Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Καλημέρα! Έχω σηκωθεί από τα χαράματα σήμερα! ευτυχώς χαζοκοιμάμαι μέσα στη μέρα.. κατά τα άλλα βιβλία, ταινίες, τηλέφωνο και κάπως περνάει η μέρα.. σκέφτομαι τι θα μάθω σε μερικές (τι μερικές? 11 μέρες!) και κάτι με πιάνει.. μια πάνω, μια κάτω.. τι να πω.. σκέφτομαι τη μέρα που είχα πάρει τη θετική χοριακή, η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου και αναρωτιέμαι να θα το ξαναζήσω άμεσα ή θα πρέπει να ταλαιπωρηθώ πολύ ακόμη...

koritsaki mou καλά κάνετε και πάτε "καπάκι" δεύτερη σπερματέγχυση... δεν υπάρχει λόγος να το καθυστερείτε... ναι, 5 ενέσεις που είπες ότι κάνεις είναι πολύ λίγες (σκέψου ότι εγώ έκανα περίπου 28 merional των 75)

rose μια χαρά πάει το μπεμπέ! άντε να ακουσετε και καρδούλα σε λίγες μέρες και όλα καλά!

jannolino τώρα είδα το τικεράκι σου.. πρέπει να έχεις φουσκώσει αρκετά ε?? πώς τα πάτε?

Μαρίνα οι γοργονίτσες μας δίνουν δύναμη και χαρά είναι αλήθεια.. όσο και αν σκέφτομαι μερικές φορές με ..στεναχώρια.. και τύψεις... κάποιες φίλες μου που έμειναν έγκυες με τη μία, τόσο καλύτερα είμαι όταν παίζω με τις ζουζούνες τους...

morouli πώς τα πάτε? (εσύ και τα εμβρυάκια σου? :-) )

mardio ευχαριστούμε για τι ευχές σου!

gejen καλωσήρθες! σου εύχομαι να μείνεις γρήγορα εγκυούλα!

labrini πού είσαι? πώς τα πάτε?

Άσχετο, διαβάσατε για τη μητέρα του Γρηγορόπουλου (που σκοτώθηκε το 2008) ότι γέννησε πριν ένα μήνα στα 51 της! (με ντόκτορ το Μαστρομηνά)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα, βρε χιώτισσα απο τα αγρια χαράματα; Εγω πριν μια ωριτσα, εχω και την δουλειά, απο εχτες δουλευω απο το σπιτι, περναει και η ωρα όμως η αληθεια ειναι πως εχω κουραστει ξάπλα! Δεν με ευχαριστει τιποτα, πιανω το βιβλιο, μια σελιδα και το αφηνω, βλεπω τηλεοραση, την βαριεμαι, παιζω στο internet, βαριεμαι ααααααα. Οκ. Εμενα ρε Δαφνη μου ειπε σε 12 μερες. Ποτε περιμενες περιοδο κανονικα, ξερεις ποια λεω; Αυτη που δεν θα μας ερθει για τους επομενους 9 μηνες!!! Μαλλον με αυτο εχει να κανει. Απο Δευτερα θα αρχισουν τα ζορια.

Rose ολα καλα βαινουν ΣΟΥΠΕΡ!!!

Κοριτσακι μπραβο, καλη επιτυχια κοπελα μου. Συντομα ολες θα γινουμε Μανουλες.

mardio σε ευχαριστουμε που μπαινεις και μας δινεις δυναμη και μας σκεφτεσαι.

Ναι το ειδα για την μαμα του Γρηγοροπουλου. Τρεις προσπαθειες εκανε διαβασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!πρωινες σημερα!!

daphne θα περασουν οι μερες και θα ξανακουσεις τα ωραιοτερα νεα της ζωης σου για δευτερη φορα!!αυτο πιστευω και γω οτι καποια στιγμη θα το ξανακουσω!!

morouli ετσι σε θελω αισιοδοξη!!η ακατανομαστη να κανει να ξαναρθει κανενα χρονο το λιγοτερο!!

jannolino μου τι κανεις σημερα?

labrini πως παει?φουσκωνεις?

φιλια σε ολα τα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.

koritsaki mou και μονο στην ιδεα οτι θα το χασω τρελαινομαι οποτε μπορω να καταλαβω περιπου πως νιωθεις...ειναι πραγματικα πολυ λυπηρο αλλα να ξερεις οτι το μωρακι σου ειναι αγγελουδι ζει σε αλλο κοσμο και να δεις που συντομα θα στειλει το αδερφακι του για να μην στεναχωριεσαι...δεν θα το ξεχασεις το ξερω και ουτε πρεπει απλα να συνεχισεις να προσπαθεις για να ερθει κοντα σου το θαυματακι σου:x οποτε παμε δυναμικα για την Τεταρτη με το καλο για σπερματεγχυση...ευχομαι ολοψυχα να ειναι η τελευταια και τυχερη φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

MARDIO δεν εισαι ξεμπαρκη ολες εδω ειναι καλοδεχουμενες :)

jannolino αχ ανυπομονω να ακουσω καρδουλα για να καταλαβω οτι εκει μεσα βρισκεται μια μικρη ζωουλα!!!αχ κοριτσια συγκινουμε δεν μπορω να το πιστεψω,δεν μπορω να πιστεψω οτι ολα αυτα που γραφω ειναι αληθινα και τα ζω!!!!!!!

απο συμπτωματα συχνοουρια εχω και πρησμενο στηθος και ευχομαι να μην εχω στην πορεια τιποτα αλλο...ταλαιπωρηθκα τοοοσο πολυ με την υπερδιεγερση που δεν θα αντεχα τωρα αν ειχα εμετους,ζαλαδες και τετοια.για πειτε μου εσεις ποτε ακουσατε καρδουλα και τι συμπτωματα ειχατε στην αρχη αρχη?

α ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο αν ξερετε οσο αναφορα αδεια απο την δουλεια τι δικαιουμε απο το Ικα?ποια ειναι η διαδικασια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γραφαμε ταυτοχρονα :P

daphne_b θα το ξαναζησεις να εισαι σιγουρη γι αυτο ο Θεος καμια δεν αφηνει...ετσι ελεγα και εγω σιγα μην το ζησω θα πρεπει να ταλαιπωρηθω παρα πολυ για να ερθει και να ομως που ηρθε γι αυτο αγωνιω μην χαθει.

morouli μου σε νιωθω ετσι εχω σκυλοβαρεθει και εγω μεσα στο σπιτι...υπομονη θα περασουν οι μερες που θα πανε!εγω δεν καταλαβα για ποτε περασαν οι μερες γιατι με την υπεδιεγερση ημουν τοοοσο χαλια που εφτασε η μερα να κανω χοριακη και ειχα αγχος μονο την ωρα που περιμενα το αποτελεσμα..εκει να δεις κοντευα να σκασω απο την αγωνια μου εκανα τις πιο ασχημες σκεψεις...

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και στις τρεις σας :χ :χ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πειτε μου εσεις ποτε ακουσατε καρδουλα και τι συμπτωματα ειχατε στην αρχη αρχη?

α ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο αν ξερετε οσο αναφορα αδεια απο την δουλεια τι δικαιουμε απο το Ικα?ποια ειναι η διαδικασια?

Εμεις Rose ακούσαμε καρδούλες ακριβώς 2 εβδομάδες μετά τη πρώτη χοριακή.Λογικά θα μουν 7-8 εβδομάδων.Από συμπτώματα και γω δεν είχα τίποτα ούτε ζαλάδες ούτε εμετούς ούτε στήθος βαρύ τίποτα.Μόνο κράμπες σαν όταν περιμένουμε περίοδο και αυτές όχι συνέχεια όταν ξάπλωνα λίγο το βράδι.Ετσι πήγε όλη η εγκυμοσύνη μου,οι κράμπες σταμάτησαν εκεί στο τρίμηνο πάνω.

Αδεια όταν λες από το ικα εννοείς για τοκετό και λοχεία ή για αναρρωτική για τώρα;Εφτασες καλέ να σκέφτεσαι τη γέννα;Εχεις ακόμα ωραίο δρόμο να διανύσεις...

Γενικά δικαιούσαι 4 μήνες άδεια τοκετού και λοχείας όλα μαζί από το ικα και αν θες κάνεις χρήση το 6μηνο του οαεδ για μετα για ανατροφή.Για αναρρωτική εγώ είχα πάρει 12 μέρες που έλειψα για την εξωσωματική,απλά πας με χαρτί γιατρού που βεβαιώνει ότι δε μπορείς να δουλέψεις στο ικα και πληρώνεσαι επίδομα ασθενειας για όσες μέρες κάθησες και το πας στον εργοδότη και σου δίνει τη διαφορά από αυτά που θα σε πλήρωνε.Να ξέρεις όμως όσες μέρες πάρεις αναρρωτική τώρα θα κοπούν σαν χρήμα από τα ποσά που θα πάρεις στο τέλος από ικα.Αν η δουλειά σου δεν είναι κουραστική και δε κρίνει ο γιατρος σου ότι έχεις θέμα δε χρειάζεται να καθήσεις από τώρα.Εγώ δούλευα μέχρι 7 μηνών που ξεκίνησαν οι αιμορραγίες αν δεν είχα και αυτές θα καθόμουν ΄κανά μήνα ακόμα στη δουλειά,αλλά είναι καθιστική και ήρεμη η δουλειά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO εμενα η πρωτη χοριακη ηταν 14/6 και ειμαι 5 εβδομαδων και λιγων ημερων ειπε ο γιατρος οποτε τελος αυτης της εβδομαδας ειναι 2 εβδομαδες μετα..δεν ειμαι ομως 7-8 αλλα 5,5 εβδομαδων πως γινεται εσυ να ειχες ακουσει καρδουλες τοτε?

για αναρωτικη τωρα ελεγα οχι για μετα!δεν θελω να παω για δουλεια γιατι δεν υπαρχουν ατομα και θα εχει πιεση και αναγκαστικα λιγο βαρος...δεν θελω να διακινδυνευσω να παθει κατι το μωρο μου εχω κανει τοσο αγωνα εχω τραβηξει τοσα πολλα με τιποτα δεν θελω να γινει κατι κακο απο μερους μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμενα!!!! Τι κάνουν σημερα τα κορίτσια μου??? Εγω φουσκωνω κ αρχίζουν λίγο να δυσκολεύουν τα πράγματα! ! Εχει πιαστει ολο μου το σώμα με αποτελεσμα να μη μπορω να κοιμηθώ μεχρι το πρωι!! Ξυπναω συνέχεια για να αλλάξω πλευρό! στο αμάξι δε μπορω να κατσω πανω απο μιση ωρα γιατί εχω τη μεση μου!! Αυτά τα ομορφα!!! Μετα με κλωτσαει ο μικρος και τα ξεχναω ολα!! Χαλαλι του!!!

Ροουζ εγω εκανα χοριακη στις 12 μερες μετα τη μεταφορα κ το πρωτο υπερηχο 2 βδομαδες μετα οπου ακουσα καρδουλα!!! Εβαλα ομως βλαστοκυστες 6 ημερων!! Μην αγχωνεσαι για τιποτα!!! Συμπτωματα τοσο νωρις δεν ειχα τιποτα!!! Μετα απο 2-3 βδομαδες ειχε πρηστει το στηθος κ ξεκινησα με τη μεση μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στα ωραια μου κοριτσια!!

rosaki μου ευχομαι να μην μπορεσει ποτε καμια κοπελα να καταλαβει πως νιωθω!!τωρα ας παμε στα ευχαριστα.να μην πας στη δουλεια αν νομιζεις οτι κουραζεσαι σωματικα αλλα και ψυχικα!!απο το ικα παιρνεις 25 μερες το χρονο απο τις οποιες σου κρατανε τις 3 μερες και πληρωνεσαι τις υπολοιπες.απο το ικα περνεις ενα ποσο και το υπολοιπο απο τον εργοδοτη και τα ενσημα απο τον εργοδοτη κανονικα.αν κατσεις παραπανω πληρωνεσαι μονο απο το ικα.ο εργοδοτης δε σου πληρωνει ουτε μισθο ουτε ενσημα.βεβαια απο το ικα παιρνεις λιγοτερα απο το μισθο σου αλλα αν προκειται για το μωρο δεν το συζηταμε.δεν ξερω αν σε βοηθησα.

daphne,morouli υπομονη θα περασουν οι μερες!!ειναι σπαστικο αλλα ετσι πρεπει να γινει τι να κανουμε.μετα ομως ποιος σας πιανει!!

jannolino σε καταλαβαινω αλλα απο τη αλλη ειναι απο τις ωραιοτερες περιοδους της ζωης σου.οπως λες και συ με μια κλωτσια τα ξεχνας ολα.εδω εμενα που ειναι ολοκληρος γαιδαρος και με νευριαζει με μια αγκαλια και ενα φιλι τα ξεχναω ολα!!

να περασετε ενα ομορφο σαβ/κο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κόρες τι μου κανετε; Ολες θελω και ευχομαι να ειστε καλα. Εγω βαριεμαιιιιιιιιιι κυριολεκτικα ομως. Δεν ξερω τι να κανω. Κατα τα άλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα περα του οτι εχω ενοχλησεις της μητρας που τελικα καταλαβα οτι ειναι απο τα φαρμακα. Περιμενουμε μεχρι το Σαββατο., που θα παει θαερθει και αυτο!

Αυτα τα δικα μου.

Κοριτσακι καλη δυναμη και καλη επιτυχια κουκλα μου.%%-

Δαφνη εμεις στην αναμονη[smilie=notworthy.g:

Rose πλησιαζει, θα ακουσεις καρδουλα:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα τι κανετε?

να πω την αληθεια εχω ψιλομπερδευτει με την αδεια που δικαιουμε απο το Ικα.μια φιλη μου ειπε οτι ειναι 15 μερες εσυ κοριτσακι μου λες 25 τι ισχυει τελεικα δεν ξερω.αληθεια μετα δεν μου βαζει ουτε τα ενσημα ο εργοδοτης?για τα λεφτα το ηξερα οτι με πληρωνει το ικα μετα αλλα για τα ενσημα δεν το ηξερα.

jannolino μου εμενα το στηθος ειναι ηδη πρησμενο που θα φτασει δεν ξερω χιχιιχι

μορουλι μου 6 μερουλες ακομα υπομονη!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Δαφνη εσυ πως πας?φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και σε σενα θελουμε ευχαριστα νεα να εχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!

Έχω πάρει καφεδάκι (ντεκά!) και έχω αράξει στο πισί πιο χαλαρή σήμερα..,, είχα λίγο θέμα τις τελευταίες μέρες με το θέμα της ..τουαλέτας (σόρρυ) και αγχώθηκα και επειδή αγχώθηκα δεν άλλα οκ τώρα.. ελπίζω τα εμβρυάκια να είναι ακόμη εκεί... πουφ, μόλις 5 μέρες έχουν περάσει... πρέπει να κόλλησαν τώρα ε?

Ο γιατρός μου μου είπε χοριακή 9/7 αλλά μου φαίνεται πολύυυυ μακριά... την τελευταία φορά είχα κάνει στις 12 μέρες (με κατεψυγμένα.. και απ'οτι είδα μετά την απόψυξη είχαν λίγο πολλαπλασιαστεί οπότε δεν ήταν ακριβώς 3 ημερών ) και η χοριακή έδειξε 474... δηλαδή αν την είχα κάνει στις 10 μέρες θα έδειχνε 237 και στις 8 μέρες, 118 κοκ και όπως έχετε καταλάβει έχω ψιλοχαζέψει να συγκρίνω το πριν με το τώρα λες και δεν ξέρω ότι κάθε φορά είναι μια καινούρια και τελείως διαφορετική φορα... απλά θέλω να πιαστώ από κάπου και αυτό δεν.. κλωτσάει (όπως διάβαζα σε ένα άλλο φόρουμ και μ'επιασαν τα γέλια) για να καταλάβω ότι είναι εκεί!!! αυτά με την παράκρουση τη δική μου..

εσείς τι κάνετε? morouli την παλεύεις? rose και γω μέχρι 25 μέρες ασθένειας νομίζω μπορεί να σου δικαιολογήσει το ΙΚΑ. koritsaki mou η Τετάρτη κοντεύει! ρώτα το γιατρό σου μετά από πόσες μέρες να κάνεις χοριακή για να είσαι σίγουρη αυτή τη φορά για το αποτελέσμα (που θα είναι θετικό!) jannolino πώς τα περνάτε με τον.. συγκάτοικο? :)

φιλιά σε όλες! είναι τρέλα, τρέλα αυτή τη αναμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη Χιωτισσα αυτο που θα σου πω ειναι πως τελικα ε Ναι δεν την παλευω, χαχαχα κοιτα σε γενικες γραμμες ειμαι ηρεμη ποιος ΕΓΩ!!!! Στην προιγουμενη δεν αντεχα ουτε 1 μερa αλλα τωρα το δουλεψα πολυ με μενα και να μαι, Μπραβο μου αλλα με ενοχλει που δεν μπορω να ξερω πως να συμπεριφερθω, εχω πρηστει και δεν μπορω να βαλω τα ρουχα μου και σκεφτομαι πως θα παω στην δουλεια αυριο...θα βαλω μια μπουρκα μαλλον χαχαχα . Α και με το τσιγαρο εχω θεματακι, το εχω μειωσει εδω και 1 χρονο στο περιπου 6-7 την ημερα και 4 και 2 αλλα τωρα δεν το παλευω. Κανω το ηλεκτρονικο χωρις νικοτινι και δεν καταλαβαινω τιποτα. ΥΠΟΜΟΝΗ!!! Ολα για τα μωρα....

Κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε.

Rose νομιζω οτι πρεπει να ρωτησεις λογιστη η το ΙΚΑ για να βγαλεις ακρη.

Janolino Rose φυσατεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω ποσο σας τρελενει η αναμονη αλλα εγω σε κάθε μία μαθαινα κ κάτι διαφορετικό για εμένα! ! Καμια δεν ηταν ίδια με την άλλη! Υπομονηηη!!! Εγω έβλεπα πολύ μενεγακη για να γελάω γιατί γενικως δεν είμαι άνθρωπος που χαμογελάει! !

Εγω ξεκιναω αύριο κ επισημως τα ψώνια κ εχω πολυ αγωνια!! Νομιζω θα τα παρω ολα σε μια φορα!!! Χαχαχχαχα!! Ψαχτηκα λίγο να ι τι χρειάζομαι κ θα παω σε σνα μεγάλο εμπορικό με βρεφικά! ! Ο μικρός ευτυχως καθε μερα μου υπενθιμιζει τη παρουσια του (όχι οτι το ξεχναω ποτέ) αλλα απο τοτε που ξεκινησα να το καταλαβαινω τοτε ηρεμησα κορίτσια (λιγακι) κ που αλλαξσ κ γιατρο!!!!

Κοριτσακι μου τεταρτη πας για την σπερ/ση??? Αχ καλη σου επιτυχία! !!

Ροζακι κ εσυ υπερηχο???

Σας δίνω ενα φου μεσα απο τη καρδιά μου:φουυυυυυυυυυυθυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne_b μου μην αγχωνεσαι αν ειναι να εχουν κολλησει δεν τα ξεκολλαει τιποτα :P αφου το λες και μονη σου οτι καθε φορα ειναι και διαφορετικη τι καθεσαι και ψαχνεις...θα μαθουμε τα ευχαριστα νεα πρωτα απο το μορουλι και μετα απο σενα τι αλλο θελουμε θα γεμισουμε μωρακια :)

ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και για τις δυο σας!!!!!!

οσο για το Ικα θα δω οταν παω και στον γιατρο μου τι θα μου πει αυτος μπορει να ξερει.

jannolino πως εισαι?ο μπεμπαρος κλωτσαει καλα?χιχιιχι εγω υπερηχο την Πεμπτη πρωτα ο Θεος...δεν περνανε οι μερες κοριτσια θελω να ακουσω καρδουλα να δω οτι ειναι ολα πολυ καλα,θα σκασω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου!!

rosaki δεν θελω να σε μπερδεψω αλλα επειδη πηρα αδεια σου τα λεω.αν εισαι οχταωρη δικαιουσε 25 μερες το χρονο που σε πληρωνει το ικα και το αφεντικο σου.αν παρεις παραπανω σε πληρωνει μονο το ικα και τα χρηματα ειναι αρκετα λιγοτερα.αντε να ερθει η Πεμπτη κα ακουσουμε καρδουλα.ανυπομονω και γω μη νομιζεις!

daphne kai moroulι υπομονη κοριτσια και προχωραμε προς το ονειρο!!με το τσιγαρο ειναι δυσκολο και σε καταλαβαινω.ενω εισαι αγχωμενη και θελεις να κανεις παραπανω τσιγαρα δεν μπρεις να κανεις ουτε ενα.εγω το εκοψα μαχαιρι στις 3/10/12 οταν εκανα την εμβρυομεταφορα.κουραγιο...

jannolino μου με τα ψωνια θα ξετρελαθεις.εμενα η αδελφη μου που ειστε τις ιδιες βδομαδες τα εχει παει σχεδον ολα και ειναι φανταστικα!!να το απολαυσεις κοριτσι μου!!!

εγω την σπερ/ση θα την κανω τελικα την παρασκευη.αυτος ο κυκλος αργησε λιγακι σε σχεση με τον προηγουμενο αλλα ο γιατρος ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.επειδη νομιζα οτι θα την εκανα τεταρτη πηρα αδεια λαθος μερες.ελπιζω να μπορεσω να τις αλλαξω.θα δουμε αυριο!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου τη παρασκευη λοιπον εε?? Αντε αυτη η βδομάδα θα ειναι παλι γεματη!! Θα έχουμε να περιμενουμεεεε!! Για πες για την αδερφή σου! Τα εχει παρει ολα???? Η αλήθεια ειναι πως ειδικα αν ειναι το πρωτο είναι ΠΟΛΛΑ τα πραγματα που χρειάζεται!!!!

Ααααα δεν ειπαμε καλο μηνα!! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΜΑΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙΑ!!!! Καλοκαιρινα σπορακια!!!!

Ροζακι μου υπομονη μέχρι τη Πέμπτη!! Θα την ακούσεις τη καρδούλα κ να δεις τι ωραία που θα νιώσεις! !!

Μορουλι δεν ειχες πει οτι χοριακη θα κανεις στις 2 του μηνα?? Η παλι λαθος θυμαμαι??

Εγω που λέτε πηρα καροτσι σημερα!!2 πιπιλες κ 2 φορμακια!! Α κ το καθισματακι αυτοκινήτου! Μηπως πηρα πολλα?? ? απίστευτο μου φαίνεται κ εμενα οτι ψωνιζω για το δικό μου παιδι κ οχι για δωρακι (οπως παντα) ευχομαι σύντομα να καταλαβαιτε οοοοοολες τι εννοω:φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου δεν με μπερδευεις εσυ μονη μου μπερδευομαι :P ειμαι τετραωρη οχι οκταωρη οποτε πρεπει να ειναι πιο λιγες οι μερες που δικαιουμε...αντε με το καλο την Παρασκευη

jannolino μου ανυπομονω!!!

το μορουλι μας στις 6 θα κανει χοριακη!πλησιαζουν οι μερες και λεω να φυσηξω πιο δυνατα τωρα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

καλοριζικα τα νεα σας ρουχαλακια με το καλο να υποδεχτειτε τον μπεμπακο σας να τα φορεσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσια, με πολλα και ευχαριστα ΝΕΑ. Ναι στι 6 θα κανω χοριακη. Μαχαιρι το τσιγαρο ε; Δεν το καταφερνω, ητο αναβω κανω δηθεν πως καπνιζω γιατι νιωθω και τυψεις !!! Σημερα λοιπον πρωτη μερα δουλεια, τι να πω με εχει τσακισει η μεση μου, νιωθω εξαντληση και δυσκολευομαι λιγο στις αναπνοες μου. Το πρηξιμο εχει φτασει μεχρι το στομαχι και με δυσκιλευει πολυ. Ειμαι μια κινουμενη μπαλα.

Ειναι μια ομορφη και γεματη εβδομαδα τελικα, μωρουδιακα, καρδουλες, σπερματεχυνση, χοριακες! Μπραβο!!! Καλη επιτυχια σε ολες μας!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα και σας ευχαριστω για τις ευχες και ανταποδιδω.

jannolino η αδελφη μου εχει ξεκινησει νωριτερα γιατι εκει που μενει ειναι πανακριβα και οταν δει εκπτωσεις παιρνει και απο κατι ειναι και 2 βλεπεις και ειναι ολα διπλα.αλλα εσυ σιγα σιγα εχεις χρονο!!

morouli προσεχε στη δουλεια και να μην κουραζεσαι.

rosaki ετσι να φυσας για να μας πιασει ολες γιατι ειμαστε και σε διαφορετικα μερη!!

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μορουλι μου και εσυ εχεις πρηστει?δεν πιστευω να εχεις παθει καμια υπερδιεγερση και εσυ?δεν θελω να σε τρομαξω αλλα επειδη τα περασα σε μεγαλο βαθμο δεν θελω καμια αλλη να το παθει,δεν παλευεται!μηπως να μην πηγαινες για δουλεια?να κατσεις σπιτι να ξεκουραστεις?

koritsaki mou φυσαω μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα και στις τρεις σας!!! φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ο Ιουλιος θα συνεχισει με πολλα μωρακια τα μυριζομαι χιχιιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κάτσω να κάνω σπιτι ρε συ, σπίτι τρώω συνέχεια και είμαι και ξάπλα, 3 κιλά έβαλα αυτές τις μέρες, δεν ξέρω τι να κάνω.

Απο εχτές έχω και τραγικές ζαλάδες και μου πέφτει η πίεση μες στην ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα τρως κανονικα οπως λες μηπως απλα εχεις πρηστει και δεν ειναι τοσο σοβαρο...για καλο και για κακο τρωγε ασπραδια αυγων και κρεας να σου περασει!ετσι ημουν και εγω σαν 4 μηνων εγκυος!ειχα φτασει σε σημειο ομως να μην μπορω να φαω καθολου και να μην μπορω να αναπνευσω.ειχε μαζευτει υγρο στην κοιλια μου τοσο πολυ που μου ειχε φραξει το στομαχι...να το πεις στον γιατρο σου!

αν εχεις ζαλαδες και χαμηλη πιεση τοτε πως να πηγαινες στην δουλεια ρε συ κατσε σπιτι σου να ηρεμησεις και να ξεκουραστεις!αστην δουλεια τωρα κοιτα να εισαι εσυ καλα και να εχουμε θετικο αποτελσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli αφού έκανες μεταφορά με κατεψυγμένα πώς να πάθεις υπερδιέγερση? (εννοώ δεν πήρες φάρμακα-ενέσεις για να σου κάνουν ωοληηψία σωστά?) κοίτα λίγο αν τρέφεσαι σωστά (πχ. κρέας για να μην πέφτει ο αιματοκρίτης, ο οποίος στην εγκυμοσύνη γενικά πέφτει, δε στο λέω για σύμπτωμα, φαντάζομαι είναι νωρίς) Επίσης μήπως παίρνεις κάτι κορτιζονουχο (εγώ παίρνω prezolon) και τρως και αλατισμένα φαγητά και έχεις πολύ κατακράτηση υγρών? λέω εγώ τώρα... εγώ πάντως την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος από κατεψυγμένα, δεν μπορούσα να βάλω τζιν παντελόνι από πολύ νωρίς επειδή ένιωθα πρησμένη.. μακάρι να σημαίνει ότι όλα πάνε καλά και θα έχεις μια τεράστια χοριακή το Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...