεδόν ανύπαρκτη.Ένα ελαφρό πρήξιμο φαίνεται και τίποτε άλλο.

Α!Ξέχασα να σας πω χτες το τι κλωτσιές έφαγα δεν περιγράφται!!!Είχε πολύ πλάκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Doraki αυτο το καροτσακι το εχω δει κ εγω και ειναι απο αυτα που με ενδιαφερουν! Σε λαχανι το πηρες? Εχει και πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πορτ μπεμπε,δεν έχει!Μόνο κάθισμα αυτικινήτου.Σε λαχανί το πήρα γιατί μου άρεσε πολύ,αλλά από το συγκεκριμένο site μου είπαν ότι ήταν το τελευταίο κομμάτι σε αυτό το χρώμα γιατί τους είχαν τελειώσει και δεν ήξεραν πότε θα τους έφερνες το εργοστάσιο.Μετά είχαν μόνο στο μωβ και στο φούξια.Ποδόσκο έχει,τσάντα για τη μαμά με στρωματάκι για άλλαγμα και σίγουρα κλείνει πολύυυ εύκολα με το ένα χέρι.

Αν δεν το χρειάζεσαι οπωσδήποτε το πορτ μπεμπέ είναι πολύ καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!! Η αληθεια ειναι οτι σκεφτηκα να παρω με πορτ μπεμπε αντι να παρω ξεχωριστη καλαθουνα, αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει... Ειναι και ελαφρυ φανταζομαι... Αλλα ρε γαμωτο οσο κοιταζω γενικα τιμες τοσο απογοητευομαι... Τα θεωρω υπερεκτιμημενα ολα τα βρεφικα... Παντως το συγκεκριμενο ειναι πολυ οικονομικο!!!

Γενικα τα αλλα που ειπες απο τα mothercare τα πηρες? Αχ ποσο ανυπομονω να παιρνω κ εγω λιγα λιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν πήρα από το mothercare τίποτε άλλο εκτός από ένα πακέτο με λευκα εσωρουχάκια και αυτό το καλοκαίρι που είχαν εκπτώσεις.Κατά τα άλλα τους βρήκα κλέφτες στις τιμές και καθόλου εξυπηρετικούς(υποκατάστημα Ερμού).Αρκετά πράγματα πήρα από jumbo,δεν έχω κανένα πρόβλημα όπως λένε πολλές,άλλωστε κάποτε πως μεγαλώναν μωρά;(o πεθερός μου είχε για κούνια και ρηλαξ ένα σαμάρι....)

Επίσης μπήκα σε σαιτ που πουλάνε μεταχειρισμένα και πήρα 2 πολύ καλές κουυβερτούλες μια nef nef φλις και μια ισπανίας που γίνεται και υπνόσακος με 20 ευρω και τις 2 σε άριστη κατάσταση!!!

Γενικά θεωρώ πως δεν αξίζει να δώσω μια περουσία για πράγματα που το μωρό θα χρειαστεί για λίγους μήνες της ζωής του και δυστυχώς τη χαρά και την αγωνία του γονέα την εκμεταλλεύονται κάποιοι πολύ ακριβά.

Πάντως αν θες την γνώμη μου και αν είχες μέχρι τώρα μια καλή εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα να πας να αγοράσεις έστω και λίγα κάθε φορά και να το χαρείς!!!!!Μην ακούς κανένα παρά μόνο την ψυχούλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;

Jokots Και Doraki εγώ είμαι συγκρατημένη στα ψώνια, όπως έχω γράψει και παραπίσω. Θέλω να περάσει λίγο ο καιρός. Πάντως μου αρέσει να μαζεύω πληροφορίες, sites κλπ, έτσι ώστε να είμαι έτοιμη όταν με το καλό έρθει η ώρα, άρα πολύ καλά κάνετε και τα λέτε (και βάζετε και Links). Είχαμε πει και με τα κορίτσια που είναι ήδη μανούλες, πως όταν περάσει η β επιπέδου για όλες μας θα αρχίσουν να μας λένε τι χρειάζεται πραγματικά και τι όχι σε ένα νεογέννητο βρεφάκι. Άρα νομίζω πως θα τα βάλουμε όλα σε σειρά και θα είμαστε έτοιμες για τα πάντα όταν έρθει εκείνη η ώρα. Πάντως το καροτσάκι φαίνεται τέλειο! Απο site με βλέπω και μένα να ψωνίζω.

renaki ελπίζω σήμερα να είσαι πολύ καλύτερα και να έχεις τέλεια νέα απο το γιατρό. Εννοείται πως θα περιμένουμε να μάθουμε τι σου είπε! Στην έβαλε σε αρκετό καιρό τη β επιπέδου. Θα είσαι 23 εβδομάδα+ τότε ε; Πάντως κρίμα να μην είναι ο αντρούλης σου, αλλά σε καταλαβαίνω, γιατί και εμείς με τα ραντεβού το παλεύουμε για να είναι. Σε αυτά τα μεγάλα φυσικά, γιατί στα άλλα δεν έρχεται. Τι να κάνουμε έτσι είναι οι δουλειές. Πάντως για τη δική μου β επιπέδου το είπαμε από πολύ νωρίς και έχει πάρει ρεπό. Το σιγουρέψαμε αυτή τη βδομάδα οτι όλα είναι οκ και θα έρθει σίγουρα. Με γειά και τα ψωνάκια και το κουβερτάκι!

Κατερινιώ λογικά είναι επειδή αυτή είναι η τρίτη σου εγκυμοσύνη. Εμένα ο αφαλός έχει σχηματίσει μια ευθεία μπροστά στην κοιλιά, κάτι που με κάνει να πιστεύω πως στις επόμενες βδομάδες θα αρχίσει να τεντώνει σιγά σιγά προς τα έξω. Δεν νομίζω πάντως πως είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί!

Η Γεωργία δεν εμφανίστηκε και το rosaki! Ελπίζω να είναι καλά τα κοριτσάκια, και ειδικά η Γεωργία που έχεις και τους άντρες της άρρωστους.

Εγω δεν έχω κανένα νέο σήμερα κορίτσια μου. Τα ίδια όπως και χθες. Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το μονο νεο που εχω ειναι οτι ο μπομπιρας σιγα σιγα μου δινει μικρα σημεια ζωης και πολυ χαιρομαι!!!!

Οσο για τα επωνυμα καταστηματα κ εγω πιστευω οτι εκμεταλλευονται φουλ... Ειδικα ως προς τα φορμακια, φανελακια κλπ πιστευω κ εγω οτι εφοσον θα φορεθουν λιγο καιρο το καθενα κ εφοσον θα χρειαστουμε αρκετη ποσοτητα, δε χρειαζεται να ειναι επωνυμα και να μας κοστισει και μια περιουσια... Ενταξει, δε λεω, θα παρουμε και 2-3 καλα πραγματακια ο,τι μπορουμε δηλαδη, αλλα ειδικα σε οτι θα φοραει μεσα στο σπιτι, περιττα τα πανακριβα... Ειδικα κοροϊδια θεωρω τις τιμες για την προικα μωρου... Τραγικα 150αρια και 200αρια για ενα παπλωμα μια κουνουπιερα κ ενα παντα.... Ασε που τα καταστηματα σε φορτωνουν με ιδεες για το τι χρειαζεται το μωρο... Και πρεπει να παρετε αυτο, και πρεπει να παρετε εκεινο, ειναι απαραιτητο κλπ...

Κατι αλλο... σκεφτομαστε να παρουμε κρεβατακι πολυμορφικο να γινεται κ προεφηβικο... αυτο πως σας φαινεται? ποια ειναι η γνωμη σας γι αυτα τα κρεβατακια??

http://www.motherbaby.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36&thepid=78&page=2

Επεξεργάστηκε από Jokots
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα!!!Η άλλη τις προάλλες προσπαθούσε να μου πουλήσει πάπλωμα για το νεογέννητο.Εκεί δεν άντεξα και της είπα ''καλά εσύ δουλεύεις σε κατάστημα με βρεφικά και δεν ξέρεις πως το πάπλωμα απαγορέυεται για νεογέννητα;;;;;''

Κόκκαλο η υπάλληλος!!!Μετά πιάνει τον άντρα μαυ και του λεει με ύφος''αυτή η κούνια είναι πολύ καλύτερη από αυτή του ΙΚΕΑ γιατί είναι από ξύλο θαλάσσης''

Απάντηση του άντρα μου, λοιπόν, μου γέλαγα για μια βδομάδα μετά

''Δηλαδή το ξύλο προέρχεται από κάποιο ναυάγιο;;;''

Αυτά δε που δεν παίζονται με τίποτα είναι τα ρούχα εγκυμοσύνης!!!Άλλη πονεμένη ιστορία.......

Το ίδιο και τα σουτιέν!!!Έχω φτάσει νούμερο 95D!!!Σαν αγελαδίτσα έχω γίνει........

Πήρα όμως αυτό το σουτιέν και αν και απίστευτα αντισεξουαλικό,τον άντρα μου δεν τον έχω αφήσει να το δει φορεμένο,είναι πολύ μαλακό και με καλή στήριξη

Εκρού σουτιέν εγκυμοσύνης Alirel 224

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...