Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Εχει δικιο η Δαφνη μορουλι τι βλακειες λεω εγω αφου δεν εκανες ενεσεις πως θα παθεις υπερδιεγερση:S απλα γνωμη μου ειναι να πεις στον γιατρο σου ολα οσα αισθανεσαι και θα σου πει εκεινος τι μπορεις να παρεις για να νιωσεις καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια μου γλυκα! Καλο μηνα ευχομαι με πολλα μωρακια και χοριακες! Χαθηκα λίγο γιατι τρεχουμε με ενα προβλημα υγειας της μαμας που παρουσιαστηκε ετσι ξαφνικα θα χειρουργηθει αυτη την εβδομαδα και ελπίζω ολα να πανε καλα.

Koritsaki mou με το καλο ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι η τυχερη και θα ειναι!

morouli & daphne υπομονη ειναι δυσκολη η αναμονη αλλα μολις δειτε τις χοριακες η χαρα θα ειναι τοσο μεγαλη που θα τα ξεχασετε ολα αυτα. Σας φυσαω θετικαααα. Χιωτισα εισαι morouli εμενα ειναι ο ανδρας μου απο Πυργι! Αγαπω χιο. Βρε morouli σαν εγκυμοσυνη μου φαινεται οτι εχουμε εδω με τα πρηξιματα μηπως περνεις κορτιζονη? αλλα οπως και να εχει εγκυουλες θα ειστε με την dapne αντε με το καλο.

Rose προχωραμε δυναμικα ε εμεις ακουσαμε καρδουλα περιπου 7 εβδομαδων ολα καλα θα ειναι γλυκεια μου θα δεις.

jannolino πως παμε φουσκωνουμε ε? ποτε με το καλο! εχες ηρεμησει τωρα ε? καλα ψωνια ειναι υπεροχες στιγμες.

Μαρινακι μου πολλα φιλια εισαι η επομενη!

Mardio πολλα φιλια στα μπεμπακια σου!

Εμεις ειμαστε καλα καναμε υπερηχο πριν μια εβδομαδα και κλωσταμε και ολα δειχνουν να εξελλισονται ομαλα δοξα το θεο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πινω το salospir το οποιο δεν ειναι ιδιαιτερα κορτιζονουχο απο οτι μου ειπαν. Πηρα τον Γιατρο και μου ειπε οτι ειναι καλο το φουσκωμα, οσο για την ζαλαδα μου ειπε να παιρνω το utrogestan απο τον κολπο και για την υποταση να μην ανησυχω επισης να πινω χυμους. Για να δουμε.

Κοριτσια ευχαριστω πολύ. Λαμπρινη οχι δεν ειμαι απο την Χιο, αυτο το λεμε και το λεγαμε με τα κοριτσια απο παλια σιγουρα η Rose το θυμαται απο το "προσπαθουμε πανω απο εναν χρονο" οταν καποιες κοπελες πανε συχρονως για εγγυμοσυνη. Δυο-δυονπανε οι Χιωτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου μυρίζουν μωράκια εδω περα!!! Να δειτε θα το κλείσουμε σε λιγο το ποστακι! Δεν θα υπαρχει καμιά! ! ! Χιχιχι!!!

Δαφνη μου εσυ πως είσαι? Δευτέρα κάνεις χοριακη εσυ??

Ροζακι μου άλλη μια μερα κ μετα υπεροχο υπερηχο εε?? Τι καλααα

Μορουλι μου υπομονη μέχρι το σαββατο εσυ! ! Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα κοριτσι μου!

Λαμπρινή που είσαι? ? ? Περαστικά πολλα στη μανουλα κ ευχομαι οοολα να πανε καλα!! Εγω φουσκωνω κ γεμιζω σιγα σιγα το σπίτι με μωρουδιακα! ! ! Πραγματικα απίστευτο! !!

Κοριτσακι αυριο σπερ/ση εε?? Με το καλο!! Να ειναι η τελευταία σου προσπάθεια γλυκια μου!!

Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!!

Λαμπρινη σορυ πηρα φορα με τα δικα μου περαστικα στην μανουλα σου. Ολα να ειναι καλα και υγειές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δε θα κανω τη σπερ/ση αυριο,θα την κανω την παρασκευη.αυριο θα παω για τον τελευταιο υπερηχο.θα σας μιλησω αυριο γιατι τωρα εδω θελουν να δουν ταινια.

labrini περαστικα στη μανουλα σου ευχομαι να μην ειναι κατι το σοβαρο.

φιλακια σε ολες!!καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο koritsaki mou να την κανεις την παρασκευη και ολα να πανε καλα που σιγουρα θα πανε. Σε ευχαριστω για τις ευχες.

Jannolino που θα γεννήσεις τελικα? ποτε εχεις πιθανη ημερομηνια? απιστευτο ε αγοραζουμε μωρουδιακα μεγαλη ευλογια.

Rose με το καλο το υπερηχο θα ακουσετε καρδουλα τι καλα.

Morouli μου κανε υπομονη μαλλον εγκυμοσυνη μου μυριζεται. χι χι.

Daphne με το καλο να παρουμε την χοριακαρα σου την Δευτερα να πανηγυριζουμε ολες μαζι!

Πολλα φιλια σας ευχαριστω για τις ευχες για την μαμα αυριο χειρουργειται να πανε ολα καλα παναγιτσα μου!

Επεξεργάστηκε από labrinip
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη περαστικα στην μαννουλα σου και γρηγορη αναρρωση.ναι αυριο ειναι η μεγαλη μερα και ελπιζω να ακουσω καρδουλα!

εν τω μεταξυ με πιανουν ψιλοπονακια χαμηλα μερικες φορες εντονα αλλα φευγουν αμεσως και η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι μην γινουν πολυ εντονα και αποβαλλω...εχω και υγρα αφου φοραω σερβιετα και οταν καταλαβαινω οτι τρεχει λεω ωχ μην δω αιμα...η αληθεια ειναι φοβαμαι αρκετα μην χαθει το μωρακι μου!

ναι το Χιωτισσες εχει βγει απο αυτο που λεει το μορουλι....οταν πορευονται δυο κοπελες μαζι για εγκυμοσυνη οπως τωρα η μορουλι και η Δαφνη μαζι σχεδον περιμενουν αποτελεσματα,τις λεμε Χιωτισσες χιιχιχι

Μορουλι μου 3 μερουλες ακομα πλησιαζει ο καιρος και μυριζω σπορακι απο μακρια φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φυσικα και η Χιωτισα σου θα ακολουθησει οποτε φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

jannolino μου τι ωραια που θα ειναι τωρα που οταν αγοραζεις τα μωρουδιακα ε?αφου βλεπω τις βιτρινες και μου ερχεται να μπω μεσα να παρω φορμακια χαχαχα ειναι ομως πολυυυυυ νωρις για μενα!

το κοριτσακι μου Παρασκευη μου φαινεται θα κανει σπερματεγχυση...αλλα οπως και να χει φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ροζουλι μου όμορφο προσεχε μη γινεις σαν εμενα!! Αυτα τα πονακια θα τα εχεις! Είναι ολα φυσιολογικα!!ΜΜεσα σου τωρα γίνεται χαμος!! Μου ειχε πει μια φιλη που δουλεύει σε γυναικολογο:αν πονας ειναι καλο! Παει να πει οτι ολα λειτουργούν ετσι οπως πρεπει!! Μωρακι μεγαλωνεις!! Και ετσι λιγο καθυσηχαστηκα και εφτασα τον 6ο μηνα για να μπορω να χαλαρωσω κ να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου! Φυσικα οταν ο πονος γινει αφορητος πας αμεσως γιατρό! ! Δεν διστάζεις! Παίρνεις ουτρο? Θα εχεις πολλα υγρα!! Εγω μεχρι που εκλεισα το 3ο φορουσα σερβιετακι!! Μολις σταματησα τα ουτρο λιιιγο ηρεμησα!!! Αλλα καπου καπου ακομα εχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino μου μεχρι να ακουσω καρδουλα θα εχω αγωνια αρκετη πιστευω μετα ελπιζω οτι θα ηρεμησω λιγακι.ειναι η αρχη μωρε μεχρι να προχωρησει λιγο η εγκυμοσυνη και να ειμαι καπως πιο σιγουρη οτι εξελισσεται καλα...βεβαια θα μου πεις ποτε δεν εισαι σιγουρη αλλα λεμε τωρα!

ναι παιρνω ουτρο απο την ωοληψια και μετα δεν εχω σταματησει.αυτα τα προκαλουν τα υγρα ε?πω πω εκει που ειπα παει η σερβιετα μετα απο 9 μηνες θα την ξαναχρησιμοποιησω συνεχεια αγοραζω.μεχρι τον 3ο λες να παιρνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν κοψεις τα ουτρο τοτε θα δεις διαφορα!!! Θα την υποστεις λιγο ακομα τη σερβιετα! Υπομονη !!! Αχχχ καλο μου κ εγω ετσι ελεγα!! Να ακουσω καρδιά! ! Ηρεμουσα για 5 μερες!! Μετα ετρεχα στο μπάνιο να βλεπω το σερβιετακι! Κ περιμενα το επομενο ραντεβου!! Ελεγα οταν κλωτσησει θα ηρεμησω!! Κ τωρα αν μια μερα ειναι ησυχος οπως εχθες κ σημερα κ δεν τον νιωθω δραστηριο μου έρχεται να βαλω τα κλαμματα!! Πανικοβαλομαι!! Ολο νομίζω πως κατι παθαινει κ θα το χασω!!! Και ειναι λογικό! ! Μετα απο χρόνια οταν σου έρχεται αυτο που λαχταράς ειναι δυσκολο έτσι απλα να το δεχτεις!!! Περιμενεις κατι "ασχημο" δυστυχώς!

Αλλα απο οτι μου λενε κ τα κοριτσια εδώ οι μανες απο την ώρα της συλληψης ανησυχουν για το μωρακι τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

ladrini μου η εγχειρηση της μαμας σου θα παει πολυ καλα και εσυ δεν πρεπει να αγχωνεσε και να στεναχωριεσε.

jannolino kai rosaki συμφωνω μαζι σας οτι συνεχεια εισαι στο αγχος αν θα πανε ολα καλα.ενω το ξερουμε οτι πρεπει να σκεφτομαστε θετικα με το παραμικρο που θα γινει η που θα νιωσουμε παει το μυαλο μας στο κακο.αλλα να σκεφτεστε οτι θα πανε ολα καλα.

morouli kai daphne λιγες μερες μεινανε!!υπομονη!!

εγω κοριτσια μου πηγα σημερα στο γιατρο καιτελικα εχω 2 αυγουλακια που εινα σχεδον το ιδιο μεγεθος.αυριο το πρωι θα κανω την pregnyl και τη παρασκευη το βραδυ τη σπερ/ση.δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα θα παρω αδεια απο την παρασκευη μεχρι και την τριτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πολυ φοβαμαι οτι και εγω ετσι θα κανω :P ειναι αυτο που λες ομως μετα απο τοσα χρονια που ερχεται πως να μην αγωνιας αν πανε ολα καλα συνεχεια στο κακο ειναι το μυαλο!αν και πιστευω οτι εγω οταν περασω το 3μηνο θα ηρεμησω...αλλα μετα θα μου πεις θα εχεις την αυχενικη και εκει αγχος....ε θα το παρω και εγω αποφαση καποια στιγμη οτι πρεπει να χαλαρωσω λιγο,υστερα ελεγα για σενα χιχιχι

κοριτσακι μου παμε πολυ καλα τα 2 αυγουλακια σου θα γινουν 2 υπεροχα μωρακια :) να παρεις αδεια να ξεκουραστεις για να σε βρουν σε ηρεμη κατασταση τα μωρουλια σου!!!!!με το καλοοοο και φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια.Χαιρομαι πολυ για τις εγκυούλες και για οσες περιμενουν θετικο αποτελεσμα καλη υπομονη και πολλα ++++++. Να σας κανω μια χαζη ερωτηση που μετα απο τοσα χρονια που προσπαθω εχει αρχισει και με παραξενευει!!! εχω 2 μερες καθυστερηση (οχι πολυ), ομως γενικα εγω δεν εχω.. δεν νιωθω καν οτι θα μουερθει περιοδος. και οπως ειχα ξαναναφερει ολο τον μηνα μια φορα το καναμε ελευθερα γιατι μετα ειχαμε ξεκινησει φαρμακευτικες αγωγες (προστατιτιδα), και προσεχαμε. και δεν περιμενα τπτ αυτό τον μηνα. Απλα με παραξενεψε η καθυστερηση (και το οτι η ελπιδα πεθαινει τελευταια)...Ετσι ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου! χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Παλιές μου φιλενάδες Rose και jannolino, χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά με τις εγκυμοσύνες σας!!! Όσο για το θέμα άγχους δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά από την μέρα που μαθαίνει μια γυναίκα ότι είναι έγκυος ξεκινάει το άγχος και η αγωνία και δεν φεύγουν ποτέ! Στην αρχη περιμένεις να δεις σάκο, μετά καρδούλα, μετά να δεις χεράκια, ποδαράκια, μετά αυχενική, να το νιώσεις να κουνιέται, να είναι καλή η β-επιπέδου, να κλωτσάει συχνά, να είναι οκ ο πλακούντας, να μην εχεις πολλές συσπάσεις, να μην γεννήσεις νωρίς, να πάνε όλα καλά με την γέννα ... κτλ ... κτλ ... κτλ!!! Για να μην μιλήσω για το μετά την γέννα ε; Εκεί είναι το αποκορύφωμα! Ότι κορόιδευα όλα τα έκανα! Πόσες φορές κοιμόταν ήσυχο το καημένο και εγώ η βλαμένη πήγαινα και έβαζα το χέρι μου στην καρδούλα της να δω αν χτυπαει, ή μπροστά στο στόμα να δω αν αναπνέει και την ξυπνούσα! Άγχος για το αν έφαγε το παιδί, αν κοιμήθηκε, αν έκανε κακά, αν έκλασε, αν ρεύτηκε ... κτλ ... κτλ ... κτλ!!! Και τώρα που ξεκίνησαν τα πρώτα καρούμπαλα και τα πιο δυνατά χτυπήματα ... πολύ κλάμα μιλάμε και αυτή και εγώ! Και φαντάζομαι όσο θα περνάνε τα χρόνια τόσο μεγαλύτερο θα είναι και το άγχος! Αλλά κακά τα ψέματα είναι γλυκό αυτό το άγχος και το θεωρώ αδύνατον να έχεις ένα πλασματάκι μέσα στην κοιλιά σου και μετά στα χέρια σου και να μην αγχώνεσαι καθόλου. Απλά θα πρέπει να είναι μέσα σε κάποια όρια και να μην φθάνει σε βαθμό υστερίας έτσι; Είναι αλήθεια ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη η αγωνία και το άγχος είναι πολύ μεγαλύτερα. Τώρα στη 2η εγκυμοσύνη δεν μου μένει χρόνος να το σκεφτώ και πολλές φορές ξεχνάω ότι είμαι έγκυος.

Να προσπαθείτε να απασχολείτε το μυαλό σας με άσχετα πράγματα για να ξεχνιέστε (διαβάστε βιβλία, βγείτε για καφεδάκι, δέστε μια ταινία) και θα περάσουν οι μήνες και όταν θα πάρετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας θα έχετε ξεχάσει όλες τις δυσκολίες που περάσατε!

Όσο για τα υπόλοιπα κορίτσια που το παλεύουν ακόμη εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να νιώσουν και αυτές αυτό το γλυκό άγχος και του χρόνου τέτοιο καιρό να κάνετε όλες αγκαλίτσα με τα μωρούλια σας!

Καληνύχτα κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MaDi έχεις δίκιο για το άγχος αλλά όλες μας νομίζω το θέλουμε αυτό το άγχος...

Εγώ προς το παρόν έχω το άγχος αν τελικά τα εμβρυάκια έχουν .. κολλήσει ή την έχουν κάνει! και δεν αισθάνομαι τίποτα βρε κορίτσια! ο γιατρός είπε χοριακή 9/7, μου φαίνεται απελπιστικά μακρια... μπορεί να πάνω νωρίτερα 1-2 μέρες.. θα δω.. αν είμαι θα δείξει ε?

koritsaki mou χαλαρά αύριο και τις επόμενες μέρες που πήρες άδεια..

morouli πώς την παλεύεις??

Εγκυμονούσες καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Μadi τι ωραια που τα περιέγραψες,έτσι ακριβώς είναι το άγχος αυτής της ευθύνης της γέννησης και του μεγαλώματος ενός παιδιού δε φεύγει ποτέ...Οπως τα περιέγραφες είναι σα να θυμάμαι εμένα...Να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!

Morouli και daphne κρατάτε γερά!Εγώ προτείνω να περιμένετε ως την ημέρα που είπε ο γιατρός για χοριακή.Εμένα έπεφτε Σαββατο και επειδή δε θα βρισκα μικροβιολογικό ανοικτό την έκανα Παρασκευή και έδειξε κανονικά.Είναι μαζοχιστική αυτή η αναμονή νομίζω.Και θες να τελειώσει να μάθεις το αποτέλεσμα και δε θες να τελειώσει για να χεις κάτι να περιμένεις...χα χα...έτσι τη θυμάμαι...

Κοριτσάκι και rose περιμένουμε νέα απο σπερματέγχυση και υπέρηχο αντίστοιχα!

Λαμπρινή περαστικά στη μανούλα καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne μου και εγω μια απο τα ίδια με σένα, σε καταλαβαίνω πάρα πολύ όμως, τα πήγαινα πολύ καλά μέχρι και εχτές το μεσημέρι, Ομως όμως λέω, δεν άντεξα και πήγα σήμερα και έκανα χοριακή για τον ίδιο λόγω που λές και εσύ!!! Θα μάθω μετά τις 3 και φυσικα ξέρεις την άλλη αγωνία τώρα. Όμως μην παρασύρεσαι εσύ απο εμένα ακόμη εντάξει? είχα αποφασίσει να την κάνω την Παρασκευή γιατί το Σάββατο δεν θα άντεχα άλλο αυτην την πίεση. ήθελα να μειώσω την αγωνια για να ηρεμήσω, όμως τελικά έγινε σήμερα.

Περιμένουμε............................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε morouli Θα σε μαλωσω! είναι πάρα πολύ νωρίς! μακάρι να δείξει θετικό εννοείται! και να είναι και τεράστια! (θα σημαίνει ότι έπιασαν κατευθείαν και είναι και πολλά!) αλλά αν δεν δείξει να μην απογοητευτείς και να πας και το Σάββατο! Σκέψου ότι κάναμε μαζί εμβρυομεταφορά (οκ εσύ με κατεψυγμένα) και εμένα μου είπε να πάω την Τρίτη! όπως και να έχει σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία και να αδράξεις το δρόμο για τις εγκυμοσύνες του Ιουλίου! περιμένουμε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααααα μορουλι τι με λεςςςςςς????????? Ουφφφφφ περιμένουμε τωρα!! Αλλα οπως λεει κ η Δάφνη αν βγει αρνητικό να ξαναπας το Σάββατο! ! Κ εμενα μου φαίνεται νωρις σε συγκριση με τη δάφνη αλλα για να σου ειπε ο γιατρός Σάββατο κατι θα ξέρει! !!! Αντε μπες να μας πειιιιιςςςςςς!!!!

Δαφνουλα μου υπομονηηηη!!! Ευχομαι να ανταμειφθεις για αυτην την αναμονή οπως φυσικα κ το μορουλι μας!!!!

Ροουυυυυζζζζζζ που είσαι? ?????

Madi μου ποοοσο μα ποοοσοοο σωστα τα λες???? Ετσι είμαι ΚΑΙ εγω!! Με την ιδια σειρά! !! Αλλα στη περίοδο εγκυμοσύνης σου τρωει λιγο τα σωθικά κ χανεις πολλες στιγμες!! Μολις το γεννας γλυκαινει λιγο (νομίζω) θα σας πω σίγουρα οταν γεννησω!!! Χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου με 0,1 πως να κάνω επαναληπτική, είναι αδύνατον!!! Αυτά είναι τα νέα μας.

Ναι λυπάμαι ναι τσαντίστηκα αλλα δεν μπορώ να τα αλλάξω, οπέτε τι μου μένει? Υπομονη δύναμη για να συνεχίσω.

Δάφνη μου σου ευχομαι τόσο πολύ όμως μια χοριακη με πολλά++++++++++++++++++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μορουλι λυπαμαι πολυ για το αποτέλεσμα!!! Ημουν ποκυ αισιοδοξη κ το ειχα σχεδόν σιγουρακι!! Νιωθω την απογοητευση σου!! Μη το βαζεις κατω ομως!! Κανε τωρα τις διακοπουλες, απλωδε τη κορμαρα σου στον ηλιο, βγες, πιες, διασκεδασε κ με το φθινόπωρο ξεκινας!!! Με ελπίδα και αισιοδοξία!!! Συγνωμη που ρωταω αλλα ειναι η 2η προσπάθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε γαμωτο και εμεις ημασταν πολυ αισιοδοξοι, ναι ειναι η δευτερη + μια σπερματεχυνση.

Μην ζητας συγνωμη κοπελα μου, γι αυτο ειμαστε εδω! Ναι τωρα θα παμε απ Σεπτεμβριο παλι.

Σ ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω βρε Morouli... κρίμα,πολύ κρίμα... πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα πως είναι να παίρνεις στα χέρια σου αρνητικό... ίσως δεν έχει νόημα να πας το Σάββατο αλλά θα πας! και τα φάρμακα που παίρνεις να τα συνεχίσεις.. μίλησες με το γιατρό σου?

Εγώ στην αναμονή ακόμη... ίσως την παρατείνω για να παρατείνω λίγο το διάστημα της ελπίδας... τέσπα... τι να σου πω... το μόνο καλό είναι ότι έρχεται καλοκαίρι και θα μπορείς να χαλαρώσεις και να ξεδώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που μου ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβω ειναι τι θα αλλαξει με το να κανω επαναληπτικη; Κοριτσια 0,1 ηταν οχι 10-20 η 30 το 0,1 σημαινεινδεν εγινεναπολυτως τιποτα. Πως μπορει αυτο τωρα να αλλαξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...