Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Ntoula : 03/01/2014

kangaroo : 30/01/2014

Μασρορακι : 21/01/2014

evinicolas1980: 03/02/2014

Christina : 08/02/2014

expecting angel : 12/02/2014

Binoula : 22/02/2014

renaki_mu : 24/02/2014

rose25 : 25/02/2014

Georgianna : 26/02/2014

Στον Ιανουάριο θα έχουμε γεννητούρια σε όοολο το μήνα, στονΦλεβάρη, ξεκινάμε δυναμικά και μετά προς το τέλος για μία εβδομάδα δεν θαπρολαβαίνουμε να λέμε συγχαρητήρια....

χαχαχα

Άσε για τα κιλά, επειδή μέχρι πέρυσι το καλοκαίρι ήμουν 100 κιλα(98 παρακαλώ),και για να έχω πιο εύκολη εγκυμοσύνη, και γενικά εγκυμοσύνη, έκανα διατροφή και έχασα20 κιλά. Ακόμα δεν έχει σταθεροποιηθεί ο οργανισμός μου και η διαιτολόγος με έχειστο χώσιμο....

Αλλά έτσι είναι, πρέπει να προσέχεις για να έχεις!!!

Ευτυχώς δεν λιγουρεύομαι, το μόνο που θέλω είναι μια φοράτην εβδομάδα ένα γλυκό, αλλά κάλο, να είναι ένα παγωτό η μια παστά, όχι σοκολατάκι…

Επεξεργάστηκε από Georgianna
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας γεια σας, εδω και εγω σημερα είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς έφτασα στα μισα!!

Ρενα περαστικα ελπίζω σε κανα δυο μερες να είσαι τελείως καλα, τουλάχιστον είσαι Αθήνα παρέα με τον αντρουλη σου.

Χριστινα η ζάχαρη γενικα τα ξυπνάει οπότε κάτι γλυκο πριν τους υπέρηχος τα κάνει πολυ δραστήρια.

Γεωργιαννα εγω έχω ΠΗΤ 30/1 οχι 10/1 και θα μείνω σίγουρα χωρις χρώμα μέχρι το τέλος γιατι δεν θέλω να μάθω φύλο. Απο κιλα και εγω στα +5.5 βέβαια ξεκίνησα πιο αδύνατη απο τις προηγούμενες δυο εγκυμοσύνες, στα 52 κιλα δηλαδη, έτσι κάπως δικαιολογώ τον εαυτό μου, πάντως σημερα έφτιαξα και κεικ και παγωτό γιατι δεν μπορω χωρις γλυκο καθολου.

βρε Γιωργια γιατι τετοια αγωνία ξέρεις για ποτε θα περάσουν οι 5 μήνες ουτε που θα το καταλάβεις.

Rose μια χαρα οι εξετάσεις σου εγω αυριο θα πάω πρωι πρωι να τις έχω μέχρι την άλλη Τετάρτη να τις δει και ο γιατρός μου όταν θα κάνω την β επιπέδου. Η β επιπέδου που ρωτησες γινεται μεταξύ 20ης και 22ης βδομάδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια...βλεπω γεμιζουν οι σελιδες συνεχεια..χαιρομαι που ολα πανε καλα για ολες....

Κατ αρχας θα ηθελα να ξερετε οτι σας διαβαζω οσο πιο συχνα μπορω....δεν θυμαμαι παντα να σχολιασω αλλα θυμαμαι τα περισσοτερα που λετε....

Καγκαρο εγω θηλασα τον μικρο μου μονο 45 μερες....μετα μου κοπηκε το γαλα....και ατες τις 45 με συμπληρωμα....αστα περασα πολλα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη κ μετα την γεννα δεν πηγα πισω....ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλυτερα για μενα και για σας χωρις κανενα προβλημα...

Λοιπον εμεις ειμαστε καλα...ο μιρκος ολο γκρινιαζει για δοντια κ ακομα δεν εχω δει τπτ...απλα οταν δαγκωνει το χερι μου κατι με γρατζουναει αλλα δεν βλεπω κατι...εγω ακομα κιλα δεν εχω παρει...αλλα εχω ακομα πολοους εμετους...τωρα βεβαια αμα καλμαρω δεν ξερω...για την βαφτιση για γλυκο εκανα παγωτο κ εβαλα στα μισα σιροπι σοκολατα κ στα μισα σιροπι βυσινο...τωρα εχει μεινει μια καλη φασινα κ το μαγειρεμα...πηγαμε σημερα στον γιατρο γιατι αυριο δεν μπορουσε ο σπυρος κ μας ειπε ολα οκ κ κατα 90 τοις εκατο κοριτσακι....επιβεβαιωση στην β επιπεδου εννοειται κ μετα...αυτα τα λιγα απο μας...φιλακια πολλα σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Γεωργιάννα μου καλά έκανες και τα έφτιαξες! Προτείνω κορίτσια να κάνουμε αλλαγές όταν πάμε μια μια στη Β επιπέδου και μας πούνε σίγουρα και φύλλο αλλά και ΠΗΤ ξανά, για να μην αλλάζουμε πολλές φορές. Άντε να ξέρουμε που βρισκόμαστε. Εγω Γεωργιάννα μου εδω στο σπίτι αυτό τον καιρό. Περιμένω μήπως με πάρουν αναπληρώτρια κάπου (τα τελευταία χρόνια δούλευα), αλλά για να είμαι ειλικρινής θα ήθελα να έχω προλάβει να κάνω τη Β επιπέδου πρώτα, για να δω πως θα είμαι και να δω αν θα μπορώ να πάω ή όχι. Έχω κάποια ψιλοθεματάκια που θέλουν προσοχή αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί τίποτα μέχρι τέλους της εγκυμοσύνης μου. Εσυ πως τα περνάς; Όσο για τα κιλά....Άστα! Εγω ξεκίνησα κοντά στα 70 και έχω πάρει 8 κιλά περίπου (σύμφωνα με την τελευταία ζύγηση στο γιατρό). Πάρα πολλά κιλά αλλά στο α τρίμηνο είχα χάσει τον έλεγχο με τρελή πείνα, αναγούλες κλπ. Εσείς από οτι ακούω πολύ καλά είστε. Μπράβο!

Γεωργία μου γλυκιά, όλες οι κοπέλες λένε πως ο καιρός περνά πολύ γρήγορα. Εγω δεν το έχω ζήσει για να ξέρω. Εσυ όμως με το ζουζούνι και τη δουλίτσα σίγουρα θα απασχολείσαι και ο χρόνος θα πετάξει! Εγώ κάνω ένα κόλπο. Κάθε φορά βάζω ένα στόχο. Πχ. τώρα είναι να έρθει η Β επιπέδου και να είναι όλα καλά. Έτσι δεν σκέφτομαι το τέλος αλλά τον επόμενο στόχο. Και ο καιρός περνάει πιο γρήγορα. Αύριο πας στο γιατρό; Αν ναι περιμένουμε νέα!

Rosaki μου δεν νομίζω να σου πει τίποτα ο γιατρός. Σίδηρο παίρνεις εξάλλου! Ίσως τον αυξήσει;; Θα δούμε! Εγω ξεκίνησα με χαμηλό αιματοκρίτη και από τον προγεννητικό δεν έχω ξανακάνει. Φαντάζομαι θα μου πει μετά τη Β επιπέδου να επαναλάβω καμιά εξέταση. Πάντως η Β επιπέδου γίνεται 21η-22η βδομάδα από οτι έχω δει, άρα τώρα που θα πας στο γιατρό σου θα κανονίσετε πότε θα είναι. Εμένα μου κλείνει τα ραντεβού απευθείας ο γιατρός και θα πάω σε αυτόν που πήγα και στην αυχενική, γιατί μου άρεσε που ήταν πολύ επεξηγηματικός. Περιμένουμε και σένα να επιβεβαιώσουμε το φύλλο, αν και μάλλον τα κορίτσια τα επιβεβαιώνουν 100% στη Β επιπέδου.

Καγκουράκι το δικό σου το νινί θα είναι η έκπληξη! Εμας που είναι πρώτο θέλουμε να μάθουμε. Λογικό είναι! Και εσυ από κιλά είσαι μια χαρούλα, δεν το συζητώ. Πρέπει να έχω πάρει τα πιο πολλά από όλες!

Βινούλα και σένα με κοριτσάκι σε βλέπω. Άντε τα πρόλαβες όλα και το γλυκάκι σου πολύ ωραίο! Με το καλό να γίνουν όλα κορίτσι μου.

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια απο εμενα κ τον μπεμπακο μου!!!!!!!!!!!

εχω πολλες μερες να μπω κ να δω τα νεα σας αλλα ελπιζω οτι ολα πανε καλα με το μωρακια στις κοιλιτσες σας

την τριτη ακριβως στις 21 εβδομαδες καναμε την β επιπεδου κ ητανε ολα καλα.μεγαλωσε το αντρακι μου ειναι σχεδον μισο κιλο κ παρ ολου που εγω ακομα δεν εχω παρει καθολου κιλα ,ελπιζω μεχρι το τελος να τα καταφερω κ να μην παρω πολλα κιλα ,εχω κ το θεμα με το σακχαρο που προσεχω πολυ κ επαιξε κ αυτο ρολο που ακομα δεν πηρα κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε βρε κορίτσια; Χαθήκατε! Καλοπερνάτε το σαββατοκύριακο. Εμεις επειδή έχουμε καφετέρια, και μάλιστα σε ενα μικρό χωριό, δεν έχουμε ούτε σαββατοκύριακα ούτε γιορτές ούτε τίποτα, αλλά τι να κάνεις;

Εσείς τι δουλειά κάνετε, εάν επιτρέπετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες εχετε χαθεί όλες βλέπω. Τι σου ειναι το Σαββατοκύριακο ε? εμείς εδω,μια απο τα ίδια. Απο χθες βράδυ άρχισα να εχω μια ταχυπαλμια που δε λέγεται. Εχω μηχάνημα στο σπιτι που μέτρα την πίεση και τους κτυπους της καρδιάς και μιλάμε για τρέλα νούμερα. Μεγάλη πίεση 10.4,χαμηλή πίεση 4.9 και παλμοι 99. Ο αντρασ μου οταν ειδε τις μετρησεις μου λεει: απορώ πως βρίσκεσαι ακόμα εν ζωή!!!με κοροϊδεύει κανονικα, μιλάμε!!!! Μεχρι τις 8: 30 απόψε κάπως ετσι ήταν η κατάσταση, τωρα κάπως εχει αλλάξει..ίσως φταίει και ο καιρός. Είχαμε καύσωνα σημερα. Απελπισία!!!!,

γεωργιαννα εγω ειμαι δασκάλα με χρόνιαια σύμβαση και φέτος εχω δουλειά.δεν ξερω αν του χρόνου θα λέω ότι ειμαι ανεργη. Ο θεός να μας βοηθάει!!!!

καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα, εδω και εγω

Λαμπρινη με το καλο η βάφτιση φαντάζομαι θα ειναι αυτο το σαββατοκύριακο, τέλειο το γλυκάκι σου σπιτικό παγωτό, για πες μας την συνταγη. Αλλο ένα κοριτσάκι λοιπόν στην παρέα μας!

Μαρσορακι έκανες και εσυ την β επιπέδου όλα καλα λοιπόν μεγαλώνει το αντρακι σου.

Γιωργια πολυ άγχος έχεις, γιατι έτσι?

Γιωργιαννα εγω δεν δουλεύω τωρα

καλη Κυριακή σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Εμείς χθες κάναμε πολλές εξωτερικές δουλίτσες και κουράστηκα κάπως. Αλλά δεν γίνεται να είμαστε και συνέχεια χαλαρά εκ των πραγμάτων.

Γεωργιάννα μου δουλειά να υπάρχει πλέον λέμε. Ελπίζω να πηγαίνει καλά η καφετέρια σας και να μην κουράζεστε πάρα πολύ. Εγω έχω γράψει και παραπίσω με τι ασχολούμαι, πάντως για να συνοψίσω ως αναπληρώτρια εκπαιδευτικός εργαζόμουν τα τελευταία χρόνια (τώρα περιμένω να δω αν με καλέσουν) και παράλληλα κάνω και μεταπτυχιακό.

Γεωργία μου η πίεση δεν μου φαίνεται παράλογο να ανεβαίνει. Αν δεν συνέβαινε και αυτό, γιατί να μας την μετράει ο γιατρός σε κάθε επίσκεψη; Εμένα κάθε μήνα μετά το ζύγισμα μου τη μετράει. Μήπως αγχώθηκες και απο τίποτα; Εγω έχω παρατηρήσει πως λαχανιάζω πανεύκολα πλέον όταν περπατάω και μου φαίνεται νωρίς για να λαχανιάζω έτσι. Ελπίζω να είναι όλα καλύτερα σήμερα αν και δεν νομίζω πως υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας.

Καγκουράκι εσυ δεν μας είπες τα νεα σου!

Εγω μια χαρούλα ευτυχώς. Το μωράκι μου το νιώθω όπως μου είπατε, όταν ξαπλώνω και είμαι ήρεμη, κάποιες φορές τη μέρα. Ήθελα να ρωτήσω και κάτι τις πιο έμπειρες. Το βράδυ πιάνεστε καθόλου; Εγω έχω νιώσει κανά δυο φορές σαν να πιάνομαι πολύ χαμηλά στην κοιλιά, εκεί που ενώνεται με το πόδι, και πονάει λίγο. Δεν με ανησυχεί απλά απο περιέργεια ρωτάω να δω αν σας συμβαίνει.

Ελπίζω να περάσετε όλες όμορφα σήμερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

kangaroo καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις σου...αρα αρχες Οκτωμβρη θα παω για την β'επιπεδου,εχω καιρο ακομα!

Binoula ολα καλα με το μωρακι σου,χαιρομαι!κοριτσακι ειπαν και σενα ε?για να δουμε τελεικα τι θα εχουμε...γερα να ειναι πανω απο ολα!!!την κανατε την βαφτιση χθες?η για το αλλο σ/κ ειναι?μια χαρα παγωτακι μιαμ μια θελω και εγω τωρα :P

expecting angel μπορει να μου αυξησει το σιδηρο και να μου πει να τρωω και φαγητα που ανεβαζουν τον αιματοκριτη...ξερω ποια ειναι και δεν τα τρωω καθολου....για να δουμε θα μπορεσει να το δει το νινακι μας αλλιως στην β έπιπεδου θα επιβεβαιωθει!μπορει και μενα να με στειλει στον ιδιο που εκανα την αυχενικη αλλα αν μου πει αλλου θα ρωτησω αν μπορω να παω εκει παλι γιατι ηταν πολυ καλος...οπου κρινει αυτος οτι ειναι καλυτερα!

μασρορακι χαθηκες εσυ ρε κοριτσι να μπαινεις να μας λες τα νεα σου...χαιρομαι ομως που ειστε και οι δυο καλα!να προσεχεις!!!

Γεωργιαννα δουλεια να υπαρχει γιατι στις μερες μας ειναι δυσκολα τα πραγματα!!!

evinicolas μηπως αγχωθηκες για κατι?γιατι και μενα πολλες φορες νιωθω να χτυπαει σαν τρελλη η καρδια μου ακομα και οταν ειμαι ηρεμη φαντασου να αγχωθω τι θα γινει!εχω διαβασει οτι στις εγκυους χτυπαει πιο γρηγορα γιατι εχουμε περισσοτερο αιμα...να προσεχεις και να ενημερωσεις και τον γιατρο σου!

κοριτσια ποσο στοιχιζει η β' επιπεδου στο περιπου να ξερω...εγω θα παω απο βδομαδα στον γιατρο να με δει και ελπιζω να δω και το φυλο του!παντος εχω πονοκεφαλους καθημερινα σχεδον και δεν παιρνω ντεπον δεν θελω με το παραμικρο ετσι καθομαι και ποναω ολη μερα...ειναι λογικο αυτο?προσπαθω να καταλαβω αν νιωθω το μωρακι μου αλλα ματαια :( καποιες φορες νιωθω σε ενα σημειο στην κοιλια σαν πιεση εντονη και λεω μηπως απλα ειναι εκει τωρα και πιεζει?ξερω και εγω τι να πω προσπαθω να πιαστω απο καπου...ποτε θα το νιωσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα...την ερχομενη κυριακη ειναι η βαφτιση...ολα καλα δοξα το θεο...ετοιμα κ περιμενουμε την μεγαλη μερα...εκτος απ το μαγειρεμα μια καλη φασινα και τελος...το παγωτακι πανευκολο...και με χαμηλο κοστος....

εγω εχω πολλους εμετους....χαλια ειμαι...αλλα προσπαθω να σταθεροποιηθω οσο αντεχω για να μην πεσω κατω...απο πιεση εγω εχω 6 μικρη 8 μεγαλη μονιμα....πιο κατω παει...πιο πανω ποτε....η μπεμπα κλωτσαει αρκετα συχνα....ολα καλα δοξα τον θεο....τωρα κανουμε κατι ψηλολεπτομεριες για την βαφτιση και τελος...

η Συνταγη να την απολαυσουμε....

Υλικά:

1 ζαχαρούχο γάλα

2 φάκελα σαντιγύ Garni

4 1/2 φλ. τσαγιού γάλα

Εκτέλεση:

Χτυπάμε στο μίξερ τα 2 φάκελα Garni με 3 φλ. τσαγιού γάλα για 10 λεπτά

Βάζουμε στο ψυγείο για 30 λεπτά

Προσθέτουμε το ζαχαρούχο γάλα,γεμίζουμε το άδειο κουτι με γάλα και το προσθέτουμε και αυτό στο μείγμα

Χτυπάμε σε μέτρια ταχύτητα για άλλα 10 λεπτά και το ξαναβάζουμε στο ψυγείο για 10 λεπτά

Χωρίζουμε το μείγμα και φτιάχνουμε διάφορες γεύσεις προσθέτοντας μερέντα,κακάο,νες καφέ,τριμμένο μπισκότο,σταγόνες σοκολάτας κλπ

Βάζουμε το παγωτό στην κατάψυξη και το καταναλώνουμε την επόμενη μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κάνετε? τα μωρακια στις κοιλιτσες?

εγω όλο και το νιώθω περισσότερο και πλεον άρχισα να το νιώθω και κατα την διάρκεια της ημέρας όταν είμαι όρθια ή κάνω δουλειές οχι δηλαδη μονο όταν ηρεμω. Σημερα είχαμε μια γεμάτη μερα το πρωι πήγαμε παιδοτοπο, γιατι όπως θα δείτε και σεις αργότερα, ειναι μια ηλικία που για να μπορέσεις να πιεις έναν καφε και να πεις μια κουβέντα με κάποιον πρέπει τα πιτσιρίκια να απασχολούνται κάπου αλλιώς τα κυνηγάς συνεχεια. Μετα το μεσημέρι φαγαμε στους γονεις μου, και το απογευμα είχαμε να πάμε σε παιδικα γενέθλια τα οποια ήταν πάλι σε παιδοτοπο.

Την Τετάρτη έχω την β επιπέδου και κάτι έτυχε και θα φύγει ο άντρας μου εκτος Αθηνών και θα πάω μονη...

Χριστινα αυτο με το πιασιμο δεν το εώς νιώσει αλλα μαλλον ειναι επειδη μεγαλώνει η μήτρα και όλα αλλάζουν θεση μέσα μας. Ποτε έχεις εσυ ξανα γιατρο?

Rose Η β επιπέδου κάνει γύρω στα 150 ευρώ, πανω κάτω όσο και η αυχενικη αν πας ιδιωτικά, σε δημόσιο μαιευτήριο δεν ξέρω να σου πω. Αν τωρα ο γιατρός σου συνεργάζεται με κάποιον συγκεκριμένο πολυ πιθανο να σε στείλει και πάλι και αφου εμεινες ικανοποιημένη την πρώτη φορα, γιατι οχι.

Λαμπρινη ζωηρουλα η μπεμπουλα σου αφου κλωτσαει πολυ. Μια τετοια συνταγη ξέρω και εγω με ένα γάλα εβαπορε, ένα garni και μισο ζαχαρουχο και βάζω και εγω μέσα ή τριμενο μπισκοτο oreo κατα προτίμηση ή μερεντα, νομίζω η καλύτερη παραλλαγή, ή καραμελομενα αμύγδαλα και μια φορα είχα βάλει και κατεψυγμένα φρούτα του δάσους και ειχε βγει πιο ροζουλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα κορίτσια μου! Αχ μου λειπει η παρεα σασ τωρα που δεν εχω ιντερνετ! αχ αυτη η αθηνα ανυπόφορη μου φαίνεται!τωρα εχω ερθει σε μια καφετερια για να βρω ιντερνετ γιατι εχω και διαβασμα αυτη την περιοδο!

εμενα το δικο μου το μωρακι δε λεει να μου κανει την χαρη να κουνησει και να το καταλάβω καθε βραδυ οταν ξαπλώνω αγωνιω αλλά τπτ! εισ αναμονήν λοιπόν!

εγω ειμαι φυσικοθεραπέυτρια και κατα καιρούσ εχω δουλέψει και στην εκπαίδευση σε ΕΠΑΣ ή ειδικά σχολεία, φετοσ βεβαια δεν εκανα αιτηση λόγω τησ άδεια από τη δουλειά. Επίσησ και εγω ασχολούμε με ενα μεταπτυχιακό αυτον τον καιρο και το σκ εχουμε εξετασεις......ααααααχ!

και εγω απότι γνωριζω η β επιπέδου στοιχίζει γύρω στα 150-180. Κατι που ήθελα να ρωτησω τις ήδη μανούλες, κορίτσια με τα βλαστοκύτταρα τι κανατε στισ προηγούμενεσ εγκυμοσύνεσ? το κόστοσ περίπου πόσο είναι?

καλή συνέχεια και πολλά χαδάκια στισ κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις όμορφες εγκυούλες! Συννεφιασμένη σήμερα η μέρα στην Αθήνα. Θα βρέξει μάλλον να δροσιστούμε!

Rosaki μου σε καταλαβαίνω πως ανυπομονείς. Και εγω που λέω οτι το καταλαβαίνω γίνεται μόνο όταν έχω φάει, ξαπλώσω για λίγο ακίνητη κλπ κλπ. Με τα χίλια ζόρια δηλαδή και 2-3 φορές την ημέρα max. Μην φανταστείς δηλαδή. Αφού το βράδυ που είμαι ξάπλα και δεν κοιμάμαι ως συνήθως, 1-2 βράδια έχω καταλάβει κάποια κίνηση. Μετά τίποτα. Και μπορεί να περάσουν και πολλές ώρες έτσι. Άρα καταλήγουμε στο ίδιο πάλι. Πως είναι νωρίς. Πρέπει να κάνουμε υπομονή. Μην ανησυχείς λοιπόν θα έρθει η ώρα για όλες τις αγχωτικές μανούλες σαν και μας!

Binoula ακόμα εμετούς βρε παιδί μου ε; Τρελή ταλαιπωρία. Κάνε υπομονή! Εγω καμιά αναγούλα έχω που και που όταν φάω κάτι αλλά light πράγματα. Το κακό είναι οτι πεινάω συχνά ρε κορίτσια. Το έχει και καμιά άλλη αυτό; Η συνταγούλα για το παγωτό τέλεια πάντως! Αντε φτάνει η ώρα της βάφτισης!

Αχ καγκουράκι χαίρομαι που νιώθεις το νινάκι σου πολύ πιο συχνά. Έτσι δεν νιώθεις ήσυχη; Αντε να έρθει και η Β επιπέδου και να είναι όλα τέλεια. Δυο μέρες μείνανε! Ανυπομονούμε και μεις μαζί σου. Εγω έχω τη β επιπέδου στις 3/10, όπου θα έχω κλείσει τις 21 βδομάδες και θα είμαι στην 22η. Έχω μέρες ακόμα............. Θα λυσσάξω πάλι μέχρι τότε [smilie=laughing9.g:.

Ρενάκι κανονικά μένεις αλλού δηλαδή και έχεις έρθει για τις εξετάσεις στην Αθήνα, από οτι κατάλαβα. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και κουράγιο στο διάβασμα [smilie=read2.gif]. Εγω για να είμαι ειλικρινής τα έχω φορτώσει λίγο στον κόκκορα. Έχω δώσει άφεση στον εαυτό μου μέχρι τη β επιπέδου. Μετά να είναι όλα καλά Παναγίτσα μου και δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Τα κεφάλια μέσα γιατί δεν με βλέπω καλά με το μεταπτυχιακό. Κάνε και εσύ υπομονή και εύχομαι τις επόμενες βδομάδες να λέμε όλες πως τα μωράκια μας έχουν τρελάνει. Πάντως και εγώ γύρω στα 150 την υπολογίζω τη Β επιπέδου. Θα πάρουμε μαζί περισσότερα για να είμαστε καλυμμένοι αλλά ελπίζω να μην χρειαστούν.

Φιλάκιααααα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου γεια σας....εδω ειμαι κι εγω!!!Σας διαβαζω συνεχεια κ χαιρομαι που ολα πανε καλα με τα ζουζουνακια σας!!!Καλε τι βλεπω ισοπαλια εχουμε 3 αγορακια και 3 κοριτσακια???Αντε να μαθουν κ οι αλλες να δουμε το γενικο αποτελεσμα ποιο φυλο θα υπερισχυσει!!!!

Η δικη μου μπεμπουλα ειναι μια χαρα πηγαμε κ στον δικο μου γιατρο μετα απο την β επιπεδου κ ολα ειναι μια χαρα,μαλιστα φτασαμε τα 731 γραμμαριακια (βαζω κ το 1)χιχιχιχι ειναι μεγαλουτσικια αλλα στα φυσιολογικα επιπεδα παντα..πολυ ζωηρη γι΄αυτο κ οι συσπασεις ο γιατρος λεει οτι ερεθιζει την μητρα τοσο ζωηρη που ειναι κ ετσι συσπαται,αλλα ευτυχως δεν χρειαζεται πληρης ακινησια μονο να ξεκουραζομαι κατα την διαρκεια της ημερας!Τωρα την αλλη εβδομαδα εχω την καμπυλη ζαχαρου κ μετα ησυχαζω απο εξετασεις!!!Αυτα τα δικα μας νεακια κοριτσια μου!!!!

Οσο για την β επιπεδου εγω πληρωσα 140 σε ιδιωτικο εκει ειχα κανει κ την αυχενικη!

Binoula με το καλο η βαφτιση του παιδαρου σου!Ακομα εμμετους ε??δυσκολο αλλα κ τι να κανεις....καθε εγκυμοσυνη διαφορετικη κ με τα δικα της κολπα!

Kangaroo ευχομαι ολα καλα κ με την δικη σου β επιπεδου,τωρα που καταλαβαινεις κ το μωρακι σου ολα τελεια!

renaki mu με το καλο η εξεταστικη σου κ μην αγχωνεσαι βρε για το ζουζουνακι σου θα κανει αισθητη την παρουσια του κ θα δεις θα ξετρελαθεις!Αληθεια σε ποια εβδομαδα εισαι???

expecting angel αισθανεσαι κι εσυ το μωρουλι σου ε??τελεια....περιμενε κ ερχονται κ τα κλωτσομπουνια που δεν θα σε αφηνει σε ησυχια!!!

evinicolas ζωηρη κ η δικη σου μπεμπουλα ε??ευχομαι ολα κ με την β επιπεδου και μην αγχωνεσαι ειναι λογικο να εχει παραπανω παλμους κι εγω εχω κ ο γιατρος,μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο γιατι οσο μεγαλωνει το μωρακι κ η μητρα χρειαζεται περισσοτερη τροφοδοσοα απο αιμα οποτε εκει οφειλονται κ οι παλμοι!!!

rose τελεια κ με το δικο σου μπεμπακι αν κ πιστευω οτι θα ειναι κοριτσακι γιατι κ εμενα ετσι μου λεγανε οτι μαλλον θα ειναι μεχρι που πηγαμε μια φορα στο γιατρο κ μας το ειχε φατσα φορα!!Τωρα πλεον ξεχωριζουν τα παντα απο το πιπι της μεχρι κ που κατουραει ετυχε να δουμε!!!Οσο για το ποτε θα το νιωσεις εισαι παρα πολυ κοντα στο να φας την πρωτη κλωτσιτσα :)

μασρορακι μια χαρα κ η δικη σου εξεταση...εφυγε κ ενα αγχος απο εμας,τωρα σειρα εχουν οι επομενες κοπελες να ησυχασουν κ να αποολαυσουμε πλεον ολες την εγκυμοσυνη μας!!!

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια κ αν ξεχασα συγνωμη αλλα με τοσα πολλα που γραφτηκαν το τελευταιο καιρο εχασα λιγο την σειρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo μια χαρα περνατε ολη μερα βολτουλες!

δεν νομιζω να συνεργαζεται με καποιον συγκεκριμενο γιατι τοτε που ηταν να παω για την αυχενικη στην αρχη μου ειπε να παου αλλου και μετα με εστειλε τελεικα στον Μαλλιγιανη.καλος ηταν αυτος απλα εκανε μονο 14 λεπτα περιπου και εχω διαβασει οτι πρεπει να κανουν πιο πολυ και ανησυχησα λιγακι...να ρωτησω ρε κοριτσια περνουμε πισω λεφτα απο το εοπυ?και πως γινεται η διαδικασια ξερετε?αμα θελει τρεξιμο δεν κανω καν τον κοπο να παω...

Binoula με το καλο η βαπτιση το αλλο σ/κ και αφου ειναι ολα ετοιμα χαλαρωσε λιγο τωρα!αν και τι να χαλαρωσεις με τους εμετους θα εισαι χαλια...μακαρι να σου περασουν συντομα και να νιωθεις πιο καλα!!!εσενα που κλωτσαει συνεχεια και το νιωθεις ειναι επειδη εισαι στην δευτερη εγκυμοσυνη?γιατι ειμαστε κοντα στις μερες και εγω δεν νιωθω ακομα τιποτα :(

renaki_mu καλο διαβασμα!εγω και μονο που ακουω αυτη τη λεξη βγαζω σπυρια χιιχχι αυτο που λες για τα βλαστοκυτταρα με ενδιαφερει και μενα να μαθω...αν και απο τους γυρω μου εχω ακουσει οτι πλεον δεν κρατανε (οι ιδιοι οι γονεις δεν θελουν) ηταν παλια "φουσκα" μου φαινεται και ξεφουσκωσε.παλια ειχε γινει ντορος με αυτα και κρατουσαν ολοι και ηταν η τιμη τους στα υψη μεχρι 3.000 ειχα μαθει οτι εκαναν,τωρα ειναι περιπου στα 1.000!βασικα δεν ξερω καν αν κανουν και τιποτα εφοσον ρε κοριτσια προερχεται απο το ιδιο το μωρο αν εχει κατι το παιδι (φτου φτου μακρια) πως γινεται να του δωσουν απο τα βλαστοκυτταρα εφοσον εχουν το ιδιο dna και αυτο σημαινει οτι ειναι αρρωστο?αυτο δεν μπορω να καταλαβω...

expecting angel α και σενα αραια και που κλωτσαει ε?ειναι ησυχα μωρε τα μωρακια μας και σου λεει μην χτυπησω και ενοχλησω τωρα χιχιιχιχ μονο πιεσεις αισθανομαι σε καποια σημεια αλλα δεν ξερω αν ειναι το μωρο...αντε να δουμε απο εδω και περα!

ntoula λες να ειναι κοριτσι?θα δειξει γιατι μια κοπελα της ειχαν πει στην αρχη μαλλον κοριτσι αλλα μετα φανηκε το πουλακι του...οποτε αναμενουμε και για το φυλο και τις κλωτσιτσες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.

Να κάνω μια χαζή ερώτηση;

Ακόμα Β’ επιπέδου δεν έχω κάνει και δεν έχω άποψη αλλά γιατην αυχενική που διάβαζα, γιατί δώσατε τόσα πολλά χρήματα;

Εμείς δώσαμε 50€ στον γιατρό μας, σε κάθε άλλη επίσκεψη από 25€έως 40€, ανάλογα , και αλλά 14€ στο μικροβιολογικό για το Α-τεστ. Σύνολο 64€.

Γιατί όλες δώσατε τόσα πολλά, από 100€ και πάνω αν θυμάμαι καλά.Και κάτι αντίστοιχο παίζει και με την Β’ επιπέδου λογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Ρενα καλη επιτυχία καταρχήν στις εξετάσεις σου. Θα το νιώσεις και εσυ το μωρακι σου σιγα σιγα. Ρενα για τα βλαστοκυταρα που ρωτησες ειναι λίγο μπέρδεμα θα ακούσεις πολλες απόψεις. Εγω δεν έχω κρατήσει σε καμια εγκυμοσυνη, οι έρευνες για το αν μπορούν να χρησιμοποιηθούν, απο ποιον και για ποσο καιρο ειναι σε αρχικό στάδιο και το κόστος ηταν μεγάλο, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Μπορείς να τα κανεις δωρεά στην δημόσια τράπεζα όπου απ όσο ξέρω χρησιμοποιούνται για έρευνα.

Χριστινα ναι μια μερα μου έμεινε για την β επιπέδου και παντα υπάρχει μια αγωνία για το αν θα ειναι όλα καλα. Και εσυ απο θέμα εβδομάδων μια χαρα θα είσαι τοτε, ξέρεις για ποτε θα περάσουν οι μερες.

Διαμαντουλα βλέπω μεγάλωσε πολυ και η δικια σου μπεμπουλα και ζωηρή ζωηρή απο τωρα σε παιδεύει με τις συσπασεις, αλλα όλα καλα θα ειναι μέχρι το τέλος.

Rose και εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι έλεγα αφου λενε ότι η αυχενικη κρατάει περισσότερο γιατι σε μένα ειχε κάνει ένα τέταρτο 20 λεπτα αλλα αν ο άλλος εχει την εμπειρια και βλέπει ότι όλα ειναι φυσιολογικα προχωράει πιο γρήγορα η εξέταση, όταν κάπου υπάρχει θέμα τοτε το μετράνε και το ξανα μετράνε μέχρι να βεβαιωθούν. Τωρα απ ότι έχω δει και εγω οι μεγάλοι υπερηχοι δεν καλύπτονται απο τον ΕΟΠΥΥ οπότε δεν χρειάζεται να κανεις καμια διαδικασία, αν βέβαια καποια εχει κάνει κάτι διαφορετικο ας μας πει μη σε πάρω και στον λαιμό μου, το ταμείο μου τωρα μπήκε στον ΕΟΠΥΥ και ψάχνομαι και εγω γιατι αλλιώς είχα μάθει πριν.

Γεωργιαννα δεν ξέρω να σου πω σίγουρα για τις τιμές εδω στην Αθήνα πάντως εκει κυμαίνονται στα ιδιωτικα μαιευτήρια ή στα εξειδικευμένα για τέτοιους υπέρηχος κέντρα οπου οι υπερηχογραφιστες ειναι πιστοποιημενοι και στην τιμη αυτη ειναι και ο υπέρηχος και η αιματολογικη εξέταση.

Εγω δεν έχω ιδιαίτερα νεα, καλοβραδυ σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα!

ntoula μου μπράβο για την β επιπέδου!!Έτσι όλο ευχάριστα νέα να έχεις για την κουκλίτσα σου πάντα! Θα είναι τσουμπωτό το καμάρι σου απο ότι φαίνεται! Άντε να κάνεις και την καμπύλη ζαχάρου και μετά να το απολαύσεις με την ησυχία σου μέχρι τέλους! Όσο για μένα το νιώθω λίγο το νινάκι μου και περιμένω τα κλωτσομπουνίδια που λες με μεγάλη ανυπομονησία.

Rosaki εγώ επειδή έμεινα ευχαριστημένη απο αυτόν στην αυχενική, ζήτησα απο μόνη μου να κλείσουμε ξανά για β επιπέδου εκεί. Πιστεύω πως όλοι οι πιστοποιημένοι λίγο πολύ την ίδια δουλειά κάνουνε. Τώρα το πόσο χρόνο τρώνε....σίγουρα έχει να κάνει και από το τι δουλειά έχουνε κλπ κλπ. Πάντως και εγω συμφωνώ πως ότι έχει σημασία το βλέπουν! Τώρα εσύ αν δεν είσαι και 100% ικανοποιημένη, μην λες τίποτα για να σου κλείσει σε κάποιον άλλον.

Γεωργιάννα εγώ στην αυχενική έδωσα 120€ και μου φανήκανε και λίγα σε σχέση με αυτά που ακούω τριγύρω. Στα ιδιωτικά τόσο και παραπάνω πάει. Ήταν μαζί και οι εξετάσεις αίματος και περίμενα κανένα 150ρι. Εσυ μάλλον επειδή την έκανες στο γιατρό σου πλήρωσες 50 μόνο. Αν πήγαινες κάπου έξω ιδιωτικά, θα ήταν όσο και σε μας.

Καγκουράκι εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες αν και ακόμα είμαι σε καλά επίπεδα (=δεν έχω λυσάξει). Από σένα περιμένουμε τα ευχάριστα νεάκια τώρα!

Και εγώ δεν έχω ιδιαίτερα νέα εκτός από αυτά που ξέρετε. Η αυπνία κάθε βράδυ καλά κρατεί. Κοιμάμαι κανά 3ωρο, ξυπνάω κατά τις 3 και μετά πάλι το πρωί με παίρνει ο ύπνος. Προφανώς είναι και επειδή είμαι σπίτι και δεν κουράζομαι και όπως και να το κάνεις ο άνθρωπος που δεν κουράζεται πως να κοιμηθεί; Αλλά δεν δίνω σημασία. Ας είναι όλα καλά και αυτά τα μικρά τα προσπερνάμε πανεύκολα!

Επεξεργασία: Κορίτσια γυρνάω να ξαναγράψω γιατί μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Πήγα να δω τη γιαγιά μου στο σπίτι της και ήταν και η μάνα μου μαζί και είδα οτι ετοιμάζανε ένα παρκο - κρεβάτι που είχαμε εμείς με την αδερφή μου ως μωρά. Ράβανε υφάσματα και τέτοια. Αμέσως μόλις με ακούσανε προσπαθήσαν να το κρύψουνε και βγήκανε απο το δωμάτιο, γιατί τους έχω πει πως θέλω να περάσει ο καιρός αρκετά για να κάνω κάτι για το δωμάτιο του μωρού. Θύμωσα πάρα πολύ αλλά κρατήθηκα και δεν είπα τίποτα γιατί φοβήθηκα οτι θα εκνευριστώ πιο πολύ και θα βλάψω το παιδάκι μου. Πάντως τους είπα χωρίς να αναφερθώ στο οτι είδα τι κάνουν, σε στυλ γενικής συζήτησης, πως κουμάντο στο παιδί μου θα κάνω εγω και ο πατέρας του και πως τίποτα δεν θα γίνεται χωρίς να περνά τη δική μας έγκριση. Πείτε με υπερβολική, πείτε με όπως θέλετε αλλά τα έχω βάλει με τη μάνα μου γιατί δεν λέει να καταλάβει και να σεβαστεί ένα απλό πράγμα που της ζήτησα. Και να σημειώσω πως επειδή αυτή είχε δυσκολευτεί να μας κάνει (αποβολές, παλλίνδρομες κλπ), αγόρασε το πρώτο φορμάκι για την αδερφή μου με το που γεννήθηκε. Τρελή υπερβολή. Αλλά τα δικά τους τα ξεχνάνε!!!!

Επεξεργάστηκε από expecting angel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Χριστινα ποσο δίκιο έχεις το θυμάμαι τωρα που μας το είχες ξαναγράψει, σου χαλάνε κατα κάποιον τροπο όλη την προετοιμασία που θες να κανεις εσυ για το μωρακι σου και καλα αλλο να σου πάρουν κανα ρουχαλακι ή σεντονακια και αλλο ότι εχει να κάνει με τον εξοπλισμό του δωματίου του. Αλλα είπες την μαγική φράση τα δικα τους τα ξεχνάνε.....ξέρεις πόσες φορές θα πεις κάτι ότι έτσι θέλω να γινεται και θα σου λενε ναι εμεις δεν μεγαλώσαμε παιδια και θα κάνουν το δικο τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά φοβάμαι και εγώ πως θα θέλουν να κάνουν τα δικά τους καγκουρώ μου. Γι αυτό θα φροντίσω να κόψω τα πολλά πολλά θάρρη από την αρχή. Έχω ακούσει πολλές οικογένειες που βοηθάνε οι γιαγιάδες και το αποτέλεσμα είναι να καταλήγουν να κάνουν κουμάντο. Εγω είμαι άνθρωπος που προτιμώ να ψοφήσω στην κούραση και να έχω εγώ τον πρώτο λόγο στο σπίτι μου, παρά να πάρω βοήθεια και να μου καβαληθούν. Πολλές φορές που μιλάμε, η μάνα μου λέει πως τώρα θα την έχω τρελή ανάγκη και θα της αφήνω το μωρό συνέχεια κλπ κλπ. Είναι αυτή η λύσσα που σας είχα ξαναπεί οτι την έχει πιάσει. Απλά τώρα τα κάνει κρυφά. Σημειωτέον πως αυτό το πάρκο, από οτι είχα καταλάβει παλιότερα, το προόριζε για το σπίτι της για όταν θα της το πηγαίνω. Ότι να ναι!

Να φανταστείτε κορίτσια πως τώρα που δεν μπορώ να κάνω τις βαριές δουλειές στο σπίτι (είναι και πολύ μεγάλο), φώναξα να έρχεται μια κοπέλα 2 φορές το μήνα. Μέχρι τώρα με βοήθαγε ο άντρας μου αλλά δουλεύει και αυτός όλη μέρα στην κυριολεξία και δεν βγαίνει πέρα. Φυσικά αυτό δε σημαίνει πως δεν κάνω δουλειές. Καθημερινά κάνω. Απλά για τα βαριά προτιμώ να πληρώνω παρά να βάλω κουμανταδόρους στο κεφάλι μου. Εσείς έχετε καμία βοήθεια αλήθεια;

Τέλος πάντων δεν θέλω να χαλάω την ωραιότερη περίοδο της ζωής μου με τα "θέματα" που μπορεί να έχουν οι άλλοι, ακόμα και αν αυτοί οι άλλοι είναι η οικογένεια μου. Στο χέρι μας είναι εξάλλου να διαμορφώσουμε τον τρόπο ζωής μας όπως εμείς θέλουμε. Και τώρα που σας γράφω νιώθω το μωράκι μου και μόνο αυτό (πρέπει να) με νοιάζει. Να είναι αυτό καλά! Για όλα τα άλλα....άσε να λογαριάζουν χωρίς τον ξενοδόχο.

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκοκοιλιτσες.αχ, επιτέλους άρχισε να αλλάζει ο καιρός και δροσίζει λιγάκι!!!

στη δουλειά εγω περνώ μια χαρα και φέτος δεν εχω κάποιο μεγάλο ταραξια οπως συμβαίνει συνήθως. Με σκέφτηκε φαίνεται ο θεός και μου έδωσε ήσυχους.

Ειδατε την επιχείρηση για να μετακινησουν το ναυάγιο του Κώστα κονκορτια?αυτου του μεγαθηριου που ειναι και καλα καράβι?εντυπωσιακο αλλα και τρομακτικό!!! Οταν βλεπω τέτοια πράγματα, σκέφτομαι πως η θάλασσα ειναι άμα θέλει αληθινό αγριμι.....

Χριστινακι σε καταλαβαίνω που δε θες προετοιμασίες απο τωρα και ειδικά απο άλλους. Ετσι συμβαίνει όμως πάντα. Οι γκαστρουλες φοβούνται να προετοιμαστούν μήπως και παει κάτι στραβά και οι υπόλοιποι με το που τους ανακοινώσεις εγκυμοσύνη, περιμένουν την ημέρα που θα γεννήσεις κάνοντας όνειρα και προετοιμασίες σύμφωνα με τα δικά τους κριτήρια. Αυτές ειναι οι μάνες.......

Το μπεμπακι σου θα ειναι, πρώτα ο θεός, το πρώτο εγγόνι της οικογένειας???. Αν ναι, ενα εχω να σου πω!!! Και πολυ άντεξαν.:lolno:Δε θα σε αφήσουν σε χλωρο κλαρί!!!!!

κστερινα ΚΑλΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ για αύριο!!

post-15592-13873940514856_thumb.jpg

post-15592-13873940515876_thumb.jpg

post-15592-13873940517077_thumb.jpg

post-15592-13873940518024_thumb.jpg

post-15592-13873940518948_thumb.jpg

Επεξεργάστηκε από evinicolas1980
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....

Γεωργιαννα επειδη την εκανες στον γιατρο σου ηταν οικονομικα αν πηγαινες ιδιωτικα τοσα περιπου θα πληρωνες και εσυ...εγω εδωσα 125 χωρις αποδειξη για με αποδειξη ζητουσαν 160...τι να κανουμε στις μερες μας αναγκαζομαστε να λεμε χωρις αποδειξη να γλυτωσουμε κατι!

kangaroo και expecting angel θα δουμε που θα με στειλει τωρα και αναλογος θα του πω...αν και του εχω εμπιστοσυνη σαν γιατρο και πιστευω με στελνει σε

καλα χερια!οσο για το εοπυ καπου διαβασα που ελεγαν οτι περνουν ενα ποσο μικρο πισω και αν κανεις και ενσταση παιρνεις πιο πολλα γι αυτο ρωτησα αν ξερετε κατι εσεις...εγω ηξερα οπως εσυ kangaroo οτι δεν γραφονται!!

expecting angel μην καθεσαι να ασχοληθεις με αυτα αστες να κανουν οτι θελουν γιατι και να μιλησεις θα βγεις εσυ κακια και το δικο τους θα κανουν παλι...ας γεννηθει με το καλο κανε οτι θελετε εσεις μετα και αστην να λεει και να φτιαχνει οτι θελει!οσο δινουμε σημασια σε τετοια πραγματα τοσο ασχολουνται περισσοτερο!

κοριτσια πηγα σημερα στον γιατρο και ειδαμε την μπουμπου μας :) ναι ναι κοριτσακι μας ειπε και εκεινος το ειδε με ορθανοιχτα ποδια και δεν πετουσε τιποτα εκει χιχιχι αρα κοριτσακι...βεβαια ακομα δεν ψωνιζω τιποτα γιατι θελω να επιβεβαιωθει 100% στην β'επιπεδου αν και ο γιατρος ειπε για να το λεω εγω κοριτσι ειναι :) το μονο που του πηρα ηταν καλτσακια δεν αντεξα :P εβλεπα κατι φορμακια ολο τρελλα και ηθελα να τα παρω αλλα δεν θα το πιστεψετε φοβαμαι ακομα να ψωνισω και τα καλτσακια τα πηρα με το ζορι αλλα μου αρεσαν πολυ!ειναι μια χαρα δοξα το Θεο και τωρα θα ξαναπαω σε 3 εβδομαδες παλι...αυτα τα νεα μου καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία μου τυχερή είσαι που έπεσες σε καλή τάξη! Ε δεν παλεύεται να είσαι έγκυος και να έχεις και τραβήγματα με πιτσιρίκια. Μακάρι έτσι ήρεμα να σου πάει και να κάνεις μια χαρά τη δουλίτσα σου! Το είδα και εγώ το ναυάγιο που λες και πραγματικά η θάλασσα είναι τρομακτική. Εγω ειδικά την αντιμετωπίζω με πολύ δέος, αφού και στο κολύμπι είμαι η χαλαρή κολυμβήτρια που θέλω τη θάλασσα λάδι για να το ευχαριστηθώ. Όσο για τα άλλα που λέγαμε, ναι αυτό το μωράκι είναι το πρώτο εγγόνι της οικογένειας και γενικότερα και το πρώτο μωρό απο τα πρώτα ξαδέρφια. Ε αφού το λέτε και εσείς πως έτσι κάνουν όλοι, τότε να το πάρω απόφαση και να αδιαφορήσω!

Rosaki τι ωραία νέα κούκλα μου!! Ε σίγουρα κόρη είναι πάει και τελείωσε. Και για τον εαυτό μου το ίδιο πιστεύω, αλλά για το τυπικό της υπόθεσης ας περιμένουμε λίγο. Θα είσαι πολύ ενθουσιασμένη ε; Μπράβο κορίτσι μου και με υγεία και τα καλτσάκια! Τώρα σε 3 βδομάδες είναι η β επιπέδου σου έτσι; Όσο για αυτά που λες σχετικά με μένα, συμφωνώ απόλυτα και δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο. Τα ζουζούνια μας να είναι καλά!

Περιμένουμε σήμερα νεάκια απο τη β επιπέδου του καγκουρό μας! Άντε να παίρνουμε σειρά και να έχουμε μόνο ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, γύρισα πριν λίγο, όλα καλα με την β επιπέδου όλα φυσιολογικα και οι μετρήσεις όλες καλές. Φύλο δεν μάθαμε αφου το θελουμε για έκπληξη στο τέλος μας έβγαλε ομως αρκετές 3d φωτογραφίες αλλα σε όλες ειχε τα χεράκια του στο πρόσωπο. Εύχομαι σε όλες τα ιδια καλα αποτελέσματα να έχετε όταν θα πάτε και εσείς για β επιπέδου. Σε ένα μήνα πάλι θα έχω ραντεβού στον γιατρο μου. <br>

Χριστινα σίγουρα καποιες στιγμές θα θες βοήθεια αλλα όπως λες και εσυ οχι συνεχεια πάντως όλες τα καταφέρνουμε είτε εχουμε βοήθεια είτε οχι. Εγω έχω βοήθεια απο την μαμα μου πιο πολυ την θέλω να μου κρατήσει λίγο τα παιδια να τα παει στις κούνιες για να μπορέσω να κάνω καποιες δουλειές στο σπιτι με την ησυχία μου. Δουλειές του σπιτιου τις κάνω μονη. Τωρα έρχεται σχεδόν καθε μερα τα απογεύματα που έχω και τα δυο στο σπιτι γιατι τα πρωινα έχω μονο τον Νικολα αφου η Αγγελικη παει παιδικο. <br>

Γιωργια μια χαρα που σου έχουν τύχει ήσυχα παιδάκια, αλήθεια τι τάξη έχεις? <br>

Rose Μπεμπουλα έχεις σίγουρα αφου δεν βλέπει τίποτα ανάμεσα στα ποδαρακια ο γιατρός δεν νομίζω να φυτρώσει τίποτα εκει τις επόμενες βδομάδες. Μεγεια τα καλτσακια και με το καλο και οι υπόλοιπες αγορές μετα την β επιπέδου. 

Επεξεργάστηκε από kangaroo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...