Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Και για να μην ξεχνιόμαστε.....

Ntoula : 03/01/2014

kangaroo : 30/01/2014

Μασρορακι : 21/01/2014

evinicolas1980: 03/02/2014

Christina : 08/02/2014

expecting angel : 12/02/2014

Binoula : 22/02/2014

renaki_mu : 24/02/2014

rose25 : 25/02/2014

Georgianna : 26/02/2014

Επεξεργάστηκε από Georgianna
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κούκλες, ώρα χαλάρωσης!!! Το ένα κοιμάται το αλλο παίζει μονο του ήρεμα και εγω είπα να ξαπλωσω λίγο στο κρεβάτι. Εφαγα και ενα κομματακι σοκολατας και περιμενω να κουνηθει το μπεμπε. Το πρωι είμασταν βόλτα στον Εθνικο Κήπο ταισαμε πάπιες κουνελια και μετα κούνιες.

Γιωργιαννα περαστικα είσαι καλυτερα σημερα? δεν θελει να κουράζεσαι πολυ καθε μερα και απο λίγο. Φαντάζομαι για να μην πονάνε πολυ σου τα έδωσε, ο γιατρός ξέρει και αφου πηγες και το ακούσεις το μπεμπακι σου, όλα καλα!

Γιωργια και Χριστινα ειναι ανάλογα και τη θεση που εχει στην κοιλια ειναι που ειναι και νωρις και για τις δυο σας και εγω πριν τρεις βδομάδες έτσι μια μερα το καταλάβαινα μια οχι, μερα με τη μερα θα το νιωθεται όλο και περισσότερο.

Γιωργια σίγουρα κάτι θα έχουν και τα γιαούρτια και οι μπάρες δημητριακών αλλα έχουν και τα δυο περισσότερα καλα απο άλλες τροφές οπότε γιατι να μην τα τρως, με μετρό βέβαια!

Χριστινα ξαπλα με δυο παιδια, τι ειναι αυτο, μονο όταν κοιμούνται! Απο Αθήνα είσαι? δεν θυμάμαι αν μας το είχες πει.

Rose Μαλλον το μωρακι θα ειναι, και εμένα αυτο το φτερούγισμα παντα με μπερδευε σαν χτυπηματακι το νιώθω περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Γεωργιάννα μου πέρασαν τα πονάκια σου; Ήθελα να σου πω πως και το τικερακι σου έχει κολλήσει στις 14 εβδομάδες και 1 μέρα. Πάντα αυτό μου δείχνει. Πάντως αυτό που λέει και το καγκουράκι ισχύει. Είδες το μωράκι σου και ηρέμησες. Πολύ βασικό και αυτό. Ελπίζω να είσαι μια χαρούλα τώρα!

Rosaki μου έτσι κάνει και το δικό μου νινι. Ειδικά στην αρχή σαν μικρά χτυπηματάκια. Σαν τακ τακ όπως το είχα γράψει. Τώρα όταν κουνιέται είναι σαν κλωτσίτσες αλλά όχι δυνατές. Πάντως σίγουρα είναι το κοριτσάκι σου! Έτσι χαμηλά χτυπάει και σε μένα τις περισσότερες φορές. ΄Ευχομαι να μας ταράξουν στις κλωτσιές τα μωράκια μας απο εδώ και πέρα και ας μην ησυχάζουμε λεπτό!

Καγκουρό μου σίγουρα όπως τα λες είναι. Η θέση μετράει πάρα πολύ, γιατί σίγουρα τα μικρούλια κινούνται και όταν δεν το καταλαβαίνουμε. Πάντως η ψυχολογία της εγκύου είναι τρομερή. Εμένα όταν κουνιέται λέω απο μέσα μου "Τι αγχώνεσαι; Ορίστε να το το μωράκι σου!". Και σκέφτομαι πως δεν θα ξανααγχωθώ. Αν περάσουν μετά πολλές ώρες ησυχίας....πάλι απο την αρχή! αχχαχαχαχα Αν δεν χαλαρώσουμε θα τα καταστρέψουμε τα παιδάκια μας. Έχουμε ένα ελαφρυντικό της πρώτης φοράς όμως. Πολύ ωραία η βολτίτσα σου σήμερα ε; Και εγώ από Αθήνα είμαι.

Εμείς σήμερα σκάσαμε στο φαί, γιατί πήγαμε στους δικούς μου και μετά όλη τη μέρα ξεκούραση. Για τον άντρα μου δηλαδή που σκοτώνεται στη δουλειά και θέλει να χαλαρώνει ο άνθρωπος. Πάντως η μέρα ενέπνεε για ταινιούλα και χαλάρωση, έτσι δροσερή και συννεφιασμένη που ήτανε. Μου αρέσει ο καιρός αυτός κορίτσια. Μακάρι να μην αρχίσει πάλι τίποτα τρελές ζέστες αν και δεν νομίζω να το γλυτώσουμε, τουλάχιστον οι Αθηναίες.

Αυτά κοριτσάκια μου! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα!! Τελεια η παρεουλα σας!! Ελπιζω να δεχεστε νεα μελη...

Κατα 99% εχω αγορακι και η ΠΗΤ μου ειναι για 12/2!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Jokots και καλωσόρισες!! Εννοείται πως δεχόμαστε νέα μέλη και μάλιστα εμείς βλέπω πως έχουμε και την ίδια μέρα ΠΗΤ! Εγω έχω κατά 99% κοριτσάκι αλλά περιμένω την Β επιπέδου για να το ανακοινώσω και επίσημα. Πότε έχεις εσύ τη Β επιπέδου; Εγω στις 3/10!

Πες μας λίγα παραπάνω πράγματα για σένα αν θες! Το μωράκι σου κλωτσάει;; Άντε να έχουμε και αγοράκια και κοριτσάκια γιατί σε μας μάλλον τα κορίτσια υπερτερούσαν.

Όλα με το καλό εύχομαι και σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καληπέρα!

Να μαι και εγω μετα απο ενα εξουθενωτικο σκ!Πηγα στο ηρακλειο και γυρισα, οδηγουσα και εγω πολυ κουραστικα, ειχα και το αγχοσ των εξετασεων αλλα τελοσ καλο ολα καλα!τωρα παλι πισω στη ρουτινουλα μας! Την πεμπτη θα παω στο γιατρο και ανυπομονω να δω το ζουζουνι μου, Ροζακι μου και εγω μια πιεση νιωθω χαμηλα που και που, που ειναι και αρκετα εντονη τωρα 2 μερες και μολισ βαζω το χερι μου και σπρωχνω λιγο μου περναει και καμια φορα νιωθω κατι σα μπουρμπουληθρες αλλα πολυ αναιπασθητο και πολυ αραια.

Καλως ορισες jokots, σου ευχομαστε να πανε ολα καλα!

Τελικα κοριτσια το εκανα το τεστ και την παρασκευη θα παρω τα αποτελεσματα, σιγουρα δε το κανει για τα χρηματα ο γιατροσ παντωσ γιατι ποτε δε μου εχει παρει χρηματα και ουτε στη γεννα θελει τπτ, μας το ξεκαθαρισε απο την πρωτη μερα, βεβαια πιστευω το κανει απο συναδελφικη αλληλεγγυη λογο του αντρα μου. Ισως φοβατε και λογο ιστορικου ποιοσ ξερει...δεν το ψαχνω αλλο, 10 ευρω εδωσα στο μικροβιολογικο και αυτο ηταν ολο. αχ αυτη η β επιπεδου πολυ αργει βεβαια και αγωνιω περισσοτερο! Εσεις ολα καλα? περιμενω νεακια σας~! φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερες κι απο μενα!

Πολύ ενθσουσιασμενη που σας βρηκα......πολυ καινουρια στο forum και πρωτη φορα εγγυουλα! Η δικη μου ΠΗΤ ειναι 28/1 και εχω σιγουρα αγορακι μιας και το ειχαμε δει την 18η εβδομαδα αλλα μας το επιβεβαιωσε και ο γενετιστης στη β επιπέδου. Και ναι πλεον κλωτσαει και πολλες φορες τη μερα αλλα κυριως μολις πεσω για υπνο ο ατιμουλης. Θα χαρω πολυ να τα λεμε.... και να μοιραζομαστε τις ανησυχιες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για το καλωσορισμα!!!! Εγω εχω β' επιπεδου 08/10. Αρα θα μας πεις πιο νωρις τα αποτελεσματα και την εμπειρια σου, αν και πιστευω κ ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα καλα!!! Εδω και δυο μερες καταλαβαινω κατι πολυ μικρα χτυπηματακια χαμηλα στην κοιλια κ απο οτι νομιζω ειναι ο παιχτης!!!! Ποσο ηρεμω και χαιρομαι οταν το καταλαβαινω!! Εσυ το εχεις νιωσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθες κ εσυ!!! Ολα καλα να σου πανε1 Κ εμενα η πρωτη μου εγκυμοσυνη ειναι κ εχω μπολικο αγχος αλλα το ελεγχω συνηθως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jokots και Mamaefi καλώς μας ήλθατε. Να έχουμε όλες εύκολες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Σας έβαλα στη λιστα μας, να σας βάλω και χρωματάκι ή θέλετε να περιμένετε να το κάνετε 100%;;;

Ntoula : 03/01/2014

kangaroo : 30/01/2014

Μασρορακι : 21/01/2014

evinicolas1980: 03/02/2014

Christina : 08/02/2014

expecting angel : 12/02/2014

Binoula : 22/02/2014

renaki_mu : 24/02/2014

rose25 : 25/02/2014

Georgianna : 26/02/2014

Jokots : 12/02/2014

Mamaefi : 28/01/2013

Επεξεργάστηκε από Georgianna
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jokots το έχω νιώσει το μωράκι μου άλλα όπως γράφω παραπάνω, μια έτσι μια αλλιώς και όπως και εσύ όταν το νιώθω ηρεμώ, αλλά όταν δεν το νιώθω αγχώνομαι! Έτσι χτυπηματάκια είναι και εμένα! Κοντά είναι και οι β επιπέδου μας. Πράγματι μακάρι για όλες μας να πάνε όλα καλά και να φύγει και το βάρος αυτής της εξέτασης!

Renaki μου άντε καλή ξεκούραση τώρα και κοίτα να χαλαρώσεις! Καλά έκανες και έκανες το τεστ, για να μην λες οτι δεν πήγες! Καλά αποτελέσματα με αυτό. Όσο για τη β επιπέδου που θα πάει θα περάσουν οι μέρες! Στο χέρι τους είναι;;

Mamaefi καλωσόρισες και εσύ και με το καλό! Να έχεις και εσύ μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Και άλλο αγοράκι στην παρέα ε;; Αυτά είναι θα έρθουμε ισοπαλία μου φαίνεται! Είναι ζωηρούλης εσένα ε; Αχ και εμείς αυτό θέλουμε να κλωτσάει πιο συχνά να ηρεμούμε!

Άντε κορίτσια έτσι να μαζευόμαστε να μεγαλώνει η παρέα μας και μόνο καλά νέα να έχουμε απο τώρα μέχρι και να γεννήσουμε!

Φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω!!νεες αφίξεις!!!πολυ χαίρομαι! Καλώς ήρθατε jockots Kai mamaefi?αγορομανες εεεεε???

Μαμάεφη είσαι ήδη μανούλα της εφης δλδ??

εμεις το Σαββατοκύριακο και καθώς και σημερα το περάσαμε χάλια. Ειναι ο άντρας μου με πυρετό και κάτι παράξενους πόνους στην κοιλια και σιγά σιγά κόλλησε και ο Νικόλας. :((:((Ειμαι για να σκάσω. Κι οι δυο μου άντρες άρρωστοι......έλεος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

Καλώς ήρθατε jokots και mamaefi. Τι ωραια που μεγαλωνει η παρεουλα μας! Με το καλο τα αγοράκια σας να πανε όλα καλα μέχρι το τέλος!!! Mamaefi εμεις είμαστε πολυ κοντα εγω έχω ΠΗΤ 29-30/01.

Εγω είμαι η Κατερίνα και όπως βλέπετε περιμένω το τρίτο μπεμπακι μου. Όλες είστε πρωτομανουλες εκτος απο μένα και την Γιωργια ε?

Ρενα καλα αποτελέσματα στις εξετάσεις σου και στην εξέταση που έκανες. Καθε γιατρός εχει το προγραμμα του οπότε αφου έκρινε ότι έπρεπε να γινει καλα έκανες και την έκανες, και δεν ήταν και ιδιαίτερα ακριβη.

Γιωργια περαστικα στους άντρες σου!

Χριστίνα πως πανε οι κλωτσιες? ισοπαλία πρέπει να ειναι μέχρι τωρα η Χριστινα η άλλη δεν θυμάμαι αν εχει πει τι περιμένει και εγω που θα σας κράτησω σε αγωνία μέχρι το τέλος χαχαχα

γιωργιαννα εσυ πως είσαι καλυτερα, σταμάτησε ο πόνος? δεν μας βάζεις στην λίστα με βάση την ΠΗΤ να βλέπουμε και με τι σειρα θα τα περιμένουμε τα μπεμπακια μας?

Επεξεργάστηκε από kangaroo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοσοριζω τα νεα μας μελη....με το καλο τα νινακια σας και μια υπεροχη εγκυμοσυνη να εχετε!

για να δουμε στο τελος τι σκορ θα εχουμε χιχιχιιχ

αχ ναι κοριτσια ειναι υπεροχο να τα νιωθεις μεσα σου...οσο μεγαλωνει θα το νιωθω ολο και πιο πολυ και θα τρελαινομαι....

ξεκιναμε το παιδικο δωματιο τι χρωμα λετε να το βαψω?για πειτε καμια γνωμη...του πηρα και αυτοκολλητα τοιχου και ενα φορμακι,δεν αντεξα :P ρε κοριτσια γιατι φοβαμαι να τα ψωνισω?φτου φτου φοβαμαι μην γινει τιποτα κακο...ισως επειδη δεν μπορω να πιστεψω οτι εγω ψωνιζω μωρουδιακα για το δικο μου μωρο....να κανουμε και την β'επιπεδου να ησυχασουμε οτι ολα ειναι καλα γιατι οντως αυτο ειναι μεγαλο αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις εγκυούλες! Πως είστε;

Γεωργία περαστικά στους άντρες σου!!Να γίνουν γρήγορα καλά! Είναι ο καιρός σε μεταβατικό στάδιο και είναι πολύ εύκολο να κρυώσει κανείς. Γιατί απλό κρύωμα θα είναι σίγουρα. Άντε ντάντεψε τους λίγο και θα γίνουν γρήγορα περδίκια. Και υπομονή σε σένα!

Κατερίνα μου με κλωτσάει κάθε μέρα, αλλά δεν μπορώ να πω οτι έχω δει καμία αύξηση στη συχνότητα ή στην ένταση. Εσυ θυμάμαι πότε άρχισες να το νιώθεις πιο έντονα και όχι απλά κάποιες φορές τη μέρα; Ναι πάντως εσύ θα κάνεις την έκπληξη σχετικά με το φύλλο του μωρού. Και είναι πολύ ωραία έκπληξη και για σας τους ίδιους αλλά όπως είπαμε στο πρώτο δεν αντέχεις να μην ξέρεις.

Rosaki μου καλή αρχή με το δωμάτιο και με το καλό να μπει η μπουμπούκα σου μέσα! Για τα χρώματα εκεί που έχω μιρκή ένσταση είναι που τα κορίτσια πρέπει να τα έχουν όλα ροζ και τα αγόρια όλα μπλε. Είναι λίγο κουραστικό. Θα έχει και ροζ αλλά όχι τα πάντα! Γι αυτό εγώ μάλλον δεν θα το έβαφα όλο ροζ, αλλά ίσως να έκανα κάποιο συνδυασμό στους τοίχους. Βέβαια δεν το έχω πολύ με τη διακόσμηση, άρα αν προτείνω κάτι δεν θα είναι και πολύ πετυχημένο! Είμαι τεχνοκράτισσα:mrgreen:. Ίσως όμως κάποιο από τα άλλα κορίτσια να έχει καλλιτεχνική φλεβα και να μπορεί να δώσει καμιά ιδέα. Όσο για τα ψώνια όπως έχω πει και άλλες φορές σε καταλαβαίνω απόλυτα. Όλες τον ίδιο φόβο έχουμε. Πράγματι πάντως όταν περάσει η Β επιπέδου πιστεύω θα νιώθουμε καλύτερα.

Γεωργιάννα μου καλή η ιδέα της Κατερίνας να μας βάλεις με τη σειρά που γεννάμε. Και αν τα βάλεις και στην υπογραφή σου, κάθε φορά που θα γράφεις μήνυμα θα βγαίνει αυτόματα η λιστούλα. Αλλά οτι θες εσύ!

Τα δικά μου όπως τα ξέρετε ακριβώς. Δεν έχω κανένα απολύτως νέο. Θα μαγειρέψω κάτι ελαφρύ σήμερα και θα το ρίξω στο διάβασμα. Φιλιά σε όλες για την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntoula :03/01/2014

Μασρορακι : 21/01/2014

Mamaefi : 28/01/2013

kangaroo : 30/01/2014

evinicolas1980:03/02/2014

Christina :08/02/2014

expecting angel :12/02/2014

Jokots : 12/02/2014

Binoula : 22/02/2014

renaki_mu: 24/02/2014

rose25 :25/02/2014

Georgianna : 26/02/2014

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, που ίσως οι πιο παλιές μανούλες να ξέρουν . Υπάρχει περίπτωση να σταματήσει να πονάει το στήθος απο τη μια μέρα στην άλλη και να ξεπριστεί ελαφρώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσια!! Γεωργιαννα εγω το επαθα αυτο στον 3ο μηνα και ειχα ρωτησει τον γιατρο μου κ μου ειχε πει οτι συμβαινει μερικες φορες και για αυτο φυσικα φταινε οι ορμονες μας!!!!

Επεξεργάστηκε από Jokots
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello hello hello!πολυ χαιρομαι που μεγαλωνει η παρεα μας!

Μαμαεφη και εγω το επαθα πριν 2 εβδομαδεσ περιπου και ειναι απολυτα φυσιολογικο μην ανυσηχεισ καθολου, νομιζω πανω κατω σε ολες συμβαινει!

αχ κοριτσια και εγω πηρα την κουρτινα δε κρατηθηκα!!! την πηρα λευκη με πολυ ελαφρεσ, αραιες και λεπτεσ ριγεσ εκρου-μπεζ-γαλαζιο, την κρεμασα και την εχω ερωτευτει!Παντωσ εχω αποφασισει οτι κυριωσ στο λευκο και στο μπεζ θα ειναι το δωματιο με μερικα μπλε , που να μη βγει πολυ μπλε! ουτωσ η αλλως αυτα που εχουν πανω αρκουδακια, γατακια κλπ το ζωικο βασιλιο δε τα προτειμω, δε μαρεσουν τα τοσο μπεμπε.Αυτα βεβαια ειναι γουστα, για να μην παρεξηγηθω. Επισης αποφασισα κουνια και συρταριερα αλλα θα τα παραγγειλω μετα τι β επιπεδου μη μου ερθει κανα ταμπλαζ!!!!

γεωργιαννα ολα ενταξει με τα πονακια σου?περασαν?ολα καλα?

Εβηνικολας υπομονη και επιμενη θα τουσ περασει!μονο να μην κολλησεισ και εσυ, αλλα ολα καλα θα πανε!

καλη συνεχεια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

renaki_mu Τα πονάκια πέρασαν, πήγα και στν γιατρόι εχτές, είδε ένα αιμάτωμα στον πλακούντα αλλα δεν τον είδα να ανυσηχει και πολύ. Μου είπε οτι ειναι απο την μπροστινή μερια του πλακούντα και δεν είναι ανυσηχιτικό.

Jokots ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα όπως έγραψα και στην renaki_mu λίγο αγχώνομαι με το αιμάτωμα και δίνω σημασία στο παραμικρό. Έχω αρχίσει να τον νιώθω και τον μπόμπιρα εδώ και μια εβδομάδα περίπου αλλά πολύ αναιπέσθητα και όχι κάθε μέρα βέβαια.

Οι υπόλοιπες πως τα περνάτε κατά τα άλλα; Έχετε κανένα νέο να μοιραστείτε μαζί μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα το στήθος και εμένα μου έχει ξεπρηστεί νομίζω και μάλιστα και οι φλέβες νομίζω φαίνονται λιγότερο έντονα (που είναι και λογικό αν έχει υποχωρήσει το πολύ πρήξιμο). Πάντως σε μέγεθος έχει μεγαλώσει. Το καταλαβαίνω απο κάποια strapless που είχα, τα οποία τώρα δεν φοριούνται. Γενικότερα έχω καταλάβει οτι το στήθος έχει πολλές διακυμάνσεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και δεν πρέπει να μας απασχολεί. Σε άλλες γυναίκες μπορεί να μην πρηστεί καθόλου κσι μέχρι το τέλος. Εγω είχα πόνο τις πρώτες βδομάδες και μετά τίποτα πάντως.

Ρενάκι με γεια η κουρτίνα! Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι, να μην είναι υπερβολικά τα πράγματα στο δωμάτιο, αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου. Αυτά που περιγράφεις φαίνονται πολύ ωραία πάντως! Άντε ποιος στη χάρη του μπέμπη. Μόλις παραγγείλεις αυτά που βρήκες (κούνια κλπ) να μας τα δείξεις και μας αν θες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expecting angel ευχαριστω πολυ!ετσι ακριβως σκεφτομαι και εγω δεν μου αρεσει ολο ροζ η ολο μπλε αντιστοιχα στα αγορια,μου αρεσουν γενικα τα χρωματα!κατι σε μωβ λιλα σκεφτομαι με φουξια η ροζ θα δουμε...

Γεωργιαννα ναι γινεται να ξεπρηστει το ειχα παθει και εγω στον 3 μηνα και ειχα τρελαθει λεω παει κατι κακο εχει γινει...ρωτησα την μαια και μου ειπε ειναι φυσιολογικο ειδικα οταν περνας τον 3ο μηνα υπαρχουν αλλαγες αλλα αυτο μπορει να συμβει πιστευω οποιαδηποτε στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, βραδινή ως συνήθως....

Rose με το καλο να ξεκινήσεις τις ετοιμασίες στο παιδικο δωματιο, ματια την β επιπέδου θα πάρεις φορα τωρα που αρχίσει να το νιώθεις θα το συνειδητοποιείς μερα με τη μερα και περισσότερο. Για χρώμα θα σου ελεγα κατι φωτεινό και αν εχεις ένα δωματιο παιδικο τοτε και κατι ουδέτερο. Εγω ειμαι υπέρ του λευκού γιατι φωτίζει και μεγαλώνει τον χώρο.

Χριστινα ενω και εγω το καταλάβαινα απο την 17η βδομαδα, αυτο το πιο έντονο και πιο πολλες φορες μεσα στην μερα αρχισε την 20η μαλλον. Για το φύλο ετσι στο πρώτο θελεις να μάθεις και στο δεύτερο μπορω να σου πω, τωρα είπαμε οτι αφου εχουμε ένα και ένα οτι και να ναι ας ερθει γερο και ας ζήσουμε αυτη την αγωνία μεχρι το τέλος.

Γεωργιαννα και εγω αυτο που σου είπαν τα κοριτσια ξέρω οτι οπως πολλα συμπτώματα υποχωρούν ετσι αυτο μπορει να συμβει και με το στηθος. Δεν ειναι όλες οι εγκυμοσύνες το ίδιο ουτε και όλες οι γυναίκες έχουν τα ιδια συμπτώματα. Για τον πλακούντα αφου δεν ανησυχεί ο γιατρος σου ολα φυσιολογικα θα ειναι.

Ρενα μεγεια την κουρτίνα!!!! Και εγω ετσι τα πολυ φορτωμένα δεν μου αρέσουν και εγω κοριτσια στο πρώτο ενω ξέραμε οτι ειναι κορίτσι ολα τ´ απο η βρεφικα ρουχαλακια και την προίκα της κούνιας τα ειχαμε παρει σε ουδέτερα χρωματα εκρου και κίτρινα και ετσι μας εκατσαν καλα και στο δεύτερο. Τωρα μαλιστα που οι εποχές ειναι δύσκολες και αυτα κοστίζουν καλο ειναι αυτες οι μεγαλες αγορές που ειναι καίρια λιγο να μπορούν να χρησιμοποιηθούν και οταν θα ερθει ένα δεύτερο παιδακι του αλλου φύλου.

Δεν θυμαμαι αν ξεχασα κατι ειναι και αργα, καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...